Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

*.hr domene

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:52 čet, 24. 3. 2011    Naslov: *.hr domene Citirajte i odgovorite

Pozdrav

Lagano je u nastanku Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID, i kao sredstvo informiranja će nam biti potreban, naravno, i web prostor. Molim vas, kako sam noob što se web-svega tiče, da mi date nekakve savjete. Stranica neće biti nekakvo "masno đubre", već će, kao i u svim udrugama slične vrste služiti za promociju Udruge, informiranje javnosti i njenih članova o djelovanju na područjima od interesa za slabovidne osobe.
U biti ne znam što očekujem da mi kažete, ali svi savjeti će dobro doći.

Hvala
Pozdrav

Lagano je u nastanku Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID, i kao sredstvo informiranja će nam biti potreban, naravno, i web prostor. Molim vas, kako sam noob što se web-svega tiče, da mi date nekakve savjete. Stranica neće biti nekakvo "masno đubre", već će, kao i u svim udrugama slične vrste služiti za promociju Udruge, informiranje javnosti i njenih članova o djelovanju na područjima od interesa za slabovidne osobe.
U biti ne znam što očekujem da mi kažete, ali svi savjeti će dobro doći.

Hvala



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 20:30 čet, 24. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ak trazis hosting, javi se na PM. Ak trazis nekog za izradu web-a, javi se na PM. R1 račun dostupan od ovog ljeta :D

Najbolje je naci najjeftiniji moguci hosting (dovoljno ti je 100mb) a web stranicu sam napravis. Ak nista drugo, imas besplatnih template-a po netu.
Nakon kaj se udruga ogrebe za kakvu lovu (bilo od donacija, zaklada ili clanarina) nadjes nekog da ti napravi kvalitetan web da to lici na nekaj.
Ak trazis hosting, javi se na PM. Ak trazis nekog za izradu web-a, javi se na PM. R1 račun dostupan od ovog ljeta Very Happy

Najbolje je naci najjeftiniji moguci hosting (dovoljno ti je 100mb) a web stranicu sam napravis. Ak nista drugo, imas besplatnih template-a po netu.
Nakon kaj se udruga ogrebe za kakvu lovu (bilo od donacija, zaklada ili clanarina) nadjes nekog da ti napravi kvalitetan web da to lici na nekaj.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:30 pet, 25. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Najbolje je naci najjeftiniji moguci hosting (dovoljno ti je 100mb)[/quote]

Ne u Hrvatskoj kupovati hosting. To se uzme vani, a neograniceni prostor i bandwidth spadaju u normalnu ponudu i kod manjih paketa.

Ionako vecina nasih providera samo preprodaje uslugu negdje vani... pa je bolje direktno, bez posrednika (jeftinije je, a i eventualni problemi se brze rjesavaju).

Sto se sitea tice, nekakav free CMS, mada je zdravo uzeti nekog profesionalca da to složi i barem prilagodi neki template (ako se ne zeli platiti full-blown izrada).
Swerz (napisa):
Najbolje je naci najjeftiniji moguci hosting (dovoljno ti je 100mb)


Ne u Hrvatskoj kupovati hosting. To se uzme vani, a neograniceni prostor i bandwidth spadaju u normalnu ponudu i kod manjih paketa.

Ionako vecina nasih providera samo preprodaje uslugu negdje vani... pa je bolje direktno, bez posrednika (jeftinije je, a i eventualni problemi se brze rjesavaju).

Sto se sitea tice, nekakav free CMS, mada je zdravo uzeti nekog profesionalca da to složi i barem prilagodi neki template (ako se ne zeli platiti full-blown izrada).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 23:51 pon, 2. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlučih se poći za CARNet :)
Kod njih udruge dobivaju besplatnu domenu, nekih 50-ak mega početnog prostora, al po potrebi se to poveća. Kolko sam ih skužio nema nekih prevelkih ograničenja. Dobro, ne dobiješ mail-ove, al neka, sve se to može dogovorit. Sam ću ju održavat, to ono, da se malo treniram u XHTML+CSS, a kasnije ako bude bilo potrebe, i php. Napravio sam neku poprilično jednostavnu stranicu, al bitno da je svrsishodna i pregledna, na to sam prvenstveno ciljo. A i nema tu potrebe za nekim komplikacijama.
Odlučih se poći za CARNet Smile
Kod njih udruge dobivaju besplatnu domenu, nekih 50-ak mega početnog prostora, al po potrebi se to poveća. Kolko sam ih skužio nema nekih prevelkih ograničenja. Dobro, ne dobiješ mail-ove, al neka, sve se to može dogovorit. Sam ću ju održavat, to ono, da se malo treniram u XHTML+CSS, a kasnije ako bude bilo potrebe, i php. Napravio sam neku poprilično jednostavnu stranicu, al bitno da je svrsishodna i pregledna, na to sam prvenstveno ciljo. A i nema tu potrebe za nekim komplikacijama.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:56 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Odlučih se poći za CARNet :)
Kod njih udruge dobivaju besplatnu domenu, nekih 50-ak mega početnog prostora, al po potrebi se to poveća. Kolko sam ih skužio nema nekih prevelkih ograničenja. Dobro, ne dobiješ mail-ove, al neka, sve se to može dogovorit. Sam ću ju održavat, to ono, da se malo treniram u XHTML+CSS, a kasnije ako bude bilo potrebe, i php. Napravio sam neku poprilično jednostavnu stranicu, al bitno da je svrsishodna i pregledna, na to sam prvenstveno ciljo. A i nema tu potrebe za nekim komplikacijama.[/quote]

Jesi siguran da ce ti to biti dovoljno ? Pogledaj si koliko prometa mozes ostvarit (ako uopce planiras imati puno) a ovo s mailom... Pa dobro dode. Pogotovo ako je to neka udruga. Neces valjda imati mail udruga@gmail.com ili nekako slicno. Ako te zanima, znam za par hostinga koji su podosta jeftini (100,150 kn na godinu) i bolji su nego ovo kaj si dobil a cijena stvarno nije velika. Cijeli jedan forum na kojem sam aktivan je na tom hostingu i hrpetina ljudi je tamo i nemamo bas problema.
Milojko (napisa):
Odlučih se poći za CARNet Smile
Kod njih udruge dobivaju besplatnu domenu, nekih 50-ak mega početnog prostora, al po potrebi se to poveća. Kolko sam ih skužio nema nekih prevelkih ograničenja. Dobro, ne dobiješ mail-ove, al neka, sve se to može dogovorit. Sam ću ju održavat, to ono, da se malo treniram u XHTML+CSS, a kasnije ako bude bilo potrebe, i php. Napravio sam neku poprilično jednostavnu stranicu, al bitno da je svrsishodna i pregledna, na to sam prvenstveno ciljo. A i nema tu potrebe za nekim komplikacijama.


Jesi siguran da ce ti to biti dovoljno ? Pogledaj si koliko prometa mozes ostvarit (ako uopce planiras imati puno) a ovo s mailom... Pa dobro dode. Pogotovo ako je to neka udruga. Neces valjda imati mail udruga@gmail.com ili nekako slicno. Ako te zanima, znam za par hostinga koji su podosta jeftini (100,150 kn na godinu) i bolji su nego ovo kaj si dobil a cijena stvarno nije velika. Cijeli jedan forum na kojem sam aktivan je na tom hostingu i hrpetina ljudi je tamo i nemamo bas problema.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:05 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvar je u tome da smo sad po pitanju novca, ono, bez novca malte ne :)I zasad smo jako mali, i ne želim financijski opterećivati udrugu dodatnim izdacima ako baš nije nužno. Dobijemo u CARNetu jedno 3-4 alias-a, pa neće bit udruga.vid@gmail.com, neg će bit info@udrugavid.hr ili tako nešto :)

Btw u subotu u emisiji normalan život bit će govora o slabovidnosti gdje će gostovati i naš potpredsjednik udruge :)
Stvar je u tome da smo sad po pitanju novca, ono, bez novca malte ne SmileI zasad smo jako mali, i ne želim financijski opterećivati udrugu dodatnim izdacima ako baš nije nužno. Dobijemo u CARNetu jedno 3-4 alias-a, pa neće bit udruga.vid@gmail.com, neg će bit info@udrugavid.hr ili tako nešto Smile

Btw u subotu u emisiji normalan život bit će govora o slabovidnosti gdje će gostovati i naš potpredsjednik udruge Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan