Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

binarno drvo ili ti stablo
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:04 pet, 24. 1. 2003    Naslov: binarno drvo ili ti stablo Citirajte i odgovorite

[color=blue]dakle: ja pito, Vsego odgovorio pa smo zakljucili da ne bi bilo lose to zaljepit na UUR......[/color]

[quote="Gordan"]e poludit cu!!!
treba napravit stablo koje ima obilaske
preorder: NBCJPISO
inorder: CBPJINSO
znam da stablo nije potpuno i da je N korjen cijelog stabla jer od tuda krece preorder, takodjer znam da je C krajnje lijevo dijete zbog ina.
takodjer se vidi da su S i O ljevo i desno dijete N-a. svejedno ja to neznam nacrtat[/quote]

Dobro si poceo: N [b]je[/b] korijen cijelog stabla. No, u inorderu imas slijedeci redoslijed: LRD, gdje je L lijevo podstablo, D je desno, a R je korijen (tj. cvor koji trenutno gledamo).

To znaci da inorder mozemo podijeliti na CBPJI N SO, pa je CBPJI lijevo, a SO desno podstablo. Sada imas:

[b]Lijevo podstablo:[/b]
preorder: BCJPI
inorder: CBPJI

[b]Desno podstablo:[/b]
preorder: SO
inorder: SO

Dalje rekurzivno... :) Rjesenje je, cini mi se

[code:1] N
B S
C J O
P I[/code:1]

[quote="Gordan"]ako imamo
[code:1] A
B ?
C ?
? J[/code:1]
gdje je ? oznaka za nepostojeći član jel u preorderu [i](tu je trebalo pisat inord :D)[/i] i postu krecem od J?[/quote]

Samo, ubuduce pakiraj stvari u "code" blok, lakse je za citati.

Ne, u preorderu kreces od "A" (u preorderu je korijen prvi, sam si napisao!), u inorderu od "C", a u postorderu od "J".

Preorder: ABCJ
Inorder: CJBA
Postorder: JCBA

Imam dojam da ti obilasci stabala sepaju. Mozda da me posjetis na konzultacijama (danas (petak) je to od 10 do 11)? Ako me nema, zvrndam okolo... pricekaj malo i natrag sam za max 20ak minuta.


[color=blue]ako ima neki luđak koji je kao ja budan u 01.59 i visi na forumu nek dodje :twisted:[/color]
dakle: ja pito, Vsego odgovorio pa smo zakljucili da ne bi bilo lose to zaljepit na UUR......

Gordan (napisa):
e poludit cu!!!
treba napravit stablo koje ima obilaske
preorder: NBCJPISO
inorder: CBPJINSO
znam da stablo nije potpuno i da je N korjen cijelog stabla jer od tuda krece preorder, takodjer znam da je C krajnje lijevo dijete zbog ina.
takodjer se vidi da su S i O ljevo i desno dijete N-a. svejedno ja to neznam nacrtat


Dobro si poceo: N je korijen cijelog stabla. No, u inorderu imas slijedeci redoslijed: LRD, gdje je L lijevo podstablo, D je desno, a R je korijen (tj. cvor koji trenutno gledamo).

To znaci da inorder mozemo podijeliti na CBPJI N SO, pa je CBPJI lijevo, a SO desno podstablo. Sada imas:

Lijevo podstablo:
preorder: BCJPI
inorder: CBPJI

Desno podstablo:
preorder: SO
inorder: SO

Dalje rekurzivno... Smile Rjesenje je, cini mi se

Kod:
       N
  B         S
C   J         O
   P I


Gordan (napisa):
ako imamo
Kod:
        A
       B ?
     C ?
    ? J

gdje je ? oznaka za nepostojeći član jel u preorderu (tu je trebalo pisat inord Very Happy) i postu krecem od J?


Samo, ubuduce pakiraj stvari u "code" blok, lakse je za citati.

Ne, u preorderu kreces od "A" (u preorderu je korijen prvi, sam si napisao!), u inorderu od "C", a u postorderu od "J".

Preorder: ABCJ
Inorder: CJBA
Postorder: JCBA

Imam dojam da ti obilasci stabala sepaju. Mozda da me posjetis na konzultacijama (danas (petak) je to od 10 do 11)? Ako me nema, zvrndam okolo... pricekaj malo i natrag sam za max 20ak minuta.


ako ima neki luđak koji je kao ja budan u 01.59 i visi na forumu nek dodje Twisted Evil



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan