Termini 1. kolokvija 2010/2011.
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)
Koji termin kolokvija vam vise odgovara?
28.03.
50%
 50%  [ 22 ]
06.04.
50%
 50%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 44


#1: Termini 1. kolokvija 2010/2011. Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 13:39 uto, 15. 3. 2011
    —
Molim vas da glasate za termin kolokvija koji vam vise odgovara. Neki zele vratiti stari termin (06.04.) jer im novi (28.03.) ne odgovara. Naravno, pri tome bi bilo dobro voditi racuna o tome sto vecini odgovara i da nema preklapanja. Prema rasporedu, oba termina su slobodna.

Osim mogucih kolizija u rasporedu, najcesci razlozi za kasniji termin (06.04.) su:
1. Realno vrijeme potrebno za izradu zadace prije kolokvija, te
2. vise vremena za ucenje.

Najcesci razlozi za raniji termin (28.03.):
1. Zelja da se prvo rijesi (nekima) najtezi ispit.

Ukoliko imate neke druge razloge, slobodno ih iznesite.

Po zavrsetku ankete, ukoliko vecina zeli promjenu na 06.04. kontaktirat cemo prof. i satnicara sa prijedlogom.

#2: Re: Termini 1. kolokvija 2010/2011. Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 14:03 uto, 15. 3. 2011
    —
Evo Ludo janje moj glas je za 28.03...

#3:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 14:09 uto, 15. 3. 2011
    —
Ja sam za 06.04. pošto mi je jedan težak kolokvij stavljen 30.03. a to mi ej malena razlika a i objektno niej lagano tako da....

#4:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 14:43 uto, 15. 3. 2011
    —
moj glas je 28.03. , u drugom tjednu već 04.04. i 07.04. kolokviji.

#5:  Autor/ica: addriana PostPostano: 15:21 uto, 15. 3. 2011
    —
6.4. da imam više vremena za naučit... Rolling Eyes

#6:  Autor/ica: HB PostPostano: 15:22 uto, 15. 3. 2011
    —
28.3., jer imamo kolokvije 5.4. i 7.4.

#7:  Autor/ica: addriana PostPostano: 15:34 uto, 15. 3. 2011
    —
A da damo prijedlog da se piše u 2 termina, ionako ne stanemo svi u isti praktikum. Oni koji se odluče za 28.3. neće bit zakinuti jer su sami odabrali raniji termin, a mi ostali ćemo imat vremena za naučit.

#8:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 15:57 uto, 15. 3. 2011
    —
Ja se potpuno slažem da bi se moglo pisati u dva termina ionako imamo dva sistenta pa ono Smile

#9:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 18:44 uto, 15. 3. 2011
    —
prijedlog zvuci super - vidimo da vec ima dosta zainteresiranih i za jedan i drugi termin. ajd nek se jos to malo izglasa, pa bi mogli na predavanjima/vjezbama iznijeti prijedlog za dva termina. to ne bi trebalo nikome smetati jer koliko mi se cini bilo bi dosta onih koji su za prvi i onih za drugi termin, pa bismo se mogli poprilicno ravnomjerno raspodijeliti.

#10:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 21:31 sri, 16. 3. 2011
    —
danas je profesorica rekla da je sve već rezervirano za 28.03.

Pa sam htio pitati, Vinko je rekao da je ok, ako se dogovorimo, za recimo 16.04., što je subota, prva poslije kolokvija.
ako nikome nije teško, ako svima paše.
da tada pisemo.

Jer ako ćemo se što dogovoriti moramo ovaj tjedan, sljedeći je već kasno.

#11:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 21:57 sri, 16. 3. 2011
    —
prva stvar što se tiče kolizija (općenito), treba gledat prvo da se ne šteti onima redovitima(koji su sve redovito položili i upisali) a onda onima koji imaju nešto s prethodnih i slično..to govorim jer se, u mojim slučajevima, uvijek radilo o onima koji nisu "redoviti",njima uvijek nešto nije pasalo..

zadaća neće bit problem jer je asistent puljić rekao da ako se prof složi da će predaju pomaknut nakon kolokvija..

nadam se da će se sve dogovorit do sljedećeg tjedna..

#12:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 21:58 sri, 16. 3. 2011
    —
Ja se slažem s tobom što se tiče 16. samo nezz dal će nam dati da pišemo u subotu preko tjedna jedini slobodan dan i da su tri praktikuma slobodna je 15.04. samo što vi tada imate mjere integrala (8-10) i opet ne paše Sad Al stvarno bi bilo najbolje da pišemo iza jer sada će još doći i zadaća :S

#13:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 22:35 sri, 16. 3. 2011
    —
Predmet je redovan na računarstvu, svi koji nisu na 1god računarstva su extra Smile moguće je da tih extra ima i više Very Happy

Uglavnom. meni se ideja subote jako sviđa, sve je slobodno, biramo vrijeme, imamo 2 asistenta koji mogu nadgledati, a ne treba više od 2 praktikuma.

Čini mi se kao dobar terimin...

Javite se ostali!

#14:  Autor/ica: debelaNera PostPostano: 23:52 sri, 16. 3. 2011
    —
evo jos jedan glas za 16.4.

#15:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 0:18 čet, 17. 3. 2011
    —
JAKO dobar termin Very Happy ja sam za! Ne vidim zasto bi itko bio protiv jer ipak bi se stigli spremiti onda. Kome ne pase, nek' se spremi za 28.03. i onda samo dan/dva ranije ponovi Razz Ako do sutra nitko ne bude protiv iz opravdanih razloga, saljem mail profesorici i asistentima pa da dogovore praktikume za taj datum.

A nije bitno sto neki nisu na racunarstvu, i njima je taj predmet sigurno bitan, pa nisu ga bezveze upisivali. U svakom slucaju mislim da imamo rjesenje za sviju.

#16:  Autor/ica: eta PostPostano: 1:08 čet, 17. 3. 2011
    —
i ja sam za subotu Smile mislim da ce se i asistenti slagat!!!

#17:  Autor/ica: mona PostPostano: 2:34 čet, 17. 3. 2011
    —
Glasam za 16.04., što kasnije - to bolje Razz

#18:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 8:56 čet, 17. 3. 2011
    —
Definitivno se slažem sa subotom! (Ipak je ovaj predmet prethodnik za jedno 3 predmeta na 5.g rač. pa mi je jaaaako u interesu ovo položiti Razz)

#19:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 10:49 čet, 17. 3. 2011
    —
Subota FTW. Smile

#20:  Autor/ica: glava PostPostano: 12:40 čet, 17. 3. 2011
    —
i ja sam za subotu definitivno!

#21:  Autor/ica: addriana PostPostano: 14:57 čet, 17. 3. 2011
    —
I ja sam za 16.4. Very Happy

#22:  Autor/ica: Blatko PostPostano: 14:58 čet, 17. 3. 2011
    —
Subota!

#23:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 15:39 čet, 17. 3. 2011
    —
Poslao sam mail asistentu Puljiću, na žalost ne znam mailove profesorice ili asistenta Petričevića.

Iskopo i profin i asistentov mail, poslano svima. Smile valjda će bit pozitivan odaziv, da nije problem odgoditi toliko i subota Smile

držte fige Smile

Evo odgovor asistenta Puljića



"Proslijedio sam mail Vinku i Maji.

Mislim da bismo ipak trebali jos malo pricekati s terminom, jer je trenutno samo 11 studenata za subotu..."


Zadnja promjena: insane_raver; 16:28 čet, 17. 3. 2011; ukupno mijenjano 2 put/a.

#24:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 16:15 čet, 17. 3. 2011
    —
Mail asistenta Puljića je nuno@math.hr Wink

#25:  Autor/ica: Blatko PostPostano: 16:42 čet, 17. 3. 2011
    —
insane_raver (napisa):


Evo odgovor asistenta Puljića



"Proslijedio sam mail Vinku i Maji.

Mislim da bismo ipak trebali jos malo pricekati s terminom, jer je trenutno samo 11 studenata za subotu..."



koliko ja vidim barem 11 studenata želi subotu.

#26:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 16:50 čet, 17. 3. 2011
    —
da, dosad nema niti jednog protiv. no, valjda ce se bar jos nekoliko studenata oglasiti slazu li se sa prijedlogom za subotu!

mogli bismo sastaviti novu anketu, ali cini mi se da bi to bilo gubljenje vremena jer bi onda i ovih 11 opet trebalo glasati. no, mozete i ovdje ostaviti komentare slazete li se ili ne.

ajmo svi koji nisu odgovorili - pase li vam subota 16.04. za kolokvij? (ako ne, zasto ne)?

#27:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 19:09 čet, 17. 3. 2011
    —
Barem još 6 bi trebalo biti dosta jer će premašiti pola tako da... ja na žalost nemam ničiji broj ali ako znate nekoga tko bi želio odgoditi a nije to i napiso molim vas pošaljite mu poruku Smile)

#28:  Autor/ica: ljiljani PostPostano: 20:43 čet, 17. 3. 2011
    —
Defintivno subota 16.4. jos jedan glas Very Happy

#29:  Autor/ica: unforgiven PostPostano: 20:53 čet, 17. 3. 2011
    —
evo još jedan za subotu! Smile

#30:  Autor/ica: Gost PostPostano: 21:13 čet, 17. 3. 2011
    —
16.4. +1

#31:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 21:21 čet, 17. 3. 2011
    —
meni to bas ne odgovara, nazalost

14.4. i 15.4. moram bit u puli, i stvarno mi se neda doc 13.4. navecer kasno (jer prije ne mogu) ili jos gore 14. ujutro i 15.4. jurit nazad, osim sto je sasvim stresno, a sto nije pozeljno za kolokvij, doma nisam bio od bozica, pa bi i ostao koji dan vise, al recimo da to nije toliko bitno

bitno je to da 14. i 15. moram bit tamo (kad sam si uzimao obaveze, gledao sam kad ce bit kolokviji...) tako da mislim da stvarno nebi bilo u redu da bude tada, unutar kolokvijskog dvotjedna formalno gledano se nemam sta bunit dok mi se ne preklapa sa nekim drugim terminom, a za ovo, da ... Sad

#32:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 22:05 čet, 17. 3. 2011
    —
Znači jedan nije za.

Za sada 14 za , 1 protiv.

Skoro pola Smile
Još malo Smile

#33:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 23:16 čet, 17. 3. 2011
    —
Mislim da se ovdje ne radi o vecini ili ne. Kalendar nastave necemu sluzi. To sam gore pokusao objasniti.

#34:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 23:27 čet, 17. 3. 2011
    —
Da radi se o većini jer na žalost iako postoje tjedni za kolokvije postoje isto tako i predmeti koji se nagomilaju oko datuma predviđenog za kolokvije kao npr 29. i 30.03. ili 05.04 i 07.04. mislim fakultet ili studiraš ili ne i na tebi je hoćeš li ti polaziti predavnja i ići na kolokvije ili ne a kolokvijski su tjedni tu da se pišu kolokviji ukoliko nema kolizija a ovdje stvarno treba utrpati više ljudi i sa prediplomskog i diplomskog smjera pa je logično da ljudima paše više tjedan iza kolokvija jer imaju hrpu obaveza u kolokvijima tebe nitko ne tjera da ti pišeš taj kolokvij.

#35:  Autor/ica: jerry PostPostano: 0:34 pet, 18. 3. 2011
    —
Još jedan glas za 16.04. Wink

#36:  Autor/ica: Malina_1 PostPostano: 0:37 pet, 18. 3. 2011
    —
i ja sam za subotu 16.04. Smile

#37:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 2:13 pet, 18. 3. 2011
    —
YMP (napisa):
Da radi se o većini jer na žalost iako postoje tjedni za kolokvije postoje isto tako i predmeti koji se nagomilaju oko datuma predviđenog za kolokvije kao npr 29. i 30.03. ili 05.04 i 07.04. mislim fakultet ili studiraš ili ne i na tebi je hoćeš li ti polaziti predavnja i ići na kolokvije ili ne a kolokvijski su tjedni tu da se pišu kolokviji ukoliko nema kolizija a ovdje stvarno treba utrpati više ljudi i sa prediplomskog i diplomskog smjera pa je logično da ljudima paše više tjedan iza kolokvija jer imaju hrpu obaveza u kolokvijima tebe nitko ne tjera da ti pišeš taj kolokvij.


ovak nešto se više odnosi na tebe i 28. 3./6. 4. nego na Gina i 16. 4.
kolkogod mi bolje paso što kasniji termin, mislim da je uopće van rasprave da to nije u redu čim nekom ne paše (čak i bez obzira na to zašto mu ne paše).

#38:  Autor/ica: vinkoLokacija: PMF-MO 214 PostPostano: 3:45 pet, 18. 3. 2011
    —
Hajde da ja probam sada to sve sumirati. Dakle predviđeni termin kolokvija je bio 6.4, pa ste mi rekli da vam taj termin ne odgovara, jer taj tjedan već imate nekoliko kolokvija, pa smo pokušali dogovoriti termin ranije, 28.3, ali se kasnije onda ispostavilo da vama oko polovici to ipak ne odgovara.
Pa ste mi rekli da vam je profesorica rekla da kolokvij možemo pisati i kasnije (iako sam kasnije u razgovoru s njom utrvrdio da ste to jako izvukli iz konteksta).
Rekao sam vam da je meni svejedno, ali da mislim da su praktikumi zauzeti, te da ćemo teško naći termin i da bi to jedino subotom bilo moguće.
I zadnje što mislim da sam rekao da s njom dogovorite.

Eh sad... kad bi svima odgovarala subota, još bi morali dogovoriti s upravom faksa, jer faks subotom ne radi i zaključan je!

E da, još je i netko od vas poslao mail kolegi Puljiću u kojem kaže da ste se samnom dogovorili da se kolokvij piše u subotu 16.4, i u CC-u naveli mene i profesoricu, ali sa krivim mail-adresama.

Tako da... ja mislim da previše komplicirate, i da najbolje da se kolokvij ipak piše 06.4, kako je i predviđeno nastavnim planom. Ali ipak sve dogovorite s profesoricom na sljedećim predavanjima.

#39:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 10:00 pet, 18. 3. 2011
    —
Ne vidim zasto bi bio problem za subotu. Cesta je praksa da ako vecini pase pomjeranje kolokvija iza kolokvijskog tjedna onda se to i radi (sto znaci da si ostale planove prilagodjavas faksu, a ne faks planovima). Meni je plan bio ici taj vikend doma, ali ionako je vikend kasnije uskrs, pa ce se taj odlazak samo odgoditi za 1 tjedan. A tko stvarno ima nesto bitno (tj. MORA biti negdje kako je kolega naveo 14. i 15.) onda je na njemu da odluci a) hoce li ici tamo-vamo ili b) otkazat/odgodit obaveze zbog kolokvija ili c) ne izaci na kolokvij. Ako netko ima opravdan razlog odsustva (bolest i slicno) moze traziti naknadno da radi kolokvij - to vam je pravo.

Bolje je po meni termin koji (izgleda) ne pase jednoj osobi, nego bilo koji od ova dva termina koji ne pasu 50% osoba. No, nista, u srijedu, tko hoce neka dodje na predavanja, pa mozemo tamo sastaviti popis onih koji su za 28., 06. ili 16. i vidjeti gdje je vecina. Po meni je to najpostenije. Tko ne dodje na predavanja, nece imati pravo glasa i gotovo.

#40:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 10:48 pet, 18. 3. 2011
    —
Crazylamb1 (napisa):
(sto znaci da si ostale planove prilagodjavas faksu, a ne faks planovima)


kao sto sam rekao, to sam i napravio, izmedu ostalog, fax se nema subotom Exclamation

Crazylamb1 (napisa):
tko hoce neka dodje na predavanja


predavanja su ako nisi znala obavezna, da vjerojatno to nisi znala, buduci da ne dolazis, al bitno da se smatras na poziciji da mozes radit sta hoces

Crazylamb1 (napisa):
Tko ne dodje na predavanja, nece imati pravo glasa i gotovo.


a da nemaju pravo glasa svi koji inace nisu imali obicaj dolazit Question

nadalje, mislim da nije mjesto na predavanju da se o tome raspravlja, na predavanju bi se trebalo prolazit kroz gradivo....

#41:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 10:54 pet, 18. 3. 2011
    —
vinko (napisa):
...Ali ipak sve dogovorite s profesoricom na sljedećim predavanjima.


Pa ćemo dogovoriti sa profesoricom.
Iako, moguće da će ostati 28.03., jer je profesorica rekla da nema dogovora sljedeći tjedan.

Pa ćemo vidjeti.

U svakom slučaju, pokušali smo, izjasnili se.
Vidjet ćemo što će biti.

#42:  Autor/ica: lalalala PostPostano: 10:57 pet, 18. 3. 2011
    —
subota! Smile

#43:  Autor/ica: sunny PostPostano: 11:19 pet, 18. 3. 2011
    —
@Gino: ti si malo ratoboran, uredu je... samo polako Wink

meni najbolje pase subota

#44:  Autor/ica: sagi PostPostano: 14:01 pet, 18. 3. 2011
    —
meni najvise pase subota, a ak to nije izvedivo onda 6.04.

#45:  Autor/ica: Data PostPostano: 16:43 pet, 18. 3. 2011
    —
za subotu 16.04.

#46:  Autor/ica: tidus PostPostano: 18:14 pet, 18. 3. 2011
    —
Još jedan glas za subotu!

Dosad subota samo ne pase jednoj osobi. Mislim da 1 naprema 21 (ako sam dobro izbrojio) dosad izjavljenih za subotu govori sve. I Gino je uvijek ratoboran, tako da sumljam da će popustiti. Trebalo bi se odlucivati po vecini, jer nikad nece svima odgovarati.

#47:  Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 18:23 pet, 18. 3. 2011
    —
Još jedan glas za subotu!

#48:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 19:03 pet, 18. 3. 2011
    —
YMP (napisa):
pa je logično da ljudima paše više tjedan iza kolokvija jer imaju hrpu obaveza u kolokvijima tebe nitko ne tjera da ti pišeš taj kolokvij.

hocemo onda sve kolokvije prebaciti izvan kolokvija??? imam li drugog izbora za pisati taj kolokvij??

insane_raver (napisa):
Skoro pola Smile
Još malo Smile

zasto skupljas pola? nije ovo sabor!

vinko (napisa):
Eh sad... kad bi svima odgovarala subota, još bi morali dogovoriti s upravom faksa, jer faks subotom ne radi i zaključan je!

dakle dovoljan je jedan kontraprimjer...

Crazylamb1 (napisa):
Cesta je praksa da ako vecini pase pomjeranje kolokvija iza kolokvijskog tjedna onda se to i radi (sto znaci da si ostale planove prilagodjavas faksu, a ne faks planovima).

ne nego to znaci bas suprotno - pomicanje kolokvija je prilagodba faksa sebi.
Cesta praksa? kada se tako nesto napravilo?

dakle 28.3. je moj glas

#49:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 19:41 pet, 18. 3. 2011
    —
tmarusca (napisa):


insane_raver (napisa):
Skoro pola Smile
Još malo Smile

zasto skupljas pola? nije ovo sabor!



meni je rečeno da je demokracija. i da većina odlučuje.
Više profesora mi je tako reklo.
Pa da, skupljam većinu.

A ostatak se izjasnio po upitu. Da li će proći, ne znam.
Nimalo tipiziran primjer.
tmarusca (napisa):

ne nego to znaci bas suprotno - pomicanje kolokvija je prilagodba faksa sebi.
Cesta praksa? kada se tako nesto napravilo?


Poprilično često se to događa zapravo.

Pomicanje kako većini grupe paše. Od kolokvija do samog termina predavanja/vježbi.

#50:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 23:38 pet, 18. 3. 2011
    —
insane_raver (napisa):
meni je rečeno da je demokracija. i da većina odlučuje.
Više profesora mi je tako reklo.
Pa da, skupljam većinu.

ne verujem da su ti profesori rekli neistinite tvrdnje. nacini provodenja kolokvija su interna stvar pojedinog fakulteta na koju studenti pristaju upisom i nemaju se zapravo pravo petljati (da, prosvjedi i sl. nemaju pravne osnove, a pogotovo oni organizirani na filozofskom).

ja jesam dozivio promjenu termina vjezbi npr. ali akko svima odgovara, cim nekom ne odgovara se radi po sluzbeno predvidenom terminu.

poprilicno cesto? smo mi na istom faxu? u tri godine sam dozivio valjda 2 ili 3 pokusaja promjene termina necega koji su pali u vodu zbog nekolicine.

#51:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 23:50 pet, 18. 3. 2011
    —
Kolik osam ja na faksu zna mda je većina uvijek odlučivala i nisam nikada doživjela de nešto nije odgođeno ako se većina nije složila za odgodu i svaki puta kada smo tražili odgodu smo ju dobili ako je bilo mogućnosti što se tiče prostorije i toga ali profesori su stvarno korektrni i uvijek izađu u susret. Onda samo imam pitanje za tebe po tebi predviđeni termin za ovo je???

#52:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 0:20 sub, 19. 3. 2011
    —
...je onaj termin koji se nalazi u sluzbenom rasporedu.

#53:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 1:42 sub, 19. 3. 2011
    —
A taj termin je promjenjen na zahtjev studenata jer je asistent mislio da nam nikako ne paše 06.04. pa je stavljeno na 28.03 pa eto tolko o tome kako se ne mjenjaju stvari. Neslužbeni je termin bio 06.04. a zna se što je neslužbeno ono ostaje ako nema prigovora i asistent je pomakao na 28. iz molbe studenata Wink

#54:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 9:20 sub, 19. 3. 2011
    —
nesluzbeno se da diskutirati. kad je sluzbeno, to je to!

uostalom ponasate se kao djeca, sto je asistent vinko rezimirao. sad bi malo jedno, pa bi malo drugo. ovo sve nema smisla i ne bi me cudilo da dode do pravnih akcija u slucaju da netko uvazi vase ilegitimne zahtjeve.

to je to od mene. over and out!

#55:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 11:39 sub, 19. 3. 2011
    —
tmarusca (napisa):
insane_raver (napisa):
meni je rečeno da je demokracija. i da većina odlučuje.
Više profesora mi je tako reklo.
Pa da, skupljam većinu.

ne verujem da su ti profesori rekli neistinite tvrdnje. nacini provodenja kolokvija su interna stvar pojedinog fakulteta na koju studenti pristaju upisom i nemaju se zapravo pravo petljati (da, prosvjedi i sl. nemaju pravne osnove, a pogotovo oni organizirani na filozofskom).

ja jesam dozivio promjenu termina vjezbi npr. ali akko svima odgovara, cim nekom ne odgovara se radi po sluzbeno predvidenom terminu.

poprilicno cesto? smo mi na istom faxu? u tri godine sam dozivio valjda 2 ili 3 pokusaja promjene termina necega koji su pali u vodu zbog nekolicine.


a ja sam sam doživio da zbog nekolicine kojima nije odgovaralo jer su imali koliziju NISU htjeli promijeniti termin vježbi jer je VEĆINA bila za tadašnji termin, tako su mi i satničar i prodekan za nastavu tadašnji rekli, da je većina bitna.

Uglavnom. Nebitno više.
Ako će nam uvažiti, uvažit će nam.

Ne želim nikoga uvrijediti tu, ali ako se većina slaže i može se izać u susret, ne vidim zašto je toliki problem.

#56:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 12:40 sub, 19. 3. 2011
    —
tmarusca (napisa):
uostalom ponasate se kao djeca, sto je asistent vinko rezimirao. sad bi malo jedno, pa bi malo drugo. ovo sve nema smisla i ne bi me cudilo da dode do pravnih akcija u slucaju da netko uvazi vase ilegitimne zahtjeve.
Evo, da ti "polegitimiram" zahtijev, *meni* osobno ne odgovara 28. 3. jer bih morao pisati dva kolokvija paralelno. Po tvom "teoremu" jednog kontraprimjera, mislim da je stvar rijesena.

Dovoljno "legitimno"?

#57:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 12:48 sub, 19. 3. 2011
    —
bbanelli (napisa):
Evo, da ti "polegitimiram" zahtijev, *meni* osobno ne odgovara 28. 3. jer bih morao pisati dva kolokvija paralelno.


takve se stvari rijesavaju individualno, ipak se radi ili o tome da nisi bas redovan pa slusas predmete s raznih godina/studija ili si upisao nesto za nadopunu znanja

kad sam ja imao takvu situaciju obratio sam se jednom od profesora i reko je da mogu doc na popravni pisat taj kolokvij...

#58:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 13:00 sub, 19. 3. 2011
    —
Gino (napisa):
takve se stvari rijesavaju individualno, ipak se radi ili o tome da nisi bas redovan pa slusas predmete s raznih godina/studija ili si upisao nesto za nadopunu znanja
Da, i?

Legitimno sam upisao kolegij...

Citat:
kad sam ja imao takvu situaciju obratio sam se jednom od profesora i reko je da mogu doc na popravni pisat taj kolokvij...
...i zelim ga legitimno polagati. Sad, kako ce se izmjesati grupe, iskreno me i nije briga, ali zelim imati sva prava koja imaju i ostali studenti koji su upisali kolegij.

Evidentno je da je termin lose odabran jer ne pase vecini studenata, pa ne vidim zasto bi bio problem da se isti pomakne kada ne interferira s ostalim akademskim obavezama.

To sto nekome ne odgovara zbog privatnih planova je iskljucivo problem osobne prirode.

#59:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 14:51 sub, 19. 3. 2011
    —
Ja se u potpunosti slažem sa bbaneli nemože se čovjeku suditi po tome kada je upisao neki kolegij mislim u životu nitko ne bira kako će mu ispasti samo ima ljudi poput Gine koji vole suditi. Gle nije svima u životu lako niti te itko u životu pita kako ti je već se boriš za sebe ali ako je netko upisao taj kolegij on ima jednako pravo glasa jer ti ne možeš suditi po tome što je netko uspiao taj kolegij drugi put u životu imaš svakakvih stvari koji te ometu npr. smrtni slučajevi i ljudi te na kraju sude da si glup jer si neki predmet upisao dva puta. Gino nemam rječi ti bi sudio drugima koji upišu predmet drugi put ali ne i sebi koji bi zbog svoje osobne stvari da odeš kući propustio kolokvij. Ova rasprava stvarno nema smisla. Ova tem niti je otvorena za to niti ikome daje pravo da sudi nekome bit će kako će biti.

#60:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 16:01 sub, 19. 3. 2011
    —
Ja se nisam bunio za to da se termin prebaci na 6.4., samo sam na predavanju istaknuo da mi vise odgovara 28.3. kao sto su neki napravili isto za 6.4.

Za te termine mogu samo izrazit zelje, i nemam se sta posebno bunit. Al mi ovdje ne pricamo o tim terminima, vec o terminu u subotu koja je daleko izvan kolokvijskog dvotjedna.

Sto se tice bbanellia, ima donekle istine u tome da ima prava kao i drugi, al mislim da mu niko nece uzet pravo pisanja kolokvija, vec se u toj situaciji prirodno namece uvodenje dodatnog termina za tu osobu.

Ono sto je sigurno je da mu ta situacija ne omogucuje pravo veta na termin kolokvija nekog od kolegija po njegovom izboru. Razumnim se cini poslati mail nositeljima doticnih kolegija, kako bi oni odlucili sto ce s time. Ako si to napravio, bravo ako nisi mogao si. Bilo kako bilo tvojem slucaju nije mjesto ovdje.

@YMP ja ne sudim nikome, niti nekoga a priori smatram glupim. Nisam misljenja da moras biti pametan da polozis neki kolegij.

#61:  Autor/ica: sunny PostPostano: 16:34 sub, 19. 3. 2011
    —
meni stvarno nije jasno sto se Gino i t(kako vec) bune protiv subote... da li postoje neki pravi razlozi ili vam se jednostavno ne da pisati kolokvij nakon kolokvijskog tjedna? bbanelli, kao i ostali imaju prave razloge (razlicite od ljenosti) zasto im vise pase termin u subotu od 28.03. ili (kako je originalno trebalo biti) 06.04.
kolegijalnost na razini.

#62:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 16:48 sub, 19. 3. 2011
    —
kad se buni netko ko nece 6.4. ili 16.4. onda mu se napomene da ne treba on pisati kolokvij, a kad se buni netko kome ne odgovara 28.3. onda on ima prave razloge Wink

toliko o frazi

sunny (napisa):
kolegijalnost na razini


btw @sunny, jesi procitala moj prethodni post Question jel ti se cini razumnim ono sto sam napisao, ako nije problem da i argumentiras svoj odgovor, neovisno o tome hoce li bit da ili ne, ako je problem nema veze, al samo me zanima, jer imam dojam da pricam zidu, tako da se vise necu ovdje oglasavati, al bi rado procitao tvoj odgovor Smile

#63:  Autor/ica: sunny PostPostano: 16:59 sub, 19. 3. 2011
    —
jedan primjer pravog razloga: bbanelli je rekao da 28.03. u to vrijeme ima drugi kolokvij. meni je to daleko daleko bolji razlog od toga da se nekima (tocnije dvoje ljudi) ne da pisati kolokvij nakon kolokvijskog tjedna, osim, naravno, ako i ti imas neki bolji razlog. ako imas bilo bi uredu da ga navedes ovdje, pa te ostali nece napadat (tj. ne napadaju te ni sad, samo si ti malo previse ratoboran Wink)

#64:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 17:24 sub, 19. 3. 2011
    —
ja ne trebam razlog za ne-pisati kolokvij subotom, kao sto je kolega Gino utvrdio. vi trebate za isti slucaj 28.3.

sa kolizijom bbanellija nisam upoznat, to je onda druga prica (propust).

ostalo smatram neopravdim zahtjevima.


p.s. netko tko nema osnovu kulture komunikacije mi ne moze pricati niti o kolegijalnosti.

#65:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 17:38 sub, 19. 3. 2011
    —
znam da sam rekao da necu vise al morao sam

sunny (napisa):
jedan primjer pravog razloga...


mozda prije nisam bio jasan, zanimalo me dal si procitala ovo

Gino (napisa):
Sto se tice bbanellia, ima donekle istine u tome da ima prava kao i drugi, al mislim da mu niko nece uzet pravo pisanja kolokvija, vec se u toj situaciji prirodno namece uvodenje dodatnog termina za tu osobu.

Ono sto je sigurno je da mu ta situacija ne omogucuje pravo veta na termin kolokvija nekog od kolegija po njegovom izboru. Razumnim se cini poslati mail nositeljima doticnih kolegija, kako bi oni odlucili sto ce s time. Ako si to napravio, bravo ako nisi mogao si. Bilo kako bilo tvojem slucaju nije mjesto ovdje.


i sta mislis o tome

#66:  Autor/ica: sunny PostPostano: 17:40 sub, 19. 3. 2011
    —
necu se raspravljati niti vrijedati tu po forumu. samo sam htijela ukazati da ljudi imaju prave razloge zasto im ne pasu termini a 28.03. i 06.04. i da meni najvise pase 16.04. i to je to.

#67:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 17:48 sub, 19. 3. 2011
    —
odjednom su se svi razlozi sveli na bbanellijev. a vrijedala vec jesi.
sunny (napisa):
t(kako vec)

#68:  Autor/ica: sunny PostPostano: 17:56 sub, 19. 3. 2011
    —
pocela sam pisati vec koment i nisam se mogla sjetiti kako ti je nick, a nije mi se dalo traziti pa sam napisala tako. nije mi bila namjera uvrijediti te, nisam znala da toliko paznje pridodajes nicku na forumu.
izvrces malo moje rijeci u svoju korist.. al dobro.

#69:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 18:03 sub, 19. 3. 2011
    —
Gino (napisa):
Sto se tice bbanellia, ima donekle istine u tome da ima prava kao i drugi, al mislim da mu niko nece uzet pravo pisanja kolokvija, vec se u toj situaciji prirodno namece uvodenje dodatnog termina za tu osobu.
A tvoje "pravo" je vece od mojeg (ili bilo cijeg drugog) iz tocno kojeg razloga?

Citat:
Ono sto je sigurno je da mu ta situacija ne omogucuje pravo veta na termin kolokvija nekog od kolegija po njegovom izboru.
Kao sto sam ti vec objasnio, potpuno mi je svejedno koji ce kolegij dobiti "veto". No nekako mi je prirodnije da je to kolegij od 20 ljudi, nego onaj od 200. Pogotovo zato sto vecini taj termin ne pase.

No ako ti mozes uvjeriti voditelje ovog drugog kolegija da promijene svoj termin, samo izvoli.

Citat:
Razumnim se cini poslati mail nositeljima doticnih kolegija, kako bi oni odlucili sto ce s time. Ako si to napravio, bravo ako nisi mogao si.
Zasto bi itko tebi treba polagati racune vezano za to?

Citat:
Bilo kako bilo tvojem slucaju nije mjesto ovdje.
I opet, tko si *ti* da odredjujes ciji slucaj bi treba biti gdje?

#70:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 18:37 sub, 19. 3. 2011
    —
bbanelli (napisa):
A tvoje "pravo" je vece od mojeg (ili bilo cijeg drugog) iz tocno kojeg razloga?
osim sto nisam nikad tvrdio da imam vise prava od ostalih i sl, kroz raspravu sam vise puta argumentirao ovo sto ti sad trazis od mene, pa ako te stvarno zanima, procitaj si sve detaljno

bbanelli (napisa):
Kao sto sam ti vec objasnio
zar jesi?

bbanelli (napisa):
No nekako mi je prirodnije da je to kolegij od 20 ljudi, nego onaj od 200. Pogotovo zato sto vecini taj termin ne pase.
da to stoji, i nemam nista protiv toga da se termin promijeni, dok je u granicama predvidenim redom predavanja za tekucu akademsku godinu

bbanelli (napisa):
No ako ti mozes uvjeriti voditelje ovog drugog kolegija da promijene svoj termin, samo izvoli.
cccc Very Happy na kog ti ja licim, to me se ne tice, imam dovoljno svojih problema


bbanelli (napisa):
Zasto bi itko tebi treba polagati racune vezano za to?

A kad sam ja to tocno trazio?

bbanelli (napisa):
Citat:
Bilo kako bilo tvojem slucaju nije mjesto ovdje.
I opet, tko si *ti* da odredjujes ciji slucaj bi treba biti gdje?

Mislim da nisi shvatio poantu, nije da mislim da nebi to trebao pisati ovdje, nego da ces na ovaj nacin teze doci do cilja, ili neces uopce. Forum je nesluzben.

#71:  Autor/ica: eta PostPostano: 20:00 sub, 19. 3. 2011
    —
Dragi moji kolege,nemojte se svađati!!! Razz
A zar ne bi bilo lijepo da smo svi sretni i zadovoljni i da položimo kolegij ? Smile
Lijepo bi mogli svi mi (koliko vidim svima paše subota) pisati u subotu,a dvoje kolege kojima ne paše pisati vec kad im paše?

#72:  Autor/ica: HB PostPostano: 20:48 sub, 19. 3. 2011
    —
Ma ljudi o čemu vi raspravljate - situacija je ovakva: većina ljudi želi kolokvij pisati u subotu, 16.4.. Dvoje ljudi se protivi tome. Od toga jedan nije dao neki konkretan argument zašto to želi, a drugome je prestresno vraćati se 15.4. iz pule u zagreb. Očito je da subota otpada.
*sarcasm in order*

Osobno smatram da bi bilo lijepo da kolokvij bude u subotu. No, finalnu riječ imaju asistenti i profesorica. Nadam se da će oni uskoro reći tu finalnu odluku, da barem znamo o kojem će datumu biti riječ.

#73:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 21:12 sub, 19. 3. 2011
    —
u meduvremenu sam kontaktirao studentskog pravobranitelja pmf-a i objasnio mu situaciju

rekao je da on misli da se "termini ispita i kolokvija mogu mijenjati ako SVIMA odgovara"

#74:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 21:13 sub, 19. 3. 2011
    —
HB (napisa):
... Nadam se da će oni uskoro reći tu finalnu odluku, da barem znamo o kojem će datumu biti riječ.


Odg koji sam dobio od profesorice :

"Trenutno ne mogu donijeti odluku o pomicanju kolokvija jer ne znam koliko vas uopce to zeli. Javio mi se vec jedan student kojem sam rekla da mi do utorka dostavi potpunu anketu pa cu ja do srijede donijeti odluku ovisno i o anketi i o zauzetosti praktikuma. Nisam sigurna smijemo li uopce odrzavati kolokvij subotom, to nije obicaj pa bi trebalo pitati.
U svakom slucaju, zasad jos uvijek stoji 28.3., a znat ce se definitivno u srijedu.
Pozdrav,
Maja Starcevic"

#75:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 22:22 sub, 19. 3. 2011
    —
HB (napisa):
nije dao neki konkretan argument zašto to želi


niti je to duzan. radim, ako te bas zanima.

#76:  Autor/ica: jakob101 PostPostano: 1:19 ned, 20. 3. 2011
    —
Ne odgovara mi (nazalost) subota. Iz privatnih (religijskih) razloga. Ali ipak se bez mene mozete dogovorit za subotu, jer cu onda nekak pisat u drugom terminu (sto znaci poseban kolokvij samo za mene, ako asistenti i prof dopuste...).

#77:  Autor/ica: tidus PostPostano: 12:29 ned, 20. 3. 2011
    —
Gino (napisa):
kad sam ja imao takvu situaciju obratio sam se jednom od profesora i reko je da mogu doc na popravni pisat taj kolokvij...

Zanimljivo, budući da smo prošle godine morali mijenjati termin kolokvija Građe računala jer si ti upisao dva izborna i SAMO TEBI je došlo do kolizije termina...
Pa tko je ovdje lud? Valjda ćemo vidjeti u srijedu...

#78:  Autor/ica: anjchoLokacija: Jarun :) PostPostano: 12:42 ned, 20. 3. 2011
    —
Evo, ni meni ne odgovara subota (mislim da mi ni ne treba razlog, jer govorimo o ne kolokvijskom tjednu)! Mislim, sta, cula sam za promjene termina kolokvija zbog poklapanja, ali otkad smijemo mjenjat ''jer cemo onda imat vise vremena za naucit''? I ajde da je termin u kolokvijskom tjednu, ali tjedan dana nakon kraja kolokvija?

Dakle, protiv subote.

#79:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:12 ned, 20. 3. 2011
    —
za subotu...

naime, 28.3 imam algebarske u 12h, a c++ u 9h (ako je to opravdan razlog). 6.4 također meni odgovara.

#80:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 13:27 ned, 20. 3. 2011
    —
tidus (napisa):
Gino (napisa):
kad sam ja imao takvu situaciju obratio sam se jednom od profesora i reko je da mogu doc na popravni pisat taj kolokvij...

Zanimljivo, budući da smo prošle godine morali mijenjati termin kolokvija Građe računala jer si ti upisao dva izborna i SAMO TEBI je došlo do kolizije termina...
Pa tko je ovdje lud? Valjda ćemo vidjeti u srijedu...
Hej, ali on je kontaktirao studentskog mislioca^H^H^H^H^H^H^H^Hpravobranitelja koji misli da bi kolokvij trebao svima dogovarati!

Pa obzirom na to i cinjenicu da meni ne odgovara originalni termin (ergo, ne odgovara svima), opet smo na nuli? Very Happy

#81:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 13:37 ned, 20. 3. 2011
    —
bbanelli (napisa):
Pa obzirom na to i cinjenicu da meni ne odgovara originalni termin (ergo, ne odgovara svima), opet smo na nuli? Very Happy


ne jer je Gino a i taj pravobranitelj govorio o promjeni termina.

sunny, ja recito nisam čuo nijedan "pravi razlog" protiv 6. 4. (kolko vidim na rasporedu, tad se održava još samo kolokvij iz programiranja) i uopće ne razumijem kako je došlo do promjene na 28. 3. pa mi ne pada na pamet implicirat da je riječ o lijenosti.
protiv oba ta termina je dosta studenata u dogovoru preko mailova kao razlog dalo nešto tipa "više vremena za učenje" i "manje zguranih kolokvija". potpuno razumljivi razlozi, ali ne vidim kako su "različiti od lijenosti". možda to nisi vidjela, ali onda baš i nisi upućena u te razloge.

#82:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 13:55 ned, 20. 3. 2011
    —
tidus (napisa):
Gino (napisa):
kad sam ja imao takvu situaciju obratio sam se jednom od profesora i reko je da mogu doc na popravni pisat taj kolokvij...

Zanimljivo, budući da smo prošle godine morali mijenjati termin kolokvija Građe računala jer si ti upisao dva izborna i SAMO TEBI je došlo do kolizije termina...
Pa tko je ovdje lud? Valjda ćemo vidjeti u srijedu...


ne, zato smo mjenjali termin vjezbi, preciznije, mijenjali smo prvu varijantu promijenjenog termina vjezbi (koja mi nebi odgovarala, dok recimo sluzbena verzija je, jer inace nebi kolegij ni upisivao)

dakle nemoj pricati gluposti Exclamation

kolokvij je ugrina odlucio mijenjati iz drugih razloga

#83:  Autor/ica: tidus PostPostano: 14:18 ned, 20. 3. 2011
    —
Gino (napisa):
tidus (napisa):
Gino (napisa):
kad sam ja imao takvu situaciju obratio sam se jednom od profesora i reko je da mogu doc na popravni pisat taj kolokvij...

Zanimljivo, budući da smo prošle godine morali mijenjati termin kolokvija Građe računala jer si ti upisao dva izborna i SAMO TEBI je došlo do kolizije termina...
Pa tko je ovdje lud? Valjda ćemo vidjeti u srijedu...


ne, zato smo mjenjali termin vjezbi, preciznije, mijenjali smo prvu varijantu promijenjenog termina vjezbi (koja mi nebi odgovarala, dok recimo sluzbena verzija je, jer inace nebi kolegij ni upisivao)

dakle nemoj pricati gluposti Exclamation

kolokvij je ugrina odlucio mijenjati iz drugih razloga

Koliko ja znam svi izborni kolegiji su se prosle godine pisali u istom terminu. Neznam koji je bio dan ali znam da je bilo jutro. Jedino se Građa računala pisala u 18 sati taj isti dan i ako se ne varam termin je promjenjen u zadnji čas. Nemogu reći sa sigurnošću razlog, ali sam od više ljudi čuo da se zbog tebe mjenjao termin. A obzirom da je termin vježbi mjenjan zbog tebe, ocito je sto se dalo zakljuciti. Ali ovo prepiranje je toliko besmisleno...

I ne shvacam sto je toliki problem pisati kolokvij izvan kolokvijskog tjedna? Pa zar nije lakse imati cijelih tjedan dana za dobro nauciti kolegij? Uvijek se zalimo da su nam kolokvijski tjedni prenatrpani, a sad kad imamo sanse ih malo rasteretiti nadu se biseri koji sve zele rjesiti u dva tjedna.

#84:  Autor/ica: sunny PostPostano: 14:28 ned, 20. 3. 2011
    —
finalni (napisa):
sunny, ja recito nisam čuo nijedan "pravi razlog" protiv 6. 4. (kolko vidim na rasporedu, tad se održava još samo kolokvij iz programiranja) i uopće ne razumijem kako je došlo do promjene na 28. 3.


slazem se. pratim stalno temu i vidim da se par ljudi javilo da im se preklapaju kolokviji ako ce kolokvij biti 28.3. ili da bi imali dva kolokvija u istom danu. za 6.4. sam cula samo da ljudima ne pase jer bi imali tri dana za redom kolokvije i radi toga mi nije jasno sto se uopce prebacivalo na 28.3. jer 28.3. ima ljudi koji ne mogu izaci na kolokvij i svejedno ce radi njih morati organizirati jos jedan termin. valjda je i njima lakse organizirati jedan termin na kojem svi mogu prisustvovati, nego dva.
a protiv 16.4. nisam cula nijedan razlog tipa preklapanje kolokvija, dva u istom danu, par dana za redom, nego su svi razlozi ne vezani na faks, tj. privatne prirode, a radi takvih razloga se kolokviji ne odgadaju (bez ikakve ljutnje Wink ).

#85:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 15:09 ned, 20. 3. 2011
    —
Odgovor Profesorice Starčević na moj upit :

"Dobro večer

Evo update, za sada je preko 20 studenata za subotu 16.04.

Na forumu se vodi žestoka rasprava o svemu i svačemu.
Ispričao bih se u koliko sam stvorio neprilike i neugodnosti, nije mi bila namjera.
Nekako mi se činilo zgodnije taj datum svima.
Uglavnom, postoji na forumu izjašnjenje studenata. A anketu bi trebao osobno provesti kolega naš?"

odg:

"Mislim da sam tu anketu spomenula kolegi Berljafi jer se prvi javio.
Zanimalo me tko je tocno za koji termin, ali vec sam rekla da to ne mora presuditi. Naime, pitanje je bismo li se bez problema mogli vratiti na 6.4. jer je taj dan vec upao jedan racunarski kolegij. Isto tako, poceli ste pricati o toj suboti prije nego sto ste mene uopce ista pitali.
Takodjer, ne znam ni kako je doslo do promjene termina 6.4. na 28.3.
Koliko vas je uopce bilo za to i zasto niste prije toga vodili ovakvu raspravu (koja je po mom misljenju malo izmakla kontroli)?
Kao sto sam vec rekla, ako dodje do neke promjene, reci cu vam na predavanjima.
Pozdrav,
M. Starcevic"

#86:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 15:13 ned, 20. 3. 2011
    —
tidus (napisa):
Koliko ja znam svi izborni kolegiji su se prosle godine pisali u istom terminu. Neznam koji je bio dan ali znam da je bilo jutro. Jedino se Građa računala pisala u 18 sati taj isti dan i ako se ne varam termin je promjenjen u zadnji čas. Nemogu reći sa sigurnošću razlog, ali sam od više ljudi čuo da se zbog tebe mjenjao termin. A obzirom da je termin vježbi mjenjan zbog tebe, ocito je sto se dalo zakljuciti. Ali ovo prepiranje je toliko besmisleno...

zasto onda pricas o tome? razlog je bio sto to slusaju i fizicari koji tada imaju normalna predavanja. i nista nije mijenjano u zadnji cas nego se nalazilo na sluzbenom rasporedu, dakle nista nije sporno. cijela prica je nevezana za temu i mizeran pokusaj diskreditiranja kolege.
tidus (napisa):
I ne shvacam sto je toliki problem pisati kolokvij izvan kolokvijskog tjedna? Pa zar nije lakse imati cijelih tjedan dana za dobro nauciti kolegij? Uvijek se zalimo da su nam kolokvijski tjedni prenatrpani, a sad kad imamo sanse ih malo rasteretiti nadu se biseri koji sve zele rjesiti u dva tjedna.

nisam ocekivao ovakve nebuloze upisom na faks. da, zelim pisati kolokvije onda kad se kolokviji pisu.

sunny (napisa):
par ljudi javilo da im se preklapaju kolokviji

da, par ljudi ima razlog. ostali nemaju

sunny (napisa):
preklapaju kolokviji ako ce kolokvij biti 28.3.

u tom slucaju se, ponavljam, obracaju na krivom mjestu.

sunny (napisa):
16.4. nisam cula nijedan razlog tipa preklapanje kolokvija

pokusaj humora?

sunny (napisa):
nego su svi razlozi ne vezani na faks, tj. privatne prirode,

aha, znaci i u ne radno vrijeme faksa trebam biti spreman pisati kolokvij da bi netko imao vise vremena za uciti? jos reci da mi nije stalo do faksa ako zelim vikendom raditi, molim te!

profa (napisa):
Isto tako, poceli ste pricati o toj suboti prije nego sto ste mene uopce ista pitali.

konacno neki glas razuma Very Happy

#87:  Autor/ica: sunny PostPostano: 15:29 ned, 20. 3. 2011
    —
tmarusca (napisa):

sunny (napisa):
par ljudi javilo da im se preklapaju kolokviji

da, par ljudi ima razlog. ostali nemaju

sunny (napisa):
nego su svi razlozi ne vezani na faks, tj. privatne prirode,

aha, znaci i u ne radno vrijeme faksa trebam biti spreman pisati kolokvij da bi netko imao vise vremena za uciti? jos reci da mi nije stalo do faksa ako zelim vikendom raditi, molim te!


bolju komunikaciju mogu ostvariti sa zidom nego s tobom.
htijela sam reci da, ako pisemo 28.03., svejedno ce se morati organizirati jos jedan termin radi ovih ljudi koji fizicki ne mogu biti na dva mjesta (kolokvija) istovremeno, pa sta ne bi bilo lakse organizirati jedan termin koji svima odgovara i da, sorry ali, dva kolokvija istovremeno su, po meni, bolji razlog od tvoga (da, znam da se mene ne pita, samo iskazujem svoje misljenje, ako smijem).

#88:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 15:38 ned, 20. 3. 2011
    —
sunny (napisa):
bolju komunikaciju mogu ostvariti sa zidom nego s tobom.

vrijedi i obrat.

ja nisam nuzno za 28.3. nego sam protiv kolokvija gdje i kad mu nije mjesto. translacije su ok unutar kolokvijskih tjedana akko su nuzne (a ocito jesu zbog preklapanja).

kao sto finalni kaze, svi ste zapeli za tu subotu kao jedinu alternativu, a, po prof. rijecima, ona realno nije ni bila opcija.

#89:  Autor/ica: TaurusLokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF) PostPostano: 20:49 ned, 20. 3. 2011
    —
Ja mislim da je najbolji potez održati borbu do smrti među predstavnicima zagovornika određenih datuma pa tko preživi njegova odluka...

No na ozbiljnu stranu, svađanju i ovakvim nepreduktivnim preprikama mislim da ovdje nije mjesto i da to nikuda ne vodi. So chill.

/Peace

#90:  Autor/ica: tidus PostPostano: 23:05 ned, 20. 3. 2011
    —
tmarusca (napisa):
nisam ocekivao ovakve nebuloze upisom na faks. da, zelim pisati kolokvije onda kad se kolokviji pisu.

sunny (napisa):
par ljudi javilo da im se preklapaju kolokviji

da, par ljudi ima razlog. ostali nemaju

Daj tmarusca ohladi... Ovo nisu nebuloze. Samo jedno pitanje za kraj, ako ostali nemaju razlog, koji je onda tvoj razlog? "Vise vremena za ucenje" je bolji razlog od "ne pise mi se kolokvij ako nije u kolokvijskim tjednima".
Baš mi je drago da imas toliko vremena da složiš odgovor na svaki post. Ocito nemas sto raditi... Ja imam uciti, tako da necu vise pisati o ovoj temi.

#91:  Autor/ica: tmaruscaLokacija: 1/039 PostPostano: 23:53 ned, 20. 3. 2011
    —
tidus (napisa):
tmarusca (napisa):
nisam ocekivao ovakve nebuloze upisom na faks. da, zelim pisati kolokvije onda kad se kolokviji pisu.

sunny (napisa):
par ljudi javilo da im se preklapaju kolokviji

da, par ljudi ima razlog. ostali nemaju

Daj tmarusca ohladi... Ovo nisu nebuloze. Samo jedno pitanje za kraj, ako ostali nemaju razlog, koji je onda tvoj razlog? "Vise vremena za ucenje" je bolji razlog od "ne pise mi se kolokvij ako nije u kolokvijskim tjednima".
Baš mi je drago da imas toliko vremena da složiš odgovor na svaki post. Ocito nemas sto raditi... Ja imam uciti, tako da necu vise pisati o ovoj temi.

meni ne treba vremena da bih smislio sto reci. a necu vise ponavljati argumente jer ocito nema smisla. vidi ranije.

#92:  Autor/ica: Tygy PostPostano: 7:26 pon, 21. 3. 2011
    —
ja sam za što kasnije, td može i subota

#93:  Autor/ica: ljiljani PostPostano: 11:23 pon, 21. 3. 2011
    —
Bravo zbog dva studenta netko ce na isti dan morat pisati dva kolokvija. 6.4. mi apsolutno ne odgovara jer tri kolokvija za redom nezna se koji je tezi malo je naporno, nego doc u Zagreb na kolokvij.
Osobno ni ja nisam bila dugo doma pa opet neplacem na forumu htjela bih biti doma malo duze...
Zanima me ovaj student sto mu je tesko doc u Zagreb na kolokvij ako se zaposli u Zagrebu i poslodavac ga nepusti doma kod si on zamisli hoce onda dati i otkaz jer mu se ne dolazi u Zagreb ?!.
I faks je jedna vrsta posla ajte ljudi da se dogovorimo da svima bude ok i da uspijemo to naucit i polozit, jer kolokvisi tjedan je malo previse prenaguran.
Osobno sam u svakom slucaju za subotu

Added after 33 minutes:

Molim sve studente iz ovog kolegija da u srijedu dodu na predavanja i da se izborimo za datum kad vecini pase

#94:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 12:38 pon, 21. 3. 2011
    —
ljiljani (napisa):
Osobno ni ja nisam bila dugo doma pa opet neplacem na forumu htjela bih biti doma malo duze...

pricas o meni ? ja ne placem opcenito, pa tako ni na forumu, to sto ja idem u pulu zapravo nema veze s time sto idem doma, doma idem samo usput...

ljiljani (napisa):
Zanima me ovaj student sto mu je tesko doc u Zagreb na kolokvij ako se zaposli u Zagrebu i poslodavac ga nepusti doma kod si on zamisli hoce onda dati i otkaz jer mu se ne dolazi u Zagreb ?!


kakve gluposti pricas? jel tebi jasno da su termini predvideni za pisanje kolokvija u tekucoj akademskoj godini poznati jos od 16. lipnja 2010. Question

#95:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 13:32 pon, 21. 3. 2011
    —
Inače bilo je slučajeva kad se dogovaralo o terminima kao što je subota (recimo iz baza lani),a koliko je meni poznato i lani je pomaknut termin iz c++ van kolokvijskog tjedna..

A to što je kolokvijski tjedan bio poznat još lani,nikad nije bio zapisan u kamenu niti za jedan predmet...

Nadam se da će većina doći u srijedu i da to riješimo više.

P.S. Živjela subota! Smile

#96:  Autor/ica: Ally PostPostano: 14:00 pon, 21. 3. 2011
    —
Taurus (napisa):
Ja mislim da je najbolji potez održati borbu do smrti među predstavnicima zagovornika određenih datuma pa tko preživi njegova odluka...


A barem se i nasmijem dok čitam ova silna prepucavanja...

Evo, da se i ja izjasnim.
28.3. mi se ne dopada iz nekih osobnih razloga koje neću ni spominjati da me tu netko ne popljuje (takva je praksa, haha).
Meni se nekako sviđa 6.4.
Ali gledam raspored kolokvija i vidim da bi to nekima bilo grozno, pa, kad nam vec nude da sami odaberemo termin koji odgovara svima (tj. barem vecini) onda sam za subotu Smile

#97:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 16:42 pon, 21. 3. 2011
    —
Bas mi je bezveze ova sva rasprava. Naravno da pored nekih IZNIMNIH situacija (kolizija, bolest, itd.) sve se svodi na zelju/osobne razloge. Zelja vecine studenata je da im kolokviji ne budu medjusobno preblizu jedan drugog. Takodjer je zelja studenata da imaju dovoljno vremena za pripremiti se za kolokvij. Isto tako bi studenti da im se kolokviji ne kose sa obavezama izvan faksa ukoliko je taj kolokvij izvan sluzbenih termina kolokvija.

Sve su to razumne stvari. No, nista od toga nije "opravdano" u smislu da se zbog zelje nekoliko pojedinaca termin mijenja.

Upravo zbog toga, nije bilo opravdano mijenjati termin sa 06.04. na 28.03. To je prva stvar. Nije bila situacija da su svi ili vecina imali ZELJU za promjenom a da nitko nema neku od iznimnih situacija tipa kolizija. Sada, s obzirom da se ispostavilo da studenti postoje koji imaju koliziju ako je kolokvij 28.03. mora se ili a) pomjeriti termin kolokvija skroz ili b) dati novi termin ovima koji imaju koliziju. Ako se ide sa opcijom b) ne vidim zasto bi bio problem staviti cca. pola studenata u jednom terminu, a pola u drugom, jer prema gornjoj anketi, uvijek se vrtimo oko pola-pola po pitanju 28.03. vs. 06.04. Ako se ide na to da ce SVI pisati u isto vrijeme, onda ce se valjda staviti termin kad NITKO nema kolizija (unatoc tome sto ce tad necije zelje biti zadovoljene a necije ne).

Po pitanju subote - idealno bi bilo da se SVI slazu s promjenom, onda bi sve islo glatko. Ovako, kad imaju 3 (cini mi se) osobe koje su protiv, stvari vec djeluju skakljivo (jer neki smatraju da treba vladati demokracija a neki da je van kolokvijskog dvotjedna dovoljan jedan "kontraprimjer"), mozda je najbolje da jednostavno profesorica kaze da li ce uvaziti tu subotu ili ne, i ako da, sto je s ovima kojima to ne odgovara zbog stvari van faksa (obavezama na putu, posao i slicno). Ako pak profesorica kaze da s obzirom da ne pase svima subota to otpada, mislim da bi trebao termin biti 06.04. ako ikako moguce jer tad nitko nema kolizija (ili se bar takvi nisu javili dosad).

Added after 3 minutes:

Aha, i jos jedna napomena po pitanju prostora: ako bi bila subota, mislim da ne bi trebalo biti problema jer su i neki drugi kolokviji tad odrzavani u proslosti. A ako bi bio 06.04. isto ne bi trebalo biti problema jer bi se mogao mozda staviti kolokvij npr. u 15h, kad nema niti jednog kolokvija (ako se vec ne moze uskladiti s ovim kolokvijima koji se rade u 9h ili u 12h).

#98:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 16:50 pon, 21. 3. 2011
    —
Da li je jednostavnije organizirati "naknadni" ili "prijevremeni" (tipa datum 6.4. ili 28.3) kolokvij za 3 osobe kojima to ne paše ili imati 40 studenata koji će zbog kolizija ili 3,4 teža kolokvija u komadu, imati loše rezultate iz ovog kolegija samo zbog tih 3 ili koliko god ih je u manjini,a zbog kojih bi se pisalo u tim terminima koji očito većini ne pašu...

#99:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 16:59 pon, 21. 3. 2011
    —
Naravno, slazem se da bi bilo dobro to omoguciti, ali sto ako profesorica i asistenti kazu da nece organizirati posebno za onu nekolicinu kojima nesto ne pase a posebno za ostale, vec da mora sve ici skupa i jedino koji naknadno budu imali opravdan razlog (bolest ili nesto) ce moci traziti dodatni termin? Ako je takva situacija, najbolje bi bilo da se stavi 06.04. koji je i unutar kolokvijskog dvotjedna i nema kolizije s drugim ispitima. Ako nije takva situacija, onda bi mogli staviti dva termina (jedan unutar kolokvijskog dvotjedna za one kojima subota ne pase, jedan van za ostale). Ali dojam mi je bio da su asistenti i/ili profesorica protiv dvostrukog termina kolokvija.

#100:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 17:04 pon, 21. 3. 2011
    —
Crazylamb1 (napisa):
Ali dojam mi je bio da su asistenti i/ili profesorica protiv dvostrukog termina kolokvija.


Mislim da ne bi trebali biti protiv, ako je omjer 40:3 Wink

#101:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 19:26 pon, 21. 3. 2011
    —
Crazylamb1 (napisa):
Upravo zbog toga, nije bilo opravdano mijenjati termin sa 06.04. na 28.03. To je prva stvar. Nije bila situacija da su svi ili vecina imali ZELJU za promjenom a da nitko nema neku od iznimnih situacija tipa kolizija.


to je bio nesluzben termin i svatko je imao mogucnost slati zalbe sa zahtjevom da se promijeni, tu ne iznosim svoje osobne stavove o tome, samo skrecem pozornost da ti je boldani zakljucak kriv

Crazylamb1 (napisa):
mora se ili a) pomjeriti termin kolokvija skroz ili b) dati novi termin ovima koji imaju koliziju


srecom pa imamo tebe, ti sve podijelis u konacno mnogo slucajeva, i drugog nema Exclamation

Crazylamb1 (napisa):
Po pitanju subote - idealno bi bilo da se SVI slazu s promjenom, onda bi sve islo glatko.


al nazalost...

Crazylamb1 (napisa):
Ako pak profesorica kaze da s obzirom da ne pase svima subota to otpada, mislim da bi trebao termin biti 06.04. ako ikako moguce jer tad nitko nema kolizija (ili se bar takvi nisu javili dosad).


to bi trebalo biti tako zbog toga ili jer tebi vise pase Question ja sam recimo glasao za 28.3. iako ako bude tada, necu apsolutno nista ucit, ako bude 6.4. cu ucit jedan dan, al mi je nezgodno zbog mjere i teorije skupova, pa rade malo "zrtvujem" objektno...

Added after 49 seconds:

i da, bas me zanima koliko nas slusa ovaj kolegij znam da je oko 40ak, al moguce da je manje, mozda cak manje od 39 Very Happy

#102:  Autor/ica: ljiljani PostPostano: 20:16 pon, 21. 3. 2011
    —
Nije bitno koliko studenata slusa kolegij bitno je da je vecina za subotu. Ako vec objektno zrtvujes onda budi malo solidaran i slozi se s subotom jer nekima je stalo da poloze taj kolegij.

#103:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 20:16 pon, 21. 3. 2011
    —
Gino (napisa):

to bi trebalo biti tako zbog toga ili jer tebi vise pase Question ja sam recimo glasao za 28.3. iako ako bude tada, necu apsolutno nista ucit, ako bude 6.4. cu ucit jedan dan, al mi je nezgodno zbog mjere i teorije skupova, pa rade malo "zrtvujem" objektno...


Ček, da li ti to kažeš, da koji god od ova 2 termina slučajno odabrali, nećeš učiti za ovaj kolegij???

Ako je tako,ako sam dobro shvatila - ispravi me slobodno ako griješim, zašto se uopće javljaš sa bilo kakvim komentarima u ovoj temi???

#104:  Autor/ica: Kirgudu PostPostano: 20:27 pon, 21. 3. 2011
    —
Promijena termina sa 06.04 na 28.03 bila je potpuno opravdana (tu se potpuno slažem sa kolegom Gino). Ako bismo imali kolokvij 6.04, imali bismo 3 kolovija za redom! Teorija skupova, C++ i mjera i integral. Ako su ti predmeti nekom trivijalni, blago vama. Meni nije... Zato lijepo molim da ne stavite natrag (tj. 6.04.) kolokvij iz Objektnog!

I još, ja bih radije pisala kolokvij 28.03, a ne u subotu...

#105: ... Autor/ica: roonie PostPostano: 0:15 uto, 22. 3. 2011
    —
subota +1

#106:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 8:20 uto, 22. 3. 2011
    —
Charmed (napisa):
Ako je tako,ako sam dobro shvatila
nisi dobro shvatila

#107:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 19:11 uto, 22. 3. 2011
    —
Zašto kao altenativu ne bi razmatrali i neki dan u tjednu, iza kolokvijskih (ako subota predstavlja problem)?

Ako se građa mogla pisati u 7, ne vidim zašto ne bi neki dan u tjednu recimo u 6 pisali kolokvij...

#108:  Autor/ica: Gost PostPostano: 19:44 uto, 22. 3. 2011
    —
Slažem se s Charmed, definitivno najbolji prijedlog koji bi napokon trebao sve zadovoljiti.

#109:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 21:14 uto, 22. 3. 2011
    —
sutra na predavanjima ćemo viditi ako se još može što reći, ako već nije sve odlučeno.
Profesorica će se izjasniti

#110:  Autor/ica: dosed_girlLokacija: -zG- PostPostano: 23:54 uto, 22. 3. 2011
    —
i? šta kaže profesorica?

meni više ništa nije jasno. kad pišemo taj kolokvij na kraju Surprised

#111:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 9:44 sri, 23. 3. 2011
    —
u subotu svi osim dvoje ljudi Smile
znači 16.04. Smile

#112:  Autor/ica: Blatko PostPostano: 10:22 sri, 23. 3. 2011
    —
Hura!

#113:  Autor/ica: sunny PostPostano: 12:31 sri, 23. 3. 2011
    —
jeeeij Smile a da li se zna u koliko sati? Very Happy

#114:  Autor/ica: ljiljani PostPostano: 13:01 sri, 23. 3. 2011
    —
Misli da ce biti ujutro Very Happy
Profesorica je rekla da ce na sluzbenu stranicu staviti jos obavijest kad tocno ce se odrzati kolokvij i u koliko sati dok se dogovori s asistentima

#115:  Autor/ica: vinkoLokacija: PMF-MO 214 PostPostano: 16:10 sri, 23. 3. 2011
    —
sunny (napisa):
jeeeij Smile a da li se zna u koliko sati? Very Happy

U 10h će biti.

#116:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 9:56 čet, 21. 4. 2011
    —
jel zna netko di će bit rezultati objavljeni? i kad

#117:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 11:14 čet, 21. 4. 2011
    —
"oko Uskrsa", a pretpostavljam na jednoj od dvije stranice kolegija

#118:  Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 12:40 sub, 23. 4. 2011
    —
Ajde kume ispravi to vise!!!
p.s. Triba prestat pusit pa... Wink Wink Wink

finalni (napisa):
"oko Uskrsa", a pretpostavljam na jednoj od dvije stranice kolegija


Koja je prva a koja druga??

#119:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 15:00 sub, 23. 4. 2011
    —
http://web.math.hr/nastava/opepp/
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/

#120:  Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 13:56 ned, 1. 5. 2011
    —
Bolje ikad nego nikad!

#121:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 17:24 ned, 1. 5. 2011
    —
jel bude to ispravljeno ove godine?

#122:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 0:26 uto, 3. 5. 2011
    —
GCOX (napisa):
Bolje ikad nego nikad!


iskreno, nisam siguran Confused
Laughing

#123:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 15:54 sri, 4. 5. 2011
    —
Ne stigoh danas na vjezbe/predavanja; je li bilo kakve rijeci o... onome o cemu ne smije da se pritja? Very Happy Wink

#124:  Autor/ica: glava PostPostano: 16:04 sri, 4. 5. 2011
    —
bbanelli (napisa):
Ne stigoh danas na vjezbe/predavanja; je li bilo kakve rijeci o... onome o cemu ne smije da se pritja? Very Happy Wink


Bilo je... Rečeno je da bi rezultati mogli biti do ponedjeljka. A i još važnije rečeno je da je 2. kolokvij 31.5 u utorak negdje u popodnevnim satima. Rekla je profa da ne objavljujemo ovo ovdje na forumu da nebi bilo opet nekih svađa, al to je valjda bila šala Very Happy

#125:  Autor/ica: anjchoLokacija: Jarun :) PostPostano: 22:07 sri, 4. 5. 2011
    —
A dobro, sad nemam di odgadat:D

#126:  Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 23:07 ned, 8. 5. 2011
    —
glava (napisa):

Bilo je... Rečeno je da bi rezultati mogli biti do ponedjeljka.


http://www.youtube.com/watch?v=ZCPltGKzv-o

#127:  Autor/ica: dosed_girlLokacija: -zG- PostPostano: 8:55 pon, 9. 5. 2011
    —
eto tamo rezultata na webu.

hahaha, super su Shocked

#128:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 18:55 pon, 9. 5. 2011
    —
rezultati su posljedica nedovoljnog vremena da se napiše sve što se želi napisat, zmrdanih kompova koji bacaju lude greške, smrzavaju se i slično..

mislim da bi trebalo stavit dulje vrijeme za pisanje kolokvija..jer tih dva sata stvarno nisu dovoljni da se ta dva zadatka napišu..prvo treba uspješno proučit skroz zadatke (ako su jasno zadani), i onda krenut pisat kod..

i nije mi jasno zašto se i dalje kolegiji poput ovog polažu na ovakav način (mislim na dva kolokvija koji nose 60% bodova)..možda ne bi bilo loše da se uvedu tjedni zadaci u kojima bi se kako gradivo ide implementirale stvari koje se uče..

mislim da bi cilj studiranja pa tako i ovog kolegija trebao biti da se studente nauči (u ovom slučaju programirat)..a na ovakav naćin se to ne radi..tj. ocjene i bodovi koji se steknu su sve samo ne realno ogledalo znanja studenta...

#129:  Autor/ica: dosed_girlLokacija: -zG- PostPostano: 21:13 pon, 9. 5. 2011
    —
potpisujem...

meni je samo za zadaću trebalo 6 dana po 10-12 sati mukotrpnog rada.
i uspjela sam na kraju. samo treba dobro procijeniti i dati dovoljno vremena.

tj. odvagati težinu zadataka i vrijeme potrebno za njihovo rješavanje. što očito voditelji ovog kolegija ne znaju procijeniti. (neka bude jasno da ne krivim nikoga pa niti njih zbog toga, to je moje subjektivno mišljenje na koje imam pravo).

rezultati su očajni. i ja ne mogu vjerovat da je prosječan broj bodova 7.3 od ukupno 30.

sumnjam da smo SVI baš toliko glupi i da smo baš SVI nedovoljno i neredovito učili, što bi se kao po rezultatima moglo zaključiti.

ako će ovako izgledati i drugi kolokvij - to bi značilo da će nas 90% ići na popravni...

#130:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 22:08 pon, 9. 5. 2011
    —
Wow, pa ovo je gore nego mjera koja je imala 8,3/30...

Ja se u potpunosti slažem sa bozidarsevo-om!

Inače su nekada postojale tjedne zadaće (koje po meni imaju apsolutnog smisla) i ne znam zašto su točno ukinute (možda zbog nedostatka asistenata...)

#131:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 8:25 uto, 10. 5. 2011
    —
Ja se u potpunosti slažem sa tim da treba više vremena ja sam jedva stigla pogledati 2. zadatak s tim da nisam napravila iz prvog smart pointer s tim da sam krenula učiti ovo odmah od početka prešla sam jedino 50 zadataka, cjele RP1 vježbe i naše vježbe i opet nije bilo dovoljno pa kud ovo vodi.

#132:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 7:18 sri, 11. 5. 2011
    —
A umjesto palamudjena po forumu (tu sam i ja! Smile), kako bi bilo da se polaznici OOP-a zeljni promjena nadju u nekom trenu (koji naravno nece pasati nikome, ali Boze moj; mozda da bude u neko antisocijalno vrijeme kada nitko nema akademske obaveze, a mozda moze ostaviti curu, decka, heklanje, karneval i slicno po strani) pa osmisle i ASAP slijedeci tjedan urgiraju kod profesorice? Brze, bolje i kvalitetnije od foruma...

Neka se barem maknu minimalni bodovni (tj. uvjeti) na pojedini segment, pa da se skupi tih 50 bodova preko zadaca, ako nista.

Netko si je lijepo dao truda i izracunao prosjek, koji je ispod 8 bodova, drugi kolokvij je/ce biti tezi nego prvi (jer ovo je kao ponavljanje gradiva koje bi vec svi trebali znati, jelte Very Happy), pa je sasvim ocekivano da ce to biti jedan veliki fail.

I potpuno se slazem s nekim tko je tu napomenuo - na ovim smeckastim masinama jednostavno je nemoguce raditi. Bilo bi super kada bi se moglo donijeti vlastito racunalo (laptop, jel)...

#133:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 10:35 sri, 11. 5. 2011
    —
Slažem se da bi bilo super kada bi mogli bilo kako skupiti tih 45 bodova Smile (ne 50) za prolaz Wink jer kolokvij mi je ionako prestresan, kompovi štekaju, malo vremena itd. Razz Također se slažem sa super idejom da bi možda mogli ponjeti svoje laptope ja inače se ni ne mogu spojiti na net preko laptopa svoga pa ionako ne mogu chatati XD ali bilo bi brže i bolje Smile LIKE za ideju Smile

#134:  Autor/ica: glava PostPostano: 11:36 sri, 11. 5. 2011
    —
bbanelli (napisa):
Neka se barem maknu minimalni bodovni (tj. uvjeti) na pojedini segment, pa da se skupi tih 50 bodova preko zadaca, ako nista.

Već sam ja to pitao profu na predavanju, nažalost uvjeti ostaju takvi kakvi jesu.

#135:  Autor/ica: bbanelliLokacija: Zagreb PostPostano: 11:57 sri, 11. 5. 2011
    —
glava (napisa):
bbanelli (napisa):
Neka se barem maknu minimalni bodovni (tj. uvjeti) na pojedini segment, pa da se skupi tih 50 bodova preko zadaca, ako nista.

Već sam ja to pitao profu na predavanju, nažalost uvjeti ostaju takvi kakvi jesu.
Fantasticno. Very Happy Nista, neka pocnu pripremati praktikum za popravni, vec vidim na sto ce to liciti - prosjek na prvom 7 bodova, druga zadaca iz MFC-a (koja ce doci... tadaaaaaam - bas kad ne treba, umjesto da bude vec ovaj vikend!mozda vec cak ovaj vikend? Smile) i jamacno lagani drugi kolokvij na kojem prosjek treba biti 18 bodova (~60%)... Very Happy

Full of win!

#136:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 12:45 sri, 11. 5. 2011
    —
bbanelli (napisa):
glava (napisa):
bbanelli (napisa):
Neka se barem maknu minimalni bodovni (tj. uvjeti) na pojedini segment, pa da se skupi tih 50 bodova preko zadaca, ako nista.

Već sam ja to pitao profu na predavanju, nažalost uvjeti ostaju takvi kakvi jesu.
Fantasticno. Very Happy Nista, neka pocnu pripremati praktikum za popravni, vec vidim na sto ce to liciti - prosjek na prvom 7 bodova, druga zadaca iz MFC-a (koja ce doci... tadaaaaaam - bas kad ne treba, umjesto da bude vec ovaj vikend!mozda vec cak ovaj vikend? Smile) i jamacno lagani drugi kolokvij na kojem prosjek treba biti 18 bodova (~60%)... Very Happy

Full of win!


jednostavno svi padnemo i možda se i zapitaju o predmetu Very Happy Very Happy

#137:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 13:18 sri, 11. 5. 2011
    —
insane_raver (napisa):

jednostavno svi padnemo i možda se i zapitaju o predmetu Very Happy Very Happy


E kad bi se to dogodilo ja bi donirala bubreg u dobrotvorne svhe XD

#138:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 22:42 čet, 12. 5. 2011
    —
asistent Vinko je objavio 2. zadaću

#139:  Autor/ica: YMPLokacija: VINKOVCI PostPostano: 20:34 pet, 20. 5. 2011
    —
Hej ljudi imam jedno pitanjce samo dali itko od vas zna točno kada su ove nadoknade kod Vinka u subotu????



Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin