Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

mathematica-informacija

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
alma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2007. (19:38:37)
Postovi: (26)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 14:36 pon, 29. 6. 2009    Naslov: mathematica-informacija Citirajte i odgovorite

Zanima me da li radi mathematica na faksu ?

znam da jedno vrijeme nije radila a sada mi hitno treba zbog jedne zadace..

Zahvaljujem na odgovoru :)
Zanima me da li radi mathematica na faksu ?

znam da jedno vrijeme nije radila a sada mi hitno treba zbog jedne zadace..

Zahvaljujem na odgovoru Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 14:52 pon, 29. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

radi ;)
radi Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 12:09 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je računalima na fakultetu licenca za Mathematicu istekla. Koliko je realno da to bude "brzo" rješeno/popravljeno/obnovljeno?... :roll:
Mislim da je računalima na fakultetu licenca za Mathematicu istekla. Koliko je realno da to bude "brzo" rješeno/popravljeno/obnovljeno?... Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 12:54 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ravne nuli.

Nasljednik ce biti Maxima jer je đžabe.
Ravne nuli.

Nasljednik ce biti Maxima jer je đžabe.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:51 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

'Ko nam kriv sto smo se dali navuci na skupi komercijalni softver za kojeg Ministarstvo vise nema para. Ajd' sad brzo svi navikavanje na Linux! Da ne bude iznenadjenja kad nam prestanu placati licence za Windoze :wink:
'Ko nam kriv sto smo se dali navuci na skupi komercijalni softver za kojeg Ministarstvo vise nema para. Ajd' sad brzo svi navikavanje na Linux! Da ne bude iznenadjenja kad nam prestanu placati licence za Windoze Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 18:20 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, kad vec spominjemo alternative, ovdje u Seattle-u su mi spomenuli program [url=http://www.sagemath.org/index.html]SAGE[/url], nisam ga doduse stigao isprobati. Cilj njegova razvoja je stvoriti besplatni softver koji bi mogao sve sto moze Magma, Maple, Mathematica i Matlab ("4 velika M"). Navodno bi cak trebao imati mogucnost i prevodjenja naredbi za te programe, a u njega su ugradjeni [url=http://www.sagemath.org/links-components.html]brojni besplatni programi[/url] poput R-a, Octave, Maxime... Kazem, ovo sam sve cuo od kolega i procitao, nisam ga imao priliku isprobati, ali cini mi se zanimljivom alternativom.
Dakle, kad vec spominjemo alternative, ovdje u Seattle-u su mi spomenuli program SAGE, nisam ga doduse stigao isprobati. Cilj njegova razvoja je stvoriti besplatni softver koji bi mogao sve sto moze Magma, Maple, Mathematica i Matlab ("4 velika M"). Navodno bi cak trebao imati mogucnost i prevodjenja naredbi za te programe, a u njega su ugradjeni brojni besplatni programi poput R-a, Octave, Maxime... Kazem, ovo sam sve cuo od kolega i procitao, nisam ga imao priliku isprobati, ali cini mi se zanimljivom alternativom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:45 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, Sage je svakako dobar. Nije da baš pretjerano koristim softver tog tipa, ali svojedobno sam ga isprobao i otad ga imam instaliranog za slučaj da mi zatreba. Preporučujem pogledati neku od [url=http://www.sagemath.org/help-video.html]video prezentacija[/url] (primjerice o teoriji grafova), a Sage je moguće isprobati i [url=http://www.sagenb.org/]online[/url].

Inače, meni se čini da bi bila jako dobra ideja za studente našeg fakulteta uključiti se u [url=http://www.sagemath.org/development.html]razvoj[/url] Sagea pa napraviti neki specijalizirani paket ili na neki drugi način doprinijeti. Možda bi se tako nešto moglo napraviti u sklopu nekog kolegija, ili kao diplomski rad. Sudjelovanje na jednom takvom projektu može biti jako velik plus za životopis.
Da, Sage je svakako dobar. Nije da baš pretjerano koristim softver tog tipa, ali svojedobno sam ga isprobao i otad ga imam instaliranog za slučaj da mi zatreba. Preporučujem pogledati neku od video prezentacija (primjerice o teoriji grafova), a Sage je moguće isprobati i online.

Inače, meni se čini da bi bila jako dobra ideja za studente našeg fakulteta uključiti se u razvoj Sagea pa napraviti neki specijalizirani paket ili na neki drugi način doprinijeti. Možda bi se tako nešto moglo napraviti u sklopu nekog kolegija, ili kao diplomski rad. Sudjelovanje na jednom takvom projektu može biti jako velik plus za životopis.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 22:42 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]'Ko nam kriv sto smo se dali navuci na skupi komercijalni softver za kojeg Ministarstvo vise nema para. Ajd' sad brzo svi navikavanje na Linux! Da ne bude iznenadjenja kad nam prestanu placati licence za Windoze :wink:[/quote]

Hm, ispravak, to se već događa (nema licenci za Win i Office). Ugovor sa Microsoftom je istekao, a MZOŠ nije raspisalo novi javni natječaj.
krcko (napisa):
'Ko nam kriv sto smo se dali navuci na skupi komercijalni softver za kojeg Ministarstvo vise nema para. Ajd' sad brzo svi navikavanje na Linux! Da ne bude iznenadjenja kad nam prestanu placati licence za Windoze Wink


Hm, ispravak, to se već događa (nema licenci za Win i Office). Ugovor sa Microsoftom je istekao, a MZOŠ nije raspisalo novi javni natječaj.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan