Raspored zimski semestar 2013/14.
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: Raspored zimski semestar 2013/14. Autor/ica: tp PostPostano: 8:56 pon, 23. 9. 2013
    —
Na sljedecem linku nalazi se raspored za zimski semestar


http://web.math.pmf.unizg.hr/~pejkovic/raspored/smjerovi.pdf


Stavljam i raspored po predavaonicama da bi zainteresirani studenti mogli provjeriti je li sve konzistentno
http://web.math.pmf.unizg.hr/~pejkovic/raspored/predavaone.pdf

Sve primjedbe i pitanja postavljajte na ovoj temi. Molim da se za nevezane rasprave otvori prikladnija tema.

Moguce probleme javite sto prije, a najbolje do utorka 24. rujna u 17 sati. Tako ce konacni raspored biti objavljen na vrijeme.

#2:  Autor/ica: petra29 PostPostano: 9:52 pon, 23. 9. 2013
    —
Bilo bi možda dobro da se DIR2 (vježbe) prebace na utorak ili srijedu, naravno ukoliko je moguće i ako bi to većini odgovaralo.. Wink

#3:  Autor/ica: tp PostPostano: 10:12 pon, 23. 9. 2013
    —
Takva prebacivanja cu raditi samo ako me to zatrazi nastavnik na doticnom kolegiju. Dakle, ako smatrate da postoje uvjeti za to, obratite se doticnom nastavniku, a ako i kad mi se javi, onda mogu s njime raspravite moguce termine, predavaonice itd. da ne dodje do kolizija.

Prebacivanje koje nije eksplicitno zatrazeno od nastavnika cu napraviti samo ako je doslo do teske pogreske (prostorija je zauzeta s vise kolegija istovremeno, dva obavezna kolegija za istu grupu studenata su u koliziji itd.)


I kao odgovor na konkretnu primjedbu, ako mislite na DIR 2 koji je trenutno u petak (jer jedna grupa je u ponedjeljak), male su sanse da se to dogodi.

#4:  Autor/ica: purist PostPostano: 10:13 pon, 23. 9. 2013
    —
je li moguće da oba termina predavanja (za obje grupe) iz algebarskih struktura ne budu u isto vrijeme, i to u (za dodatne aktivnosti nezgodnom) terminu od 18 do 20?

#5: Re: Raspored zimski semestar 2013/14. Autor/ica: etaoin shrdlu PostPostano: 10:17 pon, 23. 9. 2013
    —
tp (napisa):
Sve primjedbe i pitanja postavljajte na ovoj temi.


Hvala na rasporedu. Pohvalno je sto pise prezime nastavnika za svaki predmet; prosle godine je raspored bio bez te informacije.

Prva godina financijske u srijedu izgleda ovako:

8-10 obavezan predmet
10-12 rupa
12-14 obavezan predmet
14-16 rupa
16-18 obavezan predmet

To znaci da smo na fakultetu deset sati (pocevsi od 8 ujutro), od cega su 4 sata rupe. Kad bi barem Makroekonomika 1 mogla biti prebacena iz termina 8-10 u termin 14-16, onda bi jednim potezom raspored postao savrsen. Smile Npr. predavaonice A101 i 201 su slobodne u to vrijeme.

#6:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 10:50 pon, 23. 9. 2013
    —
2. god racunarstvo, 6 sati interpretacije? to su dvije grupe ili?

#7: Izborni seminar fizika Autor/ica: stefdenne PostPostano: 10:51 pon, 23. 9. 2013
    —
U trećoj godini integriranog studija nema navedenih termina za izborne seminare iz fizike (moderne tehnike u fizici i problemski pristup u fizici)

#8:  Autor/ica: lelala PostPostano: 10:54 pon, 23. 9. 2013
    —
Postoji li mogućnost izmjene termina predavanja iz spa ili euklidskih prostora budući da se poklapaju?

#9: Re: Izborni seminar fizika Autor/ica: tp PostPostano: 11:03 pon, 23. 9. 2013
    —
etaoin shrdlu (napisa):
tp (napisa):
Sve primjedbe i pitanja postavljajte na ovoj temi.


Hvala na rasporedu. Pohvalno je sto pise prezime nastavnika za svaki predmet; prosle godine je raspored bio bez te informacije.

Prva godina financijske u srijedu izgleda ovako:

8-10 obavezan predmet
10-12 rupa
12-14 obavezan predmet
14-16 rupa
16-18 obavezan predmet

To znaci da smo na fakultetu deset sati (pocevsi od 8 ujutro), od cega su 4 sata rupe. Kad bi barem Makroekonomika 1 mogla biti prebacena iz termina 8-10 u termin 14-16, onda bi jednim potezom raspored postao savrsen. Smile Npr. predavaonice A101 i 201 su slobodne u to vrijeme.


Profesori iz Makroekonomike i Mikroekonomike su trazili iskljucivo te termine. Uvod u optimizaciju je kolegij na jako puno smjerova i iz tog razloga ga je gotovo nemoguce pomicati.

Added after 2 minutes:

purist (napisa):
je li moguće da oba termina predavanja (za obje grupe) iz algebarskih struktura ne budu u isto vrijeme, i to u (za dodatne aktivnosti nezgodnom) terminu od 18 do 20?

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=183944#183944

Added after 1 minutes:

fireball (napisa):
2. god racunarstvo, 6 sati interpretacije? to su dvije grupe ili?

Nastavnik je tako trazio buduci da ce vjerojatno nastavu odrzavati svaki drugi tjedan.

Added after 4 minutes:

stefdenne (napisa):
U trećoj godini integriranog studija nema navedenih termina za izborne seminare iz fizike (moderne tehnike u fizici i problemski pristup u fizici)

Navedeno je ono sto sam dobio i uskladio sa satnicarom fizickog odsjeka. Za ove seminare citiram sto sam dobio od satnicara:
"izborni predmeti su seminari → pretpostavljam da se nastava ne odrzava"

Obratite se satnicaru fizike (satnicar na phy.hr) ili nastavnicima (svakako im posaljite i link na raspored da znaju koji termini su im na raspolaganju ako se kolegiji ipak odrzavaju).

#10:  Autor/ica: diliges PostPostano: 11:04 pon, 23. 9. 2013
    —
3. god mat.-fiz: u rasporedu nema seminara iz fizike, hoće li se to naknadno dodat ili je za to zadužen fizički odsjek?

#11:  Autor/ica: tp PostPostano: 11:06 pon, 23. 9. 2013
    —
lelala (napisa):
Postoji li mogućnost izmjene termina predavanja iz spa ili euklidskih prostora budući da se poklapaju?

Morat cete mi navesti koji ste smjer, godina, a mozda i pocetno slovo prezimena da mogu provjeriti.

Added after 1 minutes:

diliges (napisa):
3. god mat.-fiz: u rasporedu nema seminara iz fizike, hoće li se to naknadno dodat ili je za to zadužen fizički odsjek?

Odgovoreno je na dnu ovog posta.

#12:  Autor/ica: lelala PostPostano: 11:15 pon, 23. 9. 2013
    —
preddiplomski studij matematika, 2. godina (ali slusam i predmete s 3.), početno slovo prezimena K

#13:  Autor/ica: tp PostPostano: 11:28 pon, 23. 9. 2013
    —
lelala (napisa):
preddiplomski studij matematika, 2. godina (ali slusam i predmete s 3.), početno slovo prezimena K


Molim citirajte i pocetni post inace radi lakseg pracenja.

Cini mi se da mozete ici u drugom terminu predavanja iz euklidskih prostora koji je ponudjen 3. godini nastavnickog smjera matematike (i jos nekim), a to je srijeda 10-12.

#14:  Autor/ica: Naya PostPostano: 11:42 pon, 23. 9. 2013
    —
Postoji li mogućnost da se vježbe iz osnova algoritama (najbolje ovaj termin od 2-4) prebace na neki drugi dan? Naime jako puno studenata se to poklapa sa elementarnom geometrijom i svi se sele u grupu za OA 18-20h. S obzirom da se radi o vježbama bit će nas previše u praktikumu.

#15:  Autor/ica: tp PostPostano: 11:48 pon, 23. 9. 2013
    —
Naya (napisa):
Postoji li mogućnost da se vježbe iz osnova algoritama (najbolje ovaj termin od 2-4) prebace na neki drugi dan? Naime jako puno studenata se to poklapa sa elementarnom geometrijom i svi se sele u grupu za OA 18-20h. S obzirom da se radi o vježbama bit će nas previše u praktikumu.

Dogovorite se s doticnim nastavnicima (Petricevic, Marohnic) i neka mi oni jave promjenu. Koliko vidim i vas smjer i praktikum je slobodan srijedom 16-20. Koliko dugo ce biti, to je drugo pitanje.

#16:  Autor/ica: feniks PostPostano: 11:49 pon, 23. 9. 2013
    —
Postoji li mogućnost izmjene termina predavanja iz spa ili euklidskih prostora budući da se poklapaju, a termin koji ste predlozili srijedom se poklapa sa predavanjem iz matematičke analize svim studentima koji su Ma1 ponovno upisali. Početno slovo prezimena mi je B. Ma1 predaje nam profesor Guljaš.

#17:  Autor/ica: kb244 PostPostano: 11:53 pon, 23. 9. 2013
    —
Ja slušam Uvod u matematiku i Osnove algoritama i primijetila sam da se termini svih vježbi iz Uvoda (pet 13-16) preklapaju s terminom predavanja Osnova algoritama (pet 14-16). Što s time?

#18:  Autor/ica: tp PostPostano: 11:58 pon, 23. 9. 2013
    —
feniks (napisa):
Postoji li mogućnost izmjene termina predavanja iz spa ili euklidskih prostora budući da se poklapaju, a termin koji ste predlozili srijedom se poklapa sa predavanjem iz matematičke analize svim studentima koji su Ma1 ponovno upisali. Početno slovo prezimena mi je B. Ma1 predaje nam profesor Guljaš.

Radi se o kolegijima na tri razlicite godine?
Koliko vidim Mat. analiza 1 kod Sikica je sri 8-10.

Added after 2 minutes:

kb244 (napisa):
Ja slušam Uvod u matematiku i Osnove algoritama i primijetila sam da se termini svih vježbi iz Uvoda (pet 13-16) preklapaju s terminom predavanja Osnova algoritama (pet 14-16). Što s time?


Uvod u matematiku je obavezni na 1. godini, a Osnove algoritama izborni na 2. godini.

#19:  Autor/ica: viki PostPostano: 12:03 pon, 23. 9. 2013
    —
Da li je moguce da se kolegij Poslovne simulacije na 2.god FiPM prebaci u neki raniji termin bilo koji dan?
Nazalost, vise nas ima izvanfakultetske obveze koje je nemoguce odraditi u jutarnjim satima (npr skola stranih jezika)

Rado bi istrazila koja predavaona i termin bi odgovarali, ali nemam popis studenata tko slusa koji izborni

#20:  Autor/ica: tp PostPostano: 12:15 pon, 23. 9. 2013
    —
viki (napisa):
Da li je moguce da se kolegij Poslovne simulacije na 2.god FiPM prebaci u neki raniji termin bilo koji dan?
Nazalost, vise nas ima izvanfakultetske obveze koje je nemoguce odraditi u jutarnjim satima (npr skola stranih jezika)

Rado bi istrazila koja predavaona i termin bi odgovarali, ali nemam popis studenata tko slusa koji izborni


Vjerujem da ste pogledali popunjenost termina za taj smjer.

Inace, imate popise koji smjer slusa sto (obavezni i izborni) u redu predavanja, no mogu vam odmah reci da je profesor izricito trazio ovaj termin i promjene su iznimno malo vjerojatne.

#21:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 12:21 pon, 23. 9. 2013
    —
Znam da su različite godine, ali svejedno mislim da će dosta ljudi slušat i Interpretaciju programa s druge godine računarstva i Oblikovanje i analizu algoritama s prve.
Postoji li kakva šansa da se to razdvoji?

#22:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 12:26 pon, 23. 9. 2013
    —
Raspored za računarstvo je super, nema previše rupa..Samo jedno pitanje:

Vježbe iz logike su petkom od 18-20 a postoji i druga grupa srijedom od 16-18, već je poznato da onda na te vježbe nitko ne ide, jel nitko ne voli ostajati petkom do 8 na faksu pa se praktički zna da će svi ići srijedom i da će biti gužva, a petkom će doć samo 5 ljudi..

Ima li kakve šanse da se te vježbe prebace u neki "normalniji" termin koji ljudi neće izbjegavati?

#23:  Autor/ica: pchelica PostPostano: 13:27 pon, 23. 9. 2013
    —
Čini mi se da Vam se potkrala greškica, za predavanje iz Euklidskih prostora utorkom u rasporedu stoji predavaonica A001, a u rasporedu po predavaonicama A101. Pretpostavljam da je A101 točno?

P.S. Velike pohvale za raspored, mislim da mi je ovo prvi semestar bez preklapanja, a slušam kolegije sa sto strana Smile

#24:  Autor/ica: addriana PostPostano: 13:43 pon, 23. 9. 2013
    —
kkarlo (napisa):
Znam da su različite godine, ali svejedno mislim da će dosta ljudi slušat i Interpretaciju programa s druge godine računarstva i Oblikovanje i analizu algoritama s prve.
Postoji li kakva šansa da se to razdvoji?


Slažem se s kolegom. Imam upisana ta dva kolegija i s obzirom na njihovu težinu bilo bi dobro da nam se omogući praćenje nastave iz oba.

#25:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 14:15 pon, 23. 9. 2013
    —
jedno pitanje o predavaonama ne o rasporedu. je li raspored za 203 konacan ili treba unjeti jos nesto kolegija u njega?

#26:  Autor/ica: dobby PostPostano: 14:50 pon, 23. 9. 2013
    —
Zašto svake godine za tjelesni piše od 7 do 9 kad tjelesni nikad ne počinje prije 8, onda brucoši dođu i čekaju sat vremena ispred i tako iz godine u godinu?

#27:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 15:05 pon, 23. 9. 2013
    —
dobby (napisa):
Zašto svake godine za tjelesni piše od 7 do 9 kad tjelesni nikad ne počinje prije 8, onda brucoši dođu i čekaju sat vremena ispred i tako iz godine u godinu?


jer po zaduzenjima mora biti 2h tjelesnog, a to sto pocinje kasnije to je jako dobra volja profesora iz tjelesnog. raspored je sluzben pa tako mora pisati u njemu

#28:  Autor/ica: feniks PostPostano: 15:06 pon, 23. 9. 2013
    —
feniks (napisa):
Postoji li mogućnost izmjene termina predavanja iz spa ili euklidskih prostora budući da se poklapaju, a termin koji ste predlozili srijedom se poklapa sa predavanjem iz matematičke analize svim studentima koji su Ma1 ponovno upisali. Početno slovo prezimena mi je B. Ma1 predaje nam profesor Guljaš.

tp (napisa):
Radi se o kolegijima na tri razlicite godine?
Koliko vidim Mat. analiza 1 kod Sikica je sri 8-10.


Tako je, radi se o kolegijima na tri različite godine. Ne znam jeste li uočili, ali spomenuo sam da sam dodijeljen u grupu prof. Guljaša, a termin predavanja iz Euklidskih prostora na nastavničkom smjeru se poklapa s jednim satom predavanja iz Ma1 kod profesora Guljaša, a ne Šikića. Možete li promjeniti u rasporedu nešto po tom pitanju ili je Vase rjesenje da mijenjamo profesore iz Ma1? Također me zanima radi li se na profesorskom smjeru Euklidske prostore prema istom programu kao i na preddiplomskom studiju matematike?

#29:  Autor/ica: tkrog PostPostano: 16:15 pon, 23. 9. 2013
    —
Postoji li mogućnost izmjene termina vježbi iz LA2 koje biste Vi trebali održavati četvrtkom od 12 do 14? Naime, dosta studenata je palo EG pa dolazi do preklapanja..

#30:  Autor/ica: sunny PostPostano: 16:33 pon, 23. 9. 2013
    —
addriana (napisa):
kkarlo (napisa):
Znam da su različite godine, ali svejedno mislim da će dosta ljudi slušat i Interpretaciju programa s druge godine računarstva i Oblikovanje i analizu algoritama s prve.
Postoji li kakva šansa da se to razdvoji?


Slažem se s kolegom. Imam upisana ta dva kolegija i s obzirom na njihovu težinu bilo bi dobro da nam se omogući praćenje nastave iz oba.


Ja sam u istoj situaciji Confused

#31:  Autor/ica: tp PostPostano: 17:46 pon, 23. 9. 2013
    —
kkarlo (napisa):
Znam da su različite godine, ali svejedno mislim da će dosta ljudi slušat i Interpretaciju programa s druge godine računarstva i Oblikovanje i analizu algoritama s prve.
Postoji li kakva šansa da se to razdvoji?

Kad se skupite svi prvi tjedan koji slusate Interpretaciju programa utvrdite kakvo je misljenje (molim budite fair, tj. nemojte zatajiti onima koji su protiv promjene) i onda u dogovoru s nastavnikom nadjete rupu od 6 sati u praktikumu koja odgovara svima. Onda mi nastavnik javi da to promjenim i to je to.

Added after 8 minutes:

Megy Poe (napisa):
Raspored za računarstvo je super, nema previše rupa..Samo jedno pitanje:

Vježbe iz logike su petkom od 18-20 a postoji i druga grupa srijedom od 16-18, već je poznato da onda na te vježbe nitko ne ide, jel nitko ne voli ostajati petkom do 8 na faksu pa se praktički zna da će svi ići srijedom i da će biti gužva, a petkom će doć samo 5 ljudi..

Ima li kakve šanse da se te vježbe prebace u neki "normalniji" termin koji ljudi neće izbjegavati?

Problem je u tome sto logiku slusa sest grupa preddiplomskih i diplomskih. Tako je izabran termin petkom. Ako se studenti koji mogu ici samo petkom (ili spadaju u grupu petkom) dogovore s nastavnikom oko promjene termina koja pase nastavniku (a naravno, i vecini studenata), onda cu to promijeniti na zahtjev nastavnika. Pretpostavljam da taj dogovor moze uslijediti tek nakon sto su odrzane prve vjezbe.

Added after 4 minutes:

tkrog (napisa):
Postoji li mogućnost izmjene termina vježbi iz LA2 koje biste Vi trebali održavati četvrtkom od 12 do 14? Naime, dosta studenata je palo EG pa dolazi do preklapanja..

Mozda mozete nagovoriti nekoga iz Ercegove grupe da dodje u moju, a da vi otidjete u njegovu. Ako nije ogroman broj ljudi, radije to ne bih mijenjao.

Added after 2 minutes:

fireball (napisa):
jedno pitanje o predavaonama ne o rasporedu. je li raspored za 203 konacan ili treba unjeti jos nesto kolegija u njega?

Nije konacan, kako mi profesori budu javljali sto su odlucili/dogovorili, tako cu i upisivati.

Added after 3 minutes:

feniks (napisa):
feniks (napisa):
Postoji li mogućnost izmjene termina predavanja iz spa ili euklidskih prostora budući da se poklapaju, a termin koji ste predlozili srijedom se poklapa sa predavanjem iz matematičke analize svim studentima koji su Ma1 ponovno upisali. Početno slovo prezimena mi je B. Ma1 predaje nam profesor Guljaš.

tp (napisa):
Radi se o kolegijima na tri razlicite godine?
Koliko vidim Mat. analiza 1 kod Sikica je sri 8-10.


Tako je, radi se o kolegijima na tri različite godine. Ne znam jeste li uočili, ali spomenuo sam da sam dodijeljen u grupu prof. Guljaša, a termin predavanja iz Euklidskih prostora na nastavničkom smjeru se poklapa s jednim satom predavanja iz Ma1 kod profesora Guljaša, a ne Šikića. Možete li promjeniti u rasporedu nešto po tom pitanju ili je Vase rjesenje da mijenjamo profesore iz Ma1? Također me zanima radi li se na profesorskom smjeru Euklidske prostore prema istom programu kao i na preddiplomskom studiju matematike?


Koliko ja znam, isti je program.

Opcenito govoreci raspored je dugo radjen tako da ne bude kolizija u redovitom nacinu studiranja. Mislim da je na samim studentima koji nisu u redovitim grupama da se usklade s rasporedom. Naravno, u slucajevima velikog broja ljudi ili dogovora s nastavnikom koji je moguce postovati, doci ce do promjene.

Added after 47 seconds:

sunny (napisa):
addriana (napisa):
kkarlo (napisa):
Znam da su različite godine, ali svejedno mislim da će dosta ljudi slušat i Interpretaciju programa s druge godine računarstva i Oblikovanje i analizu algoritama s prve.
Postoji li kakva šansa da se to razdvoji?


Slažem se s kolegom. Imam upisana ta dva kolegija i s obzirom na njihovu težinu bilo bi dobro da nam se omogući praćenje nastave iz oba.


Ja sam u istoj situaciji Confused


Onda za vas vrijedi i isti odgovor iz ovog istog velikog posta.

Added after 4 minutes:

pchelica (napisa):
Čini mi se da Vam se potkrala greškica, za predavanje iz Euklidskih prostora utorkom u rasporedu stoji predavaonica A001, a u rasporedu po predavaonicama A101. Pretpostavljam da je A101 točno?

P.S. Velike pohvale za raspored, mislim da mi je ovo prvi semestar bez preklapanja, a slušam kolegije sa sto strana Smile


Tako je, hvala vam na ispravci.

Added after 9 minutes:

Raspored je neznato osvjezen, najvaznije promjene su pomak Elem. mat. 1 kod Pazanina i Vekt. pr. kod Adamovica.
Sve promjene do sad dosle su na prijedlog/molbu/zahtjev nastavnika.

#32:  Autor/ica: lukaa PostPostano: 19:39 pon, 23. 9. 2013
    —
Postoji li mogucnost da se ili predavanja iz spa ili predavanja iz euklidskih prostora premjeste na neki drugi termin jer se poklapaju? slusam oba kolegija,a drugih termina nema..Hvala Smile

#33:  Autor/ica: stefdenne PostPostano: 20:24 pon, 23. 9. 2013
    —
Citat:
stefdenne (napisa):
U trećoj godini integriranog studija nema navedenih termina za izborne seminare iz fizike (moderne tehnike u fizici i problemski pristup u fizici)

Navedeno je ono sto sam dobio i uskladio sa satnicarom fizickog odsjeka. Za ove seminare citiram sto sam dobio od satnicara:
"izborni predmeti su seminari → pretpostavljam da se nastava ne odrzava"

Obratite se satnicaru fizike (satnicar na phy.hr) ili nastavnicima (svakako im posaljite i link na raspored da znaju koji termini su im na raspolaganju ako se kolegiji ipak odrzavaju).


Možete li mi reći tko je satničar ove godine na fizičkom odsjeku jer nigdje na stranici fizike ne mogu ga naći, a ni na pravilima ocjenjivanja mi nisu navedeni profesori koji drže te predmete?

#34:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 20:49 pon, 23. 9. 2013
    —
stefdenne (napisa):
tp (napisa):
Obratite se satnicaru fizike (satnicar na phy.hr) ili nastavnicima (svakako im posaljite i link na raspored da znaju koji termini su im na raspolaganju ako se kolegiji ipak odrzavaju).

Možete li mi reći tko je satničar ove godine na fizičkom odsjeku jer nigdje na stranici fizike ne mogu ga naći, a ni na pravilima ocjenjivanja mi nisu navedeni profesori koji drže te predmete?


tp ti je napisao mail adresu. Wink

#35:  Autor/ica: krcko PostPostano: 23:12 pon, 23. 9. 2013
    —
Ime i prezime ima u Redu predavanja na str. 11.

#36:  Autor/ica: shakespeare PostPostano: 0:18 uto, 24. 9. 2013
    —
Je li moguće razdvojiti termine vježbi iz SPA i/ili pomaknuti vježbe iz ODJ grupe A-LJ na neki raniji termin? Ako je netko spriječen doći na vježbe iz SPA, nema priliku nadoknaditi izostanak, tj. gradivo na vježbama druge grupe.

#37:  Autor/ica: viki PostPostano: 8:35 uto, 24. 9. 2013
    —
a kako je zamisljeno da oni koji su upisali kombinatoriku na 2.god FiPM idu na vjezbe, ako su oba termina vjezbi u terminima predavanja iz obaveznih kolegija?


i da li je moguce premjestiti fin. modeliranje 1 (prof Vondracek) u srijedu iz termina 15-17 na termin 11-13? jer neki studenti imaju predavanja iz uvoda u opt. od 16-18 a oba kolegija su im obavezna

#38:  Autor/ica: Annoying PostPostano: 13:24 uto, 24. 9. 2013
    —
Seminar 3, natjecanja iz matematike (3. godina nastavnički smjer) zna li se koja grupa studenata je kod prof. Bombardelli, a koja kod prof. Kovača?

#39:  Autor/ica: tp PostPostano: 14:04 uto, 24. 9. 2013
    —
lukaa (napisa):
Postoji li mogucnost da se ili predavanja iz spa ili predavanja iz euklidskih prostora premjeste na neki drugi termin jer se poklapaju? slusam oba kolegija,a drugih termina nema..Hvala Smile

Probajte se prebaciti u drugi termin predavanja iz euklidskih (na nastavnickom smjeru).

Added after 6 minutes:

viki (napisa):
a kako je zamisljeno da oni koji su upisali kombinatoriku na 2.god FiPM idu na vjezbe, ako su oba termina vjezbi u terminima predavanja iz obaveznih kolegija?


i da li je moguce premjestiti fin. modeliranje 1 (prof Vondracek) u srijedu iz termina 15-17 na termin 11-13? jer neki studenti imaju predavanja iz uvoda u opt. od 16-18 a oba kolegija su im obavezna

Kombinatoriku kao izborni ima 10 razlicitih grupa (smjer/godina) i nisam uspio postici da grupa koju spominjete ima vjezbe u prihvatljivijem terminu. Postoji vise opcija, nijedna nije potpuno zadovoljavajuca, ali sto je tu je: ne upisati, upisati ali slusati samo predavanja, a vjezbe posuditi, upisati i slusati vjezbe (sto znaci ili dva sata manje t. igara svaki drugi tjedan ili jedan sat manje fin. modeliranja svaki tjedan).

Financijsko modeliranje je bilo u terminu 11-13, ali je premjesteno na 15-17 zbog zahtjeva nastavnika (sluzbene obveze).

Added after 47 seconds:

Annoying (napisa):
Seminar 3, natjecanja iz matematike (3. godina nastavnički smjer) zna li se koja grupa studenata je kod prof. Bombardelli, a koja kod prof. Kovača?

Ne, podjelit ce vas na prvom satu.

#40:  Autor/ica: lukaa PostPostano: 17:39 uto, 24. 9. 2013
    —
Sada mi se to nažalost djelomično poklapa sa predavanjima iz ma1,kod profesora Guljasa..postoji li mogućnost da se pomakne termin iz euklidskih prostora sat vremena unatrag(9-11) kako bi mogli uspjeti slušati oba kolegija?

#41: izborni fizički seminar moderne tehnike u fizici Autor/ica: stefdenne PostPostano: 21:40 uto, 24. 9. 2013
    —
Kolega, javio sam se po vašoj uputi satničaru i profesoru zaduženom za izborni fizički seminar moderne tehnike u fizici i dobio sam sljedeći odgovor:

.....termin je ponedjeljkom od 13:00 do 15:00 sati u predavaonici F25.
seminari počinju 7.10.2013......


Ja sam javio svim kolegama koje znam, ali jel bi mogli vi taj termin ukomponirati u raspored za integrirani studij mat-fiz 3. godina kako bi ga i svi ostali mogli vidjeti?

#42:  Autor/ica: tp PostPostano: 22:54 uto, 24. 9. 2013
    —
stefdenne (napisa):
Kolega, javio sam se po vašoj uputi satničaru i profesoru zaduženom za izborni fizički seminar moderne tehnike u fizici i dobio sam sljedeći odgovor:

.....termin je ponedjeljkom od 13:00 do 15:00 sati u predavaonici F25.
seminari počinju 7.10.2013......


Ja sam javio svim kolegama koje znam, ali jel bi mogli vi taj termin ukomponirati u raspored za integrirani studij mat-fiz 3. godina kako bi ga i svi ostali mogli vidjeti?

Dodao sam, hvala.

Added after 45 minutes:

Stavio sam na odgovarajuce podforume, ali mislim da je dobro dodati i ovdje:

U prvom tjednu nastave (2.10.2013.) obje grupe kojima drzim nastavu iz Vektorskih prostora nece imati vjezbe. Nadoknade ce biti naknadno oglasene.
Tomislav Pejkovic


U prvom tjednu nastave (3.10.2013.) obje grupe kojima drzim nastavu iz Linearne algebre 2 nece imati vjezbe. Nadoknade ce biti naknadno oglasene.
Tomislav Pejkovic

#43:  Autor/ica: tp PostPostano: 11:10 sri, 25. 9. 2013
    —
tp (napisa):
Na sljedecem linku nalazi se raspored za zimski semestar


http://web.math.pmf.unizg.hr/~pejkovic/raspored/smjerovi.pdf


Stavljam i raspored po predavaonicama da bi zainteresirani studenti mogli provjeriti je li sve konzistentno
http://web.math.pmf.unizg.hr/~pejkovic/raspored/predavaone.pdf

Sve primjedbe i pitanja postavljajte na ovoj temi. Molim da se za nevezane rasprave otvori prikladnija tema.

Moguce probleme javite sto prije, a najbolje do utorka 24. rujna u 17 sati. Tako ce konacni raspored biti objavljen na vrijeme.


Konacni raspored naci cete na gornjim linkovima (ne zaboravite osvjeziti stranicu) ili ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/raspored/raspored.html

Osim eventualnih hitnih izvanrednih situacija, sve daljnje promjene unosit cu nakon prvog tjedna nastave. Iduci tjedan cu biti na konferenciji i zato necu provjeravati mail ni forum.

#44:  Autor/ica: mea PostPostano: 23:53 sri, 25. 9. 2013
    —
Annoying (napisa):
Seminar 3, natjecanja iz matematike (3. godina nastavnički smjer) zna li se koja grupa studenata je kod prof. Bombardelli, a koja kod prof. Kovača?

U prvom tjednu, tj. u ponedjeljak bit ćemo svi zajedno u 101. Tada ćete sve saznati i sve ćemo se dogovoriti. Vidi http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=19193
Slobodno se "grupirajte" (po troje) neovisno o prezimenima.

#45:  Autor/ica: xyzLokacija: Zagreb PostPostano: 9:16 sub, 28. 9. 2013
    —
Imam pitanje za satničara u vezi Statističkog praktikuma 1.

U opisima studija Financijske i poslovne mat. i Mat. statistike (a i na stranici kolegija) piše da se održava ukupno 4 sata tjedno, dok na rasporedu stoji 5 sati. Je li došlo do povećanja satnice ili je greška u rasporedu?

#46:  Autor/ica: cikl0nica PostPostano: 16:44 sub, 28. 9. 2013
    —
U rasporedu za vjezbe iz normiranih prostora pise da se odrzavaju petkom i da traju dva sata, no ne bi li trebali imati samo jedan sat vjezbi tjedno?

#47:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 20:03 sub, 28. 9. 2013
    —
cikl0nica (napisa):
U rasporedu za vjezbe iz normiranih prostora pise da se odrzavaju petkom i da traju dva sata, no ne bi li trebali imati samo jedan sat vjezbi tjedno?


možda će biti svaka 2 tjedna po 2 sata

#48:  Autor/ica: tp PostPostano: 4:26 ned, 29. 9. 2013
    —
Kroz PRVA DVA TJEDNA nastave!
Kolegij "Osnove psihologije odgoja i obrazovanja-Psihologija licnosti" koji se odrzava cetvrtkom od 8 do 12 premjesta se u dvoranu 110, a kolegij "Psihopatologija u djetinjstvu i adolescenciji" koji se odrzava srijedom od 12 do 14 sati u dvoranu 201.

(Razlog je potreba za projektorom koji nece jos biti postavljeni u nove ucionice u prva dva tjedna.)

#49:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 21:34 pon, 30. 9. 2013
    —
Poštovani gospodine satničar,

upućujem vam zahtjev, tj. zamolbu od strane prof. Opića za kolegij Metodologija znanstvenog istraživanja, da se premjesti u veću predavaonu od 105. Danas je 20-ak ljudi stajalo sa strane jer nisu imali gdje sjediti.

Također, predavanja će trajat 4 sata umjesto 2 i održavat će se svaka dva tjedna. Ciklus počinje od idućeg tjedna.

LP

#50:  Autor/ica: tp PostPostano: 17:22 ned, 6. 10. 2013
    —
Prenosim danasnju obavijest:

Citat:
Od sutra (7.10.2013.) se nastava moze odvijati prema predvidjenom rasporedu u A001, A002, A101. U tim ucionicama je problem uspjesno rijesen (osim prvog reda klupa u A001 sto ce se rijesiti uskoro).
Problem s A102 je slozeniji i ta se ucionica nece moci koristiti do daljnjega.
Nastava iz nje za sada se preusmjerava u 201. Ta zamjena neka bude na snazi sve do sljedece obavijesti.


Added after 22 minutes:

jackass9 (napisa):
Poštovani gospodine satničar,

upućujem vam zahtjev, tj. zamolbu od strane prof. Opića za kolegij Metodologija znanstvenog istraživanja, da se premjesti u veću predavaonu od 105. Danas je 20-ak ljudi stajalo sa strane jer nisu imali gdje sjediti.

Također, predavanja će trajat 4 sata umjesto 2 i održavat će se svaka dva tjedna. Ciklus počinje od idućeg tjedna.

LP

Ja imam u popisu predmeta samo Metodologija istraživanja odgoja i obrazovanja, pretpostavljam da se o tome radi, bit ce prebaceno.

#51:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 17:33 ned, 6. 10. 2013
    —
da, to je ta metodologija...malo sam pomiješao Smile

da ne bude zabune, to je ona koja se održava ponedjeljkom u 16:00

hvala vam Smile

#52:  Autor/ica: tp PostPostano: 20:37 ned, 6. 10. 2013
    —
Nove promjene u rasporedu, za svaki slucaj provjerite raspored (na vec navedenim linkovima).

- Rezerviran i praktikum 3 za Znanstveno racunanje (Bosner) sri 8-12
- Metodologija istrazivanja (Opic) premjestena s pon 16-18 (105) u pon 16-20 (006)
- Popravljena rezervacija prostorija za Linearnu algebru 2 (Pejkovic) sa cet 13-17 na cet 12-16 u A102
- Prebacen Rac. prakt. 1 (grupa Valent postaje Mihelcic) s cet 12-14 na sri 18-20 u PR1
- Rezervirano za Uvod u slozeno pretr. podataka (Drmac) PR3 uto 13-18
- Rezervirano za seminar Geometrija u fizici (Basic) 109 pet 16-19
- Prebacena Matematika 3, vjezbe (Arambasic) s pon 12-14 108 na uto 12-14 109
- Zamjena predavaona Teorija skupova (Vukovic) ide u pet 16-18 u 003, Analiticka geometrija (Milin-Sipus) ide u pet 16-19 u A102
- Difraf, vjezbe (Basic) prebacene s pon 15-17 101 na pon 16-18 A101

#53:  Autor/ica: tp PostPostano: 21:41 sri, 9. 10. 2013
    —
- Prebacene vjezbe iz Teorije skupova (Cacic) s pet 14-16 na cet 16-18 005
- Prebaceno Financijsko modeliranje 1 (Vondracek) sa cet 12-13 na sri 11-12 005

Added after 1 minutes:

Napomena za demonstratore koji mi salju mailove:

U principu ne rezerviramo predavaonice za demonstrature, nego se studenti smjeste u onu koja u pojedinom terminu nije zauzeta.

#54:  Autor/ica: tp PostPostano: 12:40 pon, 14. 10. 2013
    —
- Interpretacija programa (Puljic) je pet 8-11 u PR2
- Prebaceno Oblikovanje i analiza algoritama (Nogo) s pet 9-12 na pet 11-14 104
- Prebacene Osnove algoritama (Marohnic) sa cet 16-18 na sri 12-14 PR1
- Promjena predavaonice PDJ 1 (Jurak) iz 006 u 104, isti termin uto 17-20
- Promjena predavaonice Analiticka geometrija (Franusic) iz A102 u 006, isti termin uto 15-18

#55:  Autor/ica: tp PostPostano: 18:36 ned, 20. 10. 2013
    —
- Dodano PDJ (Tambaca) cet 10-12 203 i Numericka analiza (Bosner) pon 10-12 203
- Prebaceno Rac. praktikum 1 (Mihelcic) sa sri 18-20 na uto 18-20 PR1

Added after 26 minutes:

Prenosim obavijest:
Citat:
Od sutra (21.10.) sve 4 nove predavaonice (A001, A002,
A101, A102) su u funkciji sa svim raspolozivim sjedecim mjestima.

#56:  Autor/ica: tp PostPostano: 1:13 pet, 8. 11. 2013
    —
- Prebacena Nelinearna analiza i primjene (Tutek) sa cet 16-19 105 na cet 13-16 002
- Dodan Svrtan Doktorski kolegij u pon 13-15 104
- Rezervirano za novu grupu iz Metodike mat. 1 (Valent) pet 8-10 110
- Prebaceni Zivotopisi matematicara (Starcevic) iz A001 u 004 (obje grupe, pon 18-20, pet 8-10)
- Dodan Perše Doktorski kolegij u uto 12-14 105
- Premjestene Modularne forme (Kazalicki) iz 203 u 002 (sri 15-17)



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin