ECTS
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: ECTS Autor/ica: happyja7Lokacija: Maksimir, Zagreb PostPostano: 12:19 pon, 11. 1. 2010
    —
ukoliko smo u prvom semestru upisali 35 ects-a, i recimo da ne damo sve predmete....koliko u drugom semetru mozemo upisat 25 ili isto do 35 ?

#2:  Autor/ica: vini PostPostano: 12:24 pon, 11. 1. 2010
    —
takodjer 35 Smile

#3:  Autor/ica: happyja7Lokacija: Maksimir, Zagreb PostPostano: 17:07 pon, 11. 1. 2010
    —
hm...znaci bezobriza kaj smo upisali 35 u prvom semestru u drugom mozemo upisat isto 35 Smile? zakon Smile

#4:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 18:20 pon, 11. 1. 2010
    —
happyja7 (napisa):
hm...znaci bezobriza kaj smo upisali 35 u prvom semestru u drugom mozemo upisat isto 35 Smile? zakon Smile


da, u svakom semestru možeš upisati 35 ects Smile

#5:  Autor/ica: BeeLokacija: Hicksville PostPostano: 21:52 pon, 11. 1. 2010
    —
al ne mozes upisat ono za sto nemas polozene prethodnike

#6:  Autor/ica: krks PostPostano: 12:38 uto, 12. 1. 2010
    —
Bee (napisa):
al ne mozes upisat ono za sto nemas polozene prethodnike

Da li se tako mogu upisivati predmeti s vise godine?
Npr. Ako zbog prethodnika u zimskom ne mogu upisati neki kolegij u ljetnom, uzeo bi neki predmet s vise (za koji imam prethodnike) i tako si popunio semestar i efektivno zamijenio godine slusanja ta dva kolegija.

#7:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 13:13 uto, 12. 1. 2010
    —
da Smile
možeš upisati sve kolegije za koje imaš prethodnike uz uvijet da ne prelaziš 35 ects-a

#8:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 18:43 uto, 12. 1. 2010
    —
Iz prve ruke:
Ak ne polozis elementarnu 1 nemres skoro nista upisati iz drugog semestra.

#9:  Autor/ica: gramzon PostPostano: 17:34 sub, 30. 1. 2010
    —
Imam pitanja o tim ECTS bodovima pa ako netko moze odgovoriti il dati link gdje je cijeli princip ovog studiranja po bolonji objasnjen bio bih zahvalan.
Koliko ECTS bodova se mora skupiti da se polozi godina?
I recimo sad ako ja i prvom semestru polozim samo EM1 i PROG1.
U drugom mogu upisati samo EM2 i PROG2? Da li je to dovoljno ECTS bodova za prolazak godine?

#10:  Autor/ica: tammy PostPostano: 17:36 sub, 30. 1. 2010
    —
gramzon (napisa):
Imam pitanja o tim ECTS bodovima pa ako netko moze odgovoriti il dati link gdje je cijeli princip ovog studiranja po bolonji objasnjen bio bih zahvalan.
Koliko ECTS bodova se mora skupiti da se polozi godina?
I recimo sad ako ja i prvom semestru polozim samo EM1 i PROG1.
U drugom mogu upisati samo EM2 i PROG2? Da li je to dovoljno ECTS bodova za prolazak godine?


Godina je 60 ECTSa, znači moraš sve položiti da prođeš godinu.

Za link ti ne znam..

#11:  Autor/ica: krcko PostPostano: 18:39 sub, 30. 1. 2010
    —
Nasi studiji su invarijantni na padanje / polaganje godine. Za potrebe dijelova drzavne i sveucilisne administracije koji to jos nisu shvatili, prolaz godine obicno se tumaci kao sakupljanje 60 ECTS bodova. Prema Statutu Sveucilista trebao bi se tumaciti kao polaganje svih kolegija preuzetih upisom u tu godinu, sto ne mora biti isto.

Jos cu jednom podsjetiti da ovdje pise kako studentska prava ne ovise o (ne)polaganju godine. Bunite se ako vas negdje zakidaju.

#12:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 18:47 sub, 30. 1. 2010
    —
Po bologni nema vise upisa godine nego semestra. Dakle upisujes semestar.
Nadalje, koliko bodova skupis u jednom semestru toliko bodova mozes upisati u narednom semestru (ako imas preduvijete; nemres upisati EM2 ak nemas EM1)

Isto tako moras skupiti najmanje 35 ECTS-boda u 2 akademske godine jer inace te frknu s faxa. Nakon sto skupis 60 bodova onda si teoretski druga godina (iako imas npr. nepolozen ispit s prve godine)
Nemres upisati predmet iz 5tog semestra ako nemas polozene sve predmete iz 1vog semestra.

Ako polozos EM1 i 2, Prog 1 i 2 skupit ces 26ECTS boda.

#13:  Autor/ica: krcko PostPostano: 18:55 sub, 30. 1. 2010
    —
Swerz (napisa):
Nakon sto skupis 60 bodova onda si teoretski druga godina (iako imas npr. nepolozen ispit s prve godine)


Po Statutu Sveucilista nisi. Na prvoj godini si sve dok ne polozis sve kolegije prve godine.

Swerz (napisa):
Nemres upisati predmet iz 5tog semestra ako nemas polozene sve predmete iz 1vog semestra.


Ovo je apsolutno krivo. Mozes upisati bilo koji kolegij za koji imas polozene prethodnike, u okviru 35 ECTS bodova po semestru.

Btw, semestralni ili godisnji upis nema nikakve veze s bolonjom. Kao i vecina stvari o kojima se raspravlja pod tim naslovom.

#14:  Autor/ica: Sari PostPostano: 21:05 sub, 30. 1. 2010
    —
je li veliki problem ako nisam polozo samo elementarnu 1 u prvom semestru? mislim da ne budem Embarassed Sad Embarassed
vidio sam da ne mogu ni linearnu 2 onda upisat...
je se mogu kakve kombinacije napravit, da barem malo nes popravim? Confused

#15:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:33 sub, 30. 1. 2010
    —
Ne poloziti EM1 je ogroman problem jer blokira puno kolegija u drugom semestru. Ako ste stvarno polozili sve ostalo, odite profesoru i probajte razgovarati s njim.

#16:  Autor/ica: Sari PostPostano: 22:54 sub, 30. 1. 2010
    —
jos nisam polozio sve Rolling Eyes , a nisu jos dosli rezultati s popravnog iz elementarne pa nisam ni sluzbeno pao, iako ce se to mozda dogodit...
no hvala na informaciji, zanimalo me ako se nadem u takvoj situaciji

#17:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 23:42 sub, 30. 1. 2010
    —
krcko (napisa):

Po Statutu Sveucilista nisi. Na prvoj godini si sve dok ne polozis sve kolegije prve godine.

Swerz (napisa):
Nemres upisati predmet iz 5tog semestra ako nemas polozene sve predmete iz 1vog semestra.


Ovo je apsolutno krivo. Mozes upisati bilo koji kolegij za koji imas polozene prethodnike, u okviru 35 ECTS bodova po semestru.


Obje moje izjave su iz prve ruke i dam ruku u vatru da je tako na FSB-u (a ne vidim razlog zasto bi ovdje bilo drugacije)

Sve potvrde koje sam vadio su pisale "student prve godine..." Onda sam skupio 60ECTS bodova i na potvrdama je pisalo "student druge godine..."
Ista stvar je bila i na studomlatu.
1.sezone Upis 1. godine
2.sezone Ponovan upis 1. godine
3.sezone Upis 2. godine (tu sam presao 60 ECTS bodova)

A jedan od razloga zasto sam sada student PMF-a je taj sto nisam mogao upisati predmet sa trece godine(V. semestar) jer mi je ostao jedan nepolozen iz I. semestra. Preduvijete sam imao.
U referadi, od osobe odgovorne za ISVU sustav i od pravnice sam dobio isti odgovor. "Ne možete polagati predmete sa 1. i 3. godine, 2. i 4., 3. i 5."

#18:  Autor/ica: shumi1 PostPostano: 10:14 ned, 31. 1. 2010
    —
Ovo je još davno bilo određeno kad je prof. Bruckler bila prodekan za nastavu

Citat:
Pojam pada godine u "bolonjskom" sustava se postepeno ukida te je uvodjenjem semestralnog upisa od jeseni sustav studiranja jos vise uskladjen s "bolonjskim" pravilima. To znaci da upisujete semestre, tocnije: kolegije u semestru za koje imate polozene prethodnike (unutar semestralnogo opterecenja 25-35ECTS), bez specifikacije na kojoj ste godini. Eventualno placanje skolarine je odredjeno ukupnim trajanjem Vaseg studija i eventualnim ponovnim upisma kolegija. U slucaju da je za kakvu sluzbenu ispravu potrebno navodjenje godine na kojoj se nalazite, studenti s polozenih manje od 60ECTS-a vodit ce se kao studenti prve godine, studenti s bar 60 i manje od 120ECTS kao druga, a oni s bar 120ECTS bodova kao treca godina.


(izvor http://web.math.hr/~bruckler/faq.html )

#19:  Autor/ica: gramzon PostPostano: 12:57 ned, 31. 1. 2010
    —
Da li to znaci da mogu doci do trece godine ako ne polozim neke s prve? Odnosno uopce ih ne upisem sad u drugoj godini.
I gdje ima neka up to date lista s kolegijima prethodnicima jer vidim da na svakoj pise razlicito. Zanima me sto mogu upisati sad u drugom semestru pored em2 i prog2.

#20:  Autor/ica: shumi1 PostPostano: 14:02 ned, 31. 1. 2010
    —
Kao što je krcko gore napisao, nije važno koja ste godina za upis određenih predmeta dok god imate položene prethodnike za taj predmet.
Još jedino postoji ograničenje 35 ECTS bodova po semestru (za studente koji redovno ispunjavaju obveze uz molbu se dopušta i više).
Ako neki od željenih predmeta nije ponuđen na studmatu kod upisa semestra, potrebno je za taj predmet poslati molbu prilikom upisa.

Što se tiče liste premeta prethodnika, često nastaju problemi jer takvih popisa ima više i nisu usklađeni, ali koliko sam vidio ovaj je poprilično nov: http://www.math.hr/Default.aspx?sec=407

#21:  Autor/ica: krcko PostPostano: 18:49 ned, 31. 1. 2010
    —
Swerz (napisa):
Obje moje izjave su iz prve ruke i dam ruku u vatru da je tako na FSB-u (a ne vidim razlog zasto bi ovdje bilo drugacije)


Razlog je sto ovo nije FSB, nego PMF-MO.

Citat:
U slucaju da je za kakvu sluzbenu ispravu potrebno navodjenje godine na kojoj se nalazite, studenti s polozenih manje od 60ECTS-a vodit ce se kao studenti prve godine, studenti s bar 60 i manje od 120ECTS kao druga, a oni s bar 120ECTS bodova kao treca godina.


Ovo je protivno Statutu, clanak 73 (2). Izmisljeno je zato sto razne institucije (ukljucujuci sam UniZg) ne priznaju studentska prava onako kako bi trebali.

Prethodnici su se vise puta mijenjali. Linkani popis na webu je aktualna verzija.

#22:  Autor/ica: gramzon PostPostano: 21:01 ned, 31. 1. 2010
    —
Znaci koliko vidim ne mogu nista osim em2 i prog2 upisati Sad

#23:  Autor/ica: krcko PostPostano: 21:07 ned, 31. 1. 2010
    —
Bioinformatika, Engleski? Zapravo ne, to je u zimskom semestru.

#24:  Autor/ica: Liddy PostPostano: 22:04 ned, 31. 1. 2010
    —
Ajde da i ja pitam, upravo skupila 180bodova, polozila sve kaj treba, znaci rijesila se svih predhodnika, sljedbenika i svega sa prvih 3 godina. Jel mogu ja dobiti (ako zatrazim) diplomu bakalara "sada" ili moram cekati da se zavrsi i drugi semestar u kojemu nemam nista za polagati (a ni ne zelim vise nista polagati, zelim pokupiti papirologiju i ici raditi).
Jel pise u tim statutim, zakonima i ne znam cemu, ista vezano za to.

Evo u ovom statu gore kaj ste linkali nasla sam ovo:
Citat:
Završetak studija
Članak 74. (1) Preddiplomski studij završava polaganjem svih ispita i dovršenjem ostalih studijskih obveza, te ovisno o studijskom programu, izradom završnog rada i / ili polaganjem završnog ispita ukoliko su predviđeni studijskim programom.




Nastavnicki smjer matematike nem anikakvih zavrsnih ispita ni zavrsnog rada ili se ja varam?

Citat:
Nazivi, stupnjevi i isprave o završenim studijima Članak 75.
Nakon preddiplomskog sveučilišnog studija studentu se izdaje svjedodžba kojom se potvrđuje završetak studija i stjecanje akademskog naziva prvostupnik (baccalaureus) odnosno prvostupnica (baccalaurea) uz naznaku struke ili studijskog smjera, ako posebnim zakonom nije drugačije određeno
..........................
Uz svjedodžbu, diplomu ili potvrdu studentu se izdaje i dopunska isprava (supplement
dipl o studiju kojom se potvrđuje koje je ispite položio, s kojom ocjenom te koliko je ostvario ome)ECTS bodova. Studentu se na osobni zahtjev može izdati preliminarna dopunska isprava i prije završetka studija.

#25:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 16:50 pon, 1. 2. 2010
    —
krcko (napisa):
Bioinformatika, Engleski? Zapravo ne, to je u zimskom semestru.


Engleski nece moci al Bioinformatika je u ljetnom semestru, dakle to bi mogao upisati (5 ECTS) a jedini preduvjet je EM1.

To ja planiram upisati ak "briljiram" na MA1

#26:  Autor/ica: korisnickoime PostPostano: 15:16 uto, 2. 2. 2010
    —
moze mi netko predloziti nesto ako sad ne polozim tri predmeta,sto je naj napraviti? upisati neke sa druge godine ili? di mogu vidit koliko koji kolegij nosi ects bodova?
fala!!

#27:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 15:27 uto, 2. 2. 2010
    —
korisnickoime (napisa):
moze mi netko predloziti nesto ako sad ne polozim tri predmeta,sto je naj napraviti? upisati neke sa druge godine ili? di mogu vidit koliko koji kolegij nosi ects bodova?
fala!!

Prva si godina?

Prvo razmislit zašto si pala 3 predmeta; ne kužiš i ne ide ili si jednostavno zadnja 3 mjeseca živjela ko na ekskurziji.
Onda ovisno o tome vidit šta dalje.
Ako ostaješ, nisam sigurna što baš možeš upisat.

ECTS-ovi se mogu vidjet na službenom webu.
http://www.math.hr/Default.aspx?sec=296

#28:  Autor/ica: bbroj PostPostano: 16:36 uto, 2. 2. 2010
    —
Na PMF-MO ce ti pisat da si druga god tek kad ocistis sve s prve(ja sam recimo skupio 90ak bodova i pisalo mi je prva god dok nisam i MA2 polozio),tj i tada ce ti u biti pisat tek da si upiso 3.semestar...,za razliku od fer-a ili strojarstva gdje si 2.god cim skupis 60ECTS-a.

A takodjer iz prve ruke-MOZE se slusat predmete s trece dok si na prvoj godini(...ako imas polozene potrebne prethodnike,naravno). Ja sam polago matematicku logiku,a sluzbeno sam jos bio 1.godina.

i nema smisla nasa pravila polaganja,upisa godina,rokove itd usporedjivat s ferovskim il bilo cijim jer su pravila na apsolutno svim faksevima razlicita! doduse,dijele taj naziv bolonje...

i jos me nesto zanima,cisto usput ako netko zna...koliko bodova moras imat da bi upiso parcijalu 4.godine,ako se to uopce moze?

#29:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 17:24 uto, 2. 2. 2010
    —
Netko je neki dan napisao na forumu da treba 145 Wink

#30:  Autor/ica: bbroj PostPostano: 19:03 uto, 2. 2. 2010
    —
Da,to sam i ja nacuo,al zanima me kako onda to ide s placanjem ako se upise parcijala,tj nacuo sam takodjer da se ti "parcijalno" upisani predmeti placaju.
i opcenito ,dal neko zna kako ide to s placanjem te 4. i 5.godine?

#31:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 22:44 uto, 2. 2. 2010
    —
bbroj (napisa):
Na PMF-MO ce ti pisat da si druga god tek kad ocistis sve s prve(ja sam recimo skupio 90ak bodova i pisalo mi je prva god dok nisam i MA2 polozio),tj i tada ce ti u biti pisat tek da si upiso 3.semestar...,za razliku od fer-a ili strojarstva gdje si 2.god cim skupis 60ECTS-a.



a nije bas tak, pise ti da si 2. godina cim imas vise od 60 ectsa, tj. pise da si 3. ili 4. semestar ...

#32:  Autor/ica: eve PostPostano: 23:18 uto, 2. 2. 2010
    —
Zanima me kako je (i da li je) moguce slusat i dat ispite sa visih godina ako imamo polozene prethodnike(kaj treba napravit za to?) i da li se to isplati?

#33:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 23:41 uto, 2. 2. 2010
    —
Sad kad bus upisivala semestar na studomatu odaberes taj predmet koji zelis upisati. Definitivno se isplati jer kad ces zavrsiti fax ak bus slusala 2 predmeta po semestru?

BTW. ja sam prosli semestar slusao izborni, kolokvirao sa 4 i sve to bez da sam ga upisao. Jest da mi ta ocijena nist ne vrijedi posto nisam sluzbeno upisao predmet ali sam si popunio rupu u semestru i kad ga upisem cu ga rasturiti Twisted Evil

#34:  Autor/ica: eve PostPostano: 23:46 uto, 2. 2. 2010
    —
Zasto bi slusala samo dva predmeta po semestru? Slusam sve, dala sam sve ispite..zato me i zanima... Cini mi se ko da se isplati jer tipa sad imamo samo 4 predmeta a sljedece god vise... A kak se uskladi raspored predavanja i to?

#35:  Autor/ica: krcko PostPostano: 9:07 sri, 3. 2. 2010
    —
bbroj (napisa):
Na PMF-MO ce ti pisat da si druga god tek kad ocistis sve s prve(ja sam recimo skupio 90ak bodova i pisalo mi je prva god dok nisam i MA2 polozio),tj i tada ce ti u biti pisat tek da si upiso 3.semestar...,za razliku od fer-a ili strojarstva gdje si 2.god cim skupis 60ECTS-a.


Na potvrdama koje izdajemo za ostvarivanje studentskih prava godina studija se iskazuje kao ECTS/60+1. Kad smo skuzili da se drugi fakulteti ne drze Statuta, prestali smo tjerati mak na konac.

@eve: mozes upisivati kolegije unaprijed ako ne prelazis 35 ECTS-a po semestru. Samo pazi da ne upises previse i ne uspijes poloziti jer ces drugi upis placati. Raspored se uskladi tesko. Max. 2 tjedna nakon pocetka semestra mozes ponistiti upis ako vidis da nece ici.

#36:  Autor/ica: niveus PostPostano: 11:40 sri, 3. 2. 2010
    —
Mene zanima ako sam položila analizu 1 i linearnu 1, ako upišem sljedeći semestar, slušam linearnu2, mogu li u tom semestru polagati em1?

#37:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 11:53 sri, 3. 2. 2010
    —
niveus (napisa):
Mene zanima ako sam položila analizu 1 i linearnu 1, ako upišem sljedeći semestar, slušam linearnu2, mogu li u tom semestru polagati em1?


Ne, iduće godine tek...

#38:  Autor/ica: niveus PostPostano: 13:17 sri, 3. 2. 2010
    —
Mogu li onda sljedeće godine upisati predmete koje nisam položila ove godine i predmete iz sljedeće godine za koje imam uvjete?

#39:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 13:24 sri, 3. 2. 2010
    —
Naravno. Very Happy

#40:  Autor/ica: niveus PostPostano: 13:30 sri, 3. 2. 2010
    —
Hvala atomised popravio si mi dan Smile

#41:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 13:35 sri, 3. 2. 2010
    —
Mislim, postoje ograničenja... Ne smiješ upisati preko 35 bodova, kako to već ide... Ali ne vjerujem da će ti to biti problem. I predmete iz zimskog semestra moraš upisati u zimskom semestru, iz ljetnog u ljetnom. Valjda to kužiš. Very Happy

I da, pitanje je za što ćeš imati uvjet ako nisi položila Elementarnu 1...

#42:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 14:20 sri, 3. 2. 2010
    —
@eve ma zamijenio sam te s nekim. Krcko je rekao sve bitno. Cak mozes upisati koji bod preko 35 ali moras pisati molbu i ta molba mora imati neki temelj (citaj: sve si polozila sa visokim ocijenama).
Uglavnom, moja preporuka je upisati sve kaj mozes. Do kolizije ce vrlo vjerojatno doci al mozda nece biti strasna. Prosle godine mi se preklapao samo 1 sat a to sam rijesio tako da jedan tjedan budem na jednom predmetu a drugi tjedan na drugom.

Predavanja pocinju cinimise 15.02. a predmet mozes ponistiti do 26.02.

#43:  Autor/ica: eve PostPostano: 14:41 sri, 3. 2. 2010
    —
Ok, kuzim, hvala na informacijama Smile
imam jos nekoliko pitanja.. Kaj bi znacilo ono kaj je Krcko napiso da ak padnes neki od tih "dodatnih" predmeta drugi put kad ga upisujes ga moras platit-koliko otpr? Da li izborni predmeti sa druge god imaju kakvog prethodnika?
I..kak se ta ocjena upisuje u index kad jos nemas upisanu tu godinu?

#44:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 16:07 sri, 3. 2. 2010
    —
eve (napisa):
Da li izborni predmeti sa druge god imaju kakvog prethodnika?


http://www.math.hr/Default.aspx?sec=407

eve (napisa):
I..kak se ta ocjena upisuje u index kad jos nemas upisanu tu godinu?


normalno Smile ti kolegiji se u index dodaju pod "kolegiji za nadopunu znanja" (il tak nekak) pa se bez problema upisuje ocjena Smile

#45:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 16:50 sri, 3. 2. 2010
    —
Cijela godina (60 bodova) je 5500kn.
Ak skupis odredjen broj bodova placas linearno ovisno o broju bodova koje OPET upisujes dakle cca 90kn po bodu. Granice se vise ne sjecam ali sigurno pise ovdje na forumu i na math.hr

Al ak si sad dala cijelu godinu 99% sam uvjeren da ces placati 90kn/ECTS-u

#46:  Autor/ica: krcko PostPostano: 17:00 sri, 3. 2. 2010
    —
Swerz (napisa):
Cak mozes upisati koji bod preko 35 ali moras pisati molbu i ta molba mora imati neki temelj (citaj: sve si polozila sa visokim ocijenama).


Ne bas. Koliko se sjecam nuzan uvjet je da u proslom semestru imas bar 30 ECTS-a, a u prosla dva bar 50. Ocjene nisu bitne. Postoji neka sluzbena odluka o tome koju sada ne mogu naci.

#47:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 17:08 sri, 3. 2. 2010
    —
Isto mislimo samo kaj sam malo nabadao ko ćoro. Embarassed
Poanta je da mozes upisati i preko 35 ECTS-a ako si "iznimni" student. (u pozitivnom smislu)

#48:  Autor/ica: eve PostPostano: 0:34 čet, 4. 2. 2010
    —
[quote="krcko"][quote="Swerz"]Cak mozes upisati koji bod preko 35 ali moras pisati molbu i ta molba mora imati neki temelj (citaj: sve si polozila sa visokim ocijenama).[/quote]

Ne bas. Koliko se sjecam nuzan uvjet je da u proslom semestru imas bar 30 ECTS-a, a u prosla dva bar 50. Ocjene nisu bitne. Postoji neka sluzbena odluka o tome koju sada ne mogu naci.[/quote]
a kaj ak prosla dva semestra ne postoje? Smile
p.s. meni po rasporedu ne pase ama bas nista...

#49:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 1:36 čet, 4. 2. 2010
    —
Onda se aktivno ukljuci u 2-3 udruge, upisi 2-3 tecaja, izlazi 3 put tjedno, upisi neke kolegije na drugim faksevima ili jos jedan faks i neces imat problema s dosadom Very Happy

Nego ozbiljno, ako zelis popunit slobodno vrijeme polaganjem ispita prosvrljaj po drugim fakultetima pa mozda nades neki kolegij koji te zanima, nema prethodnik uvjeta i pase ti tajming Wink

#50:  Autor/ica: krcko PostPostano: 12:41 čet, 4. 2. 2010
    —
Ili odi na ovo. Ozbiljno.

#51:  Autor/ica: niveus PostPostano: 13:59 sub, 6. 2. 2010
    —
Zanima me ima li koji uvijet za upis drugog semestra, npr. treba skupiti određeni broj ECTS bodova?

#52:  Autor/ica: bbroj PostPostano: 14:06 sub, 6. 2. 2010
    —
mislim da samo moras imat polozene prethodnike za predmete koje mislis upisat iz drugog semestra....to je,ja mislim,sve...

#53:  Autor/ica: niveus PostPostano: 14:07 sub, 6. 2. 2010
    —
ok, hvala Very Happy

#54:  Autor/ica: melita PostPostano: 16:45 sri, 10. 2. 2010
    —
ja sam negdi nacula da treba imati minimalno 25 ECTS-a da bi se upisali u 2. semestar....
ja sam prosla em1 i la1 (dakle, imam 16 ECTS-a) i planiram upisati jos i bioinformatiku......
da li ja trebam pisati molbu za upis u drugi semestar i da li treba neka posebna molba za bioinformatiku s obzirom da je to s 2. godine???? Confused

#55:  Autor/ica: krcko PostPostano: 23:16 sri, 10. 2. 2010
    —
melita (napisa):
ja sam negdi nacula da treba imati minimalno 25 ECTS-a da bi se upisali u 2. semestar....


O, kuku meni...

#56:  Autor/ica: MI PostPostano: 0:13 čet, 11. 2. 2010
    —
melita (napisa):
ja sam negdi nacula da treba imati minimalno 25 ECTS-a da bi se upisali u 2. semestar....
ja sam prosla em1 i la1 (dakle, imam 16 ECTS-a) i planiram upisati jos i bioinformatiku......
da li ja trebam pisati molbu za upis u drugi semestar i da li treba neka posebna molba za bioinformatiku s obzirom da je to s 2. godine???? Confused


to bi znacilo da ako padnes jedan predmet nemres upisat semestar...
Ak si prosla samo em i la, moj prijedlog je da upises neki drugi fax

#57:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 0:44 čet, 11. 2. 2010
    —
melita (napisa):
ja sam negdi nacula da treba imati minimalno 25 ECTS-a da bi se upisali u 2. semestar....
ja sam prosla em1 i la1 (dakle, imam 16 ECTS-a) i planiram upisati jos i bioinformatiku......
da li ja trebam pisati molbu za upis u drugi semestar i da li treba neka posebna molba za bioinformatiku s obzirom da je to s 2. godine???? Confused


Jednostavnije da jednostavnije ne može biti. Krivo si cula Very Happy
Upisujes izmedju 25-35 ECTS boda po semestru ili onoliko koliko ti ISVU sustav dopusti. Uskoro bivši kolega upisuje 8 ECTS boda ovaj semestar.

Ako ti ISVU ponudi upis bioinformatike, tj. izborni modul IV semestra (a ne vidim zasto nebi) onda sigurno ne trebas pisati molbu. A ako pak ne nudi tu mogucnost, onda sigurno trebas pisati molbu koja ce vrlo vjerojatno biti prihvacena. Najbolje bi bilo da provjeris na studomatu kaj ti tocno nudi pa da znas dal da nosis molbe na fax ili ne.
Godinu mozes upisati od doma ali samo od 08:00 - 23:00

BTW nemoj jos odustati od faksa. Prvo se zapitaj dali si dala sve od sebe (ucila kontinuirano i sa razumijevanjem). Ako slucajno i jesi, probaj ovaj semestar stvoriti neku naviku da ides na svako predavanje, vjezbe, konzultacije tek tolko da si stvoris naviku pa da sl. godine rasturis Cool

#58:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 11:56 čet, 11. 2. 2010
    —
MI (napisa):

Ak si prosla samo em i la, moj prijedlog je da upises neki drugi fax


Zasto? Ti to ozbiljno?
...
autorici: budi svjesna da veliki broj ljudi ne zavrsava ovaj faks u roku (3/5 god), sto se prije naviknes na tu cinjenicu bolje bude ti Smile Ak se vidis u tome ja nebi odustala na tvojem mjestu.

#59:  Autor/ica: michelangelo PostPostano: 12:30 pet, 12. 2. 2010
    —
zašto ne mogu upisati 2. semestar peko studomata ako sam prošla sve osim prog1? razumijem da mi javlja da imam 24 ECTS a kao treba od 25-35 upisati. nemojte u detalje nego uputu šta sad treba raditi. pliz! thanks!!!

#60:  Autor/ica: namelessLokacija: Zagreb PostPostano: 12:56 pet, 12. 2. 2010
    —
ici u referadu i pitati.

#61:  Autor/ica: Alisa PostPostano: 12:57 pet, 12. 2. 2010
    —
U studomatu bi ti trebalo biti ponuđeno: EM2, MA2 i LA2 pod predmetima iz drugog semestra. To sve označiš. Onda pod predmetima za 4. semestar bi ti trebala bit ponuđena Bioinformatika (prethodnik je EM1, a ti imaš položeno). Nju označiš isto i trebala bi imat 29 ili 30 ECTS-a i studomat ti odobrava upis.
To je to. Ako ti se ne pojavljuje Bioiformatika (ili neki drugi predmet iz 4. semestra za koji imaš uvjet) javi se u referadu.

#62:  Autor/ica: eve PostPostano: 13:46 pet, 12. 2. 2010
    —
Mene zanima kaj treba s indexon tj kada/kako treba odnjet index u referadu da nam se upisu predmeti u index?

#63:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 13:49 pet, 12. 2. 2010
    —
Alisa (napisa):
U studomatu bi ti trebalo biti ponuđeno: EM2, MA2 i LA2 pod predmetima iz drugog semestra. To sve označiš. Onda pod predmetima za 4. semestar bi ti trebala bit ponuđena Bioinformatika (prethodnik je EM1, a ti imaš položeno). Nju označiš isto i trebala bi imat 29 ili 30 ECTS-a i studomat ti odobrava upis.
To je to. Ako ti se ne pojavljuje Bioiformatika (ili neki drugi predmet iz 4. semestra za koji imaš uvjet) javi se u referadu.


Al kako se inače upisuju oni koji su pali nešto? Mislim, ja još nisam ni probao na Studomatu, ali planiram upisati ispod 25 ECTSa...

#64:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 14:06 pet, 12. 2. 2010
    —
Meni prošli semestar studomat nije dao da se upišem, a ovaj mi da. Razlozi nepoznati. Ali zato postoji referada di možeš upisati kaj god ti srce poželi (ne doslovno, naravno) Smile

#65:  Autor/ica: melita PostPostano: 15:36 pet, 12. 2. 2010
    —
MI (napisa):
melita (napisa):
ja sam negdi nacula da treba imati minimalno 25 ECTS-a da bi se upisali u 2. semestar....
ja sam prosla em1 i la1 (dakle, imam 16 ECTS-a) i planiram upisati jos i bioinformatiku......
da li ja trebam pisati molbu za upis u drugi semestar i da li treba neka posebna molba za bioinformatiku s obzirom da je to s 2. godine???? Confused


to bi znacilo da ako padnes jedan predmet nemres upisat semestar...
Ak si prosla samo em i la, moj prijedlog je da upises neki drugi fax


znam zasto nisam prosla ovo sto san tribala i zato cu se sada malo drugacije organizirati i necu odustati jer mislim da mogu zavrsiti ovaj fakultet bez obzira sto san sad praktički izgubila godinu....
a ti bi triba biti malo ohrabrivati ljude kojima nije pošlo za rukom, a ne ih odgovarati od necega sto vole, a mozda se jednostavno nisu dovoljno potrudili da to riješe....ili se barem suzdrzi "glupih" komentara

#66:  Autor/ica: michelangelo PostPostano: 18:56 pet, 12. 2. 2010
    —
hvala za info! znači bioinformatika, ne bu valjda tako strašno... Smile

#67:  Autor/ica: behemont PostPostano: 21:47 pet, 12. 2. 2010
    —
melita (napisa):
MI (napisa):
melita (napisa):
ja sam negdi nacula da treba imati minimalno 25 ECTS-a da bi se upisali u 2. semestar....
ja sam prosla em1 i la1 (dakle, imam 16 ECTS-a) i planiram upisati jos i bioinformatiku......
da li ja trebam pisati molbu za upis u drugi semestar i da li treba neka posebna molba za bioinformatiku s obzirom da je to s 2. godine???? Confused


to bi znacilo da ako padnes jedan predmet nemres upisat semestar...
Ak si prosla samo em i la, moj prijedlog je da upises neki drugi fax


znam zasto nisam prosla ovo sto san tribala i zato cu se sada malo drugacije organizirati i necu odustati jer mislim da mogu zavrsiti ovaj fakultet bez obzira sto san sad praktički izgubila godinu....
a ti bi triba biti malo ohrabrivati ljude kojima nije pošlo za rukom, a ne ih odgovarati od necega sto vole, a mozda se jednostavno nisu dovoljno potrudili da to riješe....ili se barem suzdrzi "glupih" komentara


mozda je komentar bio malo preostar, ali ima smisla...prva godina je neusporedivo laksa, pogotovo prvi semestar...ako mislis da to mozes pohvatati bez vecih problema, onda ok...go for it! Wink

#68:  Autor/ica: niveus PostPostano: 15:52 sub, 13. 2. 2010
    —
Imam položenu linearnu i analizu, mogu upisat samo analizu pa me zanima trebam li ići na studomat ili odmah u referadu, jer mogu upisat samo analizu 2?

Hvala

#69:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 16:00 sub, 13. 2. 2010
    —
Mozes odmah ovdje upisati godinu i tokom sl. tjedna predati index na referadu.

#70:  Autor/ica: niveus PostPostano: 16:30 sub, 13. 2. 2010
    —
Upisat godinu, zašto?

#71:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 17:12 sub, 13. 2. 2010
    —
Omaklo mi se Whistle , mislio sam "upisati semestar". Very Happy

#72:  Autor/ica: gramzon PostPostano: 19:37 sub, 13. 2. 2010
    —
nevermind



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin