Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaci (objasnjenje gradiva)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:08 čet, 17. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ima netko onaj primjer s vježbi gdje smo mijenjali dostupnost i vidljivost gumba molio bih da mi pošalje na mail ili privatnom porukom... a može i ovdje stavit kod.... hvala
Ako ima netko onaj primjer s vježbi gdje smo mijenjali dostupnost i vidljivost gumba molio bih da mi pošalje na mail ili privatnom porukom... a može i ovdje stavit kod.... hvala



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:57 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

I molio bih ako netko ima onaj primjer sa otvaranjem još jednog dijaloga (npr klikom na neki gumb), po mogućnosti sa ponešto uputa... hvala :D
I molio bih ako netko ima onaj primjer sa otvaranjem još jednog dijaloga (npr klikom na neki gumb), po mogućnosti sa ponešto uputa... hvala Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lajka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2008. (23:00:13)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:36 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ovako sam ja napravila da se otvara novi dialog iz menija:

prvo u klasi Prozor deklariram fju

class Prozor :public CFrameWnd {
CMenu menu1;
public:
Prozor () {
CString poruka = "Prozor";
Create(NULL,poruka);

menu1.LoadMenu(IDR_MENU1);
SetMenu(&menu1);

(...)

[b] void OnFileIzvedba2();[/b]

(...)
DECLARE_MESSAGE_MAP()
};
BEGIN_MESSAGE_MAP( Prozor, CFrameWnd)
(...)
ON_COMMAND(ID_ZADATAK2_IZVEDBA,OnFileIzvedba2)
(...)
END_MESSAGE_MAP()

void Prozor::OnFileIzvedba2(){
newdialog1 dlg;
dlg.DoModal();
}

i u ovoj zadnjoj funkciji se otvori taj novi dialog. Ako triba jos stogod dodatno pojasnit samo reci :)

// imam ti rjeseno i ono s dostupnosti i vidljivosti, al ne s vjezbi nego moje rjesenje, pa ako ti jos triba mogu ti poslat.
Evo ovako sam ja napravila da se otvara novi dialog iz menija:

prvo u klasi Prozor deklariram fju

class Prozor :public CFrameWnd {
CMenu menu1;
public:
Prozor () {
CString poruka = "Prozor";
Create(NULL,poruka);

menu1.LoadMenu(IDR_MENU1);
SetMenu(&menu1);

(...)

void OnFileIzvedba2();

(...)
DECLARE_MESSAGE_MAP()
};
BEGIN_MESSAGE_MAP( Prozor, CFrameWnd)
(...)
ON_COMMAND(ID_ZADATAK2_IZVEDBA,OnFileIzvedba2)
(...)
END_MESSAGE_MAP()

void Prozor::OnFileIzvedba2(){
newdialog1 dlg;
dlg.DoModal();
}

i u ovoj zadnjoj funkciji se otvori taj novi dialog. Ako triba jos stogod dodatno pojasnit samo reci Smile

// imam ti rjeseno i ono s dostupnosti i vidljivosti, al ne s vjezbi nego moje rjesenje, pa ako ti jos triba mogu ti poslat.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:36 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo će odmah po startanju otvorit 2 dijaloga, jel? Ja bih ono da kad kliknem na neki gumb da se otvori novi dijalog kojeg ja prethodno uredim...

I ajde please stavi i to sa dostupnošću/vidljivošću... i to na način da se koristi ko na vježbama... ako se jednom klikne na neki gumb da se nešto prikaže, kad se opet klikne da se sakrije... u principu provjera da li je nešto vidljivo ili nije...
Ovo će odmah po startanju otvorit 2 dijaloga, jel? Ja bih ono da kad kliknem na neki gumb da se otvori novi dijalog kojeg ja prethodno uredim...

I ajde please stavi i to sa dostupnošću/vidljivošću... i to na način da se koristi ko na vježbama... ako se jednom klikne na neki gumb da se nešto prikaže, kad se opet klikne da se sakrije... u principu provjera da li je nešto vidljivo ili nije...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lajka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2008. (23:00:13)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:00 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Ovo će odmah po startanju otvorit 2 dijaloga, jel? Ja bih ono da kad kliknem na neki gumb da se otvori novi dijalog kojeg ja prethodno uredim...

I ajde please stavi i to sa dostupnošću/vidljivošću... i to na način da se koristi ko na vježbama... ako se jednom klikne na neki gumb da se nešto prikaže, kad se opet klikne da se sakrije... u principu provjera da li je nešto vidljivo ili nije...[/quote]

nece odmah otvoriti, nego tek kada kliknes na taj dio menija s ID-jem ko gore u kodu.. islo bi slicno kada bi se otvarao novi dijalog klikom na botun, samo sto bi onda trebao staviti na odgovarajuce mjesto ID od botuna, a ne od tog iz menija, kao sto sam ja stavila... (i prepraviti poruke za hendlanje toga, jasno)
To newdialog1 je tip dijaloga koja sam ja kreirala sa strane i onda kada napises newdialog1 dlg, deklariras taj dialog, i s naredbom dlg.DoModal() ce se on i kreirati (a kreirati ce se tek kada se klikne na odgovarajuce misto)..da sam tila da mi se otvori odma kada se pokrene program, onda bi napisala taj dio koda za kreiranje dialoga u konstruktoru klase Prozor ili tako nesto.. )

evo u prilogu rjeseno to za pozivanje dialoga klikom na botun ili iz menija, te rjesenje tog s dostupnosti/vidljivosti, i ono s vremenom i promjenom naslova dialoga.. to sam sve rjesavala na istom mistu pa zato :D ako sto nevalja, vici! :)
Luuka (napisa):
Ovo će odmah po startanju otvorit 2 dijaloga, jel? Ja bih ono da kad kliknem na neki gumb da se otvori novi dijalog kojeg ja prethodno uredim...

I ajde please stavi i to sa dostupnošću/vidljivošću... i to na način da se koristi ko na vježbama... ako se jednom klikne na neki gumb da se nešto prikaže, kad se opet klikne da se sakrije... u principu provjera da li je nešto vidljivo ili nije...


nece odmah otvoriti, nego tek kada kliknes na taj dio menija s ID-jem ko gore u kodu.. islo bi slicno kada bi se otvarao novi dijalog klikom na botun, samo sto bi onda trebao staviti na odgovarajuce mjesto ID od botuna, a ne od tog iz menija, kao sto sam ja stavila... (i prepraviti poruke za hendlanje toga, jasno)
To newdialog1 je tip dijaloga koja sam ja kreirala sa strane i onda kada napises newdialog1 dlg, deklariras taj dialog, i s naredbom dlg.DoModal() ce se on i kreirati (a kreirati ce se tek kada se klikne na odgovarajuce misto)..da sam tila da mi se otvori odma kada se pokrene program, onda bi napisala taj dio koda za kreiranje dialoga u konstruktoru klase Prozor ili tako nesto.. )

evo u prilogu rjeseno to za pozivanje dialoga klikom na botun ili iz menija, te rjesenje tog s dostupnosti/vidljivosti, i ono s vremenom i promjenom naslova dialoga.. to sam sve rjesavala na istom mistu pa zato Very Happy ako sto nevalja, vici! Smile





zadatkic.rar
 Description:

Download
 Filename:  zadatkic.rar
 Filesize:  199.16 KB
 Downloaded:  178 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:07 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala, plusek si već dobila :D

A to si prokužila iz nekih materijala koje si našla na netu ili?
Puno hvala, plusek si već dobila Very Happy

A to si prokužila iz nekih materijala koje si našla na netu ili?



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lajka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2008. (23:00:13)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:18 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Puno hvala, plusek si već dobila :D

A to si prokužila iz nekih materijala koje si našla na netu ili?[/quote]

Ispocetka sam samo puno surfala, al sam onda naisla na ovu stranicu:

http://www.codersource.net/mfc/mfc-tutorials.aspx

:)

Nekako mi je tamo bas sve pregledno i lipo objasnjeno i stvarno dobro dodje uz one slajdove s vjezbi.. :)

p.s nemas se sta zahvaljivat, drago mi je da mogu pomoc :)
Luuka (napisa):
Puno hvala, plusek si već dobila Very Happy

A to si prokužila iz nekih materijala koje si našla na netu ili?


Ispocetka sam samo puno surfala, al sam onda naisla na ovu stranicu:

http://www.codersource.net/mfc/mfc-tutorials.aspx

Smile

Nekako mi je tamo bas sve pregledno i lipo objasnjeno i stvarno dobro dodje uz one slajdove s vjezbi.. Smile

p.s nemas se sta zahvaljivat, drago mi je da mogu pomoc Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 23:51 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još malo pitanja :D

Kako se napravi ona komunikacija između 2 dijaloga? Iz "glavnog" dijaloga želim "malom" dijalogu poslat neki string, tamo nešto s njim napravit i onda promijenjenog vratit nazad... da li se doda neka varijabla na sami dijalog pa u konstruktoru tog dijaloga postavimo tu varijablu na onu koju šaljemo? Tako nešto bi mi bilo logično, ali...


I jel ima netko ideju za sortiranje? Meni jedino pada na pamet sve osobe spremit u neko polje struktura, pa to polje sortirat, izbrisat sve iz liste i upisat ovo sortirano, no to mi se čini neoptimalno :D
Još malo pitanja Very Happy

Kako se napravi ona komunikacija između 2 dijaloga? Iz "glavnog" dijaloga želim "malom" dijalogu poslat neki string, tamo nešto s njim napravit i onda promijenjenog vratit nazad... da li se doda neka varijabla na sami dijalog pa u konstruktoru tog dijaloga postavimo tu varijablu na onu koju šaljemo? Tako nešto bi mi bilo logično, ali...


I jel ima netko ideju za sortiranje? Meni jedino pada na pamet sve osobe spremit u neko polje struktura, pa to polje sortirat, izbrisat sve iz liste i upisat ovo sortirano, no to mi se čini neoptimalno Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 11:53 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se nisam baš brinuo za optimizaciju neg sam sam sklepo program da radi...

kak ovo da glavni dijalog šalje poddijalogu podatke...
pa lagano kolko sam ja to sve shvatio...
glavni će pozvati malog u nekoj funkciji sam...

[code:1]
...
Poddijalog mali;
mali.DoModal();
[/code:1]

sad si u malom dijalogu napravi neke dodatne varijable pa sam pridružuj ove iz glavnog malom... kad se pozove funkcija DoModal() tebi će se otvoriti mali dijalog, ali on neće apsolutno ništa napraviti dok ti ne klikneš OK u malom dijalogu... ( il bilo koju funkciju koja ti poziva funkciju UpdateData() ) , tak da u biti mali ništa ne radi dok ne klikneš na njega...

pretpostavljam da to pokušavaš napravit kod uređivanja neke karakteristike, pa da ti napiše po defaultu u edit kontrolu staro ime... no ja se nisam s tim htio zamarat previše... pa nisam takve stvari stavljo.

S obzrom da sam sve napravil što se tiče onog funkcijskog djela programa mene zanima onaj zadnji detalj, kak spremat podatke i kak ih učitat... ak može neko primjer napisati... ( jel to ide preko nekih .txt datoteka ili ima neki laši način )

i ovo sa vidljivosti i nevidljivosti:

ak nemaš pridodanu kontrolnu varijablu gumbu onda ovak:

[code:1]
GetDlgItem( ID_GUMB )->EnableWindow( TRUE ili FALSE );
GetDlgItem( ID_GUMB )->ShowWindow( TRUE ili FALSE );
[/code:1]

ak imaš pridodan kontrolnu varijablu gumbu ili ak si sve gumbe sam radio ( kontrolna varijabla CButton gumb )

onda sam:

[code:1]
gumb.EnableWindow( ... );
gumb.ShowWindow( ... );
[/code:1]
ja se nisam baš brinuo za optimizaciju neg sam sam sklepo program da radi...

kak ovo da glavni dijalog šalje poddijalogu podatke...
pa lagano kolko sam ja to sve shvatio...
glavni će pozvati malog u nekoj funkciji sam...

Kod:

 ...
 Poddijalog mali;
 mali.DoModal();
 


sad si u malom dijalogu napravi neke dodatne varijable pa sam pridružuj ove iz glavnog malom... kad se pozove funkcija DoModal() tebi će se otvoriti mali dijalog, ali on neće apsolutno ništa napraviti dok ti ne klikneš OK u malom dijalogu... ( il bilo koju funkciju koja ti poziva funkciju UpdateData() ) , tak da u biti mali ništa ne radi dok ne klikneš na njega...

pretpostavljam da to pokušavaš napravit kod uređivanja neke karakteristike, pa da ti napiše po defaultu u edit kontrolu staro ime... no ja se nisam s tim htio zamarat previše... pa nisam takve stvari stavljo.

S obzrom da sam sve napravil što se tiče onog funkcijskog djela programa mene zanima onaj zadnji detalj, kak spremat podatke i kak ih učitat... ak može neko primjer napisati... ( jel to ide preko nekih .txt datoteka ili ima neki laši način )

i ovo sa vidljivosti i nevidljivosti:

ak nemaš pridodanu kontrolnu varijablu gumbu onda ovak:

Kod:

 GetDlgItem( ID_GUMB )->EnableWindow( TRUE ili FALSE );
 GetDlgItem( ID_GUMB )->ShowWindow( TRUE ili FALSE );
 


ak imaš pridodan kontrolnu varijablu gumbu ili ak si sve gumbe sam radio ( kontrolna varijabla CButton gumb )

onda sam:

Kod:

 gumb.EnableWindow( ... );
 gumb.ShowWindow( ... ); 
 


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:11 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]
pretpostavljam da to pokušavaš napravit kod uređivanja neke karakteristike, pa da ti napiše po defaultu u edit kontrolu staro ime... no ja se nisam s tim htio zamarat previše... pa nisam takve stvari stavljo.

S obzrom da sam sve napravil što se tiče onog funkcijskog djela programa mene zanima onaj zadnji detalj, kak spremat podatke i kak ih učitat... ak može neko primjer napisati... ( jel to ide preko nekih .txt datoteka ili ima neki laši način )[/quote]

Tnx za ovo sa malim dijalogom, to se da fino napravit. I da, točno ovo kaj si napiso želim napravit :D Taj drugi dijalog da se otvori kad kliknem na gumb mijenjanje i da se u njegove edit kontrole napišu vrijednosti od seletirane stavke. Pa kad se promijeni da se ta stavka i promijeni u listi.

A što se tiče spremanja, ja sam to onak po starom :D Includo fstream, pa otvorio datoteku u OnInitDialog, prepisao iz nje u listu kaj treba, i kasnije kod izlaza spremanje prepiso sve iz liste u datoteku.

E al imam jedan problem tu, pretpostavljam baš zbog datoteka... svaki puta kad idem pokrenuti program kaže mi da je Out of date i trebam ga buildat opet iako ne radim nikakve promjene. Datoteke su uredno zatvorene...
Cobs (napisa):

pretpostavljam da to pokušavaš napravit kod uređivanja neke karakteristike, pa da ti napiše po defaultu u edit kontrolu staro ime... no ja se nisam s tim htio zamarat previše... pa nisam takve stvari stavljo.

S obzrom da sam sve napravil što se tiče onog funkcijskog djela programa mene zanima onaj zadnji detalj, kak spremat podatke i kak ih učitat... ak može neko primjer napisati... ( jel to ide preko nekih .txt datoteka ili ima neki laši način )


Tnx za ovo sa malim dijalogom, to se da fino napravit. I da, točno ovo kaj si napiso želim napravit Very Happy Taj drugi dijalog da se otvori kad kliknem na gumb mijenjanje i da se u njegove edit kontrole napišu vrijednosti od seletirane stavke. Pa kad se promijeni da se ta stavka i promijeni u listi.

A što se tiče spremanja, ja sam to onak po starom Very Happy Includo fstream, pa otvorio datoteku u OnInitDialog, prepisao iz nje u listu kaj treba, i kasnije kod izlaza spremanje prepiso sve iz liste u datoteku.

E al imam jedan problem tu, pretpostavljam baš zbog datoteka... svaki puta kad idem pokrenuti program kaže mi da je Out of date i trebam ga buildat opet iako ne radim nikakve promjene. Datoteke su uredno zatvorene...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:32 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]
A što se tiče spremanja, ja sam to onak po starom :D Includo fstream, pa otvorio datoteku u OnInitDialog, prepisao iz nje u listu kaj treba, i kasnije kod izlaza spremanje prepiso sve iz liste u datoteku.

E al imam jedan problem tu, pretpostavljam baš zbog datoteka... svaki puta kad idem pokrenuti program kaže mi da je Out of date i trebam ga buildat opet iako ne radim nikakve promjene. Datoteke su uredno zatvorene...[/quote]

ma da sad sam i ja tak počel, sam kaj nisam još nikad se bakčo s tim fstreamovima pa idem to tek naučit...

a ovo za out of date mi se ionak pojavi apsolutno svaki put kad neš promijenim na programu pa me to ni ne brine previše, a sve kaj radi je ide ispočetka nekaj linkat kompajlirat tak da nema neke štete...
Luuka (napisa):

A što se tiče spremanja, ja sam to onak po starom Very Happy Includo fstream, pa otvorio datoteku u OnInitDialog, prepisao iz nje u listu kaj treba, i kasnije kod izlaza spremanje prepiso sve iz liste u datoteku.

E al imam jedan problem tu, pretpostavljam baš zbog datoteka... svaki puta kad idem pokrenuti program kaže mi da je Out of date i trebam ga buildat opet iako ne radim nikakve promjene. Datoteke su uredno zatvorene...


ma da sad sam i ja tak počel, sam kaj nisam još nikad se bakčo s tim fstreamovima pa idem to tek naučit...

a ovo za out of date mi se ionak pojavi apsolutno svaki put kad neš promijenim na programu pa me to ni ne brine previše, a sve kaj radi je ide ispočetka nekaj linkat kompajlirat tak da nema neke štete...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:51 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma da, ali se sad meni javlja i kad niš ne promijenim... to mi je čudno... :? :? I ne da ga otvorit direktno na .exe (koji se nalazi u debug mapi)... u task manageru se pojavi, uzme nešto resursa procesora ali ništa se ne otvara...

a ovo sam uspio sa mijenjanjem :D
Ma da, ali se sad meni javlja i kad niš ne promijenim... to mi je čudno... Confused Confused I ne da ga otvorit direktno na .exe (koji se nalazi u debug mapi)... u task manageru se pojavi, uzme nešto resursa procesora ali ništa se ne otvara...

a ovo sam uspio sa mijenjanjem Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lajka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2008. (23:00:13)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:58 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Još malo pitanja :D

I jel ima netko ideju za sortiranje? Meni jedino pada na pamet sve osobe spremit u neko polje struktura, pa to polje sortirat, izbrisat sve iz liste i upisat ovo sortirano, no to mi se čini neoptimalno :D[/quote]

Takvu ideju sam i ja imala, dok nisam vidila na ovoj: http://www.functionx.com/visualc/controls/listbox.htm
stranici nesto da se moze dodavat elemente na tocno odredjeno misto u listi, pa mislim nesto pomoc tog izvest..ali jos nisam krenila s tim pa neznam kolike koristi od svega toga... cisto bacam ideje :)

//ups sada shvacam da bi ovo bilo od koristi da lista mora odma bit sortirana, zaboravih da se sortira klikom na nesto :D
Luuka (napisa):
Još malo pitanja Very Happy

I jel ima netko ideju za sortiranje? Meni jedino pada na pamet sve osobe spremit u neko polje struktura, pa to polje sortirat, izbrisat sve iz liste i upisat ovo sortirano, no to mi se čini neoptimalno Very Happy


Takvu ideju sam i ja imala, dok nisam vidila na ovoj: http://www.functionx.com/visualc/controls/listbox.htm
stranici nesto da se moze dodavat elemente na tocno odredjeno misto u listi, pa mislim nesto pomoc tog izvest..ali jos nisam krenila s tim pa neznam kolike koristi od svega toga... cisto bacam ideje Smile

//ups sada shvacam da bi ovo bilo od koristi da lista mora odma bit sortirana, zaboravih da se sortira klikom na nesto Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:20 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lista će biti automatski sortirana po imenima ako to ne isključiš u propetisima liste... ja sam isključio pa fino sve dodaje na kraj i sortira kad ja to želim :D A mora se nešto kemijat svakako kad želiš po prezimenima, jer trebaš iščupat dio stringa iz sredine... ja sam napravio kak sam gore napiso i stvar radi.
Lista će biti automatski sortirana po imenima ako to ne isključiš u propetisima liste... ja sam isključio pa fino sve dodaje na kraj i sortira kad ja to želim Very Happy A mora se nešto kemijat svakako kad želiš po prezimenima, jer trebaš iščupat dio stringa iz sredine... ja sam napravio kak sam gore napiso i stvar radi.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan