Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prošli kolokvij i žabe (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 16:26 pet, 1. 4. 2011    Naslov: Prošli kolokvij i žabe Citirajte i odgovorite

Znači, 4. zadatak u prošlom kolokviju, rješavao sam prvu grupu... (iako su i ostale grupe na ''istu foru'').

http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0910-1.pdf

Trebala bi mi samo neka dobra duša koja bi mi rekla da li je moje rješenje ispravno ili ne. Naravno, meni se čini ispravno, ali se puno puta dogodilo da ja nisam u pravu :)

Moje rješenje:

[code:1]
#include <stdio.h>

int zaba1(int m, int n, int poz_x, int poz_y)
{
int ukupno = 0;

if (n == poz_y && m == poz_x) return 1;
else if (poz_x > m || poz_y > n ) return 0;

else ukupno = ukupno + zaba1(m, n, poz_x + 2, poz_y) + zaba1(m, n, poz_x, poz_y + 1);

return ukupno;


}

int main()
{
int m, n;

scanf("%d%d", &m, &n);
printf("%d", zaba1(m, n, 0, 0));
return 0;
}
[/code:1]

EDIT: Kao što je bbanelli napomenuo/la, zaboravio sam ovaj return ukupno - sad je popravljeno.
Znači, 4. zadatak u prošlom kolokviju, rješavao sam prvu grupu... (iako su i ostale grupe na ''istu foru'').

http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0910-1.pdf

Trebala bi mi samo neka dobra duša koja bi mi rekla da li je moje rješenje ispravno ili ne. Naravno, meni se čini ispravno, ali se puno puta dogodilo da ja nisam u pravu Smile

Moje rješenje:

Kod:

#include <stdio.h>

int zaba1(int m, int n, int poz_x, int poz_y)
{
    int ukupno = 0;
   
    if (n == poz_y && m == poz_x) return 1;
    else if (poz_x > m || poz_y > n ) return 0;
   
    else ukupno = ukupno + zaba1(m, n, poz_x + 2, poz_y) + zaba1(m, n, poz_x, poz_y + 1);

return ukupno;
   
   
}

int main()
{
int    m, n;
   
    scanf("%d%d", &m, &n);
    printf("%d", zaba1(m, n, 0, 0));
    return 0;
}


EDIT: Kao što je bbanelli napomenuo/la, zaboravio sam ovaj return ukupno - sad je popravljeno.




Zadnja promjena: ceps; 17:30 pet, 1. 4. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:17 pet, 1. 4. 2011    Naslov: Re: Prošli kolokvij i žabe Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"]Znači, 4. zadatak u prošlom kolokviju, rješavao sam prvu grupu... (iako su i ostale grupe na ''istu foru'').

http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0910-1.pdf

Trebala bi mi samo neka dobra duša koja bi mi rekla da li je moje rješenje ispravno ili ne. Naravno, meni se čini ispravno, ali se puno puta dogodilo da ja nisam u pravu :)

Moje rješenje:

[code:1]
#include <stdio.h>

int zaba1(int m, int n, int poz_x, int poz_y)
{
int ukupno = 0;

if (n == poz_y && m == poz_x) return 1;
else if (poz_x > m || poz_y > n ) return 0;

else ukupno = ukupno + zaba1(m, n, poz_x + 2, poz_y) + zaba1(m, n, poz_x, poz_y + 1);


}

int main()
{
int m, n;

scanf("%d%d", &m, &n);
printf("%d", zaba1(m, n, 0, 0));
return 0;
}
[/code:1][/quote]Za pocetak, nije lose kompajlirati program, pa onda ti obicno kompajler javi da nesto nije OK, a cak ako sa sintaksom i jest OK, trivijalno je provjeriti da ti je program ocito kriv. ;)

[code:1]bubba@korea:~$ ./a.out
5 5
0[/code:1]

Bez daljnjeg ulazenja u analizu algoritma, u zadnjem elsu ti fali nekakav return, jer inace funkcija (koja vraca int!) bas i nema previse smisla, koliko mi se cini ovako na prvu...
ceps (napisa):
Znači, 4. zadatak u prošlom kolokviju, rješavao sam prvu grupu... (iako su i ostale grupe na ''istu foru'').

http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0910-1.pdf

Trebala bi mi samo neka dobra duša koja bi mi rekla da li je moje rješenje ispravno ili ne. Naravno, meni se čini ispravno, ali se puno puta dogodilo da ja nisam u pravu Smile

Moje rješenje:

Kod:

#include <stdio.h>

int zaba1(int m, int n, int poz_x, int poz_y)
{
    int ukupno = 0;
   
    if (n == poz_y && m == poz_x) return 1;
    else if (poz_x > m || poz_y > n ) return 0;
   
    else ukupno = ukupno + zaba1(m, n, poz_x + 2, poz_y) + zaba1(m, n, poz_x, poz_y + 1);
   
   
}

int main()
{
int    m, n;
   
    scanf("%d%d", &m, &n);
    printf("%d", zaba1(m, n, 0, 0));
    return 0;
}
Za pocetak, nije lose kompajlirati program, pa onda ti obicno kompajler javi da nesto nije OK, a cak ako sa sintaksom i jest OK, trivijalno je provjeriti da ti je program ocito kriv. Wink

Kod:
bubba@korea:~$ ./a.out
5 5
0


Bez daljnjeg ulazenja u analizu algoritma, u zadnjem elsu ti fali nekakav return, jer inace funkcija (koja vraca int!) bas i nema previse smisla, koliko mi se cini ovako na prvu...



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 17:29 pet, 1. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Argh, slučajna greška, u programu koji je meni sejvan u kompu je [b]return ukupno[/b] i onda se naravno, uredno kompajlira.
Argh, slučajna greška, u programu koji je meni sejvan u kompu je return ukupno i onda se naravno, uredno kompajlira.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:12 pet, 1. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"]Argh, slučajna greška, u programu koji je meni sejvan u kompu je [b]return ukupno[/b] i onda se naravno, uredno kompajlira.[/quote]Uredno kompajlira i bez tog returna, no program ti je svejedno kriv.

Na pocetku funkcije zaba1, svaki puta ponovno deklariras varijablu 'ukupno' i postavljas je na nulu, sto za rekurziju i nije bas neka sreca, sloziti ces se samnom. Deklariraj varijablu kao globalnu ili uvedi novi parametar funkcije.

Takodjer, oni uvjeti mi se cine potpuno neispunjivi; zasto ne koristis neki debuger pa pogledaj gdje grijesis?
ceps (napisa):
Argh, slučajna greška, u programu koji je meni sejvan u kompu je return ukupno i onda se naravno, uredno kompajlira.
Uredno kompajlira i bez tog returna, no program ti je svejedno kriv.

Na pocetku funkcije zaba1, svaki puta ponovno deklariras varijablu 'ukupno' i postavljas je na nulu, sto za rekurziju i nije bas neka sreca, sloziti ces se samnom. Deklariraj varijablu kao globalnu ili uvedi novi parametar funkcije.

Takodjer, oni uvjeti mi se cine potpuno neispunjivi; zasto ne koristis neki debuger pa pogledaj gdje grijesis?



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:44 pet, 1. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ceps:
nemoj nakon što objaviš post/kod ispravljati greške koje su u njemu, tako samo dolazi do konfuzije prilikom čitanja posta
@ceps:
nemoj nakon što objaviš post/kod ispravljati greške koje su u njemu, tako samo dolazi do konfuzije prilikom čitanja posta



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 23:09 pet, 1. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, sad sam se sjetio da postoje i rješenja za kolokvije, i rezultati koji tamo ispadaju se poklapaju sa mojima... :S

A ukupno mogu stavit na 0 jer je za svaki poziv vrijednost ''nova'', takva je čak i rekurzija u skripti za zadatak 2.5.
Hm, sad sam se sjetio da postoje i rješenja za kolokvije, i rezultati koji tamo ispadaju se poklapaju sa mojima... :S

A ukupno mogu stavit na 0 jer je za svaki poziv vrijednost ''nova'', takva je čak i rekurzija u skripti za zadatak 2.5.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan