završni
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Mjera i integral

#1: završni Autor/ica: amorphisLokacija: zg PostPostano: 18:45 uto, 15. 6. 2010
    —
ispričavam se ako negdje već piše, ali ne ne vidim

da li netko zna termin završnog iz mjere?

#2: Re: završni Autor/ica: TaurusLokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF) PostPostano: 18:54 uto, 15. 6. 2010
    —
amorphis (napisa):
ispričavam se ako negdje već piše, ali ne ne vidim

da li netko zna termin završnog iz mjere?


Piše na više mjesta Smile

28.06. u 9 sati

#3:  Autor/ica: amorphisLokacija: zg PostPostano: 19:00 uto, 15. 6. 2010
    —
eh, ja sam računala da je to termin popravnog
za mjeru jer je tako i za skupove i za komplexnu,

enivej, hvala na brzom odgovoru Smile

#4:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 14:02 sri, 16. 6. 2010
    —
Jel zna netko (i da li su asistenti spominjali) kakva bi trebala biti struktura završnog (tipa kao lanjski ili više teorije? ) Hvala!

Zadnja promjena: Charmed; 15:42 čet, 17. 6. 2010; ukupno mijenjano 1 put.

#5:  Autor/ica: angelito PostPostano: 13:02 čet, 17. 6. 2010
    —
I jel netko zna kad je onda termin popravnog, kad je završni tek 28.6.?

#6:  Autor/ica: nap PostPostano: 20:00 sri, 23. 6. 2010
    —
bit ce malo vise teorije nego prosle godine, bit ce bas dokazi i iskazi sa predavanja, ali ce takodjer biti i teorijski zadaci, a uz sve to i zadaci sa vjezbi...tako nam je danas profesor rekao Smile na to je nadodao: zavrsni je lagan, ucite! Smile

#7:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 20:04 sri, 23. 6. 2010
    —
Riječi mu se pozlatile! Wink

#8:  Autor/ica: felixxLokacija: *obrisano* PostPostano: 10:45 čet, 24. 6. 2010
    —
profesor je imao konzultacije Surprised ?

#9:  Autor/ica: Lalala PostPostano: 11:36 čet, 24. 6. 2010
    —
nap (napisa):
bit ce malo vise teorije nego prosle godine, bit ce bas dokazi i iskazi sa predavanja, ali ce takodjer biti i teorijski zadaci, a uz sve to i zadaci sa vjezbi...tako nam je danas profesor rekao Smile na to je nadodao: zavrsni je lagan, ucite! Smile


A sto to tocno spada u teorijski zadatak?

#10:  Autor/ica: Ančica PostPostano: 11:23 pet, 25. 6. 2010
    —
Je li itko pitao prof. hoće li za prolaz biti >=45b, kao prošle god, ili >=50b?

#11:  Autor/ica: nap PostPostano: 15:48 pet, 25. 6. 2010
    —
Lalala (napisa):
nap (napisa):
bit ce malo vise teorije nego prosle godine, bit ce bas dokazi i iskazi sa predavanja, ali ce takodjer biti i teorijski zadaci, a uz sve to i zadaci sa vjezbi...tako nam je danas profesor rekao Smile na to je nadodao: zavrsni je lagan, ucite! Smile


A sto to tocno spada u teorijski zadatak?


lagala bih ti kad bi ista odgovorila na ovo pitanje...stvarno ne znam...poanta i je u tome da nam profesor nije rekao nista konkretno Smile

nisu bile konzultacije, zaskocili smo ga na hodniku...

rang listu za ocjene ce napravit tek nakon sto vidi rezultate...

#12:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:19 sub, 26. 6. 2010
    —
Da li mi mozete reci da li za prolaz imamo sansu jos samo na zavrsnom i popravnom ili ce poslije biti jos nesto tipa usmeni?

Hvala!

#13:  Autor/ica: lucika PostPostano: 13:27 sub, 26. 6. 2010
    —
poslije završnog je popravni i to ti je to brale! Laughing na 3.godini se već navikneš na naše "nerokove", heh

#14:  Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 7:17 pon, 28. 6. 2010
    —
Uglavnon, SRITNO svima...

#15: Termin upisa ocjena i popravnog 2009/2010 Autor/ica: mnince PostPostano: 12:21 pon, 28. 6. 2010
    —
Rezultati završnog će biti objavljeni na oglasnoj ploči u četvrtak, 1.7.2010. u 11 sati. Tada će ujedno biti i uvid u zadaće te upis ocjena.

Popravni će biti u utorak, 6.7.2010. u 9:00.

#16:  Autor/ica: mnince PostPostano: 14:25 pon, 28. 6. 2010
    —
Popravni će se održati u 003.

#17:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:04 pon, 28. 6. 2010
    —
Mislite da će svi stati u 003 Question

#18:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:29 sri, 30. 6. 2010
    —
Postoji li mogućnost da rezultati budu objavljeni na netu Question

#19:  Autor/ica: Zvjezdica PostPostano: 6:40 čet, 1. 7. 2010
    —
Postoji li šansa da ove godine promijenite kriterij za popravni? (Mislim na ono 2/3+1/3). Čak je i TS to promijenio, a nama kojima je samo mjera ostala za položiti bi to jako puno značilo...

#20:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 10:06 čet, 1. 7. 2010
    —
http://web.math.hr/nastava/mii/mii-ukupno-2010.htm Rezultati

#21:  Autor/ica: Soul_Assassin PostPostano: 10:58 čet, 1. 7. 2010
    —
Postoji li šansa da se omogući izlazak na popravni i onima koji nisu skupili sve skupa potrebnih 20 bodova sa kolokvija i završnog ispita?

#22:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 12:55 čet, 1. 7. 2010
    —
Ako ti je to jedino ostalo za položiti onda je šansa velika...

#23:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:13 uto, 7. 6. 2011
    —
jel zna netko termin završnog?

#24:  Autor/ica: muttley PostPostano: 15:22 uto, 7. 6. 2011
    —
Anonymous (napisa):
jel zna netko termin završnog?


28.6.2011. u 12h (barem tako piše ovdje Smile )

#25:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 15:28 uto, 7. 6. 2011
    —
muttley (napisa):
Anonymous (napisa):
jel zna netko termin završnog?


28.6.2011. u 12h (barem tako piše ovdje Smile )

khm.... u PDF-u naslovljenom s "Popravni...." nekako ne može biti termin završnog....
Jučer sam pitao @MB-a, rekao je da će danas imati sastanak o tome, i da će najvjerojatnije ciljati na 24.

#26:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 15:41 uto, 7. 6. 2011
    —
24. je odličan datum! Smile

#27:  Autor/ica: muttley PostPostano: 17:35 uto, 7. 6. 2011
    —
Milojko (napisa):
muttley (napisa):
Anonymous (napisa):
jel zna netko termin završnog?


28.6.2011. u 12h (barem tako piše ovdje Smile )

khm.... u PDF-u naslovljenom s "Popravni...." nekako ne može biti termin završnog....
Jučer sam pitao @MB-a, rekao je da će danas imati sastanak o tome, i da će najvjerojatnije ciljati na 24.


Moj bed! Embarassed Mislio sam da će taj dan biti završni, a u tjednu nakon toga da nam budu organizirali popravni. Svejedno, može završni i 24., što se mene tiče. Very Happy

#28:  Autor/ica: Gost PostPostano: 19:28 uto, 7. 6. 2011
    —
Samo neznam kako asistenti misle ispraviti završni u roku od 3 dana, ili cemo 28. u 11 h saznati da u 12 moramo na popravni??

#29:  Autor/ica: branimirb PostPostano: 21:01 uto, 7. 6. 2011
    —
Za zavrsni, 24.6. je odlican dan.

Nadam se samo da se sada lijepo odluce, i objave tocno kada ce biti zavrsni i kada ce biti popravni. Tada nece biti problema.

#30:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 16:30 pon, 13. 6. 2011
    —
jel zna netko kako izgleda završni? omjer teorija vs vježbe?

#31:  Autor/ica: astajd PostPostano: 21:11 pon, 13. 6. 2011
    —
1 vs 4

#32:  Autor/ica: mycky1111 PostPostano: 21:20 pon, 13. 6. 2011
    —
sta nije 3 teoretska, 2 zadatka?

#33:  Autor/ica: tomitza PostPostano: 21:20 pon, 13. 6. 2011
    —
1 teoretski i 4 vjezbe ili obrnuto? prije obrnuto, čisto sumnjam da će biti samo jedan teoretski Confused

#34:  Autor/ica: tidus PostPostano: 22:38 pon, 13. 6. 2011
    —
Ja sam cuo i jednu i drugu verziju... Trebao bi netko pitat asistente ili profesora.

#35:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 23:23 pon, 13. 6. 2011
    —
tidus (napisa):
Ja sam cuo i jednu i drugu verziju... Trebao bi netko pitat asistente ili profesora.

idem MB-a zagnjavit, kad već nitko neće Smile

Added after 39 minutes:

Matija Bašić (napisa):
pitat cemo tocno profesora i napisati na webu.

#36:  Autor/ica: mycky1111 PostPostano: 23:29 pon, 13. 6. 2011
    —
ti si milojko cudo Smile))

#37:  Autor/ica: dee PostPostano: 23:49 pon, 13. 6. 2011
    —
zavrsni je 28.06,a popravni 4.07.

#38:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 23:51 pon, 13. 6. 2011
    —
mycky1111 (napisa):
ti si milojko cudo Smile))

ne, ja sam bijel Smile

#39:  Autor/ica: astajd PostPostano: 7:44 uto, 14. 6. 2011
    —
Koliko znam, rekla je asistentica Geček-Tuđen da će biti samo jedan teorijski Smile

#40:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 9:47 uto, 14. 6. 2011
    —
astajd (napisa):
Koliko znam, rekla je asistentica Geček-Tuđen da će biti samo jedan teorijski Smile

Ali to mi tako nema smisla nikako. Iskreno, nadam se da će biti obratno, tj. 4 teorija a 1 zadaci

#41:  Autor/ica: Gost PostPostano: 9:50 uto, 14. 6. 2011
    —
navijam za više teorije nego zadataka...

#42:  Autor/ica: igecek PostPostano: 16:18 uto, 14. 6. 2011
    —
Evo, samo da javim (a, pise i na stranici kolegija kao napomena nakon rezultata 2. kolokvija) da ce na zavrsnom biti:

2 zadatka 'iz teorije' i 3 'iz vjezbi', onako 1+4 je bio prvotan dogovor (zato sam prenijela tako i svojoj grupi na vjezbama), ali iz nekih opravdanih razloga, doslo je do promjene.

Pozdrav,

Ivana

#43:  Autor/ica: Allmighty PostPostano: 16:54 uto, 14. 6. 2011
    —
Hoce li biti uvid i u teorijski zadatak u tom terminu?

#44:  Autor/ica: Zvjezdica PostPostano: 10:44 sub, 25. 6. 2011
    —
Od kuda bi osim sa vježbi i kolokvija proteklih godina mogli vježbati zadatke, postoji koja dobra knjiga (možda sa tu i tamo kojim riješenjem), pogotovo iz realih mjera i dekompozicijama?

#45:  Autor/ica: Gost PostPostano: 14:13 sub, 25. 6. 2011
    —
jel nam za prolaz treba 45 ili 50 bodova?

#46:  Autor/ica: ddduuu PostPostano: 14:27 sub, 25. 6. 2011
    —
To ce procjenit profesor nakon sta stignu konaci rezultati i kad on baci pogled na njih.. (tako je meni receno)

#47:  Autor/ica: ToMeK PostPostano: 15:39 sub, 25. 6. 2011
    —
ddduuu (napisa):
To ce procjenit profesor nakon sta stignu konaci rezultati i kad on baci pogled na njih.. (tako je meni receno)


Na ovom faksu me to najviše živcira...
Skup pravila nekog kolegija na kojemu se dan prije završnog zna koliko je za pojedinu ocjenu je mjere 0. Very Happy

#48:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 15:48 sub, 25. 6. 2011
    —
Najviše te živcira to što ponekad spuštaju kriterije? Po pravilima vam je 50 za prolaz.

#49:  Autor/ica: Gost PostPostano: 16:50 sub, 25. 6. 2011
    —
a nije baš da nam sad trenutno to igra neku veliku ulogu, moraš učiti jednako svejedno koliko je za prolaz, tek onima koji budu imali između 45 i 50 nakon završnog će to nešto značiti. sigurno neću misliti kako mi treba 5 bodova manje za prolaz pa neki zad namjerno ne riješiti ili tako nešto. spuštanje bodovne liste je naravno dobra stvar, makar se do zadnjeg ne zna sigurno koliki je prag. bolje da dan prije upisa ocjena spuste prag nego uopće ne Smile

#50:  Autor/ica: Gost PostPostano: 19:37 pon, 27. 6. 2011
    —
ove mjere ima previše, nikad gotov s njom.....Sad

#51:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 22:31 pon, 27. 6. 2011
    —
Anonymous (napisa):
ove mjere ima previše, nikad gotov s njom.....Sad

a dogodine ćemo već nekak možda i riješiti to Smile

#52:  Autor/ica: ddduuu PostPostano: 22:56 pon, 27. 6. 2011
    —
Ma pozitiva.. Wink)

Nadan se da su se asistenti i profesor lipo odmorili ovih dana i da ce nam dat neki polutrivic od kolokvija..Very HappyVery Happy

Neki lagan borelov skup, dokaz da je npr limes izmjerivih izmjeriva, nesto lagano sa ovih zadnjih vjezbi..
Hahna i mozda Dynkina ili Constantina:))

Ja bi se usrecila:DVery Happy

#53:  Autor/ica: ljiljani PostPostano: 13:57 uto, 28. 6. 2011
    —
Bas su se odmorili Very Happy

#54:  Autor/ica: Nego PostPostano: 15:02 uto, 28. 6. 2011
    —
Meni nije jasna jedna stvar, što bi mi točno trebali znati iz ovog predmeta ako samo želimo 2???

Znati cijelu skriptu napamet??? (Makar u nekim slučajevima mislim da ni to ne bi pomoglo)

I onda onaj luđački kriterij ocjenjivanja za popravni? Pa iz kojeg predmeta se još treba imati više od 60% za prolaz???

Mislim teorija skupova je "težak" predmet, pa opet ima 1/3kolokvija + popravni.

Hoće li itko proći ovaj predmet!

Pa ljudi dragi živote nam uništavate!!!

#55:  Autor/ica: levy PostPostano: 16:10 uto, 28. 6. 2011
    —
Neznam za tebe ali meni je zavrsni bio trivic. JEdino sto nisam znao je dokazati u zadnjem zadatku, ako se ne varam trebalo je constantinov teorem dokazati. Ostatak piece of cake. Mislim Fatounova lema se da u 4 reda dokazati a zadatci su bili manje vise standardni. Crestitke asistentima.

#56:  Autor/ica: sbasaric PostPostano: 17:01 uto, 28. 6. 2011
    —
Dragi kolega, eto, očito smo mi svi ostali totalno fulali fakultet jer kako shvatih ostatku ljudi, odnosno velikoj većini ljudi, završni baš i nije bio tako trivijalan... Ali samo Vam želim skrenuti pažnju na jedan detalj, nije mi jasno zašto Vi sebe postavljate kao valjano mjerilo težine ispita. No, u svakom slučaju, rezultati će reći sve (kao i rezultati prvog kolokvija).

P.S. U standardnom hrvatskom jeziku negacija se piše odvojeno od glagola, osim u tri slučaja, a to su: "nemam, nemoj, neću"! A forum je ipak javno mjesto i ovo je još forum jednog uglednog fakulteta pa bi bilo vrlo lijepo kada bi se pisalo po standardima našeg jezika!

Lijep pozdrav!!!

#57:  Autor/ica: levy PostPostano: 17:30 uto, 28. 6. 2011
    —
Draga kolegice.

Nema nikakvog razloga da se ljutite i kritizirate moj pravopis. Naime, forum ne predstavlja službeno glasilo fakulteta, niti ono što netko napiše ovdje predstavlja ovaj fakultet. Razgovori ovdje uglavnom teku u opuštenom tonu, svrha je da ljudi razmjene znanje i mišljenja.

Ja ne mislim da sam ja mjerilo, samo komentiram ono sto sam ja doživio danas na kolokviju. Nadam se da se ne ljutite, nije mi namjera izazvati negativne reakcije već pohvaliti asistente na ispitu, koji je ( naglasavam opet, po mom misljenju ) bio primjeren gradivu.

#58:  Autor/ica: tomitza PostPostano: 18:11 uto, 28. 6. 2011
    —
Najprije, slazem se da forum nije sluzbeno "glasilo" fakulteta i da postovi ovdje ne moraju nuzno biti gramticki tocni i ispravni, pisani po standardu i sve ostalo. Bilo bi lijepo da budu, ali ovdje je bitnije sto netko napise nego kako to napise. Necemo vise, sigurno negdje vec postoji topic o tome.

Vratimo se na temu. Realno, zavrsni kolokvij iz mjere je bio primjeren. To nije samo moj dojam, nego i dojam velikog broja ljudi s kojima sam pricao nakon kolokvija. Svatko, tko je bio sposoban poloziti sve prethodnike ovog kolegija, trebao bi biti sposoban poloziti i mjeru.

Zadaci iz vjezbi su bili ok, nekoliko standardnih, i nekoliko zahtjevnijih. Teorija takoder, Fatouova lema je vrlo lagana, Carathéodoryev tm. je zahtjevniji ali, sta sad, mora biti i nesto zanimljivo u kolokviju. Smile

Kolega, učiti skriptu napamet, valjda ste dosad naucili da od tog nema kruha na ovom faksu. Smile

#59:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 19:56 uto, 28. 6. 2011
    —
oprostite, ali moram.

sbasaric (napisa):
Dragi kolega, eto, očito smo mi svi ostali totalno fulali fakultet

ne svi, ali nekima bi očito bolje odgovarao fakultet hrvatskih studija.....

i da, ne laprdajte, kolokvij je bio u redu. to što neki još uvijek nisu shvatili ovaj kolegij dovoljno ozbiljno (khm.... nisam ni ja daleko od tog skupa Embarassed ) i u tome je problem.
btw slažem se s ovim o popravnom, ni meni se to baš ne sviđa previše

#60:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 20:43 uto, 28. 6. 2011
    —
tomitza (napisa):
Kolega, učiti skriptu napamet, valjda ste dosad naucili da od tog nema kruha na ovom faksu. Smile


kolega,mislim da bi se slozio da ima dobar broj kolegija koji smo tako polagali. Wink

#61:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 20:46 uto, 28. 6. 2011
    —
@sbasaric:
Super mi je kak ljudi izgube zivce i najemput ih sve pocne smetati cim spomenes da mozda i nije bilo neresivo. Zamisli, pravopis! To je totalno relevantno kad se prica o tezini kolokvija! xD

Ne kuzim takvu reakciju. Jos ajde da je (ko ja na temi prije Very Happy ) kolega napisal da je bilo lagano, al nije cak ni to. Kolega je napisal da je NJEMU bilo lagano, ne vidim zakaj je to problem. Ohladite malo ljudi.

BTW, imas na temi prije dosta ljudi, ukljucujuci i one koji se ne slazu da je bilo lagano, koji pisu na nekom dijalektu ili pak nepazljivo pa ne vidim da tam djelis pravopisne savjete.

#62:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 21:07 uto, 28. 6. 2011
    —
ak neko hoce moze pisat i na kineskom.. Smile

svi smo razliciti, uvijek ce nekima bit lagano nekima tesko..to je tak..kome je tesko ima pravo rec kolko hoce put da mu je tesko a kome je bilo lagano moze isto to radit...

#63:  Autor/ica: ToMeK PostPostano: 21:14 uto, 28. 6. 2011
    —
Završni je bio primjeren. Naravno nisam ni ja sretan kako sam rješio ali teoriju sam dobro napravio.

Mislim Fatou je iz 8. poglavlja koje je nekako "centralno" na cijelom kolegiju. Ne znat nešto od tamo bi bilo kao ne znat ništa vezano za ovaj kolegij.

Caratheodorijev Tm je dugačak. Ali ne pretežak. Motoričan je. Meni osobno lijep.

Zadaci su malo bili teoretskiji, ali ipak... ne neriješivi.

Prvi kolokvij je bio papren. Ostalo ok.

#64:  Autor/ica: maxic PostPostano: 21:35 uto, 28. 6. 2011
    —
Da kažem za početak nešto o 'najbitnijoj' temi, a to je očito pravopis. Mislim da nema potrebe da budemo pretjerano osjetljivi na nečiji način pisanja ali je činjenica da nekoga tko napiše "a buden vidija dal san dobro napisa" (neka se nitko ne uvrijedi zbog odabira određenog dijalekta) ne mogu ozbiljno shvatiti o čemu god pisao. Dakle, naravno da ne tražim od kolega da se poštuju sve pravopisne norme, ali ipak postoji neka razina komunikacije na kojoj bi i na forumu trebalo inzistirati.

Što se tiče težine završnog, mislim da nije bio toliko težak, koliko smo mi očekivali da će dati trivijalan kolokvij kako bi se popravila prolaznost kolegija. To će vjerojatno riješiti smanjivanjem bodovnog praga za prolaz pa se nadam da će većina kolega uspjeti položiti kolegij.

Teorija na kolokviju nije bila užasna, ali ipak moramo priznati da je bila kompliciranija nego što smo očekivali. Fatuova lema nije zahtijevna, ali mislim da je rijetko tko očekivao da će profesor od graničnih teorema, uzeti Fatuovu, a ne LTDK ili LTMK. Mislim da je problem što, po mom osobnom dojmu, većina ljudi ne uči teoriju kao cjelinu nego bira teoreme za koje procijeni da su dovoljno bitni da dođu na kolokviju. Takvi jesu pogodili sa Caratheodoryjem, mada je bilo i onih koji ga nisu prepoznali, ali su izgubili na Fatuu i Egorovu.

I za kraj, nadam se da će oni koji su si dali truda naučiti gradivo ovog kolegija, ipak uspjeti položiti ga, bilo bez ili uz popravni.

#65:  Autor/ica: BitterSweetLokacija: sjeverno od raja PostPostano: 21:45 uto, 28. 6. 2011
    —
totalni off topic, sorry ---> teško da ćeš dožvit da netko napiše 'buden vidija' Razz budem ne prolazi u niti jednom obliku , pa ni sa 'n' Very Happy
eto i ja se slažem da je ljepše kad ljudi pišu književno, ali bože moj, što je, tu je Smile što se tiče pravopisnih grešaka, one su po forumima toliko česte da ih jedva primjećujem više

#66:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:07 uto, 28. 6. 2011
    —
Milojko (napisa):
oprostite, ali moram.

sbasaric (napisa):
Dragi kolega, eto, očito smo mi svi ostali totalno fulali fakultet

ne svi, ali nekima bi očito bolje odgovarao fakultet hrvatskih studija.....

i da, ne laprdajte, kolokvij je bio u redu. to što neki još uvijek nisu shvatili ovaj kolegij dovoljno ozbiljno (khm.... nisam ni ja daleko od tog skupa Embarassed ) i u tome je problem.
btw slažem se s ovim o popravnom, ni meni se to baš ne sviđa previše


sto se tice popravnog
1/3 + 2/3 daju jedan pa je to primjereno jer ukupna ocjena treba biti odraz kontinuiranoga rada a ne ako se netko sad sjetio učiti

>40 prije i prolaz 45
ukoliko imate barem 40 (13.3) iz kolokvija to povlači da na popravnom morate imati 19/40 bodova za prolaz što je manje od pola pa ne vidim kako je to nepošteno! svaki bod više na kolokvijima ne donosi da morate imati puno manje bodova na popravnome

<30,40> i prolaz 45
ukoliko imate oko 30 (10) na popravnome je potrebno cca 22 od 40
dakle potrebno je samo 2 boda više od pola da biste prošli ukoliko ste skupili samo 30 bodova prije, a 30 je malo s obzirom na drugi kolokvij i završni koji su bili primjerene težine
opet nepošteno

<20,30> i prolaz 45
(1/3)*20+(2/3)*24=6.6+40=46.6>45
(24/40 reprezentira 60/100)
dakle ukoliko ste ostvarili minimum potrebno je manje od 24 boda!!!!!

prošle godine je prolaz bio 45 a ove godine je prosjek bodova manji pa je za zaključiti da će i ove godine biti 45
ukoliko je 50 onda treba 5 bodova više tj. svugdje na popravni dodajte 3 što opet nije tako puno iako nije blistavo

mislim da je smiješno da na matematici svi pričaju kako je neka formula nepravedna i nepoštena a nitko je ne stavi u kalkulator
definitivno se ne može imati 5 niti s 100% riješenog kolokvija ali mislim da to nikomu nije u cilju...

#67:  Autor/ica: Ufff PostPostano: 8:14 sri, 29. 6. 2011
    —
Ne, i dalje ovo sa računanjem popravnog nije baš fer, s obzirom da se i lani radilo o ljudima kojima je falilo 2 boda za polože kolegij (i da asistenti nisu bili nimalo naklonjeni "navlačenju" niti jednog jedinog boda!), tako da mislim da i jedan bod više manje u ovom kolegiju čini JAKO veliku razliku! Rolling Eyes

Mislim da je realno 1/3 kolokvija + popravni....

#68:  Autor/ica: Gost PostPostano: 8:21 sri, 29. 6. 2011
    —
evo ja gledam ovaj prvi slučaj, kad bi se gledalo da imam 40 bodova, do sad, i na popravnom 19/40, i kad se to sve podijeli, pomnozi, zbroji...broj bodova je 25, to je prolaz?

#69:  Autor/ica: Gost PostPostano: 8:25 sri, 29. 6. 2011
    —
jel se zna koliko će biti teorijskih zadataka (profesorovih Cool ) na popravnom?

#70:  Autor/ica: mycky1111 PostPostano: 8:34 sri, 29. 6. 2011
    —
u petak ce asistentica napisat na stranicu koliko ce ih bit na popravnom.

#71:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 9:46 sri, 29. 6. 2011
    —
ali najvjerojatnije da će biti samo jedan. to je ono, nekih 90+ posto sigurno.

#72:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:43 sri, 29. 6. 2011
    —
Anonymous (napisa):
evo ja gledam ovaj prvi slučaj, kad bi se gledalo da imam 40 bodova, do sad, i na popravnom 19/40, i kad se to sve podijeli, pomnozi, zbroji...broj bodova je 25, to je prolaz?


i ti studiraš matematiku hahahahaha
vjerojatno govoriš da znaš ti računat i to, dobar/dobra si u matematici, kužiš sve samo te malo teorija muči hahahaha
e pa muči te i računanje čini se
1/3 od 40 je 13.3
ukoliko imas 19/40 na popravnome to je kao da imaš 47.5/100 jer na popravnome možeš skupiti 100 ali je to reprezentirano sam 40 bodova!!!
dakle 19 bodova je zapravo 47.5 a 1/3 od 47.5 je cca 15.83 a tebi se gledaju 2/3 pa pomnožiš s 2 i dobiješ 31.66. kada na taj broj dodaš 13.3 slijedi da imaš točno 45 bodova kolko ti i treba za prolaz

ukoliko je 45 prolaz struktura popravnog je odlična

#73:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:57 sri, 29. 6. 2011
    —
Ma zašto bi išta bilo jednostavno na ovom faksu, kad može biti komplicirano!

#74:  Autor/ica: i v a n č i c a PostPostano: 13:44 sri, 29. 6. 2011
    —
Jel mi može netko reći je li skup { ∅, { ∅ } } sigma prsten i je li sigma algebra?

#75:  Autor/ica: Sale PostPostano: 15:07 sri, 29. 6. 2011
    —
Ovisi koji je skup u pitanju. Sigma algebra, pa i sigma prsten je familija podskupova skupa X. Dakle pitanje je sto je X.

Ako je u tvom slucaju X={{ nul }} onda mi se cini da je ovo i sigma algebra.
Ako je X={{1} , {nul}, {2}} onda je to samo sigma prsten. Ako se nisam negdje zabunio Smile

#76:  Autor/ica: dodinho PostPostano: 22:41 sub, 1. 6. 2013
    —
Može li netko potvrdit da li je završni 21.6. (ili će tada biti popravni)?

#77:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 13:40 ned, 2. 6. 2013
    —
Tada je završni, popravni je tek nakon završnog, dakle zadnji tjedan u šestom mjesecu (iako, koliko ja znam, još nema točnog termina).

#78:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 13:50 ned, 2. 6. 2013
    —
Lafiel (napisa):
Tada je završni, popravni je tek nakon završnog, dakle zadnji tjedan u šestom mjesecu (iako, koliko ja znam, još nema točnog termina).


Popravni je potvrđeno 28.6.-og

#79:  Autor/ica: Gost PostPostano: 18:05 sub, 15. 6. 2013
    —
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/files/mii_2012_zavrsni_rj.pdf

1.zadatak, gdje se to u skripti nalazi?

#80:  Autor/ica: spot137 PostPostano: 18:14 sub, 15. 6. 2013
    —
Strana 9. Propozicija 2.5

#81:  Autor/ica: sunny PostPostano: 23:18 ned, 16. 6. 2013
    —
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/files/mii-2011-zavrsni-rj.pdf

da li je 5. zadatak Constantin Charatheodoryev teorem?

#82:  Autor/ica: kobila krsto PostPostano: 23:30 ned, 16. 6. 2013
    —
čini mi se da jest Smile

#83:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:38 čet, 20. 6. 2013
    —
Možete li mi u reći gdje se u skripti nalaze sljedeći dokazi:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/files/mi-zav-2008.pdf

1. b)
4. c)
5. b)

#84:  Autor/ica: ceps PostPostano: 13:53 čet, 20. 6. 2013
    —
1. pročitaj str. 17 - 19
2. tm. 9.13 (nejednakost Minkowskog) na str. 53 i mala diskusija nakon njega (također pročitaj ovu napomenu koju spominju da bi sve sjelo na svoje mjesto)
3. Nema konkretno dokaza za ovaj teorem u skripti, ali je napravljen na vježbama u zadnjem poglavlju.

#85:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:09 čet, 20. 6. 2013
    —
Kakve su price sa spustanjem praga na 45? Kako je to funkcioniralo proslih godina?

#86:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 16:05 čet, 20. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Kakve su price sa spustanjem praga na 45? Kako je to funkcioniralo proslih godina?


Čisto sumnjam da će spustiti prag jel po dosadšnjim bodovima 50% ima preko 30 iz prva dva kolokvija..

Prošle godine se nije spustio prag, a svih godina prije toga je jel prolaznost nije bila 50%.

#87:  Autor/ica: Gost PostPostano: 16:12 čet, 20. 6. 2013
    —
Megy Poe (napisa):
Anonymous (napisa):
Kakve su price sa spustanjem praga na 45? Kako je to funkcioniralo proslih godina?


Čisto sumnjam da će spustiti prag jel po dosadšnjim bodovima 50% ima preko 30 iz prva dva kolokvija..

Prošle godine se nije spustio prag, a svih godina prije toga je jel prolaznost nije bila 50%.


ako se prag ipak spusti, dal taj snizeni prag vrijedi i za popravni?

#88:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 16:17 čet, 20. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Megy Poe (napisa):
Anonymous (napisa):
Kakve su price sa spustanjem praga na 45? Kako je to funkcioniralo proslih godina?


Čisto sumnjam da će spustiti prag jel po dosadšnjim bodovima 50% ima preko 30 iz prva dva kolokvija..

Prošle godine se nije spustio prag, a svih godina prije toga je jel prolaznost nije bila 50%.


ako se prag ipak spusti, dal taj snizeni prag vrijedi i za popravni?


Mislim da da, bilo je slično na vjerojatnosti da su kao rekli da tamo mora biti 50 na popravnom..no ljudi su se masovno žalili da to nije fer jel bi prag morao biti isti za sve pa je također spušten na 45.

#89:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:11 čet, 20. 6. 2013
    —
Al 50% ima preko pola gledajuci prosijek, ako prebrojis ljude cca. ima 70 ljudi koji za sada imaju preko pola od nas 180... nije bas neka ludnica...

#90:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 17:37 čet, 20. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Al 50% ima preko pola gledajuci prosijek, ako prebrojis ljude cca. ima 70 ljudi koji za sada imaju preko pola od nas 180... nije bas neka ludnica...


Ja bi isto bila sretna da spuste, tko ne bi Very Happy al ima još završni..ne možeš znat oće li puno ljudi "past" prije ukupnih rezultata.

Ja sam znam da naspram prijašnih godina ove godine smo jako dobro napisali mjeru..npr prosjek bodova prosle godine iz prvog kolokvija je bio 8 pa se prag nije spušto a ove godine 13..

#91:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:35 pet, 21. 6. 2013
    —
Ja ljudi više ne mogu učiti! Osim Cijele skripte treba znati i Cijele vježbe jer se pola toga poziva na zad XX, koji se poziva na XY.

sad se tu malo žalim jer mi je tako lakše, ali netko bi trebao istražiti povezanost kronične depresije i bolonjskog procesa koji nema veze sa bolonjskim procesom - je**na duplozofija

#92:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 12:48 pet, 21. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Ja ljudi više ne mogu učiti! Osim Cijele skripte treba znati i Cijele vježbe jer se pola toga poziva na zad XX, koji se poziva na XY.

sad se tu malo žalim jer mi je tako lakše, ali netko bi trebao istražiti povezanost kronične depresije i bolonjskog procesa koji nema veze sa bolonjskim procesom - je**na duplozofija


Hahaha ja se slažem s tobom, +dobila sam alergiju a nisam dosad bila alergična na ništa sve mi se čini da sam postala alergična na mjeru jer zadnjih tj i pol gledam samo u to.

Sretno na ispitu danas XD. Ja cu danas testirati svoju sreću neznam 2 i pol dokaza iz skripte, ak to dođe mislim da ću šiknut.

#93:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:12 ned, 23. 6. 2013
    —
za izlazak na popravni je potrebno 20 bodova?

#94:  Autor/ica: sunny PostPostano: 22:18 ned, 23. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
za izlazak na popravni je potrebno 20 bodova?

da

#95:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 0:14 pon, 24. 6. 2013
    —
Mene sam zanima..prosjek bodova na zadacima je cca 2,23 na svakom ako moj excel radi dobro..

Ja mislim da to govori da je završni bio težak..
I da ce na osnovi toga snizit prag.

#96:  Autor/ica: sunny PostPostano: 10:07 pon, 24. 6. 2013
    —
Je li itko skuzio da u 5.c) zadatku treba napraviti jos provjeru za limes integrala po E od fn??? Taj dio ne pise ni u rijesenju, a po bodovima bih rekla da su mozda 2 od 170 studenata mogli skuziti da je potreban taj korak Shocked

#97:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:27 pon, 24. 6. 2013
    —
sunny (napisa):
Je li itko skuzio da u 5.c) zadatku treba napraviti jos provjeru za limes integrala po E od fn??? Taj dio ne pise ni u rijesenju, a po bodovima bih rekla da su mozda 2 od 170 studenata mogli skuziti da je potreban taj korak Shocked


zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?

#98:  Autor/ica: sunny PostPostano: 10:33 pon, 24. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):


zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?


Ocito nije bilo dovoljno... meni nema nikakvog smisla da se treba i to provjerit, a i, ako treba, zasto to nije napisano u sluzbenom rjesenju Confused

#99:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 10:33 pon, 24. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
sunny (napisa):
Je li itko skuzio da u 5.c) zadatku treba napraviti jos provjeru za limes integrala po E od fn??? Taj dio ne pise ni u rijesenju, a po bodovima bih rekla da su mozda 2 od 170 studenata mogli skuziti da je potreban taj korak Shocked


zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?


Ne, ja sam sad bila na žalbama dobila sam samo 1 bod jel nisam to provjerila..

#100:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:34 pon, 24. 6. 2013
    —
sunny (napisa):
Anonymous (napisa):


zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?


Ocito nije bilo dovoljno... meni nema nikakvog smisla da se treba i to provjerit, a i, ako treba, zasto to nije napisano u sluzbenom rjesenju Confused


a to si bila/bio na uvidima pa ti je to receno ili?

#101:  Autor/ica: sunny PostPostano: 10:37 pon, 24. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
sunny (napisa):
Anonymous (napisa):


zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?


Ocito nije bilo dovoljno... meni nema nikakvog smisla da se treba i to provjerit, a i, ako treba, zasto to nije napisano u sluzbenom rjesenju Confused


a to si bila/bio na uvidima pa ti je to receno ili?


da, isto kao i kolegici Megy Poe, pa me zanimalo da li je ikome palo na pamet da se to trebalo napraviti. Moje rjesenje je jednako kao sluzbeno, a imam 1 bod.

#102:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:53 pon, 24. 6. 2013
    —
meni nije palo na pamet, i nije u redu da na tom skidaju bodove, pogotovo jer znaju da nam je bitan svaki bod Ehm?

#103:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:56 pon, 24. 6. 2013
    —
cek pa to su oni skidali 2 boda za to?? Shocked

#104:  Autor/ica: igecek PostPostano: 11:30 pon, 24. 6. 2013
    —
Rjesenje na webu je tocno i u nekoliko 'sitnica' se razlikuje od rjesenja onih koji su dobili samo 1 bod na (c) dijelu zadatka. U njemu se poziva na (b) dio zadatka tako sto je provjereno jesu li zadovoljene pretpostavke trazene tvrdnje (iz (b)) za konkretan niz (f_n) zadan u (c) dijelu zadatka. I to je tocno tako napisano.
Svi oni koji su dobili 1 bod na (c) dijelu nisu provjeravali pretpostavke iz (b) dijela pa se pozvali na trazenu tvrdnju, niti su zadatak rijesili ne neki drugi nacin, npr. iskoristili na prikladan nacin neki od teorema o konvergenciji.
'Sitnica' da je integral od f konacan i da, uz zadovoljene ostale pretpostavke iz (b), iz toga slijedi tvrdnja za niz iz (c) - zapravo nije sitnica jer se u suprotnom, moze konstruirati protuprimjer.
Na uvidima sam svakom osobno objasnila u cemu je greska u njegovom rjesenju i ako ima dodatnih nejasnoca, neka mi se ti studenti jave mailom.
Na forumu nazalost nemam vremena za daljenje rasprave.
Sretno svima na ostatku zavrsnog i popravnom Smile
Pozdrav,

Ivana

#105:  Autor/ica: N.B. PostPostano: 10:53 uto, 25. 6. 2013
    —
Postoji li mogucnost da cjeloviti rezultati budu objavljeni danas?

#106:  Autor/ica: sunny PostPostano: 11:06 uto, 25. 6. 2013
    —
N.B. (napisa):
Postoji li mogucnost da cjeloviti rezultati budu objavljeni danas?

vjerojatno ce veceras biti objavljeni svi rezultati, posto na sluzbenoj stranici pise da ce biti stavljeni do srijede

#107:  Autor/ica: Gost PostPostano: 14:32 uto, 25. 6. 2013
    —
Pa iskreno se nadam da ce danas doci rezultati, cisti zbog popravnog da se znam pripremiti ukoliko sam pala. Jedan dan vise nam jako puno znaci za ucenje.

#108:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:40 uto, 25. 6. 2013
    —
Se zna kaj sa rezultatima??? Ima nas dosta koji smo "izmedju" i mislim da bi bilo normalno da rezultati dodju sto ranije je moguce a ne dva dana prije popravnog (iako nam je ovo najtezi ispit, a vecini i zadnji na preddiplomskom).

#109:  Autor/ica: Gost PostPostano: 18:07 uto, 25. 6. 2013
    —
Najgore je što je bodovanje iz ovog predmeta nepredvidljivo u smislu teško je sam procjeniti za koliko si bodova napisao. Kad je već tako barem bi rezultati trebali stizati u nekom normalnom roku. Ovo čekanje je za poludit pogotovo kad ti iduća godina života ovisi o tome... Kad bi se barem asistenti malo mogli stavit u našu kožu

#110:  Autor/ica: mnince PostPostano: 18:09 uto, 25. 6. 2013
    —
Dodani su bodovi iz 3. zadatka i ukupna suma. Profesorove zadatke ćemo dobiti sutra ujutro tako da bi trebali (po mojoj procjeni) biti objavljeni najkasnije do 13 sati zajedno s ocjenama.

Upis ocjena je u četvrtak, 27.6. u 15 sati.

#111:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 18:11 uto, 25. 6. 2013
    —
Nadam se i da će uvest bodove sa žalbi, tj da neće zaboraviti na to XD

#112:  Autor/ica: Gost PostPostano: 11:58 sri, 26. 6. 2013
    —
znao sam napamet prva dva zadatka (teoriju), bas kako je u skripti. Iz prvog sam dobio 6 bodova, ok, nisam napisao da postoji mi kao konačno proširenje - izgubio 2 boda.

2. zadatak također sam sve napisao ali dobro u zadatku nije pisalo da je f omeđena što mi je trebalo za dokaz pa sam napravio glupost i rekao da iz R-integrabilnosti slijedi omeđenost što naravno nije istina, i dobijem samo 3 boda!!! a cijeli dokaz iz skripte sam napisao. Pa što je ovo!

3. zadatak kao primjer mjere koja je konačno aditivna a nije mjera sam točno napisao - 0 kad je A konačan, +beskonačno kad je A prebrojiv, ali nisam stavio i i kad je A komplement prebrojiv što je očiti lapsus, oduzeli mi bodove...

Pa kakvo je ovo ocjenjivanje?
pa ovaj kolegij nema veze sa nekakvom praksom ovog faksa, od pravila ocijenjivanja do težine gradiva... Čak nije gradivo ni toliko teško, koliko da bi riješio ijedan zadatak trebaš imati apsolutno cijela predavanja i vježbe u glavi.
Potpuni nesrazmjer sa ostalim kolegijima - profesore dragi i asistenti to je za ocijenu odličan! A kad vidite da student zna o kojem se teoremu radi i kako ga dokazati, i kada pogriješi neku sitnicu po nekom osjećaju pravde ne oduzima se pola bodova!!!

Pozdrav

#113:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:12 sri, 26. 6. 2013
    —
Malo sam se bavio statistikom.
Palo je okvirno (pogreška manja od 5), 100 od 170 ljudi.
Dakle prolaznost je 40%.

22 ljudi ima između 45 i 50 bodova, dakle ako se spusti prag prolaznost će biti 55%, tj. 45% ljudi na popravni.

Hoće li biti sniženja praga? Molim Vas asistenti ako znate podijelite to s nama, jer ću pasti u komu ako budem opet morao ovo učiti.

#114:  Autor/ica: tinky PostPostano: 12:12 sri, 26. 6. 2013
    —
Nisam sigurna da li dobro razumijem koncept ocijena?! Confused
Do sada sam mislila da 1 dobijes ako bas nista ne znas, a dalje znanje se rangira ocjenama od 2 do 5. Pri tome postoji velika razlika izmedju 2 i 5, ovaj kolegij mi je pokazao da godinama zivim u zabludi.
Svi moraju sve znat, apsolutno sve. 100% vjezbi i 100% predavanja tj. za 5 i onda se to rangira ocjenama od 2 do 5. A ocjena se formira po kojim kriterijima?! Ocjenu 1 necu ni komentirat, nema smisla Ovca skace preko shtrika

#115:  Autor/ica: jejo PostPostano: 12:20 sri, 26. 6. 2013
    —
85-100 (5)
70-84 (4)
55-69 (3)
45-54 (2)
44- (1)

Smile

#116:  Autor/ica: dodinho PostPostano: 12:58 sri, 26. 6. 2013
    —
Iako mi nije igralo za prolaz (ali jest za visu ocjenu Ja letim!!! ),
zahvalio bih asistentima i profesoru na ukazanoj dobroj volji i
spustanju praga te cestitao kolegama na položenoj mjeri ! Toooooo, majstoreeeee!

#117:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:00 sri, 26. 6. 2013
    —
Hoce li biti ovakva rang lista i za popravni?

#118:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:20 sri, 26. 6. 2013
    —
Da li se može tužiti faks jer lani nisu spustili prag, pa su neki zbog toga pali godinu? Super su mi ovi kriteriji koji se svake godine mijenjaju...

#119:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:23 sri, 26. 6. 2013
    —
Naravno da će biti isti prag i za popravni. Inače bi to bio odličan razlog za prosvjed a ne vjerujem da bi nas asistenti htjeli dovesti u takvu situaciju.

#120:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 13:24 sri, 26. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Da li se može tužiti faks jer lani nisu spustili prag, pa su neki zbog toga pali godinu? Super su mi ovi kriteriji koji se svake godine mijenjaju...


Ne može, slučajno baš na skype callu s odvjetnikom.

Al zar stvarno moraš biti toliko ne fer i dat ljudima da se vesele?
Prag nije spušten prošle godine jel je prolaznost bila veća.

#121:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:31 sri, 26. 6. 2013
    —
Ako na popravnom ne bude isti prag za ocjene, ja ću sigurno tužiti faks. Kad se skupi 10 ljudi više odvjetnik i nije tako skup...

#122:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:37 sri, 26. 6. 2013
    —
Ma i sam način ocjenjivanja popravnog je osnova za žalbu (jer se ovako strogi kriteriji ne primjenjuju ni na jednom drugom koliegiju) a ova je jedan od najtežih na faxu...

#123:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 13:44 sri, 26. 6. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Ma i sam način ocjenjivanja popravnog je osnova za žalbu (jer se ovako strogi kriteriji ne primjenjuju ni na jednom drugom koliegiju) a ova je jedan od najtežih na faxu...


Popravni iz mjere se ocjenjuje isto kao popravni iz skupova ili popravni iz vjerojatnosti, pa neznam kak to dosad nisi vidla(ja sam naime ta dva položila na popravnom).

A i prolaznost skupova i vjerojatnosti je tu negdje ko i prolaznost mjere.

#124:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:52 sri, 26. 6. 2013
    —
Megy Poe (napisa):
Anonymous (napisa):
Ma i sam način ocjenjivanja popravnog je osnova za žalbu (jer se ovako strogi kriteriji ne primjenjuju ni na jednom drugom koliegiju) a ova je jedan od najtežih na faxu...


Popravni iz mjere se ocjenjuje isto kao popravni iz skupova ili popravni iz vjerojatnosti, pa neznam kak to dosad nisi vidla(ja sam naime ta dva položila na popravnom).

A i prolaznost skupova i vjerojatnosti je tu negdje ko i prolaznost mjere.


kolko se sjecam popravni iz skupova se malo drugacije gleda, al iz vjerojatnosti je sistem ocjenjivanja, kao sto si rekla, skroz isti, cak je i broj bodova iz teorije i zadataka skoro isti i kolko se sjecam na vjerojatnosti nije bilo toliko prigovora iako je prolaznost tu negdje...

mislim da je ovo kolegij u kojem prvenstveno sve sto naucis trebas dobro razumjeti, sto je razlicito od toga da trebas znat apsolutno svaku liniju dokaza iz skripte

#125:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 14:12 sri, 26. 6. 2013
    —
Nije na meni da se miješam, al nemrem to više držati u sebi. Ovo se tiče samo onih koji kukaju.

Spustili su prag i da li 2 teorijska na popravnom, što je i više nego izlazak u susret, šta bi vi još više htjeli? Nikad nisu mjeru toliko olakšali čak i samim time što je ove godine na svakom kolokviju bilo dva teorijska pitanja.

Umjesto da budete sretni i slavite, vi ste nezahvalni i bezobrazni po mom mišljenju.

Eto toliko od mene, sretno svima u petak!

#126:  Autor/ica: minora665 PostPostano: 14:43 sri, 26. 6. 2013
    —
Profesor je rekao da će prag na popravnom biti 45 bodova. Sad je i službeno Smile

#127:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:07 sri, 26. 6. 2013
    —
meni je jasno zasto su ljudi ogorceni.. unatoc tome sto su bila dva teorijska zadatka, prosjek bodova (nakon zavrsnog) nije povecan te je najgori u zadnjih par godina (moj excel kaze da je 42 boda prosjek, dok je prosle godine bio 45, a predprosle 44).
Drzim fige svima! Zelim vam svima da prodete u petak! Samo smireno i rasturite tu mjeru da ju vise nikad u zivotu ne morate gledati!

#128:  Autor/ica: mnince PostPostano: 19:14 sri, 26. 6. 2013
    —
Objavljeni su ukupni rezultati nakon danasnjih žalbi. Jedan student koji je imao 15 bodova ima sada 20 tako da može izaći na popravni (danas sam dobila njegov treci zadatak).

Puno uspjeha svima na popravnom!

#129:  Autor/ica: slon PostPostano: 20:17 sri, 26. 6. 2013
    —
Megy Poe (napisa):

Popravni iz mjere se ocjenjuje isto kao popravni iz skupova ili popravni iz vjerojatnosti, pa neznam kak to dosad nisi vidla(ja sam naime ta dva položila na popravnom).

A i prolaznost skupova i vjerojatnosti je tu negdje ko i prolaznost mjere.


Mala greskica, nije vidla, nego vidila. Paralo mi je oci. #Splat Nisi u pravu, a nisi bas ni kolegijalna. Ako nisi spremna biti podrska, bilo bi sasvim u redu da se povuces. Hvala na razumijevanju, srdacan pozdrav

#130:  Autor/ica: Gost PostPostano: 21:08 sri, 26. 6. 2013
    —
slon (napisa):
Megy Poe (napisa):

Popravni iz mjere se ocjenjuje isto kao popravni iz skupova ili popravni iz vjerojatnosti, pa neznam kak to dosad nisi vidla(ja sam naime ta dva položila na popravnom).

A i prolaznost skupova i vjerojatnosti je tu negdje ko i prolaznost mjere.


Mala greskica, nije vidla, nego vidila. Paralo mi je oci. #Splat Nisi u pravu, a nisi bas ni kolegijalna. Ako nisi spremna biti podrska, bilo bi sasvim u redu da se povuces. Hvala na razumijevanju, srdacan pozdrav


Kada pametujes, knjizevno je vidjela. Vidla/vidila je govorni jezik. Hvala na razumijevanju Kiss

#131:  Autor/ica: Papa Strumf PostPostano: 22:40 sri, 26. 6. 2013
    —
O hrabri, anonimni e-borci, kolegijalnost nije podrska kad vlastitom zaslugom padate kolegij. Kolegijalnost je kad vas netko tjera da ucite mjesecima prije kolokvija. Ima ljudi koji imaju preko 30/42 na zavrsnom, dakle nije nemoguce nauciti.

Jos cete se susresti s mjerom ako bude slusali jedan od ovih na diplomskom: PDJ 1&2, Vjerojatnost 1&2, Slucajni procesi, Normirani prostori i Operatori na normiranim prostorima.

Moram priznati da sam ipak optimistican kad vidim da studirate matematiku: da ste studenti medicine, bojao bih se otici u bolnicu. Jos se samo nadam da netko od vas nece postati premijer ili ministar (bilo cega).

Sretno!

#132:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 1:30 čet, 27. 6. 2013
    —
slon (napisa):
Megy Poe (napisa):

Popravni iz mjere se ocjenjuje isto kao popravni iz skupova ili popravni iz vjerojatnosti, pa neznam kak to dosad nisi vidla(ja sam naime ta dva položila na popravnom).

A i prolaznost skupova i vjerojatnosti je tu negdje ko i prolaznost mjere.


Mala greskica, nije vidla, nego vidila. Paralo mi je oci. #Splat Nisi u pravu, a nisi bas ni kolegijalna. Ako nisi spremna biti podrska, bilo bi sasvim u redu da se povuces. Hvala na razumijevanju, srdacan pozdrav


Nisam kolegijalna? Samo sam rekla da netreba biti bezobrazan i pohlepan kad su nam već toliko asistenti izašli u susret, ja naime također još nisam prošla mjeru, al to ne znači da moram neopravdano kukat, jel oprosti ja stvarno ne vidim kako bi još asistenti i profesor mogli izać u susret osim da svima daju dva bez da se uopće piše popravni.

#133:  Autor/ica: Gost PostPostano: 11:04 čet, 27. 6. 2013
    —
Papa Strumf (napisa):

Moram priznati da sam ipak optimistican kad vidim da studirate matematiku: da ste studenti medicine, bojao bih se otici u bolnicu. Jos se samo nadam da netko od vas nece postati premijer ili ministar (bilo cega).
Sretno!


hahahahh. No i dalje bi bili bolji od danasnje politicke elite Razz

#134:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:11 pon, 6. 7. 2015
    —
vidim da pise na netu da su uvidi sutra. jel mozemo ocekivati rezultate prije toga uvida na netu?

#135:  Autor/ica: vjekovac PostPostano: 0:09 uto, 7. 7. 2015
    —
Anonymous (napisa):
vidim da pise na netu da su uvidi sutra. jel mozemo ocekivati rezultate prije toga uvida na netu?


Rezultati su oglašeni:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/index.php?sadrzaj=kolokviji.php



Forum@DeGiorgi -> Mjera i integral


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin