Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

XP i unclean shutdown

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 0:44 sri, 8. 4. 2009    Naslov: XP i unclean shutdown Citirajte i odgovorite

Ljudi, pomoc!!
Xp mi se srusio, a neznam zasto. Na kompu imam Ubuntu i XP, Prije sat vremena sam upalio komp i poceo mi xp dizat, ona plava traka se vrtila i onda se restartao. I dao mi da biram dal da idem u safe mode ili normalno. sade mode sam izabrao i vrtio je nekaj i opet restartao. Pa sam odabrao da starta pod ubuntu. Ubuntu mi se digao bez problema.
Da mi se XP srusio, nebi se toliko uzbudio. Ali problem je sljedeci. Ja na svom kompu imam 4 harddiska. Znaci fizicki 4 harddiska. Ne particije. 2 su PATA i 2 su SATA.
jedan pata mi je kao sistemski disk za xp, a drugi kao storage i ostalo, sa time, da na jednom sata imam ubuntu instaliran. Kad sam digao ubuntu, htio sam ici vidjet dal su svi fileovi na ostalim diskovima citavi. onda mi se javila ova poruka:
unable to mount disk
$LogFile indicates unclean shutdown (0,0) failed to mount ,,,,,,
kaj to znaci?
zadnje kaj sam radio na xp je instalirao chrome. I onda normalno pritisnuo shutdown i on se zgasio.
dal ak kaze da nemre mountat, dal to znaci da su podaci na tim diskovima izgubljeni?
Ljudi, pomoc!!
Xp mi se srusio, a neznam zasto. Na kompu imam Ubuntu i XP, Prije sat vremena sam upalio komp i poceo mi xp dizat, ona plava traka se vrtila i onda se restartao. I dao mi da biram dal da idem u safe mode ili normalno. sade mode sam izabrao i vrtio je nekaj i opet restartao. Pa sam odabrao da starta pod ubuntu. Ubuntu mi se digao bez problema.
Da mi se XP srusio, nebi se toliko uzbudio. Ali problem je sljedeci. Ja na svom kompu imam 4 harddiska. Znaci fizicki 4 harddiska. Ne particije. 2 su PATA i 2 su SATA.
jedan pata mi je kao sistemski disk za xp, a drugi kao storage i ostalo, sa time, da na jednom sata imam ubuntu instaliran. Kad sam digao ubuntu, htio sam ici vidjet dal su svi fileovi na ostalim diskovima citavi. onda mi se javila ova poruka:
unable to mount disk
$LogFile indicates unclean shutdown (0,0) failed to mount ,,,,,,
kaj to znaci?
zadnje kaj sam radio na xp je instalirao chrome. I onda normalno pritisnuo shutdown i on se zgasio.
dal ak kaze da nemre mountat, dal to znaci da su podaci na tim diskovima izgubljeni?



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 0:50 sri, 8. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam strucnjak ni u kojem smislu, ali ako i je nesto s diskovima, moze biti da samo postoji manja greska na disku; nista sto diskCheck ne bi znao otkloniti. Mozda probaj skenirati disk iz ubuntua... to bi se trebalo moci...
Nisam strucnjak ni u kojem smislu, ali ako i je nesto s diskovima, moze biti da samo postoji manja greska na disku; nista sto diskCheck ne bi znao otkloniti. Mozda probaj skenirati disk iz ubuntua... to bi se trebalo moci...



_________________
1 2 3 4
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 8:57 sri, 8. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ti si vec treci slucaj tog problema koji vidim ovaj tjedan.
Probaj tocno vidit koji error ti daje pri restartu.

Prvi slucaj je rijesio disk check, a u drugom smo morali napravit ovo:
http://support.microsoft.com/kb/307545

edit:
nemoj radit ovo drugo bez da znas u cemu je problem (najvjerojatnije ce ti se ponistit aktivacija i ne znam da li ces moc ponovno aktivirat :) )
Ti si vec treci slucaj tog problema koji vidim ovaj tjedan.
Probaj tocno vidit koji error ti daje pri restartu.

Prvi slucaj je rijesio disk check, a u drugom smo morali napravit ovo:
http://support.microsoft.com/kb/307545

edit:
nemoj radit ovo drugo bez da znas u cemu je problem (najvjerojatnije ce ti se ponistit aktivacija i ne znam da li ces moc ponovno aktivirat Smile )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 11:51 sri, 8. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad sam htio ici na disk check kroz recovery console i trazi me password, a zgasio sam tu opciju da trazi password, jel zna netko mozda koji je default password?
sad sam htio ici na disk check kroz recovery console i trazi me password, a zgasio sam tu opciju da trazi password, jel zna netko mozda koji je default password?



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mibo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2007. (14:52:50)
Postovi: (51)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: /var/tmp

PostPostano: 16:01 sri, 8. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]sad sam htio ici na disk check kroz recovery console i trazi me password, a zgasio sam tu opciju da trazi password, jel zna netko mozda koji je default password?[/quote]

To je Administrator password, tj. password koji si utipkao prilikom instalacije Windows-a.

(ako si zaboravio password: [url]http://ophcrack.sourceforge.net/[/url] :-) )
filipnet (napisa):
sad sam htio ici na disk check kroz recovery console i trazi me password, a zgasio sam tu opciju da trazi password, jel zna netko mozda koji je default password?


To je Administrator password, tj. password koji si utipkao prilikom instalacije Windows-a.

(ako si zaboravio password: http://ophcrack.sourceforge.net/ Smile )



_________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH
George Orwell: 1984
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 22:08 sri, 8. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mibo"][quote="filipnet"]sad sam htio ici na disk check kroz recovery console i trazi me password, a zgasio sam tu opciju da trazi password, jel zna netko mozda koji je default password?[/quote]

To je Administrator password, tj. password koji si utipkao prilikom instalacije Windows-a.

(ako si zaboravio password: [url]http://ophcrack.sourceforge.net/[/url] :-) )[/quote]
ali ja nisam niti jedan password utipkao kad sam instalirao windowse
i to sam siguran, jer sam ih na novo instalirao prije nepuna 2 mjeseca
mibo (napisa):
filipnet (napisa):
sad sam htio ici na disk check kroz recovery console i trazi me password, a zgasio sam tu opciju da trazi password, jel zna netko mozda koji je default password?


To je Administrator password, tj. password koji si utipkao prilikom instalacije Windows-a.

(ako si zaboravio password: http://ophcrack.sourceforge.net/ Smile )

ali ja nisam niti jedan password utipkao kad sam instalirao windowse
i to sam siguran, jer sam ih na novo instalirao prije nepuna 2 mjeseca



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 7:03 čet, 9. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onda samo stisni enter
Onda samo stisni enter


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 9:37 čet, 9. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napravi check disk pa onda fixboot i/ili fixmbr. To je meni rijesilo 99% posto takvih problema.
Napravi check disk pa onda fixboot i/ili fixmbr. To je meni rijesilo 99% posto takvih problema.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 11:30 čet, 9. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivo34"]Napravi check disk pa onda fixboot i/ili fixmbr. To je meni rijesilo 99% posto takvih problema.[/quote]
onda ce mu se polomiti dualboot.

ovak kolko sam ja imao takvih problema, windowsi pospreme negdje podatak unclean shutdowna i onda ih u linuxu nece mountati. da bi ih mountao u linuxu u terminalu.

[code:1]sudo mount -t ntfs-3g /dev/sda2 [mountpoint] -o force[/code:1]

s tim da ovaj dev/sda2 je disk koji hoces mountat, a [mountpoint] direktorij di to hoces (obicno /media/nesto).

uglavnom s tim forsanjem se meni nikad nista nije izgubilo od podataka, to su samo windowsi malo ludi. :)

sad ne znam ne garantiram da tebi se nece izgubit, nisam neki expert za linux. al meni je bilo ok nebrojeno puta kolko sam to radio.

moguce je da ce ovo otkloniti i probleme startanja windowsa, to uvijek proradi nekim cudnim metodama :shock:
ivo34 (napisa):
Napravi check disk pa onda fixboot i/ili fixmbr. To je meni rijesilo 99% posto takvih problema.

onda ce mu se polomiti dualboot.

ovak kolko sam ja imao takvih problema, windowsi pospreme negdje podatak unclean shutdowna i onda ih u linuxu nece mountati. da bi ih mountao u linuxu u terminalu.

Kod:
sudo mount -t ntfs-3g /dev/sda2 [mountpoint] -o force


s tim da ovaj dev/sda2 je disk koji hoces mountat, a [mountpoint] direktorij di to hoces (obicno /media/nesto).

uglavnom s tim forsanjem se meni nikad nista nije izgubilo od podataka, to su samo windowsi malo ludi. Smile

sad ne znam ne garantiram da tebi se nece izgubit, nisam neki expert za linux. al meni je bilo ok nebrojeno puta kolko sam to radio.

moguce je da ce ovo otkloniti i probleme startanja windowsa, to uvijek proradi nekim cudnim metodama Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 19:07 čet, 9. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pero"]Onda samo stisni enter[/quote]
pokusao nece.

[quote="ivo34"]Napravi check disk pa onda fixboot i/ili fixmbr. To je meni rijesilo 99% posto takvih problema.[/quote]
doso sam do check diska i onda je on nekaj vrtio i vrtio.

kaj se tice mountanja naso sam ovo
[url=http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=729535]link[/url]
sa tim sam uspio mountat diskove u ubuntu, ali svaki put kad zgasim komp i ponovo upalim mi kaze da nisu mountani, pa promisli, pa kaze da jesu.
nakon sto sam to prvi put napravio, kad sam ponovo pokusao dici XP onda mi se upalio check diska. pa se vrtio u krug, sad radim backup svega na eksterni disk, pa cu onda pustit da se vrti pod tim check diskom, dok ne zgubim strpljenje.
pero (napisa):
Onda samo stisni enter

pokusao nece.

ivo34 (napisa):
Napravi check disk pa onda fixboot i/ili fixmbr. To je meni rijesilo 99% posto takvih problema.

doso sam do check diska i onda je on nekaj vrtio i vrtio.

kaj se tice mountanja naso sam ovo
link
sa tim sam uspio mountat diskove u ubuntu, ali svaki put kad zgasim komp i ponovo upalim mi kaze da nisu mountani, pa promisli, pa kaze da jesu.
nakon sto sam to prvi put napravio, kad sam ponovo pokusao dici XP onda mi se upalio check diska. pa se vrtio u krug, sad radim backup svega na eksterni disk, pa cu onda pustit da se vrti pod tim check diskom, dok ne zgubim strpljenje.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan