Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

termin 3. kolokvija
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 7:43 sri, 21. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
Glupo je da se prigovara na nesto sto nije obavezno. Nemoj ici i basta. [/quote]

da se nije naglasavalo nekoliko puta na pocetku, a onda i jucer kakav je pismeni, ja jedne jedine sekunde nebi razmisljao... jednostavno covjek odvagne:

[u]4 kolokvija+4 zadace+4 latexiranja+4 predaje[/u] s jedne strane
[u]1 pismeni[/u] s druge strane

Da je [b]stvarno[/b] potrebno jednako znanje (sto bi [b][u]valjda[/u][/b] trebalo biti) za prolazak pismenog i kolokvija samo usporedi utroseno vrijeme.
Nesi (napisa):

Glupo je da se prigovara na nesto sto nije obavezno. Nemoj ici i basta.


da se nije naglasavalo nekoliko puta na pocetku, a onda i jucer kakav je pismeni, ja jedne jedine sekunde nebi razmisljao... jednostavno covjek odvagne:

4 kolokvija+4 zadace+4 latexiranja+4 predaje s jedne strane
1 pismeni s druge strane

Da je stvarno potrebno jednako znanje (sto bi valjda trebalo biti) za prolazak pismenog i kolokvija samo usporedi utroseno vrijeme.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 10:22 sri, 21. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji je smisao ovoga tvog zadnjeg? Pa valjda je svatko od na su stanju SAM procijeniti sto mu pase/ne pase.
Ono sto sam ja rekla je da je besmisleno dramiti oko stvari koje NISU obavezne i na koje ste svojim potpisom pristali. Nitko vas nije tjerao da idete u sustav kolokvija, nitko vam ne brani da odustanete ako skuzite da vam nejde/ne pase... Dakle, cak niti autogram nije obvezujuci.

I ZATO drama po forumu NEMA smisla. Jer kolokviji niti zadace nisu uvjeti ni za sto.

Btw, ti si bio na pismenom pa znas iz prve ruke kako rok izgleda? Ili se samo povodis pricama o ultra teskim rokovima ili sta li vec? Ovo je obicno pitanje, ja roka vidjela nisam i nemam namjeru.
Ali da mi je dovoljno prekipilo, ne bi me niti to sto sam prozvana da budem administrator sprijecilo da odustanem od svega i cekam neko doba za izac na pismeni. I to je ono sto ja pokusavam reci - ne svidja ti se? Pa nemoj.
Nismo bolonjska generacija da nemamo izbora oko nacina polaganja kolegija. I bas zato sto IMAMO izbor, i bas zato sto je taj izbor prilicno slobodan - pljuvanje po sustavu i kukanje po forumu je BESMISLENO.

Pod kukanjem smatram ovaj topic 'mi smo jadni mali i to nije fer i to treba mijenjati jer smo mi jadni mali' tip kukanja. Bez ovoga 'to treba mijenjati' je kuknjava sasvim u redu. Pa svakome od nas moze nesto biti tesko ;) I normalno je da se covjek ima potrebu nekome izjadati. Ali jadanje i deranje po sustavu nije ista stvar.
Koji je smisao ovoga tvog zadnjeg? Pa valjda je svatko od na su stanju SAM procijeniti sto mu pase/ne pase.
Ono sto sam ja rekla je da je besmisleno dramiti oko stvari koje NISU obavezne i na koje ste svojim potpisom pristali. Nitko vas nije tjerao da idete u sustav kolokvija, nitko vam ne brani da odustanete ako skuzite da vam nejde/ne pase... Dakle, cak niti autogram nije obvezujuci.

I ZATO drama po forumu NEMA smisla. Jer kolokviji niti zadace nisu uvjeti ni za sto.

Btw, ti si bio na pismenom pa znas iz prve ruke kako rok izgleda? Ili se samo povodis pricama o ultra teskim rokovima ili sta li vec? Ovo je obicno pitanje, ja roka vidjela nisam i nemam namjeru.
Ali da mi je dovoljno prekipilo, ne bi me niti to sto sam prozvana da budem administrator sprijecilo da odustanem od svega i cekam neko doba za izac na pismeni. I to je ono sto ja pokusavam reci - ne svidja ti se? Pa nemoj.
Nismo bolonjska generacija da nemamo izbora oko nacina polaganja kolegija. I bas zato sto IMAMO izbor, i bas zato sto je taj izbor prilicno slobodan - pljuvanje po sustavu i kukanje po forumu je BESMISLENO.

Pod kukanjem smatram ovaj topic 'mi smo jadni mali i to nije fer i to treba mijenjati jer smo mi jadni mali' tip kukanja. Bez ovoga 'to treba mijenjati' je kuknjava sasvim u redu. Pa svakome od nas moze nesto biti tesko Wink I normalno je da se covjek ima potrebu nekome izjadati. Ali jadanje i deranje po sustavu nije ista stvar.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 14:31 sri, 21. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]Btw, ti si bio na pismenom pa znas iz prve ruke kako rok izgleda? Ili se samo povodis pricama o ultra teskim rokovima ili sta li vec?[/quote]

Nisam bio.
Nisam vidio.

Ono sta sam cuo, [color=red]cuo sam od asistenta:[/color] "Ovo moze bit najtezi ispit na faxu..." (zadnje vjezbe), "Ako ne prodete kolokvij to je isto ko da ste pali, jer je pismeni takav da..." (prvi semestar, vjezbe prije prvog kolokvija).

[color=red]*[/color] -> ovo bi valjda trebalo nesto znacit.
Nesi (napisa):
Btw, ti si bio na pismenom pa znas iz prve ruke kako rok izgleda? Ili se samo povodis pricama o ultra teskim rokovima ili sta li vec?


Nisam bio.
Nisam vidio.

Ono sta sam cuo, cuo sam od asistenta: "Ovo moze bit najtezi ispit na faxu..." (zadnje vjezbe), "Ako ne prodete kolokvij to je isto ko da ste pali, jer je pismeni takav da..." (prvi semestar, vjezbe prije prvog kolokvija).

* → ovo bi valjda trebalo nesto znacit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:03 sri, 21. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"][quote="Nesi"]Btw, ti si bio na pismenom pa znas iz prve ruke kako rok izgleda? Ili se samo povodis pricama o ultra teskim rokovima ili sta li vec?[/quote]

Nisam bio.
Nisam vidio.

Ono sta sam cuo, [color=red]cuo sam od asistenta:[/color] "Ovo moze bit najtezi ispit na faxu..." (zadnje vjezbe),
[color=red]*[/color] -> ovo bi valjda trebalo nesto znacit.[/quote]

da, da izvlacis komade recenice :roll:
nastavak citirane recenice je bio 'ali to nema smisla i to nemam namjeru raditi'
Svaki kolegij moze biti najtezi, ovisno o tome kako se nastavno osoblje postavi :roll: I to je ono sto je asistent Jelaska rekao, sto vjerujem da nisi precuo, ali da ti je ovaj dio bio interesantniji za citirati. Ako si precuo, onda ne pratis dobro :-P
Anyway, to je citat sa obrane zadace, ne znam da li je odrzao isto predavanje i pod vjezbama, al nekako cisto sumnjam u to da se ponavljao dvaput u 2 sata. Isto kad je odrzao predavanje da su ljudi prepisivali zadace, i da ce kazniti prepisivace sa -35 bodova.

Sto se tice druge recenice, ne sjecam se da li je uistinu rekao 'al to je kao da ste pali jer pismeni su....', ono sto se sjecam da je rekao da ce na pismenima biti originalni, nesablonizirani zadaci, a da za kolokvije garantira twist na zadatke iz obaveznog dijela zadace + nesto originalnog.
Da, rekao je da su pismeni vec samo zbog te cinjenice tezi i da svima preporuca da idu na kolokvije jer je lakse obaviti vec vidjeno negoli originalno i da nasi zadaci koje smislimo ce sluziti za buduce pismene ispite.

Ajde sad lijepo zavrsi citiranu recenicu.... bas me zanima sto si ti upamtio... "Ako ne prodete kolokvij to je isto ko da ste pali, jer je pismeni takav da..."

Anyway, slazem se s prvim dijelom izjave - osoba koja nije bila u stanju skupiti barem 50 bodova na svakom od ovih kolokvija nakon sto je SAMOSTALNO rijesila zadacu - uistinu na prvim ispitnim rokovima nema sta traziti... jer cisto sumnjam da bi odmah u sestom mjesecu to savladala, ako nije savladala tokom godine.
A da nitko nece proci pismeni ili stoligod da pokusavas insinuirati - valjda je jasno da je nemoguce - uvijek postoje ljudi koji dobro spreme.
Ono sto je Jelaska rekao je da ce se za pismeni jednostavno morati dobro spremiti, za kolokvije takvo spremanje nije potrebno UKOLIKO osoba SAMOSTALNO rijesi zadacu i smisli ORIGINALNE zadatke i tako 4 puta....
Markec (napisa):
Nesi (napisa):
Btw, ti si bio na pismenom pa znas iz prve ruke kako rok izgleda? Ili se samo povodis pricama o ultra teskim rokovima ili sta li vec?


Nisam bio.
Nisam vidio.

Ono sta sam cuo, cuo sam od asistenta: "Ovo moze bit najtezi ispit na faxu..." (zadnje vjezbe),
* → ovo bi valjda trebalo nesto znacit.


da, da izvlacis komade recenice Rolling Eyes
nastavak citirane recenice je bio 'ali to nema smisla i to nemam namjeru raditi'
Svaki kolegij moze biti najtezi, ovisno o tome kako se nastavno osoblje postavi Rolling Eyes I to je ono sto je asistent Jelaska rekao, sto vjerujem da nisi precuo, ali da ti je ovaj dio bio interesantniji za citirati. Ako si precuo, onda ne pratis dobro Razz
Anyway, to je citat sa obrane zadace, ne znam da li je odrzao isto predavanje i pod vjezbama, al nekako cisto sumnjam u to da se ponavljao dvaput u 2 sata. Isto kad je odrzao predavanje da su ljudi prepisivali zadace, i da ce kazniti prepisivace sa -35 bodova.

Sto se tice druge recenice, ne sjecam se da li je uistinu rekao 'al to je kao da ste pali jer pismeni su....', ono sto se sjecam da je rekao da ce na pismenima biti originalni, nesablonizirani zadaci, a da za kolokvije garantira twist na zadatke iz obaveznog dijela zadace + nesto originalnog.
Da, rekao je da su pismeni vec samo zbog te cinjenice tezi i da svima preporuca da idu na kolokvije jer je lakse obaviti vec vidjeno negoli originalno i da nasi zadaci koje smislimo ce sluziti za buduce pismene ispite.

Ajde sad lijepo zavrsi citiranu recenicu.... bas me zanima sto si ti upamtio... "Ako ne prodete kolokvij to je isto ko da ste pali, jer je pismeni takav da..."

Anyway, slazem se s prvim dijelom izjave - osoba koja nije bila u stanju skupiti barem 50 bodova na svakom od ovih kolokvija nakon sto je SAMOSTALNO rijesila zadacu - uistinu na prvim ispitnim rokovima nema sta traziti... jer cisto sumnjam da bi odmah u sestom mjesecu to savladala, ako nije savladala tokom godine.
A da nitko nece proci pismeni ili stoligod da pokusavas insinuirati - valjda je jasno da je nemoguce - uvijek postoje ljudi koji dobro spreme.
Ono sto je Jelaska rekao je da ce se za pismeni jednostavno morati dobro spremiti, za kolokvije takvo spremanje nije potrebno UKOLIKO osoba SAMOSTALNO rijesi zadacu i smisli ORIGINALNE zadatke i tako 4 puta....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:09 sri, 21. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice toga da je asistent rekao da bi mtr mogao postat najtezi kolegij-je, rekao je, ali je isto tako rekao da to nece napravit (do tad su mi te "prijetnje" dosta digle tlak, jer ako usporedimo ove vjezbe i vjezbe asistenta Botincana koji je to drzao prosle godine, i prilicno dobro objasnjavao - nebo i zemlja). Tako da mu tu izjavu ne uzimam za zlo.

Ali ono sto me jako zasmetalo je to sto je cijeli koncept zadace bio zamisljen kao "zadaci za vjezbu", i da citiram asistenta Jelasku:
"Prije svakog kolokvija treba preuzeti, riješiti, te predati zadaću čije bi samostalno rješavanje trebalo garantirati uspješno rješavanje kolokvija."

Nigdje u tom postu nije bilo govora o nekakvoj obrani zadace. Samo o predaji. To je ono sto se promijenilo, i to je ono sto mi smeta. Jer ako ja na obrani ne znam rijesit neki random zadatak, necu smjet na kolokvij. Ja ne trebam 120bodova na kolokviju, i zato mislim da bi trebalo imat izbora neki zadatak i smjeti ne znat...

A Nesi... malo si preosobno sve to shvatila ;)
Sto se tice toga da je asistent rekao da bi mtr mogao postat najtezi kolegij-je, rekao je, ali je isto tako rekao da to nece napravit (do tad su mi te "prijetnje" dosta digle tlak, jer ako usporedimo ove vjezbe i vjezbe asistenta Botincana koji je to drzao prosle godine, i prilicno dobro objasnjavao - nebo i zemlja). Tako da mu tu izjavu ne uzimam za zlo.

Ali ono sto me jako zasmetalo je to sto je cijeli koncept zadace bio zamisljen kao "zadaci za vjezbu", i da citiram asistenta Jelasku:
"Prije svakog kolokvija treba preuzeti, riješiti, te predati zadaću čije bi samostalno rješavanje trebalo garantirati uspješno rješavanje kolokvija."

Nigdje u tom postu nije bilo govora o nekakvoj obrani zadace. Samo o predaji. To je ono sto se promijenilo, i to je ono sto mi smeta. Jer ako ja na obrani ne znam rijesit neki random zadatak, necu smjet na kolokvij. Ja ne trebam 120bodova na kolokviju, i zato mislim da bi trebalo imat izbora neki zadatak i smjeti ne znat...

A Nesi... malo si preosobno sve to shvatila Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 15:25 sri, 21. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto, pobogu zasto uvijek imas kilometarske postove??


[quote="Nesi"]

da, da izvlacis komade recenice :roll:
[/quote]
:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
ne izvlacim komade recenice nego odgovaram na 2 pitanja koja si postavila, niti vidim kako sljedeca recenica, utjece na ovo sta sam rekao.

Ponovit cu: nisam bio na nitijednom roku i sve sta znam i tvrdim temeljim se na izjavama asistenta.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
jel te kad bole oci od tolikog kolutanja???


[quote="Nesi"]Svaki kolegij moze biti najtezi, ovisno o tome kako se nastavno osoblje postavi :roll: I to je ono sto je asistent Jelaska rekao, sto vjerujem da nisi precuo, ali da ti je ovaj dio bio interesantniji za citirati. Ako si precuo, onda ne pratis dobro :-P[/quote]

Nisam nista precuo, nisam gluh, [b]ali[/b] sam ocito preglup da shvatim sta tko misli kad nesto kaze, pa cu stoga sljedeci put na vjezbama pitati asistenta Jelasku sta je s tim mislio reci.

[quote="Nesi"]
Anyway, to je citat sa obrane zadace, ne znam da li je odrzao isto predavanje i pod vjezbama, al nekako cisto sumnjam u to da se ponavljao dvaput u 2 sata.
[/quote]
ovo je jako jako bitno :roll:, da bila je obrana zadace, odmah nakon vjezbi...

[quote="Nesi"]
Isto kad je odrzao predavanje da su ljudi prepisivali zadace, i da ce kazniti prepisivace sa -35 bodova.
[/quote]
nek ih kazni s -350 sta se mene tice

[quote="Nesi"]
Ajde sad lijepo zavrsi citiranu recenicu.... bas me zanima sto si ti upamtio... "Ako ne prodete kolokvij to je isto ko da ste pali, jer je pismeni takav da..." [/quote]

po mom sjecanju recenica je tu zavrsila. ove tockice ... mozes zamjeniti sa laganim klimanjem glave lijevo desno (neznam kako da to bolje opisem)

[quote="Nesi"]
A da nitko nece proci pismeni ili stoligod da pokusavas insinuirati - valjda je jasno da je nemoguce - uvijek postoje ljudi koji dobro spreme.
[/quote]
ja pokusavam insinuirati??

_________________________

Sve u svemu, jedino sta je meni bitno da je taj pismeni moguce polozit ako se uci ,a hoce li on biti tezak, srednje tezak, lagan, jako lagan bas me briga.
Zasto, pobogu zasto uvijek imas kilometarske postove??


Nesi (napisa):


da, da izvlacis komade recenice Rolling Eyes

Rolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling Eyes
ne izvlacim komade recenice nego odgovaram na 2 pitanja koja si postavila, niti vidim kako sljedeca recenica, utjece na ovo sta sam rekao.

Ponovit cu: nisam bio na nitijednom roku i sve sta znam i tvrdim temeljim se na izjavama asistenta.

Rolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling EyesRolling Eyes
jel te kad bole oci od tolikog kolutanja???


Nesi (napisa):
Svaki kolegij moze biti najtezi, ovisno o tome kako se nastavno osoblje postavi Rolling Eyes I to je ono sto je asistent Jelaska rekao, sto vjerujem da nisi precuo, ali da ti je ovaj dio bio interesantniji za citirati. Ako si precuo, onda ne pratis dobro Razz


Nisam nista precuo, nisam gluh, ali sam ocito preglup da shvatim sta tko misli kad nesto kaze, pa cu stoga sljedeci put na vjezbama pitati asistenta Jelasku sta je s tim mislio reci.

Nesi (napisa):

Anyway, to je citat sa obrane zadace, ne znam da li je odrzao isto predavanje i pod vjezbama, al nekako cisto sumnjam u to da se ponavljao dvaput u 2 sata.

ovo je jako jako bitno Rolling Eyes, da bila je obrana zadace, odmah nakon vjezbi...

Nesi (napisa):

Isto kad je odrzao predavanje da su ljudi prepisivali zadace, i da ce kazniti prepisivace sa -35 bodova.

nek ih kazni s -350 sta se mene tice

Nesi (napisa):

Ajde sad lijepo zavrsi citiranu recenicu.... bas me zanima sto si ti upamtio... "Ako ne prodete kolokvij to je isto ko da ste pali, jer je pismeni takav da..."


po mom sjecanju recenica je tu zavrsila. ove tockice ... mozes zamjeniti sa laganim klimanjem glave lijevo desno (neznam kako da to bolje opisem)

Nesi (napisa):

A da nitko nece proci pismeni ili stoligod da pokusavas insinuirati - valjda je jasno da je nemoguce - uvijek postoje ljudi koji dobro spreme.

ja pokusavam insinuirati??

_________________________

Sve u svemu, jedino sta je meni bitno da je taj pismeni moguce polozit ako se uci ,a hoce li on biti tezak, srednje tezak, lagan, jako lagan bas me briga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
damirko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 03. 2007. (11:27:32)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:14 čet, 22. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da se ovdje žestoko diskutira pa onda da i moja malenkost s dvije-tri rečenice da svoj doprinos :)

Naime, ja sam jedan ishlapjeli stari student koji je nakon niza godina odlučio riješiti neke stare grijehe i dati par ispita do diplome. Između ostalih i MTR.

Kad smo '43. prelazili preko Neretve ... A, ne, to nije ta priča...
...
U doba kad sam bio "pravi" student (prije ohoho godina kad nisam imao svoju obitelj, posao, etc. - to je ta :) ) nije postojao sustav kolokvija nego je svaki ispit imao pismeni i usmeni dio i to je bilo to.

Moram priznati da se meni osobno ovakva mogućnost izbora sviđa. Radije sam birao to nego pripremati cijeli ispit u komadu.
Mogu čak reći da mi se koncept sviđa, a priča s originalnim i neoriginalnim zadacima mislim da je jako dobra priprema za kolokvij.
Malo je reći da sam u prilično jadnoj kondiciji za rješavanje zadataka, ali svaki put sam nastojao riješiti zadaću i smisliti te zadatke i to je bilo dovoljno da na kolokviju ne zaribam.

Tak da je meni to više nego OK. Mislim, skoro pa da sam rehabilitiran kao student :) No, tko zna, ako do kraja nešt zaribam možda krenem popljuvavati cijeli sustav :P
Vidim da se ovdje žestoko diskutira pa onda da i moja malenkost s dvije-tri rečenice da svoj doprinos Smile

Naime, ja sam jedan ishlapjeli stari student koji je nakon niza godina odlučio riješiti neke stare grijehe i dati par ispita do diplome. Između ostalih i MTR.

Kad smo '43. prelazili preko Neretve ... A, ne, to nije ta priča...
...
U doba kad sam bio "pravi" student (prije ohoho godina kad nisam imao svoju obitelj, posao, etc. - to je ta Smile ) nije postojao sustav kolokvija nego je svaki ispit imao pismeni i usmeni dio i to je bilo to.

Moram priznati da se meni osobno ovakva mogućnost izbora sviđa. Radije sam birao to nego pripremati cijeli ispit u komadu.
Mogu čak reći da mi se koncept sviđa, a priča s originalnim i neoriginalnim zadacima mislim da je jako dobra priprema za kolokvij.
Malo je reći da sam u prilično jadnoj kondiciji za rješavanje zadataka, ali svaki put sam nastojao riješiti zadaću i smisliti te zadatke i to je bilo dovoljno da na kolokviju ne zaribam.

Tak da je meni to više nego OK. Mislim, skoro pa da sam rehabilitiran kao student Smile No, tko zna, ako do kraja nešt zaribam možda krenem popljuvavati cijeli sustav Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
davi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2004. (11:21:27)
Postovi: (36)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 18:07 pon, 26. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Nesi: Ne razumijem stvarno zasto bi bilo lose komentirati, pljuvati, buniti se ili sto god, nesto sto smo si sami izabrali?? :roll: Pa tko bolje moze nesto posteno oprat od nekoga tko sudjeluje u tome! Tako da ne kuzim sta je tebi tu lame...
A ti si zaljubljena u Jelasku ili?
@Nesi: Ne razumijem stvarno zasto bi bilo lose komentirati, pljuvati, buniti se ili sto god, nesto sto smo si sami izabrali?? Rolling Eyes Pa tko bolje moze nesto posteno oprat od nekoga tko sudjeluje u tome! Tako da ne kuzim sta je tebi tu lame...
A ti si zaljubljena u Jelasku ili?



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jadni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (16:01:46)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 19:50 pon, 26. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rotfl: :lolchina: :rotfl3: :rotfl2:
davi, :2pivce: :dajpet:
Ak kazem vise od toga, vjerojatno ce mi post progutat mrak ;)
Valjam se po podu od smijeha Umirem od smijeha! Rolling on the Floor, Laughing Rolling on the floor laughing
davi, Neka zvone case! :dajpet:
Ak kazem vise od toga, vjerojatno ce mi post progutat mrak Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sedma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2004. (19:28:25)
Postovi: (3B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 15 - 5

PostPostano: 12:30 uto, 27. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

:klapklap:
Toooooo, majstoreeeee!



_________________
U tramvaju je petero ljudi, ako izadje sedmero, a na sljedecoj stanici udje dvoje, tramvaj ce biti prazan...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 14:17 uto, 27. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="davi"]Ne razumijem stvarno zasto bi bilo lose komentirati, pljuvati, buniti se ili sto god, nesto sto smo si sami izabrali?? [/quote]

pa, tko bi trebao imati dovoljno mozga u glavi da zakljuci jel nesto zeli ili ne zeli - nacin polaganja koji ima svoja pravila ili osoba koja ga odabire?

na stranu filozofiranje oko toga da pravila nisu optimalna i do sada vrlo realne mogucnosti da se to promijeni na bolje (asistent jelaska je osoba koja razumnim zahtjevima zeli izaci u susret) - jel itko tko je imao kakav prigovor dosao s prijedlogom kako da se to popravi i popricao s covjekom? mos mislit.

ne razumijes sto "vlastiti odabir" i "free will" podrazumijeva - ko prvo, shvacanje da je prva osoba za koju se ide provjeravati jel nesto zeznula ako stvari ne ispadnu kako su trebale - upravo ti i ko drugo - da te nitko nije prisilio odabrati to nesto, i da naknadno cviliti oko toga sto trebas obaviti i oko pravila igre koja je odabrana (i iz koje mozes bilo kad jednostavno otici ako ti postane preteska) je definitivno lame i do bola djetinjasto

sto se promijenilo u odnosu na prvu zadacu, na ciju obranu nitko nije prigovarao? a bila je _obrana_ ne _predaja_
to da treba texirati 3 zadatka? ionako su morali biti napisani na papiru, dakle, ne treba nista dodatno smisljati. po meni, kritike na "previse posla" mogu dati jedino admini lanaca.
obrana zadace isti dan kad i kolokvij? datumi su bili dogovoreni posteno unaprijed, ekipa na vjezbama je mogla dati svoje prijedloge - da, trebalo je biti na vjezbama, al oni koji ne dolaze bi trebali imati toliko zrelosti da shvate da ih ide ono "koga nema, bez toga se moze".
strah da ako se ne zna rijesiti zadatak na obrani se ne moze na kolokvij - na stranu to da se zadaci znaju dovoljno unaprijed i da uvijek postoji netko tko zna rijesiti zadatke pa je samo stvar volje potraziti rjesenja onih koji su bili problematicni i pogledati kako se rjesavaju i koje su fore - kolki je problem reci - ne znam rijesiti taj zadatak, jel mogu dobiti neki drugi? a ruku na srce, osoba koja zeli imati bar 35 bodova na kolokviju mora moci rijesiti bar jedan zadatak iz zadace, allllice, s tim se nadam se slazemo

[quote="davi"]Pa tko bolje moze nesto posteno oprat od nekoga tko sudjeluje u tome![/quote]

zanimljiv komentar. naravno, nije ti palo na pamet posteno [i]obavit[/i] to nesto u cem sudjelujes [i]svojom voljom[/i]? :evil: zamisli, koncept u kojem actually obavis ono sto se od tebe trazi bez zvocanja, uuuu, horor :evil:

@jadni & company: yup, previse je za ocekivati da cete naci argumente za raspravu koji nisu na razini onih koje klinci koriste u vrticu.. kad slijedi durenje u tisini? :twisted:
davi (napisa):
Ne razumijem stvarno zasto bi bilo lose komentirati, pljuvati, buniti se ili sto god, nesto sto smo si sami izabrali??


pa, tko bi trebao imati dovoljno mozga u glavi da zakljuci jel nesto zeli ili ne zeli - nacin polaganja koji ima svoja pravila ili osoba koja ga odabire?

na stranu filozofiranje oko toga da pravila nisu optimalna i do sada vrlo realne mogucnosti da se to promijeni na bolje (asistent jelaska je osoba koja razumnim zahtjevima zeli izaci u susret) - jel itko tko je imao kakav prigovor dosao s prijedlogom kako da se to popravi i popricao s covjekom? mos mislit.

ne razumijes sto "vlastiti odabir" i "free will" podrazumijeva - ko prvo, shvacanje da je prva osoba za koju se ide provjeravati jel nesto zeznula ako stvari ne ispadnu kako su trebale - upravo ti i ko drugo - da te nitko nije prisilio odabrati to nesto, i da naknadno cviliti oko toga sto trebas obaviti i oko pravila igre koja je odabrana (i iz koje mozes bilo kad jednostavno otici ako ti postane preteska) je definitivno lame i do bola djetinjasto

sto se promijenilo u odnosu na prvu zadacu, na ciju obranu nitko nije prigovarao? a bila je _obrana_ ne _predaja_
to da treba texirati 3 zadatka? ionako su morali biti napisani na papiru, dakle, ne treba nista dodatno smisljati. po meni, kritike na "previse posla" mogu dati jedino admini lanaca.
obrana zadace isti dan kad i kolokvij? datumi su bili dogovoreni posteno unaprijed, ekipa na vjezbama je mogla dati svoje prijedloge - da, trebalo je biti na vjezbama, al oni koji ne dolaze bi trebali imati toliko zrelosti da shvate da ih ide ono "koga nema, bez toga se moze".
strah da ako se ne zna rijesiti zadatak na obrani se ne moze na kolokvij - na stranu to da se zadaci znaju dovoljno unaprijed i da uvijek postoji netko tko zna rijesiti zadatke pa je samo stvar volje potraziti rjesenja onih koji su bili problematicni i pogledati kako se rjesavaju i koje su fore - kolki je problem reci - ne znam rijesiti taj zadatak, jel mogu dobiti neki drugi? a ruku na srce, osoba koja zeli imati bar 35 bodova na kolokviju mora moci rijesiti bar jedan zadatak iz zadace, allllice, s tim se nadam se slazemo

davi (napisa):
Pa tko bolje moze nesto posteno oprat od nekoga tko sudjeluje u tome!


zanimljiv komentar. naravno, nije ti palo na pamet posteno obavit to nesto u cem sudjelujes svojom voljom? Evil or Very Mad zamisli, koncept u kojem actually obavis ono sto se od tebe trazi bez zvocanja, uuuu, horor Evil or Very Mad

@jadni & company: yup, previse je za ocekivati da cete naci argumente za raspravu koji nisu na razini onih koje klinci koriste u vrticu.. kad slijedi durenje u tisini? Twisted Evil



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:04 uto, 27. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]People, o'ladite s [i]ad hominem[/i] "napadima" (ovo posebno ide davi i njen fan club). Ovdje se prica o kolokvijima, zadacama,... i ako je napad na osobu (a ne na pravila i/ili provodjenje istih) jedino sto znate, onda to dovoljno govori koliko su vam "argumenti" jaki.

Jedino pateticnije od toga je povladjivanje takvom djetinjastom uletu.

Za one kojima je citanje prenapredna aktivnost, evo i sazetka:

[b]Okanite se svadjanja, vrijedjanja i prozivanja ovdje[/b] :!: To ste trebali odraditi najkasnije u vrticu.

@Nesi: Molim ne odgovarati velikim filozofima.[/color]
People, o'ladite s ad hominem "napadima" (ovo posebno ide davi i njen fan club). Ovdje se prica o kolokvijima, zadacama,... i ako je napad na osobu (a ne na pravila i/ili provodjenje istih) jedino sto znate, onda to dovoljno govori koliko su vam "argumenti" jaki.

Jedino pateticnije od toga je povladjivanje takvom djetinjastom uletu.

Za one kojima je citanje prenapredna aktivnost, evo i sazetka:

Okanite se svadjanja, vrijedjanja i prozivanja ovdje Exclamation To ste trebali odraditi najkasnije u vrticu.

@Nesi: Molim ne odgovarati velikim filozofima.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 13:45 pet, 30. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]...pa cu stoga sljedeci put na vjezbama pitati asistenta Jelasku sta je s tim mislio reci.[/quote]

[quote="Igor Jelaska"]Pismeni ispit ce biti otprilike 50% teži od kolokvija.[/quote]
Markec (napisa):
...pa cu stoga sljedeci put na vjezbama pitati asistenta Jelasku sta je s tim mislio reci.


Igor Jelaska (napisa):
Pismeni ispit ce biti otprilike 50% teži od kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:04 pet, 30. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajde pojasni bedastom asistentu koju pokusava razumjeti: bunis se sto tu razliku u tezini moras odraditi zadacama ili sto je zapravo tvoj [u]konkretni[/u] prigovor Igoru? :grebgreb:
Ajde pojasni bedastom asistentu koju pokusava razumjeti: bunis se sto tu razliku u tezini moras odraditi zadacama ili sto je zapravo tvoj konkretni prigovor Igoru? Kotacici rade 100 na sat



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 14:11 pet, 30. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ajde pojasni bedastom asistentu koju pokusava razumjeti: bunis se sto tu razliku u tezini moras odraditi zadacama ili sto je zapravo tvoj [u]konkretni[/u] prigovor Igoru? :grebgreb:[/quote]

Moj prigovor? Ja vise nemam nikakvih prigovora, ovo je savrseno zadovoljavajuce.

Bunio sam se na insinuacije. Saznao sam od asistenta (kao sto sam ranije rekao da cu ga pitati) kakav ce biti pismeni i napisao sam na forumu, u cemu je tu problem :?:
vsego (napisa):
Ajde pojasni bedastom asistentu koju pokusava razumjeti: bunis se sto tu razliku u tezini moras odraditi zadacama ili sto je zapravo tvoj konkretni prigovor Igoru? Kotacici rade 100 na sat


Moj prigovor? Ja vise nemam nikakvih prigovora, ovo je savrseno zadovoljavajuce.

Bunio sam se na insinuacije. Saznao sam od asistenta (kao sto sam ranije rekao da cu ga pitati) kakav ce biti pismeni i napisao sam na forumu, u cemu je tu problem Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:28 pet, 30. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad mi tek nije jasno... :| Na ovom je topicu krenulo je od nekakvih prigovora na asistenta/kolegij/polaganje/... (ne kuzim na sto), ti si tu povladjivao i tako nekako se zakacio s Nesi. :|

Ok, nema veze... neka iduci kojem se zvoca napise cemu tocno prigovara (uzeti u obzir da kolokvij [b]jesu[/b] dobrovoljni), a ja molim da se ne kacite vise ovdje. :D

:peace: :hippie:
Sad mi tek nije jasno... Neutral Na ovom je topicu krenulo je od nekakvih prigovora na asistenta/kolegij/polaganje/... (ne kuzim na sto), ti si tu povladjivao i tako nekako se zakacio s Nesi. Neutral

Ok, nema veze... neka iduci kojem se zvoca napise cemu tocno prigovara (uzeti u obzir da kolokvij jesu dobrovoljni), a ja molim da se ne kacite vise ovdje. Very Happy

Mir, mir, mir, do neba... Hippie



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan