Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hoće li se ponovno uvesti rokovi?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:44 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BitterSweet"]Mislim da će upisivanje kolegija bez prethodnika teško proć.[/quote]

Zašto?
Ti ga možeš slušati ako si odslušao prethodnik, al ga ne možeš položiti tak dugo dok ne položiš prethodnik, mislim da tu nebi trebalo biti problema.

Ovo s još jednim rokom za vrijeme upisa mi se isto čini ok, ali opet nekako natrpano ...
BitterSweet (napisa):
Mislim da će upisivanje kolegija bez prethodnika teško proć.


Zašto?
Ti ga možeš slušati ako si odslušao prethodnik, al ga ne možeš položiti tak dugo dok ne položiš prethodnik, mislim da tu nebi trebalo biti problema.

Ovo s još jednim rokom za vrijeme upisa mi se isto čini ok, ali opet nekako natrpano ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 20:15 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tu ni nema nekog problema jer je tocno takav model na FSB-u.
Stovise, uredno izadjes na 1. kolokvij tog sljedbnika a zatim imas ispitne rokove prethodnika oko Uskrsa i krajem semestra. Fora je sto prvi ispitni rok (ilitiga drugi kolokvij) za sljedbenika pada na isti dan/sat/ucionicu kao i drugi ispitni rok za prethodnika pa nemozes rijesiti dvije muhe na istom ispitnom roku.
Takodjer, nema problema prilikom pracenja gradiva sljedbenika bez polozenog prethodnika jer stvari nisu u tolikoj mjeri povezane da ces na sljedbeniku blejati ko tele u sarena vrata (u vecini predmeta).
Prijedlog za ukidanje prethodnika/sljedbenika se nije potegnuo na FSB-u niti na drugim fakultetima pa ne vidim zasto bi kod nas bilo drugacije. Nekog reda ipak mora biti.

Goreopisani "sustav" odgovara onima koji su nekog vraga delali kroz semestar i imaju znane, ali ne dovoljno da bi zadovoljili na usmenom. Ti ljudi koji su na "knap" imaju jos jednu sansu za ne izgubiti godinu.

Dakle, "bolji" i "pravedniji" sustav postoji i provodi se ali ne kod nas. Zasto je to tako, neznam, ali vjerujem da postoji neki dublji smisao u postojecem modelu kojeg mi (jos) ne vidimo.
Tu ni nema nekog problema jer je tocno takav model na FSB-u.
Stovise, uredno izadjes na 1. kolokvij tog sljedbnika a zatim imas ispitne rokove prethodnika oko Uskrsa i krajem semestra. Fora je sto prvi ispitni rok (ilitiga drugi kolokvij) za sljedbenika pada na isti dan/sat/ucionicu kao i drugi ispitni rok za prethodnika pa nemozes rijesiti dvije muhe na istom ispitnom roku.
Takodjer, nema problema prilikom pracenja gradiva sljedbenika bez polozenog prethodnika jer stvari nisu u tolikoj mjeri povezane da ces na sljedbeniku blejati ko tele u sarena vrata (u vecini predmeta).
Prijedlog za ukidanje prethodnika/sljedbenika se nije potegnuo na FSB-u niti na drugim fakultetima pa ne vidim zasto bi kod nas bilo drugacije. Nekog reda ipak mora biti.

Goreopisani "sustav" odgovara onima koji su nekog vraga delali kroz semestar i imaju znane, ali ne dovoljno da bi zadovoljili na usmenom. Ti ljudi koji su na "knap" imaju jos jednu sansu za ne izgubiti godinu.

Dakle, "bolji" i "pravedniji" sustav postoji i provodi se ali ne kod nas. Zasto je to tako, neznam, ali vjerujem da postoji neki dublji smisao u postojecem modelu kojeg mi (jos) ne vidimo.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 20:35 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anna Lee"]Jesmo mi poceli provodit bolonju nakon fera? Ja sam vec dosla na bolonju pa bas ne znam kako je to izgledalo prije i kako se uvodilo.

Cula sam da fer sad uvodi dodatne rokove za neke predmete, od sljedeceg semestra vjerojatno za sve, pa ako se povodimo za ferom mozda ih i mi dobijemo :shock:[/quote]

Kad bi mi uvodili sve elemente FER-ovog sustava uveli bi i glupost kao sto je ocjenjivanje po Gauss-u (vjerojatno se jadnik u grobu okrece), i na 5. godini bi imali studente s vrlo dobrim ocjenama koji ne bi imali pojma.
Anna Lee (napisa):
Jesmo mi poceli provodit bolonju nakon fera? Ja sam vec dosla na bolonju pa bas ne znam kako je to izgledalo prije i kako se uvodilo.

Cula sam da fer sad uvodi dodatne rokove za neke predmete, od sljedeceg semestra vjerojatno za sve, pa ako se povodimo za ferom mozda ih i mi dobijemo Shocked


Kad bi mi uvodili sve elemente FER-ovog sustava uveli bi i glupost kao sto je ocjenjivanje po Gauss-u (vjerojatno se jadnik u grobu okrece), i na 5. godini bi imali studente s vrlo dobrim ocjenama koji ne bi imali pojma.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 20:35 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma da, ovaj prijedlog koji sam naveo baš i nije ostvariv bez nekih većih promjena u sadašnjem sistemu ( kad malo bolje razmislim ).
Jos jedan prijedlog bi bio da mozemo slusat predavanja direktnog sljedbenika nekog predmeta kojeg nismo polozili, a onda negdje u 8. ili 9. mjesecu napravit jedan rok u kojem mozes poloziti oba.

Konkretno: recimo da padnes programiranje 1 ( mislim da to povlaci samo programiranje 2 ). Sljedeći semestar smijes slušati predavanja programiranja 2, međutim nemreš pisati ni kolokvije ni ništa. I onda u tom dodatnom roku smijes prvo pristupiti ispitu programiranje 1, a ako ga položiš smiješ pristupiti programiranju 2. Evo to bi bilo malo lakše izvedivo a da se ne poremeti sadašnji koncept. Jest da bi bilo gusto, ali i to je bar prilika za spas godine
ma da, ovaj prijedlog koji sam naveo baš i nije ostvariv bez nekih većih promjena u sadašnjem sistemu ( kad malo bolje razmislim ).
Jos jedan prijedlog bi bio da mozemo slusat predavanja direktnog sljedbenika nekog predmeta kojeg nismo polozili, a onda negdje u 8. ili 9. mjesecu napravit jedan rok u kojem mozes poloziti oba.

Konkretno: recimo da padnes programiranje 1 ( mislim da to povlaci samo programiranje 2 ). Sljedeći semestar smijes slušati predavanja programiranja 2, međutim nemreš pisati ni kolokvije ni ništa. I onda u tom dodatnom roku smijes prvo pristupiti ispitu programiranje 1, a ako ga položiš smiješ pristupiti programiranju 2. Evo to bi bilo malo lakše izvedivo a da se ne poremeti sadašnji koncept. Jest da bi bilo gusto, ali i to je bar prilika za spas godine


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 21:54 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"][quote="Anna Lee"]Jesmo mi poceli provodit bolonju nakon fera? Ja sam vec dosla na bolonju pa bas ne znam kako je to izgledalo prije i kako se uvodilo.

Cula sam da fer sad uvodi dodatne rokove za neke predmete, od sljedeceg semestra vjerojatno za sve, pa ako se povodimo za ferom mozda ih i mi dobijemo :shock:[/quote]

Kad bi mi uvodili sve elemente FER-ovog sustava uveli bi i glupost kao sto je ocjenjivanje po Gauss-u (vjerojatno se jadnik u grobu okrece), i na 5. godini bi imali studente s vrlo dobrim ocjenama koji ne bi imali pojma.[/quote]

Možda i to, ali bi imali i dosta studenata koji znaju a imaju loše ocjene. Zamisli na preddiplomskom nastavničkom neki lakši kolegiji gdje se studenti po bodovima grupiraju oko 90%. Jel bi ti bio sretan da ti 80/100 bodova prikelje 2 u index? :)
Tvrtko (napisa):
Anna Lee (napisa):
Jesmo mi poceli provodit bolonju nakon fera? Ja sam vec dosla na bolonju pa bas ne znam kako je to izgledalo prije i kako se uvodilo.

Cula sam da fer sad uvodi dodatne rokove za neke predmete, od sljedeceg semestra vjerojatno za sve, pa ako se povodimo za ferom mozda ih i mi dobijemo Shocked


Kad bi mi uvodili sve elemente FER-ovog sustava uveli bi i glupost kao sto je ocjenjivanje po Gauss-u (vjerojatno se jadnik u grobu okrece), i na 5. godini bi imali studente s vrlo dobrim ocjenama koji ne bi imali pojma.


Možda i to, ali bi imali i dosta studenata koji znaju a imaju loše ocjene. Zamisli na preddiplomskom nastavničkom neki lakši kolegiji gdje se studenti po bodovima grupiraju oko 90%. Jel bi ti bio sretan da ti 80/100 bodova prikelje 2 u index? Smile



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 12:50 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima među vama studentskih predstavnika? (koji su opće?)
se raspravlja ikad na sjednicama o ovome (ili sl.) ?
kad dođe neki izvještaj samo preletim, al mi se čini da bi ipak primijetila nešt takvo ...
ima među vama studentskih predstavnika? (koji su opće?)
se raspravlja ikad na sjednicama o ovome (ili sl.) ?
kad dođe neki izvještaj samo preletim, al mi se čini da bi ipak primijetila nešt takvo ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:07 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na ovom ih topicu ima komada tri. Oznaceni su ikonom
[img]http://degiorgi.math.hr/forum/images/studrep.png[/img]
a klikom na ikonu dobijes popis svih koji su na Forumu (mada, nekako mi se cini da ih u tom popisu ima i vise, no oni sami popunjavaju popis, pa je ocito rijec o ljudima koji barem imaju veze s predstavljanjem).
Na ovom ih topicu ima komada tri. Oznaceni su ikonom

a klikom na ikonu dobijes popis svih koji su na Forumu (mada, nekako mi se cini da ih u tom popisu ima i vise, no oni sami popunjavaju popis, pa je ocito rijec o ljudima koji barem imaju veze s predstavljanjem).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 13:38 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

aaaa, fala :)
aaaa, fala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
maxic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:11:13)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 12:07 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da bi se o tome trebalo raspravljati na Vijeću voditelja studija. Tamo sjedi dvoje studentskih predstavnika, pa mislim da su oni pozvaniji odgovoriti na ovo pitanje.
Neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da bi se o tome trebalo raspravljati na Vijeću voditelja studija. Tamo sjedi dvoje studentskih predstavnika, pa mislim da su oni pozvaniji odgovoriti na ovo pitanje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 12:13 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"](mada, nekako mi se cini da ih u tom popisu ima i vise, no oni sami popunjavaju popis, pa je ocito rijec o ljudima koji barem imaju veze s predstavljanjem)[/quote]

ima ih manje :!:

na popisu su i sluzbene zamjene, pa ocito fali jos jedna osoba...

sto se rokova tice, nije se o tome raspravljalo (nit se hoce pod mojom inicjativom, osim ako ne zakljucim da to zeli vecina studenata na odsjeku...)
vsego (napisa):
(mada, nekako mi se cini da ih u tom popisu ima i vise, no oni sami popunjavaju popis, pa je ocito rijec o ljudima koji barem imaju veze s predstavljanjem)


ima ih manje Exclamation

na popisu su i sluzbene zamjene, pa ocito fali jos jedna osoba...

sto se rokova tice, nije se o tome raspravljalo (nit se hoce pod mojom inicjativom, osim ako ne zakljucim da to zeli vecina studenata na odsjeku...)



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 13:30 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_162205383829230
za one koji imaju fejs samo, nažalost
http://www.facebook.com/home.php?sk=group_162205383829230
za one koji imaju fejs samo, nažalost


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:04 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Gino: zaboravih da postoje zamjenici, sorry. Poanta ostaje: to je dio Foruma koji vi vodite apsolutno neovisno o meni i ikom drugom. Tko je u popisu, ocito ima neke veze s vama i vasim aktivnostima.

Sto se VVSa tice, mi mozemo pricati, ali odluku moze donijeti samo OV (odsjecko vijece). Jako sam uvjeren da nema sanse da OV pristane na vracanje rokova. Sve i da svi studentski predstavnici budu za to, mislim da bi broj zaposlenih koji bi podrzali bio poprilicno jednoznamenkast ("poprilicno" meaning "ni blizu dvoznamenkastom").

Osobno: rokovi su mi ok (drazi od ovoga sada), ali onda bez kolokvija, inace radim dupli posao (i to vrlo grdi posao -- ispravljanje je vjerojatno najruzniji dio naseg posla). I netko je dobro napisao: stari rokovi su znacili da se spremate samo za taj jedan ispit, imate puno vremena,... pa su i zadaci na pismenom i pitanja na usmenom takvi.
@Gino: zaboravih da postoje zamjenici, sorry. Poanta ostaje: to je dio Foruma koji vi vodite apsolutno neovisno o meni i ikom drugom. Tko je u popisu, ocito ima neke veze s vama i vasim aktivnostima.

Sto se VVSa tice, mi mozemo pricati, ali odluku moze donijeti samo OV (odsjecko vijece). Jako sam uvjeren da nema sanse da OV pristane na vracanje rokova. Sve i da svi studentski predstavnici budu za to, mislim da bi broj zaposlenih koji bi podrzali bio poprilicno jednoznamenkast ("poprilicno" meaning "ni blizu dvoznamenkastom").

Osobno: rokovi su mi ok (drazi od ovoga sada), ali onda bez kolokvija, inace radim dupli posao (i to vrlo grdi posao -- ispravljanje je vjerojatno najruzniji dio naseg posla). I netko je dobro napisao: stari rokovi su znacili da se spremate samo za taj jedan ispit, imate puno vremena,... pa su i zadaci na pismenom i pitanja na usmenom takvi.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:03 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

I prosjecno vrijeme studiranja je bilo takvo - kao da multitasking nije moguc.
I prosjecno vrijeme studiranja je bilo takvo - kao da multitasking nije moguc.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 17:13 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

zašto nitko ne radi kompromis između ovoga sad i onoga prije.
nije ni ovo tako loše, ali potrebno je neke stvari razgoditi. npr
programiranje i njemu slični kolegiji imaju 2 kolokvija i zadaće i jako mali prag za prolaz (50od 200), ako nisu skupili bodove imaju i završni i popravni završnog... tu ne treba dirati ništa. eventualno, popravni završnog staviti za 2-3 tjedna. čisto iz razloga što i kad znaš riješiti sve zadatke kucanje u kompjutor dok prođeš onu skriptu oduzima puno vremena.

ima kolegija (građa) koja moraš proć prvi kolokvij da bi mogao doći na drugi, moraš dat drugi i moraš dat praktične, i to u kategoriji i zadataka i teorije kao dva odvojena testa u svakom nabrojanom, i onda imaš popravni i gotovo... za one koji još nisu imali građu to izgleda ovako:
100 ljudi na prvom kolokviju, na drugi SMIJE izaći 50ak njih, na popravniom se očekuje njih 80, ali zbog praktičnih se pojavi 30.
ovdje fali još jedan ponovljeni završni kao i na programiranju i to, opet cca 2 tjedna od posljednjeg, također i još jedan rok za praktične, pogotovo fizičarima koji nisu baš s programiranjem a gurne ih se pred asembler

na ovaj način bi se ispitni rok otegao (mana), ali ne nužno. drugi fakulteti pišu kolokvije za vrijeme nastave. Dakle, neka počne drugi semestar, a u ta prva dva tjedna pružite nam posljednju šansu za srediti prvi. Sada, dolazi do toga da se studomat zaključava, pa da profesori i žele to omogućiti, ne mogu (ili sam u krivu?)

sad bi mogla ovako duljiti,al mislim da ste shvatili poantu... nije potrebno uvoditi rokove, nego za svaki kolegij doraditi sitnicu. Ne znaju profesori kako je to studirat po bolonji :)
ali osim da se konstantno žalite (a i ja skupa s vama ispoljavam svoje frustracije) krenite od kolegija do kolegija i pokušajte napravit neke promjene za buduće generacije, jer oni koji upisuju kolegij ne znaju što ih čeka, a svako od nas kad položi neki mukotrpni i nehumani kolegij pokuša zaboraviti da ga je ikad i slušao... i ne zaboravite da ste i vi nekom buduća generacija
zašto nitko ne radi kompromis između ovoga sad i onoga prije.
nije ni ovo tako loše, ali potrebno je neke stvari razgoditi. npr
programiranje i njemu slični kolegiji imaju 2 kolokvija i zadaće i jako mali prag za prolaz (50od 200), ako nisu skupili bodove imaju i završni i popravni završnog... tu ne treba dirati ništa. eventualno, popravni završnog staviti za 2-3 tjedna. čisto iz razloga što i kad znaš riješiti sve zadatke kucanje u kompjutor dok prođeš onu skriptu oduzima puno vremena.

ima kolegija (građa) koja moraš proć prvi kolokvij da bi mogao doći na drugi, moraš dat drugi i moraš dat praktične, i to u kategoriji i zadataka i teorije kao dva odvojena testa u svakom nabrojanom, i onda imaš popravni i gotovo... za one koji još nisu imali građu to izgleda ovako:
100 ljudi na prvom kolokviju, na drugi SMIJE izaći 50ak njih, na popravniom se očekuje njih 80, ali zbog praktičnih se pojavi 30.
ovdje fali još jedan ponovljeni završni kao i na programiranju i to, opet cca 2 tjedna od posljednjeg, također i još jedan rok za praktične, pogotovo fizičarima koji nisu baš s programiranjem a gurne ih se pred asembler

na ovaj način bi se ispitni rok otegao (mana), ali ne nužno. drugi fakulteti pišu kolokvije za vrijeme nastave. Dakle, neka počne drugi semestar, a u ta prva dva tjedna pružite nam posljednju šansu za srediti prvi. Sada, dolazi do toga da se studomat zaključava, pa da profesori i žele to omogućiti, ne mogu (ili sam u krivu?)

sad bi mogla ovako duljiti,al mislim da ste shvatili poantu... nije potrebno uvoditi rokove, nego za svaki kolegij doraditi sitnicu. Ne znaju profesori kako je to studirat po bolonji Smile
ali osim da se konstantno žalite (a i ja skupa s vama ispoljavam svoje frustracije) krenite od kolegija do kolegija i pokušajte napravit neke promjene za buduće generacije, jer oni koji upisuju kolegij ne znaju što ih čeka, a svako od nas kad položi neki mukotrpni i nehumani kolegij pokuša zaboraviti da ga je ikad i slušao... i ne zaboravite da ste i vi nekom buduća generacija


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:14 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]programiranje i njemu slični kolegiji imaju 2 kolokvija i zadaće i jako mali prag za prolaz (50od 200), ako nisu skupili bodove imaju i završni i popravni završnog...[/quote]

Prog ima dva redovita kolokvija i popravni. Ne znam sto smatras "zavrsnim", no mislim da nemamo nista takvo.

Tudje kolegije ne bih komentirao.

@krcko: Pitanje je koliko to ima veze s tezinom gradiva, a koliko sa studentskim angazmanom. Iskreno, nismo se bas ubijali od posla (ja sam zavrsio u malo vise od 5 godina, a tu su bili i nastup na medjunarodnoj konferenciji i Rektorova nagrada, plus sto sam si uzimao lijepe pauze od ucenja).
Tygy (napisa):
programiranje i njemu slični kolegiji imaju 2 kolokvija i zadaće i jako mali prag za prolaz (50od 200), ako nisu skupili bodove imaju i završni i popravni završnog...


Prog ima dva redovita kolokvija i popravni. Ne znam sto smatras "zavrsnim", no mislim da nemamo nista takvo.

Tudje kolegije ne bih komentirao.

@krcko: Pitanje je koliko to ima veze s tezinom gradiva, a koliko sa studentskim angazmanom. Iskreno, nismo se bas ubijali od posla (ja sam zavrsio u malo vise od 5 godina, a tu su bili i nastup na medjunarodnoj konferenciji i Rektorova nagrada, plus sto sam si uzimao lijepe pauze od ucenja).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 18:30 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego ne sjećam se više.... al radi praga za prolaz nema se što reći...osim da (znam što se drugi bune, meni nije trebalo :) ) taj posljednji bude malo kasnije...
poanta je bila da bi se studenti koji su odslušali (položili ili ne svejedno) trebali kolektivno skupit i za svaki kolegij na kraju semestra predložit uz argumentaciju prijedlog za poboljšanje, jer, uistinu ima kolegija koji dovode velik broj studenata na rub živčanog sloma, pa ako bi se taj stres mogao ublažit, bilo bi sasvim ok.
ove ankete bi trebale služit sličnoj svrsi, al šta ćeš kad ne funkcioniraju :)
@vsego ne sjećam se više.... al radi praga za prolaz nema se što reći...osim da (znam što se drugi bune, meni nije trebalo Smile ) taj posljednji bude malo kasnije...
poanta je bila da bi se studenti koji su odslušali (položili ili ne svejedno) trebali kolektivno skupit i za svaki kolegij na kraju semestra predložit uz argumentaciju prijedlog za poboljšanje, jer, uistinu ima kolegija koji dovode velik broj studenata na rub živčanog sloma, pa ako bi se taj stres mogao ublažit, bilo bi sasvim ok.
ove ankete bi trebale služit sličnoj svrsi, al šta ćeš kad ne funkcioniraju Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 19:31 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BitterSweet"]Čula sam za usmene ispite gdje se prolazilo s [b]vrlo malo znanja[/b]. [/quote]
Strava.
[quote="Tvrtko"]...i glupost kao sto je ocjenjivanje po Gauss-u (vjerojatno se jadnik u grobu okrece), i na 5. godini bi imali studente s vrlo dobrim ocjenama koji ne bi imali pojma. [/quote]
Zato imas studente sa vrlo [i]losim[/i] ocjenama koji nemaju pojma.

Ovo srozavanje kriterija ce se gadno obiti o glavu fakultetu, a pogotovo [b]studentima[/b] koji pristaju na te gluposti, koje koliko vidim provodi vodstvo fakulteta.
BitterSweet (napisa):
Čula sam za usmene ispite gdje se prolazilo s vrlo malo znanja.

Strava.
Tvrtko (napisa):
...i glupost kao sto je ocjenjivanje po Gauss-u (vjerojatno se jadnik u grobu okrece), i na 5. godini bi imali studente s vrlo dobrim ocjenama koji ne bi imali pojma.

Zato imas studente sa vrlo losim ocjenama koji nemaju pojma.

Ovo srozavanje kriterija ce se gadno obiti o glavu fakultetu, a pogotovo studentima koji pristaju na te gluposti, koje koliko vidim provodi vodstvo fakulteta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
angelito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2009. (19:59:28)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 20:13 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i mene konačno... :) Ni u najluđim snovima nisam mislila da će moj post imati za posljedicu ovoliko komentara. Ali drago mi je! I iskreno se nadam da to neće ostati samo komentarima. Nadam se da će iz ovoga proizaći nešto korisno za nas studente.
Bilo je svakakvih komentara... želja... prijedloga... Teško je razlučiti tko je u pravu tko u krivu. Ali jedna stvar mi najviše smeta od svega: većini ne smeta što je kvaliteta studija drastično opala! Da, prolaznost je mnogo veća nego po starom sustavu. Ali zar ovo nije sramota za naš odsjek!!! Sramota za nas većinu (čast izuzecima) kada jednog dana dođemo na neki posao?!?! Tko god da si Mr.Doe svaka ti čast!!!! Ljudi su natjerani na prolaz... jer si ne smiju dopustiti da nešto padnu. Jer samo jedan pad = pad godine. Hehe... Zanimljivo! Većina ljudi koji će izaći sa ovog fakulteta preko bolonje će po mom mišljenju biti loš predstavnik našeg fakulteta. Pa tako i ja sama. Jer s kakavim minimalnim znanjima mi možemo proći... to je nevjerojatno! I sorry ljudi... ali meni to puno više smeta nego što padam... A padam, padamo... uglavnom... baš zbog takvog sustava. I koliko nas koji nešto padnu sljedeće godine rasture taj predmet? Rijetki... Uglavnom ga prođemo sa dovoljnim. A koje je znanje iza te ocjene? A da ne pričam da ima ljudi koji imaju u četvorke, a ne razumiju neke osnovne stvari. Jedna stvar je nabubati napamet, a druga stvar je razumjeti. A kod nas se bez razumjevanja može imati 4. Naravno, bezobrazno je generalizirati... izjednačavati sve kolegije, sve profesore i asistente. Ja se samo pitam... gdje ovo vodi...? Naravno, ima i primjera gdje vrlo dobri studenti "slučajno padnu" samo jedan kolegij... I iako su vrlo dobri... nema veze... dragi moj... pao si godinu, dok neki koji jedva navlače dvojke provlače se kroz godine. Ali ne krivim ni njih... nisam ni ja daleko od njih. Ali svi smo mi proizvod ovog fakulteta... Naravno, nije krivnja samo u ovakvom načinu studiranja. Uvijek je lako naći isprike. Priznajmo: mnogi smo lijeni, učimo u zadnji tren.... Ali, ipak mislim da je osobni faktor mnogo manji problem od svega prije navedenog.
Toliko od mene... Vjerojatno nisam rekla ništa mudro što već nije rečeno na neki drugi način... ali bar sam si olakšala dušu... :) I ponavljam... još SAMO JEDNA prilika mimo ovih "rokova" bila bi savršena, a ne nemoguća. Sve je moguće! Netko je na početku napisao: oni koji daju sve u roku ionako bi dali, oni kojima malo nedostaje uz taj još jedan bi dali, a oni koji su lijeni bi ostali lijeni. Dakle, kome škodi? Osim asistentima koji imaju dodatnog posla .... sorry people!
Evo i mene konačno... Smile Ni u najluđim snovima nisam mislila da će moj post imati za posljedicu ovoliko komentara. Ali drago mi je! I iskreno se nadam da to neće ostati samo komentarima. Nadam se da će iz ovoga proizaći nešto korisno za nas studente.
Bilo je svakakvih komentara... želja... prijedloga... Teško je razlučiti tko je u pravu tko u krivu. Ali jedna stvar mi najviše smeta od svega: većini ne smeta što je kvaliteta studija drastično opala! Da, prolaznost je mnogo veća nego po starom sustavu. Ali zar ovo nije sramota za naš odsjek!!! Sramota za nas većinu (čast izuzecima) kada jednog dana dođemo na neki posao?!?! Tko god da si Mr.Doe svaka ti čast!!!! Ljudi su natjerani na prolaz... jer si ne smiju dopustiti da nešto padnu. Jer samo jedan pad = pad godine. Hehe... Zanimljivo! Većina ljudi koji će izaći sa ovog fakulteta preko bolonje će po mom mišljenju biti loš predstavnik našeg fakulteta. Pa tako i ja sama. Jer s kakavim minimalnim znanjima mi možemo proći... to je nevjerojatno! I sorry ljudi... ali meni to puno više smeta nego što padam... A padam, padamo... uglavnom... baš zbog takvog sustava. I koliko nas koji nešto padnu sljedeće godine rasture taj predmet? Rijetki... Uglavnom ga prođemo sa dovoljnim. A koje je znanje iza te ocjene? A da ne pričam da ima ljudi koji imaju u četvorke, a ne razumiju neke osnovne stvari. Jedna stvar je nabubati napamet, a druga stvar je razumjeti. A kod nas se bez razumjevanja može imati 4. Naravno, bezobrazno je generalizirati... izjednačavati sve kolegije, sve profesore i asistente. Ja se samo pitam... gdje ovo vodi...? Naravno, ima i primjera gdje vrlo dobri studenti "slučajno padnu" samo jedan kolegij... I iako su vrlo dobri... nema veze... dragi moj... pao si godinu, dok neki koji jedva navlače dvojke provlače se kroz godine. Ali ne krivim ni njih... nisam ni ja daleko od njih. Ali svi smo mi proizvod ovog fakulteta... Naravno, nije krivnja samo u ovakvom načinu studiranja. Uvijek je lako naći isprike. Priznajmo: mnogi smo lijeni, učimo u zadnji tren.... Ali, ipak mislim da je osobni faktor mnogo manji problem od svega prije navedenog.
Toliko od mene... Vjerojatno nisam rekla ništa mudro što već nije rečeno na neki drugi način... ali bar sam si olakšala dušu... Smile I ponavljam... još SAMO JEDNA prilika mimo ovih "rokova" bila bi savršena, a ne nemoguća. Sve je moguće! Netko je na početku napisao: oni koji daju sve u roku ionako bi dali, oni kojima malo nedostaje uz taj još jedan bi dali, a oni koji su lijeni bi ostali lijeni. Dakle, kome škodi? Osim asistentima koji imaju dodatnog posla .... sorry people!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 5:14 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="angelito"] Osim asistentima koji imaju dodatnog posla .... sorry people![/quote]


:twisted: :twisted: :evil: :evil:

Zasto bi se asistentima, koji i onako u odnosu na druge (odsjeke) na fakultetu kojem pripadamo kao i prosjeku sveucilistu imaju veca /maksimalna opterecenja, nametnuo dodatni posao i pretpostavljam besplatno prinjeo na oltar domovine.

Ima nas premalo, pisi ministru: uvjeti na nastavi nemoguci, studenti zele jos novaka kako bi se nastava bolje odvijala.

Sve krasne i divne ideje o tome da se poboljsa sadasnji sustav mozda bi i bile moguce da ima vise ljudi i novaca. Ali kako, ih nema, nemoj previse ocekivati.
angelito (napisa):
Osim asistentima koji imaju dodatnog posla .... sorry people!



Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Zasto bi se asistentima, koji i onako u odnosu na druge (odsjeke) na fakultetu kojem pripadamo kao i prosjeku sveucilistu imaju veca /maksimalna opterecenja, nametnuo dodatni posao i pretpostavljam besplatno prinjeo na oltar domovine.

Ima nas premalo, pisi ministru: uvjeti na nastavi nemoguci, studenti zele jos novaka kako bi se nastava bolje odvijala.

Sve krasne i divne ideje o tome da se poboljsa sadasnji sustav mozda bi i bile moguce da ima vise ljudi i novaca. Ali kako, ih nema, nemoj previse ocekivati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 10:36 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="maxic"]Neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da bi se o tome trebalo raspravljati na Vijeću voditelja studija. Tamo sjedi dvoje studentskih predstavnika, pa mislim da su oni pozvaniji odgovoriti na ovo pitanje.[/quote]

Si ti studentski predstavnik?
Misliš, samo dvoje dolazi ili samo oni kao smiju doći? Valjda ovo prvo ...

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="Gino"]
sto se rokova tice, nije se o tome raspravljalo (nit se hoce pod mojom inicjativom, osim ako ne zakljucim da to zeli vecina studenata na odsjeku...)[/quote]

e, a kak ćeš ti zaključiti da to želi većina studenata na odsjeku?
maxic (napisa):
Neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da bi se o tome trebalo raspravljati na Vijeću voditelja studija. Tamo sjedi dvoje studentskih predstavnika, pa mislim da su oni pozvaniji odgovoriti na ovo pitanje.


Si ti studentski predstavnik?
Misliš, samo dvoje dolazi ili samo oni kao smiju doći? Valjda ovo prvo ...

Added after 4 minutes:

Gino (napisa):

sto se rokova tice, nije se o tome raspravljalo (nit se hoce pod mojom inicjativom, osim ako ne zakljucim da to zeli vecina studenata na odsjeku...)


e, a kak ćeš ti zaključiti da to želi većina studenata na odsjeku?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan