Uvod u opću fiziku
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Ostali kolegiji

#1: Uvod u opću fiziku Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 13:41 pon, 21. 2. 2011
    —
Uvod u opću fiziku ( prof. Androić ) - da li će se sutra održati predavanje ? ( 15-18 h )

#2:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 14:32 pon, 21. 2. 2011
    —
baš sam mislila pitati.
i kak su ljudi znali da u srijedu neće biti vježbi? prošlu srijedu, pretpostavljam da su znali jer skoro nikog nije bilo na fizici! ... Very Happy

#3:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 14:40 pon, 21. 2. 2011
    —
Buga. (napisa):
baš sam mislila pitati.
i kak su ljudi znali da u srijedu neće biti vježbi? prošlu srijedu, pretpostavljam da su znali jer skoro nikog nije bilo na fizici! ... Very Happy


nije skoro nitko znao ali su si ljudi međusobno javljali da nema pa se većina vratila...došao nam je reći neki tip koji tamo radi da nema

#4:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 15:54 pon, 21. 2. 2011
    —
Zvala sam referadu (fizika) - nula, ne mogu ih dobiti, na njihovim stranicama nema nikakve obavijesti, a ni tu. Baš nije zgodno putovati za ništa kao prošli utorak. Mad

#5:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 18:04 pon, 21. 2. 2011
    —
prošli utorak nam je bilo rečeno da je prof. Androić u Americi, pa je velika večina zaključila da nema vježbi.. a za sutra stvarno ne znam, mislim da fizika tek slijedeći tjedan počinje sa nastavom, pa moguće da tek od slijedećeg tjedna.. Ehm? bilo bi lijepo kad bi netko znao točno

#6:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 18:16 ned, 6. 3. 2011
    —
kad se piše 1. kolokvij iz fizike?

#7:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 15:54 pon, 7. 3. 2011
    —
Buga. (napisa):
kad se piše 1. kolokvij iz fizike?


Još ništa nije rečeno. Jedino ako je bilo riječi o tome na prvom predavanju, na kojem nisam bila.

#8:  Autor/ica: gogo_ PostPostano: 1:07 sub, 19. 3. 2011
    —
Zna neko mozda mail od asistenta iz uvoda u opcu fiziku?

#9:  Autor/ica: t-i-n-a_k-i-k-a PostPostano: 1:24 sub, 19. 3. 2011
    —
mail od asistenta tseva@phy.hr

kolokvij će se pisati nakon naših kolokvija i to vjerojatno odmah tjedan iza

#10:  Autor/ica: gobanja PostPostano: 12:43 uto, 22. 3. 2011
    —
da li bi mi netko mogao ovdje napisati ili na PM poslati zadatke 334 i 423 iz plave zbirke jer me nema na faksu da si mogu prepisati.... zahvaljujem se unaprijed Very Happy

#11:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 23:56 uto, 22. 3. 2011
    —
gobanja (napisa):
da li bi mi netko mogao ovdje napisati ili na PM poslati zadatke 334 i 423 iz plave zbirke jer me nema na faksu da si mogu prepisati.... zahvaljujem se unaprijed Very Happy


pogledaj si poruku koju si dobio. ne smijem ti ovdje napisati link Smile

#12:  Autor/ica: gogo_ PostPostano: 18:05 pon, 11. 4. 2011
    —
Kad se pise kolokviji iz uvoda u opcu fiziku?

#13:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 18:35 pon, 11. 4. 2011
    —
gogo_ (napisa):
Kad se pise kolokviji iz uvoda u opcu fiziku?


za tjedan dana na predavanju

#14:  Autor/ica: gogo_ PostPostano: 18:49 pon, 11. 4. 2011
    —
Hvala Smile

#15:  Autor/ica: gogo_ PostPostano: 14:41 pon, 18. 4. 2011
    —
Moze mala pomoc oko zadatka ako netko zna rjesiti Smile
322. Tri tijela masa m1=4kg, m2=16kg i m3=8kg povezana užetom koje se ne rasteže i čiju masu možemo zanemariti nalaze sa na podlozi prikazanoj na crtežu. Faktor trenja je 0,1. Odredite smjer gibanja, ubrzanje sustava i napetosti užeta N1 i N2. Za akceleraciju sile teže uzmite vrijednost g=10m/s2.

#16:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 9:11 sri, 20. 4. 2011
    —
Ova fizika je najveće sr*nje od kolegija koje postoji!
Ajde plis nek neko to potvrdi Confused
kak je moguće da je razlika bodova na istom zadatku dvije osobe koje su ga isto riješile 8? i kaj je ovo, prosjek bodova je -10938491287129 ili kaj???

#17:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 15:12 pet, 22. 4. 2011
    —
Da li netko od vas ima tekst zadataka sa kolokvija ? Nisam prepisala u srijedu, a treba donijeti riješene zadatke na vježbe. O muko !! Sad

#18:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 20:00 pet, 22. 4. 2011
    —
Buga. (napisa):
Ova fizika je najveće sr*nje od kolegija koje postoji!
Ajde plis nek neko to potvrdi Confused
kak je moguće da je razlika bodova na istom zadatku dvije osobe koje su ga isto riješile 8? i kaj je ovo, prosjek bodova je -10938491287129 ili kaj???


kak ti znaš da ste ga isto riješili? Rolling On the Floor Laughing

#19:  Autor/ica: Serious Sam PostPostano: 7:40 ned, 24. 4. 2011
    —
Ocigledno priznaje da su se "konzultirali" tijekom kolokvija...
Usput, i meni bi trebali ti tekstovi zadataka, nismo ih ni mogli stici prepisati pod satom jer je asistent vec rjesavao zadatke.
EDIT:
Asistent Ševa je stavio kolokvij na stranicu kolegija, jedino me zanima je li to trebamo predati u utorak ili u srijedu.

#20:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 11:03 ned, 24. 4. 2011
    —
I mene interesira da li imamo vježbe u utorak ? U srijedu sigurno imamo, pa ću onda predati zadatke.

#21:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 20:23 ned, 24. 4. 2011
    —
Serious Sam (napisa):
Ocigledno priznaje da su se "konzultirali" tijekom kolokvija...
Usput, i meni bi trebali ti tekstovi zadataka, nismo ih ni mogli stici prepisati pod satom jer je asistent vec rjesavao zadatke.
EDIT:
Asistent Ševa je stavio kolokvij na stranicu kolegija, jedino me zanima je li to trebamo predati u utorak ili u srijedu.


ne priznajem

#22:  Autor/ica: tinker bell PostPostano: 11:10 sub, 30. 4. 2011
    —
ima mozda na netu roza zbirka?jel moze neko stavit link il mi poslat u poruci pliz?

#23:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 17:52 sub, 30. 4. 2011
    —
stavio je profesor neke zadatke na internet prije mjesec dana kad smo imali grupni rad po toj zbirci (vježbe 5), a ostatak će staviti u ponedjeljak Wink

#24:  Autor/ica: tinker bell PostPostano: 8:41 ned, 1. 5. 2011
    —
aha sad vidim Very Happy tnx!

#25:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 8:34 sub, 4. 6. 2011
    —
otkud mi na kraju smijemo rješavati one zadatke za dodatne bodove?

ak se ne smije iz žute, plave i roza zbirke...jel se smije neki zadaci s prijemnih i tak te gluposti?

#26:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 10:37 sub, 4. 6. 2011
    —
asistent je rekao da mora biti iz neke zbirke i da tocno moras navesti koju zbirku si koristio/la. a pretpostavljam da ti zadaci za prijemne postoje u nekim zbirkama, samo ih moras pronaci.

#27:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 10:47 sub, 4. 6. 2011
    —
cvrcak2 (napisa):
asistent je rekao da mora biti iz neke zbirke i da tocno moras navesti koju zbirku si koristio/la. a pretpostavljam da ti zadaci za prijemne postoje u nekim zbirkama, samo ih moras pronaci.



hmm ok onda. a jel vrijedi na kraju onda da ne smijemo uzimati zadatke iz onih zbirki koje su bile za zadaću i na vježbama?

dakle,žuta,plava, roza?

#28:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 11:31 sub, 4. 6. 2011
    —
da, ne smijemo iz tih zbirki. ako netko poznaje jos neku zbirku, coool...

#29:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 12:28 sub, 4. 6. 2011
    —
uspio sam nabavit neku plavu zbirku zadataka iz fizike za medicinski fakultet...

zadataka ima sigurno 700, al nema rješenja pa je jedino to malo nezgodno...ima zadataka od super lakih do malo kompliciranijih...

pa ako nekome treba, nek mi pošalje poruku pa vam pošaljem

edit:ima dosta zadataka iz ovog kaj nama treba, ali ima i ostalih...svi su skupa pomiješani, tj.nejdu po poglavljima

#30:  Autor/ica: gobanja PostPostano: 20:10 sub, 4. 6. 2011
    —
Kad uopće trebamo predati te zadatke za dodatne bodove? I koliko treba zadataka predati? Very Happy
I najvažnije pitanje - da li je onda uvijet za prolaz minimalno 20 bodova iz oba kolokvija? Embarassed

#31:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 21:22 sub, 4. 6. 2011
    —
Treba predati 10 zadataka (ako mislis na dodatne) i to u ponedjeljak u 12 h. A sto se tice granica za prolaz, ako sam dobro shvatila, to ce najvise ovisiti o tome kakav ce biti uspjeh na drugom kolokviju. Moguce je da granica bude niza od 20, a ako bi ljudi dobro napisali, mozda ju i podigne. Nisam 100% sigurna, ali kao da je tako nesto rekao.

#32:  Autor/ica: gego PostPostano: 12:36 ned, 5. 6. 2011
    —
koji broj je kabinet od asistenta Ševe? nisan zapisa u sridu i naravno zaboravija san Embarassed

#33:  Autor/ica: t-i-n-a_k-i-k-a PostPostano: 14:10 ned, 5. 6. 2011
    —
Kad uđeš u zgradu fizike, odmah kod porte je ploča na kojoj je popis svih profesora i asistenata s brojem njihovih kabineta...mislim da je od asistenta soba 305, ali provjeri još jednom...
a što se tiče zadataka za dodatne bodove, iz plave i žute ne smijemo, ali iz roze možemo ali da se ne dogodi baš da ponoviš zadatke koje si imao/la...tako sam ja skužila...jer nemamo rješenja skenirana iz roze zbirke, samo 5. vježbe čini mi se...za razliku od žute i plave...

#34:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 16:05 pon, 6. 6. 2011
    —
Mogu se još koji dan donijeti zadaci ?

#35:  Autor/ica: t-i-n-a_k-i-k-a PostPostano: 19:05 uto, 7. 6. 2011
    —
evo ovo mi je asistent poslao:
''Nesto ne stima sa serverom pa nisam stavio rezultate
testa na web pa vam saljem u attachmentu. Rezultati su u zapisani bez
korisnickih podataka i prikazna je samo distribucija bodova. Molim vas da
prosljedite rezultate kolegama koje to interesira.''

Added after 2 minutes:

ispričavam se na poduplanom...prvi put stavljam pa Embarassed



izlazni_test.pdf
 Description:

Download
 Filename:  izlazni_test.pdf
 Filesize:  137.67 KB
 Downloaded:  147 Time(s)


ulazni_test.pdf
 Description:

Download
 Filename:  ulazni_test.pdf
 Filesize:  137.58 KB
 Downloaded:  131 Time(s)


ulazni_test.pdf
 Description:

Download
 Filename:  ulazni_test.pdf
 Filesize:  137.58 KB
 Downloaded:  77 Time(s)


ulazni_test.pdf
 Description:

Download
 Filename:  ulazni_test.pdf
 Filesize:  137.58 KB
 Downloaded:  116 Time(s)


#36:  Autor/ica: gego PostPostano: 10:54 sri, 8. 6. 2011
    —
sto ce u kolokviju bit od mehanike?

#37:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 15:01 sri, 8. 6. 2011
    —
Koji datum je usmeni ?

#38:  Autor/ica: gobanja PostPostano: 16:24 sri, 8. 6. 2011
    —
Da li se to samo meni čini ili asistent čudno dijeli bodove na zadaćama? Rolling Eyes
I ne bi li u fizici točan rezultat trebao biti daleko ispred svega ostalog uključujući urednost na kojoj asistent toliko inzistira? Rolling Eyes

I jedno konkretno pitanje - postoji li uopće popravni kolokvij? Embarassed

#39:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 16:28 sri, 8. 6. 2011
    —
gobanja (napisa):
Da li se to samo meni čini ili asistent čudno dijeli bodove na zadaćama? Rolling Eyes
I ne bi li u fizici točan rezultat trebao biti daleko ispred svega ostalog uključujući urednost na kojoj asistent toliko inzistira? Rolling Eyes

I jedno konkretno pitanje - postoji li uopće popravni kolokvij? Embarassed


ja sam bio na par konzultacija da vidim zašto sam dobio koliko sam dobio bodova iz zadaća i sve mi je lijepo objasnio i pokazao da je fer ocijenjeno...a nije da to govorim jer sam eventualno dobio sve bodove iz zadaći, baš naprotiv. dobio sam nekoliko desetaka bodova manje od onih kojima je sve točno...

pa mislim da bi ti trebao i neki postupak i da se vidi što radiš, jer rješenja ionak imaju sve zbirke

popravni ne postoji koliko ja znam

#40:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 16:36 sri, 8. 6. 2011
    —
jackass9 (napisa):


popravni ne postoji koliko ja znam


nego kaj? ako postoji prag za usmeni onda mora postojat i popravni

#41:  Autor/ica: gobanja PostPostano: 7:24 pet, 10. 6. 2011
    —
čestitke svima koji su prošli Wink

#42:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 10:02 pet, 10. 6. 2011
    —
budući da tamo u tablici piše "KONAČNA OCJENA" jel to znači da nema usmenog?

mislim, bilo bi lijepo Very Happy

edit:evo ja sam saznao pa da eto i ostalima javim. ono navedeno je konačna ocjena iz pismenog dok se uvjeti usmenog dogovaraju s profesorom[/u]


Zadnja promjena: jackass9; 11:13 pet, 10. 6. 2011; ukupno mijenjano 1 put.

#43:  Autor/ica: z3h PostPostano: 10:11 pet, 10. 6. 2011
    —
Ma cekajte, to je neka za****ancija.......da imam 2 boda iz cijelog kolokvija a 6 zadataka sam rijesio....???????????????????? Tko je tu lud????

#44:  Autor/ica: shasho PostPostano: 10:39 pet, 10. 6. 2011
    —
očito nemaš lijepe oči.... i urednost Razz
jer to je jedino važno na ovom kolegiju, a ne stvarno znanje...
i popravnog mora biti! žaliti ćemo se ako ne bude

#45:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 11:04 pet, 10. 6. 2011
    —
z3h (napisa):
Ma cekajte, to je neka za****ancija.......da imam 2 boda iz cijelog kolokvija a 6 zadataka sam rijesio....???????????????????? Tko je tu lud????


asistent.
ili on od početka zna da će 99.99% ljudi proći pa se malo šali... nadam se da je tak.

#46:  Autor/ica: mkos PostPostano: 11:55 pet, 10. 6. 2011
    —
ovaj predmet je tolika sprdnja da mi je to već smiješno!
da skoro 80% ljudi nije uspjelo skupiti 10 bodova od mogućih 70, nevjerojatno. to je samo pokazatelj "kvalitete" vježbi. nadam se da nam je "znanje" još uvijek veće od znanja asistentove bake!

#47:  Autor/ica: Renči PostPostano: 12:01 pet, 10. 6. 2011
    —
"očito nemaš lijepe oči.... i urednost
jer to je jedino važno na ovom kolegiju, a ne stvarno znanje... "

Šta misliš pod time??? Ne, ne slažem se da je to važno!

Ne mislim se raspravljati, ali mislim da malo idete u krivom smjeru! :S

#48:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 12:17 pet, 10. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
"očito nemaš lijepe oči.... i urednost
jer to je jedino važno na ovom kolegiju, a ne stvarno znanje... "

Šta misliš pod time??? Ne, ne slažem se da je to važno!

Ne mislim se raspravljati, ali mislim da malo idete u krivom smjeru! :S


hahahah, nego kaj je važno?

sad mi je žal kaj nikad nisam nešto ozbiljno razgovarala s asistentom da vidi kolko lijepe oči imam ...



(da nebi netko krivo shvatio, ne mislim da asistent "pada na oči", on je meni baš kul, ali da, ova fizika nema smisla i totalno je s**** i zato se nadam da je ovo velika šala i da bude nas 99.99% prošlo)

#49:  Autor/ica: Renči PostPostano: 12:48 pet, 10. 6. 2011
    —
Iskreno, mislim da nije šala. Daj Bože da je, ali ne treba se puno nadati. Jer budimo realni ljudi su prošli (oni koji su prošli) na temelju zadaća i dodatnih bodova. Jel to nije dovoljno? Koji kolegij se polaže još na taj način?

Nitko nije kriv što ste vi izabrali fiziku umjesto programiranja i što je tako ispalo. To što su se svi nadali da će biti isti kolokvij kao i zadnji godina je smješno. Smile

#50:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 13:17 pet, 10. 6. 2011
    —
mene užasno zanima što znači onaj zadnji stupac normalizirati? jer je nekima tu ocjena sa 3 samo tako narasla na 5.. ko je tu lud??
koliko ja znam, dodatni bodovi su nosili 10 bodova, a ovo je 38 bodova više? na koji način ako smijem znati, možda bi i drugima pomoglo..
ili je možda ipak na lijepe oči?
da je i nama digao tako ocjenu sa 3 i 5, normalno da bi ga i mi branili..
ali što je, je... na vježbama smo radili zadatke za srednju školu, takve smo imali i za zadaću, a onda nam da takav kolokvij gdje je maksimum opet 25 ali ovaj put od 70 mogućih.. to je po meni još lošije od prvog. mogao je imati malo obzira i dati jedan ili dva lakša da se skupe bodovi

#51:  Autor/ica: gego PostPostano: 13:23 pet, 10. 6. 2011
    —
lost_soul (napisa):
mene užasno zanima što znači onaj zadnji stupac normalizirati? jer je nekima tu ocjena sa 3 samo tako narasla na 5.. ko je tu lud??
koliko ja znam, dodatni bodovi su nosili 10 bodova, a ovo je 38 bodova više? na koji način ako smijem znati, možda bi i drugima pomoglo..
ili je možda ipak na lijepe oči?


mislin da to nema veze s dodatnim bodovima i necim slicnim, nego je asistent spustija ocito kriterije i povisija ocjene ljudima...ne vidin nista lose u tome

iz ovog kolokvija su bila 2 zadatka s vjezbi, koliko me pamcenje sluzi...a cak je prvi bija skoro isti ka i u prvon kolokviju

#52:  Autor/ica: ciky PostPostano: 13:29 pet, 10. 6. 2011
    —
gego (napisa):
lost_soul (napisa):
mene užasno zanima što znači onaj zadnji stupac normalizirati? jer je nekima tu ocjena sa 3 samo tako narasla na 5.. ko je tu lud??
koliko ja znam, dodatni bodovi su nosili 10 bodova, a ovo je 38 bodova više? na koji način ako smijem znati, možda bi i drugima pomoglo..
ili je možda ipak na lijepe oči?


mislin da to nema veze s dodatnim bodovima i necim slicnim, nego je asistent spustija ocito kriterije i povisija ocjene ljudima...ne vidin nista lose u tome


zašto onda nije svima davao jednak broj bodova, a ne svakome različito?

#53:  Autor/ica: gego PostPostano: 13:35 pet, 10. 6. 2011
    —
ciky (napisa):
gego (napisa):
lost_soul (napisa):
mene užasno zanima što znači onaj zadnji stupac normalizirati? jer je nekima tu ocjena sa 3 samo tako narasla na 5.. ko je tu lud??
koliko ja znam, dodatni bodovi su nosili 10 bodova, a ovo je 38 bodova više? na koji način ako smijem znati, možda bi i drugima pomoglo..
ili je možda ipak na lijepe oči?


mislin da to nema veze s dodatnim bodovima i necim slicnim, nego je asistent spustija ocito kriterije i povisija ocjene ljudima...ne vidin nista lose u tome


zašto onda nije svima davao jednak broj bodova, a ne svakome različito?


a to triba njega pitat...ali mislin da niko od nas nije niti ocekiva ovaj "normalizirani" nacin bodovanja, nego onaj "normalni" po kojem bi jos vise ljudi popadalo

#54:  Autor/ica: Renči PostPostano: 13:44 pet, 10. 6. 2011
    —
Očito on zna zašto je nekima dovao više bodova. Mislim da bi svi trebali biti sretni jer uopće postoji taj "normaliziran" način bodovanja jer inače bi još više ljudi palo.

Uostalom, zašto smo očekivali da ćemo imati zadatke za srednju školu. To smo trebali naučiti u srednjoj.

P.s. Pogledaj malo bolje, nije samo ljudima koji imaju 5 dao samo toliko bodova, dosta ljudi je dobilo popriličan broj bodova tako da.. Wink

I da... kad pogledaš listu... skužit ćeš da nema te "normalizirane" liste pola ljudi koji su prošli ustvari nebi prošli, tako da.

#55:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 14:04 pet, 10. 6. 2011
    —
ako smo to naučili u srednjoj, zašto onda nismo na vježbama radili više ovakve zadatke sliče kolokviju? zašto smo uopće radili po zbirkama za srednju školu?
ah nebitno, zadovoljna sam sa svojom ocjenom.. a ostali neka se probaju žaliti il otići na uvide.. možda pomogne Confused

#56:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 15:02 pet, 10. 6. 2011
    —
Renči (napisa):

Uostalom, zašto smo očekivali da ćemo imati zadatke za srednju školu. To smo trebali naučiti u srednjoj.


s ovim dijelom što si izjavila se ne slažem

treba uzeti da je ovo jednosemestralni izborni kolegij...a i ime nekak sugerira,barem meni,da ga ne bi trebao biti toliki problem položiti

"Uvod u opću fiziku" Wink

#57:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 15:07 pet, 10. 6. 2011
    —
jackass9 (napisa):
Renči (napisa):

Uostalom, zašto smo očekivali da ćemo imati zadatke za srednju školu. To smo trebali naučiti u srednjoj.


s ovim dijelom što si izjavila se ne slažem

treba uzeti da je ovo jednosemestralni izborni kolegij...a i ime nekak sugerira,barem meni,da ga ne bi trebao biti toliki problem položiti

"Uvod u opću fiziku" Wink


kada uzmeš u obzir što je druga opcija izbornog ipak ga nebi trebalo "lako" položit.
p.s. to je mišljenje programera koji uživa u ovoj raspravi Evil or Very Mad

#58:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 15:12 pet, 10. 6. 2011
    —
pravipurger (napisa):


kada uzmeš u obzir što je druga opcija izbornog ipak ga nebi trebalo "lako" položit.
p.s. to je mišljenje programera koji uživa u ovoj raspravi Evil or Very Mad


a dobro, nisam mislio lako da bi ga položili, nego s manje problema nego što velik broj ljudi trenutno ima

#59:  Autor/ica: gobanja PostPostano: 15:27 pet, 10. 6. 2011
    —
Mislim da je samo trebao biti dosljedan od samog početka i ostaviti bodove kakvi su bili bez normaliziranja, no, kad je vidio da je vrag odnio šalu i da bi se protiv njega diglo previše ljudi odlučio je uvesti 'normalizirani' sustav bodova koji nitko nema pojma po kojoj je shemi napravljen... Da je odmah na početku rekao da postoji mogućnost takvog bodovanja i kako doći do to više bodova možda bi se svi potrudili tako dobiti bodove kad očito iz kolokvija je bilo nemoguće skupiti 50%...
Zaključak: dijelio je ocjene i bodove kako mu se tko svidio zato i postoji ovaj normalizirani sustav bodovanja... (on mi se sviđa evo 35, ova cura je baš zgodna evo 30, ovaj me užasno nervira evo mu 3 boda neka bude zadovoljan...) Asistent je od samog početka zeznuo stvari i sad na užasno glup način pokušava se izvući što nije u redu...

#60:  Autor/ica: Renči PostPostano: 15:43 pet, 10. 6. 2011
    —
U prvom javljaju asistenta jasno stoji:
"Ako netko zeli teze zadatke i vise bodova neka mi se javi...." Smile
Ako ne vjeruješ, slobodno pogledaj cijeli mail.

Samo je stvar kako smo se mi postavili prema tom kolegiju i koliko smo ga ozbiljno prihvatili. Kao što sam već rekla, budimo realni na temelju čega je 80% (ako ne i više) ljudi prošlo, na temelju zadaća i dodatnih bodova.
Svatko od nas je mogao birati hoće li programiranje ili fiziku, i oba kolegija nose 6 ECTS. Iz toga ne vidim razlog zašto bi nama trebalo biti olakšano.

Što se mene tiče, neka i makne "normaliziranu" ljestvicu bodova, ja ću opet proći Smile samo se pitaj što će biti s ostalima kojima je upravo ta ljestvica omogućila prolaz.. Wink



P.s. Na kolokvijima se je moglo skupiti 120 bodova, na zadaćama 68 (ako se ne varam), što je ukupno 188 bodova. Dvojku su dobili već ljudi koji su imali 56 bodova što nije čak ni 30% od onoga što se je moglo skupiti. Postoji li još koji takav kolegij? Smile Mislim da ne... Da su ljudi samo pisali zadaće i imali 0 bodova na kolokviju, imali bi 2. Smile

#61:  Autor/ica: shasho PostPostano: 17:18 pet, 10. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
Da su ljudi samo pisali zadaće i imali 0 bodova na kolokviju, imali bi 2. Smile


Ili ne! Jer moramo imati jedan cijeli zadatak točan i 20 ukupno.... Tako da ti izjava ne stoji! ali tko zna da li je to tako na kraju bilo!

I možda bi i riješili zadaće svi da su bile normalne, a ne ovo šta smo mi dobivali. Niti studenti fizike, neke čak niti on nije znao riješiti!

#62:  Autor/ica: Renči PostPostano: 17:23 pet, 10. 6. 2011
    —
Haha Smile) E kolega moj, nisi ni ti upravu jer prošli su ljudi koji na ukupno dva kolokvija nisu skupili 10 bodova zajedno, a kamoli 20 bodova o kojima ti pričaš.. Wink)

Možda si pitalo krive fizičare... Wink Uostalom zadaci za zadaću su bili iz zbirka za srednju školu Smile

#63:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 17:42 pet, 10. 6. 2011
    —
Renči (napisa):

Svatko od nas je mogao birati hoće li programiranje ili fiziku, i oba kolegija nose 6 ECTS.


Da, ne mora nam biti olakšano, ali nije istina da smo mogli birati, barem ne ovaj semestar. Programiranje 2 možeš upisati jedino ako si položio Programiranje 1, a velika večina ljudi je išla na Osnove algoritama.. tako da nije baš bilo izbora

#64:  Autor/ica: shasho PostPostano: 18:34 pet, 10. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
Haha Smile) E kolega moj, nisi ni ti upravu jer prošli su ljudi koji na ukupno dva kolokvija nisu skupili 10 bodova zajedno, a kamoli 20 bodova o kojima ti pričaš.. Wink)

Možda si pitalo krive fizičare... Wink Uostalom zadaci za zadaću su bili iz zbirka za srednju školu Smile


Nisam kolega, nego kolegica.... Uglavnom, napisala sam da tko zna da li je to tako na kraju bilo.
Zbirke za srednju školu? Roza i plava? stvarno?!? Nisam znala! I ja se nebi ništa bunila da su ti zadaci bili rješivi svima, ili bar velikoj većini, ali samostalno, bez pomoći bilo koga, a to naravno nisu bili. I neznam zašto toliko braniš asistenta.... možda radi onih vaših razgovora par puta vani?

#65:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 18:50 pet, 10. 6. 2011
    —
shasho (napisa):

Nisam kolega, nego kolegica.... Uglavnom, napisala sam da tko zna da li je to tako na kraju bilo.
Zbirke za srednju školu? Roza i plava? stvarno?!? Nisam znala! I ja se nebi ništa bunila da su ti zadaci bili rješivi svima, ili bar velikoj većini, ali samostalno, bez pomoći bilo koga, a to naravno nisu bili. I neznam zašto toliko braniš asistenta.... možda radi onih vaših razgovora par puta vani?


boldano:
O, kuku meni...
kad bi bar raspravljali argumentima svi ovdje. a spuštanje na osobnu razinu ili insinuacije ovog tipa su presmješne, zato i čitam ovo Very Happy

#66:  Autor/ica: shasho PostPostano: 19:08 pet, 10. 6. 2011
    —
Presmješan je taj cijeli kolegij! I znam da ti je smiješno, i meni bi bilo da ne slušam taj kolegij, ali ovako nije.
Profesor nam je par puta rekao da zašto ljudi ne dolaze na predavanja. Pitao nas je čak i da li plaćamo faks. Budući da ga velika većina ne plaća, rekao je da bi sigurno dolazili na predavanja da ga plaćamo. E pa ja sam dolazila na predavanja.... i na vježbe. I htjela sam da asistent bude 2 sata s nama kako je i trebao, a ne da nakon sat vremena ode drugoj grupi. Da plaćam faks, zahtjevala bih da mi ostane oba sata. Trebala sam to zahtjevati bez obzira na plaćanje, ali nažalost, sada je kasno za to. Da ne pričam o tome da nam nije riješio niti jedan zadatak do prvog kolokvija. Vježbe su se sastojale iz toga da nam on podijeli fotokopirane zadatke i da ih rješavamo u grupama. Kada sam tražila pomoć oko nekog zadatka, rekao je da razmislim još jednom. Moje znanje fizike nije veliko, ali za 2 znam. Bez obzira koliko ja znala ili ne, zar nije na njemu da odgovori na svako moje pitanje i pomogne mi? Ne treba mi riješiti zadatak, ali mogao mi je pomoći. A to nije, nikada. Previše je bio zauzet pojedinim kolegicama....
A vježbe nakon prvog kolokvija su bile nešto bolje, ali su isto trajale sat vremena u mojoj grupi, i očito nisu bile baš pretjerano dobre budući da su ovakvi rezultati kolokvija.

#67:  Autor/ica: Renči PostPostano: 19:14 pet, 10. 6. 2011
    —
Haha Smile Kolegice, presmješna si.. Wink Uostalom, svakom prema zasluzi! Smile
Prije prvog kolokvija koliko je puta slao obavijest da mu se pošalju zadaci koji nisu jasni, jesi poslala? Ne, nisi ni jednom. Šta se onda žališ da nije ništa rješavao. Koliko si puta bila na konzultacijama? To ako si ga pitala zadatak iz zadaće i ako ti nije htio reći, a zašto i bi... Za to si dobivala dobre bodove zbog kojih vjerojatno i imaš 2 jer da ih nije bilo nebi ni imala (ili nemaš dva?!?)

Zašto ga branim? Pa zato jer općenito mrzim kad se pljuje po asistentima jer uvijek su oni krivi ljudima koji imaju loše rezultate.
Da, ako nisi znala žuta, plava i crvena zbirka su za srednju školu.. Wink
Ok, stavio je teži kolokvij, ali zato je i toliko davao zadaća i dodatne bodove da ljudi mogu proći. To što neki to nisu iskoristili, njihova stvar..


P.s. Zadaci za domaću zadaću su bili rješivi... Wink Zato postoje knjige za srednju školu, za fakultet (slobodno ti mogu preporuči odakle sam učila) i fizika se može položiti...

#68:  Autor/ica: ecan PostPostano: 20:36 pet, 10. 6. 2011
    —
I jeli netko pitao asistenta i dobio odgovor da li će biti popravka ili usmenih? Slažem se da je kolegij sprdnja i da se fizičarima fućka živo za nas matematičare. Naučio sam praktički ništa na ovom kolegiju a bio sam svaki put, dobio sam samo gomilu domaćih zadaća koje većinom ne znam rješit.

#69:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 21:03 pet, 10. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
Haha Smile Kolegice, presmješna si.. Wink Uostalom, svakom prema zasluzi! Smile
Prije prvog kolokvija koliko je puta slao obavijest da mu se pošalju zadaci koji nisu jasni, jesi poslala? Ne, nisi ni jednom. Šta se onda žališ da nije ništa rješavao. Koliko si puta bila na konzultacijama? To ako si ga pitala zadatak iz zadaće i ako ti nije htio reći, a zašto i bi... Za to si dobivala dobre bodove zbog kojih vjerojatno i imaš 2 jer da ih nije bilo nebi ni imala (ili nemaš dva?!?)

Zašto ga branim? Pa zato jer općenito mrzim kad se pljuje po asistentima jer uvijek su oni krivi ljudima koji imaju loše rezultate.
Da, ako nisi znala žuta, plava i crvena zbirka su za srednju školu.. Wink
Ok, stavio je teži kolokvij, ali zato je i toliko davao zadaća i dodatne bodove da ljudi mogu proći. To što neki to nisu iskoristili, njihova stvar..


P.s. Zadaci za domaću zadaću su bili rješivi... Wink Zato postoje knjige za srednju školu, za fakultet (slobodno ti mogu preporuči odakle sam učila) i fizika se može položiti...


evo da ti 'sarma' još padne. nj nj nj nj nj Razz
možeš i ti meni al mi to ništ ne znači. ako te zanima zašto, jer pričaš gluposti, ajde da skupimo sve studente koji su slušali fiziku, kladim se da bi više od 50% njih reklo da je ta fizika sprdnja kak neki tu vele...

diže mi se kosa na glavi od ovakvih komentara, jao ja sam učila, ko vam je kriv što vi niste, itd. (btw. studentska predstavnica si, zar ne?)

ako te zanima ko sam javim ti u inbox.

pozz

#70:  Autor/ica: Renči PostPostano: 21:10 pet, 10. 6. 2011
    —
Haha.. Smile Ne, ne zanima me. Svejedno mi tko si. Wink Da si toliko hrabar/a nebi se skivao/la pod takvim nadimcima.

Iskreno, samo mi je žao ljudi koji su dolazili na sva predavanja i vježbe i trudili se, a nisu položili kolegij.

Neda mi se raspravljati više jer znam da niste potpuno u pravu i imam pametnijih stvari za raditi. To što su se određeni ljudi naučili stalno provlačiti kroz ovaj faks, a žao mi je. Njihov problem.

Pozdrav i sretno s fizikom ove (ili sljedeće) godine! Wink

#71:  Autor/ica: gego PostPostano: 10:50 sub, 11. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
Haha.. Smile Ne, ne zanima me. Svejedno mi tko si. Wink Da si toliko hrabar/a nebi se skivao/la pod takvim nadimcima.

Iskreno, samo mi je žao ljudi koji su dolazili na sva predavanja i vježbe i trudili se, a nisu položili kolegij.

Neda mi se raspravljati više jer znam da niste potpuno u pravu i imam pametnijih stvari za raditi. To što su se određeni ljudi naučili stalno provlačiti kroz ovaj faks, a žao mi je. Njihov problem.

Pozdrav i sretno s fizikom ove (ili sljedeće) godine! Wink



#72:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 12:39 sub, 11. 6. 2011
    —
Evo da se i ja prikljucin. Istina prosa san,neki su me prozvali sa prethodnim komentarima da san glup i retardiran al ok. Nije da me previse vrida to sta ko misli o meni.

Istina je da se moglo proc priko zadaca, al smatran da puno ljudi, ko i meni nije jedini cilj na faksu proc nesto i "tuc se nogon u gu...cu" . Smatran da ipak ima dobar dio ljudi koji na tom faksu zele nesto naucit. Ja san recimo upisa "Uvod u opcu fiziku" tako da bi napokon naucio nesto iz te fizike, jer nisan bas ima nekog dobrog profesora u srednjoj, nazalost ja san zna vise od njega. Ja koji san na kolokvijima skupa skupio 10 bodova. Nada san da ce se na ovom kolegiju sistematicno obradit gradivo koje je bilo navedeno u opisu kolegija. Dakle po principu na kojem se to inace treba raditi. Ucimo neku cjelinu, naucimo potrebno za rjesavanje zadataka, dobijemo zadatke za zadacu, nakon odredenog vrimena imamo kolokvij koji se sastoji od zadataka slicnog tipa kakav smo radili i na vjezbama.

Nisan to dobio i u potpunosti razumin ljude koji su nezadovoljni nakon svega, jer vecina nas, osim vas nekoliko "lumena" nije poznavala osnove fizike dovoljno dobro da bi moglo odjedanput naucit i razumit rjesavanje ovakvih problema kakve smo dobivali na kolokvijima. Al znate zasto, ne zato sta smo svi redom retardirani, nego zato sta nam nije imao tko objasniti. Jer ne mogu prihvatiti bas cinjenicu da ljudi koji su sposobni znati rjesavati redove, integrale, primjenjivat derivacije, teoriju iz analize i linearne, nisu sposobni znati izracunati di ce past kamen kojeg bacis pod odredenim kutem ako puse malo vitra prema njemu. Smatram samo da nam nije dovoljno dobro objasnjeno izjednacavanje sila,i slicno. Uglavnom nedostajalo je sistematicnosti.

A mislim da ovo dodavanje bodova na racun ociju nije istina, jer mislin da iman lipse oci od sviju vas,eto van sad na (zezam se,samo da netko en bi pomislio da sam umisljen) , a dobio san samo 7 bodova. Ako netko sazna od asistenta da se ipak radilo o ocima, ja prvi dolazim na zalbe. A moje iskreno misljenje je da je broj dodatno dodijeljenih bodova imao nekakve veze sa bodovima na kolokviju. Bar mi se tako cini kad uzmen nekoliko random ljudi iz tablice.

I da bas mi je zao zbog vas koji znate fiziku sto smo prosli i ako zelite otici cu do profesora i zamoliti da me baci, jer nisam zasluzio prolaz, jer su mi polazadataka iz zadaca rjesili drugi, jer ja stvarno nisam bio sposoban sve sam rjesiti.

Poanta svega:

Kad bi sad iz fizike dobio onu anketu kakvu inace dobivamo na faksu, vrlo dobro znan sta bi zabiljezio kod rubrike koja se bavi pitanjem uskladenosti gradiva na vjezbama i kolokvijima

#73:  Autor/ica: fejky PostPostano: 13:29 sub, 11. 6. 2011
    —
jkrstic (napisa):
Evo da se i ja prikljucim. Istina prosao sam,neki su me prozvali sa prethodnim komentarima da sam glup i retardiran al ok. Nije da me previse vrijeda to sta ko misli o meni.

Istina je da se moglo proc preko zadaca, al smatram da puno ljudi, ko i meni nije jedini cilj na faksu proc nesto i "tuc se nogom u gu...cu" . Smatram da ipak ima dobar dio ljudi koji na tom faksu zele nesto naucit. Ja sam recimo upisao "Uvod u opcu fiziku" tako da bi napokon naucio nesto iz te fizike, jer nisam bas ima nekog dobrog profesora u srednjoj, nazalost ja sam znao vise od njega. Ja koji sam na kolokvijima skupa skupio 10 bodova. Nadao sam da ce se na ovom kolegiju sistematicno obradit gradivo koje je bilo navedeno u opisu kolegija. Dakle po principu na kojem se to inace treba raditi. Ucimo neku cjelinu, naucimo potrebno za rjesavanje zadataka, dobijemo zadatke za zadacu, nakon odredenog vremena imamo kolokvij koji se sastoji od zadataka slicnog tipa kakav smo radili i na vjezbama.

Nisam to dobio i u potpunosti razumijem ljude koji su nezadovoljni nakon svega, jer vecina nas, osim vas nekoliko "lumena" nije poznavala osnove fizike dovoljno dobro da bi moglo odjedanput naucit i razumijet rjesavanje ovakvih problema kakve smo dobivali na kolokvijima. Al znate zasto, ne zato sta smo svi redom retardirani, nego zato sta nam nije imao tko objasniti. Jer ne mogu prihvatiti bas cinjenicu da ljudi koji su sposobni znati rjesavati redove, integrale, primjenjivat derivacije, teoriju iz analize i linearne, nisu sposobni znati izracunati di ce past kamen kojeg bacis pod odredenim kutem ako puse malo vjetra prema njemu. Smatram samo da nam nije dovoljno dobro objasnjeno izjednacavanje sila,i slicno. Uglavnom nedostajalo je sistematicnosti.

A mislim da ovo dodavanje bodova na racun ociju nije istina, jer mislim da imam ljepse oci od sviju vas,eto vam sad na (zezam se,samo da netko en bi pomislio da sam umisljen) , a dobio sam samo 7 bodova. Ako netko sazna od asistenta da se ipak radilo o ocima, ja prvi dolazim na zalbe. A moje iskreno misljenje je da je broj dodatno dodijeljenih bodova imao nekakve veze sa bodovima na kolokviju. Bar mi se tako cini kad uzmem nekoliko random ljudi iz tablice.

I da bas mi je zao zbog vas koji znate fiziku sto smo prosli i ako zelite otici cu do profesora i zamoliti da me baci, jer nisam zasluzio prolaz, jer su mi polazadataka iz zadaca rjesili drugi, jer ja stvarno nisam bio sposoban sve sam rjesiti.

Poanta svega:

Kad bi sad iz fizike dobio onu anketu kakvu inace dobivamo na faksu, vrlo dobro znam sta bi zabiljezio kod rubrike koja se bavi pitanjem uskladenosti gradiva na vjezbama i kolokvijima


Bodu u uci ta n umjesto m, nisam mogao ne ispraviti neke greske. Ne razumijem tu potrebu da se pise dijalektom na forumu od fakulteta, ali ajde, nije to za ovu temu.
Ocito vjezbe bas i nisu bile bajno uskladjene ali ne razumijem kako cete prepucavanjem preko foruma rijesiti bilo kakve stvari? Nebi bilo bolje da se javite studentskim predstavnicima/prodekanu/profesoru i rijeste to?

#74:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 13:44 sub, 11. 6. 2011
    —
fejky (napisa):
jkrstic (napisa):
Evo da se i ja prikljucim. Istina prosao sam,neki su me prozvali sa prethodnim komentarima da sam glup i retardiran al ok. Nije da me previse vrijeda to sta ko misli o meni.

Istina je da se moglo proc preko zadaca, al smatram da puno ljudi, ko i meni nije jedini cilj na faksu proc nesto i "tuc se nogom u gu...cu" . Smatram da ipak ima dobar dio ljudi koji na tom faksu zele nesto naucit. Ja sam recimo upisao "Uvod u opcu fiziku" tako da bi napokon naucio nesto iz te fizike, jer nisam bas ima nekog dobrog profesora u srednjoj, nazalost ja sam znao vise od njega. Ja koji sam na kolokvijima skupa skupio 10 bodova. Nadao sam da ce se na ovom kolegiju sistematicno obradit gradivo koje je bilo navedeno u opisu kolegija. Dakle po principu na kojem se to inace treba raditi. Ucimo neku cjelinu, naucimo potrebno za rjesavanje zadataka, dobijemo zadatke za zadacu, nakon odredenog vremena imamo kolokvij koji se sastoji od zadataka slicnog tipa kakav smo radili i na vjezbama.

Nisam to dobio i u potpunosti razumijem ljude koji su nezadovoljni nakon svega, jer vecina nas, osim vas nekoliko "lumena" nije poznavala osnove fizike dovoljno dobro da bi moglo odjedanput naucit i razumijet rjesavanje ovakvih problema kakve smo dobivali na kolokvijima. Al znate zasto, ne zato sta smo svi redom retardirani, nego zato sta nam nije imao tko objasniti. Jer ne mogu prihvatiti bas cinjenicu da ljudi koji su sposobni znati rjesavati redove, integrale, primjenjivat derivacije, teoriju iz analize i linearne, nisu sposobni znati izracunati di ce past kamen kojeg bacis pod odredenim kutem ako puse malo vjetra prema njemu. Smatram samo da nam nije dovoljno dobro objasnjeno izjednacavanje sila,i slicno. Uglavnom nedostajalo je sistematicnosti.

A mislim da ovo dodavanje bodova na racun ociju nije istina, jer mislim da imam ljepse oci od sviju vas,eto vam sad na (zezam se,samo da netko en bi pomislio da sam umisljen) , a dobio sam samo 7 bodova. Ako netko sazna od asistenta da se ipak radilo o ocima, ja prvi dolazim na zalbe. A moje iskreno misljenje je da je broj dodatno dodijeljenih bodova imao nekakve veze sa bodovima na kolokviju. Bar mi se tako cini kad uzmem nekoliko random ljudi iz tablice.

I da bas mi je zao zbog vas koji znate fiziku sto smo prosli i ako zelite otici cu do profesora i zamoliti da me baci, jer nisam zasluzio prolaz, jer su mi polazadataka iz zadaca rjesili drugi, jer ja stvarno nisam bio sposoban sve sam rjesiti.

Poanta svega:

Kad bi sad iz fizike dobio onu anketu kakvu inace dobivamo na faksu, vrlo dobro znam sta bi zabiljezio kod rubrike koja se bavi pitanjem uskladenosti gradiva na vjezbama i kolokvijima


Bodu u uci ta n umjesto m, nisam mogao ne ispraviti neke greske. Ne razumijem tu potrebu da se pise dijalektom na forumu od fakulteta, ali ajde, nije to za ovu temu.
Ocito vjezbe bas i nisu bile bajno uskladjene ali ne razumijem kako cete prepucavanjem preko foruma rijesiti bilo kakve stvari? Nebi bilo bolje da se javite studentskim predstavnicima/prodekanu/profesoru i rijeste to?


ovo je stvarno jadno ...

pa zato sam ja i pitala renči nije li ona studentska predstavnica.

ovo se kosi s moji životnim načelima, ne želim širiti mržnju pa idem. Mr. Green u sarenom cvijecu

#75:  Autor/ica: Renči PostPostano: 14:45 sub, 11. 6. 2011
    —
[quote="Buga."]
pa zato sam ja i pitala renči nije li ona studentska predstavnica.
[/quote]

Kako ne bi ispalo da se ne želim zalagati kao studentska predstavnica, poslala sam asistentu Ševi mail.
Ono što sam dobila kao odgovor na pitanje hoće li biti popravnog i što će biti s ljudima koji imaju 1, imaju li oni šanse doći ipak na usmeni je bio:

"Dobar dan,
ukratko, na fizici nemamo naviku davanja popravnih kolokvija itd (a ni domace zadace nisu cesto koristene) tako da ni ja ne planiram jos jedan kolokvij.
Pozitivna ocjena iz pismenog je uvjet za izlazak na usmeni tako da samo studenti s ocjena 2 ili vise mogu izaci na usmeni kod profesora. Posto je prolaznost 67% (51 od 76 studenta , 11 studenata nije bilo ni na jednim vjezbama pa ih ne racunam) ne vidim potrebu za novim kolokvijem.

Vas mejl cu proslijediti profesoru Androicu tako da je i on upoznat sa situacijom.

LP Tomislav"

Dakle, mišljenje asistenta je da popravni kolokvij nije potreban. Mail je proslijeđen profesoru. Ako dobijem mišljenje profesora, stavit ću ga forum.

Lijepi pozdrav!

#76:  Autor/ica: antilopa PostPostano: 15:43 sub, 11. 6. 2011
    —
kako jedna studentica moze vise "navijati" za pad svojih kolega nego za prolaz...ako te to veseli...zapitaj se...svaka cast, ucila si, ali imaj razumijevanja...kolege smo ti ipak...a da je fer, nije, na jednom izbornom kolegiju da se obrade tri zbirke zadataka, tj. da studenti obrade tri zbirke sami, koja je svrha toga ako se ne objasni gradivo. pa vecina ljudi nije ni imala fiziku u srednjoj skoli, a velika vecina od te srednjoskolske fizike nije imala koristi, upravo zbog profesora fizike, koji ocito imaju problema objasnit nesto.
sve u svemu, sramotno, i da se treba nesto poduzeti, treba se...jer i sama ti ne bi prosla da se islo gledat samo preko kolokvija, a ucila si, razlog tome nije da je netko glup ili malouman, nego je razlog sto su zadaci teski, a objasnjeno nije nista...

#77:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 15:45 sub, 11. 6. 2011
    —
antilopa (napisa):
kako jedna studentica moze vise "navijati" za pad svojih kolega nego za prolaz...ako te to veseli...zapitaj se...svaka cast, ucila si, ali imaj razumijevanja...kolege smo ti ipak...a da je fer, nije, na jednom izbornom kolegiju da se obrade tri zbirke zadataka, tj. da studenti obrade tri zbirke sami, koja je svrha toga ako se ne objasni gradivo. pa vecina ljudi nije ni imala fiziku u srednjoj skoli, a velika vecina od te srednjoskolske fizike nije imala koristi, upravo zbog profesora fizike, koji ocito imaju problema objasnit nesto.
sve u svemu, sramotno, i da se treba nesto poduzeti, treba se...jer i sama ti ne bi prosla da se islo gledat samo preko kolokvija, a ucila si, razlog tome nije da je netko glup ili malouman, nego je razlog sto su zadaci teski, a objasnjeno nije nista...


koja to srednja nema fiziku? Shocked

btw, ja ne vidim da itko ovdje navija za pad drugih kolega pa ne znam što se s tim htjelo reć?

#78:  Autor/ica: antilopa PostPostano: 15:49 sub, 11. 6. 2011
    —
ne znam , ali znam da je tako netko rekao kad smo imali prve vjezbe da nije nikad imao fiziku...ali nije bitno, vecina ljudi nije imala neke koristi od fizike u srednjoj

#79:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 15:56 sub, 11. 6. 2011
    —
antilopa (napisa):
ne znam , ali znam da je tako netko rekao kad smo imali prve vjezbe da nije nikad imao fiziku...ali nije bitno, vecina ljudi nije imala neke koristi od fizike u srednjoj


a ovo je tek glupost, netko te laže pa se zapitaj s kime se družiš. fizika se sluša najmanje 2 godine u OŠ, a mislim da svaka četverogodišnja srednja ima najmanje 2 godine fizike.

#80:  Autor/ica: antilopa PostPostano: 15:59 sub, 11. 6. 2011
    —
ja se ne druzim s tim osobama, ali sam cula kad su rekli

#81:  Autor/ica: Renči PostPostano: 16:03 sub, 11. 6. 2011
    —
Rekla je samo jedna kolegica od nas 88 da nije imala fiziku. Sad bi mi trebali imali fiziku za osnovnu školu jer neki nisu naučili u školi ono što su trebali?
Već sam jednom pitala, tko je tjerao ljude da upišu fiziku? Apsolutno nitko.
Recimo, ja apsolutno nikad nisam učila engleski jezik. U osnovnoj sam morala učiti njemački jer nije bilo izbora. Upisala sam matematičku gimnaziju i opet sam samo imala jedan jezik i to njemački. Došla sam na faks i imala sam obavezan engleski. Znači nisam mogla birati. Jesam se kome žalila? Ne, nisam. Smile Tako i s fizikom. Samo što ste vi mogli birati hoćete li to ili ne. Ja to nisam mogla, nego sam prihvatila tako kako je.

I molim te da ne okrećeš moje riječi. Ja nisam rekla da navijam za pad. Nego sam rekla da realno gledate situaciju. Sad su se svi sjetili buniti kad je kraj godine. Što ste radili cijeli semestar?!
Slažem se da je fizika neorganizirana. O usklađenosti predavanja i vježbi da ne pričam. Ali što smo sad svi trebali? Sjesti i plakat? Pomiriti se sa situacijom i učinit što se bolje može. To je količina ljudi i napravila.
Da kolegij treba organizirati, treba. No, to ste se trebali prije buniti.

Određeni kolege su rekli da bi bilo bolje da nema normalizirane ljestvice. Tko sad tu hoće veći pad? Ja ili oni? Smile Šta se mene tiče i da nema te ljestvice ja imam čvrsti prolaz, no kad se ta ljestvica ukine, pitajte se koliko bi tek ljudi prošlo. Dakle, JA NE ŽELIM PAD KOLEGA.

Lijepi pozdrav!

#82:  Autor/ica: antilopa PostPostano: 16:10 sub, 11. 6. 2011
    —
ako nisi znala, ljudi se bune otkad je pocela fizika, samo sto profesor i asistent ne obracaju paznju na to... a normalno da ce se tek sad vise bunit kad je kraj, tako je uvijek...briga mene, ali za buduce kolege bilo bi bolje da se nesto promijeni i to jako...

#83:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 17:15 sub, 11. 6. 2011
    —
fejky (napisa):

Ne razumijem tu potrebu da se pise dijalektom na forumu od fakulteta


Ja se stvarno ispricavam onima koji ne razumiju procitati ono sto pisem, ali naucite prihvatiti razlicitosti ljudi. I ja mogu citati kaj i rekel na forumu i stvarno mi ne smeta. Ali sve je u redu, ne ljutim se. Potruditi cu se od sada malo vise pisati knjizevno.

pravipurger (napisa):

koja to srednja nema fiziku? Shocked


Mislim da se radilo o ekonomskoj srednjoj skoli. Ali naglasak se stavlja na losu fiziku u srednjoj.

Renči (napisa):

Pomiriti se sa situacijom i učinit što se bolje može. To je količina ljudi i napravila.


Opet vrijedas odreden dio ljudi, poput mene. Mislis da se ja nisam trudio i ucio za taj kolokvij, kao i za prvi, kao sto sam se trudio i kroz zadace nsto nauciti. Al mislim da nije bilo moguce nekome s mojim predznanjem kroz onakav rad asistenta i profesora, nauciti za puno vise od 8 u prvom i 2 u drugom kolokviju (smatram da i 15 bodova koje su neki ostvarili nije pretjerano velik uspjeh). Ponavljam, drago mi je da je odredena kolicina ljudi naucila nesto vise iz fizike kroz onakav rad, ali mislim da ono jednostavno nije dovoljno, pogotovo ako uzmemo u obzir ulaznu anketu, gdje su profesor i asistent dobili jasnu krvnu sliku ljudi koje ce poucavati.

#84:  Autor/ica: Renči PostPostano: 18:01 sub, 11. 6. 2011
    —
Kolega, zašto bih te vrijeđala? Jesam ja spomenula bilo koje ime ovdje? Ne. To što se određeni ljudi prepoznaju, ja tu ne mogu ništa. Svatko ima pravo izraziti svoje mišljenje. Wink

Uostalom, ne znam šta je loše u toj rečenici koju sam napisala ako si ti prošao. Very Happy To je rečenica onda baš za tebe!

Ništa... neda mi se više raspravljati, ali sad stvarno! Smile Sretno svima! Ako profesor išta napiše vezano za ono što sam pitala ili da bilo kakvu informaciju, poslat ću vam je. Wink

Pozdrav i sretno na ispitima!

#85:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 18:25 sub, 11. 6. 2011
    —
Istina je da za dva nije trebalo nista vise osim domacih zadaca, ali nismo svi zadovoljni sa dva. A za ocjenu vise nismo bili nauceni. Ali u pravu ste vi koji ste rekli da nema smisla prepirat se na forumu. Treba popricati sa profesorom i asistentom, jer sigurno nije sve bilo korektno. Renči volio bih da svatis da nije sve sto si napisala ljudima bilo lijepo procitati i neki su se nasli uvrijedeni. Ja se ispricavam ako sam nesto ruzno napisao i ako sam koga uvrijedio.

Ljudi koji su pali su vecim dijelom stvarno sami krivi, ali mislim i da su svi trebali imati sansu nauciti za vise od dva, a ne da ljudi koji nisu neke od zadaca predali, a nisu prije toga dobro znali fiziku nemaju sanse za prolaz.

#86:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 19:27 sub, 11. 6. 2011
    —
"Dobar dan,
ukratko, na fizici nemamo naviku davanja popravnih kolokvija itd (a ni domace zadace nisu cesto koristene) tako da ni ja ne planiram jos jedan kolokvij.

mene sad najviše brine ovo.
kako to misli da nemaju naviku davanja popravnih kolokvija?
prvo to je kolegij s našeg faksa, a drugo kolko ja znam oni na fizici imaju više rokova nego mi na matematici ... koji k...

#87:  Autor/ica: Simke PostPostano: 20:50 sub, 11. 6. 2011
    —
Evo da se i ja uključim u tu raspravu..
Samo želim reći, normalno da na fizici nemaju naviku sastavljat popravne kolokvije kad imaju 4 ispitna roka, pa se može tako polagati i ne pada se direktno kao sad kod nas. Padneš kolokvije i gotovo! Very Happy

Mislim da bi se ljudi trebali skupiti i zajedno do asistenta i profesora i porazgovarati o tim stvarima jer ovak se prek foruma sam bezveze vode rasprave. Razz

#88:  Autor/ica: shasho PostPostano: 18:34 ned, 12. 6. 2011
    —
pravipurger (napisa):
antilopa (napisa):
ne znam , ali znam da je tako netko rekao kad smo imali prve vjezbe da nije nikad imao fiziku...ali nije bitno, vecina ljudi nije imala neke koristi od fizike u srednjoj


a ovo je tek glupost, netko te laže pa se zapitaj s kime se družiš. fizika se sluša najmanje 2 godine u OŠ, a mislim da svaka četverogodišnja srednja ima najmanje 2 godine fizike.


ne laže nitko nikoga. ja sam ta kolegica koja nije imala fiziku. ekonomska škola nema fizike ni u jednom razredu.

#89:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 18:37 ned, 12. 6. 2011
    —
shasho (napisa):
pravipurger (napisa):
antilopa (napisa):
ne znam , ali znam da je tako netko rekao kad smo imali prve vjezbe da nije nikad imao fiziku...ali nije bitno, vecina ljudi nije imala neke koristi od fizike u srednjoj


a ovo je tek glupost, netko te laže pa se zapitaj s kime se družiš. fizika se sluša najmanje 2 godine u OŠ, a mislim da svaka četverogodišnja srednja ima najmanje 2 godine fizike.


ne laže nitko nikoga. ja sam ta kolegica koja nije imala fiziku. ekonomska škola nema fizike ni u jednom razredu.


naglasak je bio na nikada, a imala si je u OŠ.
no nebitno za danju raspravu, ili ti: u pravu si, pogriješio sam.

#90:  Autor/ica: shasho PostPostano: 18:39 ned, 12. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
Recimo, ja apsolutno nikad nisam učila engleski jezik. U osnovnoj sam morala učiti njemački jer nije bilo izbora. Upisala sam matematičku gimnaziju i opet sam samo imala jedan jezik i to njemački. Došla sam na faks i imala sam obavezan engleski. Znači nisam mogla birati. Jesam se kome žalila? Ne, nisam. Smile Tako i s fizikom. Samo što ste vi mogli birati hoćete li to ili ne. Ja to nisam mogla, nego sam prihvatila tako kako je.


Ista situacija i kod mene. Samo, zar ti nije engleski bio lakši i bila si po posebnom programu?

#91:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 18:57 ned, 12. 6. 2011
    —
odgovorio je profesor na mail? ima kaj novo?

ako ne, ja planiram poslati mail asistentu i profesoru ...

#92:  Autor/ica: Renči PostPostano: 20:03 ned, 12. 6. 2011
    —
Da, jesam. Ali ga NIKAD nisam učila i nisam mogla birati želim li to slušati. Dok ti jesi. Imala si dva izbora. Ja ne!

Profesor nije ništa odgovorio! Kako želiš. Samo ti preporučam da pokušaš to na neki lijepi način i objasniš mu. Ili se složi vas par pa odete do njega. Ona njegova zadnja reakcija kad je došao na vježbe nije bila baš u našu korist.. Ehm? No, ljudi smo, pa se uspijete možda dogovoriti. Sretno!

#93:  Autor/ica: mer_de_noms PostPostano: 20:10 ned, 12. 6. 2011
    —
dal ide ko ovaj utorak na usmeni? i dal vrijedi uopce ono ak ne zelis odgovarat onda ocjena niže Smile

#94:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 20:52 ned, 12. 6. 2011
    —
Renči (napisa):
Profesor nije ništa odgovorio! Kako želiš. Samo ti preporučam da pokušaš to na neki lijepi način i objasniš mu. Ili se složi vas par pa odete do njega. Ona njegova zadnja reakcija kad je došao na vježbe nije bila baš u našu korist.. Ehm? No, ljudi smo, pa se uspijete možda dogovoriti. Sretno!


Ok, javi čim ti odgovori! (:

#95:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 19:04 pon, 13. 6. 2011
    —
Ima li netko informacije o tome kako ce ici to s usmenima? Nisam bila na zadnjem satu predavanja pa nisam upucena. Cujem da se spominju termini utorkom pa ako netko moze potvrditi (ili opovrgnuti) i reci tocno vrijeme...bila bih zahvalna. Smile

#96:  Autor/ica: Renči PostPostano: 19:31 pon, 13. 6. 2011
    —
Svaki utorak, počevši od od sutra i sljedećih 4 tjedna u 15h su termini usmenih.

P.S. Poslala sam danas opet asistentu mail i pitala jel profesor što rekao na mail. Odgovorio je isto ono što ste svi dobili preko sustava! Tako da, mislim da profesor neće ništa odgovarati i da popravnog nema. Tko želi, neka ide profesoru pa nek proba riješiti.. Sretno!

#97:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 19:35 pon, 13. 6. 2011
    —
Hvala Smile. Ne moramo se unaprijed upisati ili najaviti mailom? Doduse, ne znam ni kako bih se pripremila zato...eventualno prelistati neku knjigu iz srednje! Toplo se nadam da nece previse gnjaviti, samo nek mi da moju dvojcicu da mi kvari prosjek i to je to Very Happy

#98:  Autor/ica: Renči PostPostano: 19:36 pon, 13. 6. 2011
    —
Ne, ne moramo se unaprijed upisivati. Vjerujem da nas on željno očekuje Very Happy A za pripremanje.. hmm.. ne znam šta da ti kažem! Ehm?

#99:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 20:25 pon, 13. 6. 2011
    —
mer_de_noms (napisa):
dal ide ko ovaj utorak na usmeni? i dal vrijedi uopce ono ak ne zelis odgovarat onda ocjena niže Smile



ee jel ovo još na kraju vrijedi? dal je to spominjano?

bilo bi lijepo Smile

#100:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 21:54 pon, 13. 6. 2011
    —
kad su bile žalbe? nije ništa rekao...

#101:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 21:57 pon, 13. 6. 2011
    —
Mislim da je nakon kolokvija rekao da su zalbe u vrijeme njegovih konzultacija, tj. ponedjeljak u 12.

#102:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 15:45 uto, 14. 6. 2011
    —
evo na kraju da sam odgovorim na svoje pitanje ak još nekog zanima Smile

usmeni nisu obavezni i možete samo preuzeti ocjenu koju ste imali na pismenom dijelu

i drugi tjedan se održava u 3 popodne u utorak test od 8 pitanja za one koji imaju 55 i više bodova a nisu pozitivnu ocjenu imali iz pismenog dijela...test morate riješiti minimalno 75% točno da bi na kraju imali pozitivnu ocjenu

#103:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 16:09 uto, 14. 6. 2011
    —
Coool Smile! Znas li mozda ako npr. pokusamo odgovarati za visu ocjenu, moze nas rusiti ako ne znamo ili, u najgorem slucaju, opet dobijes onu ocjenu koju imas sa kolokvija i vjezbi? Da znam isplati li se riskirati za trojcicu Very Happy...

#104:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 16:20 uto, 14. 6. 2011
    —
jackass9 (napisa):

i drugi tjedan se održava u 3 popodne u utorak test od 8 pitanja za one koji imaju 55 i više bodova a nisu pozitivnu ocjenu imali iz pismenog dijela...test morate riješiti minimalno 75% točno da bi na kraju imali pozitivnu ocjenu


8 pitanja, misliš zadatka ili nekih teorijskih pitanja?

#105:  Autor/ica: BeeBee PostPostano: 16:35 uto, 14. 6. 2011
    —
Buga. (napisa):
jackass9 (napisa):

i drugi tjedan se održava u 3 popodne u utorak test od 8 pitanja za one koji imaju 55 i više bodova a nisu pozitivnu ocjenu imali iz pismenog dijela...test morate riješiti minimalno 75% točno da bi na kraju imali pozitivnu ocjenu


8 pitanja, misliš zadatka ili nekih teorijskih pitanja?

8 zadataka,satavlja ih asistent.
i ako netko dođe odgovarati za veću ocjenu može mu se i sniziti ocjena pa eto... ja sam odgovarala danas za 3 i nije pitao s predavanja ništa nego mi neki zadatak dao Ehm?

#106:  Autor/ica: cvrcak2 PostPostano: 16:38 uto, 14. 6. 2011
    —
Ako ti je dao zadatak kao oni s kolokvija, onda 2 zvuci kao jaaaako super ocjena Very Happy

#107:  Autor/ica: BeeBee PostPostano: 16:48 uto, 14. 6. 2011
    —
ma nije takav...dao mi je neki s geostacionarnim satelitima..tako nešto...ja sam mislila da ce pitati nesto s predavanja,nesto o onim pokusima koje smo radili al kad mi je rekao da izračunam maksimalnu brzinu tog nekog satelita pao mi mrak na oči Smile

Added after 3 minutes:

i da...upisane su vam ocjene u studomat

Added after 4 minutes:

a što se tiče zadataka iz kolokvija...prof kaze da su to zadaci s mature i da je sramota da ni maturu ne bi prosli

#108:  Autor/ica: antilopa PostPostano: 17:54 uto, 14. 6. 2011
    —
jel se moze doci po ocjenu prije utorka (ako netko zna)... Smile

#109:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 18:04 uto, 14. 6. 2011
    —
u četvrtak u 3 Wink

#110:  Autor/ica: antilopa PostPostano: 18:07 uto, 14. 6. 2011
    —
hvala Very Happy

#111:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 16:08 sri, 15. 6. 2011
    —
U vezi tog popravnog ispita ili kako god se tretirao, u utorak, ima gdje službeno objavljeno, održava se tada i tada, pristupaju studenti sa bodovima od-do, itd. ?!
8 zadataka - teorijskih ili računskih, kombinacija jednih i drugih ?

#112:  Autor/ica: BeeBee PostPostano: 17:40 sri, 15. 6. 2011
    —
mislim da nema službeno. ja sam bila kad je prof to rekao i rekao je da mogu pristupiti studenti koji nisu dobili 2 a imaju više od 55 bodova. bit ce zadaci, ne teorijski, koje sastavlja asistent (dakle, vjerojatno ce biti slicni kao na kolokvijima) i treba se skupit barem 75% za prolaz. A termin točan nisam zapamtila al vjerujem da će ga netko od kolega objavit na forumu Smile

#113:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 18:09 sri, 15. 6. 2011
    —
BeeBee (napisa):
mislim da nema službeno. ja sam bila kad je prof to rekao i rekao je da mogu pristupiti studenti koji nisu dobili 2 a imaju više od 55 bodova. bit ce zadaci, ne teorijski, koje sastavlja asistent (dakle, vjerojatno ce biti slicni kao na kolokvijima) i treba se skupit barem 75% za prolaz. A termin točan nisam zapamtila al vjerujem da će ga netko od kolega objavit na forumu Smile


termin je utorak u 3 popodne Wink

#114:  Autor/ica: gogo_ PostPostano: 19:09 sri, 15. 6. 2011
    —
lost_soul (napisa):
u četvrtak u 3 Wink


A di? Smile

#115:  Autor/ica: z3h PostPostano: 12:53 sub, 18. 6. 2011
    —
Pitanje vezano za taj "kvazi" popravni kolokvij. Zanima me, kako oni misle da je za prolaz potrebno 75%?? Pa najvise su ljudi imali 20 bodova od 70 na zadnjem kolokviju, sto je malo vise od 30%. Ako ce se popravni ocijenjivati kao i kolokviji, mislim da je malo suludo uopce izlaziti na popravni, posto izgleda gotovo nemoguce proci.

#116:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 20:15 sub, 18. 6. 2011
    —
a i zadaci su preteški. razgovarala sam s dečkom koji je studirao fiziku i rekao je da ovaj drugi dio prelazi granice dobrog ukusa.


šalim se, zdravog razuma.


šalim se, naših mogućnosti. Tup, tup, tup,...

#117:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 13:35 ned, 19. 6. 2011
    —
je li netko rješavao 2. kolokvij? ... pa da skenira...

#118:  Autor/ica: cocco PostPostano: 13:55 ned, 19. 6. 2011
    —
zna netko mozda kad se jos moze doci na upis ocjena,naime nisam mogli u uto i cet prosli :S

#119:  Autor/ica: Serious Sam PostPostano: 7:20 pon, 20. 6. 2011
    —
Ja isto nisam dosao, ali mislim da se moze svaki utorak u 15h narednih par tjedana jer su tad bili predviđeni usmeni kojih vise nema. Ako sam u krivu, nek me netko ispravi.

#120:  Autor/ica: t-i-n-a_k-i-k-a PostPostano: 9:14 pon, 20. 6. 2011
    —
ako se ne varam, mislim da je spominjao nekakav put...i da se 27. onda vraća...tak nešto...27. ili 28. je upis ocjena za one koji su prošli ''popravni''
Ne sjećam se točno...najbolje pitat mailom...

#121:  Autor/ica: hehe PostPostano: 16:36 pon, 20. 6. 2011
    —
Sto se tice zadataka, ja sam bio na instrukcijama kod profesora fizike iz srednje skole, koji ujedno i drzi ins. za fakultet.
Naime on je na jedvite jade u 3 puna sata ins. uspio rijesiti prvih 4 zadataka s kolokvija, tako da smo zakljucili da dalje i nema bas previse smisla, posto ako tako nesto opet dode, necu imati pojma rijesiti. Nadalje, mogu uplodati ako bas neko oce to rijeseno, ali iskreno ne znam da li cete se snaci i imali smisla uopce to uciti.

I usput, on je jedan od zaduzenih za smisljavanje drzavne mature i ispravljane ispita, i kako on kaze ovi zadaci su barem 100 puta tezi od onih na maturi (k tome sam bio i kod druge instruktorice prije koja ih nije znala rijesiti, a takoder je srednjoskolski profesor), te da se ovakvi zadaci eventualno pojave na drzavnim natjecanjima iz fizike i na fizickim olimpijadama (ne moram napominjati, da tamo imaju 4 sata za 4 ovakva zadatka), pa sada sami zakljucite ko govori istinu.
Uostalom pogledajte na netu test iz drzavne mature.

Ako neko ima volju mozda bi bilo pametno kontaktirati asistenta ili profesora i objasniti im da mi nismo na razini fizickih olimpijca!!!

#122:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 16:55 pon, 20. 6. 2011
    —
ja imam volju, ali ne danas, učim za neki drugi ispit. bumo vidli sutra kak bude to izgledalo.

#123:  Autor/ica: z3h PostPostano: 18:01 pon, 20. 6. 2011
    —
"Hehe" u potpunosti se slazem s tobom.....definitvno bi trebali porazgovarati sa nekime ako sutra kolokvij bude slican tome.....samo bi bio problem da se pojave samo nas trojica koji se zale Very HappyVery Happy....

#124:  Autor/ica: tinker bell PostPostano: 18:06 pon, 20. 6. 2011
    —
prituzba je u nastajanju, bude i to uslo unutra! Smile

#125:  Autor/ica: shasho PostPostano: 19:59 uto, 21. 6. 2011
    —
pritužba je napisana i predana. koga više zanima, neka se javi na pm

#126:  Autor/ica: karmenz PostPostano: 21:29 sri, 22. 6. 2011
    —
Asistent Ševa poručuje :


Dobar dan,

Claroline nesto steka pa vama saljem rezultate kolokvija. Ako Vam nije
problem mozete li prosllijediti mejl ostalim zainteresiranim kolegama.
Prag za pozitivnu ocjenu ce odrediti profesor.

Kolokvij se moze pogledati u ponedjeljak u 12h.

LP



Popravni_kolokvij_rezultati.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Popravni_kolokvij_rezultati.pdf
 Filesize:  93.16 KB
 Downloaded:  282 Time(s)


#127:  Autor/ica: z3h PostPostano: 21:37 sri, 22. 6. 2011
    —
koliko je meni vidljivio nitko nema 75%.....dali se mozemo nadati nekom smanjenju bodovnog praga.....Very Happy Very Happy

#128:  Autor/ica: ludamath PostPostano: 8:08 čet, 23. 6. 2011
    —
a jel se zna kad će profesor odrediti prag???

#129:  Autor/ica: tinker bell PostPostano: 13:44 pon, 27. 6. 2011
    —
navodno je trebalo 40 bodova za prolaz...jel neko zna kad se moze doc po ocjenu i dal treba jos usmeno odgovarati?

#130:  Autor/ica: Serious Sam PostPostano: 15:51 pon, 27. 6. 2011
    —
I mene zanima kad se jos moze doci po ocjenu.
A sto se tice usmenog, mislim da se ne mora odgovarati, ali se moze ako netko hoce vecu ocjenu.

#131:  Autor/ica: z3h PostPostano: 17:54 pon, 27. 6. 2011
    —
Kada je profesor odredio da je 40 bodova na popravnom dosta za prolaz??? Nikakve informacije ne pisu o tome.....moze mala pomoc oko toga Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

#132:  Autor/ica: tinker bell PostPostano: 18:21 pon, 27. 6. 2011
    —
cula sam tako od ljudi koji su bili na zalbama danas...mozda sutra oko 3 mozemo doc po ocjenu? kao usmeni je uvijek bio utorkom u 3..

#133:  Autor/ica: cocco PostPostano: 20:37 pon, 27. 6. 2011
    —
što se tiče upisa ocjena,to je sutra u 3,tako mi je bar asistent napisao...

#134:  Autor/ica: Serious Sam PostPostano: 15:21 uto, 28. 6. 2011
    —
Ja danas nisam stigao, jel zna tko jel ima i u cetvrtak kao sto je i inace bilo?

#135:  Autor/ica: shasho PostPostano: 16:36 uto, 28. 6. 2011
    —
z3h (napisa):
Kada je profesor odredio da je 40 bodova na popravnom dosta za prolaz??? Nikakve informacije ne pisu o tome.....moze mala pomoc oko toga Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


meni je odgovorio na mail, a i asistent mi je rekao, pa eto....

#136:  Autor/ica: Serious Sam PostPostano: 16:40 uto, 28. 6. 2011
    —
Mozes li mi, molim te, reci profesorov mail da ga pitam kad jos onda mogu upisat tu ocjenu? Hvala

#137:  Autor/ica: shasho PostPostano: 8:55 sri, 29. 6. 2011
    —
Serious Sam (napisa):
Mozes li mi, molim te, reci profesorov mail da ga pitam kad jos onda mogu upisat tu ocjenu? Hvala


pa piše ti na stranicama fizike, on ti je prvi na popisu

#138:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 16:04 uto, 14. 2. 2012
    —
Da nastavim na prošlogodišnju temu, otvara se sezona 2 Wink . Molim nekoga tko je prisustvovao današnjem predavanju prof. Androića da napiše da li ima kakvih izmjena oko sutrašnjih vježbi, ili ostaje termin srijeda 13-17 u F12.

#139:  Autor/ica: ecan PostPostano: 14:18 pon, 20. 2. 2012
    —
Mene isto zanima da li su bile vježbe u srijedu i tko je asistent ove godine?

#140:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 20:29 pon, 2. 4. 2012
    —
Ne uspjevam naći datum kolokvija za fiziku, anyone?

#141:  Autor/ica: štangica PostPostano: 21:20 pon, 2. 4. 2012
    —
RonnieColeman (napisa):
Ne uspjevam naći datum kolokvija za fiziku, anyone?


navodno pišemo fiziku 24.4. u terminu predavanja...to je sve što sam čula Smile

#142:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 16:33 uto, 3. 4. 2012
    —
Hvala. Smile

#143:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 8:15 pon, 9. 4. 2012
    —
ima fizike ovaj i sljedeci tjedan?

#144:  Autor/ica: GO!GO! PostPostano: 11:30 pon, 9. 4. 2012
    —
Buga. (napisa):
ima fizike ovaj i sljedeci tjedan?

asistent je rekao da ce drzati vjezbe oba tjedna, za predavanja ne znam

#145:  Autor/ica: Analitičarka PostPostano: 15:04 čet, 3. 1. 2013
    —
Zna li se kada će se u ljetnom semestru 2013-te održavati vježbe i predavanja iz ovog kolegija??

#146:  Autor/ica: Anna LeeLokacija: Zagreb PostPostano: 23:26 uto, 12. 2. 2013
    —
Jel fizika pocinje ovaj tjedan?

#147:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 13:59 pon, 18. 3. 2013
    —
Pozdrav!

Tko ide na fiziku neka mi, molim, napiše dali se vrši kakvo popisivanje prisutnosti na predavanjima i vježbama i ako da - koji su uvjeti koje moramo zadovoljiti?

dodatak: izvan sam toka stoga vas molim da mi napišete i kad je kolokvij. Puno hvala!

#148:  Autor/ica: elasimic PostPostano: 0:20 uto, 19. 3. 2013
    —
Uvjeti (minimalni) za potpis, odnosno dovoljnu ocjenu, su najmanje 40% riješenosti zadataka na kolokvijima i 60% sakupljenih bodova na zadaćama. Te zadaće su zadaci koje rijesavas na svakim vjezbama. Dakle, na vjebama se moras pojavljivati svaki put dok ne skupis 60%. Kolokvij je iduci utorak u 3h ako se nesto u međuvremenu ne promijeni. I moras se ukljuciti na na Claroline sustav Fizičkog odsjeka PMF-a tako da ostavis svoj mail porfesoru. Na tom sustavu ti sve pise. Wink

#149:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 9:59 uto, 19. 3. 2013
    —
Veliko hvala!

#150:  Autor/ica: elasimic PostPostano: 21:14 uto, 19. 3. 2013
    —
ma nista, ali doslo je do promjene termina kolokvija.. kolokvij ce se ipak pisati 16.4. Wink



Forum@DeGiorgi -> Ostali kolegiji


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin