Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Mac računala (informacija)
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Koji OS koristite?
Windows XP
32%
 32%  [ 18 ]
Windows Vista
3%
 3%  [ 2 ]
Windows 7
50%
 50%  [ 28 ]
Ubuntu
14%
 14%  [ 8 ]
Ukupno glasova : 56

Autor/ica Poruka
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 11:44 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Mac računala Citirajte i odgovorite

Zanima me da li ima netko od forumaša da koristi ili je koristio mac računala? i kakva iskustva ste imali s mac-ovima?
Zanima me da li ima netko od forumaša da koristi ili je koristio mac računala? i kakva iskustva ste imali s mac-ovima?



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 12:16 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

LOL, anketa ti zbilja iscrpljuje puno mogućnosti. Mogao si barem staviti opciju "OS koji nije naveden". :D

(Usput, ne koristim ništa od Applea.)
LOL, anketa ti zbilja iscrpljuje puno mogućnosti. Mogao si barem staviti opciju "OS koji nije naveden". Very Happy

(Usput, ne koristim ništa od Applea.)



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 12:33 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:) ma zaboravio sam kliknut "dodaj odgovor" kad sam radio anketu.. LOL
Smile ma zaboravio sam kliknut "dodaj odgovor" kad sam radio anketu.. LOL



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:15 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja imam laptop, brat komp
baš sam neki dan pitala brata jel zadovoljan izborom - njegov odgovor je kao i moj - DA :)
imaš neka konkretna pitanja?
ja imam laptop, brat komp
baš sam neki dan pitala brata jel zadovoljan izborom - njegov odgovor je kao i moj - DA Smile
imaš neka konkretna pitanja?



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 17:20 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Re: Mac računala Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]Zanima me da li ima netko od forumaša da koristi ili je koristio mac računala? i kakva iskustva ste imali s mac-ovima?[/quote]

uvijek koristio windowse, al mi frend ima mac ( neznam tocno koji jer nisam upucen u njihove verzije ) i mogu rec da se meni osobno na prvi pogled cinilo da je puno ( puno ) bolje od windowsa.
bozidarsevo (napisa):
Zanima me da li ima netko od forumaša da koristi ili je koristio mac računala? i kakva iskustva ste imali s mac-ovima?


uvijek koristio windowse, al mi frend ima mac ( neznam tocno koji jer nisam upucen u njihove verzije ) i mogu rec da se meni osobno na prvi pogled cinilo da je puno ( puno ) bolje od windowsa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 18:19 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]ja imam laptop, brat komp
baš sam neki dan pitala brata jel zadovoljan izborom - njegov odgovor je kao i moj - DA :)
imaš neka konkretna pitanja?[/quote]

zanima me da li je prelazak na mac bio ok ili se trebalo prilagodit neko vrijeme?
tihana (napisa):
ja imam laptop, brat komp
baš sam neki dan pitala brata jel zadovoljan izborom - njegov odgovor je kao i moj - DA Smile
imaš neka konkretna pitanja?


zanima me da li je prelazak na mac bio ok ili se trebalo prilagodit neko vrijeme?



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:38 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]zanima me da li je prelazak na mac bio ok ili se trebalo prilagodit neko vrijeme?[/quote]

meni je bilo lako jer je
a) sve jednostavno na macu (to je meni bilo važno kada sam kupovala :P )
b) nisam se baš puno bavila kompovima općenito pa mi prelazak nije bilo nešto posebno

bratu je bilo lagano jer je petljao po mom laptopu prije nego što si je kupio.

imaš hrv forum applea - http://www.jabucnjak.hr/ pa možda tamo nešto o tome piše


samo se pripremi da većinu stvari nećeš moći raditi - recimo, ja nemam matlab jer bi trebala kupiti originalni, mathemathicu imam kao i python (oni su besplatni)
ne mogu (ili se ne znam) spojiti na student.math.hr od doma (il kak se to već zove)
to vrijedi i za igrice

ako/kada se odlučiš, pošalji mi pm pa ti javim što sve ja imam (da ne moraš posebno nabavljati)
bozidarsevo (napisa):
zanima me da li je prelazak na mac bio ok ili se trebalo prilagodit neko vrijeme?


meni je bilo lako jer je
a) sve jednostavno na macu (to je meni bilo važno kada sam kupovala Razz )
b) nisam se baš puno bavila kompovima općenito pa mi prelazak nije bilo nešto posebno

bratu je bilo lagano jer je petljao po mom laptopu prije nego što si je kupio.

imaš hrv forum applea - http://www.jabucnjak.hr/ pa možda tamo nešto o tome piše


samo se pripremi da većinu stvari nećeš moći raditi - recimo, ja nemam matlab jer bi trebala kupiti originalni, mathemathicu imam kao i python (oni su besplatni)
ne mogu (ili se ne znam) spojiti na student.math.hr od doma (il kak se to već zove)
to vrijedi i za igrice

ako/kada se odlučiš, pošalji mi pm pa ti javim što sve ja imam (da ne moraš posebno nabavljati)



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 22:32 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas si mogo stavit "MAC OS" kao opciju :)

Ja imam Macov laptop nakon godina windowsa i 6 bolnih mjeseci na Linuxu i volim ga vise nego bilo koji komad elektronike kojeg sam imala. Neki dan je bio alarm za pozar u kuci i uzela sam putovnicu i laptop (decko se poslje nesto zalio, ali sta cu mu ja). Sad je star 3 godine i ne primjeti se. Mana im je sto su skuplji. Prednost je sto RADE.

Da pojasnim. Usla sam u ducan, kupila laptop, izasla van, sjela na klupicu. Imao je punu bateriju, nasao je neki internet u shopping centru za kojeg me pitao jel se smije zakacit, ja sam rekla da, i 2 minute kasnije (nakon sto me pitao koje moje osobne podatke zelim da sacuva tak da svaki put kad ispunjavam neki formular ne moram rucno pisat npr ime prezime i adresu) je bio funkcionalan ko oni kompjuteri koje podesavas cijeli dan. Od tog trenutka do danas radi sa jednim jedinim malim stucanjem, jednako brzo. Stucanje je bilo kad se iz upitnih razloga naglo usporio (ko sto ti Win naprave za mjesec dana). Odnjela sam ga u Apple store gdje su mi ga uzeli na 1 dan, reinstalirali OS (sto sam, zapravo, mogla i doma sama), i usput promjenili plastiku jer je popucala na jednom mejstu (sad imam novi model plastike koji ne puca vise). Vucem ga na faks svaki dan u obicnom ruksaku, pao mi je X puta, pokisne svaki put kad pada kisa, a jednom sam ga napacala u litri vode jedno 2-3 sata, i micica je jos uvijek BRZ ko kad sam ga kupila.

Ne koristim Mathlab ni Mathematicu. TeX ima naravno besplatan, isto tako Adobe. Surfam u Firefoxu (free). Decko ga je jednom trebao posuditi i cvilio je zasto nemam word jer on treba word i kmeee, pa smo otisli kupiti Office (verziju za studente) i sad ima i to (iako ne vidim zasto bi netko tko zna tex koristio Word). Ne igram igrice, ali zbog jednog napadaja tinejdzerstva imam Age of Empires gore, tak da znam da ima i toga.

U svakom slucaju, ovo je kompjuter kakvog sam trazila cijeli zivot, jer on radi a ja ne moram razmisljat o tome. Pretpostavljam da je ljepse imat svoj Linux kojem znas di mu koji seraf stoji, ali ja imam jos cca 70 godina zivota i jako puno stvari za napraviti u to vrijeme i ne zelim trositi vrijeme na razmisljanje kak da podesim komp, uzrujavanje zasto ne radi, ili odlaske u ducan po novi.

Ne, Steve Jobs me ne placa za ovo, ali trebao bi.
Bas si mogo stavit "MAC OS" kao opciju Smile

Ja imam Macov laptop nakon godina windowsa i 6 bolnih mjeseci na Linuxu i volim ga vise nego bilo koji komad elektronike kojeg sam imala. Neki dan je bio alarm za pozar u kuci i uzela sam putovnicu i laptop (decko se poslje nesto zalio, ali sta cu mu ja). Sad je star 3 godine i ne primjeti se. Mana im je sto su skuplji. Prednost je sto RADE.

Da pojasnim. Usla sam u ducan, kupila laptop, izasla van, sjela na klupicu. Imao je punu bateriju, nasao je neki internet u shopping centru za kojeg me pitao jel se smije zakacit, ja sam rekla da, i 2 minute kasnije (nakon sto me pitao koje moje osobne podatke zelim da sacuva tak da svaki put kad ispunjavam neki formular ne moram rucno pisat npr ime prezime i adresu) je bio funkcionalan ko oni kompjuteri koje podesavas cijeli dan. Od tog trenutka do danas radi sa jednim jedinim malim stucanjem, jednako brzo. Stucanje je bilo kad se iz upitnih razloga naglo usporio (ko sto ti Win naprave za mjesec dana). Odnjela sam ga u Apple store gdje su mi ga uzeli na 1 dan, reinstalirali OS (sto sam, zapravo, mogla i doma sama), i usput promjenili plastiku jer je popucala na jednom mejstu (sad imam novi model plastike koji ne puca vise). Vucem ga na faks svaki dan u obicnom ruksaku, pao mi je X puta, pokisne svaki put kad pada kisa, a jednom sam ga napacala u litri vode jedno 2-3 sata, i micica je jos uvijek BRZ ko kad sam ga kupila.

Ne koristim Mathlab ni Mathematicu. TeX ima naravno besplatan, isto tako Adobe. Surfam u Firefoxu (free). Decko ga je jednom trebao posuditi i cvilio je zasto nemam word jer on treba word i kmeee, pa smo otisli kupiti Office (verziju za studente) i sad ima i to (iako ne vidim zasto bi netko tko zna tex koristio Word). Ne igram igrice, ali zbog jednog napadaja tinejdzerstva imam Age of Empires gore, tak da znam da ima i toga.

U svakom slucaju, ovo je kompjuter kakvog sam trazila cijeli zivot, jer on radi a ja ne moram razmisljat o tome. Pretpostavljam da je ljepse imat svoj Linux kojem znas di mu koji seraf stoji, ali ja imam jos cca 70 godina zivota i jako puno stvari za napraviti u to vrijeme i ne zelim trositi vrijeme na razmisljanje kak da podesim komp, uzrujavanje zasto ne radi, ili odlaske u ducan po novi.

Ne, Steve Jobs me ne placa za ovo, ali trebao bi.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 22:36 pon, 22. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma bio sam stavio, ali sam zaboravio u anketi stisnut "dodaj odgovor"...hehe
ma bio sam stavio, ali sam zaboravio u anketi stisnut "dodaj odgovor"...hehe



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:28 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Mana im je sto su skuplji. Prednost je sto RADE.[/quote]
Mana je i to što imaš zatvorenu platformu i ovisiš o jednoj firmi i njenim hirovima. Naravno, mana je onome kome takve stvari nešto znače.

[quote]imam Age of Empires gore[/quote]
Rispekt. Igraš i Age of Empires 2? :)

[quote]Ne, Steve Jobs me ne placa za ovo, ali trebao bi.[/quote]
Steve Jobs je previše zaposlen dizajniranjem [url=http://www.tomsguide.com/us/iPad-iMat-iBoard-Joke,news-5968.html]iBoarda i iMata[/url]. :lol:
Martinab (napisa):
Mana im je sto su skuplji. Prednost je sto RADE.

Mana je i to što imaš zatvorenu platformu i ovisiš o jednoj firmi i njenim hirovima. Naravno, mana je onome kome takve stvari nešto znače.

Citat:
imam Age of Empires gore

Rispekt. Igraš i Age of Empires 2? Smile

Citat:
Ne, Steve Jobs me ne placa za ovo, ali trebao bi.

Steve Jobs je previše zaposlen dizajniranjem iBoarda i iMata. Laughing



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:50 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se Apple ne svida iz nekoliko razloga a to je prvo cijena koja je paprena.
Frend ima podosta od Apple-a i dobro je to da mozes sve i svasta povezat.
Jednom sam nabasao na [url=http://www.net.hr/tehnoklik/page/2010/01/04/0394006.html]ovaj[/url] članak pa si procitaj. Nije da se slazem sa svim ali neke je stvari dobro rekao.
igrice takoder rade. neznam sad tocno da li sve ali znam da frend igra Machinarium i WOW te nema nikakvih problema sa njima.
Ako nemas para za Mac postoji negdje Hacintosh (mislim da se tako zove) pa si to mozes instalirat ali neznam nikog tko to koristi.
Meni se Apple ne svida iz nekoliko razloga a to je prvo cijena koja je paprena.
Frend ima podosta od Apple-a i dobro je to da mozes sve i svasta povezat.
Jednom sam nabasao na ovaj članak pa si procitaj. Nije da se slazem sa svim ali neke je stvari dobro rekao.
igrice takoder rade. neznam sad tocno da li sve ali znam da frend igra Machinarium i WOW te nema nikakvih problema sa njima.
Ako nemas para za Mac postoji negdje Hacintosh (mislim da se tako zove) pa si to mozes instalirat ali neznam nikog tko to koristi.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 3:43 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]
Mana je i to što imaš zatvorenu platformu i ovisiš o jednoj firmi i njenim hirovima. Naravno, mana je onome kome takve stvari nešto znače.[/quote]

Da, sigurno ovisi o tome sto hoces od kompa. Ja hocu da mi vrti LaTeX, neki osnovni text program, ide na internet, cuva fotke filmove i muziku, mozda vrti 2-3 igrice, da mi da gledam mail/sshiram se na faks. Zelim da to radi godinama bez da ja moram razmisljati o tome. Ali kuzim da drugi ljudi imaju druge prioritete, npr hoce podesavati svoju masinu.

[quote][quote]imam Age of Empires gore[/quote]
Rispekt. Igraš i Age of Empires 2? :) [/quote]
Pa, da, zapravo samo dvojku i imam :oops:

[quote][quote]Ne, Steve Jobs me ne placa za ovo, ali trebao bi.[/quote]
Steve Jobs je previše zaposlen dizajniranjem [url=http://www.tomsguide.com/us/iPad-iMat-iBoard-Joke,news-5968.html]iBoarda i iMata[/url]. :lol:[/quote]

:lol:

@ante: ovaj clanak mi se cini retardiran jer je retardiran. Nije da obicno tako argumentiram svoje stavove :) nego je to stil autora clanka. Osim sto je tekst los prijevod neprostojno i lose argumentirano napisanog teksta na engleskom, hrpa toga se valjda odnosi na neke stare verzije Maca. Tocka 5: moj ima 3 godine i ima desni klik, a ovi danas imaju i multitouch tak da povecavas slike tako da stavis 2 prsta na touchpad i rasiris ih. Ima tona shortcuteva koji su vrlo intuitivni. Cijela tocka 6, pod informativnim imenom "Dock je retardiran" je kriva, u smislu da je svaka pojedina pod-tocka kriva. Tocka 1 je ad hominem napad u smislu "ljudi koji imaju macove nisu kul", sto je zapravo ironicno jer, dok pokusava reci "ljudi koji imaju macove ih imaju samo zato da ih drugi sude po njima", zapravo kaze "ja sudim ljude po tome koji komp imaju". itd.

Anyway, prije nego upadnem u flame war oko toga kakvu muziku mora slusati netko tko ima Mac i na kojem mjestu mu traperice trebaju biti podrapane... :P Meni taj komp savrseno odgovara za moje potrebe i mislim da se isplati cak i uz visu cijenu. Napisala sam gore koje su moje potrebe i koje nisu, pa @bozidarsevo mozes sam procijeniti jel ti moj ukus relevantan za tvoj shopping. Sretno!
Melkor (napisa):

Mana je i to što imaš zatvorenu platformu i ovisiš o jednoj firmi i njenim hirovima. Naravno, mana je onome kome takve stvari nešto znače.


Da, sigurno ovisi o tome sto hoces od kompa. Ja hocu da mi vrti LaTeX, neki osnovni text program, ide na internet, cuva fotke filmove i muziku, mozda vrti 2-3 igrice, da mi da gledam mail/sshiram se na faks. Zelim da to radi godinama bez da ja moram razmisljati o tome. Ali kuzim da drugi ljudi imaju druge prioritete, npr hoce podesavati svoju masinu.

Citat:
Citat:
imam Age of Empires gore

Rispekt. Igraš i Age of Empires 2? Smile

Pa, da, zapravo samo dvojku i imam Embarassed

Citat:
Citat:
Ne, Steve Jobs me ne placa za ovo, ali trebao bi.

Steve Jobs je previše zaposlen dizajniranjem iBoarda i iMata. Laughing


Laughing

@ante: ovaj clanak mi se cini retardiran jer je retardiran. Nije da obicno tako argumentiram svoje stavove Smile nego je to stil autora clanka. Osim sto je tekst los prijevod neprostojno i lose argumentirano napisanog teksta na engleskom, hrpa toga se valjda odnosi na neke stare verzije Maca. Tocka 5: moj ima 3 godine i ima desni klik, a ovi danas imaju i multitouch tak da povecavas slike tako da stavis 2 prsta na touchpad i rasiris ih. Ima tona shortcuteva koji su vrlo intuitivni. Cijela tocka 6, pod informativnim imenom "Dock je retardiran" je kriva, u smislu da je svaka pojedina pod-tocka kriva. Tocka 1 je ad hominem napad u smislu "ljudi koji imaju macove nisu kul", sto je zapravo ironicno jer, dok pokusava reci "ljudi koji imaju macove ih imaju samo zato da ih drugi sude po njima", zapravo kaze "ja sudim ljude po tome koji komp imaju". itd.

Anyway, prije nego upadnem u flame war oko toga kakvu muziku mora slusati netko tko ima Mac i na kojem mjestu mu traperice trebaju biti podrapane... Razz Meni taj komp savrseno odgovara za moje potrebe i mislim da se isplati cak i uz visu cijenu. Napisala sam gore koje su moje potrebe i koje nisu, pa @bozidarsevo mozes sam procijeniti jel ti moj ukus relevantan za tvoj shopping. Sretno!



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:41 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]volim ga vise nego bilo koji komad elektronike kojeg sam imala[/quote]

Vi mladci niste kupovali kalkove HP48 serije, jel' da? :djed:
Martinab (napisa):
volim ga vise nego bilo koji komad elektronike kojeg sam imala


Vi mladci niste kupovali kalkove HP48 serije, jel' da? Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 10:19 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"][quote="Melkor"]
Mana je i to što imaš zatvorenu platformu i ovisiš o jednoj firmi i njenim hirovima. Naravno, mana je onome kome takve stvari nešto znače.[/quote]

Da, sigurno ovisi o tome sto hoces od kompa. Ja hocu da mi vrti LaTeX, neki osnovni text program, ide na internet, cuva fotke filmove i muziku, mozda vrti 2-3 igrice, da mi da gledam mail/sshiram se na faks. Zelim da to radi godinama bez da ja moram razmisljati o tome. Ali kuzim da drugi ljudi imaju druge prioritete, npr hoce podesavati svoju masinu.[/quote]
Pa nije stvar samo u podešavanju svoje mašine. Stvar je u tome da kad ti se nešto pokvari, moraš ići u Apple Store. Kad nađeš bug, moraš čekati da Apple odluči to popraviti. Kad Apple odluči prestati pružati podršku za taj proizvod (bilo hardversku, bilo softversku), možeš čekati do prvog kvara i onda ga baciti u smeće. Efektivno ti ne posjeduješ svoj laptop, nego je on više kao iznajmljen. Pogotovo se to odnosi na softver koji nije tvoj, nego su tvoja samo vrlo ograničena prava da ga koristiš.

Alternativa ne mora biti da čovjek sam slaže i podešava svoju mašinu. Zašto ne bi imao mogućnost da je odnese u neki lokalni ne-Apple servis, ili plati lokalnom hakeru da popravi stvari: hardverske, softverske, kakvegod?

[quote][quote]Rispekt. Igraš i Age of Empires 2? :) [/quote]
Pa, da, zapravo samo dvojku i imam :oops: [/quote]
Dođi igrati na [url=http://www.voobly.com/]Voobly[/url]. :)
Martinab (napisa):
Melkor (napisa):

Mana je i to što imaš zatvorenu platformu i ovisiš o jednoj firmi i njenim hirovima. Naravno, mana je onome kome takve stvari nešto znače.


Da, sigurno ovisi o tome sto hoces od kompa. Ja hocu da mi vrti LaTeX, neki osnovni text program, ide na internet, cuva fotke filmove i muziku, mozda vrti 2-3 igrice, da mi da gledam mail/sshiram se na faks. Zelim da to radi godinama bez da ja moram razmisljati o tome. Ali kuzim da drugi ljudi imaju druge prioritete, npr hoce podesavati svoju masinu.

Pa nije stvar samo u podešavanju svoje mašine. Stvar je u tome da kad ti se nešto pokvari, moraš ići u Apple Store. Kad nađeš bug, moraš čekati da Apple odluči to popraviti. Kad Apple odluči prestati pružati podršku za taj proizvod (bilo hardversku, bilo softversku), možeš čekati do prvog kvara i onda ga baciti u smeće. Efektivno ti ne posjeduješ svoj laptop, nego je on više kao iznajmljen. Pogotovo se to odnosi na softver koji nije tvoj, nego su tvoja samo vrlo ograničena prava da ga koristiš.

Alternativa ne mora biti da čovjek sam slaže i podešava svoju mašinu. Zašto ne bi imao mogućnost da je odnese u neki lokalni ne-Apple servis, ili plati lokalnom hakeru da popravi stvari: hardverske, softverske, kakvegod?

Citat:
Citat:
Rispekt. Igraš i Age of Empires 2? Smile

Pa, da, zapravo samo dvojku i imam Embarassed

Dođi igrati na Voobly. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 10:20 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@martinab
Rekoh gore da se ne slazem sa svim iz članka ali npr : kad hoces povecat prozor on ti ne poveca preko cijelog ekrana nego ostane dobar dio prazan sa svake strane.
za desni klik neznam jer ga ne koristim a nije da me bas i zanima ako ima :)
ali opet, cijene su prepaprene. to mi se najvise ne svida kod Apple-a.
Ja sam na Ubuntu-u i meni je super. imam sve sto mi treba, nemogu igrat igrice (sto je super u vrijeme kolokvija :D) i ja sam sretan :P
@martinab
Rekoh gore da se ne slazem sa svim iz članka ali npr : kad hoces povecat prozor on ti ne poveca preko cijelog ekrana nego ostane dobar dio prazan sa svake strane.
za desni klik neznam jer ga ne koristim a nije da me bas i zanima ako ima Smile
ali opet, cijene su prepaprene. to mi se najvise ne svida kod Apple-a.
Ja sam na Ubuntu-u i meni je super. imam sve sto mi treba, nemogu igrat igrice (sto je super u vrijeme kolokvija Very Happy) i ja sam sretan Razz



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 16:37 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]
Alternativa ne mora biti da čovjek sam slaže i podešava svoju mašinu. Zašto ne bi imao mogućnost da je odnese u neki lokalni ne-Apple servis, ili plati lokalnom hakeru da popravi stvari: hardverske, softverske, kakvegod?
[/quote]

Da, vidim poantu. Ali meni se SVIDA ideja da ako nesto zasteka ne moram razmisljati di da nadem lokalnog hakera nego odem na jedno mjesto gdje znam da ce ga za 2 dana popraviti.

To je ko imat par frendova doktora, koji su kul i nekad skuze stvari koje doktori koji ti ne posvete tolko vremena ne bi skuzili, vs. bit ukljucen u cijeli sustav zdravstvene zastite. Meni je super imat obadva, al da moram izabrat samo jedan od njih kojeg cu koristit, sori frendovi :)
Melkor (napisa):

Alternativa ne mora biti da čovjek sam slaže i podešava svoju mašinu. Zašto ne bi imao mogućnost da je odnese u neki lokalni ne-Apple servis, ili plati lokalnom hakeru da popravi stvari: hardverske, softverske, kakvegod?


Da, vidim poantu. Ali meni se SVIDA ideja da ako nesto zasteka ne moram razmisljati di da nadem lokalnog hakera nego odem na jedno mjesto gdje znam da ce ga za 2 dana popraviti.

To je ko imat par frendova doktora, koji su kul i nekad skuze stvari koje doktori koji ti ne posvete tolko vremena ne bi skuzili, vs. bit ukljucen u cijeli sustav zdravstvene zastite. Meni je super imat obadva, al da moram izabrat samo jedan od njih kojeg cu koristit, sori frendovi Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:21 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]To je ko imat par frendova doktora, koji su kul i nekad skuze stvari koje doktori koji ti ne posvete tolko vremena ne bi skuzili, vs. bit ukljucen u cijeli sustav zdravstvene zastite. Meni je super imat obadva, al da moram izabrat samo jedan od njih kojeg cu koristit, sori frendovi :)[/quote]
Samo što čim zdravstvo pređe na hrskavicu v3.0, a ti iščašiš svoj v2.78 gležanj, doktori bi ti ili ostavili nezaliječenu ozljedu ili amputirali nogu. :)
Martinab (napisa):
To je ko imat par frendova doktora, koji su kul i nekad skuze stvari koje doktori koji ti ne posvete tolko vremena ne bi skuzili, vs. bit ukljucen u cijeli sustav zdravstvene zastite. Meni je super imat obadva, al da moram izabrat samo jedan od njih kojeg cu koristit, sori frendovi Smile

Samo što čim zdravstvo pređe na hrskavicu v3.0, a ti iščašiš svoj v2.78 gležanj, doktori bi ti ili ostavili nezaliječenu ozljedu ili amputirali nogu. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:26 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Stvar je u tome da kad ti se nešto pokvari, moraš ići u Apple Store. Kad nađeš bug, moraš čekati da Apple odluči to popraviti. Kad Apple odluči prestati pružati podršku za taj proizvod (bilo hardversku, bilo softversku), možeš čekati do prvog kvara i onda ga baciti u smeće. [/quote]

pa ne bih se složila s ovime - čula sam na više strana, a i naučila na svojoj koži, da virusa nema. isto je s bugovima. a kada se nešto novo proizvede manje-više sve se prilagodi i starim macovima (besplatno se skine poboljšana verzija)
a što se tiče popravka, ako sam već toliko uložila u laptop onda niti ne želim da mi netko sa strane petlja po njemu :) a i fora mi je kaj frajer u apple servisu nosi bijele pamučne rukavice :D jel tako u svim servisima? to mi je baš cool 8)

[quote="ante003"]Rekoh gore da se ne slazem sa svim iz članka ali npr : kad hoces povecat prozor on ti ne poveca preko cijelog ekrana nego ostane dobar dio prazan sa svake strane.[/quote]

većina iz članka je stvarno glupost, ali ovo je istina no nije apsolutno nikakav problem :) automatski mi otvara prozor u navišem formatu (il kako ja namjestim) - potrebe za smanjivanje nemam jer korisim kratice npr minimirizaj, spusti itd koje su za SVE aplikacije ISTE (safari, texedit, itunes...)
a i genijalna je stvar prikaz [url=http://switchtoamac.com/guides/images/expose_all_01.jpg]"all windows"[/url] - vidjela sam to još negdje postoji (možda ubuntu?) često znam na faxu krenuti mišem u gornji desni kut pa se sjetim da toga nema na windowsima :oops:
Melkor (napisa):
Stvar je u tome da kad ti se nešto pokvari, moraš ići u Apple Store. Kad nađeš bug, moraš čekati da Apple odluči to popraviti. Kad Apple odluči prestati pružati podršku za taj proizvod (bilo hardversku, bilo softversku), možeš čekati do prvog kvara i onda ga baciti u smeće.


pa ne bih se složila s ovime - čula sam na više strana, a i naučila na svojoj koži, da virusa nema. isto je s bugovima. a kada se nešto novo proizvede manje-više sve se prilagodi i starim macovima (besplatno se skine poboljšana verzija)
a što se tiče popravka, ako sam već toliko uložila u laptop onda niti ne želim da mi netko sa strane petlja po njemu Smile a i fora mi je kaj frajer u apple servisu nosi bijele pamučne rukavice Very Happy jel tako u svim servisima? to mi je baš cool Cool

ante003 (napisa):
Rekoh gore da se ne slazem sa svim iz članka ali npr : kad hoces povecat prozor on ti ne poveca preko cijelog ekrana nego ostane dobar dio prazan sa svake strane.


većina iz članka je stvarno glupost, ali ovo je istina no nije apsolutno nikakav problem Smile automatski mi otvara prozor u navišem formatu (il kako ja namjestim) - potrebe za smanjivanje nemam jer korisim kratice npr minimirizaj, spusti itd koje su za SVE aplikacije ISTE (safari, texedit, itunes...)
a i genijalna je stvar prikaz "all windows" - vidjela sam to još negdje postoji (možda ubuntu?) često znam na faxu krenuti mišem u gornji desni kut pa se sjetim da toga nema na windowsima Embarassed



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:47 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]pa ne bih se složila s ovime - čula sam na više strana, a i naučila na svojoj koži, da virusa nema. isto je s bugovima.[/quote]
Ako je baš potrebno, dovoljno je nekih 30 sekundi da se uvjeriš da ima i jednog i drugog. :)
tihana (napisa):
pa ne bih se složila s ovime - čula sam na više strana, a i naučila na svojoj koži, da virusa nema. isto je s bugovima.

Ako je baš potrebno, dovoljno je nekih 30 sekundi da se uvjeriš da ima i jednog i drugog. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:25 uto, 23. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]
Ako je baš potrebno, dovoljno je nekih 30 sekundi da se uvjeriš da ima i jednog i drugog. :)[/quote]

stvarno? gdje? kod kojih programa/aplikacija? sada me baš zanima :)
goranm (napisa):

Ako je baš potrebno, dovoljno je nekih 30 sekundi da se uvjeriš da ima i jednog i drugog. Smile


stvarno? gdje? kod kojih programa/aplikacija? sada me baš zanima Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan