Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem s kompom

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 1:36 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Problem s kompom Citirajte i odgovorite

Evo imam problema s mojim najdrazim laptopom. Prije jedno 2 mjeseca, uvijek dok bi gledao film na kompu, on bi poceo stekati tako da prvo slika se zamrzava i odmrzava svakih 10 sec, dok zvuk nastavlja normalno, pa film izgleda kao neki slide show. Uz to pocne sve zivo stekati i raditi tako sporo kao da mi komp radi na ugljen. Treba mi 30 sec da otvorim folder, zatvorim BSPlayer preko kojeg gledam filmove, 2-3 godine da otvorim mozillu. Restartanje kompa ne bi nicemu sluzilo, posto bi stekao i nakon ponovnog pokretanja. A svo to stekanje uvijek prestane cca 5-10 minuta nakon sto pocne stekati. I sve normalno radi dok ne krenem gledati neki film. Pokusao sam gledati preko nekog drugog programa, tipa VCL media player, Windows media, Divx i sto god ali uvijek nakon 2-3 min gledanja filma to pocne opet. I zacudo, vec 2 mjeseca mi se nista od toga nije dogadjalo, no evo danas je opet pocelo sve po starom. NOD32 ne nalazi nista.

Help please!

Edit: Takodjer ni na youtubeu ne mogu gledati nikakve vide-e. NOD32 sam propustio jedno 3-4 puta i nista... O_o...takodjer sam iz ocaja probao uninstall drivere za video, no to nije pomoglo.. :S

Edit_02: Kad upalim PC jedno 10 min mi je CPU usage na 100% pa se cini kao da komp radi na ugljen..pa se nakon nekog vremena skulira.. Moram se pohvaliti da ga cak nisam ni razbio koliko sam ljut... 8)
Evo imam problema s mojim najdrazim laptopom. Prije jedno 2 mjeseca, uvijek dok bi gledao film na kompu, on bi poceo stekati tako da prvo slika se zamrzava i odmrzava svakih 10 sec, dok zvuk nastavlja normalno, pa film izgleda kao neki slide show. Uz to pocne sve zivo stekati i raditi tako sporo kao da mi komp radi na ugljen. Treba mi 30 sec da otvorim folder, zatvorim BSPlayer preko kojeg gledam filmove, 2-3 godine da otvorim mozillu. Restartanje kompa ne bi nicemu sluzilo, posto bi stekao i nakon ponovnog pokretanja. A svo to stekanje uvijek prestane cca 5-10 minuta nakon sto pocne stekati. I sve normalno radi dok ne krenem gledati neki film. Pokusao sam gledati preko nekog drugog programa, tipa VCL media player, Windows media, Divx i sto god ali uvijek nakon 2-3 min gledanja filma to pocne opet. I zacudo, vec 2 mjeseca mi se nista od toga nije dogadjalo, no evo danas je opet pocelo sve po starom. NOD32 ne nalazi nista.

Help please!

Edit: Takodjer ni na youtubeu ne mogu gledati nikakve vide-e. NOD32 sam propustio jedno 3-4 puta i nista... O_o...takodjer sam iz ocaja probao uninstall drivere za video, no to nije pomoglo.. :S

Edit_02: Kad upalim PC jedno 10 min mi je CPU usage na 100% pa se cini kao da komp radi na ugljen..pa se nakon nekog vremena skulira.. Moram se pohvaliti da ga cak nisam ni razbio koliko sam ljut... Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:37 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Običaj je napisati koji OS koristiš, koji procesor teraš (i ostale specifikacije) i uopće o kojem laptopu se radi jer dok ti znaš koji ti je laptop najdraži, ostali ne znaju. ;)

Meni zvuči kao da ti se procesor pregrijava pa se zbog visoke temperature uspori kako se ne bi spržio. Kada ti se to počne događati, provjeri koliko je donja ploča laptopa zagrijana.

Ako primijetiš da je visoka temperatura, pogledaj da nečime nisi zaustavio protok zraka kroz laptop i probaj ga postaviti na nekakve improvizirane nogice tako da bude centimetar, dva (ili više) iznad podloge.
Običaj je napisati koji OS koristiš, koji procesor teraš (i ostale specifikacije) i uopće o kojem laptopu se radi jer dok ti znaš koji ti je laptop najdraži, ostali ne znaju. Wink

Meni zvuči kao da ti se procesor pregrijava pa se zbog visoke temperature uspori kako se ne bi spržio. Kada ti se to počne događati, provjeri koliko je donja ploča laptopa zagrijana.

Ako primijetiš da je visoka temperatura, pogledaj da nečime nisi zaustavio protok zraka kroz laptop i probaj ga postaviti na nekakve improvizirane nogice tako da bude centimetar, dva (ili više) iznad podloge.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 10:54 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ocito je da ima Windowse :D

Pokreni Task Manager pa pogledaj sto ti steka odma na pocetku. I jesi ocistio ventilator i ulaz do ventilatora do sad ? moze biti da ti se tamo nakupilo dosta prasine pa ti je i hladenje otezano.
I nadi si neki program koji ti mjeri temperaturu racunala. Sam program ti nemogu predloziti jer sam prije 2 godine koristio neki ali se vise ne sjecam ali ima sigurno zgodnih.
Ocito je da ima Windowse Very Happy

Pokreni Task Manager pa pogledaj sto ti steka odma na pocetku. I jesi ocistio ventilator i ulaz do ventilatora do sad ? moze biti da ti se tamo nakupilo dosta prasine pa ti je i hladenje otezano.
I nadi si neki program koji ti mjeri temperaturu racunala. Sam program ti nemogu predloziti jer sam prije 2 godine koristio neki ali se vise ne sjecam ali ima sigurno zgodnih.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 19:33 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Speedfan je djabe i mozes po potrebi (i mogucnostima) mjenjati brzinu vrtnje ventilatora.
Speedfan je djabe i mozes po potrebi (i mogucnostima) mjenjati brzinu vrtnje ventilatora.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zvone83
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2010. (09:09:34)
Postovi: (5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 9:43 pon, 2. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam imao te iste probleme dok sam bio na Visti - slika bi se zaustavila, zvuk bi išao dalje - koristio sam GOM player! Otkako sam prešao na 7icu nemam tih problema! :wink:
Ja sam imao te iste probleme dok sam bio na Visti - slika bi se zaustavila, zvuk bi išao dalje - koristio sam GOM player! Otkako sam prešao na 7icu nemam tih problema! Wink



_________________
www.bhc-zagreb.hr
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 10:34 pon, 2. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo napravi reinstall i miran si.
Samo napravi reinstall i miran si.



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 22:43 pon, 2. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala svima na pomoci. :)

Cini se da je problem bio u pregrijavanju procesora kao sto su goranm i ante rekli.
Hvala svima na pomoci. Smile

Cini se da je problem bio u pregrijavanju procesora kao sto su goranm i ante rekli.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan