upis u novu akademsku godinu
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: upis u novu akademsku godinu Autor/ica: pmfovka PostPostano: 16:24 pon, 11. 6. 2012
    —
kad su otprilike upisi za diplomske studije za novu akademsku godinu? da znamo isplanirat si ljeto Smile

#2:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 21:19 pon, 11. 6. 2012
    —
po mojim saznanjima nema nikakvih najava jos, ali najvj u 7 mj bi trebao biti prvi rok

#3:  Autor/ica: .anchy.Lokacija: Zgb PostPostano: 10:16 uto, 12. 6. 2012
    —
Meni su tete u referadi rekle najvjerojatnije početak 9.mjeseca Question
Kao što je bilo zadnje 2 godine..

#4: Upis Autor/ica: funkcija PostPostano: 10:22 uto, 19. 6. 2012
    —
Da li netko ima informaciju sto s nama koji sad upisujemo diplomski na jesen.
Trebamo predat index? Molbu za testiranje? Kad se to obavlja?
Hvala

#5:  Autor/ica: pmfovka PostPostano: 22:39 uto, 19. 6. 2012
    —
Obavijest studentima koji su završili preddiplomski studij ove akademske godine
Po završetku preddiplomskog studija, a najkasnije do 11. 7. 2012. studenti trebaju obavezno predati indeks u Urudžbeni zapisnik. Oni studenti, koji su ostvarili više od 180 ECTS bodova, trebaju ispuniti obrazac o završenom preddiplomskom studiju Matematika ili Matematika, nastavnički. Obrazac možete dobiti i u Uredu za studente. Ispunjeni obrazac zajedno s indeksom predaje se u Urudžbeni zapisnik.

#6:  Autor/ica: pravipurger PostPostano: 6:50 sri, 20. 6. 2012
    —
Znači oni koji ostvariše točno 180 samo predaju index?

#7:  Autor/ica: jabuka PostPostano: 15:16 čet, 21. 6. 2012
    —
"Od sljedeće akademske godine po novom nastavnom programu na preddiplomskom studiju Matematika i Integriranom studiju Matematika i fizika, smjer: nastavnički neki izborni kolegiji postaju obavezni, a neki obavezni postaju izborni. Sljedeća akademska godina je „prijelazna“, tj. studenti će moći izabrati sami da li žele završiti studij po starom programu ili pak žele po novom. Ako studomat ne dozvoljava upis kolegija koje student želi upisati po starom programu, student treba podnijeti molbu za upis tih kolegija."

jel se moze vidjeti negdje koji je to tocno novi program?
hvala

#8:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 15:31 čet, 21. 6. 2012
    —
Pogledaj novi red predavanja.

#9:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 16:08 pet, 22. 6. 2012
    —
jesu upisi samo sad na pocetku 7.mj ili ima i kasnije?

#10:  Autor/ica: AnDeeLokacija: Dugo Selo PostPostano: 23:14 pet, 22. 6. 2012
    —
jesu, od 4.-13.7. s tim da integrirci mogu do 19.9. ako se ne varam..

načula sam negdje da se 2. godina ne može upisati bez obavljenog sistematskog pregleda, je li to točno? Moram li to obaviti sad prije upisa, ili imam vremena tokom 2. godine nekad otić i to obavit?

#11:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 23:42 pet, 22. 6. 2012
    —
Da li ova promjena kolegija (obavezni - izborni) vrijedi za sve studente od sljedece nastavne godine?

Zelim pitati, ako sam ja ove godine polozila TB, da li ce mi se to racunati kao obavezni predmet ili izborni?

#12:  Autor/ica: AnDeeLokacija: Dugo Selo PostPostano: 1:32 sub, 23. 6. 2012
    —
Studenti će moć sami izabrati da li žele završiti studij po novom ili starom programu, a ako studomat neće dozvolit upis kolegija po starom programu, treba podnijeti molbu za upis tog kolegija

#13:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 18:04 sub, 23. 6. 2012
    —
Sta je ovo, upisi 2. i 3.7. u visu godinu diplomskih studija? Zar se ne moze to obaviti inace do kraja 9. mjeseca? Nije valjda samo da imas taj 1-2 dana i to je to?

Neki od nas nismo u Zg-u i morali bi placati put samo da dodjemo taj 1 dan na upis.

#14:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 20:32 sub, 23. 6. 2012
    —
Jel zna netko da li se molbe za kvaziparcijalu predaju sad u 7.mjesecu kad su upisi ili tek u 9.mjesecu? i dal se te molbe moraju platiti prije nego sto se predaju ili se kasnije dobije neka uplatnica za to?

#15:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 23:04 sub, 23. 6. 2012
    —
smajl (napisa):
Jel zna netko da li se molbe za kvaziparcijalu predaju sad u 7.mjesecu kad su upisi ili tek u 9.mjesecu? i dal se te molbe moraju platiti prije nego sto se predaju ili se kasnije dobije neka uplatnica za to?


mislim da se predaju sad kad su upisi,
i ak se dobro sjecam moras molbu i potvrdu o placanju predati zajedno, znaci platis prije nego predas.

btw. bude kvaziparcijale sljedece godine?

#16:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 23:26 sub, 23. 6. 2012
    —
da, biti će.. popis kolegija za kvaziparcijalu je već na oglasnoj ploči, a tokom slijedećeg tjedna će biti i na webu

#17:  Autor/ica: Anna LeeLokacija: Zagreb PostPostano: 17:34 ned, 24. 6. 2012
    —
Nama je najavljen usmeni iz Kompleksne za tam iza 16.7.
Kak onda to funkcionira? Idemo se upisivat u ovom sluzbenom roku il mozemo kasnije predat?

#18:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 20:08 ned, 24. 6. 2012
    —
Buga. (napisa):
smajl (napisa):
Jel zna netko da li se molbe za kvaziparcijalu predaju sad u 7.mjesecu kad su upisi ili tek u 9.mjesecu? i dal se te molbe moraju platiti prije nego sto se predaju ili se kasnije dobije neka uplatnica za to?


mislim da se predaju sad kad su upisi,
i ak se dobro sjecam moras molbu i potvrdu o placanju predati zajedno, znaci platis prije nego predas.

btw. bude kvaziparcijale sljedece godine?


Ok, zahvaljujem. A jel znas koliko ta molba kosta? Ja sam cula da je 200 kn Confused

#19:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 7:17 pon, 25. 6. 2012
    —
smajl (napisa):
Buga. (napisa):
smajl (napisa):
Jel zna netko da li se molbe za kvaziparcijalu predaju sad u 7.mjesecu kad su upisi ili tek u 9.mjesecu? i dal se te molbe moraju platiti prije nego sto se predaju ili se kasnije dobije neka uplatnica za to?


mislim da se predaju sad kad su upisi,
i ak se dobro sjecam moras molbu i potvrdu o placanju predati zajedno, znaci platis prije nego predas.

btw. bude kvaziparcijale sljedece godine?


Ok, zahvaljujem. A jel znas koliko ta molba kosta? Ja sam cula da je 200 kn Confused


da, 200 kn je bila prošle godine.

#20:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 19:28 sri, 27. 6. 2012
    —
lost_soul (napisa):
da, biti će.. popis kolegija za kvaziparcijalu je već na oglasnoj ploči, a tokom slijedećeg tjedna će biti i na webu


Stavili su popis i molbe za kvaziparcijalu na web.
Zanima me, posto je stavljen popis predmeta i za kvaziparcijalu u ljetnom semestru, da li se i za predmete u ljetnom semestru moramo odmah sad odluciti i predati molbu i za njih. Ili sad ide samo za zimski?

#21:  Autor/ica: krcko PostPostano: 19:44 sri, 27. 6. 2012
    —
Sada ide samo za zimski (imamo semestralni upis).

#22:  Autor/ica: ela999 PostPostano: 9:36 čet, 28. 6. 2012
    —
na koliko smjerova se možemo prijaviti za diplomski?

#23:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 9:48 čet, 28. 6. 2012
    —
ela999 (napisa):
na koliko smjerova se možemo prijaviti za diplomski?


Na ( najviše Very Happy ) sve smjerove (ali svaka prijava se plaća).

#24:  Autor/ica: i v a n č i c a PostPostano: 19:53 čet, 28. 6. 2012
    —
receno mi je u referadi da si moramo isprintat prijavni list koji nam treba za upis. kak cu ga isprintat ako ga nigdje na webu nema!

#25:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 20:15 čet, 28. 6. 2012
    —
pa stavit će ga kad počnu upisi ili dan prije... sad je još rano..

#26:  Autor/ica: marlenLokacija: MedVEšČak PostPostano: 10:10 pet, 29. 6. 2012
    —
Ja upisujem 2. godinu diplomskog studija i određeno mi je da dođem na upis u ponedjeljak u 11.
Mene zanima što ako ja taj dan ne mogu doći na upis (jer sam isplanirala vikend i prije nego što su objavljeni termini upisa).
Jel neki problem ako dođem na upis u utorak ili se to smatra kašnjenjem pa moram pisati molbu i plačati naknadni upis?

#27:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 10:43 pet, 29. 6. 2012
    —
Ako je rijec o ovom ponedjeljku (za 3 dana), zovi Referadu na telefon. Nemas vremena cekati da li netko na Forumu mozda zna odgovor.

#28:  Autor/ica: bubble PostPostano: 13:00 pet, 29. 6. 2012
    —
marlen (napisa):
Ja upisujem 2. godinu diplomskog studija i određeno mi je da dođem na upis u ponedjeljak u 11.
Mene zanima što ako ja taj dan ne mogu doći na upis (jer sam isplanirala vikend i prije nego što su objavljeni termini upisa).
Jel neki problem ako dođem na upis u utorak ili se to smatra kašnjenjem pa moram pisati molbu i plačati naknadni upis?

Nama je u referadi receno da se mora doci u vrijeme koje je odredjeno.
Kako jos imamo i usmeni u utorak (neki i u srijedu) uputili su nas da se javimo prof. Vukovicu (koji je rekao da se mozemo bez problema naknadno upisatii).

#29:  Autor/ica: CobsLokacija: Geto PostPostano: 13:11 pet, 29. 6. 2012
    —
marlen (napisa):
Ja upisujem 2. godinu diplomskog studija i određeno mi je da dođem na upis u ponedjeljak u 11.
Mene zanima što ako ja taj dan ne mogu doći na upis (jer sam isplanirala vikend i prije nego što su objavljeni termini upisa).
Jel neki problem ako dođem na upis u utorak ili se to smatra kašnjenjem pa moram pisati molbu i plačati naknadni upis?


Ja sam danas pitao u referadi, dal se to može ( s obzirom da imam još jednu predaju projekta u ponedjeljak nakon termina upisa i ne uopće na našem faxu ) i s obzirom na situaciju su mi rekli da mogu doć sljedeći dan ( utorak ) ali uz napomenu da ću se tamo kod predaje papira morat opravdat još zašto kasnim. ( usmeno koliko sam shvatio bez posebnih molbi, ali nikad se ne zna... )

#30:  Autor/ica: marlenLokacija: MedVEšČak PostPostano: 13:42 pet, 29. 6. 2012
    —
hvala svima na odgovorima.
ja ću ipak žrtvovati nedjelju i ponedjeljak i doći na upis u zadanom terminu.
na sreću, nemam ozbiljne neodgodive obaveze zbog kojih baš nebi mogla doći na upis pa bi bilo neodgovorno propustiti termin i bezpotrebno komplicirati jer vidim da ima kolega s ozbiljnijim obavezama.
uglavnom me zanimalo koliko je važno držati se zadanih termina. ocito je dosta bitno. Smile
hvala.

#31:  Autor/ica: ela999 PostPostano: 16:59 sub, 30. 6. 2012
    —
jel se zna možda koliko je otprilike ljudi završilo preddiplomski smjer matematike ove godine? zbog upisa na diplomski...

#32:  Autor/ica: Tomislav PostPostano: 13:51 pon, 2. 7. 2012
    —
Na koji nacin student koji upisuje 3. godinu preddipl studija treba odrediti po kojem ce nacinu studirati (novom ili starom)? Treba li ispuniti nekakav obrazac ili ce se sve to na studomatu rjesavati?
Kada se salju molbe za upis 35 ects u nadolazecem semestru?

#33:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 14:08 pon, 2. 7. 2012
    —
Tomislav (napisa):

Kada se salju molbe za upis 35 ects u nadolazecem semestru?


Ne može li se do 35 bodova (uključno) upisati bez ikakvih molbi?

#34:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 14:33 pon, 2. 7. 2012
    —
ako se upisuje 35ectsa, treba molba?

#35:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 14:33 pon, 2. 7. 2012
    —
Evo par stvarcica koje sam ja danas saznao, pa da podijelim...

Prvo u prilogu je uplatnica za molbe, samo treba stavit odgovarajuci iznos te ispunit svoje podatke, posto je vecini sigurno spretnije to napravit prije i platit pa onda doc na faks, evo pa mozete isto tako ispunit opcu uplatnicu...

Druga stvar u prilogu je cijenik sa oglasne ploce... Koliko sta kosta...
I pitao sam i za kvaziparcijalu, mislim da se to placa 200kn, al treba jos to provjerit u referadi.

Sto se tice ovih 35, da do 35 mozes bez molbi, samo preko 35 moras pisat molbu s time da ti je potrebno 25 ECTS u prošlom semestru, te 50 ukupno u prošla dva da ti se to odobri, i to se isto placa, kao sto mozete vidjeti na cjeniku u prilogu...
Eto, nadam se da ce netko izvuc neku korist od svega toga!
Cool

#36:  Autor/ica: osvetnik PostPostano: 17:37 pon, 2. 7. 2012
    —
pitanje:

ja sam jedan od onih starih studenata, trenutno sam upisan i dalje redovno, imam studentska prava i nadam se od sutra 3 ispita do kraja. s obzirom da za jedan od ispita nemam više rokova ove godine (iz A razreda je, pa je 27.6. bila zadnja prilika), sigurno necu moci sve poloziti u 9. mjesecu pa me zanima kakvo je nase stanje? U referadi mi nisu znali nista konkretnog reci.
Iskreno se nadam da necu u 9. mjesecu saznati da s jednim ispitom do kraja padam na bolonju Confused

#37:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 23:51 pon, 2. 7. 2012
    —
Moze li mi netko objasniti sta ovo znaci:

"Za studente preddiplomskih studija upisi počinju 4. srpnja, te će svi upisi obavljeni putem studomata prije 4. srpnja biti poništeni."


Na koji nacin cemo uspisivati? Znaci li to da nista ne moramo preko studomata?

#38:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 6:23 uto, 3. 7. 2012
    —
frutabella (napisa):
Moze li mi netko objasniti sta ovo znaci:

"Za studente preddiplomskih studija upisi počinju 4. srpnja, te će svi upisi obavljeni putem studomata prije 4. srpnja biti poništeni."


Na koji nacin cemo uspisivati? Znaci li to da nista ne moramo preko studomata?

Znači točno to što piše. Ako obaviš upis na studomatu prije 4.7. bit će poništen, nego moraš ga obaviti 4.7. ili kasnije, tj. moraš poštovati rok koji su naveli.

#39:  Autor/ica: lutalica PostPostano: 9:10 uto, 3. 7. 2012
    —
da ne otvaram novu temu.
zanima me dal ima netko iskustva sa kvaziparcijalom. Inace, druge godine, trebala bih upisati treću godinu, no imam mogucnost i upisa kvaziparcijale. Pa, zanima me dal ce mi onda na potvrdama pisati da sam upisala trecu godinu ili ce mi pisati da sam upisala kvaziparcijalu. Bitno mi je za stipendiju, pa bih bila zahvalna ako netko zna ista o tome.
Hvala!

#40:  Autor/ica: thepineapple PostPostano: 10:41 uto, 3. 7. 2012
    —
Ako ponovno upisujem prvu godinu preddiplomskog, jer nisam polozio sve kolegije, jeli isto trebam ispisivat upisni list, uplatnice za upis i to, ili samo donijeti indeks kao za upis u 2. semestar?

#41:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 12:35 uto, 3. 7. 2012
    —
lutalica (napisa):
da ne otvaram novu temu.
zanima me dal ima netko iskustva sa kvaziparcijalom. Inace, druge godine, trebala bih upisati treću godinu, no imam mogucnost i upisa kvaziparcijale. Pa, zanima me dal ce mi onda na potvrdama pisati da sam upisala trecu godinu ili ce mi pisati da sam upisala kvaziparcijalu. Bitno mi je za stipendiju, pa bih bila zahvalna ako netko zna ista o tome.
Hvala!


mislim da ti nece pisati da si upisala kvaziparcijalu.
mislim da u sc-u, gradovima, zupanijama koje daju stipendije ne znaju kaj je kvaziparcijala Very Happy
to samo mi imamo kolko znam.

sad ovisi kakvu potvrdu traze. ovisi o njima. mozda ce gledati ects bodove, a mozda dal si "pocistila" sve predmete u toj i toj godini.

#42:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:13 uto, 3. 7. 2012
    —
Kvaziparcijala ne postoji – to je samo nas kolokvijalizam za "upisati neke kolegije s nekog diplomskog studija prije nego student zavrsi preddiplomski studij, sa svrhom da taj isti student ne protrati godinu ako mu je do kraja preddiplomskog ostalo malo ispita za poloziti".

Potvrdu na kojoj si godini izdaje MO, a – posto mi zapravo nemamo pojam studijske godine – to se racuna po formuli [tex]\left\lfloor \frac{\rm ECTS}{60} \right\rfloor + 1[/tex], pri cemu je [tex]\rm ECTS[/tex] broj polozenih (ne upisanih) ECTS bodova (opet, ako se nije nesto izmijenilo od kad sam visio po vijecima).

Ne znam ulazi li u tu sumu ECTSova i ono sto je polozeno "kvaziparcijalno", no to tebe – ako sam dobro shvatio – trenutno ne zanima.

@thepineapple: Solidno sam uvjeren da upisujes kao i kolege koji su sve polozili, ali ipak provjeri s Referadom (i onda javi ovdje, zbog ostalih koje bi to isto moglo zanimati).

#43:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 18:04 uto, 3. 7. 2012
    —
Da ne trazim sad po forumu di se o tome pisalo, da li je istina ako upisujem manje od 18 ectsa i sad u zimskom, a tako ce biti i u ljetnom semestru, da cu morati platiti punu skolarinu? :S
Jer ostalo mi je 2 predmeta u zimskom i 2 predmeta u ljetnom semestru koje moram jos poloziti da bi zavrsila preddiplomski, a ta dva predmeta zajedno u zbroju ne daju 18 ectsa Sad

#44:  Autor/ica: marlenLokacija: MedVEšČak PostPostano: 19:05 uto, 3. 7. 2012
    —
smajl (napisa):
Da ne trazim sad po forumu di se o tome pisalo, da li je istina ako upisujem manje od 18 ectsa i sad u zimskom, a tako ce biti i u ljetnom semestru, da cu morati platiti punu skolarinu? :S
Jer ostalo mi je 2 predmeta u zimskom i 2 predmeta u ljetnom semestru koje moram jos poloziti da bi zavrsila preddiplomski, a ta dva predmeta zajedno u zbroju ne daju 18 ectsa Sad


punu školarinu bi plaćala da nemaš sveukupno 18 bodova položenih u cijeloj godini, neovisno o tome koliko položiš u svakom semestru.

A ako ti je preostalo manje od 18 ects-a za položiti za završetak prediplomskog studija, i ako tih recimo 15 upišeš i položiš, tada si završila prediplomski i upisuješ diplomski koji se još uvijek ne placa!

dakle, punu svotu plačaš ukoliko u cijeloj godini skupiš manje od 18 bodova i ostaješ na istoj razini studija.

tolko ja znam o tome. Smile

#45:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 7:14 sri, 4. 7. 2012
    —
Mogu li obaviti upis preko Studomata ako mi još nisu upisane sve ocjene? Još naime nije upisana ocjena iz Metoda matematičke fizike, no taj predmet mi (trenutno) nije prethodnik ničemu pa me zanima može li profesor to onda naknadno upisati i ako ja "zaključim" upis. Morala bih to naime danas obaviti jer u petak putujem i nema me dva tjedna, a sutra ne stignem do faksa jer radim. Confused

#46:  Autor/ica: Namdev PostPostano: 8:51 sri, 4. 7. 2012
    —
Zašto preko STUDOMATA mogu upisati samo točno 30 ECTS bodova? Zar ne bi trebalo biti od 25 do 35?

#47: Upis na diplomski Autor/ica: funkcija PostPostano: 9:03 sri, 4. 7. 2012
    —
Na webu ( upis na diplomski ) piše da do 11.7.treba predati index u urudzbeni. Dolje kad otvorim linkove piše da trebamo predat potvrdu o uplati i onaj obrazac o upisu tj. Koji diplomski želimo. Ja sam index predala pa me zanima do kad treba predat potvrdu o plaćanju i taj obrazac (http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4048&sec )

#48:  Autor/ica: °bubble° PostPostano: 12:13 sri, 4. 7. 2012
    —
zna li netko koliko trebam platit za prebacivanje na nastavnicki smjer? zaboravila sam Sad

#49:  Autor/ica: manbearpigLokacija: socijalno nelagodne situacije TAMO SAM PostPostano: 15:22 sri, 4. 7. 2012
    —
°bubble° (napisa):
zna li netko koliko trebam platit za prebacivanje na nastavnicki smjer? zaboravila sam Sad

ovdje pod Odluka o visini naknade za usluge iz djelatnosti Prirodoslovno-matematičkog fakulteta s cjenikom usluga piše da je molba 500kn i onda se još plaća puna participacija od 5,500 al to tek tamo u 9.mjesecu, sad u 7. je 500

#50:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 1:22 čet, 5. 7. 2012
    —
vsego (napisa):

Potvrdu na kojoj si godini izdaje MO, a – posto mi zapravo nemamo pojam studijske godine – to se racuna po formuli [tex]\left\lfloor \frac{\rm ECTS}{60} \right\rfloor + 1[/tex], pri cemu je [tex]\rm ECTS[/tex] broj polozenih (ne upisanih) ECTS bodova (opet, ako se nije nesto izmijenilo od kad sam visio po vijecima).


Imam jedno pitanje u vezi toga racunanja godine. Ove godine sam sluzbeno upisao drugu godinu (jer sam imao polozenih 112 ECTS-a), a uz upisivanje viska ECTS-a ove godine sam zavrsio preddiplomski (dakle imam >= 180 ECTS-a). Kako sam faks upisao 2009./2010. smatram da sam redovit student (ili kako se vec to naziva).

Hoce li meni teta u referadi na potvrdi za dom ipak napisati da zaostajem jednu godinu?

#51:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 3:46 čet, 5. 7. 2012
    —
Zasto bi ti pisala da zaostajes jednu godinu? Ako si zavrsio preddiplomski, dakle upisujes diplomski, cetvrtu godinu nakon sto si upisao prvu.

Meni je vise puta receno (mislim da to krcko bolje zna od mene) da mi nemamo godine, nego racunamo (po ovoj gore formuli) koja si godina ako netko bas zeli taj podatak. Dakle, ti si u godinu dana napravio skok s druge na cetvrtu. IMO, pohvalno i ne bi se smjelo racunati kao zaostatak.

Naravno, ja mogu biti i u krivu i za konacni info moras se obratiti Referadi (ako ti se ne svidi njihov odgovor, mozes popricati s pomocnikom procelnika za nastavu).

#52:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 6:56 čet, 5. 7. 2012
    —
vsego (napisa):
(ako ti se ne svidi njihov odgovor, mozes popricati s pomocnikom procelnika za nastavu).


Hvala na savjetu. Nisam bio upoznat i sa tom opcijom, a "ne zaostajanje" bi mi podiglo broj bodova za dom za .

#53:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 11:36 čet, 5. 7. 2012
    —
Na studomatu ne mogu pristupiti upisu godine, jer nemam navodno evidentirane neke osobne podatke (da li studiram paralelno jos neki studij, da li primamam stipendiju, obrazovanje majke(oca), zanimanje majke (oca)) za koje sam bila sigurna da su bili jos na pocetku mog studiranja evidentirani.
Sta da radim u tom slucaju? Na studomatu nema te opcije da dopunim, ili sam ja bletno pa je ne vidim. Embarassed

#54:  Autor/ica: interista PostPostano: 11:47 čet, 5. 7. 2012
    —
Na studomatu kad odem na Upis godine dodje mi sljedeca obavijest:
Citat:
Upis godine nije moguće obaviti dok ne popunite potrebne osobne podatke.
Podatak kojeg obvezno morate navesti je(su):
- studirate li paralelno na još nekom visokom učilištu
- primate li stipendiju
Obzirom na navedenog uzdržavatelja podatak kojeg obvezno morate navesti je(su):
- postignuto obrazovanje majke
- zanimanje majke
- postignuto obrazovanje oca
- zanimanje oca


Ako se dobro sjecam, prosle godine su se osobni podaci mogli mijenjati na samom studomatu, dok mi sad samo pise Podatak nije evidentiran te nema nikakvih mogucnosti podesavanja istog.

Kome se treba obratiti i kako to srediti? Hvala unaprijed.

#55:  Autor/ica: student_92 PostPostano: 12:16 čet, 5. 7. 2012
    —
Nije mi jasno zašto kao izborni kolegij na studomatu ne mogu upisati bioinformatiku (druga godina).

#56:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 12:26 čet, 5. 7. 2012
    —
student_92 (napisa):
Nije mi jasno zašto kao izborni kolegij na studomatu ne mogu upisati bioinformatiku (druga godina).


Jer je to kolegij iz ljetnog semesttra. Smile

Added after 7 minutes:

Evo sad se je aktiviralo da mozemo sami unijeti osobne podatke. Smile))

#57:  Autor/ica: interista PostPostano: 15:01 čet, 5. 7. 2012
    —
Meni bas i nije, valjda oce.

I ako je neka ocjena krivo unesena, da li se treba obratit odgovarajucem profesoru?

#58:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 17:10 čet, 5. 7. 2012
    —
interista (napisa):

I ako je neka ocjena krivo unesena, da li se treba obratit odgovarajucem profesoru?


jedne godine sam se ja trebala, da.
samo da nije neki prof koji ne koristi mail i mobitel, a sila ti je Razz

#59:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 17:52 čet, 5. 7. 2012
    —
Pitanje...

Kao prvo sada službeno upisujem 2.godinu.
U zimskom semestru ove akademske godine sam slušala vektorske prostore. Nisam htjela prihvatit ocjenu te sam odlučila ponovno ga upisati 2013/2014 tj. kada budem(nadam se) službeno 3.godina.
No problem je što je studomat automatski odredio da ja vektorske upisujem ove 2012/2013.

Da li se tu može šta promijeniti?

#60:  Autor/ica: krcko PostPostano: 20:25 čet, 5. 7. 2012
    —
Moze, napises molbu.

#61:  Autor/ica: rimidalv1991 PostPostano: 20:35 čet, 5. 7. 2012
    —
Mene zanima nesto vezano uz izborne predmete, s obzirom da se mijenja program studija. Polozio sam Teoriju brojeva u 4. semestru, s namjerom da je ne moram polagati u 6. semestru.
Sada vidim da se predmet promijenio, nije vise ista ISVU sifra, i nosi 1 ECTS vise nego prije. Prema tome znaci da ako polozim sve predmete imam 179 ECTS na kraju trece godine. Jeli to problem, i ako je kako ga rijesit?

#62:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:11 čet, 5. 7. 2012
    —
Ne bi trebao biti problem. Sljedece akademske godine moci ces odluciti po kojem programu zelis zavrsiti studij, starom ili novom. Uzmi u obzir da ce ti se tada svi predmeti racunati na taj nacin. Znaci moras imati 180 ECTSa i polozene sve propisane predmete po starom programu, ili isto to po novom programu. Ne mozes kombinirati stvari iz jednog i drugog programa.

#63:  Autor/ica: rimidalv1991 PostPostano: 22:12 čet, 5. 7. 2012
    —
Aha, jasno mi je. Hvala puno Smile

#64:  Autor/ica: kikzmyster PostPostano: 22:34 čet, 5. 7. 2012
    —
Kad biramo je li zelimo nastaviti studij po starom ili novom programu? Ako sad pri upisu u 5. semestar dam molbu da mi se Mreze gledaju kao obavezni predmet, hoce li mi onda studomat pri upisu u 6. semestar nuditi Teoriju brojeva kao obavezni predmet, ili ce "znati" da sam ja odlucio ici starim programom?

#65:  Autor/ica: krcko PostPostano: 8:20 pet, 6. 7. 2012
    —
Ne znam odgovor na pitanje, ali zdrava je pretpostavka da ni studomat nece nista "znati". Bit ce puno papirologije iduce godine.

#66:  Autor/ica: jabuka PostPostano: 10:00 pet, 6. 7. 2012
    —
ako zelimo zavrsiti po starom programu, tj. da nam se mreze gledaju ko obavezan, kad predajemo molbu? prije upisa il prilikom upisa?

#67:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 11:27 pet, 6. 7. 2012
    —
Koliko kuzim, studomato je vec isprogramiran po novom programu po kojem i ja zelim nastaviti studij.
Po novom Teorija brojeva nosi 6 ects, na studomatu meni stoji 5 ects. Da li mi se onda racunaju ti bodovi jos po starom ili je greska na studomatu?

#68:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 21:53 pet, 6. 7. 2012
    —
krcko (napisa):
Moze, napises molbu.

Fala na odg

#69:  Autor/ica: Annoying PostPostano: 10:32 pon, 9. 7. 2012
    —
Trebamo li uplatiti baš one uplatnice koje dobijemo u 002 za upise ili možemo sami doma prije uplatiti na bilokakvu uplatnicu ako napišemo sve one podatke, jer bih htjela doma uplatiti to, neda mi se najprije na faks po uplatnicu, pa tražiti najbližu poštu,banku štogod da uplatim, pa opet na faks s uplatnicom...

#70:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 10:39 pon, 9. 7. 2012
    —
možeš i od doma, ali onda trebaš isprintati da je uplaćeno

#71:  Autor/ica: spot137 PostPostano: 11:14 pon, 9. 7. 2012
    —
Polozila sam i mreze i teoriju brojeva. Ako odaberm da cu dalje po novom, kao sto mi se gledaju mreze, kao izborni u 5. Ili 6. semestru (s obzirom na to ako mi tb postanu glavni onda mi fali izborni u 6 a mreze se odrzavaju u 5.)

#72:  Autor/ica: ivanaaaa PostPostano: 11:34 pon, 9. 7. 2012
    —
lost_soul (napisa):
možeš i od doma, ali onda trebaš isprintati da je uplaćeno


jel mora biti isprintano u boji, ili može crno-bijelo? Razz

#73:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 13:18 pon, 9. 7. 2012
    —
može i crno-bijelo Very Happy
bitno da imaju potvrdu o uplati..

#74:  Autor/ica: interista PostPostano: 23:16 pon, 9. 7. 2012
    —
jel radi studomat na faksu ili praktikum neki?

#75:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 6:33 uto, 10. 7. 2012
    —
interista (napisa):
jel radi studomat na faksu ili praktikum neki?

praktikum će ti sigurno radit...barem jedan.
Very Happy

#76:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 7:55 uto, 10. 7. 2012
    —
na koju adresu šaljem uplatnicu?
bijenička ili horvatovac?

#77:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 9:17 uto, 10. 7. 2012
    —
sailor m (napisa):
na koju adresu šaljem uplatnicu?
bijenička ili horvatovac?


Horvatovac 102A

#78:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 12:10 uto, 10. 7. 2012
    —
Buga. (napisa):
sailor m (napisa):
na koju adresu šaljem uplatnicu?
bijenička ili horvatovac?


Horvatovac 102A

Malo prekasno, ali fala!









p.s. jako je teško bilo stavit adresu na službene stranice fakulteta pokraj onih brojeva žiro računa i sl.

#79:  Autor/ica: quark PostPostano: 12:33 uto, 10. 7. 2012
    —
http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=293

Neutral

Added after 50 seconds:

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=293

Neutral

#80:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 12:37 uto, 10. 7. 2012
    —
quark (napisa):
http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=293

Neutral

Added after 50 seconds:

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=293

Neutral

Ne šalje se na tu adresu Wink

#81:  Autor/ica: quark PostPostano: 12:51 uto, 10. 7. 2012
    —
Moja pogreška, mislio sam da reče da na stranicama ne piše adresa Embarassed

#82:  Autor/ica: JustLovely PostPostano: 22:02 sri, 11. 7. 2012
    —
Jel neko zna oće li se poništavati upisi obavljeni na studomatu prije 4.7. ? vidila sam tu obavijest nakon što sam se već upisala...

#83:  Autor/ica: AnDeeLokacija: Dugo Selo PostPostano: 23:01 sri, 11. 7. 2012
    —
rekli su da će se poništit..

#84:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 23:16 sri, 11. 7. 2012
    —
Ja sam uplatila na adresu Bijenicka??? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Horvatovac mi nije pao na pamet, jer sam od kuce platila.

#85:  Autor/ica: Spectre PostPostano: 10:49 čet, 12. 7. 2012
    —
Glavno da je točan žiro račun i poziv na broj, adresu ionako nitko ne gleda.

#86:  Autor/ica: mona PostPostano: 12:06 čet, 12. 7. 2012
    —
Jel zna netko koliko se plaća naknadni upis godine (za one koji su zakasnili) ?? Ja sam već platila ovih 130kn i sad mi je kolegica spominjala da treba uplatit 200kn za naknadni upis, pa jel mogu samo nadplatit 70kn ili treba platit oboje?

Hvala puno na info Embarassed

#87:  Autor/ica: JustLovely PostPostano: 13:37 čet, 12. 7. 2012
    —
AnDee (napisa):
rekli su da će se poništit..



A jel znaš možda što moran napraviti u slučaju da ponište? samo se ponovno upisati na studomatu ili opet ići u zg i plaćati nešto? index san već predala.

#88:  Autor/ica: AnDeeLokacija: Dugo Selo PostPostano: 0:40 pet, 13. 7. 2012
    —
mislim da je dovoljno da se samo ponovno upises preko studomata opet, sumnjam da su poceli radit indexe tako da mislim da stignes Smile
ali ti nisam sigurna, mozda bolje da nazoves referadu i upitas

#89:  Autor/ica: mlijeko555 PostPostano: 14:14 uto, 28. 8. 2012
    —
kada su "pravi" upisi u prvu godinu diplomskog studija?

#90:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 19:21 sri, 29. 8. 2012
    —
mlijeko555 (napisa):
kada su "pravi" upisi u prvu godinu diplomskog studija?


Upisi su 5. do 7. rujna, kao sto pise u natjecaju Very Happy.

#91:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 10:51 čet, 6. 9. 2012
    —
Mene zanima da li netko zna jesu li gotove molbe, tj. kad će mi na studomatu biti upisani predmeti za koje sam dala molbu? Nisam se mogla upisati preko studomata nego sam ispunila upisni list pa vjerojatno zbog tog traje dulje... Confused

#92: zamjena grupa Autor/ica: pazi_grizem PostPostano: 14:57 pet, 7. 9. 2012
    —
Zanima me da li se želi netko s 1.godine matematike-smjer nastavnički iz prve grupe preseliti u treću

#93:  Autor/ica: Hulk PostPostano: 11:14 pon, 10. 9. 2012
    —
lost_soul (napisa):
Mene zanima da li netko zna jesu li gotove molbe, tj. kad će mi na studomatu biti upisani predmeti za koje sam dala molbu? Nisam se mogla upisati preko studomata nego sam ispunila upisni list pa vjerojatno zbog tog traje dulje... Confused


Zanima me ima li još tko ovakvu situaciju i je li riješena. Naime, ne mogu ovih dana posjetiti referadu da pitam jer nisam u Zagrebu, a ne znam kako je, ako ikako, moguće stupiti u kontakt s njima.

#94:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 12:09 pon, 10. 9. 2012
    —
Telefonom.

#95:  Autor/ica: Hulk PostPostano: 12:16 pon, 10. 9. 2012
    —
Nažalost već tjedan dana zovem telefonom i nitko se ne javlja (brojevi na stranici od faksa) od 11 do 13, ali ni kasnije. Možda ranije da zovem, ne znam?

#96:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 12:19 pon, 10. 9. 2012
    —
da, jedino da ranije zoveš.. jer u terminu 11-13 primaju studente i onda se sigurno neće javiti.. ići ću sutra do njih da pitam da li se rješilo nešto pa javim Wink

#97:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 12:11 uto, 11. 9. 2012
    —
evo meni je teta u referadi prvo pogledala na kompjuter stanje, rekla da još nije završen upis i onda tražila među molbama koje je rješenje. sve mi je odobreno i nema nikakvih problema i u slijedećih 2 tjedna će mi biti upisano u studomat

#98:  Autor/ica: pajopatak PostPostano: 15:52 uto, 11. 9. 2012
    —
A za koje si sve predmete predala molbu? Ja sam zaokružila više njih, tj.sve sa financijske..ali neću ih sve upisat,znači za 2 tjedna ću točno znat koje su mi odobrili?

#99:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 16:02 uto, 11. 9. 2012
    —
moji su još sa preddiplomskog.. ma najbolje ti je otići u referadu i pitati ih ili nazvati prije 11, za 2 tjedna će već biti upisano u studomatu

#100:  Autor/ica: mlijeko555 PostPostano: 15:33 pon, 1. 10. 2012
    —
Mislim stvarno, ovo je bezobrazluk. Zašto upisi, koje smo morali obaviti početkom rujna i dolaziti u zagreb zbog istih, nisu još rješeni. Dakle, xice, potvrde,...su nemoguće za ikakvo korištenje dok se ne upiše sve u studomat tj.index ne bude gotov. Zar je toliko teško unijeti podatke i opalit par pečata. Tete u referadi imaju tendenciju da lažu. Citiram: "upisani ćete biti 2-3 tjedna od predaje zatijeva"...Ok, čekat ćemo ta 2-3 tjedna. Dođem danas i kažu da će bit gotovo sve za dva tjedna...Znači 5 tjedana moram živjeti bez xice, a svi znamo kakve su cijene. Ali naravno, kad je u pitanju bilo plaćanje, onda su indexi odmah gotovi. Sutra im donosim račune od Konzuma pa nek mi refundiraju ovih 5 tjedana troškova.

#101:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 19:26 pon, 1. 10. 2012
    —
mlijeko555 (napisa):
Mislim stvarno, ovo je bezobrazluk. Zašto upisi, koje smo morali obaviti početkom rujna i dolaziti u zagreb zbog istih, nisu još rješeni. Dakle, xice, potvrde,...su nemoguće za ikakvo korištenje dok se ne upiše sve u studomat tj.index ne bude gotov. Zar je toliko teško unijeti podatke i opalit par pečata. Tete u referadi imaju tendenciju da lažu. Citiram: "upisani ćete biti 2-3 tjedna od predaje zatijeva"...Ok, čekat ćemo ta 2-3 tjedna. Dođem danas i kažu da će bit gotovo sve za dva tjedna...Znači 5 tjedana moram živjeti bez xice, a svi znamo kakve su cijene. Ali naravno, kad je u pitanju bilo plaćanje, onda su indexi odmah gotovi. Sutra im donosim račune od Konzuma pa nek mi refundiraju ovih 5 tjedana troškova.


A zašto misliš da je to do teta u referadi?

Ja sam jedan dan s njima popričala i one su se žalile kako sve ide super polako i kako se studenti njima žale. A one su samo posrednici!
Sada kada smo se spojili s pmfom ( Evil or Very Mad ) većina posla ide preko njih - dakle svi se papiri prvo dostavljaju na pmf, tamo se čeka da netko to sve potpiše i onda se sve to vraća na matematiku.

Tako je bilo s nama koji smo čekali potvrdu da smo diplomirali - netko s pmfa tko je to trebao potpisati je bio na putu...pa smo se malo načekali

I, nažalost, nije samo do ubacivanja podataka u komp i lupanja žigova...ipak nam je fax državni a svi znamo kako stvari u državi ne funkcioniraju...

#102:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 20:47 pon, 1. 10. 2012
    —
mlijeko555 (napisa):
Mislim stvarno, ovo je bezobrazluk. Zašto upisi, koje smo morali obaviti početkom rujna i dolaziti u zagreb zbog istih, nisu još rješeni. Dakle, xice, potvrde,...su nemoguće za ikakvo korištenje dok se ne upiše sve u studomat tj.index ne bude gotov. Zar je toliko teško unijeti podatke i opalit par pečata. Tete u referadi imaju tendenciju da lažu. Citiram: "upisani ćete biti 2-3 tjedna od predaje zatijeva"...Ok, čekat ćemo ta 2-3 tjedna. Dođem danas i kažu da će bit gotovo sve za dva tjedna...Znači 5 tjedana moram živjeti bez xice, a svi znamo kakve su cijene. Ali naravno, kad je u pitanju bilo plaćanje, onda su indexi odmah gotovi. Sutra im donosim račune od Konzuma pa nek mi refundiraju ovih 5 tjedana troškova.


Ja sam dobila potvrdu, i to preko studomata, prije nego mi je indeks bil gotov.
Prvo mi je jedna "teta" automatski rekla da ne mogu dobiti potvrdu bez indeksa.
Nakon nekog vremena sam se vratila unutra,
ali kod druge tete,
koja mi je rekla da će mi "sredit" potvrdu bez indeksa. Ne znam točno kaj je radila, al potvrdu sam dobila,
no kolko sam skužila,
ne bi ju mogla dobiti da sam ponovo upisivala nešto.

... mislim da iz ovog možeš zaključiti da tete treba birati pažljivo.

#103:  Autor/ica: Will Traveler PostPostano: 21:09 pon, 1. 10. 2012
    —
mlijeko555 (napisa):
Mislim stvarno, ovo je bezobrazluk. Zašto upisi, koje smo morali obaviti početkom rujna i dolaziti u zagreb zbog istih, nisu još rješeni. Dakle, xice, potvrde,...su nemoguće za ikakvo korištenje dok se ne upiše sve u studomat tj.index ne bude gotov. Zar je toliko teško unijeti podatke i opalit par pečata. Tete u referadi imaju tendenciju da lažu. Citiram: "upisani ćete biti 2-3 tjedna od predaje zatijeva"...Ok, čekat ćemo ta 2-3 tjedna. Dođem danas i kažu da će bit gotovo sve za dva tjedna...Znači 5 tjedana moram živjeti bez xice, a svi znamo kakve su cijene. Ali naravno, kad je u pitanju bilo plaćanje, onda su indexi odmah gotovi. Sutra im donosim račune od Konzuma pa nek mi refundiraju ovih 5 tjedana troškova.


I ja isto dolazim svaki tjedan otkad je počela nastava pitati jesu li se dogovorili sami sa sobom oko plaćanja i svaki tjedan mi kažu 'idući tjedan'. Zbog toga nisam mogao izvaditi mjesečnu kartu za javni prijevoz. Ja bih im uz račune od Konzuma priložio i sve jednokratne karte koje sam morao kupiti. Twisted Evil Twisted Evil

#104:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 12:47 sri, 3. 10. 2012
    —
mislim da ti ta studentska prava za javni prijevoz vrijede do 31.10. (ako nisi brucos).

#105:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 16:49 sri, 3. 10. 2012
    —
Crazylamb1 (napisa):
mislim da ti ta studentska prava za javni prijevoz vrijede do 31.10. (ako nisi brucos).


istina Smile

#106:  Autor/ica: Will Traveler PostPostano: 17:27 sri, 3. 10. 2012
    —
tihana (napisa):
Crazylamb1 (napisa):
mislim da ti ta studentska prava za javni prijevoz vrijede do 31.10. (ako nisi brucos).


istina Smile


Ne znam, ja sam se bio ispisao s FER-a prije upisa na PMF. Pretpostavljam da se ispisom gube sva studentska prava.

#107:  Autor/ica: ela999 PostPostano: 20:21 sri, 3. 10. 2012
    —
pa trebao bi, ali kako bi ovi u zetu mogli znati da si se ti ispisao sa fera, ti si prošle godine donio potvrdu da studiraš i sad ti to vrijedi do 31.10.

#108:  Autor/ica: Will Traveler PostPostano: 21:07 sri, 3. 10. 2012
    —
ela999 (napisa):
pa trebao bi, ali kako bi ovi u zetu mogli znati da si se ti ispisao sa fera, ti si prošle godine donio potvrdu da studiraš i sad ti to vrijedi do 31.10.


nisam prošle godine uopće tražio kartu od zet-a jer mi nije trebala Sad

#109:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 22:42 čet, 11. 10. 2012
    —
ma da je i do PMF-a samog, al dal se ne može nekako urgirat ili nešto da nas barem upišu u sustav da dobijemo prava na prehranu?

što će jest ljudi iz studentskih domova kojima prestaju prava 15.10. ?

ako ne bude do ponedjeljka, zovem pernara Very Happy

#110:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 19:26 ned, 14. 10. 2012
    —
hvala na ažurnosti Smile



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin