Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Gradivo 2. kontrolne zadaće! (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Operacijski sustavi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Leonardo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2003. (08:13:53)
Postovi: (6B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
16 = 17 - 1

PostPostano: 15:24 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Gradivo 2. kontrolne zadaće! Citirajte i odgovorite

Da ne bi bilo 'iznenađenja' na kolokviju, u zadaću ulaze zadaci KOJE sam prezentirao na ploči/slajdovima, ALI I ONI (potrebna teorija) koji su riješeni u skripti (slajdovima) za koje sam rekao na predavanjima da mogu doći.
Iliti jednostavno rečeno (osim zadataka rješavanih na ploči/sl.)
7. poglavlje - treba RAZUMIJETI sustav posluživanja i značenja pojedinih 'varijabli'/razdioba
8. poglavlje - diskovi proračun kapaciteta (ploče/staze/sektori), trajanje postavljanja glave, prosječno rotacijsko kašnjenje, prosječno vrijeme traženja...
9. poglavlje i-node i NTFS načini opisa smještaja datoteka

PS. Zadaća je ispala nešto teža (mislim) nego inače (dosta novih zadataka!), ali zato ima 'viška' zadataka, zbroj bodova je 50, ako bude netko zaslužio preko 40 'višak' bodova u ukupnom zbroju uračunat ću sa 50% (tj. može se dobiti i do 5 bodova bonusa!).
Da ne bi bilo 'iznenađenja' na kolokviju, u zadaću ulaze zadaci KOJE sam prezentirao na ploči/slajdovima, ALI I ONI (potrebna teorija) koji su riješeni u skripti (slajdovima) za koje sam rekao na predavanjima da mogu doći.
Iliti jednostavno rečeno (osim zadataka rješavanih na ploči/sl.):
7. poglavlje - treba RAZUMIJETI sustav posluživanja i značenja pojedinih 'varijabli'/razdioba
8. poglavlje - diskovi: proračun kapaciteta (ploče/staze/sektori), trajanje postavljanja glave, prosječno rotacijsko kašnjenje, prosječno vrijeme traženja...
9. poglavlje: i-node i NTFS načini opisa smještaja datoteka

PS. Zadaća je ispala nešto teža (mislim) nego inače (dosta novih zadataka!), ali zato ima 'viška' zadataka, zbroj bodova je 50, ako bude netko zaslužio preko 40 'višak' bodova u ukupnom zbroju uračunat ću sa 50% (tj. može se dobiti i do 5 bodova bonusa!).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Operacijski sustavi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan