krivo zadan zadatak
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Kriptografija

#1: krivo zadan zadatak Autor/ica: Nina PostPostano: 18:36 sub, 31. 3. 2007
    —
Već danima pokušavam riješiti prvi zadatak iz kriptografije i već počinjem sumnjati je je zadatak krivo zadan. Kome se obratiti u tom slučaju??? Može li asistent to provjerit???

moderator: molim bez otvaranja istovjetnih topica bezveze (prvi sam obrisao). pa molim bez toga ubuduće Wink

#2:  Autor/ica: vanishLokacija: stambena zgrada PostPostano: 19:10 sub, 31. 3. 2007
    —
???

#3: Zadatak je u redu. Autor/ica: marcel PostPostano: 22:49 sub, 31. 3. 2007
    —
Zadatak je u redu.

#4:  Autor/ica: Gost PostPostano: 23:30 sub, 31. 3. 2007
    —
A sto treba znaciti u drugom zadatku kod Playfairove sifre, onaj dodatak, tocnije dio u kojem se kaze "hrvatska slova zamijenite kao kod afine sifre"?

#5: ČĆĐŠŽ Autor/ica: marcel PostPostano: 6:55 ned, 1. 4. 2007
    —
iz skripte...

"
Mi ćemo se u daljnjim primjerima koristiti engleskim (međunarodnim) alfabetom od 26 slova. Ukoliko ćemo raditi s otvorenim tekstom na hrvatskom jeziku, onda ćemo Č i Ć zamijeniti sa C, a Đ, Dž, Lj, Nj, Š, Ž redom sa DJ, DZ, LJ, NJ, S, Z.
"

#6:  Autor/ica: Gost PostPostano: 9:39 sri, 4. 4. 2007
    —
I ja imam problema s prvim zadatkom. Šifrat upišem u program Vigenere Cracker i niti za jedan m od 3 do 15 ne dobijem smislen otvoren tekst. Je li šifrat krivo napisan ili???

#7:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:13 sri, 4. 4. 2007
    —
Ni ja ga ne mogu riješiti Confused

Ni za koju duljinu ključa, I_c mi nije dobar Sad Nikako da mi se poklope dobri brojevi za svaki z_i... Sad Ne kuzim... I kad uzmem neki koji ima u svim drugim recima ok brojeve, osim u njih par, ne dobivam ništa smisleno... Sad

Help...

#8:  Autor/ica: petrich PostPostano: 13:25 sri, 4. 4. 2007
    —
Anonymous (napisa):
Ni ja ga ne mogu riješiti Confused

Ni za koju duljinu ključa, I_c mi nije dobar Sad Nikako da mi se poklope dobri brojevi za svaki z_i... Sad Ne kuzim... I kad uzmem neki koji ima u svim drugim recima ok brojeve, osim u njih par, ne dobivam ništa smisleno... Sad

Help...


pa, jesi li probao/la prvo primjeniti Kasiskijev test?
nakon toga provjeri pretpostavku, sudeci po mojim brojevima koje sam dobila za I_c, nisu bas idealni ko u skripti, al recimo da trazis sto vece. moji su neki i preko 0.09, pa svejedno stima.
kad si to napravio onda gledas index koincidencije s jezikom, programcic ti baci neku kljucnu rijec. i sad, ako rijec bas i nema smisla, onda probaj promjeniti neka slova u toj rijeci tako da rijec ima smisla, naravno, pazis na MIc pri odabiru nekog slova umjesto onog koje ti je ponudio program.
Nadam se da sam bar malo pomogla.. Wink

#9:  Autor/ica: ta2aLokacija: zg PostPostano: 15:28 sri, 4. 4. 2007
    —
Anonymous (napisa):
I ja imam problema s prvim zadatkom. Šifrat upišem u program Vigenere Cracker i niti za jedan m od 3 do 15 ne dobijem smislen otvoren tekst. Je li šifrat krivo napisan ili???


pa ne rijesi ti on to skroz tocno, gledaj kljucne rijeci koje ti ispadaju i vidi iz koje bi mogao/la dobit smislenu rijec tak da promijenis koje slovo. tak sam ja uspjela rijesit Wink

edit: kao sto je petrich napisala Wink

#10: Mo's mislit kak su krivo zadani Autor/ica: marcel PostPostano: 16:16 sri, 4. 4. 2007
    —
Zadaci su provjereni. Lani s ovim sifratima nije bilo problema..

Cudi me da ne mozete dobiti ni duljinu rijeci. To obicno ide bez problema.

Za kljucnu rijec koji puta morate paziti - moze se dogoditi da najveci indeks koincidencije dobijete za pomak koji ne odgovara kljucu. Onda se ne gleda taj g (najveci) nego sljedeci po redu. ... to se moze prokuziti iz toga sto otvoreni tekst mora imati smisla (a i kljucna rijec).

Ono o Vigenere crackeru ne bi komentirao..

Pozdrav,
Marcel

#11:  Autor/ica: Mr.Doe PostPostano: 9:07 ned, 8. 4. 2007
    —
Imam problema sa prvim zadatkom,naime (mislim!) da sam nasao tocnu duljinu kljucne rijeci i kljucnu rijec,no onda dolaze problemi, pola teksta mi je dobro(tj.nesta smisleno) pa pola neka cuda Crying or Very sad .
Necu prisati kljucnu rijec i njezinu duljinu,nego cu napisati ot. tekst ;

-tekst je maknut-

Da li je to uopce moguce? Confused Osim,ako nije dobro zadan prvi zadatak.

Ukoliko smatrate da (polovica) otv. teksta nekome jako pomaze,mogu to maknuti.
Pomozite mi !!

Edit:Ispricavam se sto sam stavio tekst na forum.Ubuduce to necu raditi.


Zadnja promjena: Mr.Doe; 11:35 ned, 8. 4. 2007; ukupno mijenjano 2 put/a.

#12:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 9:27 ned, 8. 4. 2007
    —
Potencijalno "problematicna" pitanja je bolje pitati PMom. Confused Ili pitati javno, a "tajni" info poslati na PM. Smile

#13: Molba Autor/ica: marcel PostPostano: 10:53 ned, 8. 4. 2007
    —
Molim vas da ovo ne radite - nemojte postati zadatke na forum.

Pozdrav,
M.

#14: Greska Autor/ica: marcel PostPostano: 11:11 ned, 8. 4. 2007
    —
Greska koju je student napravio je sljedeca:
na mjestu gdje mu puca tekst je krivo prepisao sifrat i umetnuo jedno 'B' kojeg u zadatku nema.

Umjesto
"sufbt" prepisao je "suBfbt". Onda naravno vise kljuc i sifrat nisu "u fazi" i cijela stvar ne stima.

Zar je lakse ostaviti poruku na forumu nego provjeriti da li je zadatak dobro prepisan?

Pozdrav,
M.

#15:  Autor/ica: c_l PostPostano: 16:41 ned, 8. 4. 2007
    —
dobro, dobro, samo je previdio gresku..
ne se zivcirati!! Laughing

#16: Ko se zivcira? Autor/ica: marcel PostPostano: 17:45 ned, 8. 4. 2007
    —
Smile

#17:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:27 čet, 19. 4. 2007
    —
u 1. zadatku 3. zadace jedno slovo otvorenog teksta je ocito krivo. problem je sto na njegovo mjesto mogu doci dva razlicita slova, a da tekst bude smislen. mogu li predati rjesenje s tim krivim slovom?

#18: Dogadja se i to. Autor/ica: marcel PostPostano: 18:21 čet, 19. 4. 2007
    —
Dogadja se i to. Moja greska...

Pozdrav,
Marcel

#19:  Autor/ica: raspjevani_opat PostPostano: 9:06 sub, 28. 4. 2007
    —
imam VELIKIH problema sa 1. zadatkom.
nasao sam broj redaka i stupaca, al budici da je on velik nikako da nadjem otvoreni text.

neki savjet?

#20:  Autor/ica: Perosito PostPostano: 11:32 sub, 28. 4. 2007
    —
Napravi tablicu usporedbe s onim najčešćim bigramima iz skripte, meni je poprilično jasno došlo rješenje, jedino ti treba vremena da to izbrojiš, ak nemaš program za to. Opasni su ti danasnji PCi
A nakon toga možeš izrezat trakice i probat poslagat kak bi moglo biti, lakše je za vidit rješenje nego na papiru.
PS Ne brini ak dobiješ "neobičan" otvoreni tekst. silly + roll

#21:  Autor/ica: raspjevani_opat PostPostano: 11:39 sub, 28. 4. 2007
    —
napravio sam (a to je bilo PUNO posla jer je tablica 13*13)...
al opet, nikako da nadjem pravu, dobitnu kombinaciju...

i ono sto je najgore, vrlo malo bigrama mi se pojavljuje za tako veliku tablicu...

#22:  Autor/ica: mesicLokacija: /dev/(m)ucenje PostPostano: 17:31 sub, 28. 4. 2007
    —
Meni je na kraju ispalo da je 33x5... tako da me nemoj nikaj pitat, mučio sam se nekih 6 sati Cetiri losha ubishe tri Milosha... sa varijantama 11x15 i 15x11 jer mi nikako nije išlo u glavu da je 33x5 Mad

I onda slučajno, u krajnjem očaju , išao buljit u prvih 5 slova i vidio PITAL...

#23:  Autor/ica: Gost PostPostano: 23:42 sri, 2. 5. 2007
    —
zar nije receno da je broj stupaca izmedju 4 i 16?

#24: Trebalo je ici glatko Autor/ica: marcel PostPostano: 8:23 čet, 3. 5. 2007
    —
Pa slucaj sa 5 stupaca je trebao biti prvi koji je trebalo probati... posto (najmanji slucaj) 4 ne dijeli ukupan broj znakova. Tako da je ovaj zadatak trebao ici glatko.

Pozdrav,
Marcel

#25:  Autor/ica: ta2aLokacija: zg PostPostano: 9:01 čet, 3. 5. 2007
    —
ja sam imala slučajeve sa 7, 13 i 14 stupaca i nikako nije išlo glatko... Sad ak je 7 -> u drugom retku ima 0 samoglasnika, a ak je 13 il 14 ima 2... Boli me glava

#26:  Autor/ica: mesicLokacija: /dev/(m)ucenje PostPostano: 15:21 čet, 3. 5. 2007
    —
Je trebalo je ići glatko, ali prema uputama za rješavanje trebalo je prvo izračunati omjere suglasnik/samoglasnik koji su meni ispali bolji za 11x15 nego 33x5... i eto ti ga. Lako se sad pravit pametan Smile



Forum@DeGiorgi -> Kriptografija


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin