Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nema više besplatnog pokaza od 1.5 (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 13:46 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još uvijek ne vjerujem da se to odnosi na pokaz koji trenutno imamo, tj. da oni mogu i smiju ukinuti mi pokaz na kojem piše "do 31.10.2011."
Moja interpretacija je da će se to odnositi na one koji će napraviti pokaz nakon 1.5. Dakle, za većinu nas to u praksi znači da tek sljedeće godine (akademske) nećemo imati pravo na besplatan pokaz.
Još uvijek ne vjerujem da se to odnosi na pokaz koji trenutno imamo, tj. da oni mogu i smiju ukinuti mi pokaz na kojem piše "do 31.10.2011."
Moja interpretacija je da će se to odnositi na one koji će napraviti pokaz nakon 1.5. Dakle, za većinu nas to u praksi znači da tek sljedeće godine (akademske) nećemo imati pravo na besplatan pokaz.



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 14:46 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U Zagrebu je svasta moguce. Radje provjerite, posaljite mail ili nazovite, pa da imate na koga se pozvati za informaciju. U danasnje doba, moguce je i da se ne priznaju vrijedece karte, jer bas su sad donijeli novu odluku. Tko postuje zakone i zdrav razum...
U Zagrebu je svasta moguce. Radje provjerite, posaljite mail ili nazovite, pa da imate na koga se pozvati za informaciju. U danasnje doba, moguce je i da se ne priznaju vrijedece karte, jer bas su sad donijeli novu odluku. Tko postuje zakone i zdrav razum...



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 14:53 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za one koji nisu iz Zagreba: ako ste podstanar, prijavite se tu. Ako niste (tj. u domu ste), vidite mozete li se prijaviti kod nekog drugog.

Ako ne mozete ni to, ili pak premasujete onih 2000kn po clanu - odite darovati krv pa ostvarite besplatan prijevoz na toj osnovi (bar pise da svi dobrovoljni darivaoci krvi imaju to pravo).

A bas cu morati provjeriti je li to sad od 01.05. za nas s vazecim pokazom, ili tek od iduce akademske godine...kad/ako saznam, javim ovdje definitivno.
Za one koji nisu iz Zagreba: ako ste podstanar, prijavite se tu. Ako niste (tj. u domu ste), vidite mozete li se prijaviti kod nekog drugog.

Ako ne mozete ni to, ili pak premasujete onih 2000kn po clanu - odite darovati krv pa ostvarite besplatan prijevoz na toj osnovi (bar pise da svi dobrovoljni darivaoci krvi imaju to pravo).

A bas cu morati provjeriti je li to sad od 01.05. za nas s vazecim pokazom, ili tek od iduce akademske godine...kad/ako saznam, javim ovdje definitivno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 15:01 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pazi dobrovoljni darivatelji krvi nisu uvijek oni koji su dali jednom krv. Znaju definirati i da moras odredjeni broj puta dati...
Pazi dobrovoljni darivatelji krvi nisu uvijek oni koji su dali jednom krv. Znaju definirati i da moras odredjeni broj puta dati...



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 15:05 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ako ne mozete ni to, ili pak premasujete onih 2000kn po clanu - odite darovati krv pa ostvarite besplatan prijevoz na toj osnovi (bar pise da svi dobrovoljni darivaoci krvi imaju to pravo). [/quote]

Sa zet-ove stranice:
[quote]Sukladno odredbi članka 36.stavak 1. podstavak e) Odluke o socijalnoj skrbi (Službeni glasnik Grada Zagreba 20/2010), pravo na besplatnu godišnju pokaznu kartu ZET-a ili na zajedničku besplatnu godišnju pokaznu kartu ZET-HŽ, ako to pravo ne ostvaruju po drugoj osnovi, imaju: dobrovoljni davatelji krvi, i to muškarci koji su krv dali trideset i više puta i žene koje su krv dale dvadeset i više puta
....
POTREBNI DOKUMENTI:
1. Zahtjev za ostvarivanje prava;
2. Uvjerenje o prebivalištu, original;
3. Potvrda Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu o broju davanja krvi , original;
4. Preslika osobne iskaznice
[/quote]
Dakle, ne samo da besplatni pokaz mogu dobiti samo oni koji su do sada dali krv već spomenuti broj puta nego izgleda da i tu nema ničega za one koji nisu iz Zagreba (pod 2. se traži uvjerenje o prebivalištu). :(
Citat:
Ako ne mozete ni to, ili pak premasujete onih 2000kn po clanu - odite darovati krv pa ostvarite besplatan prijevoz na toj osnovi (bar pise da svi dobrovoljni darivaoci krvi imaju to pravo).


Sa zet-ove stranice:
Citat:
Sukladno odredbi članka 36.stavak 1. podstavak e) Odluke o socijalnoj skrbi (Službeni glasnik Grada Zagreba 20/2010), pravo na besplatnu godišnju pokaznu kartu ZET-a ili na zajedničku besplatnu godišnju pokaznu kartu ZET-HŽ, ako to pravo ne ostvaruju po drugoj osnovi, imaju: dobrovoljni davatelji krvi, i to muškarci koji su krv dali trideset i više puta i žene koje su krv dale dvadeset i više puta
....
POTREBNI DOKUMENTI:
1. Zahtjev za ostvarivanje prava;
2. Uvjerenje o prebivalištu, original;
3. Potvrda Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu o broju davanja krvi , original;
4. Preslika osobne iskaznice

Dakle, ne samo da besplatni pokaz mogu dobiti samo oni koji su do sada dali krv već spomenuti broj puta nego izgleda da i tu nema ničega za one koji nisu iz Zagreba (pod 2. se traži uvjerenje o prebivalištu). Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 15:15 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Koliko često i tko može dati krv?
Krv mogu dati zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.
Muškarci mogu dati krv svaka 3 mjeseca, a žene svaka 4 mjeseca. [/quote]

Znači, 20-30 puta se baš i ne stigne samo tako...
Citat:
Koliko često i tko može dati krv?
Krv mogu dati zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.
Muškarci mogu dati krv svaka 3 mjeseca, a žene svaka 4 mjeseca.


Znači, 20-30 puta se baš i ne stigne samo tako...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 15:23 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]Za one koji nisu iz Zagreba: ako ste podstanar, prijavite se tu. Ako niste (tj. u domu ste), vidite mozete li se prijaviti kod nekog drugog.[/quote]
Pazi, oni traže prebivalište u Zagrebu.

Ako se tu prijaviš ko podstanar ili da živiš kod rodbine/prijatelja/poznanika ili da živiš u domu ti imaš boravište u Zagrebu koje ističe nakon godinu dana i opet se trebaš prijavit.

Ako baš želiš imat prebivalište u Zagrebu onda ti se mijenjaju dokumenti, dobivaš zagrebačku x-icu, nemaš više pravo na dom, lokalne stipendije isto otpadaju.
Crazylamb1 (napisa):
Za one koji nisu iz Zagreba: ako ste podstanar, prijavite se tu. Ako niste (tj. u domu ste), vidite mozete li se prijaviti kod nekog drugog.

Pazi, oni traže prebivalište u Zagrebu.

Ako se tu prijaviš ko podstanar ili da živiš kod rodbine/prijatelja/poznanika ili da živiš u domu ti imaš boravište u Zagrebu koje ističe nakon godinu dana i opet se trebaš prijavit.

Ako baš želiš imat prebivalište u Zagrebu onda ti se mijenjaju dokumenti, dobivaš zagrebačku x-icu, nemaš više pravo na dom, lokalne stipendije isto otpadaju.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 16:06 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"][quote]Koliko često i tko može dati krv?
Krv mogu dati zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.
Muškarci mogu dati krv svaka 3 mjeseca, a žene svaka 4 mjeseca. [/quote]

Znači, 20-30 puta se baš i ne stigne samo tako...[/quote]

za 10 godina i stigne :twisted:
Atomised (napisa):
Citat:
Koliko često i tko može dati krv?
Krv mogu dati zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.
Muškarci mogu dati krv svaka 3 mjeseca, a žene svaka 4 mjeseca.


Znači, 20-30 puta se baš i ne stigne samo tako...


za 10 godina i stigne Twisted Evil



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:47 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa za cca. 7 godina se stigne, da :D

A za prebivaliste, ne znam, to treba onda vagnuti svatko. Nazalost, izgleda da nema sanse za nekog da zivi u domu i ima besplatan prijevoz. Ili je jedno, ili drugo...

Mozda to budu promijenili ako se studenti budu zalili da to nije fer... jer ako si student na Sveucilistu u ZG valjda je logicno da trebas imati ista prava kao i oni koji su iz ZG-a. Doneses potvrdu da si student na nekom zagrebackom faksu, i to bi trebalo biti ok sto se tog dijela tice. Razumijem za ostale gradjane zasto je bitno da su iz Grada Zagreba, ali studenti su ipak tu 10 od 12 mjeseci.
Pa za cca. 7 godina se stigne, da Very Happy

A za prebivaliste, ne znam, to treba onda vagnuti svatko. Nazalost, izgleda da nema sanse za nekog da zivi u domu i ima besplatan prijevoz. Ili je jedno, ili drugo...

Mozda to budu promijenili ako se studenti budu zalili da to nije fer... jer ako si student na Sveucilistu u ZG valjda je logicno da trebas imati ista prava kao i oni koji su iz ZG-a. Doneses potvrdu da si student na nekom zagrebackom faksu, i to bi trebalo biti ok sto se tog dijela tice. Razumijem za ostale gradjane zasto je bitno da su iz Grada Zagreba, ali studenti su ipak tu 10 od 12 mjeseci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 16:54 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemojte se ni truditi oko pohoda na zet, ja bila, niko ništa konkretno ne zna, poslali me u Gundulićevu u neki ured za obrazovanje,tamo samo dijele obrasce za ono oslobođenje ako imate ispod 2000kn, nove cijene nitko ne zna, znači saznat ćemo 30.4. u najboljem slučaju...(mejlove ste vidjeli kaj vele...)
Nemojte se ni truditi oko pohoda na zet, ja bila, niko ništa konkretno ne zna, poslali me u Gundulićevu u neki ured za obrazovanje,tamo samo dijele obrasce za ono oslobođenje ako imate ispod 2000kn, nove cijene nitko ne zna, znači saznat ćemo 30.4. u najboljem slučaju...(mejlove ste vidjeli kaj vele...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 17:11 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uvijek se mogu opravdati time što su oni građani grada Zagreba, (njihovi roditelji) plaćaju prirez, bla bla bla... Onda se može povuć argument otočnih karata koje su nama doli jeftinije što po meni nije usporedivo.
Ne vidim način da se to izbjegne, sva sreća karta nije (pre)skupa, u ljepše doba godine se može pješačit i tako to. Samo ostaje to da nije fer :(
Uvijek se mogu opravdati time što su oni građani grada Zagreba, (njihovi roditelji) plaćaju prirez, bla bla bla... Onda se može povuć argument otočnih karata koje su nama doli jeftinije što po meni nije usporedivo.
Ne vidim način da se to izbjegne, sva sreća karta nije (pre)skupa, u ljepše doba godine se može pješačit i tako to. Samo ostaje to da nije fer Sad



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 17:19 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ako su otocne karte jeftinije onima koji imaju prebivaliste tamo, razumijem. Isto tako bi trebalo po meni da ako ja tamo upisem faks i ja imam istu povlasticu kao i gradjani s tim prebivalistem. Bar da ti daju izbor - ono, hoces povlasticu u jednom ili drugom mjestu, ne moze oboje. I onda gubis povlasticu za otocne karte, ali imas za ZET, sto ti vjerojatno vise znaci... Ali - sto je ikad u nasoj drzavi bilo toliko povezano da bi se taj sustav nekako sproveo/provjeravao?
Pa ako su otocne karte jeftinije onima koji imaju prebivaliste tamo, razumijem. Isto tako bi trebalo po meni da ako ja tamo upisem faks i ja imam istu povlasticu kao i gradjani s tim prebivalistem. Bar da ti daju izbor - ono, hoces povlasticu u jednom ili drugom mjestu, ne moze oboje. I onda gubis povlasticu za otocne karte, ali imas za ZET, sto ti vjerojatno vise znaci... Ali - sto je ikad u nasoj drzavi bilo toliko povezano da bi se taj sustav nekako sproveo/provjeravao?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 17:29 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam znam, i rekla sam da to nije usporedivo.
Znam znam, i rekla sam da to nije usporedivo.



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 20:03 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]
Mozda to budu promijenili ako se studenti budu zalili da to nije fer... jer ako si student na Sveucilistu u ZG valjda je logicno da trebas imati ista prava kao i oni koji su iz ZG-a. Doneses potvrdu da si student na nekom zagrebackom faksu, i to bi trebalo biti ok sto se tog dijela tice. Razumijem za ostale gradjane zasto je bitno da su iz Grada Zagreba, ali studenti su ipak tu 10 od 12 mjeseci.[/quote]

Zar ne vidis zasto je takvo pravilo uvedeno. :?: Ako nemas prebivaliste nisi birac u ZG-u i tko te sljivi. :(
(Ovo nije moje misljenje ja ti samo prevodim, sto ti politicari :evil: zele reci.)

Prvo besplatni pokazi su totalna glupost, izmisljena kako bi se kupovali biraci. Toga nije bilo ni u socijalizmu. Ja sam kao srednjoskolac redovito kupovao godisnji pokaz (kosato je nekih 500 kn) makar mi je skola bila 10 minuta hoda od kuce (jer sam s vremena na vrijeme koristio tramvaj). To sam radio i na prvoj godini studija. Onda je mudra gradska vlast odlucila, da ce pola gradjana se voziti besplatno i naravno da nakon toga ni kontrole vise nisu bile ceste, niti su ljudi kupovali karte, jer su poceli smatrati da bi prijevoz trebao biti besplatan. S istom odlukom su se sjetili obnoviti vozni park i normalno da je ZET na rubu propasti.

Prijevoz ti u svijetu (a i u ostatku RH) nije besplatan za studente (mozda u zemljama koje leze na nafti).

Da nase sveuciliste funkcionira kao sva sveuclista u svijetu, rektor bi sa direktorom ZET-a dogovorio posebnu tarifu za studente i zaposlenike
i to bi uz neku tarifu koji bi placali sveucilistu ukodirali u iksicu i to bi bilo to.
Crazylamb1 (napisa):

Mozda to budu promijenili ako se studenti budu zalili da to nije fer... jer ako si student na Sveucilistu u ZG valjda je logicno da trebas imati ista prava kao i oni koji su iz ZG-a. Doneses potvrdu da si student na nekom zagrebackom faksu, i to bi trebalo biti ok sto se tog dijela tice. Razumijem za ostale gradjane zasto je bitno da su iz Grada Zagreba, ali studenti su ipak tu 10 od 12 mjeseci.


Zar ne vidis zasto je takvo pravilo uvedeno. Question Ako nemas prebivaliste nisi birac u ZG-u i tko te sljivi. Sad
(Ovo nije moje misljenje ja ti samo prevodim, sto ti politicari Evil or Very Mad zele reci.)

Prvo besplatni pokazi su totalna glupost, izmisljena kako bi se kupovali biraci. Toga nije bilo ni u socijalizmu. Ja sam kao srednjoskolac redovito kupovao godisnji pokaz (kosato je nekih 500 kn) makar mi je skola bila 10 minuta hoda od kuce (jer sam s vremena na vrijeme koristio tramvaj). To sam radio i na prvoj godini studija. Onda je mudra gradska vlast odlucila, da ce pola gradjana se voziti besplatno i naravno da nakon toga ni kontrole vise nisu bile ceste, niti su ljudi kupovali karte, jer su poceli smatrati da bi prijevoz trebao biti besplatan. S istom odlukom su se sjetili obnoviti vozni park i normalno da je ZET na rubu propasti.

Prijevoz ti u svijetu (a i u ostatku RH) nije besplatan za studente (mozda u zemljama koje leze na nafti).

Da nase sveuciliste funkcionira kao sva sveuclista u svijetu, rektor bi sa direktorom ZET-a dogovorio posebnu tarifu za studente i zaposlenike
i to bi uz neku tarifu koji bi placali sveucilistu ukodirali u iksicu i to bi bilo to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:20 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto je točno besplatan prijevoz za studente loša stvar? "Vani nije besplatan" nije dobar argument...
Zašto je točno besplatan prijevoz za studente loša stvar? "Vani nije besplatan" nije dobar argument...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 20:25 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]Zašto je točno besplatan prijevoz za studente loša stvar? "Vani nije besplatan" nije dobar argument...[/quote]

Mislim da je ovo bio argument za to:

[quote="Tvrtko"]normalno da je ZET na rubu propasti. [/quote]
Atomised (napisa):
Zašto je točno besplatan prijevoz za studente loša stvar? "Vani nije besplatan" nije dobar argument...


Mislim da je ovo bio argument za to:

Tvrtko (napisa):
normalno da je ZET na rubu propasti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:35 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]
Mislim da je ovo bio argument za to:

[quote="Tvrtko"]normalno da je ZET na rubu propasti. [/quote][/quote]

Ok, priznajem, ako baš nema drugog načina da se skupe novci... Ne znam ima li. :neznam:
Crazylamb1 (napisa):

Mislim da je ovo bio argument za to:

Tvrtko (napisa):
normalno da je ZET na rubu propasti.


Ok, priznajem, ako baš nema drugog načina da se skupe novci... Ne znam ima li. Ja to stvarno ne znam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:45 uto, 19. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]Zašto je točno besplatan prijevoz za studente loša stvar? "Vani nije besplatan" nije dobar argument...[/quote]

Pa, nije da. Ali gledaj da ti nije ni u RH bas svugdje besplatan. Neznam za Rijeku ili Osijek ali znam da u Splitu studenti nemaju besplatne karte za buseve. Imaju neki popust i to je to. U jednu ruku mi uopce nije jasna politika ZET-a oko davanje besplatnih karata jer je smjesna cifra bila za godisnju kartu i ako su oni mislili da nece imati gubitke na tom onda su se pregrdo prevarili. 80 kn i nije nesto previse (ovisi kako kome naravno) ali to opet ovisi o osobi.

Vani je drugacija prica. Znam recimo da u Svedskoj studenti nemaju besplatne karte i kod njih je pokaz cca 300kn, nemaju menze pa im sve ispada skuplje. Ali njih zato spasavaju doprinosi koje dobiju od drzave (ne sjecam se vise iznosa ali nije malen (barem u nasim ocima)) i tako si podmire. E, da kod nas ima malo vise stipendija i koje su recimo realno podjeljene, to bi bila druga prica.
Ali opcenito, politika ZET-a je uzasna bila i sad se moraju nekako skrpati a sad smo mi ti koji ih moramo "spasiti" od njihove lose i veoma glupe politike.
Atomised (napisa):
Zašto je točno besplatan prijevoz za studente loša stvar? "Vani nije besplatan" nije dobar argument...


Pa, nije da. Ali gledaj da ti nije ni u RH bas svugdje besplatan. Neznam za Rijeku ili Osijek ali znam da u Splitu studenti nemaju besplatne karte za buseve. Imaju neki popust i to je to. U jednu ruku mi uopce nije jasna politika ZET-a oko davanje besplatnih karata jer je smjesna cifra bila za godisnju kartu i ako su oni mislili da nece imati gubitke na tom onda su se pregrdo prevarili. 80 kn i nije nesto previse (ovisi kako kome naravno) ali to opet ovisi o osobi.

Vani je drugacija prica. Znam recimo da u Svedskoj studenti nemaju besplatne karte i kod njih je pokaz cca 300kn, nemaju menze pa im sve ispada skuplje. Ali njih zato spasavaju doprinosi koje dobiju od drzave (ne sjecam se vise iznosa ali nije malen (barem u nasim ocima)) i tako si podmire. E, da kod nas ima malo vise stipendija i koje su recimo realno podjeljene, to bi bila druga prica.
Ali opcenito, politika ZET-a je uzasna bila i sad se moraju nekako skrpati a sad smo mi ti koji ih moramo "spasiti" od njihove lose i veoma glupe politike.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 0:33 sri, 20. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U Rijeci je mjesecna karta za Autotrolej, za 1. zonu 134 kune. Prva zona je dovoljna ako netko studira na podrucju Rijeke, ali ako ide na Hoteljersko turisticki, onda je to, ako se ne varam, 3. zona pa kosta 229 kuna. Iste cijene su i za srednjoskolce. Ja se slazem da nemora biti besplatno. Dapace, i ja sam prvih par godina placao nekakvih 300-400 kn godisnju kartu u Zagrebu, u ne vidim nista sporno u tome, mala cijena a moze se covjek voziti 12 mjeseci... Nemora biti besplatno, jedino o cemu mozemo pricati je da li ove danasnje cijene su zaista opravdane i tko ih zaista moze placati. Cijena karte za placanje mobitelom u ZETu je 10kn+poruka. To mi djeluje jako puno,s obzirom da je obicna kartica 8 kn. Cime opravdavaju razliku, ne znam. A mislim da je i ovih 8 previse...
U Rijeci je mjesecna karta za Autotrolej, za 1. zonu 134 kune. Prva zona je dovoljna ako netko studira na podrucju Rijeke, ali ako ide na Hoteljersko turisticki, onda je to, ako se ne varam, 3. zona pa kosta 229 kuna. Iste cijene su i za srednjoskolce. Ja se slazem da nemora biti besplatno. Dapace, i ja sam prvih par godina placao nekakvih 300-400 kn godisnju kartu u Zagrebu, u ne vidim nista sporno u tome, mala cijena a moze se covjek voziti 12 mjeseci... Nemora biti besplatno, jedino o cemu mozemo pricati je da li ove danasnje cijene su zaista opravdane i tko ih zaista moze placati. Cijena karte za placanje mobitelom u ZETu je 10kn+poruka. To mi djeluje jako puno,s obzirom da je obicna kartica 8 kn. Cime opravdavaju razliku, ne znam. A mislim da je i ovih 8 previse...



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 8:18 sri, 20. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da ljudi shvacaju (besplatni) javni prijevoz kao da ga moraju imat. Slicno kao i obrazovanje.

Pomogne im(nam) se i umjesto da kazemo hvala lijepa za to mi kvocamo da kako to da nam ne daju vise. Uvijek je lose pomagat, nikad ne zavrsi dobro.

I onda picamo o preskupoj drzavi i smamnjenju njene potrosnje a nitko se ne bi odrekao nicega jer to MORA imat.

Nebrojeno puta u tramvaju/busu ako se nekog ulovi bez karte kaze "Nemam love", a s druge strane misli da je ok da ga netko vozi a da on ne treba nista platit. Sigurno ne bi pristao da svaki ponedjeljak radi besplatno :?
Mislim da ljudi shvacaju (besplatni) javni prijevoz kao da ga moraju imat. Slicno kao i obrazovanje.

Pomogne im(nam) se i umjesto da kazemo hvala lijepa za to mi kvocamo da kako to da nam ne daju vise. Uvijek je lose pomagat, nikad ne zavrsi dobro.

I onda picamo o preskupoj drzavi i smamnjenju njene potrosnje a nitko se ne bi odrekao nicega jer to MORA imat.

Nebrojeno puta u tramvaju/busu ako se nekog ulovi bez karte kaze "Nemam love", a s druge strane misli da je ok da ga netko vozi a da on ne treba nista platit. Sigurno ne bi pristao da svaki ponedjeljak radi besplatno Confused



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 2 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan