Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studenti krecu u bojkot fakulteta - prosvjed na Filozofskom (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 21:28 pon, 11. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa može se prijavit u 2.kategoriju ili neku od preostalih ako imaš preduvjete, nastavnici spadaju u ovu 1.kategoriju s tog natječaja...
A što se tiče državne stipendije (koje su već podijeljene), B kategorija je sadržavala matematičare...
Pa može se prijavit u 2.kategoriju ili neku od preostalih ako imaš preduvjete, nastavnici spadaju u ovu 1.kategoriju s tog natječaja...
A što se tiče državne stipendije (koje su već podijeljene), B kategorija je sadržavala matematičare...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 22:38 pon, 11. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pinkgirl"][url=http://www.youtube.com/watch?v=wdXm9CWofS0&eurl=http%3A%2F%2Fwww.net.hr%2Fvijesti%2Fhrvatska%2Fpage%2F2009%2F05%2F11%2F0051006.html%3Fpos%3Dn3&feature=player_embedded]ovo pogledajte obavezno, meni se jaaako svida[/url]
:)[/quote]

ovo je fakat odlicno!!

@kenny: oprosti, al nisam te vrijedjala, klevetala niti tracala nego htjela na jednostavan nacin naglasiti kako [b]ti[/b] u svojim (zadnjim) postovima ne govoris nista novo niti konstruktivno.
pinkgirl (napisa):
ovo pogledajte obavezno, meni se jaaako svida
Smile


ovo je fakat odlicno!!

@kenny: oprosti, al nisam te vrijedjala, klevetala niti tracala nego htjela na jednostavan nacin naglasiti kako ti u svojim (zadnjim) postovima ne govoris nista novo niti konstruktivno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:13 pon, 11. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako ne? samo sam naglasio da naglasavaju neke stavove i vrijednosti, a uopce ih se ne drze. ;) mozda sam trebao to malo jasnije napisati...
kako ne? samo sam naglasio da naglasavaju neke stavove i vrijednosti, a uopce ih se ne drze. Wink mozda sam trebao to malo jasnije napisati...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 3:27 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]
Pitao sam svoju profesoricu iz srednje u vezi prosvjeda i njezin komentar je bio : "pa ako mi i uzmu tih 6 posto to necu osjetit jer 6 posto od ove male plaće koje imam je nista"[/quote]
Todorić nije uzeo 6 posto nego 10 posto onima koji rade pri njemu prek' Student servisa, pa satnica više nije 20 kn (prošle godine) nego 18 kn. I sad si ti plaćaj školarine od toga....
ante003 (napisa):

Pitao sam svoju profesoricu iz srednje u vezi prosvjeda i njezin komentar je bio : "pa ako mi i uzmu tih 6 posto to necu osjetit jer 6 posto od ove male plaće koje imam je nista"

Todorić nije uzeo 6 posto nego 10 posto onima koji rade pri njemu prek' Student servisa, pa satnica više nije 20 kn (prošle godine) nego 18 kn. I sad si ti plaćaj školarine od toga....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 8:57 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zalosna je cinjenica da dok sam radio preko student servisa sam zaradjivao i do 2000 kuna vise nego sto sada zaradim radeci u skoli. doduse, u skoli sam prijavljen na srednju strucnu spremu jer cu tek diplomirati za mjesec i pol. ali i kad diplomiram placa ce mi biti malkice veca od 4200 kuna. ajde ti nastavniku oduzmi cca 350 kuna sa place i naravno da ce to osjetiti. meni ce nakon ovog smanjenja place placa pasti na cca 3300 kuna.

btw, kako smo dosli na tu temu? :D
zalosna je cinjenica da dok sam radio preko student servisa sam zaradjivao i do 2000 kuna vise nego sto sada zaradim radeci u skoli. doduse, u skoli sam prijavljen na srednju strucnu spremu jer cu tek diplomirati za mjesec i pol. ali i kad diplomiram placa ce mi biti malkice veca od 4200 kuna. ajde ti nastavniku oduzmi cca 350 kuna sa place i naravno da ce to osjetiti. meni ce nakon ovog smanjenja place placa pasti na cca 3300 kuna.

btw, kako smo dosli na tu temu? Very Happy



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
juka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 07. 2006. (21:48:21)
Postovi: (21)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:14 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nego da pitam, kako će štrajk utjecati na naše ispite? Recimo na sutrašnji? Postoji li mogučnost da ga nema?

Kratko mišljenje oko svega; osobe koje nisu studenti ili profesori su dosta neupućeni. Iz tog smjera do mene dolaze izjave tipa: "I gle tko se pobunio, jedan filozofski", "po čemu se razlikuje od prije? I prije je dio studenata plačao" ili "šta oni sada žele?".

Inaće, nisam u toku s forumom. Nadam se da nema beda ako sam malo ispala iz teme.

Lijep pozdrav svima.
Nego da pitam, kako će štrajk utjecati na naše ispite? Recimo na sutrašnji? Postoji li mogučnost da ga nema?

Kratko mišljenje oko svega; osobe koje nisu studenti ili profesori su dosta neupućeni. Iz tog smjera do mene dolaze izjave tipa: "I gle tko se pobunio, jedan filozofski", "po čemu se razlikuje od prije? I prije je dio studenata plačao" ili "šta oni sada žele?".

Inaće, nisam u toku s forumom. Nadam se da nema beda ako sam malo ispala iz teme.

Lijep pozdrav svima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 9:25 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ispiti (B razred) se sutra odrzava kako je planirano. za vise informacija klik [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=13084&highlight=]ovdje[/url]
ispiti (B razred) se sutra odrzava kako je planirano. za vise informacija klik ovdje



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 9:29 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@neno

pa onda jos gore.

@kenny

di predaješ ?
na edukacijskom smjeru ćeš diplomirat ili inžinjerskom ?
@neno

pa onda jos gore.

@kenny

di predaješ ?
na edukacijskom smjeru ćeš diplomirat ili inžinjerskom ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 11:54 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

profesorski smjer (stari predbolonjski). predajem u OŠ matematiku, a u gimnaziji honorarno informatiku.

s tim da moram naglasiti da mi u osnovnoj skoli imamo malo vece place (nekih 250 kn bruto) na temelju smjenskog rada i rada sa ucenicima po prilagodjenom programu (cega u srednjim skolama nema).
profesorski smjer (stari predbolonjski). predajem u OŠ matematiku, a u gimnaziji honorarno informatiku.

s tim da moram naglasiti da mi u osnovnoj skoli imamo malo vece place (nekih 250 kn bruto) na temelju smjenskog rada i rada sa ucenicima po prilagodjenom programu (cega u srednjim skolama nema).



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:59 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da dam malu obavijest što se tiče one stipendije... poslo sam im mail i kažu da je 1.kategorija (za deficitarna zanimanja) samo za brucoše, ne za studente viših godina...
Samo da dam malu obavijest što se tiče one stipendije... poslo sam im mail i kažu da je 1.kategorija (za deficitarna zanimanja) samo za brucoše, ne za studente viših godina...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 17:25 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Samo da dam malu obavijest što se tiče one stipendije... poslo sam im mail i kažu da je 1.kategorija (za deficitarna zanimanja) samo za brucoše, ne za studente viših godina...[/quote]

onda za "brucoše" diplomskih studija, tj. bolonjce na 4.godini jer piše ovo
[quote]Matematika (nastavnički smjer) 2. razina studija – 40 stipendija
...
Druga razina studija su diplomski sveučilišni studiji i specijalistički diplomski stručni studiji.[/quote]

A u 2.kategoriju bi po meni spadali studenti svih godina jer piše samo
[quote]II. Stipendije Zaklade u 2. kategoriji dodjeljuju se osobito uspješnim redovitim studentima sveučilišnih i stručnih studija u Republici Hrvatskoj – 250 stipendija;[/quote]
Luuka (napisa):
Samo da dam malu obavijest što se tiče one stipendije... poslo sam im mail i kažu da je 1.kategorija (za deficitarna zanimanja) samo za brucoše, ne za studente viših godina...


onda za "brucoše" diplomskih studija, tj. bolonjce na 4.godini jer piše ovo
Citat:
Matematika (nastavnički smjer) 2. razina studija – 40 stipendija
...
Druga razina studija su diplomski sveučilišni studiji i specijalistički diplomski stručni studiji.


A u 2.kategoriju bi po meni spadali studenti svih godina jer piše samo
Citat:
II. Stipendije Zaklade u 2. kategoriji dodjeljuju se osobito uspješnim redovitim studentima sveučilišnih i stručnih studija u Republici Hrvatskoj – 250 stipendija;


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:39 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marijap"]
onda za "brucoše" diplomskih studija, tj. bolonjce na 4.godini jer piše ovo
[quote]Matematika (nastavnički smjer) 2. razina studija – 40 stipendija
...
Druga razina studija su diplomski sveučilišni studiji i specijalistički diplomski stručni studiji.[/quote][/quote]

Rekao bih da da. :D

[quote="marijap"]
A u 2.kategoriju bi po meni spadali studenti svih godina jer piše samo
[quote]II. Stipendije Zaklade u 2. kategoriji dodjeljuju se osobito uspješnim redovitim studentima sveučilišnih i stručnih studija u Republici Hrvatskoj – 250 stipendija;[/quote][/quote]

I ponovno da :D
marijap (napisa):

onda za "brucoše" diplomskih studija, tj. bolonjce na 4.godini jer piše ovo
Citat:
Matematika (nastavnički smjer) 2. razina studija – 40 stipendija
...
Druga razina studija su diplomski sveučilišni studiji i specijalistički diplomski stručni studiji.


Rekao bih da da. Very Happy

marijap (napisa):

A u 2.kategoriju bi po meni spadali studenti svih godina jer piše samo
Citat:
II. Stipendije Zaklade u 2. kategoriji dodjeljuju se osobito uspješnim redovitim studentima sveučilišnih i stručnih studija u Republici Hrvatskoj – 250 stipendija;


I ponovno da Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ambrozije
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2008. (19:18:04)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 9:14 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

bio sam jucer prvi put na plenumu Filozofskog i ostao impresioniran. Otidite svi barem pogledati, slagali se ili ne. Da ne prepricavam, mozda je najbolje da o svemu sto se dogada procitate na blogu http://www.slobodnifilozofski.bloger.hr/
bio sam jucer prvi put na plenumu Filozofskog i ostao impresioniran. Otidite svi barem pogledati, slagali se ili ne. Da ne prepricavam, mozda je najbolje da o svemu sto se dogada procitate na blogu http://www.slobodnifilozofski.bloger.hr/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gtrup
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 04. 2007. (12:42:58)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 11:24 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]A u cemu bi bila kontradikcija kojoj sam ja blizu?

S komentarom prof. Polseka iz Jutarnjeg se izrazito slazem. Spomenuo sam da je profesor na FF i da je sudjelovao na tribini kako bih istaknuo da nije neki outsider. Ako ciljas na moj stav o nedemokraticnosti "blokatora", naravno da nisam mislio na organiziranje tribina. Mislio sam na nasilno prekidanje nastave i pravdanje toga zakljuccima plenuma.[/quote]

meni se iz tvojih prethodnih postova cinilo da ti studentima filozofskog
zamjeras nekakvu opcu nedemokraticnost i netoleranciju prema
drugima. zato me je i iznenadilo kad me link koji si postavio odveo
na tribinu s njihovim neistomišljenicima koju su organizirali oni sami.
ispricavam se ako sam pogrijesio.
krcko (napisa):
A u cemu bi bila kontradikcija kojoj sam ja blizu?

S komentarom prof. Polseka iz Jutarnjeg se izrazito slazem. Spomenuo sam da je profesor na FF i da je sudjelovao na tribini kako bih istaknuo da nije neki outsider. Ako ciljas na moj stav o nedemokraticnosti "blokatora", naravno da nisam mislio na organiziranje tribina. Mislio sam na nasilno prekidanje nastave i pravdanje toga zakljuccima plenuma.


meni se iz tvojih prethodnih postova cinilo da ti studentima filozofskog
zamjeras nekakvu opcu nedemokraticnost i netoleranciju prema
drugima. zato me je i iznenadilo kad me link koji si postavio odveo
na tribinu s njihovim neistomišljenicima koju su organizirali oni sami.
ispricavam se ako sam pogrijesio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:37 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao prvo, "Nezavisna studentska inicijativa" nije isto sto i "studenti FF".

Drugo, ne slazem se s osnovnim ciljem NZI ("besplatno skolovanje za sve do doktorata"), ali nije to ono sto smatram nedemokraticnim. Nedemokraticnom smatram blokadu i njezino pravdanje plenumima, tj. sastancima zainteresirane skupine gradjana. Kao sto su i sami nebrojeno puta isticali, zahtjev za besplatnim skolovanjem je politicki zahtjev. Zato mislim da bi se za njegovo ostvarivanje trebalo postovati uobicajenu praksu i pravila ponasanja.

Sto se tice netolerancije prema drugima, smatram da se tako ponasaju pojedinci koji zagovaraju blokadu kao i neki njezini protivnici, ali ne sjecam se da sam netoleranciju spocitavao NZI kao cjelini.
Kao prvo, "Nezavisna studentska inicijativa" nije isto sto i "studenti FF".

Drugo, ne slazem se s osnovnim ciljem NZI ("besplatno skolovanje za sve do doktorata"), ali nije to ono sto smatram nedemokraticnim. Nedemokraticnom smatram blokadu i njezino pravdanje plenumima, tj. sastancima zainteresirane skupine gradjana. Kao sto su i sami nebrojeno puta isticali, zahtjev za besplatnim skolovanjem je politicki zahtjev. Zato mislim da bi se za njegovo ostvarivanje trebalo postovati uobicajenu praksu i pravila ponasanja.

Sto se tice netolerancije prema drugima, smatram da se tako ponasaju pojedinci koji zagovaraju blokadu kao i neki njezini protivnici, ali ne sjecam se da sam netoleranciju spocitavao NZI kao cjelini.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 20:41 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] Nedemokraticnom smatram blokadu i njezino pravdanje plenumima, tj. sastancima zainteresirane skupine gradjana. Kao sto su i sami nebrojeno puta isticali, zahtjev za besplatnim skolovanjem je politicki zahtjev. Zato mislim da bi se za njegovo ostvarivanje trebalo postovati uobicajenu praksu i pravila ponasanja.
[/quote]

Građanski neposluh u mnogim je državama uobičajeni način borbe.
U Njemačkoj su pred nekoliko godina studenti, uz to što su zauzeli sveučilišta, blokirali autoceste! Sorbonna je nedavno već drugi put u tri godine bila okupirana. Obično se ovakvi "protesti" događaju bez preciznog zahtjeva a uvijek je riječ o političkoj borbi.
Hoću reći, "uobičajena praksa" u Hrvatskoj je loša.
krcko (napisa):
Nedemokraticnom smatram blokadu i njezino pravdanje plenumima, tj. sastancima zainteresirane skupine gradjana. Kao sto su i sami nebrojeno puta isticali, zahtjev za besplatnim skolovanjem je politicki zahtjev. Zato mislim da bi se za njegovo ostvarivanje trebalo postovati uobicajenu praksu i pravila ponasanja.


Građanski neposluh u mnogim je državama uobičajeni način borbe.
U Njemačkoj su pred nekoliko godina studenti, uz to što su zauzeli sveučilišta, blokirali autoceste! Sorbonna je nedavno već drugi put u tri godine bila okupirana. Obično se ovakvi "protesti" događaju bez preciznog zahtjeva a uvijek je riječ o političkoj borbi.
Hoću reći, "uobičajena praksa" u Hrvatskoj je loša.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:46 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji je smisao "borbe bez preciznog zahtjeva", tj. bez necega cemu se moze udovoljiti ili o cemu se moze razgovarati da bi se potisnulo nezadovoljstvo onih koji protestiraju? :-k
Koji je smisao "borbe bez preciznog zahtjeva", tj. bez necega cemu se moze udovoljiti ili o cemu se moze razgovarati da bi se potisnulo nezadovoljstvo onih koji protestiraju? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 20:59 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se uporno trudila shvatiti u čem je stvar tog nepreciziranja, ali nekidan mi je dobra frendica sa ffzg rekla da je princip svega toga: prvo opće i radikalno, onda interpretacije i konkretizacije zahtjeva pa sam odustala lagano... nju skoro pa uopće nije zanimao moj "konkretan prijedlog općeg fer rješenja" jer to je samo moje viđenje koje trenutno nije previše bitno jer to sad nije bit stvari :shock: prihvatila sam da "oni" razmišljaju drukčije od "nas"...

ni ja pretjerano ne shvaćam filozofiju da je bolje sve porazbacati i napraviti rusvaj pa onda dovoditi u red i tražiti rješenje problema,
ali s obzirom što je finalni napisao, očito imaju inspiracije sa svih strana svijeta... 8)
ja se uporno trudila shvatiti u čem je stvar tog nepreciziranja, ali nekidan mi je dobra frendica sa ffzg rekla da je princip svega toga: prvo opće i radikalno, onda interpretacije i konkretizacije zahtjeva pa sam odustala lagano... nju skoro pa uopće nije zanimao moj "konkretan prijedlog općeg fer rješenja" jer to je samo moje viđenje koje trenutno nije previše bitno jer to sad nije bit stvari Shocked prihvatila sam da "oni" razmišljaju drukčije od "nas"...

ni ja pretjerano ne shvaćam filozofiju da je bolje sve porazbacati i napraviti rusvaj pa onda dovoditi u red i tražiti rješenje problema,
ali s obzirom što je finalni napisao, očito imaju inspiracije sa svih strana svijeta... Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:59 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="finalni"]Građanski neposluh u mnogim je državama uobičajeni način borbe.
U Njemačkoj su pred nekoliko godina studenti, uz to što su zauzeli sveučilišta, blokirali autoceste! Sorbonna je nedavno već drugi put u tri godine bila okupirana. Obično se ovakvi "protesti" događaju bez preciznog zahtjeva a uvijek je riječ o političkoj borbi.
Hoću reći, "uobičajena praksa" u Hrvatskoj je loša.[/quote]

"Uobicajena praksa" se odnosila na nacin na koji se donose politicke oduke. Osnujte politicku stranku i izadjite na izbore. Ili udrugu za besplatno obrazovanje i radite na popularizaciji vaseg cilja. Nemam nista protiv akcija poput lijepljenja papirica na Trgu, pozivanje gradjana da trube, masovnog urudzbiranja molbi, propagandnog filmica linkanog gore itd. (iako se osobno ne slazem s ciljem).

Blokiranje jednog fakulteta na nacin na koji se to cini na FF izlazi izvan okvira mojeg pojmanja gradjanskog neposluha. Jos opasnijim mi se cini pravdanje istog odlukama plenuma, kao da je time politicka odluka donesena na nacionalnoj razini. To je razlog zbog kojeg se na plenumima lome koplja oko pitanja smiju li glasati samo studenti FF ili svi koji se tamo zateknu.
finalni (napisa):
Građanski neposluh u mnogim je državama uobičajeni način borbe.
U Njemačkoj su pred nekoliko godina studenti, uz to što su zauzeli sveučilišta, blokirali autoceste! Sorbonna je nedavno već drugi put u tri godine bila okupirana. Obično se ovakvi "protesti" događaju bez preciznog zahtjeva a uvijek je riječ o političkoj borbi.
Hoću reći, "uobičajena praksa" u Hrvatskoj je loša.


"Uobicajena praksa" se odnosila na nacin na koji se donose politicke oduke. Osnujte politicku stranku i izadjite na izbore. Ili udrugu za besplatno obrazovanje i radite na popularizaciji vaseg cilja. Nemam nista protiv akcija poput lijepljenja papirica na Trgu, pozivanje gradjana da trube, masovnog urudzbiranja molbi, propagandnog filmica linkanog gore itd. (iako se osobno ne slazem s ciljem).

Blokiranje jednog fakulteta na nacin na koji se to cini na FF izlazi izvan okvira mojeg pojmanja gradjanskog neposluha. Jos opasnijim mi se cini pravdanje istog odlukama plenuma, kao da je time politicka odluka donesena na nacionalnoj razini. To je razlog zbog kojeg se na plenumima lome koplja oko pitanja smiju li glasati samo studenti FF ili svi koji se tamo zateknu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 23:31 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
"Uobicajena praksa" se odnosila na nacin na koji se donose politicke oduke. Osnujte politicku stranku i izadjite na izbore. Ili udrugu za besplatno obrazovanje i radite na popularizaciji vaseg cilja. Nemam nista protiv akcija poput lijepljenja papirica na Trgu, pozivanje gradjana da trube, masovnog urudzbiranja molbi, propagandnog filmica linkanog gore itd. (iako se osobno ne slazem s ciljem).[/quote]

Tko to mi?! :roll:
Stranka studenata zanimljiva je ideja. Veliki problem i jest što se politika gadi svima, pa i dobrim, mladim i sposobnim ljudima.

[quote]Blokiranje jednog fakulteta na nacin na koji se to cini na FF izlazi izvan okvira mojeg pojmanja gradjanskog neposluha. Jos opasnijim mi se cini pravdanje istog odlukama plenuma, kao da je time politicka odluka donesena na nacionalnoj razini. To je razlog zbog kojeg se na plenumima lome koplja oko pitanja smiju li glasati samo studenti FF ili svi koji se tamo zateknu.[/quote]

Ne lome se koplja, ako i netko spomene da bi o samoj blokadi trebali odlučivati samo studenti FF-a na to se redovito odgovara da se problem tiče svih građana, o tome se nakon tog ne raspravlja ni glasa.
Da je nekom sposobnom i odgovornom iskreno stalo da prekine blokadu, već bi to učinio.

I da, jedina lijepa stvar u ovom što se događa je dojam da FF uopće nije dio ove države. :D :(


Ministar koji se skriva iza autonomije Sveučilišta i nakon što mu je blokirano 20 fakulteta u 8 gradova, rektor koji podržava dekana HS-a koji je ponaosob prijetio svojim studentima (koji su htjeli blokirati fakultet) dok su iza njega bili redari s njemačkim ovčarima.
Super nam je akademska zajednica.
krcko (napisa):

"Uobicajena praksa" se odnosila na nacin na koji se donose politicke oduke. Osnujte politicku stranku i izadjite na izbore. Ili udrugu za besplatno obrazovanje i radite na popularizaciji vaseg cilja. Nemam nista protiv akcija poput lijepljenja papirica na Trgu, pozivanje gradjana da trube, masovnog urudzbiranja molbi, propagandnog filmica linkanog gore itd. (iako se osobno ne slazem s ciljem).


Tko to mi?! Rolling Eyes
Stranka studenata zanimljiva je ideja. Veliki problem i jest što se politika gadi svima, pa i dobrim, mladim i sposobnim ljudima.

Citat:
Blokiranje jednog fakulteta na nacin na koji se to cini na FF izlazi izvan okvira mojeg pojmanja gradjanskog neposluha. Jos opasnijim mi se cini pravdanje istog odlukama plenuma, kao da je time politicka odluka donesena na nacionalnoj razini. To je razlog zbog kojeg se na plenumima lome koplja oko pitanja smiju li glasati samo studenti FF ili svi koji se tamo zateknu.


Ne lome se koplja, ako i netko spomene da bi o samoj blokadi trebali odlučivati samo studenti FF-a na to se redovito odgovara da se problem tiče svih građana, o tome se nakon tog ne raspravlja ni glasa.
Da je nekom sposobnom i odgovornom iskreno stalo da prekine blokadu, već bi to učinio.

I da, jedina lijepa stvar u ovom što se događa je dojam da FF uopće nije dio ove države. Very Happy Sad


Ministar koji se skriva iza autonomije Sveučilišta i nakon što mu je blokirano 20 fakulteta u 8 gradova, rektor koji podržava dekana HS-a koji je ponaosob prijetio svojim studentima (koji su htjeli blokirati fakultet) dok su iza njega bili redari s njemačkim ovčarima.
Super nam je akademska zajednica.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Stranica 23 / 32.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan