Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Parkiranje
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 23:06 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ljudima bi ostalo pola plaće više :D
ljudima bi ostalo pola plaće više Very Happy



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:21 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mhaberl"]
@Gogs:
Na kraju krajeva, ja nisam razocaran gradskim poglavarstvom niti Bandićem, niti onima koji bih trebali kontrolirati, nego ljudima koji su ih izabrali (pogotovo onima koji su to ucinili na neizravan nacin, neizlazeci na izbore). Bandić je takav kakav je, ljudi kojima to odgovara su takvi kakvi jesu i zato kazem: valjda to tak mora bit, kaj ces.[/quote]

S ovom izjavom se u potpunosti slažem. I ja, također, sam jako razočaran u ovo zatupljeno stanovništvo, tim više što se krećem u krugovima koji mi pred svake izbore pruže nadu u neke promjene :)

Što se tiče Bandića za predsjednika, moju podršku ima 100%, samo da više ne bude gradonačelnik.

Vezano uz mogući bankrot Holdinga - treba izaći pred gradsko poglavarstvo i blokirati rad svih gradskih institucija. I treba blokirati sve sljemenske staze, kako Bandić ne bi imao gdje joggirati (da li i to broji u 16 radnih sati dnevno?)
mhaberl (napisa):

@Gogs:
Na kraju krajeva, ja nisam razocaran gradskim poglavarstvom niti Bandićem, niti onima koji bih trebali kontrolirati, nego ljudima koji su ih izabrali (pogotovo onima koji su to ucinili na neizravan nacin, neizlazeci na izbore). Bandić je takav kakav je, ljudi kojima to odgovara su takvi kakvi jesu i zato kazem: valjda to tak mora bit, kaj ces.


S ovom izjavom se u potpunosti slažem. I ja, također, sam jako razočaran u ovo zatupljeno stanovništvo, tim više što se krećem u krugovima koji mi pred svake izbore pruže nadu u neke promjene Smile

Što se tiče Bandića za predsjednika, moju podršku ima 100%, samo da više ne bude gradonačelnik.

Vezano uz mogući bankrot Holdinga - treba izaći pred gradsko poglavarstvo i blokirati rad svih gradskih institucija. I treba blokirati sve sljemenske staze, kako Bandić ne bi imao gdje joggirati (da li i to broji u 16 radnih sati dnevno?)



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 11:03 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lijepo ste se raspisali :)
Sad više ni ja ne znam...

što se neustavnosti kazni tiče, do 1.1.2010 se kazne moraju plaćati:
http://www.24sata.hr/news/omejec-kazne-za-parking-moraju-se-i-dalje-placati-/135040/

A ova situacija kod mene je ovakva: do prije neki dan smo se parkirali svuda oko zgrade: uz zgradu kosa parkirna označena mjesta, unutar dvorišta zgrade gdje tko dohvati (pa čak i na prolazima iz dvorišta zgrade), na terasi iznad garaže, u bočnoj ulici (osim onih mjesta sa stupićima), te [b]neoznačena[/b] na "drugoj strani ceste" ispred zgrade - bočno. Postoje još 3-4 mjesta (ovisno o veličini auta), također neoznačena, za koso parkiranje s te druge strane ceste.
Jedan dan se pojavio znak za 2. zonu i aparat za naplatu, parkirališna mjesta su označena friškom bijelom bojom. Ali samo na kosim parkirnim mjestima uz zgradu. Drugu stranu ceste, kao ni bočnu ulicu nisu dirali.. samo su stavili oznaku zone na početak (to su slijepe uličice).
I dalje je sve puno parkiranih auta oko zgrade, ali ih je puno više u dvorištu zgrade i gotovo svakodnevno netko ogrebe nekog...

Zato mislim da ću se ipak parkirati s te druge strane ceste ili dolaziti doma tek nakon 21h :roll:

Ne mogu vjerovati da si mirno dopuštamo da nam kradu osnovni životni prostor... tko zna što je slijedeće? Počet će naplaćivati parking ljudima u vlastitom dvorištu?!? Porez na indeks tjelesne mase?? svašta mogu smisliti...
Lijepo ste se raspisali Smile
Sad više ni ja ne znam...

što se neustavnosti kazni tiče, do 1.1.2010 se kazne moraju plaćati:
http://www.24sata.hr/news/omejec-kazne-za-parking-moraju-se-i-dalje-placati-/135040/

A ova situacija kod mene je ovakva: do prije neki dan smo se parkirali svuda oko zgrade: uz zgradu kosa parkirna označena mjesta, unutar dvorišta zgrade gdje tko dohvati (pa čak i na prolazima iz dvorišta zgrade), na terasi iznad garaže, u bočnoj ulici (osim onih mjesta sa stupićima), te neoznačena na "drugoj strani ceste" ispred zgrade - bočno. Postoje još 3-4 mjesta (ovisno o veličini auta), također neoznačena, za koso parkiranje s te druge strane ceste.
Jedan dan se pojavio znak za 2. zonu i aparat za naplatu, parkirališna mjesta su označena friškom bijelom bojom. Ali samo na kosim parkirnim mjestima uz zgradu. Drugu stranu ceste, kao ni bočnu ulicu nisu dirali.. samo su stavili oznaku zone na početak (to su slijepe uličice).
I dalje je sve puno parkiranih auta oko zgrade, ali ih je puno više u dvorištu zgrade i gotovo svakodnevno netko ogrebe nekog...

Zato mislim da ću se ipak parkirati s te druge strane ceste ili dolaziti doma tek nakon 21h Rolling Eyes

Ne mogu vjerovati da si mirno dopuštamo da nam kradu osnovni životni prostor... tko zna što je slijedeće? Počet će naplaćivati parking ljudima u vlastitom dvorištu?!? Porez na indeks tjelesne mase?? svašta mogu smisliti...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:01 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ivančica
Trebas vidjet kak decki to rade. Kod 6 paviljona na Cvjetnom su u pol sata iscrtali sva parkirališta.


pa kad neke ljude boli briga ( npr koji imaju svoje parkirno mjesto ili dvorište ) a ostatak je strah.
Sada su ljudi počeli kupovat parkirna mjesta odmah u stan i to po istoj cijeni !!!
Frend si je nedavno kupovao sa obitelji stan u Španskom i za obični pišljivo parkirno mjesto je ispljunuo 11000 €.
Mozda je to ljudima iz Zg-a poznato od prije pa su se privikli ali meni je to nehumano i totalno nenormalno.
@ivančica
Trebas vidjet kak decki to rade. Kod 6 paviljona na Cvjetnom su u pol sata iscrtali sva parkirališta.


pa kad neke ljude boli briga ( npr koji imaju svoje parkirno mjesto ili dvorište ) a ostatak je strah.
Sada su ljudi počeli kupovat parkirna mjesta odmah u stan i to po istoj cijeni !!!
Frend si je nedavno kupovao sa obitelji stan u Španskom i za obični pišljivo parkirno mjesto je ispljunuo 11000 €.
Mozda je to ljudima iz Zg-a poznato od prije pa su se privikli ali meni je to nehumano i totalno nenormalno.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 13:21 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da ali to nije garancija da ti za godinu-dve netko neće doći i staviti naplatu parkiranja... bez obzira koliko si ti platio.

Ništa me ne bi iznenadilo..
evo primjera:
http://www.javno.com/hr-zagreb/holding-naplacuje-parking-na-privatnom-posjedu_208974
da ali to nije garancija da ti za godinu-dve netko neće doći i staviti naplatu parkiranja... bez obzira koliko si ti platio.

Ništa me ne bi iznenadilo..
evo primjera:
http://www.javno.com/hr-zagreb/holding-naplacuje-parking-na-privatnom-posjedu_208974



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 13:33 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je drugo, ako kupiš mjesto to je tvoja nekretnina, možeš jedino ti tu naplaćivati :)
ovo što je na linku će imati sudski epilog, ako je to što stanari kažu istina dobit će spor. (edit: vidim da su zasad odustali od tužbe)
ipak to je čini se zajednički teren, valjda kad baš imaš vlastito mjesto zp ipak ne može ništa iskemijati.
kad smo mi kupovali stan, mjesto u garaži je bilo pola cijene kvadrat od cijene stana. dosta skupo, ali u ovim okolnostima se stvarno mora.
to je drugo, ako kupiš mjesto to je tvoja nekretnina, možeš jedino ti tu naplaćivati Smile
ovo što je na linku će imati sudski epilog, ako je to što stanari kažu istina dobit će spor. (edit: vidim da su zasad odustali od tužbe)
ipak to je čini se zajednički teren, valjda kad baš imaš vlastito mjesto zp ipak ne može ništa iskemijati.
kad smo mi kupovali stan, mjesto u garaži je bilo pola cijene kvadrat od cijene stana. dosta skupo, ali u ovim okolnostima se stvarno mora.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:42 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
što se neustavnosti kazni tiče, do 1.1.2010 se kazne moraju plaćati:
http://www.24sata.hr/news/omejec-kazne-za-parking-moraju-se-i-dalje-placati-/135040/
[/quote]

Ovo je po meni jedan od većih ovogodišnjih skandala koji se ne potencira dovoljno.

Ustavni sud je donio svoje rješenje prema kojem je postojeća regulativa neustavna (zapravo nije u skladu sa zakonom o obaveznim odnosima, jer se na ugovor ne može zaračunati novčana kazna), a zatim (vjerojatno pod utjecajem mafije) donosi preporuku da se kazne moraju plaćati jer je taj propis i dalje na snazi (njihovom nebuloznom odlukom o vremenu prilagodbe).

Ako upitate bilo kojeg pravnika, on će vam savjetovati da kazne ne plaćate, jer naprosto niti jedan sudac ne smije primijeniti neustavni članak u propisu, jer bi to vrlo opasno djelovalo na ionako labilni pravni poredak u RH.
Ivančica (napisa):

što se neustavnosti kazni tiče, do 1.1.2010 se kazne moraju plaćati:
http://www.24sata.hr/news/omejec-kazne-za-parking-moraju-se-i-dalje-placati-/135040/


Ovo je po meni jedan od većih ovogodišnjih skandala koji se ne potencira dovoljno.

Ustavni sud je donio svoje rješenje prema kojem je postojeća regulativa neustavna (zapravo nije u skladu sa zakonom o obaveznim odnosima, jer se na ugovor ne može zaračunati novčana kazna), a zatim (vjerojatno pod utjecajem mafije) donosi preporuku da se kazne moraju plaćati jer je taj propis i dalje na snazi (njihovom nebuloznom odlukom o vremenu prilagodbe).

Ako upitate bilo kojeg pravnika, on će vam savjetovati da kazne ne plaćate, jer naprosto niti jedan sudac ne smije primijeniti neustavni članak u propisu, jer bi to vrlo opasno djelovalo na ionako labilni pravni poredak u RH.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:16 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Ako upitate bilo kojeg pravnika, on će vam savjetovati da kazne ne plaćate, jer naprosto niti jedan sudac ne smije primijeniti neustavni članak u propisu, jer bi to vrlo opasno djelovalo na ionako labilni pravni poredak u RH.[/quote]

Da pogodim: ti nemas osobnih iskustava s hrvatskim pravosudjem.
Gogs (napisa):
Ako upitate bilo kojeg pravnika, on će vam savjetovati da kazne ne plaćate, jer naprosto niti jedan sudac ne smije primijeniti neustavni članak u propisu, jer bi to vrlo opasno djelovalo na ionako labilni pravni poredak u RH.


Da pogodim: ti nemas osobnih iskustava s hrvatskim pravosudjem.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 9:50 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice izbora, problem je sto nema postenih, sposobnih politicara koji bi bili alternativa.
Ne glasam u Zagrebu, pa ne mogu utjecati na stanje s parkingom, ali opcenito me frustrira ideja da se naplacuje koristenje javne povrsine jer mi djeluje kao da se netko sjeti naplacivati udisanje zraka. Naravno da treba sprijeciti kaos u gradu, ali participacija za povuci tih par crta se moze platiti pri registraciji na primjer.
Sto se tice izbora, problem je sto nema postenih, sposobnih politicara koji bi bili alternativa.
Ne glasam u Zagrebu, pa ne mogu utjecati na stanje s parkingom, ali opcenito me frustrira ideja da se naplacuje koristenje javne povrsine jer mi djeluje kao da se netko sjeti naplacivati udisanje zraka. Naravno da treba sprijeciti kaos u gradu, ali participacija za povuci tih par crta se moze platiti pri registraciji na primjer.



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:14 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MB"]Sto se tice izbora, problem je sto nema postenih, sposobnih politicara koji bi bili alternativa.[/quote]

Na proslim lokalnim izborima u Zg-u postojala je alternativa. O postenju i sposobnosti tesko mi je suditi, ali barem se pojavila nezavisna lista koja nije bila toliko marginalna da bi unaprijed bila osudjena na propast. Gradjani su svejedno izabrali Bandica.

Slicno je na drzavnoj razini. Cini mi se da je vecini gradjana (bar onih koji su izlazili na izbore) zapravo odgovaralo da mogu tu i tamo nekom uvaliti kuvertu ili nazvati nekog rodju te tako ubrzati postupak na sudu, prije reda napraviti lijecnicku pretragu ili zaposliti nekog svoga na sigurnom mjestu u drzavnoj sluzbi. Sve dok drzavni aparat nije toliko nabubrio da vise ni madjionicari ne mogu pokrpati rupe u proracunu.

Nestrpljivo ocekujem sto ce biti na sljedecim izborima. Mozda se ponovo pojavi neki unutrasnji ili vanjski neprijatelj koji je kriv za sve? :idea:
MB (napisa):
Sto se tice izbora, problem je sto nema postenih, sposobnih politicara koji bi bili alternativa.


Na proslim lokalnim izborima u Zg-u postojala je alternativa. O postenju i sposobnosti tesko mi je suditi, ali barem se pojavila nezavisna lista koja nije bila toliko marginalna da bi unaprijed bila osudjena na propast. Gradjani su svejedno izabrali Bandica.

Slicno je na drzavnoj razini. Cini mi se da je vecini gradjana (bar onih koji su izlazili na izbore) zapravo odgovaralo da mogu tu i tamo nekom uvaliti kuvertu ili nazvati nekog rodju te tako ubrzati postupak na sudu, prije reda napraviti lijecnicku pretragu ili zaposliti nekog svoga na sigurnom mjestu u drzavnoj sluzbi. Sve dok drzavni aparat nije toliko nabubrio da vise ni madjionicari ne mogu pokrpati rupe u proracunu.

Nestrpljivo ocekujem sto ce biti na sljedecim izborima. Mozda se ponovo pojavi neki unutrasnji ili vanjski neprijatelj koji je kriv za sve? Idea



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 10:32 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem je u tome što nam populacija stari... uskoro će demografski dijagrami izgledati naopačke :o
Stoga imamo puno bakica koje vole glasovati za one koje već poznaju. A iz nekog čudnog razloga simpatiziraju pojedine ljude....
vjerujem da su i sapunice izvršile svoj utjecaj... ako me razumijete...

Nogometom se već godinama ne zamaram. Jer ovi što trče po travnjacima stadiona odavno ne igraju nogomet.
Isto smatram i za politiku.
Dat ću svoj glas onome koga smatram prikladnijim od ostalih, ali svoju budućnost povjeravam isključivo sebi. Nema tog političara koji će se pobrinuti da MENI bude lakše živjeti... a pogotovo u umirovljeničkim danima...

Spasilo bi nas jedino da se mali zeleni spuste u Lijepu našu :roll:
ali ni to nije garancija da bi se naši trgnuli iz sna..

Mene čudi koliko važnih ljudi u državi razmišlja prizemno. Samo sam jednog (ajd dobro, dva) čula koji je rekao (ne baš tim riječima): presipavanje iz šupljeg u prazno će nas još više potopiti. Treba stvarati nova sredstva, a ne osiromašivati jedan segment radi dobrobiti drugog.

Prvo su skinuli plaće državnim zaposlenicima, onda su uveli krizni porez, digli pdv, onda su proširili parkirne zone. Što je slijedeće?
Problem je u tome što nam populacija stari... uskoro će demografski dijagrami izgledati naopačke Surprised
Stoga imamo puno bakica koje vole glasovati za one koje već poznaju. A iz nekog čudnog razloga simpatiziraju pojedine ljude....
vjerujem da su i sapunice izvršile svoj utjecaj... ako me razumijete...

Nogometom se već godinama ne zamaram. Jer ovi što trče po travnjacima stadiona odavno ne igraju nogomet.
Isto smatram i za politiku.
Dat ću svoj glas onome koga smatram prikladnijim od ostalih, ali svoju budućnost povjeravam isključivo sebi. Nema tog političara koji će se pobrinuti da MENI bude lakše živjeti... a pogotovo u umirovljeničkim danima...

Spasilo bi nas jedino da se mali zeleni spuste u Lijepu našu Rolling Eyes
ali ni to nije garancija da bi se naši trgnuli iz sna..

Mene čudi koliko važnih ljudi u državi razmišlja prizemno. Samo sam jednog (ajd dobro, dva) čula koji je rekao (ne baš tim riječima): presipavanje iz šupljeg u prazno će nas još više potopiti. Treba stvarati nova sredstva, a ne osiromašivati jedan segment radi dobrobiti drugog.

Prvo su skinuli plaće državnim zaposlenicima, onda su uveli krizni porez, digli pdv, onda su proširili parkirne zone. Što je slijedeće?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 10:36 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

porez na zrak ;)
porez na zrak Wink



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:56 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Krcko: =D>

@Ivančica:

To sto ti navodis, ja zovem "slijepi glasaci" - oni koji ce glas(ov)ati za "svoju" stranku neovisno o ponasanju te stranke (mislim da je krivo optuziti "bakice"). Tako sam na proslim izborima od dvoje zakletih SDPovaca slusao kako ce za Bandica "jer je on iz SDPa". :roll: Ne's ti razloga...

No, slijepih glasaca nema kriticno mnogo. Ja ih procjenjujem na 10ak% SDPovih i 20ak% HDZovih (u ukupnoj glasackoj populaciji). Problem su apstinenti (oni koje nije briga), jer kad na izbore izadje samo 50% glasaca, onda udio slijepih naraste na 20%+40%, sto je vec zabrinjavajuce veliki broj onih koji odlucuju, a da ocito nisu kompetentni odlucivati.

@Apstinenti:

Dok god glasaci (pretezno mladi) imaju stav da se nista nece promijeniti, zaista se nista niti nece promijeniti. No, to ne opravdava apstinenciju. Kao da je tesko odvojiti 5 minuta za setnju do glasackog mjesta... ili je mozda preveliki udarac za ego kad ne pobijede "vasi"?

No, cemu se cuditi... pogledajmo samo odaziv na studentske izbore, dogadjaj koji je jos s proslom garniturom predstavnika (a mozda i ranije, ne znam) postao itekako vazan za same studente (pricam u okvirima PMF-MO). A odaziv glasaca... je l' dosegne 10%? :(

@Ivancica (opet): Iduci korak... cekaj da nam rasprodaju (za privatne dzepove) sume i izvore pitke vode, pa ces vidjeti sto je sljedece... hvala (i) apstinentima...

Vezano uz biracku apstinenciju i izgovor da jedan glas nista ne znaci... [url=http://degiorgi.math.hr/~vsego/phun/if_you_think_youre_too_small.jpg]click[/url]. :D
@Krcko: Applause

@Ivančica:

To sto ti navodis, ja zovem "slijepi glasaci" - oni koji ce glas(ov)ati za "svoju" stranku neovisno o ponasanju te stranke (mislim da je krivo optuziti "bakice"). Tako sam na proslim izborima od dvoje zakletih SDPovaca slusao kako ce za Bandica "jer je on iz SDPa". Rolling Eyes Ne's ti razloga...

No, slijepih glasaca nema kriticno mnogo. Ja ih procjenjujem na 10ak% SDPovih i 20ak% HDZovih (u ukupnoj glasackoj populaciji). Problem su apstinenti (oni koje nije briga), jer kad na izbore izadje samo 50% glasaca, onda udio slijepih naraste na 20%+40%, sto je vec zabrinjavajuce veliki broj onih koji odlucuju, a da ocito nisu kompetentni odlucivati.

@Apstinenti:

Dok god glasaci (pretezno mladi) imaju stav da se nista nece promijeniti, zaista se nista niti nece promijeniti. No, to ne opravdava apstinenciju. Kao da je tesko odvojiti 5 minuta za setnju do glasackog mjesta... ili je mozda preveliki udarac za ego kad ne pobijede "vasi"?

No, cemu se cuditi... pogledajmo samo odaziv na studentske izbore, dogadjaj koji je jos s proslom garniturom predstavnika (a mozda i ranije, ne znam) postao itekako vazan za same studente (pricam u okvirima PMF-MO). A odaziv glasaca... je l' dosegne 10%? Sad

@Ivancica (opet): Iduci korak... cekaj da nam rasprodaju (za privatne dzepove) sume i izvore pitke vode, pa ces vidjeti sto je sljedece... hvala (i) apstinentima...

Vezano uz biracku apstinenciju i izgovor da jedan glas nista ne znaci... click. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:11 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Gogs"]Ako upitate bilo kojeg pravnika, on će vam savjetovati da kazne ne plaćate, jer naprosto niti jedan sudac ne smije primijeniti neustavni članak u propisu, jer bi to vrlo opasno djelovalo na ionako labilni pravni poredak u RH.[/quote]

Da pogodim: ti nemas osobnih iskustava s hrvatskim pravosudjem.[/quote]

Ja trenutno imam spor za Zagrebparkingom na sudu, jer su mi naplatili kaznu na neoznačenom parkirnom mjestu. Čekam da se to riješi :)

Vezano za apstinente: naša politička "elita" (ne isključujem niti jednu stranku) se dobro trudi kako bi stvorili dojam u javnosti da se ništa ne može promijeniti izborom i da je svejedno koga odaberemo. Teška mašinerija se koristi za takvu "propagandu".
vsego (napisa):
Gogs (napisa):
Ako upitate bilo kojeg pravnika, on će vam savjetovati da kazne ne plaćate, jer naprosto niti jedan sudac ne smije primijeniti neustavni članak u propisu, jer bi to vrlo opasno djelovalo na ionako labilni pravni poredak u RH.


Da pogodim: ti nemas osobnih iskustava s hrvatskim pravosudjem.


Ja trenutno imam spor za Zagrebparkingom na sudu, jer su mi naplatili kaznu na neoznačenom parkirnom mjestu. Čekam da se to riješi Smile

Vezano za apstinente: naša politička "elita" (ne isključujem niti jednu stranku) se dobro trudi kako bi stvorili dojam u javnosti da se ništa ne može promijeniti izborom i da je svejedno koga odaberemo. Teška mašinerija se koristi za takvu "propagandu".



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:22 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Ja trenutno imam spor za Zagrebparkingom na sudu, jer su mi naplatili kaznu na neoznačenom parkirnom mjestu. Čekam da se to riješi :)[/quote]

To je dobro: izgubit ces iluzije. :PP

[quote="Gogs"]Vezano za apstinente: naša politička "elita" (ne isključujem niti jednu stranku) se dobro trudi kako bi stvorili dojam u javnosti da se ništa ne može promijeniti izborom i da je svejedno koga odaberemo. Teška mašinerija se koristi za takvu "propagandu".[/quote]

Zato se ja trudim u suprotnom smjeru (najmanje na ovom forumu; puno vise IRL i na raznim virtualnim mjestima). Pozivam i ostale da osvjescuju svoju okolinu koliko je vazno barem minimalno sudjelovati u politickom procesu (minimalno = izlaziti na izbore).
Gogs (napisa):
Ja trenutno imam spor za Zagrebparkingom na sudu, jer su mi naplatili kaznu na neoznačenom parkirnom mjestu. Čekam da se to riješi Smile


To je dobro: izgubit ces iluzije. Weeee-heeee!!!

Gogs (napisa):
Vezano za apstinente: naša politička "elita" (ne isključujem niti jednu stranku) se dobro trudi kako bi stvorili dojam u javnosti da se ništa ne može promijeniti izborom i da je svejedno koga odaberemo. Teška mašinerija se koristi za takvu "propagandu".


Zato se ja trudim u suprotnom smjeru (najmanje na ovom forumu; puno vise IRL i na raznim virtualnim mjestima). Pozivam i ostale da osvjescuju svoju okolinu koliko je vazno barem minimalno sudjelovati u politickom procesu (minimalno = izlaziti na izbore).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 7:21 sri, 28. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@Ivančica:

Tako sam na proslim izborima od dvoje zakletih SDPovaca slusao kako ce za Bandica "jer je on iz SDPa". :roll: Ne's ti razloga...
...
@Ivancica (opet): Iduci korak... cekaj da nam rasprodaju (za privatne dzepove) sume i izvore pitke vode, pa ces vidjeti sto je sljedece... hvala (i) apstinentima...
[/quote]

Ja sam od nemalog broja ljudi čula da će glasati za Bandića jer on jedini osim što krade, nešto i radi...
eh!
To su naravno ljudi iz Zg...

vsego, vodu već plaćaš.. a ak hoćeš u boci (pitanje jel izvorska) platit ćeš ju skoro ko pivu. Tak da su na izvore već krenuli...
vsego (napisa):

@Ivančica:

Tako sam na proslim izborima od dvoje zakletih SDPovaca slusao kako ce za Bandica "jer je on iz SDPa". Rolling Eyes Ne's ti razloga...
...
@Ivancica (opet): Iduci korak... cekaj da nam rasprodaju (za privatne dzepove) sume i izvore pitke vode, pa ces vidjeti sto je sljedece... hvala (i) apstinentima...


Ja sam od nemalog broja ljudi čula da će glasati za Bandića jer on jedini osim što krade, nešto i radi...
eh!
To su naravno ljudi iz Zg...

vsego, vodu već plaćaš.. a ak hoćeš u boci (pitanje jel izvorska) platit ćeš ju skoro ko pivu. Tak da su na izvore već krenuli...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan