Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gubitak prava na studiranje (studij)
Idite na 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 18:48 ned, 30. 1. 2011    Naslov: gubitak prava na studiranje Citirajte i odgovorite

Zanima me općenito što sve može dovesti do gubitka prava studiranja (na preddiplomskom) pa ako može netko odgovoriti bila bih jako zahvalna. Dakle, koliko godina se može studirati, koliko puta se smije pasti jedan ispit...i tako dalje. Hvala unaprijed.
Zanima me općenito što sve može dovesti do gubitka prava studiranja (na preddiplomskom) pa ako može netko odgovoriti bila bih jako zahvalna. Dakle, koliko godina se može studirati, koliko puta se smije pasti jedan ispit...i tako dalje. Hvala unaprijed.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:09 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osim da se ispises i slicne ocitosti, pokoja disciplinska mjera (koliko znam, samo u teoriji) i - jedino sto te u praxi moze "izbaciti" sa studija - skupljanje manje od 35 ECTS u dvije godine. Kod nas, za sada, drugih ogranicenja (za bolonjce) nema.
Osim da se ispises i slicne ocitosti, pokoja disciplinska mjera (koliko znam, samo u teoriji) i - jedino sto te u praxi moze "izbaciti" sa studija - skupljanje manje od 35 ECTS u dvije godine. Kod nas, za sada, drugih ogranicenja (za bolonjce) nema.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 19:27 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru :) znači nema ograničenog broja godina koliko se može studirati? Negdje na Forumu sam pročitala da se najviše 6 godina smije studirati na preddiplomskom. Evo moja konkretna situacija: ovo mi je šesta godina studiranja (nije pohvalno znam :( ) na preddiplomskom matematika nastavnički i ostao mi je jedan ispit s treće (algebarske strukture koje sam lani drugi put pala), upisala sam kvaziparcijalu i sad imam sa ovim semestrom 200 ECTS bodova (jedino metodiku ne mogu slušati s prve diplomskog) i sad me frka da ako bi se slučajno dogodilo da opet padnem (naravno dat ću sve od sebe da se to ne dogodi) da bi izgubila pravo na studiranje (treći modul sad slušam i prvi dio je položen) jer ne znam da li ima neko ograničenje koliko puta smijemo past neki kolegij. Isto tako još jedno pitanje. Ako bi ja sad recimo pala algebarske, a položim cijeli treći modul i znači imam preko 180 bodova na preddiplomskom jel mogu ja normalno upisati diplomski ili postoje nekakve sankcije? Još jednom hvala.
Hvala na odgovoru Smile znači nema ograničenog broja godina koliko se može studirati? Negdje na Forumu sam pročitala da se najviše 6 godina smije studirati na preddiplomskom. Evo moja konkretna situacija: ovo mi je šesta godina studiranja (nije pohvalno znam Sad ) na preddiplomskom matematika nastavnički i ostao mi je jedan ispit s treće (algebarske strukture koje sam lani drugi put pala), upisala sam kvaziparcijalu i sad imam sa ovim semestrom 200 ECTS bodova (jedino metodiku ne mogu slušati s prve diplomskog) i sad me frka da ako bi se slučajno dogodilo da opet padnem (naravno dat ću sve od sebe da se to ne dogodi) da bi izgubila pravo na studiranje (treći modul sad slušam i prvi dio je položen) jer ne znam da li ima neko ograničenje koliko puta smijemo past neki kolegij. Isto tako još jedno pitanje. Ako bi ja sad recimo pala algebarske, a položim cijeli treći modul i znači imam preko 180 bodova na preddiplomskom jel mogu ja normalno upisati diplomski ili postoje nekakve sankcije? Još jednom hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 20:23 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ti je to obavezni predmet, moras ga poloziti prije nego sto mozes dobiti diplomu i time upisati sljedeci ciklus studija.

Ako je izborni - MISLIM da bi trebalo to biti ok (t.j. da ga ne moras ni poloziti), ali ne znam 100%.
Ako ti je to obavezni predmet, moras ga poloziti prije nego sto mozes dobiti diplomu i time upisati sljedeci ciklus studija.

Ako je izborni - MISLIM da bi trebalo to biti ok (t.j. da ga ne moras ni poloziti), ali ne znam 100%.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 20:37 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam sigurna kako to s modulima na profesorskom smjeru, ali ako si naknadno položila (ili ćeš položit) modul koji je ravnopravan tome gdje su algebarske, mislim da algebarske ne moraš dat... moja kolegica je imala donekle sličnu situaciju na drugoj godini preddipl. inženjerskog. upisala je modul fizika, fiziku 1 je položila ali je zaključila da nije vrijedno truda upisivat fiziku 2, pa je na trećoj godini odslušala (i položila :)) modul biologija. eh sad, ponovit ću, ne znam jesu li vaši moduli analogni našim...
nisam sigurna kako to s modulima na profesorskom smjeru, ali ako si naknadno položila (ili ćeš položit) modul koji je ravnopravan tome gdje su algebarske, mislim da algebarske ne moraš dat... moja kolegica je imala donekle sličnu situaciju na drugoj godini preddipl. inženjerskog. upisala je modul fizika, fiziku 1 je položila ali je zaključila da nije vrijedno truda upisivat fiziku 2, pa je na trećoj godini odslušala (i položila Smile) modul biologija. eh sad, ponovit ću, ne znam jesu li vaši moduli analogni našim...



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:38 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nuzan uvjet da bi se zavrsilo nastavnicki preddiplomski su dva cijela polozena izborna modula. Ne smeta ako uz to polozite i pola treceg.
Nuzan uvjet da bi se zavrsilo nastavnicki preddiplomski su dva cijela polozena izborna modula. Ne smeta ako uz to polozite i pola treceg.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 2:19 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Nuzan uvjet da bi se zavrsilo nastavnicki preddiplomski su dva cijela polozena izborna modula. Ne smeta ako uz to polozite i pola treceg.[/quote]

dapace,vrijedit ce ti taj treci,jer ako upisujes profesorski matematike kasnije,svejedno moras dat i treci,a ako upisujes profesor matematike i informatike,imas neki vec izbor izbornih,pa mozes izbjeci taj treci modul ako zelis
krcko (napisa):
Nuzan uvjet da bi se zavrsilo nastavnicki preddiplomski su dva cijela polozena izborna modula. Ne smeta ako uz to polozite i pola treceg.


dapace,vrijedit ce ti taj treci,jer ako upisujes profesorski matematike kasnije,svejedno moras dat i treci,a ako upisujes profesor matematike i informatike,imas neki vec izbor izbornih,pa mozes izbjeci taj treci modul ako zelis


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 11:26 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala vam svima na odgovorima, sada mi je puno lakše :lol:
Ma položit ću ja te algebarske, samo me zanimalo šta bi se moglo dogoditi ako ih slučajno ne bih položila...hvala vam svima još jednom
Hvala vam svima na odgovorima, sada mi je puno lakše Laughing
Ma položit ću ja te algebarske, samo me zanimalo šta bi se moglo dogoditi ako ih slučajno ne bih položila...hvala vam svima još jednom


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
*tika*
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:02:50)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:31 uto, 8. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje pa molim nekoga ako zna da mi odgovori.
Na diplomskom sam studiju, 2. godina i cini mi se da cu imati 30 ects bodova skupljenih u dvije godine. oops Da li postoji ikakva sansa da ne izgubim pravo na studiranje i ostanem na inzinjerskom smjeru bez prelaska na nastavnicki? Takoder, ako bih upisala dodatni izborni, da li bi mi se njegovi bodovi mogli priznati pa bih na taj nacin ipak mogla imati 35 boda??
Imam jedno pitanje pa molim nekoga ako zna da mi odgovori.
Na diplomskom sam studiju, 2. godina i cini mi se da cu imati 30 ects bodova skupljenih u dvije godine. Embarassed Da li postoji ikakva sansa da ne izgubim pravo na studiranje i ostanem na inzinjerskom smjeru bez prelaska na nastavnicki? Takoder, ako bih upisala dodatni izborni, da li bi mi se njegovi bodovi mogli priznati pa bih na taj nacin ipak mogla imati 35 boda??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:51 uto, 8. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Broje se svi steceni ECTS-i, bez obzira jesu li obavezni, izborni ili upisani iz vlastitog hira.
Broje se svi steceni ECTS-i, bez obzira jesu li obavezni, izborni ili upisani iz vlastitog hira.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 12:30 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje, mozda ne spada pod ovu temu al ipak:

Sa polozenom MA1 i 2, EM1 i 2, LA1 i 2, (znaci bez programiranja), da li se moze upisati redovno druga godina?

Ili kako to ide? Nisam s tim bas u toku.

Hvala.
Imam pitanje, mozda ne spada pod ovu temu al ipak:

Sa polozenom MA1 i 2, EM1 i 2, LA1 i 2, (znaci bez programiranja), da li se moze upisati redovno druga godina?

Ili kako to ide? Nisam s tim bas u toku.

Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:39 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frutabella"]Imam pitanje, mozda ne spada pod ovu temu al ipak:

Sa polozenom MA1 i 2, EM1 i 2, LA1 i 2, (znaci bez programiranja), da li se moze upisati redovno druga godina?

Ili kako to ide? Nisam s tim bas u toku.

Hvala.[/quote]
Drugu godinu mozes upisati tek kad polozis sve kolegije sa prve godine.
Ti mozes slusat kolegije sa druge ali se opet vodis ko student prve godine.
frutabella (napisa):
Imam pitanje, mozda ne spada pod ovu temu al ipak:

Sa polozenom MA1 i 2, EM1 i 2, LA1 i 2, (znaci bez programiranja), da li se moze upisati redovno druga godina?

Ili kako to ide? Nisam s tim bas u toku.

Hvala.

Drugu godinu mozes upisati tek kad polozis sve kolegije sa prve godine.
Ti mozes slusat kolegije sa druge ali se opet vodis ko student prve godine.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 12:42 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"][quote="frutabella"]Imam pitanje, mozda ne spada pod ovu temu al ipak:

Sa polozenom MA1 i 2, EM1 i 2, LA1 i 2, (znaci bez programiranja), da li se moze upisati redovno druga godina?

Ili kako to ide? Nisam s tim bas u toku.

Hvala.[/quote]
Drugu godinu mozes upisati tek kad polozis sve kolegije sa prve godine.
Ti mozes slusat kolegije sa druge ali se opet vodis ko student prve godine.[/quote]

Aha, dobro. Hvala puno.
ante003 (napisa):
frutabella (napisa):
Imam pitanje, mozda ne spada pod ovu temu al ipak:

Sa polozenom MA1 i 2, EM1 i 2, LA1 i 2, (znaci bez programiranja), da li se moze upisati redovno druga godina?

Ili kako to ide? Nisam s tim bas u toku.

Hvala.

Drugu godinu mozes upisati tek kad polozis sve kolegije sa prve godine.
Ti mozes slusat kolegije sa druge ali se opet vodis ko student prve godine.


Aha, dobro. Hvala puno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:55 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Upis godine" po bolonji a-la-PMF-MO nema previse smisla. O tome na kojoj si godini ne bi ti trebalo nista ovisiti (ili barem stvari na koje moze utjecati PMF-MO).
"Upis godine" po bolonji a-la-PMF-MO nema previse smisla. O tome na kojoj si godini ne bi ti trebalo nista ovisiti (ili barem stvari na koje moze utjecati PMF-MO).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 14:28 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A je li istina da ti se pise upis u sljedecu godinu ako imas 60 ECTS-a u prethodnoj? Npr. padnes jedan predmet u zimskom semestru i imas 25ECTS-a, i uzmes dodatni izborni ili nesto drugo sto nema veze sa tvojim studijem pa imas recimo 35ECTS-ova taj semestar, sve skupa 60, ali opet nisi polozio taj jedan predmet s prve.

Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?
A je li istina da ti se pise upis u sljedecu godinu ako imas 60 ECTS-a u prethodnoj? Npr. padnes jedan predmet u zimskom semestru i imas 25ECTS-a, i uzmes dodatni izborni ili nesto drugo sto nema veze sa tvojim studijem pa imas recimo 35ECTS-ova taj semestar, sve skupa 60, ali opet nisi polozio taj jedan predmet s prve.

Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:20 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]A je li istina da ti se pise upis u sljedecu godinu ako imas 60 ECTS-a u prethodnoj? Npr. padnes jedan predmet u zimskom semestru i imas 25ECTS-a, i uzmes dodatni izborni ili nesto drugo sto nema veze sa tvojim studijem pa imas recimo 35ECTS-ova taj semestar, sve skupa 60, ali opet nisi polozio taj jedan predmet s prve.

Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?[/quote]

prevagnut će padnuti predmet
moraš dati sve s 1. da upišeš 2. (itd...)
Crazylamb1 (napisa):
A je li istina da ti se pise upis u sljedecu godinu ako imas 60 ECTS-a u prethodnoj? Npr. padnes jedan predmet u zimskom semestru i imas 25ECTS-a, i uzmes dodatni izborni ili nesto drugo sto nema veze sa tvojim studijem pa imas recimo 35ECTS-ova taj semestar, sve skupa 60, ali opet nisi polozio taj jedan predmet s prve.

Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?


prevagnut će padnuti predmet
moraš dati sve s 1. da upišeš 2. (itd...)



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:37 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?[/quote]

Ne razumijem pitanje. Po cemu se razlikuje prvi slucaj od drugog? Na kojoj si godini ne bi se nigdje trebalo pisati jer o tome nista ne ovisi.

U praksi nas se ponekad ipak pita kad studenti trebaju potvrde za ostvarivanje pojedinih studentskih prava. To je protivno [url=http://www.pmf.hr/images/50005070/prava_redovitih_studenata.pdf]ovoj preporuci[/url]. Tada se ponasamo kao da je godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60).
Crazylamb1 (napisa):
Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?


Ne razumijem pitanje. Po cemu se razlikuje prvi slucaj od drugog? Na kojoj si godini ne bi se nigdje trebalo pisati jer o tome nista ne ovisi.

U praksi nas se ponekad ipak pita kad studenti trebaju potvrde za ostvarivanje pojedinih studentskih prava. To je protivno ovoj preporuci. Tada se ponasamo kao da je godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 15:49 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Crazylamb1"]Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?[/quote]

Ne razumijem pitanje. Po cemu se razlikuje prvi slucaj od drugog? Na kojoj si godini ne bi se nigdje trebalo pisati jer o tome nista ne ovisi.

U praksi nas se ponekad ipak pita kad studenti trebaju potvrde za ostvarivanje pojedinih studentskih prava. To je protivno [url=http://www.pmf.hr/images/50005070/prava_redovitih_studenata.pdf]ovoj preporuci[/url]. Tada se ponasamo kao da je godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60).[/quote]

Pa upravo zato pitam... ima npr. kad daju potvrde za stipendije i slicno, trazi se koja si godina/semestar i kad si prvi put upisao taj studij. Dakle ako se npr. nekom tko je prva god. diplomskog desi da je pao jedan predmet ali svejedno stekne 60ECTS-ova - jel bi mu u takvim potvrdama pisalo da je iduce god. opet 1.god.dipl.studija, ili 2.? Prema ovom najvece cijelo / 60, ispada da ukoliko imas bar 60ECTS-a onda se racuna da si sljedeca godina studija, ne? Bez obzira sto si pao taj jedan obavezni predmet kojeg opet upisujes iduce god.?
krcko (napisa):
Crazylamb1 (napisa):
Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?


Ne razumijem pitanje. Po cemu se razlikuje prvi slucaj od drugog? Na kojoj si godini ne bi se nigdje trebalo pisati jer o tome nista ne ovisi.

U praksi nas se ponekad ipak pita kad studenti trebaju potvrde za ostvarivanje pojedinih studentskih prava. To je protivno ovoj preporuci. Tada se ponasamo kao da je godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60).


Pa upravo zato pitam... ima npr. kad daju potvrde za stipendije i slicno, trazi se koja si godina/semestar i kad si prvi put upisao taj studij. Dakle ako se npr. nekom tko je prva god. diplomskog desi da je pao jedan predmet ali svejedno stekne 60ECTS-ova - jel bi mu u takvim potvrdama pisalo da je iduce god. opet 1.god.dipl.studija, ili 2.? Prema ovom najvece cijelo / 60, ispada da ukoliko imas bar 60ECTS-a onda se racuna da si sljedeca godina studija, ne? Bez obzira sto si pao taj jedan obavezni predmet kojeg opet upisujes iduce god.?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 15:58 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Točno tako naš sustav i funkcionira. Možeš imati preko 120 ETCS bodova, a ne položiti neki predmet s prve godine. Svejedno se brojiš i pišeš kao da si treća godina.
Točno tako naš sustav i funkcionira. Možeš imati preko 120 ETCS bodova, a ne položiti neki predmet s prve godine. Svejedno se brojiš i pišeš kao da si treća godina.



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:48 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tocnije, tako funkcionira program koji printa potvrde. Koliko sam ja svjestan sva pitanja u vezi studija (upis kolegija, preostalo vrijeme studiranja itd.) invarijantna su na "godinu studija".
Tocnije, tako funkcionira program koji printa potvrde. Koliko sam ja svjestan sva pitanja u vezi studija (upis kolegija, preostalo vrijeme studiranja itd.) invarijantna su na "godinu studija".



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 1 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan