Prakticni kolokvij - 2011
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Građa računala

#1: Prakticni kolokvij - 2011 Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 13:21 pon, 14. 11. 2011
    —
Na sluzbenoj stranici objavljeni su bodovi po zadacima.

Prvi kolokvij ce se skoro sigurno odrzati u srijedu 7.12. i cetvrtak 8.12., a drugi pokusaj ce biti u srijedu 14.12. i cetvrtak 15.12.

#2:  Autor/ica: chinchi PostPostano: 15:03 pon, 14. 11. 2011
    —
Imam pitanje za asistenta. S obzirom da je položen praktični zadatak uvjet za izlazak na drugi kolokvij i/ili popravni, očito polaganje praktičnih zadataka ne može biti u prvom mjesecu, i to je u redu.
E sad, htjela bih pitati postoji li mogucnost da se organizira još jedan rok u 1. mjesecu, recimo nakon drugog kolokvija ili nakon popravnog, na koji bi barem mogli izaći ljudi koji su u prva dva roka položili s nekim manjim brojem bodova praktične zadatke, ono, 5 ili 10. Jer za manji broj bodova nije problem naučit, al sam kroz pricu s kolegama shvatila da se svi žale kako neće stić napravit one zadatke koji nose više bodova, a trebat će im, bilo za višu ocjenu, bilo za prolaz.
Posebno mi s profesorskog smjera imamo problem, jer nam je sljedećih nekoliko tjedana gužva, prakse, seminari, kolokviji iz društvenih predmeta, a ustvari malo toga ostaje za polagat u prvom mjesecu. A onima koji nisu u gužvi, trebalo bi im bit svejedno.
Pa eto, jel bi se to moglo tako napravit?

#3:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 16:10 pon, 14. 11. 2011
    —
chinchi (napisa):
Imam pitanje za asistenta. S obzirom da je položen praktični zadatak uvjet za izlazak na drugi kolokvij i/ili popravni, očito polaganje praktičnih zadataka ne može biti u prvom mjesecu, i to je u redu.
E sad, htjela bih pitati postoji li mogucnost da se organizira još jedan rok u 1. mjesecu, recimo nakon drugog kolokvija ili nakon popravnog, na koji bi barem mogli izaći ljudi koji su u prva dva roka položili s nekim manjim brojem bodova praktične zadatke, ono, 5 ili 10. Jer za manji broj bodova nije problem naučit, al sam kroz pricu s kolegama shvatila da se svi žale kako neće stić napravit one zadatke koji nose više bodova, a trebat će im, bilo za višu ocjenu, bilo za prolaz.
Posebno mi s profesorskog smjera imamo problem, jer nam je sljedećih nekoliko tjedana gužva, prakse, seminari, kolokviji iz društvenih predmeta, a ustvari malo toga ostaje za polagat u prvom mjesecu. A onima koji nisu u gužvi, trebalo bi im bit svejedno.
Pa eto, jel bi se to moglo tako napravit?


Postovana kolegice, pravilo o dva izlaska upisano je u program kolegija i kao takvo ne moze se mijenjati u ovom semestru.

#4:  Autor/ica: chinchi PostPostano: 0:23 uto, 15. 11. 2011
    —
U redu, nisam mislila da u tome može biti problem, s obzirom da se na našem faksu većinom moglo sve dogovorit s profesorima i asistentima, al barem sam probala iznijet prijedlog.
Mislim, prošle godine su bila dva roka praktičnih, al je drugi bio u prvom mjesecu, nakon drugog kolokvija, ako se ne varam, isto zbog internog dogovora sa studentima.

#5:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 13:45 uto, 15. 11. 2011
    —
chinchi (napisa):
U redu, nisam mislila da u tome može biti problem, s obzirom da se na našem faksu većinom moglo sve dogovorit s profesorima i asistentima, al barem sam probala iznijet prijedlog.
Mislim, prošle godine su bila dva roka praktičnih, al je drugi bio u prvom mjesecu, nakon drugog kolokvija, ako se ne varam, isto zbog internog dogovora sa studentima.


Iako vi mozda mislite da bi bilo bolje imati 2. prakticni za vrijeme kolokvija izmedju 2. kolokvija i popravnog, ja nazalost ne mislim tako. Naroctio nakon proslogodisnjeg iskustva. Prosle smo godine to dopustili u nadi da ce studenti bolje nauciti, ali smo se poprilicno razocarali. Takodjer, imali smo proceduralnih problema jer je prakticni kolokvij uvjet za 2. kolokvij.

Stoga, ove smo se godine odlucili drzati pravila i staviti drugi pokusaj prakticnog kolokvija prije 2. kolokvija.

#6:  Autor/ica: Ledicka PostPostano: 23:51 uto, 15. 11. 2011
    —
Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala Smile

#7:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 10:39 sri, 16. 11. 2011
    —
Ledicka (napisa):
Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala Smile


Mozete zanemariti, a mozete i iskoristiti instrukcije MULS/MULU

#8:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 10:51 sri, 16. 11. 2011
    —
20. Konvertirajte vrijednost varijable CODE s adrese $6000 iz sedmosegmentnog oblika (pogledati vježbe za objašnjenje) u decimalan broj te spremite rezultat na adresu $6010.

Hoćemo li na praktičnom dobiti onu "tablicu" koja povezuje sedmosegmentni oblik i decimalne brojeve?

I još nešto... Smijemo li na praktičnom koristiti help simulatora?

#9:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 10:55 sri, 16. 11. 2011
    —
Atomised (napisa):
20. Konvertirajte vrijednost varijable CODE s adrese $6000 iz sedmosegmentnog oblika (pogledati vježbe za objašnjenje) u decimalan broj te spremite rezultat na adresu $6010.

Hoćemo li na praktičnom dobiti onu "tablicu" koja povezuje sedmosegmentni oblik i decimalne brojeve?

I još nešto... Smijemo li na praktičnom koristiti help simulatora?


na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi


Zadnja promjena: GauSs_; 13:00 sri, 16. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.

#10:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 11:05 sri, 16. 11. 2011
    —
Odlično, hvala.

#11:  Autor/ica: Ledicka PostPostano: 18:11 sri, 16. 11. 2011
    —
GauSs_ (napisa):
Ledicka (napisa):
Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala Smile


Mozete zanemariti, a mozete i iskoristiti instrukcije MULS/MULU


Hvala Smile)

#12:  Autor/ica: satja PostPostano: 10:18 sub, 3. 12. 2011
    —
GauSs_ (napisa):

na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi


Pretpostavljam da ćemo te primjere s vježbi smjeti čitati na webu?

#13:  Autor/ica: fejky PostPostano: 10:29 sub, 3. 12. 2011
    —
Ne, nece se uopce moci pristupiti vanjskoj mrezi. Pisati ce se pod tudim accountom na kojem ce biti vjezbe (koliko sam ja shvatio) ili cemo dobiti adresu od grade racunala na unutranjoj mrezi.

#14:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 10:37 sub, 3. 12. 2011
    —
Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? Very Happy Pomaže kod nekih zadataka...

#15:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 13:30 sub, 3. 12. 2011
    —
GauSs_ (napisa):

na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi

#16:  Autor/ica: Ledicka PostPostano: 16:27 sub, 3. 12. 2011
    —
Postovani, u primjeru gr-v7-2010_02b.x68 , redak 15, kod instrukcije LEA, mislim da postoji greska te da bi umjesto A0 trebalo pisati A1. Ispravite me ako grijesim Smile

#17:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 17:30 sub, 3. 12. 2011
    —
Ledicka (napisa):
Postovani, u primjeru gr-v7-2010_02b.x68 , redak 15, kod instrukcije LEA, mislim da postoji greska te da bi umjesto A0 trebalo pisati A1. Ispravite me ako grijesim Smile


U pravu ste

Added after 10 minutes:

Atomised (napisa):
Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? Very Happy Pomaže kod nekih zadataka...


da

#18:  Autor/ica: Ledicka PostPostano: 17:31 sub, 3. 12. 2011
    —
Hvala Smile
Takodjer, u primjeru gr-v8-2010_01.x68 program dodaje na kraj liste ITEM, iako vec postoji u listi, a u zadatku pise da ga ne treba dodati. Moze li se to izbjeci tako da zamijenimo zadnja 2 retka u petlji? Hvala Smile

#19:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 18:07 sub, 3. 12. 2011
    —
Imam pitanje u vezi praktičnog zadatka br. 26. Kad se iz liste izbacuje item, trebaju li se sve vrijednosti nakon njega pomaknuti prema lijevo? Tada nova lista ima duljinu: prijašnja duljina -1 . U primjeru koji je postavljen na stranici zadržana je udvostručena prijašnja vrijednost (3f3f) te je smanjena duljina liste za 1. Za neku veću duljinu liste to predstavlja problem jer ukoliko udvostručimo vrijednost iza itema duljina liste ostaje ista. Treba li se dužina liste u tom zadatku mijenjati?

#20:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 18:27 sub, 3. 12. 2011
    —
GauSs_ (napisa):

Atomised (napisa):
Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? Very Happy Pomaže kod nekih zadataka...


da


Hvala. Smile

VRS1 (napisa):
Imam pitanje u vezi praktičnog zadatka br. 26. Kad se iz liste izbacuje item, trebaju li se sve vrijednosti nakon njega pomaknuti prema lijevo? Tada nova lista ima duljinu: prijašnja duljina -1 . U primjeru koji je postavljen na stranici zadržana je udvostručena prijašnja vrijednost (3f3f) te je smanjena duljina liste za 1. Za neku veću duljinu liste to predstavlja problem jer ukoliko udvostručimo vrijednost iza itema duljina liste ostaje ista. Treba li se dužina liste u tom zadatku mijenjati?


U rješenju ti je zapravo nebitno što se nalazi na 6024 jer je duljina liste 1 i to više ne spada u listu. Ne udvostručavaš vrijednost onog što je iza ITEMa, nemoj tako gledati na to, nego zamisli da si izbacila ITEM i onda ponovo napisala listu na isto mjesto gdje je i bila, samo s novom duljinom i bez ITEMa.

#21:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 19:00 sub, 3. 12. 2011
    —
Da, to sam shvatila, ali napisah: za veće liste ne funkcionira jer kopira svaki put vrijednost koja je iza. A pogotovo ne funkcionira ako ima više vrijednosti jednakih item u listi jer duljina liste ostaje ista.

#22:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 19:25 sub, 3. 12. 2011
    —
Što ne funkcionira? Daj na konkretnom primjeru.

Trebaš npr. izbaciti 2 iz liste 5 1 2 7 2 4 (ovo sad nije lista u memoriji nego neka općenita lista). Po onome što sam ja rekao, dobila bi 3 1 7 4 2 4.

#23:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 14:47 pon, 5. 12. 2011
    —
Ja bih dobila 517424. I nema veze što su zadnja dva broja iz stare liste, samo se smanji duljina liste za 2 (odnosno sa 6 na 4). Točno?

#24:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 15:28 pon, 5. 12. 2011
    —
VRS1 (napisa):
Ja bih dobila 517424. I nema veze što su zadnja dva broja iz stare liste, samo se smanji duljina liste za 2 (odnosno sa 6 na 4). Točno?


Ma ovaj pet a onda tri na početku mi je broj elemenata (ne uključujući taj element). Smile
I nema veze što ti dolazi nakon liste, da.

#25:  Autor/ica: ja666 PostPostano: 20:12 pon, 5. 12. 2011
    —
Jel prvi rok idući tj, i jel 2. rok tjedan dana nakon prvog? Jel imamo vježbe ovaj tjedan?

#26:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 20:52 pon, 5. 12. 2011
    —
ja666 (napisa):
Jel prvi rok idući tj, i jel 2. rok tjedan dana nakon prvog? Jel imamo vježbe ovaj tjedan?


prvi prakticni je u tjednu 12.-15.12.
drugi prakticni ce biti u 1. mjesecu
imamo vjezbe ovaj tjedan

#27:  Autor/ica: ja666 PostPostano: 20:59 pon, 5. 12. 2011
    —
Hvala!!!

#28:  Autor/ica: A-tom PostPostano: 20:47 uto, 6. 12. 2011
    —
Moze hint za:


Zadatak 21

Konvertirajte vrijednost varijable NUMBER s adrese $6000 u BCD oblik te spremite rezultat na adresu $6010. Možete pretpostaviti da je vrijednost prirodan broj manji od 10000.

Primjer

Ulaz: 6000 = 1C52 Izlaz: 6000 = 1C52
6010 = 6010 = 72
6011 = 6011 = 50

#29:  Autor/ica: Phoenix PostPostano: 22:46 uto, 6. 12. 2011
    —
Trebaš broj dijeliti s [tex]10[/tex] (ili s [tex]A[/tex] ako ćeš u heksadekadskoj bazi) i uzimati ostatak pri tom dijeljenju jer on predstavlja određenu znamenku rezultata. Za to bi dobro došla funkcija DIVS (pogledaj u helpu kako točno funkcionira) i jedan trik s pomakom i operacijom AND (barem sam ja tako riješio).

#30:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 22:48 uto, 6. 12. 2011
    —
Podijeli broj s 10, dobit ćeš kvocijent i ostatak. Ostatak ti je posljednja znamenka u BCD broju, a iduću (zapravo, prethodnu) dobiješ tako da istu stvar napraviš s kvocijentom.

Edit: Kasnim. Very Happy

#31:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 16:18 sri, 7. 12. 2011
    —
Zanima me je li u 30. zadatku, u sortu, dovoljno samo swapati (po potrebi) 16-bitne vrijednosti, ili se inzistira na swapanju adresa prethodnika i sljedbenika elemenata liste..?

Možda pitanje izgleda pomalo banalno, ali u tom slučaju klasični bubble-sort uz poznavanje duljine liste odmah riješi stvar, a potrebno je poznavati samo adresu sljedbenika (drugim riječima, adresu prethodnika nigdje nisam koristio)... Embarassed


S druge strane, u 29. zadatku očito treba paziti da novi element liste koji za vrijednost sadrži sumu ne smjestimo na adresu koja je otprije zauzeta nekim od elemenata liste. Imate li kakav pametan prijedlog na koji način sa sigurnošću odrediti slobodnu adresu?

Ja sam riješio zadatak na način da sam sumirao adrese svih postojećih elemenata liste, no čini mi se da u nekim slučajevima mogu naići na koliziju...

#32:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 18:26 sri, 7. 12. 2011
    —
(s)Venn (napisa):
Zanima me je li u 30. zadatku, u sortu, dovoljno samo swapati (po potrebi) 16-bitne vrijednosti, ili se inzistira na swapanju adresa prethodnika i sljedbenika elemenata liste..?

Možda pitanje izgleda pomalo banalno, ali u tom slučaju klasični bubble-sort uz poznavanje duljine liste odmah riješi stvar, a potrebno je poznavati samo adresu sljedbenika (drugim riječima, adresu prethodnika nigdje nisam koristio)... Embarassed


da. to je uredno rjesenje.

Citat:

S druge strane, u 29. zadatku očito treba paziti da novi element liste koji za vrijednost sadrži sumu ne smjestimo na adresu koja je otprije zauzeta nekim od elemenata liste. Imate li kakav pametan prijedlog na koji način sa sigurnošću odrediti slobodnu adresu?

Ja sam riješio zadatak na način da sam sumirao adrese svih postojećih elemenata liste, no čini mi se da u nekim slučajevima mogu naići na koliziju...


Mozete uzeti da su sve adrese poslije $9000 slobodne

#33:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 20:57 sri, 7. 12. 2011
    —
Zanima me u vezi zadatka 19... Da li konvertiramo samo brojeve i velika slova?

#34:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 1:18 pet, 9. 12. 2011
    —
VRS1 (napisa):
Zanima me u vezi zadatka 19... Da li konvertiramo samo brojeve i velika slova?

da

#35:  Autor/ica: Ledicka PostPostano: 15:04 pet, 9. 12. 2011
    —
Opet 26. zadatak...
Zanima me je li problem ako program doslovno pomakne brojeve iza ITEM na njegovo mjesto, bez da ih kopira i bez da ostaju 'iza' liste? Npr, ako je lista imala duljinu $2, ITEM=$03 i lista oblika $03 , $06 | $FF , moze li lista izgledati ovako:
$02 , $06 | $FF ?
Mozda je glupo pitanje, ali u primjeru danom na stranici, vrijednost koja se nalazi iza ITEM je kopirana na njeno mjesto, a nekima su liste i dalje nepoznanica... Hvala Smile

#36:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 11:57 sub, 10. 12. 2011
    —
Shvatila sam da sam pitala jako glupo pitanje... Embarassed

#37:  Autor/ica: Lucifer PostPostano: 9:06 ned, 11. 12. 2011
    —
Imam jedno metapitanje u vezi praktičnih zadataka. Možda sam krivo shvatio, ili mi nedostaje dio informacija, no jeli maksimalni broj bodova koje možemo dobiti na praktičnim zadacima 20? Ako da, postoji li poanta odabiranja rješavanja grupe od 20 bodova (s obzirom da, po uvjetima rješavanja praktičnih zadataka, tada može dobiti minimalno 25 bodova)? Confused

#38:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 9:45 ned, 11. 12. 2011
    —
Lucifer (napisa):
Imam jedno metapitanje u vezi praktičnih zadataka. Možda sam krivo shvatio, ili mi nedostaje dio informacija, no jeli maksimalni broj bodova koje možemo dobiti na praktičnim zadacima 20? Ako da, postoji li poanta odabiranja rješavanja grupe od 20 bodova (s obzirom da, po uvjetima rješavanja praktičnih zadataka, tada može dobiti minimalno 25 bodova)? Confused


Ne zbrajaju ti se bodovi na zadacima. Ako uzmeš zadatke za 5 bodova i riješiš oba točno, nećeš dobiti 10 bodova (nego 5).

#39:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 11:12 ned, 11. 12. 2011
    —
Lucifer (napisa):
Imam jedno metapitanje u vezi praktičnih zadataka. Možda sam krivo shvatio, ili mi nedostaje dio informacija, no jeli maksimalni broj bodova koje možemo dobiti na praktičnim zadacima 20? Ako da, postoji li poanta odabiranja rješavanja grupe od 20 bodova (s obzirom da, po uvjetima rješavanja praktičnih zadataka, tada može dobiti minimalno 25 bodova)? Confused


Poanta je da dobiješ jedan zadatak iz skupine bodova za koje pišeš i bilo koji drugi zadatak iz nižih skupina.

Za 20 znači onih 5 jedan je siguran i bilo koji drugi zadatak od 25 preostalih.

#40:  Autor/ica: CrustiCroc PostPostano: 14:33 ned, 11. 12. 2011
    —
Dali se može izaći na oba roka? Tipa na prvom skupimo 10-15bodova pa na drugom pokušamo za 20 (bez da izgubimo i ove bodove s prvog)?

Praktični 2010:
insane_raver (napisa):
može se izaći na bilo koji rok, na oba i također na niti jedan Smile
kako god kome paše.
bit 2 temina je da se može inkrementalno doć do 20 bodova Wink prvo 10-15 pa sigurne bodove imaš pa možeš probat za 20. Wink

#41:  Autor/ica: Lucifer PostPostano: 17:40 ned, 11. 12. 2011
    —
Atomised (napisa):
Ne zbrajaju ti se bodovi na zadacima. Ako uzmeš zadatke za 5 bodova i riješiš oba točno, nećeš dobiti 10 bodova (nego 5).

Hvala, upravo taj komad informacije mi je nedostajao. Smile

#42:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 18:40 ned, 11. 12. 2011
    —
CrustiCroc (napisa):
Dali se može izaći na oba roka? Tipa na prvom skupimo 10-15bodova pa na drugom pokušamo za 20 (bez da izgubimo i ove bodove s prvog)?

Praktični 2010:
insane_raver (napisa):
može se izaći na bilo koji rok, na oba i također na niti jedan Smile
kako god kome paše.
bit 2 temina je da se može inkrementalno doć do 20 bodova Wink prvo 10-15 pa sigurne bodove imaš pa možeš probat za 20. Wink



Da. Prvo recimo skupiš 10 bodova, da imaš riješen praktični, te kasnije ako želiš više, odeš i PROBAŠ za više, gdje ne gubiš dosad ostvareno.

#43:  Autor/ica: Mas PostPostano: 21:26 ned, 11. 12. 2011
    —
CrustiCroc (napisa):
Dali se može izaći na oba roka? Tipa na prvom skupimo 10-15bodova pa na drugom pokušamo za 20 (bez da izgubimo i ove bodove s prvog)?


Mislim da to i je poanta 2 roka. =)

#44:  Autor/ica: Kardinal PostPostano: 14:14 pon, 12. 12. 2011
    —
Moramo li pisati one .S ili takvo nešto kod branchanja?

#45:  Autor/ica: ja666 PostPostano: 18:05 pon, 12. 12. 2011
    —
jel smijemo koristit mnemonike na praktičnom?

#46:  Autor/ica: Mas PostPostano: 18:15 pon, 12. 12. 2011
    —
ja666 (napisa):
jel smijemo koristit mnemonike na praktičnom?


Pa bilo bi jako tesko kad nebi smio koristiti mnemonike i pisat sve u hexu.. =)

..al ako misis na listu mnemonika.. Prosle godine se smjelo koristiti sve sto ej na sluzbenim web stranicama, pa time i listu mnemonika.

#47:  Autor/ica: MojaMalenkost PostPostano: 18:16 pon, 12. 12. 2011
    —
kada i gdje se tocno odrzava prakticni kolokvij?

#48:  Autor/ica: ja666 PostPostano: 18:17 pon, 12. 12. 2011
    —
mislila sam na tu tablicu! hvala! Wink

#49:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 21:47 pon, 12. 12. 2011
    —
Možemo li u 18. zadatku pretpostaviti da se nizovi sastoje od velikih slova u asciiju ili moramo za svaki član niza provjeravati da li je slovo?

#50:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 23:53 pon, 12. 12. 2011
    —
MojaMalenkost (napisa):
kada i gdje se tocno odrzava prakticni kolokvij?


Ako se dobro sjećam s predavanja, u utorak se praktični kolokvij odigrava u praktikuumu 5, a u srijedu u praktikuumu 0... Cool

#51:  Autor/ica: muttley PostPostano: 9:39 uto, 13. 12. 2011
    —
(s)Venn (napisa):

Ako se dobro sjećam s predavanja, u utorak se praktični kolokvij odigrava u praktikuumu 5, a u srijedu u praktikuumu 0... Cool


U srijedu je praktični kolokvij u praktikumu 1 (dolje u podrumu). Koliko ja znam praktikum 0 još uvijek ne postoji Very Happy

#52:  Autor/ica: kosani PostPostano: 11:20 uto, 13. 12. 2011
    —
Građa mi ide dosta dobro i imam dilemu: ciljati prvo na 10, pa onda na 20 ili se odmah riješiti ovog sa 20 bodova.

Vjerojatno ću ciljati na 20 bodova a ne bih htio da se dogodi da ne uspijem riješit oba zadatka na vrijeme. Ima li neko da je naučio na vlastitoj koži pa želi pomoć kolegi?

#53:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 11:33 uto, 13. 12. 2011
    —
(s)Venn (napisa):
MojaMalenkost (napisa):
kada i gdje se tocno odrzava prakticni kolokvij?


Ako se dobro sjećam s predavanja, u utorak se praktični kolokvij odigrava u praktikuumu 5, a u srijedu u praktikuumu 0... Cool


Utorak je u praktikumu 5, ali srijeda je u praktikumu 1... A kad ovisi o tome kada si se zapisao/la na popis (ili poslao/la asistentu mail)

#54:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 12:16 uto, 13. 12. 2011
    —
Dodajte vrijednost 16 bitne varijable ITEM s adrese $6000 u uzlazno sortiranu listu nenegativnih 16 bitnih vrijednosti tako da se sortiranost očuva. Ako se broj već nalazio u listi onda ga ne treba dodavati još jednom. Adresa prvog elementa liste nalazi se na adresi $6010, a prvi element liste sadrzi duljinu liste.

Smijemo ubaciti ITEM na kraj (ako već ne postoji) i onda to sortirati? Very Happy
Znam da je to glupo rješenje, riješio sam i na bolji način, al ovako mi je lakše...

#55:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 21:28 uto, 13. 12. 2011
    —
Atomised (napisa):
Dodajte vrijednost 16 bitne varijable ITEM s adrese $6000 u uzlazno sortiranu listu nenegativnih 16 bitnih vrijednosti tako da se sortiranost očuva. Ako se broj već nalazio u listi onda ga ne treba dodavati još jednom. Adresa prvog elementa liste nalazi se na adresi $6010, a prvi element liste sadrzi duljinu liste.

Smijemo ubaciti ITEM na kraj (ako već ne postoji) i onda to sortirati? Very Happy
Znam da je to glupo rješenje, riješio sam i na bolji način, al ovako mi je lakše...


da

Added after 38 seconds:

VRS1 (napisa):
Možemo li u 18. zadatku pretpostaviti da se nizovi sastoje od velikih slova u asciiju ili moramo za svaki član niza provjeravati da li je slovo?


ne trebate provjeravati

#56:  Autor/ica: Gost PostPostano: 21:44 uto, 13. 12. 2011
    —
Jel bi mogao netko podijeliti informaciju sa mnom u kojem je terminu sutra praktični za one koji su se zapisali u 3. kolonu? Hvala lijepa.

#57:  Autor/ica: consuelo PostPostano: 0:47 sri, 14. 12. 2011
    —
ako se dobro sjecam, prakticni je od 14 do 19h, sto bi znacilo da je 3.kolona 16h...

#58:  Autor/ica: Mas PostPostano: 8:32 sri, 14. 12. 2011
    —
kosani (napisa):
Građa mi ide dosta dobro i imam dilemu: ciljati prvo na 10, pa onda na 20 ili se odmah riješiti ovog sa 20 bodova.

Vjerojatno ću ciljati na 20 bodova a ne bih htio da se dogodi da ne uspijem riješit oba zadatka na vrijeme. Ima li neko da je naučio na vlastitoj koži pa želi pomoć kolegi?


Prosle godine je jedan kolega (kojeg necu imenovati =) ) kojem je isto dosta dobro islo, pisao prvi puta za 20 bodova i nestigao, pa onda na drugom pisao drz-nedaj za 5 bodova. Mozda tebi stvarno jako dobro ide, pa rjesis bez problema za 20 bodova odmah.. al kako ja gledam na to.

Ako sada rjesis za 10 bodova, pa onda odes i rjesis za 20 bodova to te je kostalo 3 sata zivota vise (ako zivis u Zagrebu, ili boravis za to vrjeme, a svaka je sansa da budes).
S druge strane, ako uzmes sada za 20 bodova, mozes ustedjeti tih 3 sata, ali moze ti se desiti da ih ne ustedis + da potrosis enormnu kolicinu zivaca sto ti visi kolegij i sto neznas za koliko bodova pisati taj drugi puta.
Ja smatram da je bolje doc oba puta opusteno, al to je samo moje ziherasko razmisljanje mozda. Very Happy

#59:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 9:08 sri, 14. 12. 2011
    —
Mas (napisa):
kosani (napisa):
Građa mi ide dosta dobro i imam dilemu: ciljati prvo na 10, pa onda na 20 ili se odmah riješiti ovog sa 20 bodova.

Vjerojatno ću ciljati na 20 bodova a ne bih htio da se dogodi da ne uspijem riješit oba zadatka na vrijeme. Ima li neko da je naučio na vlastitoj koži pa želi pomoć kolegi?


Prosle godine je jedan kolega (kojeg necu imenovati =) ) kojem je isto dosta dobro islo, pisao prvi puta za 20 bodova i nestigao, pa onda na drugom pisao drz-nedaj za 5 bodova. Mozda tebi stvarno jako dobro ide, pa rjesis bez problema za 20 bodova odmah.. al kako ja gledam na to.

Ako sada rjesis za 10 bodova, pa onda odes i rjesis za 20 bodova to te je kostalo 3 sata zivota vise (ako zivis u Zagrebu, ili boravis za to vrjeme, a svaka je sansa da budes).
S druge strane, ako uzmes sada za 20 bodova, mozes ustedjeti tih 3 sata, ali moze ti se desiti da ih ne ustedis + da potrosis enormnu kolicinu zivaca sto ti visi kolegij i sto neznas za koliko bodova pisati taj drugi puta.
Ja smatram da je bolje doc oba puta opusteno, al to je samo moje ziherasko razmisljanje mozda. Very Happy


slazem se sa kolegom Smile mene je dobro islo i osobno sam prvo za 15 pa potom za 20 bodova pisao. puno je lakse pisat za 20 kad znas da imas prakticne rijesene. Kolega koji je prvi puta za 20 te nije prosao, drugi puta je 15 min vagao kaj ce i kako ce Smile Pa je uzeo 5 bodova samo da se rijesi toga.

#60:  Autor/ica: klaymenLokacija: Zagreb PostPostano: 17:18 sri, 14. 12. 2011
    —
najbolje ti je ic na 15 prvo pa 20 drugi put ako ce ti falit bodova..
tako sam ja...iako nije nikakva frka s tim jel cete stic napisat programe za 20 ili ne.ako uopce ides na 20b pretpostavlja se da jako dobro baratas s assemblerom...
ja sam primjerice prosle godine ista za 20b i rijesila to u 15minuta Wink a pise se 45min ako se ne varam Smile

#61:  Autor/ica: kosani PostPostano: 16:30 uto, 20. 12. 2011
    —
Pisao za 10 i dobio 10.

Kada će cca biti sljedeći kolokviji? Htio bih se na vrijeme organizirati pa mi treba ta informacija.

#62:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 16:21 sri, 21. 12. 2011
    —
kosani (napisa):
Pisao za 10 i dobio 10.

Kada će cca biti sljedeći kolokviji? Htio bih se na vrijeme organizirati pa mi treba ta informacija.


13. ili 14. sijecnja

#63:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:24 pet, 6. 1. 2012
    —
jel se sada zna točan dan i vrijeme u koje će bit ponovljeni praktični?

..u petak nas dosta ima kolokvije pa da se znamo organizirat ako će i ponovljeni bit 13.1.

#64:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 22:54 sub, 7. 1. 2012
    —
Anonymous (napisa):
jel se sada zna točan dan i vrijeme u koje će bit ponovljeni praktični?

..u petak nas dosta ima kolokvije pa da se znamo organizirat ako će i ponovljeni bit 13.1.


subota 14.1.

za vise informacija pogledajte sluzbenu stranicu

#65:  Autor/ica: msmit PostPostano: 17:25 uto, 10. 1. 2012
    —
Što ako se prijavimo za praktični, ali ne izađemo na njega?

#66:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 17:54 uto, 10. 1. 2012
    —
msmit (napisa):
Što ako se prijavimo za praktični, ali ne izađemo na njega?


mozda vas mrko pogledam kad vas vidim (i to je to)

#67:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 20:02 čet, 12. 1. 2012
    —
U kojoj učionici/praktikumu se piše popravni praktičnih?

#68:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 20:57 čet, 12. 1. 2012
    —
VRS1 (napisa):
U kojoj učionici/praktikumu se piše popravni praktičnih?


Praktikum 2

#69:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 2:59 pet, 13. 1. 2012
    —
Hvala!

#70:  Autor/ica: vanchiLokacija: Zapad_Zagreba PostPostano: 19:01 ned, 25. 11. 2012
    —
kada će biti praktični kolokviji?

#71:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 10:43 sri, 28. 11. 2012
    —
Zna li se koji su zadaci za 5, koji za 10, koji za 15, a koji za 20 bodova? Smile

#72:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 19:12 sri, 28. 11. 2012
    —
vanchi (napisa):
kada će biti praktični kolokviji?


Exclamation Exclamation Question Question Exclamation Exclamation

#73:  Autor/ica: Sekanta PostPostano: 20:51 sri, 28. 11. 2012
    —
koliko se sjecam asistent je rekao u tjednu od 10-14.12

#74:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 21:33 sri, 28. 11. 2012
    —
Sekanta (napisa):
koliko se sjecam asistent je rekao u tjednu od 10-14.12


A koliko se ja sjećam, rekao je da bi to bilo najbolje stavit u subotu poslije vjezbi koje cemo radit, a kao nece bit bitne za prakticni...u igri su dva vikenda, jos nije sigurno koji, al da moram pogadjat rekao bi 15.12., jer je 8.12. ipak malo prerano...ili mozda nije? Laughing
Vidjet cemo vjerojatno vec na slijedećim vjezbama...

P.S.
Manje bitna informacija kod svega toga je da je asistent rekao kako bi se nasli negdje oko 12,13,14 i onda odradili vjezbe te poslije tih vjezbi odmah imali prakticni... Cisto da ne mislite da ce bit neki naporni termin onak u 8 ujutro u subotu, jer neće. Cool

#75:  Autor/ica: Sekanta PostPostano: 21:39 sri, 28. 11. 2012
    —
a da, al mi neki vec imamo cijelu subotu 15.12 nadoknadu iz drugog kolegija..... tak da se nadam da nece staviti tad



Forum@DeGiorgi -> Građa računala


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin