Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

najmanji simpleks (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 15:25 čet, 22. 4. 2010    Naslov: najmanji simpleks Citirajte i odgovorite

Neka su dane točke [latex]y,x_1,\dots,x_k\in\mathbb{R}^n[/latex]. Kako naći najmanji simplex [latex]\Delta\subseteq \mathbb{R}^n[/latex], takav da sadrži točke dane točke, te da je točka [latex]y[/latex] u interijeru od [latex]\Delta[/latex]?

Bilo kakva sugestija je dobro došla.
Neka su dane točke . Kako naći najmanji simplex , takav da sadrži točke dane točke, te da je točka u interijeru od ?

Bilo kakva sugestija je dobro došla.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 18:12 pon, 26. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspio sam ovo rjesiti, no sada imam jos zanimljivije pitanje. Neka su [latex]t_1,\dots,t_l[/latex], točke koje su vrhovi simpleksa dobivenog u prethodnom koraku, te neka su [latex]d_1,\dots,d_l[/latex] udaljenosti točke [latex]y[/latex] od (redom) točaka [latex]t_1,\dots,t_l[/latex]. Nadimo relativne udaljenosti, odnosno neka [latex]d'_i=\frac{d_i}{\sum_{k=1}^ld_k}[/latex]. Sada deformiramo naš simpleks na određeni način, i dobijemo [latex]\Delta'[/latex], tako da su sada [latex]t'_1,\dots,t'_l[/latex] vrhovi novog simpleksa.
Kako naći točku [latex]y'[/latex] (ponovno u interijeru, ali sada od [latex]\Delta'[/latex]), takvu da je relativna udaljenost te točke od svakog od novih vrhova [latex]t'_j[/latex], jednaka baš [latex]d'_j[/latex]? Dakle, poanta je da nakon deformacije simpleksa nađemo točku u novom simpleksu koja odgovara staroj točki (u starom simpleksu).

Ponovno, svaka sugestija je dobro dosla, te bi volio da se netko od profesora/asistenata ukljuci u raspravu. Ovaj mi se problem (zasada) čini težim od prethodnog.
Uspio sam ovo rjesiti, no sada imam jos zanimljivije pitanje. Neka su , točke koje su vrhovi simpleksa dobivenog u prethodnom koraku, te neka su udaljenosti točke od (redom) točaka . Nadimo relativne udaljenosti, odnosno neka . Sada deformiramo naš simpleks na određeni način, i dobijemo , tako da su sada vrhovi novog simpleksa.
Kako naći točku (ponovno u interijeru, ali sada od ), takvu da je relativna udaljenost te točke od svakog od novih vrhova , jednaka baš ? Dakle, poanta je da nakon deformacije simpleksa nađemo točku u novom simpleksu koja odgovara staroj točki (u starom simpleksu).

Ponovno, svaka sugestija je dobro dosla, te bi volio da se netko od profesora/asistenata ukljuci u raspravu. Ovaj mi se problem (zasada) čini težim od prethodnog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan