pitanje u vezi zadatka
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Strukture podataka i algoritmi

#1: pitanje u vezi zadatka Autor/ica: kika PostPostano: 10:35 pon, 20. 11. 2006
    —
imam mali problem.napisala sam zadatak iz zadace,koji radi to sto treba,ali kad unesem vise od 8znakova mi ispisuje \nettiS i u nastavku ono sto treba ispisati.
da li mi netko moze reci u cemu je problem,da li je stvar u mom programu,da li sam slucajno negdje postavila neko ogranicenje ili nesto trece? Sad

#2:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 13:37 pon, 20. 11. 2006
    —
Tesko da ce ti netko moci na to pitanje odgovoriti bez uvida u problematicni dio koda.

#3:  Autor/ica: kika PostPostano: 15:22 pon, 20. 11. 2006
    —
tu sam na faksu probala i tu se sve ok i nemam vise tih cudnih znakova...
svejedno hvala:-)

#4:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 22:02 pon, 20. 11. 2006
    —
Nadam se da su asistenti iz spa već zapamtili koji ja zadatak imam pa bi ih molila ako mi mogu dat još primjer dva za provjeru? ja sam ga napokon završila (bio je ovo dug tjedan i naporan al jubav moja In love od zadatka je napokon među nama [size=7](hehe kad se sjetim da mi je prije 2 dana imala 40 grešaka) [/size]) i radi mi za primjer koji mi je dan no pošto znam sebe postoji mogučnost da radi za ovaj a ne i za ostale. sad se vjerovatno pitate zašto ja sama nemrem smislit? zato što sam već smislila 3 i 2 su mi ispala točno (tj moje rješenje i ono što komp izbaci se poklapa) a 1 ne (sad ili ja to nisam dobro izvrtila ili program) pa bih molila ako nije problem. ako je vidjet ćemo na predaji dal radi a usput možemo vježbat za vjerovatnost i računat koja je vjerovatnost da radi hehe Twisted Evil

#5:  Autor/ica: pero PostPostano: 10:04 uto, 21. 11. 2006
    —
Da ne otvaram novu temu.

Da li kod mora biti lijep, elegantan, optimalan

npr. svaka moja funkcija ima drugačije imenovane varijable, imam puno koda koji se ne izvršava, imam puno funkcija koje nikad neće biti pozvane, imam program od 200 linija koda koji bi se mogao svest na 80, puno nepotrebnih komentara ...

Ali program radi ono kaj bi trebal!

Hoće li to utjecat na rezultat moje prezentacije u srijedu?
I da li moram implementirat sve funkcije atp-a, u mom slučaju bin stabla

#6:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 10:26 uto, 21. 11. 2006
    —
možda bolje da ti odgovori neko stručniji i upučeniji al zašto ne pobrišeš funkcije koje ti ne trebaju? ja sam kad sam počela pisat zadatak prvo napisala sve moguče funkcije za BTREE i STACK s tim da sam za STACK imala dupel funkcije, al onda kad sam napisala i ostatak zad tj kad je napokon proradio onda sam pobrisala išak funkcija. za optimalnost ti ne znam

#7:  Autor/ica: Zvone PostPostano: 10:27 uto, 21. 11. 2006
    —
pero (napisa):
Da li kod mora biti lijep, elegantan, optimalan

Ne, ne i ne Smile Nazalost Klackanjeeeee! Ali asistenti bi bili jako zahvalni kad bi kod bio takav, i puno bi blagonaklonije gledali na nj. A i vjerojatno bismo te manje gnjavili jer je takav kod moguce lakse i brze skuziti.

Dakle, sam izgled koda, dok god nije rijec o totalnom dzumbusu i dok su sve funkcije iz atp-a na broju (osim, ponovno, LEFT/RIGHT_SUBTREE kod implementacije BTREE pomocu polja) nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti.

#8:  Autor/ica: pero PostPostano: 10:50 uto, 21. 11. 2006
    —
mladac (napisa):

al zašto ne pobrišeš funkcije koje ti ne trebaju?


Zvone (napisa):

dok su sve funkcije iz atp-a na broju (osim, ponovno, LEFT/RIGHT_SUBTREE kod implementacije BTREE pomocu polja) nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti


znači, sve funkcije moraju biti tu?
Problem mi je jer nemam komp u zg, pa moram dolazit na faks da si zbigecam program

#9:  Autor/ica: weirdieLokacija: na svom aršinu prostora PostPostano: 11:16 uto, 21. 11. 2006
    —
Zvone (napisa):
nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti.


kak, broj bodova?
sta nece samo biti - dobio si 7% ili dobio si 0%? Shocked

#10:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 11:19 uto, 21. 11. 2006
    —
weirdie (napisa):

kak, broj bodova?
sta nece samo biti - dobio si 7% ili dobio si 0%? Shocked


nope Wink
gle ovdje

#11:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 11:19 uto, 21. 11. 2006
    —
Zvone (napisa):
Bodovanje zadaca ce biti parcijalno, tj. bit ce moguce dobiti i nesto izmedju 0 i 7.

#12:  Autor/ica: weirdieLokacija: na svom aršinu prostora PostPostano: 11:22 uto, 21. 11. 2006
    —
tenk ju veri mač. ove sekunde sam i ja to vidjela. Very Happy

#13:  Autor/ica: weirdieLokacija: na svom aršinu prostora PostPostano: 11:38 uto, 21. 11. 2006
    —
i jopet, da ne započinjem novu temu:
kod implementacije LIST pomoću kursora, naredba koja vraća prvu poziciju u listi jest space[0].next,
ako je space neka struktura sastavljena od elementa i kursora?

#14:  Autor/ica: Zvone PostPostano: 12:25 uto, 21. 11. 2006
    —
Citat:
kod implementacije LIST pomoću kursora, naredba koja vraća prvu poziciju u listi jest space[0].next


Ne! U polju SPACE cuvamo sve liste u nasem programu; nije nuzno da ijedna od njih pocinje na indexu 0. Tip LIST je definiran kao int i listu poistovjecujemo sa indexom na kojem se nalazi header celija (uoci: to je po definiciji implementacije sa kursorima i pointerima upravo pozicija prvog elementa liste). Dakle, funkcija position FIRST(LIST L) koja vraca poziciju prvog elementa liste, treba vratiti upravo parametar L koji je dobila Smile

#15:  Autor/ica: weirdieLokacija: na svom aršinu prostora PostPostano: 12:41 uto, 21. 11. 2006
    —
hvala puno.
dal se smije napraviti polje pointera na liste, tj. polje tih l-ova, pa po tome operirati dalje (sort, traženje minimuma i sl.), dal ce bit priznato u zadaći? recimo, meni bi tako bilo lakše.

#16:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 16:05 uto, 21. 11. 2006
    —
mladac (napisa):
ja sam kad sam počela pisat zadatak prvo napisala sve moguče funkcije za BTREE i STACK s tim da sam za STACK imala dupel funkcije, al onda kad sam napisala i ostatak zad tj kad je napokon proradio onda sam pobrisala išak funkcija.


Ako sam dobro shvatio tebe i kolegu Bujanovica, ti si malo prevec brisala:

Zvone (napisa):
...i dok su sve funkcije iz atp-a na broju...


@Zvone: grijesim li? Think

#17:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 18:40 uto, 21. 11. 2006
    —
pa što će mi funkcije u zadatku koje mi ne trebaju? Confused
logično mi je da ja napišem funkcije koje mi trebaju i koje su doslovno kopirane iz skripte? nije li? mislim ak nisam u pravu lako ja kopiram funkcije iz skripte Very Happy
mislim imam preko 200 linija u programu zar trebam još Shocked (imam duplo za stogove jer primaju različite tipove i još za btree al samo ovi na koje se pozivam)

je li to dobro? program radi

#18:  Autor/ica: marijapLokacija: zg PostPostano: 19:08 uto, 21. 11. 2006
    —
Kolko sam ja shvatila, smisao određenog atp-a je da ga implementiramo standardno, tj. uključimo u program (neovisno o tome hoćemo li ih baš sve koristiti) SVE funkcije kojima smo ga opisali.
Uostalom, negdje je spomenuto da se smiju izostaviti eventualno 2-3 f-je kod binarnih stabala koje su dosta kompliciranije za implementirat, a nepotrebne su za podijeljene zadatke.

primjer: da implementiraš atp COMPLEX (kompleksne brojeve), zar bi izostavila f-ju koja množi 2 kompleksna broja samo zato jer ju nećeš koristiti ?! Confused pa onda taj atp nije specifičan za kompleksne brojeve nego iza neku drugu vrstu struktura, recimo, vektore u R2...!?

mladac, kak možeš uopće imat "duple" f-je?...
pa nabrojiš ih, tj. implementiraš sve za stack i sve za btree (osim možda onih za koje je asistent napomenuo da nisu nužne), a koristiš ih po potrebi.

#19:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 19:16 uto, 21. 11. 2006
    —
pa zato što i imam dvije implementacije stoga. jer mi jedan stog prima karaktere a jedan binarnarno stablo. pa time i imam posebne funkcije za obje (ma to je ok reko mi je asistent već u onoj pomoći da ću morat imat duple) nogo molila bi asitenta da potvrdi to da moram imat i funkcije koje ne koristim? nije mi problem ih dodat al ak netrebam rađe ne bi, a zapravo kad pogledam većinu i imam al ipak...

#20:  Autor/ica: Zvone PostPostano: 19:18 uto, 21. 11. 2006
    —
Evo pricao sam sa Krunom i dogovor je otprilike ovakav: iako je pozeljno, ne morate imati napisane bas sve funkcije iz atp-a, vec samo one koje koristite. Medjutim, ako neku funkciju niste napisali, trebate biti u stanju napisati ih na licu mjesta (to ne znaci da cemo svakog tko nema neku funkciju traziti da ju i napise, ali se moze dogoditi da nekog pitamo i to Smile).

Inace, kao sto je i spomenuto na samoj stranici od zadaca, vasi programi da bi napravili ono sto se u zadatku trazi (dakle, npr. nasli sve cvorove sa jednim djetetom, pretvarali infix u postfix pomocu stabala, spajali liste i sl.) __moraju__ koristiti funkcije definirane u atp-u -- ako npr usred Dijkstrinog algoritma pise T->label = ch; necete moci dobiti maximum bodova. U biti sve sto nije dio samog atp-a treba biti napravljeno neovisno o implementaciji.
Iznimka od ovog pravila je generiranje bin. stabla iz ulaza zadanog preorder obilaskom upotpunjenim NULL-oznakama (oni koji imaju ovakav zadatak, znaju o cemu je rijec) -- tu zbog dosta zapetljane rekurzije ipak smijete napraviti unos ovisan o implementaciji.

#21:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 19:43 uto, 21. 11. 2006
    —
evo iz stoga ipak imam sve funkcije a može li mi netko nabrojat koje sve treba/netreba imat iz BTREE pliz. sad kad sam sve napisala da napišem još i to Cool

#22:  Autor/ica: vanja PostPostano: 9:40 sri, 22. 11. 2006
    —
za BTREE:
MAKE_NULL, EMPTY,
INSERT_LEFT_CHILD, INSERT_RIGHT_CHILD,
DELETE, ROOT, LEFT_CHILD, RIGHT_CHILD, PARENT,
LABEL, CHANGE_LABEL

ovo su sve koje smo radili ne ukljucujuci CREATE, LEFT_SUBTREE i RIGHT_SUBTREE

#23:  Autor/ica: b3ml PostPostano: 15:06 čet, 30. 11. 2006
    —
moze li mi neko pomoc oko zadatka ili barem da mi kaze ideju kako ga rjesit?!

evo zad: treba riješit problem vraæanja novca i napišiti odg program uz pretpostavku da su nam na
raspolaganju
novèanice od po
1000,500,200,100,50,20,10,5,2,1 kn.broj pojedinih apoena je dan sa
(N[1000],N[500],...,N[1]).



Forum@DeGiorgi -> Strukture podataka i algoritmi


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin