Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hakiranje računa

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 14:32 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljuta sam,

neko mi je upravo upao u privatni mali i promjenio lozinku. dobro da sam bila logirana i odmah prijavila i uspjela promjenit nazad u novu lozinku.

Znam IP adresu s koje se hakiranje dogodilo, al jedino kaj mogu saznat preko nje je da je korisnik optime

jel ima kakvih načina da saznam ko je vlasnik

[size=9][color=#999999]Added after 15 minutes:[/color][/size]

još jedno pitanje.

da li se to može prijaviti policiji? jer ako nešto ne podnosim to je krađa bilo kojeg oblika
Ljuta sam,

neko mi je upravo upao u privatni mali i promjenio lozinku. dobro da sam bila logirana i odmah prijavila i uspjela promjenit nazad u novu lozinku.

Znam IP adresu s koje se hakiranje dogodilo, al jedino kaj mogu saznat preko nje je da je korisnik optime

jel ima kakvih načina da saznam ko je vlasnik

Added after 15 minutes:

još jedno pitanje.

da li se to može prijaviti policiji? jer ako nešto ne podnosim to je krađa bilo kojeg oblika



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:47 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možeš prijaviti abuse službi optime. Uz IP adresu i točno vrijeme napada, oni će moći identificirati tko je hekirao i postupiti kako oni već postupaju u tim slučajevima.
Možeš prijaviti abuse službi optime. Uz IP adresu i točno vrijeme napada, oni će moći identificirati tko je hekirao i postupiti kako oni već postupaju u tim slučajevima.



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 15:48 ned, 6. 2. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:47 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]jel ima kakvih načina da saznam ko je vlasnik[/quote]

Legalno ne beze sudskog naloga (s time da ti, osim IP adrese, treba i tocno vrijeme napada).

Ilegalno, samo ako znas nekoga u Optiminoj Abuse sluzbi, no otkrivanje tog podatka je jako dobar razlog da onaj tko ti to da ostane bez posla.

[quote="mladac"]da li se to može prijaviti policiji? jer ako nešto ne podnosim to je krađa bilo kojeg oblika[/quote]

Policiji mozes prijaviti sto zelis. Drugo je pitanje sto ce oni napraviti.

Ako evidentiraju, dobro si prosla. Veca je sansa da ce odignorirati.

Jedina potencijalno korisna opcija ti je tuzba protiv nepoznatog pocinitelja, sto ne bih preporucio. Cak i da sud odluci to procesuirati i traziti od Optime podatke, bit ces na gubitku: troskovi parnice su poveci, a nasi sudovi - koliko mi je poznato (ali ne garantiram) - ne priznaju nematerijalnu stetu (osim ako si visokopozicionirani duznosnik i dusha te boli sto je netko otkrio tvoje makinacije).

Posto ne znam detalje "provale", moguce je i da ti nije provalila osoba nego bot s necije zarazene masine.

Korisnije od progona je da si stavis pristojnu sifru, npr.
[tt]Oj1mSTs,zsM!inv[/tt]
Pamtis ju kao:
[color=red][b]O[/b][/color]vo [color=red][b]j[/b][/color]e jedna([color=red][b]1[/b][/color]) [color=red][b]m[/b][/color]oja [color=red][b]S[/b][/color]UPER[color=red][b]T[/b][/color]AJNA [color=red][b]s[/b][/color]ifra[color=red][b],[/b][/color] [color=red][b]z[/b][/color]nana [color=red][b]s[/b][/color]amo [color=red][b]M[/b][/color]ENI[color=red][b]![/b][/color] [color=red][b]i[/b][/color] [color=red][b]n[/b][/color]ikom [color=red][b]v[/b][/color]ise

Naravno, nemoj uzeti bas tu, ali princip je valjda jasan. Pazi da obuhvatis velika i mala slova, znamenke i pokoji specijalni znak.
mladac (napisa):
jel ima kakvih načina da saznam ko je vlasnik


Legalno ne beze sudskog naloga (s time da ti, osim IP adrese, treba i tocno vrijeme napada).

Ilegalno, samo ako znas nekoga u Optiminoj Abuse sluzbi, no otkrivanje tog podatka je jako dobar razlog da onaj tko ti to da ostane bez posla.

mladac (napisa):
da li se to može prijaviti policiji? jer ako nešto ne podnosim to je krađa bilo kojeg oblika


Policiji mozes prijaviti sto zelis. Drugo je pitanje sto ce oni napraviti.

Ako evidentiraju, dobro si prosla. Veca je sansa da ce odignorirati.

Jedina potencijalno korisna opcija ti je tuzba protiv nepoznatog pocinitelja, sto ne bih preporucio. Cak i da sud odluci to procesuirati i traziti od Optime podatke, bit ces na gubitku: troskovi parnice su poveci, a nasi sudovi - koliko mi je poznato (ali ne garantiram) - ne priznaju nematerijalnu stetu (osim ako si visokopozicionirani duznosnik i dusha te boli sto je netko otkrio tvoje makinacije).

Posto ne znam detalje "provale", moguce je i da ti nije provalila osoba nego bot s necije zarazene masine.

Korisnije od progona je da si stavis pristojnu sifru, npr.
Oj1mSTs,zsM!inv
Pamtis ju kao:
Ovo je jedna(1) moja SUPERTAJNA sifra, znana samo MENI! i nikom vise

Naravno, nemoj uzeti bas tu, ali princip je valjda jasan. Pazi da obuhvatis velika i mala slova, znamenke i pokoji specijalni znak.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:18 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas generatore passworda na netu pa si mozes i tamo nac neku random.
Imas generatore passworda na netu pa si mozes i tamo nac neku random.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 18:30 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]Imas generatore passworda na netu pa si mozes i tamo nac neku random.[/quote]

:lol:

Ne znam jesam jedini kome to zvuči apsurdno...
ante003 (napisa):
Imas generatore passworda na netu pa si mozes i tamo nac neku random.


Laughing

Ne znam jesam jedini kome to zvuči apsurdno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:41 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"][quote="ante003"]Imas generatore passworda na netu pa si mozes i tamo nac neku random.[/quote]

:lol:

Ne znam jesam jedini kome to zvuči apsurdno...[/quote]
Zasto ? Ja sam sebi tako nasao pass jer mi nije pao na pamet neki dovoljno dobar.
Atomised (napisa):
ante003 (napisa):
Imas generatore passworda na netu pa si mozes i tamo nac neku random.


Laughing

Ne znam jesam jedini kome to zvuči apsurdno...

Zasto ? Ja sam sebi tako nasao pass jer mi nije pao na pamet neki dovoljno dobar.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 19:20 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ovako generiram jace passworde, (tesko ih je pamtit ali ako ti je za nesto cemu pristupas cesto ionako ce ti uc u glavu) uzmi sebi neku dragu knjigu i otvori ju na neku stranicu koja je tebi drag broj, nek ti pass bude svako prvo slovo po redovima na toj stranici, tu duzinu podjeli na trecine i poslje prve trecine stavis neki broj (recimo broj te stranice) a nakon 2. trecine stavis par specijalnih znakova, tako obuhvatis sve.

tesko je za pamtiti ali uvjek znas di ti je password zapisan, samo se nemoj izlajat od kud si ga uzela :)

a to za provalu ces tesko ista postici koliko ja znam
ja ovako generiram jace passworde, (tesko ih je pamtit ali ako ti je za nesto cemu pristupas cesto ionako ce ti uc u glavu) uzmi sebi neku dragu knjigu i otvori ju na neku stranicu koja je tebi drag broj, nek ti pass bude svako prvo slovo po redovima na toj stranici, tu duzinu podjeli na trecine i poslje prve trecine stavis neki broj (recimo broj te stranice) a nakon 2. trecine stavis par specijalnih znakova, tako obuhvatis sve.

tesko je za pamtiti ali uvjek znas di ti je password zapisan, samo se nemoj izlajat od kud si ga uzela Smile

a to za provalu ces tesko ista postici koliko ja znam



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:12 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]tesko je za pamtiti ali uvjek znas di ti je password zapisan, samo se nemoj izlajat od kud si ga uzela :)[/quote]

I pazi da nemas previse razlicitih izdanja iste knjige. :lol:
fireball (napisa):
tesko je za pamtiti ali uvjek znas di ti je password zapisan, samo se nemoj izlajat od kud si ga uzela Smile


I pazi da nemas previse razlicitih izdanja iste knjige. Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 20:30 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ili da knjiga ima previse slika... :PPP

@mladac: promijeni sve passworde koje imas vezano za taj mail, tipa facebook, i sl. Ako ti je netko upao, moguce da ti proba maznuti i ostale usluge. Sretno :)
Ili da knjiga ima previse slika... Imam lijepi jezik

@mladac: promijeni sve passworde koje imas vezano za taj mail, tipa facebook, i sl. Ako ti je netko upao, moguce da ti proba maznuti i ostale usluge. Sretno Smile



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 22:35 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najgore kaj su mi sve šifre različite i ova na mailu je stvarno bila nemoguća za probit, ova od všege je prejednostavna za nju ehehehe :D

Odmah sam promjenila sve šifre, i poslala 2 maila optimi, na različite mailove. Jedino nisam znala da trebam i točno vrijeme napada, al imam i to, u gmailu je pisalo. Budem im i to rekla, ako se uopće ikad i jave :(

hvala, mislila sam da možda mogu nać preciznije vlasnika s nekim programom :twisted: pa reko možda neko od računaraca zna 8) jer s ovim ip locatorima kaj se nude prek neta jedino našla da je optimin korisnik
Najgore kaj su mi sve šifre različite i ova na mailu je stvarno bila nemoguća za probit, ova od všege je prejednostavna za nju ehehehe Very Happy

Odmah sam promjenila sve šifre, i poslala 2 maila optimi, na različite mailove. Jedino nisam znala da trebam i točno vrijeme napada, al imam i to, u gmailu je pisalo. Budem im i to rekla, ako se uopće ikad i jave Sad

hvala, mislila sam da možda mogu nać preciznije vlasnika s nekim programom Twisted Evil pa reko možda neko od računaraca zna Cool jer s ovim ip locatorima kaj se nude prek neta jedino našla da je optimin korisnik



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 23:11 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko doista ima smisla komplicirati password, tj. na koji nacin mi netko moze "probiti" password?

Pada mi na pamet samo neki key logger il da mi netko fizicki gleda dok upisujem password. Dovoljno je onda brzo pisati i malo zaklonis tastaturu, a ak poberes key logger tak ti je svejedno dal je password "ABCD" ili apstraktna kombinacija slova, brojki i znakova.
Koliko doista ima smisla komplicirati password, tj. na koji nacin mi netko moze "probiti" password?

Pada mi na pamet samo neki key logger il da mi netko fizicki gleda dok upisujem password. Dovoljno je onda brzo pisati i malo zaklonis tastaturu, a ak poberes key logger tak ti je svejedno dal je password "ABCD" ili apstraktna kombinacija slova, brojki i znakova.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:28 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@mladac: Za prijavu takvih problema, kod svakog iole pristojnog providera postoji Abuse sluzba. Optimina se odaziva na [tt]abuse[/tt] et [tt]optima-telekom.hr[/tt]. Oni ti garantirano nece reci tko je [i]perpetrator[/i] niti sto su mu napravili, nego ce to interno rijesiti. Raspon "mjera" je velik: od nista, preko upozorenja, do raskidanja ugovora. Njima javljas IP, tocno vrijeme i sto bolji opis dogadjaja, te logove ako postoje.

@Swerz: Jednostavnim isprobavanjem passworda se svasta moze, pogotovo ako imas bedastocu poput "abcd" ili rijec iz rjecnika (ne nuzno engleskog).
Jednostavni test svog passworda imas [url=http://howsecureismypassword.net/]ovdje[/url], mada taj ne pazi na rjecnicke rijeci, ne uvazava statistiku i razne druge pomocne alate. Zgodan je za vidjeti kako brzo ti netko crackne password (u odredjenim uvjetima).
Drugi checker, podosta zahtjevniji, imas kod svima nam dragog Microsofta - [url=https://www.microsoft.com/protect/fraud/passwords/checker.aspx]ovdje[/url].

Dodatak: mnogi mail servisi imaju stupidariju zvanu "pitanje za one koji nisu u stanju zapamtiti vlastitu sifru". Ako tamo imate glupo pitanje na koje svi znaju odgovoriti ili lako iskopaju s weba, Fejsa ili tako neceg... well, djabe vam onda i najbolji password. To je najcesci nacin na koji [i]wannabe[/i]-hackeri upadaju ljudima u mailove (a preko njih i u druge servise).

Osobno, tu obicno napisem bedastocu na koju dva dana kasnije niti sam ne bih znao odgovoriti. Ako nisam u stanju zapamtiti neki password, a servis je dovoljno [i]crappy[/i] da ima tu metodu (umjesto reaktivacijskog linka na sekundarni mail), onda mi taj servis ocito ne treba.

Zaboravljivima je najbolje da imaju program za cuvanje passworda, pa pamte samo master password od tog programa.

Ali glupi passwordi su, kako im sam naziv kaze, izuzteno losa ideja.
@mladac: Za prijavu takvih problema, kod svakog iole pristojnog providera postoji Abuse sluzba. Optimina se odaziva na abuse et optima-telekom.hr. Oni ti garantirano nece reci tko je perpetrator niti sto su mu napravili, nego ce to interno rijesiti. Raspon "mjera" je velik: od nista, preko upozorenja, do raskidanja ugovora. Njima javljas IP, tocno vrijeme i sto bolji opis dogadjaja, te logove ako postoje.

@Swerz: Jednostavnim isprobavanjem passworda se svasta moze, pogotovo ako imas bedastocu poput "abcd" ili rijec iz rjecnika (ne nuzno engleskog).
Jednostavni test svog passworda imas ovdje, mada taj ne pazi na rjecnicke rijeci, ne uvazava statistiku i razne druge pomocne alate. Zgodan je za vidjeti kako brzo ti netko crackne password (u odredjenim uvjetima).
Drugi checker, podosta zahtjevniji, imas kod svima nam dragog Microsofta - ovdje.

Dodatak: mnogi mail servisi imaju stupidariju zvanu "pitanje za one koji nisu u stanju zapamtiti vlastitu sifru". Ako tamo imate glupo pitanje na koje svi znaju odgovoriti ili lako iskopaju s weba, Fejsa ili tako neceg... well, djabe vam onda i najbolji password. To je najcesci nacin na koji wannabe-hackeri upadaju ljudima u mailove (a preko njih i u druge servise).

Osobno, tu obicno napisem bedastocu na koju dva dana kasnije niti sam ne bih znao odgovoriti. Ako nisam u stanju zapamtiti neki password, a servis je dovoljno crappy da ima tu metodu (umjesto reaktivacijskog linka na sekundarni mail), onda mi taj servis ocito ne treba.

Zaboravljivima je najbolje da imaju program za cuvanje passworda, pa pamte samo master password od tog programa.

Ali glupi passwordi su, kako im sam naziv kaze, izuzteno losa ideja.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zvone83
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2010. (09:09:34)
Postovi: (5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:45 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda nekoga i zanima... riječ je o cybercrime-u (ma da pravi prijevod na hrvatski jezik ne postoji)!
Možda nekoga i zanima... riječ je o cybercrime-u (ma da pravi prijevod na hrvatski jezik ne postoji)!



_________________
www.bhc-zagreb.hr



zbpdf_zb200601_123-136.pdf
 Description:
KONVENCIJA O KIBERNETIČKOM KRIMINALU I KAZNENI
ZAKON REPUBLIKE HRVATSKE

Download
 Filename:  zbpdf_zb200601_123-136.pdf
 Filesize:  175.27 KB
 Downloaded:  192 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 21:32 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poslala sam odmah optimi i danas su mi se javili. Trebao im je točno vrijeme napada (što ste mi i rekli) i screenshoot, al kako se u međuvremenu više puta logiral nisam mogla vidjet u mailu (pamti zadnjih 10 logiranje)... al ajde bar sam vrijeme znala jer pogledala kad ste mi vi rekli

sad će valjda nekaj rješit. :twisted:
nadam se što što brže i bolje...

hvala
Poslala sam odmah optimi i danas su mi se javili. Trebao im je točno vrijeme napada (što ste mi i rekli) i screenshoot, al kako se u međuvremenu više puta logiral nisam mogla vidjet u mailu (pamti zadnjih 10 logiranje)... al ajde bar sam vrijeme znala jer pogledala kad ste mi vi rekli

sad će valjda nekaj rješit. Twisted Evil
nadam se što što brže i bolje...

hvala



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan