Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Mac računala (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Koji OS koristite?
Windows XP
32%
 32%  [ 18 ]
Windows Vista
3%
 3%  [ 2 ]
Windows 7
50%
 50%  [ 28 ]
Ubuntu
14%
 14%  [ 8 ]
Ukupno glasova : 56

Autor/ica Poruka
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:30 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]pa ne bih se složila s ovime - čula sam na više strana, a i naučila na svojoj koži, da virusa nema. isto je s bugovima.[/quote]
Lolčina. :lol: Govorimo o softveru nešto kompleksnijem od rješenja zadatka s RP1: Mac OS X 10.4 je prema jednoj Jobsovoj izjavi imao 86 milijuna linija koda. Novije verzije imaju onda nekoliko milijuna linija više. Mora da Apple ima vraški dobru propagandu ako su te uspjeli uvjeriti da u tome nema bugova. :)

[quote]a što se tiče popravka, ako sam već toliko uložila u laptop onda niti ne želim da mi netko sa strane petlja po njemu :) a i fora mi je kaj frajer u apple servisu nosi bijele pamučne rukavice :D jel tako u svim servisima? to mi je baš cool 8) [/quote]
I zato što ti želiš samo u "ovlašteni" servis, ni drugi ne bi trebali imati mogućnost izbora? Zašto ne bi mogli postojati i Apple servisi, a i mogućnost da si doma popraviš stvar ako znaš i umiješ, ili platiš susjedu/prijatelju/lokalnom nezavisnom servisu da ti sredi stvar?
tihana (napisa):
pa ne bih se složila s ovime - čula sam na više strana, a i naučila na svojoj koži, da virusa nema. isto je s bugovima.

Lolčina. Laughing Govorimo o softveru nešto kompleksnijem od rješenja zadatka s RP1: Mac OS X 10.4 je prema jednoj Jobsovoj izjavi imao 86 milijuna linija koda. Novije verzije imaju onda nekoliko milijuna linija više. Mora da Apple ima vraški dobru propagandu ako su te uspjeli uvjeriti da u tome nema bugova. Smile

Citat:
a što se tiče popravka, ako sam već toliko uložila u laptop onda niti ne želim da mi netko sa strane petlja po njemu Smile a i fora mi je kaj frajer u apple servisu nosi bijele pamučne rukavice Very Happy jel tako u svim servisima? to mi je baš cool Cool

I zato što ti želiš samo u "ovlašteni" servis, ni drugi ne bi trebali imati mogućnost izbora? Zašto ne bi mogli postojati i Apple servisi, a i mogućnost da si doma popraviš stvar ako znaš i umiješ, ili platiš susjedu/prijatelju/lokalnom nezavisnom servisu da ti sredi stvar?



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:42 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"][quote="goranm"]
Ako je baš potrebno, dovoljno je nekih 30 sekundi da se uvjeriš da ima i jednog i drugog. :)[/quote]

stvarno? gdje? kod kojih programa/aplikacija? sada me baš zanima :)[/quote]
Više manje svaki browser za Mac ima sigurnosnih propusta koje virusi i malware iskorištavaju. Guglaj npr. mac virus i naći ćeš štošta.

A to da nema bugova - što će im onda http://developer.apple.com/bugreporter/ ? :) Čak i sama ta aplikacija za bug-reporting ima bugova :D
tihana (napisa):
goranm (napisa):

Ako je baš potrebno, dovoljno je nekih 30 sekundi da se uvjeriš da ima i jednog i drugog. Smile


stvarno? gdje? kod kojih programa/aplikacija? sada me baš zanima Smile

Više manje svaki browser za Mac ima sigurnosnih propusta koje virusi i malware iskorištavaju. Guglaj npr. mac virus i naći ćeš štošta.

A to da nema bugova - što će im onda http://developer.apple.com/bugreporter/ ? Smile Čak i sama ta aplikacija za bug-reporting ima bugova Very Happy



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 5:10 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, necu kategoricki tvrditi da neima bugova ili virusa, ali ja u 3 godine svakodnevnog koristenja nisam srela ni jedan, niti je itko kog znam imao problema :)

Windowsi su mi bili vjecna borba s rusenjem krsenjem usporavanjem trojanicma virusima i raznim stvarima koje nije pristojno spominjati na forumu. Linux mi je bio bolno i buggovito iskustvo.
Ok, necu kategoricki tvrditi da neima bugova ili virusa, ali ja u 3 godine svakodnevnog koristenja nisam srela ni jedan, niti je itko kog znam imao problema Smile

Windowsi su mi bili vjecna borba s rusenjem krsenjem usporavanjem trojanicma virusima i raznim stvarima koje nije pristojno spominjati na forumu. Linux mi je bio bolno i buggovito iskustvo.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 11:53 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Windowsi su mi bili vjecna borba s rusenjem krsenjem usporavanjem trojanicma virusima i raznim stvarima koje nije pristojno spominjati na forumu.[/quote]
Mozda tada komp nisi koristila za iste stvari kao danas. :wink:

Ja nemam problema sa virusima na kompu vec duuugo vremena, a na netu sam svaki dan. Jedno pola godine sam na sedmici, i od tada apsolutno NIKAKVIH problema. Na XP se tu i tamo neko smece provuklo, ali nista strasno, i nista sto se nije moglo ukloniti.

Da koristis sedmicu za te stvari koje si nabrojala da koristis, ne bi imala apsolutno nikakvih problema.

I inace, nedavno sam kupio novi laptop, za koji je podrska za drivere od proizvodjaca dosta losa, odnosno na cd-u koji dodje sa laptopom nisu bas najbolji driveri za taj model. I stavim ja sedmicu na taj laptop. SVE (osim onog glupog senzora za otisak prsta, koji mi ionako ne treba) je odmah radilo. Nisam trebao nikakav driver instalirati. Znaci kupis laptop, instaliras sedmicu (pola sata) i mozes odmah poceti raditi. A platio si (barem je tako u HR) trostruko manje nego MacBook.

Meni je jasno da vecina korisnika nema pojma o kompjuterima, ali mislim da je ipak prevelika cijena koju Apple uzima za neinformiranost. :P
Martinab (napisa):
Windowsi su mi bili vjecna borba s rusenjem krsenjem usporavanjem trojanicma virusima i raznim stvarima koje nije pristojno spominjati na forumu.

Mozda tada komp nisi koristila za iste stvari kao danas. Wink

Ja nemam problema sa virusima na kompu vec duuugo vremena, a na netu sam svaki dan. Jedno pola godine sam na sedmici, i od tada apsolutno NIKAKVIH problema. Na XP se tu i tamo neko smece provuklo, ali nista strasno, i nista sto se nije moglo ukloniti.

Da koristis sedmicu za te stvari koje si nabrojala da koristis, ne bi imala apsolutno nikakvih problema.

I inace, nedavno sam kupio novi laptop, za koji je podrska za drivere od proizvodjaca dosta losa, odnosno na cd-u koji dodje sa laptopom nisu bas najbolji driveri za taj model. I stavim ja sedmicu na taj laptop. SVE (osim onog glupog senzora za otisak prsta, koji mi ionako ne treba) je odmah radilo. Nisam trebao nikakav driver instalirati. Znaci kupis laptop, instaliras sedmicu (pola sata) i mozes odmah poceti raditi. A platio si (barem je tako u HR) trostruko manje nego MacBook.

Meni je jasno da vecina korisnika nema pojma o kompjuterima, ali mislim da je ipak prevelika cijena koju Apple uzima za neinformiranost. Razz
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 12:13 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

"moj tata je jači od tvog tate" razina rasprave drugim sredstvima :lol:

linux može biti gorko iskustvo, ali može biti i savršeno jednostavan. ima slučajeva kada će se sve instalirati od prve, nakon čega je sustav spreman za rad out of the box. mac to radi po velikoj cijeni svaki put, nažalost prevelika za moju platežnu razinu (iako za one nadobudne, moguće je staviti linux i na mac mašine, pa i sam OS X je unix u duši :D). stvar preferencije.

a što se tiče vindoza 7 bez virusa, pa ja sam to radio još sa win98 (koje bi možda koristio za dual boot i dan danas da prepoznaju hardware kako se spada :g:). sa pametnim korištenjem windowsi su u osnovi sigurni čak i bez antivirusa, iako ne bih dao ruku u vatru za to. s druge strane problem je to što većina ljudi ne koristi računala pametno, hence nitko nije siguran :twisted:
"moj tata je jači od tvog tate" razina rasprave drugim sredstvima Laughing

linux može biti gorko iskustvo, ali može biti i savršeno jednostavan. ima slučajeva kada će se sve instalirati od prve, nakon čega je sustav spreman za rad out of the box. mac to radi po velikoj cijeni svaki put, nažalost prevelika za moju platežnu razinu (iako za one nadobudne, moguće je staviti linux i na mac mašine, pa i sam OS X je unix u duši Very Happy). stvar preferencije.

a što se tiče vindoza 7 bez virusa, pa ja sam to radio još sa win98 (koje bi možda koristio za dual boot i dan danas da prepoznaju hardware kako se spada Mr. Green). sa pametnim korištenjem windowsi su u osnovi sigurni čak i bez antivirusa, iako ne bih dao ruku u vatru za to. s druge strane problem je to što većina ljudi ne koristi računala pametno, hence nitko nije siguran Twisted Evil



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:15 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko se sjecam postoji i Mac verzija za PC. I vidio sam kod frenda da radi. Ali to je davno bilo.
Koliko se sjecam postoji i Mac verzija za PC. I vidio sam kod frenda da radi. Ali to je davno bilo.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 16:23 sri, 24. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]"moj tata je jači od tvog tate" razina rasprave drugim sredstvima :lol: [/quote]

Da, sad kad smo uzburkali duhove mozemo prec na "Nokia rulezz i svi drugi mobovi su smece", "moj TeX je bolji od tvog TeXa", i "moja aplikacija za gledanje arXiva na iPhonu je bolja od tvoje" :lol:
nemo (napisa):
"moj tata je jači od tvog tate" razina rasprave drugim sredstvima Laughing


Da, sad kad smo uzburkali duhove mozemo prec na "Nokia rulezz i svi drugi mobovi su smece", "moj TeX je bolji od tvog TeXa", i "moja aplikacija za gledanje arXiva na iPhonu je bolja od tvoje" Laughing



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 22:24 pet, 30. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo da obavjestim ljude... kupljen iMac 21,5” !!!! prava milina :) :) :)
evo da obavjestim ljude... kupljen iMac 21,5” !!!! prava milina Smile Smile Smile



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 22:28 uto, 18. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok ljudi!
Sorry što upadam jer nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu :)

Razlog zašto se javljam je to što imam priliku kupiti laptop u Americi gdje su puno jeftiniji. Dvoumim se dakle između MacBook Pro 13'' te praktički bilo kojeg drugog. Dakle, da idem na MAc ili ne?

Naime komp mi treba za surfanje, net, iTunes, Office paket te za sve što će se radi na matematici (programi, programiranje, itd. - to znate bolje od mene). Na kompu prije svega tražim kvalitetu (ne namjeravam kupovati novi u naredne 4,5 godine), mobilnost te pomalo snobovski - atraktivni dizajn.

Macbook Pro mi se čini jako dobar za moje potrebe i mislim da će mi definitvno izdržati 4+ godine. Najljepše mi zgleda od svih (taj aluminium unibody je wow) te ako ne idu svi programi za fax na Macov OS, mogu napraviti dual boot pa bu išli na Vistu (imam originalnu verziju pa nema potrebe za 7-icom). Sada, pitanje za milju kuna je da jel' se isplati dati 1200 dolara za šminku i moju veliku ljubav ili rađe ušparati $500injak pa kupiti http://www.amazon.com/UL30A-A2-Light-13-3-Inch-Silver-Laptop/dp/B002P3KMNU/ref=cm_cr_pr_product_top ?

Hvala unaprijed!
Bok ljudi!
Sorry što upadam jer nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu Smile

Razlog zašto se javljam je to što imam priliku kupiti laptop u Americi gdje su puno jeftiniji. Dvoumim se dakle između MacBook Pro 13'' te praktički bilo kojeg drugog. Dakle, da idem na MAc ili ne?

Naime komp mi treba za surfanje, net, iTunes, Office paket te za sve što će se radi na matematici (programi, programiranje, itd. - to znate bolje od mene). Na kompu prije svega tražim kvalitetu (ne namjeravam kupovati novi u naredne 4,5 godine), mobilnost te pomalo snobovski - atraktivni dizajn.

Macbook Pro mi se čini jako dobar za moje potrebe i mislim da će mi definitvno izdržati 4+ godine. Najljepše mi zgleda od svih (taj aluminium unibody je wow) te ako ne idu svi programi za fax na Macov OS, mogu napraviti dual boot pa bu išli na Vistu (imam originalnu verziju pa nema potrebe za 7-icom). Sada, pitanje za milju kuna je da jel' se isplati dati 1200 dolara za šminku i moju veliku ljubav ili rađe ušparati $500injak pa kupiti http://www.amazon.com/UL30A-A2-Light-13-3-Inch-Silver-Laptop/dp/B002P3KMNU/ref=cm_cr_pr_product_top ?

Hvala unaprijed!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 23:02 uto, 18. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

što se tiče cijene, u SAD-u jesu jeftiniji...ali vrlo vjerojatno ti komp kupljen u SAD-u neće imat hrvatsku tipkovnicu..tako da ako misliš kupit laptop, bilo bi dobro da možda pošalješ nekom store-u u americi i pitaš dal imaju oni laptope sa našom tipkovnicom, ako imaju, na konju si!
ja sam si nedavno kupio iMac 21,5" inča i prezadovoljan sam...ako ne misliš komp nosit iz kuće onda bi ti ja savjetovao da kupiš iMac, a ali ako baš hoćeš laptop onda macbook pro jer kad sam ja kupovao iMac čuo sam da je pro bolji od ovog white, ali sve ovisi o tome što želiš!

ali prvo pogledaj ovo za tipkovnicu!
ako imaš još kakvih pitanja slobodno pošalji na mail: bozidarsevo(at)yahoo.com ili bozidar.sevo(at)student.math.hr

pozdrav
što se tiče cijene, u SAD-u jesu jeftiniji...ali vrlo vjerojatno ti komp kupljen u SAD-u neće imat hrvatsku tipkovnicu..tako da ako misliš kupit laptop, bilo bi dobro da možda pošalješ nekom store-u u americi i pitaš dal imaju oni laptope sa našom tipkovnicom, ako imaju, na konju si!
ja sam si nedavno kupio iMac 21,5" inča i prezadovoljan sam...ako ne misliš komp nosit iz kuće onda bi ti ja savjetovao da kupiš iMac, a ali ako baš hoćeš laptop onda macbook pro jer kad sam ja kupovao iMac čuo sam da je pro bolji od ovog white, ali sve ovisi o tome što želiš!

ali prvo pogledaj ovo za tipkovnicu!
ako imaš još kakvih pitanja slobodno pošalji na mail: bozidarsevo(at)yahoo.com ili bozidar.sevo(at)student.math.hr

pozdrav



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:54 uto, 18. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto fali americkoj tipkovnici? :-s Ima nas koji se uopce ne snalazimo na ovim hrvatskima...

[quote="A-tom"]...nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu[/quote]

Zakljucujem da:
1. ne studiras na PMF-u, ali ces ga uskoro upisati [b]ILI[/b]
2. student si PMF-a i u 7. mjesecu imas operaciju promjene spola.
Dobrodosla na Matematiku, fax zanimljivih nacina razmisljanja. ;)
Sto fali americkoj tipkovnici? Eh? Ima nas koji se uopce ne snalazimo na ovim hrvatskima...

A-tom (napisa):
...nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu


Zakljucujem da:
1. ne studiras na PMF-u, ali ces ga uskoro upisati ILI
2. student si PMF-a i u 7. mjesecu imas operaciju promjene spola.
Dobrodosla na Matematiku, fax zanimljivih nacina razmisljanja. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 1:35 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ti velim odmah za tipkovnicu: sigurno nema Mac laptopa u Americi s hrvatskom tipkovnicom. Ono sto mozes napraviti je:

1)kupiti odvojeno hrvatsku tipkovnicu u Zagrebu i zakaciti ju za laptop. To je najelegantnije rjesenje i garantira da ces: 1.1)dobiti napadaj bijesa i ocaja kad vidis kolko kosta obicna Apple tipkovnica u Zgb 1.2)privuci paznju mnogih duhovitih individua koje ce zasigurno imati nesto za reci na temu djevojke koja fura laptop i odvojenu tipkovnicu sa sobom. Izvrstan nacin upoznavanja novih ljudi.

2)nastimati jezik na hrvatski (pretpostavljam da se moze iako nisam probala) i tipkati naslijepo. To je lakse nego izgleda; moja sestra ima tipkovnicu s koje sam ja mukotrpno skinula svaki simbol e kako bi tipkovnica bila totalno dark i gothic i pohvrh svega zbunjujuca, i ona tipka na njoj bez problema (kaze da je trik u tome da ne razmisljas, nasto ja obicno kazem da nekima to nije tesko). Ili zalijepi male naljepnice sa slovima na odgovarajuce gumbice i pretvori tipkovnicu u hrvatsku na vrlo analogan nacin (ie ljepilom).

3)potpadni pod americki kulturni imperijalizam i odrekni se hrvatskih slova. Time riskiras da jednom u buducnosti proizvedes recenice kao "Danas sam se osisala". Pretpostavljam da je to u redu na forumu i u mailovima profesorima (dobro mozda ne ovaj konkretni primjer), ali ne mozes tako pisati diplomski rad :)
Da ti velim odmah za tipkovnicu: sigurno nema Mac laptopa u Americi s hrvatskom tipkovnicom. Ono sto mozes napraviti je:

1)kupiti odvojeno hrvatsku tipkovnicu u Zagrebu i zakaciti ju za laptop. To je najelegantnije rjesenje i garantira da ces: 1.1)dobiti napadaj bijesa i ocaja kad vidis kolko kosta obicna Apple tipkovnica u Zgb 1.2)privuci paznju mnogih duhovitih individua koje ce zasigurno imati nesto za reci na temu djevojke koja fura laptop i odvojenu tipkovnicu sa sobom. Izvrstan nacin upoznavanja novih ljudi.

2)nastimati jezik na hrvatski (pretpostavljam da se moze iako nisam probala) i tipkati naslijepo. To je lakse nego izgleda; moja sestra ima tipkovnicu s koje sam ja mukotrpno skinula svaki simbol e kako bi tipkovnica bila totalno dark i gothic i pohvrh svega zbunjujuca, i ona tipka na njoj bez problema (kaze da je trik u tome da ne razmisljas, nasto ja obicno kazem da nekima to nije tesko). Ili zalijepi male naljepnice sa slovima na odgovarajuce gumbice i pretvori tipkovnicu u hrvatsku na vrlo analogan nacin (ie ljepilom).

3)potpadni pod americki kulturni imperijalizam i odrekni se hrvatskih slova. Time riskiras da jednom u buducnosti proizvedes recenice kao "Danas sam se osisala". Pretpostavljam da je to u redu na forumu i u mailovima profesorima (dobro mozda ne ovaj konkretni primjer), ali ne mozes tako pisati diplomski rad Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 8:08 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto fali americkoj tipkovnici? :-s Ima nas koji se uopce ne snalazimo na ovim hrvatskima...

[quote="A-tom"]...nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu[/quote]

Zakljucujem da:
1. ne studiras na PMF-u, ali ces ga uskoro upisati [b]ILI[/b]
2. student si PMF-a i u 7. mjesecu imas operaciju promjene spola.
Dobrodosla na Matematiku, fax zanimljivih nacina razmisljanja. ;)[/quote]
stvarno zanimljiva razmisljanja :P

Zasto Mac kceri ? Za te novce si mozes kupit tri laptopa ili kompa iste jacine te na njih stavit neki pristojni OS.
i jos ti ostane da nas castis s cevapima recimo :P
vsego (napisa):
Sto fali americkoj tipkovnici? Eh? Ima nas koji se uopce ne snalazimo na ovim hrvatskima...

A-tom (napisa):
...nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu


Zakljucujem da:
1. ne studiras na PMF-u, ali ces ga uskoro upisati ILI
2. student si PMF-a i u 7. mjesecu imas operaciju promjene spola.
Dobrodosla na Matematiku, fax zanimljivih nacina razmisljanja. Wink

stvarno zanimljiva razmisljanja Razz

Zasto Mac kceri ? Za te novce si mozes kupit tri laptopa ili kompa iste jacine te na njih stavit neki pristojni OS.
i jos ti ostane da nas castis s cevapima recimo Razz



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 9:05 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto fali americkoj tipkovnici? :-s Ima nas koji se uopce ne snalazimo na ovim hrvatskima...

[quote="A-tom"]...nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu[/quote]

Zakljucujem da:
1. ne studiras na PMF-u, ali ces ga uskoro upisati [b]ILI[/b]
2. student si PMF-a i u 7. mjesecu imas operaciju promjene spola.
Dobrodosla na Matematiku, fax zanimljivih nacina razmisljanja. ;)[/quote]

Broj 1 :D Hvala!

Hrvatska tipokovnica mi nimalo ne iga presudnu ulogu, a i ako mi treba uvijek imam doma PC.

Ekipa koja ima Mac, jel vam to prolazi na PMF-u ili imate milijun komplikacija s programima koje vam trebaju za nastavu, ili ste jedostavno to riješili dual bootom? Glupo mi je kupovati Mac ako nebu radio za moje potrebe! Kupujem komp za narednih 4,5 godina. Mislite da će Mac tolko izdržati
vsego (napisa):
Sto fali americkoj tipkovnici? Eh? Ima nas koji se uopce ne snalazimo na ovim hrvatskima...

A-tom (napisa):
...nisam PMF-ovka, tj. nadam se da bum postala u 7. mjesecu


Zakljucujem da:
1. ne studiras na PMF-u, ali ces ga uskoro upisati ILI
2. student si PMF-a i u 7. mjesecu imas operaciju promjene spola.
Dobrodosla na Matematiku, fax zanimljivih nacina razmisljanja. Wink


Broj 1 Very Happy Hvala!

Hrvatska tipokovnica mi nimalo ne iga presudnu ulogu, a i ako mi treba uvijek imam doma PC.

Ekipa koja ima Mac, jel vam to prolazi na PMF-u ili imate milijun komplikacija s programima koje vam trebaju za nastavu, ili ste jedostavno to riješili dual bootom? Glupo mi je kupovati Mac ako nebu radio za moje potrebe! Kupujem komp za narednih 4,5 godina. Mislite da će Mac tolko izdržati


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 11:14 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi poznata neka aplikacija potrebna za fax koja bi radila bolje na Win sustavima nego na nekom pristojnijem.

Na Macu i sličnijim sustavima (*nixoidima) imaš čak i daleko manje problema sa korištenjem.
Ako ne vjeruješ, pogledaj samo koliko ima postova tipa `kako na Windowsu srediti da na LaTeX-u radi ovo' ili slično za C-kompajler
Nije mi poznata neka aplikacija potrebna za fax koja bi radila bolje na Win sustavima nego na nekom pristojnijem.

Na Macu i sličnijim sustavima (*nixoidima) imaš čak i daleko manje problema sa korištenjem.
Ako ne vjeruješ, pogledaj samo koliko ima postova tipa `kako na Windowsu srediti da na LaTeX-u radi ovo' ili slično za C-kompajler



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 11:48 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlično hvala, onda bum najvjerojatnije uzela Pro. Hvala još jedanput!
Odlično hvala, onda bum najvjerojatnije uzela Pro. Hvala još jedanput!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 12:11 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

na mac-u možeš stavit Windowse pomoću paralel desktop ili ih baš instaliraš...ali čim počneš koristit OS X windowse ćeš koristit jedino i slučajevima gdje ih BAŠ MORAŠ KORISTIT! :) :)
na mac-u možeš stavit Windowse pomoću paralel desktop ili ih baš instaliraš...ali čim počneš koristit OS X windowse ćeš koristit jedino i slučajevima gdje ih BAŠ MORAŠ KORISTIT! Smile Smile



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 12:01 sri, 17. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

i još nešto..osobe koje nikad nisu koristile mac računala i mac os nisu ni malo adekvatni da kritiziraju.

što se tiče cijene..i Aston Martin dođe 1.5mil kunića ali nije loš autić,jelda?

ja i dalje mislim da mac vrijedi svake lipe koje se da za njega
i još nešto..osobe koje nikad nisu koristile mac računala i mac os nisu ni malo adekvatni da kritiziraju.

što se tiče cijene..i Aston Martin dođe 1.5mil kunića ali nije loš autić,jelda?

ja i dalje mislim da mac vrijedi svake lipe koje se da za njega



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 11:14 sub, 4. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se s Macom spojim na nas wireless? Naime nasla sam upute na stranicama racunarskog centra no nikako mi ne uspijeva na taj nacin. Je li trebam imati neki poseban program ili kaj?
Kako se s Macom spojim na nas wireless? Naime nasla sam upute na stranicama racunarskog centra no nikako mi ne uspijeva na taj nacin. Je li trebam imati neki poseban program ili kaj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 17:19 sub, 4. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

probaj ovo http://iknow.kset.org/groups/iknow/wiki/1d900/Mac_OS_X_Snow_Leopard__eduroam.html
probaj ovo http://iknow.kset.org/groups/iknow/wiki/1d900/Mac_OS_X_Snow_Leopard__eduroam.html



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan