Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gubitak prava na studiranje (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 11:03 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideš!!!

VIP jesi li ti osobno bio kod prof Vukovića ili ti je netko prenio tu informaciju?

Naime, nadam se da se igrom pokvarenog telefona prenijela kriva info. :mrgreen:
Ideš!!!

VIP jesi li ti osobno bio kod prof Vukovića ili ti je netko prenio tu informaciju?

Naime, nadam se da se igrom pokvarenog telefona prenijela kriva info. Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:50 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Navodno je PMF-ova interpretacija da se brojac ne resetira. MO se do sada ponasao kao da se resetira. Inace bi neki vec davno izgubili status studenta.

PMF ljudima koji izgube studentski status ipak dozvoljava zavrsavanje studija, uz placanje svakog ispita i diplomskog. Ne znam kako bi se to kod nas provodilo buduci da nemamo ispitnih rokova. Osim novca problem je gubitak studentskih prava, najvaznije zdravstvenog.
Navodno je PMF-ova interpretacija da se brojac ne resetira. MO se do sada ponasao kao da se resetira. Inace bi neki vec davno izgubili status studenta.

PMF ljudima koji izgube studentski status ipak dozvoljava zavrsavanje studija, uz placanje svakog ispita i diplomskog. Ne znam kako bi se to kod nas provodilo buduci da nemamo ispitnih rokova. Osim novca problem je gubitak studentskih prava, najvaznije zdravstvenog.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:01 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zdravstveno nije problem. Objasnila je Nesi negdje (mislim da se moze bez prijave na Zavod, ako se covjek sam javi u roku od max. mjesec dana od gubitka studentskih prava).

Znas li sto "kaci" nase studente? PMFovski reset ili MOovski ne-reset?
Zdravstveno nije problem. Objasnila je Nesi negdje (mislim da se moze bez prijave na Zavod, ako se covjek sam javi u roku od max. mjesec dana od gubitka studentskih prava).

Znas li sto "kaci" nase studente? PMFovski reset ili MOovski ne-reset?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 22:09 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osobno sam bila, jer sam u situaciji da mi je ovo 6.godina studija...
Osobno sam bila, jer sam u situaciji da mi je ovo 6.godina studija...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 23:34 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

auuuuuuuuuu, bit će belaja! :mrgreen:
auuuuuuuuuu, bit će belaja! Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 1:34 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

To stvarno nema smisla! Pa od početka studiranja nam je govoreno kako je nastavnički smjer zaseban studij! :evil:
To stvarno nema smisla! Pa od početka studiranja nam je govoreno kako je nastavnički smjer zaseban studij! Evil or Very Mad



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 11:59 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

VIP, koje su implikacije sada tj kako s nama kojima je šestica pogođena ili premašena jesi li s prof Vukovićem razgovarala kako dalje?

Npr. dali možemo završiti studij u roku od dva mjeseca i slično? :mrgreen:

Te zaozbiljno, dali će sada financijski teret biti veći?

Napiši transkripte Bijeničkih razgovora pa da objavimo na Indexu. :mrgreen:
VIP, koje su implikacije sada tj kako s nama kojima je šestica pogođena ili premašena jesi li s prof Vukovićem razgovarala kako dalje?

Npr. dali možemo završiti studij u roku od dva mjeseca i slično? Mr. Green

Te zaozbiljno, dali će sada financijski teret biti veći?

Napiši transkripte Bijeničkih razgovora pa da objavimo na Indexu. Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:33 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Znas li sto "kaci" nase studente? PMFovski reset ili MOovski ne-reset?[/quote]

Valjda obrnuto :? Vjerojatno to ovaj cas nitko ne zna 100%. Oko ovog bi se trebalo pokusati suprotstaviti PMF-u jer ce se kod nas tesko provesti zavrsavanje studija ljudima koji izgube status studenta. Ne znam po kojoj bi tarifi placali upis kolegija, sto je jedini nacin da ih poloze.

S druge strane neki ce sigurno izvisiti jer je ovo 6. godina od kad se izvode preddiplomski. Sumnjam da su bas svi iz generacije 05/06 zavrsili ili odustali.
vsego (napisa):
Znas li sto "kaci" nase studente? PMFovski reset ili MOovski ne-reset?


Valjda obrnuto Confused Vjerojatno to ovaj cas nitko ne zna 100%. Oko ovog bi se trebalo pokusati suprotstaviti PMF-u jer ce se kod nas tesko provesti zavrsavanje studija ljudima koji izgube status studenta. Ne znam po kojoj bi tarifi placali upis kolegija, sto je jedini nacin da ih poloze.

S druge strane neki ce sigurno izvisiti jer je ovo 6. godina od kad se izvode preddiplomski. Sumnjam da su bas svi iz generacije 05/06 zavrsili ili odustali.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:51 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto se nebi i bolonjcima moglo napraviti da plaćaju izlazak na ispit cca 300kn kako je starim studentima? Zbog kolokvija i zadaća, ili?

Iako meni nije jasno ni kako će to za stare studente provest - jel će postojat neki rokovi, il će se rok raspisat nakon što se uplati il kaj?
Zašto se nebi i bolonjcima moglo napraviti da plaćaju izlazak na ispit cca 300kn kako je starim studentima? Zbog kolokvija i zadaća, ili?

Iako meni nije jasno ni kako će to za stare studente provest - jel će postojat neki rokovi, il će se rok raspisat nakon što se uplati il kaj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 22:08 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je doslo vrijeme da mi jasno kazemo koliko se puta moze upisati isti kolegij, koliko se dugo moze studirat i na kojem studiju . . .

Prvo, ljudi ce se ozbiljnije pripremati. :!:

Drugo, ako na vrijeme ljudima kazemo da nisu za nas studij
oni jos imaju priliku da upisu neki drugi studij i prenesu
odredjenu kolicinu kolegija. :idea:

Trece, kad gledas studenta 100 godina i ako je dovoljno dosadan
na kraju ces ga iz samilosti pustiti, pogotovo ako je na nekoj
visoj godini ili je u medjuvremenu dao puno cesto manje bitnih kolegija. :(

Na kraju, imamo previse studenata i preoptereceni smo i MZOS :evil: ne pokazuje nikakav obzir prema tome, te zasto bi se igrali socijalne ustanove na stetu zaposlenika.

[quote="krcko"]
PMF ljudima koji izgube studentski status ipak dozvoljava zavrsavanje studija, uz placanje svakog ispita i diplomskog. [/quote]

Ima i PMF dobrih stvari i mislim da bi ovaj princip trebalo uvesti [b]svim starim studentima[/b]. Cuvajuci rokove za stare studente,
vise puta sam se uvjerio, da su studenti koristili svoje pravo na 3 izlaska neozbiljno i na nasu stetu. Primjerice student ne bi odjavio rok i opce se ne bi pojavio ili bi se pojavio i samo pokupio rok, ili bi pisao 30-60 minuta pa predao. :roll: Ovo je bila masovna pojava, stekao sam dojam da je od 40 izaslih njih mozda 10 ozbiljno se pripremilo.

Najbolji mi je bio primjerak studentice koja je prijavila 3 ispita (istovremeno), bila je jedina na roku koja ih je pisala, i sva 3 je pala. Dakle, troje ljudi je uzalud sastavilo rok i moralo gubiti vrijeme citajuci sto je osoba napisala, a od kad je pocela bilo je jasno kako ce to zavrsiti.

Kad se placa, ljudi nece tako neozbiljno postupati, idem treninga radi. 8)
Mislim da je doslo vrijeme da mi jasno kazemo koliko se puta moze upisati isti kolegij, koliko se dugo moze studirat i na kojem studiju . . .

Prvo, ljudi ce se ozbiljnije pripremati. Exclamation

Drugo, ako na vrijeme ljudima kazemo da nisu za nas studij
oni jos imaju priliku da upisu neki drugi studij i prenesu
odredjenu kolicinu kolegija. Idea

Trece, kad gledas studenta 100 godina i ako je dovoljno dosadan
na kraju ces ga iz samilosti pustiti, pogotovo ako je na nekoj
visoj godini ili je u medjuvremenu dao puno cesto manje bitnih kolegija. Sad

Na kraju, imamo previse studenata i preoptereceni smo i MZOS Evil or Very Mad ne pokazuje nikakav obzir prema tome, te zasto bi se igrali socijalne ustanove na stetu zaposlenika.

krcko (napisa):

PMF ljudima koji izgube studentski status ipak dozvoljava zavrsavanje studija, uz placanje svakog ispita i diplomskog.


Ima i PMF dobrih stvari i mislim da bi ovaj princip trebalo uvesti svim starim studentima. Cuvajuci rokove za stare studente,
vise puta sam se uvjerio, da su studenti koristili svoje pravo na 3 izlaska neozbiljno i na nasu stetu. Primjerice student ne bi odjavio rok i opce se ne bi pojavio ili bi se pojavio i samo pokupio rok, ili bi pisao 30-60 minuta pa predao. Rolling Eyes Ovo je bila masovna pojava, stekao sam dojam da je od 40 izaslih njih mozda 10 ozbiljno se pripremilo.

Najbolji mi je bio primjerak studentice koja je prijavila 3 ispita (istovremeno), bila je jedina na roku koja ih je pisala, i sva 3 je pala. Dakle, troje ljudi je uzalud sastavilo rok i moralo gubiti vrijeme citajuci sto je osoba napisala, a od kad je pocela bilo je jasno kako ce to zavrsiti.

Kad se placa, ljudi nece tako neozbiljno postupati, idem treninga radi. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:16 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]Drugo, ako na vrijeme ljudima kazemo da nisu za nas studij oni jos imaju priliku da upisu neki drugi studij i prenesu odredjenu kolicinu kolegija. :idea: [/quote]

Reci nekome nakon 6 godina da to nije studij za njega [b]nije[/b] na vrijeme. Vjerojatno je tada vec blizu kraja i nije OK izbaciti ga. Jedino razumno ogranicenje (od vazecih) je ono o 35 ECTS-a u dvije godine. Nazalost toga se svih ovih godina nismo drzali nego smo dozvoljavali prijelaz na drugi studij.

Cini se da broj upisa istog kolegija za sada ostaje [latex]\infty[/latex], iako ni to nije u skladu s PMF-om. Razlika je u tome sto dva upisa na PMF-u znaci 8 izlaza na ispit, a kod nas samo 2 izlaza.

[quote="Tvrtko"]Na kraju, imamo previse studenata i preoptereceni smo i MZOS :evil: ne pokazuje nikakav obzir prema tome, te zasto bi se igrali socijalne ustanove na stetu zaposlenika.[/quote]

Socijalnu ustanovu glumimo s kvotama. Kad nekoga upises, ne mozes se prema njemu ponasati kao da ga prvi puta vidis.

[quote="Tvrtko"]Cuvajuci rokove za stare studente,
vise puta sam se uvjerio, da su studenti koristili svoje pravo na 3 izlaska neozbiljno i na nasu stetu...[/quote]

Stari studenti su non-issue. Dok mogu diplomirati treba pojednostavniti pravila i olaksati im administrativnu stranu polaganja ispita sto je vise moguce. U ne tako dalekoj buducnosti ukinut cemo ispite, ugasiti stare studije i to ce biti kraj price.
Tvrtko (napisa):
Drugo, ako na vrijeme ljudima kazemo da nisu za nas studij oni jos imaju priliku da upisu neki drugi studij i prenesu odredjenu kolicinu kolegija. Idea


Reci nekome nakon 6 godina da to nije studij za njega nije na vrijeme. Vjerojatno je tada vec blizu kraja i nije OK izbaciti ga. Jedino razumno ogranicenje (od vazecih) je ono o 35 ECTS-a u dvije godine. Nazalost toga se svih ovih godina nismo drzali nego smo dozvoljavali prijelaz na drugi studij.

Cini se da broj upisa istog kolegija za sada ostaje , iako ni to nije u skladu s PMF-om. Razlika je u tome sto dva upisa na PMF-u znaci 8 izlaza na ispit, a kod nas samo 2 izlaza.

Tvrtko (napisa):
Na kraju, imamo previse studenata i preoptereceni smo i MZOS Evil or Very Mad ne pokazuje nikakav obzir prema tome, te zasto bi se igrali socijalne ustanove na stetu zaposlenika.


Socijalnu ustanovu glumimo s kvotama. Kad nekoga upises, ne mozes se prema njemu ponasati kao da ga prvi puta vidis.

Tvrtko (napisa):
Cuvajuci rokove za stare studente,
vise puta sam se uvjerio, da su studenti koristili svoje pravo na 3 izlaska neozbiljno i na nasu stetu...


Stari studenti su non-issue. Dok mogu diplomirati treba pojednostavniti pravila i olaksati im administrativnu stranu polaganja ispita sto je vise moguce. U ne tako dalekoj buducnosti ukinut cemo ispite, ugasiti stare studije i to ce biti kraj price.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 17:48 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]

Reci nekome nakon 6 godina da to nije studij za njega [b]nije[/b] na vrijeme. [/quote]

Slazem se.
[quote="krcko"]
Cini se da broj upisa istog kolegija za sada ostaje [latex]\infty[/latex], iako ni to nije u skladu s PMF-om. Razlika je u tome sto dva upisa na PMF-u znaci 8 izlaza na ispit, a kod nas samo 2 izlaza.[/quote]

Mislim da bi tu trebalo pristupiti modificirano.
Ako netko nije u stanju dati kolegije na prvoj godini u dva pokusaja, onda mu treba poruciti da studij nije za njega, neka proba negdje drugdje.
Sto se visih godina tice, tu se moze dat i veci broj pokusaja.



[quote="krcko"] Kad nekoga upises, ne mozes se prema njemu ponasati kao da ga prvi puta vidis.[/quote]

Reci to zn. novacima koji zbog nastavnog opterecenja i preopterecenosti
mentora nece stici doktorirati na vrijeme. :cry: Sto je s njihovih 6 godina potrosenih na studij?

Sve ovisi mozemo li mi pokriti broj studenata koje imamo, ako ne mozemo i MZOS nije briga, zasto bi nas bilo? Jedino ako studentima
mozemo naplatiti, tako da mozemo posteno platiti honorarce i
rasteretimo se.


[quote="krcko"]Stari studenti su non-issue. Dok mogu diplomirati treba pojednostavniti pravila i olaksati im administrativnu stranu polaganja ispita sto je vise moguce. U ne tako dalekoj buducnosti ukinut cemo ispite, ugasiti stare studije i to ce biti kraj price.[/quote]
Issue je u tome sto organizacija ovog sustava ipak trazi neciji rad,
koji se trenutno nikako ne vrednuje. Asistentima je ovo cisti gubitak vremena, a k tome imaju puno nastavno opterecenje i nemaju vremena na pretek.

U principu [b]bi se mogao sa svime sto kazes sloziti[/b], ali u drugim okolnostima. U ovim okolnostima, [b]ne[/b].
krcko (napisa):


Reci nekome nakon 6 godina da to nije studij za njega nije na vrijeme.


Slazem se.
krcko (napisa):

Cini se da broj upisa istog kolegija za sada ostaje , iako ni to nije u skladu s PMF-om. Razlika je u tome sto dva upisa na PMF-u znaci 8 izlaza na ispit, a kod nas samo 2 izlaza.


Mislim da bi tu trebalo pristupiti modificirano.
Ako netko nije u stanju dati kolegije na prvoj godini u dva pokusaja, onda mu treba poruciti da studij nije za njega, neka proba negdje drugdje.
Sto se visih godina tice, tu se moze dat i veci broj pokusaja.



krcko (napisa):
Kad nekoga upises, ne mozes se prema njemu ponasati kao da ga prvi puta vidis.


Reci to zn. novacima koji zbog nastavnog opterecenja i preopterecenosti
mentora nece stici doktorirati na vrijeme. Crying or Very sad Sto je s njihovih 6 godina potrosenih na studij?

Sve ovisi mozemo li mi pokriti broj studenata koje imamo, ako ne mozemo i MZOS nije briga, zasto bi nas bilo? Jedino ako studentima
mozemo naplatiti, tako da mozemo posteno platiti honorarce i
rasteretimo se.


krcko (napisa):
Stari studenti su non-issue. Dok mogu diplomirati treba pojednostavniti pravila i olaksati im administrativnu stranu polaganja ispita sto je vise moguce. U ne tako dalekoj buducnosti ukinut cemo ispite, ugasiti stare studije i to ce biti kraj price.

Issue je u tome sto organizacija ovog sustava ipak trazi neciji rad,
koji se trenutno nikako ne vrednuje. Asistentima je ovo cisti gubitak vremena, a k tome imaju puno nastavno opterecenje i nemaju vremena na pretek.

U principu bi se mogao sa svime sto kazes sloziti, ali u drugim okolnostima. U ovim okolnostima, ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 18:43 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako te tjesi ima i onih kojima je gore :(

Ne znam jesi u toku ali novi pravilnik o asistentima stupa na snagu
Ako te tjesi ima i onih kojima je gore Sad

Ne znam jesi u toku ali novi pravilnik o asistentima stupa na snagu



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mlijeko555
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 03. 2010. (13:45:56)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 3 - 9

PostPostano: 15:05 pon, 2. 5. 2011    Naslov: hm Citirajte i odgovorite

Jedino što se prihvatilo od ostalih faksova jest taj rok studiranja, a o rokovima tj 8 puta izlaženja na ispit nitko ne govori!!! TO BI IONAKO TRAJALO KOD NAS 8 GODINA!!!
Jedino što se prihvatilo od ostalih faksova jest taj rok studiranja, a o rokovima tj 8 puta izlaženja na ispit nitko ne govori!!! TO BI IONAKO TRAJALO KOD NAS 8 GODINA!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:47 pon, 2. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@mlijeko555: nazalost ogranicenje je na broj upisa kolegija, a ne na broj polaganja. To sto ga sada nitko ne spominje ne znaci da se uskoro nece sjetiti pogledati u pravilnike i statute.

[quote="Tvrtko"]Sve ovisi mozemo li mi pokriti broj studenata koje imamo, ako ne mozemo i MZOS nije briga, zasto bi nas bilo?[/quote]

Previse studenata imamo zbog dva razloga: 1. prevelike kvote 2. studenti s <35 ECTS-a ne ispadaju, nego se prebacuju na druge studije. Ni za jedno ni za drugo nije krivo Ministarstvo, Sveuciliste i PMF, nego smo si sami krivi.

@nana: moze malo vise inf o novom pravilniku?
@mlijeko555: nazalost ogranicenje je na broj upisa kolegija, a ne na broj polaganja. To sto ga sada nitko ne spominje ne znaci da se uskoro nece sjetiti pogledati u pravilnike i statute.

Tvrtko (napisa):
Sve ovisi mozemo li mi pokriti broj studenata koje imamo, ako ne mozemo i MZOS nije briga, zasto bi nas bilo?


Previse studenata imamo zbog dva razloga: 1. prevelike kvote 2. studenti s <35 ECTS-a ne ispadaju, nego se prebacuju na druge studije. Ni za jedno ni za drugo nije krivo Ministarstvo, Sveuciliste i PMF, nego smo si sami krivi.

@nana: moze malo vise inf o novom pravilniku?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 4:26 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Previse studenata imamo zbog dva razloga: 1. prevelike kvote 2. studenti s <35 ECTS-a ne ispadaju, nego se prebacuju na druge studije. Ni za jedno ni za drugo nije krivo Ministarstvo, Sveuciliste i PMF, nego smo si sami krivi.
[/quote]

Dobro, malo sam pretjerao u grijehu MZOS-a, ali nije da ono nije poticalo ovakvo stanje. Oni zele sto vise studenata i diploma, pritom studenskoj prehrani ne dizu cijene, ali sve manje novaka odobravaju.

Vjeruj, kad bi nad studentima koji studiraju 6 godina, proveo ispit koliko toga su naucili, za mnoge bi ustanovio da ne znaju ni najosnovnije stvari, tipa sto su disjunktni skupovi ili kako se sumira geometrijski red (moja iskustva) i takvih bi se trebalo rijesiti. 8)

Nana, kad ti ponude vecu placu nesto obicno traze za nju. :wink:
Ekonomski fakulteti su poznati po svojim "dodacima" na placu.
Ne vjerujem da ce se pravilnik donositi prije zakona koji su u proceduri,
a ako se usvoje, onda ce se i mijenjat i statuti sveucilista, pa se mozda rijese i ovi problemi, makar ne vjerujem.
krcko (napisa):

Previse studenata imamo zbog dva razloga: 1. prevelike kvote 2. studenti s <35 ECTS-a ne ispadaju, nego se prebacuju na druge studije. Ni za jedno ni za drugo nije krivo Ministarstvo, Sveuciliste i PMF, nego smo si sami krivi.


Dobro, malo sam pretjerao u grijehu MZOS-a, ali nije da ono nije poticalo ovakvo stanje. Oni zele sto vise studenata i diploma, pritom studenskoj prehrani ne dizu cijene, ali sve manje novaka odobravaju.

Vjeruj, kad bi nad studentima koji studiraju 6 godina, proveo ispit koliko toga su naucili, za mnoge bi ustanovio da ne znaju ni najosnovnije stvari, tipa sto su disjunktni skupovi ili kako se sumira geometrijski red (moja iskustva) i takvih bi se trebalo rijesiti. Cool

Nana, kad ti ponude vecu placu nesto obicno traze za nju. Wink
Ekonomski fakulteti su poznati po svojim "dodacima" na placu.
Ne vjerujem da ce se pravilnik donositi prije zakona koji su u proceduri,
a ako se usvoje, onda ce se i mijenjat i statuti sveucilista, pa se mozda rijese i ovi problemi, makar ne vjerujem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
eustahije
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 06. 2010. (13:34:36)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:10 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da ova tema lagano odlazi u drugom smjeru.

Mene zanima slijedeće. Upisani akademske godine 05/06 su upisivani po kojem pravilniku i statutu od tada Matematičkog odjela ili prema PMF-ovom?

Jer kad smo se tada oslanjali na statut PMF-a i njihovo tumačenje statuta rečeno je da MO ima svoja pravila i svoj statut sad odjednom okrenuta ploča?

Mislim da se treba držati onog tumačenja po kojem si upisan, a ne stalno izmjenjivati u hodu pravila.
Vidim da ova tema lagano odlazi u drugom smjeru.

Mene zanima slijedeće. Upisani akademske godine 05/06 su upisivani po kojem pravilniku i statutu od tada Matematičkog odjela ili prema PMF-ovom?

Jer kad smo se tada oslanjali na statut PMF-a i njihovo tumačenje statuta rečeno je da MO ima svoja pravila i svoj statut sad odjednom okrenuta ploča?

Mislim da se treba držati onog tumačenja po kojem si upisan, a ne stalno izmjenjivati u hodu pravila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:16 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Taj pravilnik je na razini Sveucilista (dao sam link), pa prouci sto pise o prijelaznim odredbama (clanak 59). Na nama je da to provodimo, a ti mozes na visim instancama (Sveuciliste) prigovarati ako mislis da to nije u redu.

2. PMF-MO je od pocetka ove akademske godine integriran u PMF i sada nas se njihovi (tj. nasi) propisi ticu (no to za ovu temu, IMO, nije bitno).
1. Taj pravilnik je na razini Sveucilista (dao sam link), pa prouci sto pise o prijelaznim odredbama (clanak 59). Na nama je da to provodimo, a ti mozes na visim instancama (Sveuciliste) prigovarati ako mislis da to nije u redu.

2. PMF-MO je od pocetka ove akademske godine integriran u PMF i sada nas se njihovi (tj. nasi) propisi ticu (no to za ovu temu, IMO, nije bitno).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eustahije
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 06. 2010. (13:34:36)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:04 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi cilj prigovarati i traziti "pravdu" vec zelim znati cemu se mogu dalje nadati jer kad sam prosle godine mijenjao studij bilo je receno da se brojac resetira, a sad koliko vidim po posticima da se promjenom studija brojac ipak ne resetira.
Nije mi cilj prigovarati i traziti "pravdu" vec zelim znati cemu se mogu dalje nadati jer kad sam prosle godine mijenjao studij bilo je receno da se brojac resetira, a sad koliko vidim po posticima da se promjenom studija brojac ipak ne resetira.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 13:30 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Tvrtko: Nije to bas tako jednostavno kako se cini :)

@krcko: Mislim na ove linkove

[url=http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=11101&sec=1933]link1[/url]
[url=http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=140296&keepThis=true&TB_iframe=true&height=600&width=800]link2[/url]
[url=http://www.vjesnik.com/Article.aspx?ID=79023DA0-E080-48B5-A6B1-B07A9627A0FD]link3[/url]
@ Tvrtko: Nije to bas tako jednostavno kako se cini Smile

@krcko: Mislim na ove linkove

link1
link2
link3



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 3 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan