Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Company Shuttle

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Razno
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 19:32 pon, 16. 5. 2011    Naslov: Company Shuttle Citirajte i odgovorite

Samo prenosim vijest tako da nisam upućena u stvari koje bi vas mogle detaljnije zanimat.
Dođite na prezentaciju u srijedu 18.5., u 17h u 004 i pitajte te ljude ;)
Usput, PBZ je tražio računarce s FER-a tako da nije greška u tekstu.


Dakle, da vas ukratko upoznam s Company Shuttle-om.


Projekt Company Shuttle se drugu godinu zaredom provodi na zagrebačkom sveučilištu. Cilj projekta je mladim, pametnim i motiviranim studentima približiti njihov budući radni dan, kao i svakodnevicu tvrtki u kojima ce jedog dana mozda raditi. Sudjelovanje u ovom projektu omogućuje studentima doticaj sa potencijalnim kolegama, i jos bitnije s primjerima iz prakse, stvarnim problemima... Također, tvrtke će dobiti njihove CV-jeve, a pošto su oni prošli određenu selekciju, zasigurno će imati prednost kasnije prilikom zapošljavanja.

U posjet tvtkama će ići grupe od najviše 20 ljudi, i to oni koji najbolje prođu na natječaju. Nakon što prođe rok za prijave i dostavu dokumentacije, izvršit će se selekcija i odabrati se najbolji ljudi.

U posjet se ide 2. lipnja u jutarnjim satima, u Siemens sigurno u 10, u PBZ najvjerojatnije u isto vrijeme.


Svaka od tvrtki koje sudjeluju u natječaju, ove godine su to Siemens i PBZ će se prezentirati na svoj način, ali u osnovi će to biti vrlo slično. Na linkovima možete pronaći nekoliko rečenica o Siemens-u i PBZ-u pa to isto tako pročitajte.

Ovo je Siemensov plan( http://www.iaeste.hr/companyshuttle/siemens.php?bt=2 ):
* 10:00 - 10:30 - predstavljanje sudionika i predstavljanje kompanije
* 10:30 - 11:30 - predstavljanje primjera iz prakse
* 11:30 - 13:00 - "Misli zeleno!" - radionica (marinina napomena: pobjednički tim dobiva nagradu iznenađenja)

Ovo je okvirni PBZ-ov plan( http://www.iaeste.hr/companyshuttle/pbz.php?bt=2 ):
* Kratka prezentacija o banci. Zatim će netko iz Ljudskih resursa student uvesti u postupak zapošljavanja te im približiti što ih kao mlade pripravnike očekuje. Ovisno o broju kandidata i fakultetima, kandidate tehničkog smjera bismo uputili u naše IT odjele, a kandidate ekonomskog smjera u poslovna područja.


E sad, o prijavama. Prijave se obavljaju preko web-aplikacije na stanici projekta ( http://www.iaeste.hr/companyshuttle ). Potom je potrebno u naš ured, u terminima naznačenim na web stranici koji će biti i objavljivani na Facebook-u(zasad su utorak 18-19h i cetvrtak 17-18h), donijeti životopis, prijepis ocjena i kratko motivacijsko pismo.

Prijaviti se mogu studenti diplomskih studija i to:

* FSB – Strojarstvo - Siemens

* FER-a - AUT, ESIT, ENE, ELE – Siemens
- računarstvo - PBZ

* PMF-MO – Financijska i poslovna matematika - PBZ

* EFZg – svi smjerovi, naglasak na poslovne - PBZ
Samo prenosim vijest tako da nisam upućena u stvari koje bi vas mogle detaljnije zanimat.
Dođite na prezentaciju u srijedu 18.5., u 17h u 004 i pitajte te ljude Wink
Usput, PBZ je tražio računarce s FER-a tako da nije greška u tekstu.


Dakle, da vas ukratko upoznam s Company Shuttle-om.


Projekt Company Shuttle se drugu godinu zaredom provodi na zagrebačkom sveučilištu. Cilj projekta je mladim, pametnim i motiviranim studentima približiti njihov budući radni dan, kao i svakodnevicu tvrtki u kojima ce jedog dana mozda raditi. Sudjelovanje u ovom projektu omogućuje studentima doticaj sa potencijalnim kolegama, i jos bitnije s primjerima iz prakse, stvarnim problemima... Također, tvrtke će dobiti njihove CV-jeve, a pošto su oni prošli određenu selekciju, zasigurno će imati prednost kasnije prilikom zapošljavanja.

U posjet tvtkama će ići grupe od najviše 20 ljudi, i to oni koji najbolje prođu na natječaju. Nakon što prođe rok za prijave i dostavu dokumentacije, izvršit će se selekcija i odabrati se najbolji ljudi.

U posjet se ide 2. lipnja u jutarnjim satima, u Siemens sigurno u 10, u PBZ najvjerojatnije u isto vrijeme.


Svaka od tvrtki koje sudjeluju u natječaju, ove godine su to Siemens i PBZ će se prezentirati na svoj način, ali u osnovi će to biti vrlo slično. Na linkovima možete pronaći nekoliko rečenica o Siemens-u i PBZ-u pa to isto tako pročitajte.

Ovo je Siemensov plan( http://www.iaeste.hr/companyshuttle/siemens.php?bt=2 ):
* 10:00 - 10:30 - predstavljanje sudionika i predstavljanje kompanije
* 10:30 - 11:30 - predstavljanje primjera iz prakse
* 11:30 - 13:00 - "Misli zeleno!" - radionica (marinina napomena: pobjednički tim dobiva nagradu iznenađenja)

Ovo je okvirni PBZ-ov plan( http://www.iaeste.hr/companyshuttle/pbz.php?bt=2 ):
* Kratka prezentacija o banci. Zatim će netko iz Ljudskih resursa student uvesti u postupak zapošljavanja te im približiti što ih kao mlade pripravnike očekuje. Ovisno o broju kandidata i fakultetima, kandidate tehničkog smjera bismo uputili u naše IT odjele, a kandidate ekonomskog smjera u poslovna područja.


E sad, o prijavama. Prijave se obavljaju preko web-aplikacije na stanici projekta ( http://www.iaeste.hr/companyshuttle ). Potom je potrebno u naš ured, u terminima naznačenim na web stranici koji će biti i objavljivani na Facebook-u(zasad su utorak 18-19h i cetvrtak 17-18h), donijeti životopis, prijepis ocjena i kratko motivacijsko pismo.

Prijaviti se mogu studenti diplomskih studija i to:

* FSB – Strojarstvo - Siemens

* FER-a - AUT, ESIT, ENE, ELE – Siemens
- računarstvo - PBZ

* PMF-MO – Financijska i poslovna matematika - PBZ

* EFZg – svi smjerovi, naglasak na poslovne - PBZ



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:04 pon, 16. 5. 2011    Naslov: Re: Company Shuttle Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]

* FER-a - AUT, ESIT, ENE, ELE – Siemens
- računarstvo - PBZ
[/quote]
Nije da kuham frku, ali kaj je s nasim racunarstvom ? Zasto nasi racunarci nebi bili dobri za tak neki posao ? :S
Masiela (napisa):


* FER-a - AUT, ESIT, ENE, ELE – Siemens
- računarstvo - PBZ

Nije da kuham frku, ali kaj je s nasim racunarstvom ? Zasto nasi racunarci nebi bili dobri za tak neki posao ? :S



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tomitza
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (19:50:48)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 20:08 pon, 16. 5. 2011    Naslov: Re: Company Shuttle Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"][quote="Masiela"]

* FER-a - AUT, ESIT, ENE, ELE – Siemens
- računarstvo - PBZ
[/quote]
Nije da kuham frku, ali kaj je s nasim racunarstvom ? Zasto nasi racunarci nebi bili dobri za tak neki posao ? :S[/quote]

ne znam točno... oni su izricito trazili fer-ovce... (fora je nastavak, ovce :) )

ocito nisu dovoljno upuceni, a ja ih nisam stigao ni uspio dovoljno dobro uputiti... :?
ante003 (napisa):
Masiela (napisa):


* FER-a - AUT, ESIT, ENE, ELE – Siemens
- računarstvo - PBZ

Nije da kuham frku, ali kaj je s nasim racunarstvom ? Zasto nasi racunarci nebi bili dobri za tak neki posao ? :S


ne znam točno... oni su izricito trazili fer-ovce... (fora je nastavak, ovce Smile )

ocito nisu dovoljno upuceni, a ja ih nisam stigao ni uspio dovoljno dobro uputiti... Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 8:52 uto, 17. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prijateljski savjet za računarce: nemojte da vam prvi posao bude u velikim firmama poput PBZ-a kojima je IT sekundarna djelatnost i služi isključivo kao podrška glavnoj djelatnosti. Ako možete, radije odite u propulzivne manje IT firme kojima je proizvodnja softvera core business.

U ogromnim firmama poput PBZ-a (koji je dio još veće bankarske grupacije Intesa Sanpaolo) nećete imati priliku baš puno naučiti, istaknuti se i napredovati. To su više mjesta za ljude koji imaju 20-tak godina iskustva, dosta im je dinamičnog i ponekad stresnog posla, žele se skrasiti, "uhljebiti" i u poziciji su da mogu pregovarati za vrlo visoku plaću.

Znam konkretno za PBZ dijelom iz prve, a dijelom iz druge ruke. Bio sam uključen u neki njihov program u suradnji s časopisom Vidi: imao sam pretplatu godinu dana, a onda sam išao na prezentaciju PBZ IT odjela pa na testiranje za posao. Sve to djeluje fancy na prvi pogled, imaju smisla za samopromociju itd. Srećom, na kraju se nisam tamo zaposlio, no kolega s faksa koji je također bio uključen u taj program se jest zaposlio. Probat ću ga nagovoriti da dođe sam napisati svoje loše iskustvo na forum, ali ukratko: 4 mjeseca je čovjek išao na posao vrtiti palčevima, čitati novine, Wikipediju itd. U početku mu je bilo super što ne mora ništa raditi i ima vremena za sebe, no na kraju je bio strašno nezadovoljan i dao je otkaz.
Prijateljski savjet za računarce: nemojte da vam prvi posao bude u velikim firmama poput PBZ-a kojima je IT sekundarna djelatnost i služi isključivo kao podrška glavnoj djelatnosti. Ako možete, radije odite u propulzivne manje IT firme kojima je proizvodnja softvera core business.

U ogromnim firmama poput PBZ-a (koji je dio još veće bankarske grupacije Intesa Sanpaolo) nećete imati priliku baš puno naučiti, istaknuti se i napredovati. To su više mjesta za ljude koji imaju 20-tak godina iskustva, dosta im je dinamičnog i ponekad stresnog posla, žele se skrasiti, "uhljebiti" i u poziciji su da mogu pregovarati za vrlo visoku plaću.

Znam konkretno za PBZ dijelom iz prve, a dijelom iz druge ruke. Bio sam uključen u neki njihov program u suradnji s časopisom Vidi: imao sam pretplatu godinu dana, a onda sam išao na prezentaciju PBZ IT odjela pa na testiranje za posao. Sve to djeluje fancy na prvi pogled, imaju smisla za samopromociju itd. Srećom, na kraju se nisam tamo zaposlio, no kolega s faksa koji je također bio uključen u taj program se jest zaposlio. Probat ću ga nagovoriti da dođe sam napisati svoje loše iskustvo na forum, ali ukratko: 4 mjeseca je čovjek išao na posao vrtiti palčevima, čitati novine, Wikipediju itd. U početku mu je bilo super što ne mora ništa raditi i ima vremena za sebe, no na kraju je bio strašno nezadovoljan i dao je otkaz.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Razno Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan