Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

DevC++

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
orhideja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2003. (20:10:08)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:31 ned, 18. 4. 2004    Naslov: DevC++ Citirajte i odgovorite

Nemam pojma kud postat ovo :? pa stavljam ovdje :wink:
Problem 1:
Ovak, iz nekog, meni nedokucivog razloga DevC++ (onaj koji sam dobila prosle godine na Prog u C-u) ne da se pokrenut ak nema disk u drive A:\ i to nije vazno koji (čitaj: može i prazni :roll: ). What's up with that :?:
Problem 2:
Kad napokon potjeram to cudo da radi s praznom disketom (opet kaj ce mu :?: :!: :?: :!: :?: ) i ljepo napisem svoj program i fino kompajliram i za divno cudo ne javlja greske i potjeram program desi se nest cudno a to je da dio prog radi a kad dodje do nekog dijela ljepo mi moji windovzi (xp pro, ak to ima ikakve veze s time) jave ime.exe has encountered a problem and needs to close. i onda se jos fino isprica i kaze We are sorry for the inconvenience. :P Kak profinjeno. I onda jos ponudi poslat report o tome Microsoftu :? :?

Well that's all. Pa pomagajte ljudi
Nemam pojma kud postat ovo Confused pa stavljam ovdje Wink
Problem 1:
Ovak, iz nekog, meni nedokucivog razloga DevC++ (onaj koji sam dobila prosle godine na Prog u C-u) ne da se pokrenut ak nema disk u drive A:\ i to nije vazno koji (čitaj: može i prazni Rolling Eyes ). What's up with that Question
Problem 2:
Kad napokon potjeram to cudo da radi s praznom disketom (opet kaj ce mu Question Exclamation Question Exclamation Question ) i ljepo napisem svoj program i fino kompajliram i za divno cudo ne javlja greske i potjeram program desi se nest cudno a to je da dio prog radi a kad dodje do nekog dijela ljepo mi moji windovzi (xp pro, ak to ima ikakve veze s time) jave ime.exe has encountered a problem and needs to close. i onda se jos fino isprica i kaze We are sorry for the inconvenience. Razz Kak profinjeno. I onda jos ponudi poslat report o tome Microsoftu Confused Confused

Well that's all. Pa pomagajte ljudi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:53 ned, 18. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jaZz"]Prouci malo bolje [b][i]pointere[/i][/b][i], will ya?[/i][/quote]
Konstruktivnu vrijednost _ovog_ posta, nadam se, nije potrebno komentirati.

Dakle, konkretno o problemu. Nije nuzno da je problem u tvom kodu. Problem u kompajleru ili operativnom sustavu oce tako nesto napraviti iako tvoj program mozda cak ni ne koristi pointere.
Ukoliko tvoj program koristi pointere, onda dobro provjeri da slucajno ne pokusavas pisati po pointeru koji jos nije alociran. Pokusaj korak po korak komentirati djelove koda koji rade sa pointerima i kada dodjes do neke tocke kada program ne prijavljuje gresku, znaci da si (mozda) nasla onaj dio koda koji ti radi probleme.
Razmisli i ako ne ide posalji kod programa ovdje pa ce ti neka dobra dusa objasniti u cemu bi mogao biti problem (npr. netko tko nije troll).

PS Jesi pokusala kompajlirati na studentu?

PPS ah :) da, zasto oce disketu? Sigurno ne pomaze ako kliknes cancel ili nesto sl? Mozda na otvaranju zeli otvoriti neki dokument koji je na A:\ i ne odustaje od toga dok mu se ne da disketa unutra? Mozda to mozes izmijeniti ako je u tome problem? A mozda je jednostaffno pihjan :zivili: :D salim se, ofkors :) ..ali i u tome ima pola istine ;)
jaZz (napisa):
Prouci malo bolje pointere, will ya?

Konstruktivnu vrijednost _ovog_ posta, nadam se, nije potrebno komentirati.

Dakle, konkretno o problemu. Nije nuzno da je problem u tvom kodu. Problem u kompajleru ili operativnom sustavu oce tako nesto napraviti iako tvoj program mozda cak ni ne koristi pointere.
Ukoliko tvoj program koristi pointere, onda dobro provjeri da slucajno ne pokusavas pisati po pointeru koji jos nije alociran. Pokusaj korak po korak komentirati djelove koda koji rade sa pointerima i kada dodjes do neke tocke kada program ne prijavljuje gresku, znaci da si (mozda) nasla onaj dio koda koji ti radi probleme.
Razmisli i ako ne ide posalji kod programa ovdje pa ce ti neka dobra dusa objasniti u cemu bi mogao biti problem (npr. netko tko nije troll).

PS Jesi pokusala kompajlirati na studentu?

PPS ah Smile da, zasto oce disketu? Sigurno ne pomaze ako kliknes cancel ili nesto sl? Mozda na otvaranju zeli otvoriti neki dokument koji je na A:\ i ne odustaje od toga dok mu se ne da disketa unutra? Mozda to mozes izmijeniti ako je u tome problem? A mozda je jednostaffno pihjan Zivili! Very Happy salim se, ofkors Smile ..ali i u tome ima pola istine Wink



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:04 pon, 19. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="jaZz"]Prouci malo bolje [b][i]pointere[/i][/b][i], will ya?[/i][/quote]
Konstruktivnu vrijednost _ovog_ posta, nadam se, nije potrebno komentirati.[/quote]

[color=darkred]Tako je! Zato sam ga i obrisao! 8) I brisat cu i dalje takve besmislene postove! A uskoro bi mogao poceti brisati i korisnike koji takve stvari nastave prakticirati! :evil: [/color]

Nego, natrag na temu:

Problem 1:

Dijelim misljenje cijenjenog kolege ZUBa (kak sam danas sluzbeno nastrojen :wacky: :lol: :wink: ) i mislim da ti se taj problem pojavljuje zato jer je DevC++ zapamtio da mu je zadnji program(datoteka) kojeg je imao otvorenog (tocnije datoteka koju ima negdje zapisano da otvori) nalazio na disketi. Zasto je on to zapamtio? Pa aplikacije poput DevC++ vole biti user friendly, pa ako ih zatvoris dok u njima imas otvorenu neku datoteku, oni zapamte koja je to datoteka i ponovo je otvore kada ih sljedeci put pokrenes tako da ti ustede posao - pretpostavljaju da zelis nastaviti raditi po toj datoteci(programu/kôdu) jer ju nisi zatvorio prije zadnjeg zatvaranja aplikacije.

E sad, kako se toga rijesiti? Nisam nista radio u DevC++, pa ne znam kako on to pamti. Neke aplikacije to pamte tako da, bas kao sto sam gore napisao, zapamte datoteku koja je otvorena kad ih se gasi(ako je neka datoteka otvorena). Drugi, npr. Turbo Pascal ima posebnu opciju/naredbu (nalazi se u jednom od izbornika) da snimis [i]okruzenje[/i], pa tek ako mu das tu naredbu zapamti datoteku koja je trenutno otvorena i otvara ju prilikom sljedeceg pokretanja. Mozda da ti tu da savjet netko tko je radio s DevC++om... :roll:

Inace, mislim da ti DevC++ ponudi (mislim da je to standardno kod takvih aplikacija) prilikom prijave greske (da ne moze otvoriti datoteku jer nema diskete) i 3 ili 2 opcije: [i]Cancel[/i] [i]Retry[/i] [i]Ignore[/i].

Pa bi mogla pokusati s [i]Ignore[/i] ili [i]Cancel[/i], mozda ti opet prijavi istu gresku, pa mu ti opet stisni [i]Ignore[/i] ili [i]Cancel[/i] (ono sto si stisnula i prvi put). To ponekad zna biti bedasto napravljeno, pa aplikacije rade iste provjere (zbog lose komunikacije medju svojim funkcijama/potprogramima koji se bave tim stvarima, pa rade iste provjere, makar su ih ove prije njih vec napravile) vise puta i tako iritiraju korisnike... Znas kako se kaze - pametniji popusta - ti klikaj [i]Ignore[/i] ili [i]Cancel[/i] stalno, pa da vidimo tko ce popustiti, ti ili DevC++ :lol: :wink: NHF
Ako stalnmo stisces i nikako da se odlucite tko je pametniji ;) , onda probaj stisnuti onu drugu opciju (ili [i]Ignore[/i] ili [i]Cancel[/i]), pa mozda DevC++ shvati da ne treba otvoriti tu datoteku. :pray:

Problem 2:

Ta poruka je standardna WinXP poruka kad se neki program srusi. XPjci ti prijave da se taj i taj program srusio i nevedu ti tocan offset i kazu da su priredili finu poruku koju mozes poslati M$ da ih obavjestis o greski, kako bi oni mogli popraviti XPjce. Mos mislit! Nemoj im nista slati. Furaju se na [i]core[/i] datoteku iz Unixa i jos se kao brinu i zele popraviti XPjce.
Stvar je u tome da najvjerojatnije, zapravo [i]gotovo sigurno[/i] :wink: nije stvar u XPjcima, vec u tvom programcicu koji je najvjerojatnije negdje pokusao citati ili pisati po memoriji po kojoj to nije mogao/smio (valjda neki [i]zalutali[/i] pointer), a XPjci nisu dovoljno pametno napravljeni da to shvate, pa ti izbace ovakvu generalnu poruku... :roll:
Potrazi gresku u svom programu.

Ideja :idea: : probaj iskomentirati cijeli kod osim prve ili prvih linija (za koje si 100% sigurna da ti rade dobro), pa ga takvog pokreni. Ako radi, otkomentiraj sljedecu liniju ili sljedecih nekoliko linija (recimo ako imas nekakvu petlju od vise linija) i ponavljaj proces sve dok ti se ne prijavi ona greska. E onda znas da ti je greska negdje u toj/tima zadnje odkomentiranim linijama.

Zatim iskopiras taj dio koda (i njegovu okolicu) ili cijeli program, ako nije prevelik ovdje na Forum i navedes na koju ti to liniju/linije sumnjas i problem rijesen - dobit ces rjesenje i objasnjenje svog problema. 8) Zasada, [i]voila[/i] :buket: orhideja :D da te utjesi i da se ne obazires na ove zloceste korisnike koji trolaju. ;)

P.S. Samo mali podsjetnik - Kôd stavi u [code][i] tu ide kod [/i][ /code] okruzenje kako bi se lijepo vidjeli svi tabulatori da oni koji ce ti pomoci mogu lakse citati kôd i lakse otkriti gresku. A i da bi nam Forum lijepo izgledao. 8) Hvala!

Toliko od mene, dok ne postas kôd.

Uzivaj i s(p)retno! ;)
Steel
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
jaZz (napisa):
Prouci malo bolje pointere, will ya?

Konstruktivnu vrijednost _ovog_ posta, nadam se, nije potrebno komentirati.


Tako je! Zato sam ga i obrisao! Cool I brisat cu i dalje takve besmislene postove! A uskoro bi mogao poceti brisati i korisnike koji takve stvari nastave prakticirati! Evil or Very Mad

Nego, natrag na temu:

Problem 1:

Dijelim misljenje cijenjenog kolege ZUBa (kak sam danas sluzbeno nastrojen Tup, tup, tup,... Laughing Wink ) i mislim da ti se taj problem pojavljuje zato jer je DevC++ zapamtio da mu je zadnji program(datoteka) kojeg je imao otvorenog (tocnije datoteka koju ima negdje zapisano da otvori) nalazio na disketi. Zasto je on to zapamtio? Pa aplikacije poput DevC++ vole biti user friendly, pa ako ih zatvoris dok u njima imas otvorenu neku datoteku, oni zapamte koja je to datoteka i ponovo je otvore kada ih sljedeci put pokrenes tako da ti ustede posao - pretpostavljaju da zelis nastaviti raditi po toj datoteci(programu/kôdu) jer ju nisi zatvorio prije zadnjeg zatvaranja aplikacije.

E sad, kako se toga rijesiti? Nisam nista radio u DevC++, pa ne znam kako on to pamti. Neke aplikacije to pamte tako da, bas kao sto sam gore napisao, zapamte datoteku koja je otvorena kad ih se gasi(ako je neka datoteka otvorena). Drugi, npr. Turbo Pascal ima posebnu opciju/naredbu (nalazi se u jednom od izbornika) da snimis okruzenje, pa tek ako mu das tu naredbu zapamti datoteku koja je trenutno otvorena i otvara ju prilikom sljedeceg pokretanja. Mozda da ti tu da savjet netko tko je radio s DevC++om... Rolling Eyes

Inace, mislim da ti DevC++ ponudi (mislim da je to standardno kod takvih aplikacija) prilikom prijave greske (da ne moze otvoriti datoteku jer nema diskete) i 3 ili 2 opcije: Cancel Retry Ignore.

Pa bi mogla pokusati s Ignore ili Cancel, mozda ti opet prijavi istu gresku, pa mu ti opet stisni Ignore ili Cancel (ono sto si stisnula i prvi put). To ponekad zna biti bedasto napravljeno, pa aplikacije rade iste provjere (zbog lose komunikacije medju svojim funkcijama/potprogramima koji se bave tim stvarima, pa rade iste provjere, makar su ih ove prije njih vec napravile) vise puta i tako iritiraju korisnike... Znas kako se kaze - pametniji popusta - ti klikaj Ignore ili Cancel stalno, pa da vidimo tko ce popustiti, ti ili DevC++ Laughing Wink NHF
Ako stalnmo stisces i nikako da se odlucite tko je pametniji Wink , onda probaj stisnuti onu drugu opciju (ili Ignore ili Cancel), pa mozda DevC++ shvati da ne treba otvoriti tu datoteku. Pray

Problem 2:

Ta poruka je standardna WinXP poruka kad se neki program srusi. XPjci ti prijave da se taj i taj program srusio i nevedu ti tocan offset i kazu da su priredili finu poruku koju mozes poslati M$ da ih obavjestis o greski, kako bi oni mogli popraviti XPjce. Mos mislit! Nemoj im nista slati. Furaju se na core datoteku iz Unixa i jos se kao brinu i zele popraviti XPjce.
Stvar je u tome da najvjerojatnije, zapravo gotovo sigurno Wink nije stvar u XPjcima, vec u tvom programcicu koji je najvjerojatnije negdje pokusao citati ili pisati po memoriji po kojoj to nije mogao/smio (valjda neki zalutali pointer), a XPjci nisu dovoljno pametno napravljeni da to shvate, pa ti izbace ovakvu generalnu poruku... Rolling Eyes
Potrazi gresku u svom programu.

Ideja Idea : probaj iskomentirati cijeli kod osim prve ili prvih linija (za koje si 100% sigurna da ti rade dobro), pa ga takvog pokreni. Ako radi, otkomentiraj sljedecu liniju ili sljedecih nekoliko linija (recimo ako imas nekakvu petlju od vise linija) i ponavljaj proces sve dok ti se ne prijavi ona greska. E onda znas da ti je greska negdje u toj/tima zadnje odkomentiranim linijama.

Zatim iskopiras taj dio koda (i njegovu okolicu) ili cijeli program, ako nije prevelik ovdje na Forum i navedes na koju ti to liniju/linije sumnjas i problem rijesen - dobit ces rjesenje i objasnjenje svog problema. Cool Zasada, voila Samo za tebe orhideja Very Happy da te utjesi i da se ne obazires na ove zloceste korisnike koji trolaju. Wink

P.S. Samo mali podsjetnik - Kôd stavi u [code] tu ide kod [ /code] okruzenje kako bi se lijepo vidjeli svi tabulatori da oni koji ce ti pomoci mogu lakse citati kôd i lakse otkriti gresku. A i da bi nam Forum lijepo izgledao. Cool Hvala!

Toliko od mene, dok ne postas kôd.

Uzivaj i s(p)retno! Wink
Steel



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan