Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Praktikum 1
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:35 pon, 8. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

B-jutiful :)
B-jutiful Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:42 pon, 8. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Proradilo je i podešavanje vremena na strojevima u praktikumu 1 preko ntp-a, tako da su se strojevi vratili iz budućnosti ;-)
Darko
Proradilo je i podešavanje vremena na strojevima u praktikumu 1 preko ntp-a, tako da su se strojevi vratili iz budućnosti Wink
Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 12:35 uto, 9. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel postoji šansa da u dogledno vrijeme budemo mogli saznati, kad se netko iz Rp1 logira na studenta, s koje mašine se točno logirao?

Ili još bolje (sorry ako zvučim znanstvenofantastično: ), bez da se eksplicitno logira na studenta, nekako saznati koji je user na kojoj mašini? Mislim, ako je filesystem mountan student<-mnogokut, to bi se možda moglo saznati ispitivanjem odakle je pročitana neka inicijalizacijska datoteka tog i tog usera...

( Treba mi za xr , naravno. http://web.math.hr/~veky/unix/xr.html , za one koji ne znaju o čem pričam a zanima ih: )
Jel postoji šansa da u dogledno vrijeme budemo mogli saznati, kad se netko iz Rp1 logira na studenta, s koje mašine se točno logirao?

Ili još bolje (sorry ako zvučim znanstvenofantastično: ), bez da se eksplicitno logira na studenta, nekako saznati koji je user na kojoj mašini? Mislim, ako je filesystem mountan student<-mnogokut, to bi se možda moglo saznati ispitivanjem odakle je pročitana neka inicijalizacijska datoteka tog i tog usera...

( Treba mi za xr , naravno. http://web.math.hr/~veky/unix/xr.html , za one koji ne znaju o čem pričam a zanima ih: )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:21 uto, 9. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je praktikum masqueradan (a cini se da jest posto su svi sa 192.168.0.xxx adresama) onda mitlim da ima malo sanse za to :/ Negraciozno rjesenje bi bilo da (npr) u globalnom /etc/profile u praktikumu zapisuje username i ip na nekom mjestu unutar student-ovog nfs sharea? :?

I da, prijedlog za praktikum.. mc, python2.3-gtk ? :)
nvi za vekya ;) ?
I pitanje: kako to da svi strojevi svoje beepere prenose na jedan stroj i koji je to stroj ? Mislim da zelim izbjeci sjedenje na stroju na kojem 15 pocetnika u vi-u uci na svojim greskama :)
Ako je praktikum masqueradan (a cini se da jest posto su svi sa 192.168.0.xxx adresama) onda mitlim da ima malo sanse za to Ehm? Negraciozno rjesenje bi bilo da (npr) u globalnom /etc/profile u praktikumu zapisuje username i ip na nekom mjestu unutar student-ovog nfs sharea? Confused

I da, prijedlog za praktikum.. mc, python2.3-gtk ? Smile
nvi za vekya Wink ?
I pitanje: kako to da svi strojevi svoje beepere prenose na jedan stroj i koji je to stroj ? Mislim da zelim izbjeci sjedenje na stroju na kojem 15 pocetnika u vi-u uci na svojim greskama Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:17 čet, 11. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Jel postoji šansa da u dogledno vrijeme budemo mogli saznati, kad se netko iz Rp1 logira na studenta, s koje mašine se točno logirao?[/quote]
Ne direktno, zbog SNAT-a (Source Network Address Translation) je vidljiv samo stroj koji radi SNAT.

[quote="veky"]Ili još bolje (sorry ako zvučim znanstvenofantastično: ), bez da se eksplicitno logira na studenta, nekako saznati koji je user na kojoj mašini? Mislim, ako je filesystem mountan student<-mnogokut, to bi se možda moglo saznati ispitivanjem odakle je pročitana neka inicijalizacijska datoteka tog i tog usera...

( Treba mi za xr , naravno. http://web.math.hr/~veky/unix/xr.html , za one koji ne znaju o čem pričam a zanima ih: )[/quote]
Ako uspijem, kroz firewall, preusmjeriti rwho broadcast na studenta, naredbom rwho ćeš moći vidjeti tko je logiran u praktikumu. Nisam siguran hoću li to moći napraviti direkno u netfilteru ili ću morati napisati alternativni rwhod koji će preusmjeravati pakete koji dodju iz praktikuma 1.

Alternativa je dodati u cron na serveru da svakih par minuta pokreće rwho i izlaz preusmjeruje u neku datoteku u /student1 direktoriju.

Darko
veky (napisa):
Jel postoji šansa da u dogledno vrijeme budemo mogli saznati, kad se netko iz Rp1 logira na studenta, s koje mašine se točno logirao?

Ne direktno, zbog SNAT-a (Source Network Address Translation) je vidljiv samo stroj koji radi SNAT.

veky (napisa):
Ili još bolje (sorry ako zvučim znanstvenofantastično: ), bez da se eksplicitno logira na studenta, nekako saznati koji je user na kojoj mašini? Mislim, ako je filesystem mountan student←mnogokut, to bi se možda moglo saznati ispitivanjem odakle je pročitana neka inicijalizacijska datoteka tog i tog usera...

( Treba mi za xr , naravno. http://web.math.hr/~veky/unix/xr.html , za one koji ne znaju o čem pričam a zanima ih: )

Ako uspijem, kroz firewall, preusmjeriti rwho broadcast na studenta, naredbom rwho ćeš moći vidjeti tko je logiran u praktikumu. Nisam siguran hoću li to moći napraviti direkno u netfilteru ili ću morati napisati alternativni rwhod koji će preusmjeravati pakete koji dodju iz praktikuma 1.

Alternativa je dodati u cron na serveru da svakih par minuta pokreće rwho i izlaz preusmjeruje u neku datoteku u /student1 direktoriju.

Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:31 čet, 11. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]I da, prijedlog za praktikum.. mc, python2.3-gtk ? :)[/quote]
OK.
[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]nvi za vekya ;) ?[/quote]
Nisi dobro pogledao, nvi je instaliran od kad je praktikum otvoren!

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]I pitanje: kako to da svi strojevi svoje beepere prenose na jedan stroj i koji je to stroj ? Mislim da zelim izbjeci sjedenje na stroju na kojem 15 pocetnika u vi-u uci na svojim greskama :)[/quote]
Je li ovo možeš malo pojasniti? Prijave problema u praktikumu u kojima nije navedeno o kojem se točno stroju radi i gdje ne piše kako je točno do problema došlo i kako ga reproducirati, nisu mi od koristi i ne pomažu da se problem otkloni. Ako se pojavi neki takav problem najbolje je da me pozovete.
Darko
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
I da, prijedlog za praktikum.. mc, python2.3-gtk ? Smile

OK.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
nvi za vekya Wink ?

Nisi dobro pogledao, nvi je instaliran od kad je praktikum otvoren!

ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
I pitanje: kako to da svi strojevi svoje beepere prenose na jedan stroj i koji je to stroj ? Mislim da zelim izbjeci sjedenje na stroju na kojem 15 pocetnika u vi-u uci na svojim greskama Smile

Je li ovo možeš malo pojasniti? Prijave problema u praktikumu u kojima nije navedeno o kojem se točno stroju radi i gdje ne piše kako je točno do problema došlo i kako ga reproducirati, nisu mi od koristi i ne pomažu da se problem otkloni. Ako se pojavi neki takav problem najbolje je da me pozovete.
Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 18:29 čet, 11. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm :) Khul :) Thnx :)

Hm.. Mozda ja tripujem, ali ako nacinim gresku na svome vi-u onda imam dojam da se beep ne desava na stroju na kojem sam sjedio (zadnji red do prozora), nego na nekom drugom stroju. Takodjer ako je netko drugi nacinio gresku u shellu il nedi da beepa iz istog pravca?
Hm Smile Khul Smile Thnx Smile

Hm.. Mozda ja tripujem, ali ako nacinim gresku na svome vi-u onda imam dojam da se beep ne desava na stroju na kojem sam sjedio (zadnji red do prozora), nego na nekom drugom stroju. Takodjer ako je netko drugi nacinio gresku u shellu il nedi da beepa iz istog pravca?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:08 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene zanima zasto ne radi printanje u PR1..
posaljem dokument iz mozille na samsung@:64 ili tako nes slicno i nista se ne dogodi... (da printer je upaljen i stavljen je papir)....
mene zanima zasto ne radi printanje u PR1..
posaljem dokument iz mozille na samsung@:64 ili tako nes slicno i nista se ne dogodi... (da printer je upaljen i stavljen je papir)....



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 10:34 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno :)
a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:41 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno :)[/quote]

Nesi, sad bi se na tebe netko trebao izderati da koristiš pretražnik. :!:

Ja sam to pitanje postavio upravo u ovom topicu pred nekoliko dana...
Nesi (napisa):
a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno Smile


Nesi, sad bi se na tebe netko trebao izderati da koristiš pretražnik. Exclamation

Ja sam to pitanje postavio upravo u ovom topicu pred nekoliko dana...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:00 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="Nesi"]a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno :)[/quote]

Nesi, sad bi se na tebe netko trebao izderati da koristiš pretražnik. :!:

Ja sam to pitanje postavio upravo u ovom topicu pred nekoliko dana...[/quote]

njah, znam da si pitao za studenta, pa nisam jako obracala pozornost...
ali s druge strane, mozda ovaj refresh pitanja podsjeti Darka da nes napravi :o)
ono, da znam tko mi gdje sjedi dok ih ja cuvam u podrumu :g:
veky (napisa):
Nesi (napisa):
a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno Smile


Nesi, sad bi se na tebe netko trebao izderati da koristiš pretražnik. Exclamation

Ja sam to pitanje postavio upravo u ovom topicu pred nekoliko dana...


njah, znam da si pitao za studenta, pa nisam jako obracala pozornost...
ali s druge strane, mozda ovaj refresh pitanja podsjeti Darka da nes napravi Big nose
ono, da znam tko mi gdje sjedi dok ih ja cuvam u podrumu Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:13 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]mene zanima zasto ne radi printanje u PR1..
posaljem dokument iz mozille na samsung@:64 ili tako nes slicno i nista se ne dogodi... (da printer je upaljen i stavljen je papir)....[/quote]
Problem je bio u zaglavljenom "print jobu". Inače, dok ne otkrijem u čemu je problem s driverom za samsung bilo bi dobro da koristite "PostScript/default" pisač u mozilli/firefoxu. Postoje manji problemi u konfiguraciji vezani za dvostrani ispis i pomakom sadržaja stranice pri ispisu.
Darko
Gogs (napisa):
mene zanima zasto ne radi printanje u PR1..
posaljem dokument iz mozille na samsung@:64 ili tako nes slicno i nista se ne dogodi... (da printer je upaljen i stavljen je papir)....

Problem je bio u zaglavljenom "print jobu". Inače, dok ne otkrijem u čemu je problem s driverom za samsung bilo bi dobro da koristite "PostScript/default" pisač u mozilli/firefoxu. Postoje manji problemi u konfiguraciji vezani za dvostrani ispis i pomakom sadržaja stranice pri ispisu.
Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:15 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno :)[/quote]
Popis korisnika na strojevima u praktikumu (ali za sad samo kad si i ti u praktikumu) možeš dobiti naredbom [b]rwho[/b].
Darko
Nesi (napisa):
a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno Smile

Popis korisnika na strojevima u praktikumu (ali za sad samo kad si i ti u praktikumu) možeš dobiti naredbom rwho.
Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:24 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]ali s druge strane, mozda ovaj refresh pitanja podsjeti Darka da nes napravi :o)
ono, da znam tko mi gdje sjedi dok ih ja cuvam u podrumu :g:[/quote]
Pokušat ću napisati rwhod-proxy, koji sam spominjao u jednom od prošlih postova, a koji bi omogućio da se na studentu vidi tko radi u praktikumu 1 i obratno. Pogledao sam izvorni kôd rwhod demona i mislim kako to neće biti problem :D, jedino je pitanje kad ću za to naći vremena :(
Darko
Nesi (napisa):
ali s druge strane, mozda ovaj refresh pitanja podsjeti Darka da nes napravi Big nose
ono, da znam tko mi gdje sjedi dok ih ja cuvam u podrumu Mr. Green

Pokušat ću napisati rwhod-proxy, koji sam spominjao u jednom od prošlih postova, a koji bi omogućio da se na studentu vidi tko radi u praktikumu 1 i obratno. Pogledao sam izvorni kôd rwhod demona i mislim kako to neće biti problem Very Happy, jedino je pitanje kad ću za to naći vremena Sad
Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:40 čet, 18. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="darko"][quote="Nesi"]a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno :)[/quote]
Popis korisnika na strojevima u praktikumu (ali za sad samo kad si i ti u praktikumu) možeš dobiti naredbom [b]rwho[/b].
Darko[/quote]

tnx :g:
darko (napisa):
Nesi (napisa):
a jel moguce dok smo u pr1 saznati tko je u pr1?
ne da je na logiran studentu, vec da cuci s nama u sobi?

obzirom da bi mozda kadkad bilo korisno Smile

Popis korisnika na strojevima u praktikumu (ali za sad samo kad si i ti u praktikumu) možeš dobiti naredbom rwho.
Darko


tnx Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 20:28 čet, 18. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo :OT:

el bi mogao uskoro biti tcsh na studentu ono chsh :) ksh me [b]UZASNO[/b] me ksh iritira :( :vidivamo:

PS: zasto se svako malo nemrem telnetat na studenta (nit preko hostname.a niti IP.a) ... ??? :?:
malo Off-topic

el bi mogao uskoro biti tcsh na studentu ono chsh Smile ksh me UZASNO me ksh iritira Sad Gledaj dobro sta ti pokazujem

PS: zasto se svako malo nemrem telnetat na studenta (nit preko hostname.a niti IP.a) ... ??? Question
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:30 čet, 18. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]el bi mogao uskoro biti tcsh na studentu ono chsh :) ksh me [b]UZASNO[/b] me ksh iritira :( :vidivamo:[/quote]

Dodaj u ~/.profile:

[code:1]exec /student1/Local/bin/tcsh[/code:1]

8)
fly (napisa):
el bi mogao uskoro biti tcsh na studentu ono chsh Smile ksh me UZASNO me ksh iritira Sad Gledaj dobro sta ti pokazujem


Dodaj u ~/.profile:

Kod:
exec /student1/Local/bin/tcsh


Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 20:39 čet, 18. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma imao sam i to prije ali onda je onaj uzhasni: student1,student2 ...etc ... :)
Ma imao sam i to prije ali onda je onaj uzhasni: student1,student2 ...etc ... Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:36 ned, 21. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="darko"] Pokušat ću napisati rwhod-proxy, koji sam spominjao u jednom od prošlih postova, a koji bi omogućio da se na studentu vidi tko radi u praktikumu 1 i obratno. Pogledao sam izvorni kôd rwhod demona i mislim kako to neće biti problem :D, jedino je pitanje kad ću za to naći vremena :(
Darko[/quote]
:D Ne moram ništa pisati! Ono što sam trebao već postoji u debian patchu kojieg sam, zadnji put kad sam gledao zvorni kôd rwhod demona bio zaboravio nalijepiti. :oops: Debianovci su dodali opciju [b]-f[/b] koja radi forwarding paketa 8)

Veky, sad mozeš prilagoditi [b]xr[/b]! :)

Darko
darko (napisa):
Pokušat ću napisati rwhod-proxy, koji sam spominjao u jednom od prošlih postova, a koji bi omogućio da se na studentu vidi tko radi u praktikumu 1 i obratno. Pogledao sam izvorni kôd rwhod demona i mislim kako to neće biti problem Very Happy, jedino je pitanje kad ću za to naći vremena Sad
Darko

Very Happy Ne moram ništa pisati! Ono što sam trebao već postoji u debian patchu kojieg sam, zadnji put kad sam gledao zvorni kôd rwhod demona bio zaboravio nalijepiti. Embarassed Debianovci su dodali opciju -f koja radi forwarding paketa Cool

Veky, sad mozeš prilagoditi xr! Smile

Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:00 ned, 21. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upravo sam instalirao flash i java plugine za Mozillu Firefox, J2SDK 1.4.2, pdksh, mc, python2.3-gtk, mysql-client i još [i]puno lipih stvari, ma ne smin reć[/i] ;)
Darko
Upravo sam instalirao flash i java plugine za Mozillu Firefox, J2SDK 1.4.2, pdksh, mc, python2.3-gtk, mysql-client i još puno lipih stvari, ma ne smin reć Wink
Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan