Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Jao, jao Kublaj-Khane
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Debela_Oprah
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (19:08:00)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:44 pet, 15. 11. 2002    Naslov: Jao, jao Kublaj-Khane Citirajte i odgovorite

Dragi moji, u zadnje vrijeme se vasa najdeblja voditeljica nalazi u velikim problemima, jer ne zna rijesiti jedan problem :cry: . Cak ni ono djubre od voditeljice Riki Lake (cija gledanost ni izbliza nije ko moja :lol: )nije znalo da ga rijesi, pa ga eto sada, vama uvaljujem :shock:

Koliko ima neizomorfnih grupa reda (kardinaliteta) n, gdje je naravno n iz [b]N[/b].

Ajde, budite mili, pa ga rijesite pa da onda svi zajedno zapjevamo onu staru mongolsku: "Jao, jao Kublaj-Khane"


The Fat_Oprah is out there
Dragi moji, u zadnje vrijeme se vasa najdeblja voditeljica nalazi u velikim problemima, jer ne zna rijesiti jedan problem Crying or Very sad . Cak ni ono djubre od voditeljice Riki Lake (cija gledanost ni izbliza nije ko moja Laughing )nije znalo da ga rijesi, pa ga eto sada, vama uvaljujem Shocked

Koliko ima neizomorfnih grupa reda (kardinaliteta) n, gdje je naravno n iz N.

Ajde, budite mili, pa ga rijesite pa da onda svi zajedno zapjevamo onu staru mongolsku: "Jao, jao Kublaj-Khane"


The Fat_Oprah is out there


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 4:54 pet, 15. 11. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, koliko se sjećam svoje linearne 1, to i nije baš jednostavno pitanje, pače dosta je netrivijalno.

Tak da ga ja ne znam :(
Hm, koliko se sjećam svoje linearne 1, to i nije baš jednostavno pitanje, pače dosta je netrivijalno.

Tak da ga ja ne znam Sad



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:27 pet, 15. 11. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja mislim da nije jednostavno. Ovdje...

[url]http://www.cs.uwa.edu.au/~gordon/remote/group1000.html[/url]

...se nalaze brojevi grupa do reda 1000, osim 512 i 768. Bit ce da je za ta dva reda pitanje otvoreno. Za neke redove moze se reci opcenito, npr. ako je n prost broj ima samo jedna grupa: Z_p. Nije tesko dokazati - to bi znala i Ricky Lake (go Ricky, go Ricky...!) Koliko se sjecam na Algebri se radi klasifikacija abelovih grupa (konacno generiranih).
I ja mislim da nije jednostavno. Ovdje...

http://www.cs.uwa.edu.au/~gordon/remote/group1000.html

...se nalaze brojevi grupa do reda 1000, osim 512 i 768. Bit ce da je za ta dva reda pitanje otvoreno. Za neke redove moze se reci opcenito, npr. ako je n prost broj ima samo jedna grupa: Z_p. Nije tesko dokazati - to bi znala i Ricky Lake (go Ricky, go Ricky...!) Koliko se sjecam na Algebri se radi klasifikacija abelovih grupa (konacno generiranih).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan