Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nadogradnja/modernizacija racunala za studente

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:24 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Nadogradnja/modernizacija racunala za studente Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

je li takvo sto en general u planu? Ponajprije mislim na racunala u praktikumu 4 i 5 (valjda sam pogodio broj, to su ona zadnja dva na prvom katu), u kojima vise racunala ne radi nego sto ih radi i tako vec godinama (nisam bio pocetkom ove ak. god. u istima, no kada ih se i slozi, to je kratkog vijeka)? A i ti koji rade su zali boze svakog potrosenog kWh...

Postoji li ideja stavljanja javno dostupnih kioska/racunala kakvi postoje na gotovo svim fakultetima (ukljucivo fiziku preko puta), gdje student namjernik ne mora loviti praktikume nego su racunala dostupna po hodnicima i slicno, tamo provjeri mail, nahrani zivotinje ili baci oko na neku slicnu trivijaliju? Da ne pricam kako bi takvo nesto, uz trenutno beskorisne monitore, moglo omoguciti asistentima/profesorima real time objavljivanje rezultata iz konfora svojih toplih kabineta, umjesto trckaranja i naguravanja ispred oglasnom (jer bi se na 5 racunala + ta dva monitora mogli vrtiti rezultati upravo ispravljenog kolokvija, a papirnati rezultati pro forme objaviti kasnije).

Na ovaj generalni post me ponukalo nedavno pustanje u promet [url=http://www.raspberrypi.org/]ovog cuda[/url] (iako su slicne inicijative vec nekoliko godina vani, no ova ima najbolji support i najnizu cijenu), sto bi fakultetu za zaista malen novac (5 kompletno opremljenih racunala stajalo bi manje od 1000kn po komadu, uz disklejmer da to podrazumijeva citavo racunalo ispod cekica, a cijena bi padala ako postoji kakav monitor/tipkovnica/komad kabla viska-> toliko su zajedno, vjerujem, stajala ona dva potpuno beskorisna monitora koji vrte uberzanimljive informacije tipa reklame o Carnetu i slicno).

Obzirom na vjecne kukulele i kukuriku price o tome kako se nema nofciju na fakultetu i takodalje, ne sumnjam da bi za ovakav potez svaki student izdvojio 10kn, a ja bih prvi bio voljan daleko vise (sto materijalno, sto moralno-implementacijski) i mislim da nisam jedini. Unatoc BlekBeriju i de facto flat rateu Interneta na mobilnoj pretplati, ipak nekad trebam 30 sekundi suvislo racunalo s pristupom netu kada se nadjem na faksu. Ne sumnjam da se ne bi naslo ljudi koji bi eventualno asistirali u slaganju i postavljanju tih masina, ako je RC-ov raspored pretrpan.

Jer, zivotinje na farmi se nece nahraniti same.

No, salu na stranu, moze li se ovakva inicijativa sluzbeno srociti (mogu je srociti i sam, ali mi je kao John Doe to sasvim deplasirano urudzbirati igdje) i razmotriti? Uzeti u obzir i "zelenu komponentu", gdje u ona dva gore navedena praktikuma racunala godisnje potrose minimalno 2000kn elektricne energije (a i to sam rekao malo, obzirom da CPU load ode na 100% cim se pokrene Notepad, no to je za neku drugu pricu), dok bi zamjenom za ovakva Pico racunala kroz 2 godine amortizirali trosak samo putem racuna za el. energiju, a da ne pricam o tome da postoje organizacije, fondovi i slicno (otom potom) koji podupiru i subvencioniraju price zelene energije i energetske ucinkovitosti.

Uzivajte,

Bubba
Pozdrav svima,

je li takvo sto en general u planu? Ponajprije mislim na racunala u praktikumu 4 i 5 (valjda sam pogodio broj, to su ona zadnja dva na prvom katu), u kojima vise racunala ne radi nego sto ih radi i tako vec godinama (nisam bio pocetkom ove ak. god. u istima, no kada ih se i slozi, to je kratkog vijeka)? A i ti koji rade su zali boze svakog potrosenog kWh...

Postoji li ideja stavljanja javno dostupnih kioska/racunala kakvi postoje na gotovo svim fakultetima (ukljucivo fiziku preko puta), gdje student namjernik ne mora loviti praktikume nego su racunala dostupna po hodnicima i slicno, tamo provjeri mail, nahrani zivotinje ili baci oko na neku slicnu trivijaliju? Da ne pricam kako bi takvo nesto, uz trenutno beskorisne monitore, moglo omoguciti asistentima/profesorima real time objavljivanje rezultata iz konfora svojih toplih kabineta, umjesto trckaranja i naguravanja ispred oglasnom (jer bi se na 5 racunala + ta dva monitora mogli vrtiti rezultati upravo ispravljenog kolokvija, a papirnati rezultati pro forme objaviti kasnije).

Na ovaj generalni post me ponukalo nedavno pustanje u promet ovog cuda (iako su slicne inicijative vec nekoliko godina vani, no ova ima najbolji support i najnizu cijenu), sto bi fakultetu za zaista malen novac (5 kompletno opremljenih racunala stajalo bi manje od 1000kn po komadu, uz disklejmer da to podrazumijeva citavo racunalo ispod cekica, a cijena bi padala ako postoji kakav monitor/tipkovnica/komad kabla viska→ toliko su zajedno, vjerujem, stajala ona dva potpuno beskorisna monitora koji vrte uberzanimljive informacije tipa reklame o Carnetu i slicno).

Obzirom na vjecne kukulele i kukuriku price o tome kako se nema nofciju na fakultetu i takodalje, ne sumnjam da bi za ovakav potez svaki student izdvojio 10kn, a ja bih prvi bio voljan daleko vise (sto materijalno, sto moralno-implementacijski) i mislim da nisam jedini. Unatoc BlekBeriju i de facto flat rateu Interneta na mobilnoj pretplati, ipak nekad trebam 30 sekundi suvislo racunalo s pristupom netu kada se nadjem na faksu. Ne sumnjam da se ne bi naslo ljudi koji bi eventualno asistirali u slaganju i postavljanju tih masina, ako je RC-ov raspored pretrpan.

Jer, zivotinje na farmi se nece nahraniti same.

No, salu na stranu, moze li se ovakva inicijativa sluzbeno srociti (mogu je srociti i sam, ali mi je kao John Doe to sasvim deplasirano urudzbirati igdje) i razmotriti? Uzeti u obzir i "zelenu komponentu", gdje u ona dva gore navedena praktikuma racunala godisnje potrose minimalno 2000kn elektricne energije (a i to sam rekao malo, obzirom da CPU load ode na 100% cim se pokrene Notepad, no to je za neku drugu pricu), dok bi zamjenom za ovakva Pico racunala kroz 2 godine amortizirali trosak samo putem racuna za el. energiju, a da ne pricam o tome da postoje organizacije, fondovi i slicno (otom potom) koji podupiru i subvencioniraju price zelene energije i energetske ucinkovitosti.

Uzivajte,

Bubba



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 8:50 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Re: Nadogradnja/modernizacija racunala za studente Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"]Pozdrav svima,

je li takvo sto en general u planu? Ponajprije mislim na racunala u praktikumu 4 i 5 (valjda sam pogodio broj, to su ona zadnja dva na prvom katu), u kojima vise racunala ne radi nego sto ih radi i tako vec godinama (nisam bio pocetkom ove ak. god. u istima, no kada ih se i slozi, to je kratkog vijeka)? A i ti koji rade su zali boze svakog potrosenog kWh...
[/quote]

Praktikumi 1 i 5 su obnovljeni nedavno, krajem 7 mjeseca, tako da je tamo sada 18(+1 koje treba doci sa servisa) i 11(+jedno staro) racunala.

Praktikum 4 je takodjer nedavno nadogradjen, ali o tome ne znam detalje.

U praktikumu 5 ne odrzava se nastava i dostupan je cijeli dan(ovisno o rasporedu demosa), a ni ostali praktikumi nisu zauzeti nastavom 100% pa mi se cini da zaista nema potrebe stavljati jos neka racunala negdje na hodnik.

Raspored nastava/demonstratora u praktikumima mozete vidjeti na [url]http://web.studenti.math.hr/~cedula/raspored_zima.xls[/url]
bbanelli (napisa):
Pozdrav svima,

je li takvo sto en general u planu? Ponajprije mislim na racunala u praktikumu 4 i 5 (valjda sam pogodio broj, to su ona zadnja dva na prvom katu), u kojima vise racunala ne radi nego sto ih radi i tako vec godinama (nisam bio pocetkom ove ak. god. u istima, no kada ih se i slozi, to je kratkog vijeka)? A i ti koji rade su zali boze svakog potrosenog kWh...


Praktikumi 1 i 5 su obnovljeni nedavno, krajem 7 mjeseca, tako da je tamo sada 18(+1 koje treba doci sa servisa) i 11(+jedno staro) racunala.

Praktikum 4 je takodjer nedavno nadogradjen, ali o tome ne znam detalje.

U praktikumu 5 ne odrzava se nastava i dostupan je cijeli dan(ovisno o rasporedu demosa), a ni ostali praktikumi nisu zauzeti nastavom 100% pa mi se cini da zaista nema potrebe stavljati jos neka racunala negdje na hodnik.

Raspored nastava/demonstratora u praktikumima mozete vidjeti na http://web.studenti.math.hr/~cedula/raspored_zima.xls



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:21 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Re: Nadogradnja/modernizacija racunala za studente Citirajte i odgovorite

[quote="Kruno"]Praktikumi 1 i 5 su obnovljeni nedavno, krajem 7 mjeseca, tako da je tamo sada 18(+1 koje treba doci sa servisa) i 11(+jedno staro) racunala.[/quote]Super!

[quote]U praktikumu 5 ne odrzava se nastava i dostupan je cijeli dan(ovisno o rasporedu demosa), a ni ostali praktikumi nisu zauzeti nastavom 100% pa mi se cini da zaista nema potrebe stavljati jos neka racunala negdje na hodnik.[/quote]
Praksa zna biti bitno razlicita od teorije (rasporeda). To se ljudi cesto uvjere bas u praktikumima na ovaj ili onaj nacin, heh, zgodne li ironije... :D

Ne jednom se dogodi da demonstratori ne dodju na vrijeme ili ih iz nekog razloga nema (pogotovo u "smjeni", odnosno kada po rasporedu jedan demos odlazi a drugi preuzima stafetu). Generalno to ne utjece na availability samog praktikuma (da preduhitrim pitanje zasto vec nema 500 prituzbi na iste), no praktikume posjecuju i ljudi koji imaju nastavu a htjeli bi u roku od 15 minua pauze odraditi nesto. Ako bas tad nema demosa... Jel, poprilicno je jasno.

To posljedicno povlaci za sobom i "slobodne" praktikume, u kojima znaju biti "starosjedioci", odnosno ljudi koji dodju odradjivati svoje akademske obaveze na faks, iz kojeg god razloga. Oni dakako nisu problem nego posljedica, no poanta ostaje ista - potpuno je onemogucen pristup racunalima kada su potrebna onoj grupi studenata (vecini) koja ih treba na 3 minute.

Ne zelim cepat dlaku, samo jos jednom isticem - raspored obaveza u praktikumima i njihove dostupnosti boraniji je besprijekoran teoretski dokument, no uopce ne reflektira stvarne probleme i potrebe korisnika na Mathu.

Takodjer je sasvim jasno kako core business racunalstva na Mathu nije pruzanje razbibriznog Internet pristupa studentima (iako, primjerice, ne bi bilo lose da Visual Studio napokon proradi kako spada nakon dugog niza godina, no mozda je i to sredjeno? ;)), no isto tako taj isti Math zivi od studenata pa mozda ne bi trebalo bas svaku inicijativnu prihvatiti na noz i s gnusanjem odbiti, zar ne? Pogotovo kada ona definitivno ne steti i ne boli nikoga, a zapravo moze imati kud i kamo vise pozitivnih efekata nego sto je u pocetku zamisljeno.

[quote]Raspored nastava/demonstratora u praktikumima mozete vidjeti na [url]http://web.studenti.math.hr/~cedula/raspored_zima.xls[/url][/quote]Ovo je zgodno za imati. Tu ce biti i eventualni update istog?
Kruno (napisa):
Praktikumi 1 i 5 su obnovljeni nedavno, krajem 7 mjeseca, tako da je tamo sada 18(+1 koje treba doci sa servisa) i 11(+jedno staro) racunala.
Super!

Citat:
U praktikumu 5 ne odrzava se nastava i dostupan je cijeli dan(ovisno o rasporedu demosa), a ni ostali praktikumi nisu zauzeti nastavom 100% pa mi se cini da zaista nema potrebe stavljati jos neka racunala negdje na hodnik.

Praksa zna biti bitno razlicita od teorije (rasporeda). To se ljudi cesto uvjere bas u praktikumima na ovaj ili onaj nacin, heh, zgodne li ironije... Very Happy

Ne jednom se dogodi da demonstratori ne dodju na vrijeme ili ih iz nekog razloga nema (pogotovo u "smjeni", odnosno kada po rasporedu jedan demos odlazi a drugi preuzima stafetu). Generalno to ne utjece na availability samog praktikuma (da preduhitrim pitanje zasto vec nema 500 prituzbi na iste), no praktikume posjecuju i ljudi koji imaju nastavu a htjeli bi u roku od 15 minua pauze odraditi nesto. Ako bas tad nema demosa... Jel, poprilicno je jasno.

To posljedicno povlaci za sobom i "slobodne" praktikume, u kojima znaju biti "starosjedioci", odnosno ljudi koji dodju odradjivati svoje akademske obaveze na faks, iz kojeg god razloga. Oni dakako nisu problem nego posljedica, no poanta ostaje ista - potpuno je onemogucen pristup racunalima kada su potrebna onoj grupi studenata (vecini) koja ih treba na 3 minute.

Ne zelim cepat dlaku, samo jos jednom isticem - raspored obaveza u praktikumima i njihove dostupnosti boraniji je besprijekoran teoretski dokument, no uopce ne reflektira stvarne probleme i potrebe korisnika na Mathu.

Takodjer je sasvim jasno kako core business racunalstva na Mathu nije pruzanje razbibriznog Internet pristupa studentima (iako, primjerice, ne bi bilo lose da Visual Studio napokon proradi kako spada nakon dugog niza godina, no mozda je i to sredjeno? Wink), no isto tako taj isti Math zivi od studenata pa mozda ne bi trebalo bas svaku inicijativnu prihvatiti na noz i s gnusanjem odbiti, zar ne? Pogotovo kada ona definitivno ne steti i ne boli nikoga, a zapravo moze imati kud i kamo vise pozitivnih efekata nego sto je u pocetku zamisljeno.

Citat:
Raspored nastava/demonstratora u praktikumima mozete vidjeti na http://web.studenti.math.hr/~cedula/raspored_zima.xls
Ovo je zgodno za imati. Tu ce biti i eventualni update istog?



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 9:36 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Re: Nadogradnja/modernizacija racunala za studente Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"]
Ne jednom se dogodi da demonstratori ne dodju na vrijeme ili ih iz nekog razloga nema (pogotovo u "smjeni", odnosno kada po rasporedu jedan demos odlazi a drugi preuzima stafetu). Generalno to ne utjece na availability samog praktikuma (da preduhitrim pitanje zasto vec nema 500 prituzbi na iste)[/quote]

Cesto, vrlo cesto, pogotovo u jutarnje sate ne bude demonstratora.
Prosle godine sam u 3-4 navrata dosla ranije na faks obavit nesto, i iako su praktikumi tribali radit od 8, ni u 9 jos nije bilo demosa..
A sta se tice prituzbi, imali bi ih oni, ali racunarski centar ne prima prituzbe, a prof. Manger nije bio na faksu kad je to bilo.
bbanelli (napisa):

Ne jednom se dogodi da demonstratori ne dodju na vrijeme ili ih iz nekog razloga nema (pogotovo u "smjeni", odnosno kada po rasporedu jedan demos odlazi a drugi preuzima stafetu). Generalno to ne utjece na availability samog praktikuma (da preduhitrim pitanje zasto vec nema 500 prituzbi na iste)


Cesto, vrlo cesto, pogotovo u jutarnje sate ne bude demonstratora.
Prosle godine sam u 3-4 navrata dosla ranije na faks obavit nesto, i iako su praktikumi tribali radit od 8, ni u 9 jos nije bilo demosa..
A sta se tice prituzbi, imali bi ih oni, ali racunarski centar ne prima prituzbe, a prof. Manger nije bio na faksu kad je to bilo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 10:43 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Re: Nadogradnja/modernizacija racunala za studente Citirajte i odgovorite

[quote="ddduuu"]
Cesto, vrlo cesto, pogotovo u jutarnje sate ne bude demonstratora.
Prosle godine sam u 3-4 navrata dosla ranije na faks obavit nesto, i iako su praktikumi tribali radit od 8, ni u 9 jos nije bilo demosa..
A sta se tice prituzbi, imali bi ih oni, ali racunarski centar ne prima prituzbe, a prof. Manger nije bio na faksu kad je to bilo.[/quote]

Racunski centar ima e-mail adresu, racunski.centar(at)math.hr, a mailove primaju svi zaposleni i prof. Manger, na tu adresu mozete uputiti sve prituzbe. Napominjem da mailove na ovu adresu saljete sa svoje sluzbene e-mail adrese na faksu.

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="bbanelli"]
[quote]Raspored nastava/demonstratora u praktikumima mozete vidjeti na [url]http://web.studenti.math.hr/~cedula/raspored_zima.xls[/url][/quote]Ovo je zgodno za imati. Tu ce biti i eventualni update istog?[/quote]

Da, tu je uvijek aktualna verzija. Za sada na toj adresi, ako bude promjena, javit cu.
ddduuu (napisa):

Cesto, vrlo cesto, pogotovo u jutarnje sate ne bude demonstratora.
Prosle godine sam u 3-4 navrata dosla ranije na faks obavit nesto, i iako su praktikumi tribali radit od 8, ni u 9 jos nije bilo demosa..
A sta se tice prituzbi, imali bi ih oni, ali racunarski centar ne prima prituzbe, a prof. Manger nije bio na faksu kad je to bilo.


Racunski centar ima e-mail adresu, racunski.centar(at)math.hr, a mailove primaju svi zaposleni i prof. Manger, na tu adresu mozete uputiti sve prituzbe. Napominjem da mailove na ovu adresu saljete sa svoje sluzbene e-mail adrese na faksu.

Added after 1 minutes:

bbanelli (napisa):

Citat:
Raspored nastava/demonstratora u praktikumima mozete vidjeti na http://web.studenti.math.hr/~cedula/raspored_zima.xls
Ovo je zgodno za imati. Tu ce biti i eventualni update istog?


Da, tu je uvijek aktualna verzija. Za sada na toj adresi, ako bude promjena, javit cu.



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 15:26 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

khm, citajuci prvi post vidim koliko je kolega sa foruma upucen u stanje racunala u praktikumu pa da bacim osvrt sa svoje strane (demostratorske).
Prosle godine u ovo doba u RP4 su bila slabija racunala koja su kasnije zamjenjena masinama iz 203 i u RP4 smiju ici samo studenti DIPLOMSKIH studija (sto lijepo pise na vratima). A u RP5 su dosla nova racunala koja dobro rade i do sada se jos nitko nije bas nesto zalio na njih tako da ocito dobro rade i Notepad se vrti bez pol muke i mali zamorac ne treba trcati previse tako da je i "zelena" strana zadovoljena.
I bbanelli, zamolio bih te da prvo posjetis praktikume pa onda pocnes kritizirati njihovo stanje te procitaj pravilnik u kojem ti lijepo pise da ako nesto moras raditi za faks, da imas pravo javiti se demosu da on digne studenta koji nista ne radi. Sve u svemu, sve tvoje kritike (bile provocirajuce ili jednostavno pametovanje osobe koja ocito nije bila u praktikumu od tko zna kad) su bezvezne i dodi koji put na faks, posjeti veselo drustvo demosa i pogledaj kako je sad super.

@ddduuu - prituzbe se prihvacaju i bilo je nekih prijava prosle godine koliko se sjecam. Kruno vam je dao mail i slobodno saljite ako mislite da imate razlog za to. Ali uzmite u obzir da se i mi mozemo zaliti na vas (jer i vi znate ponekad svoje ponasanje dici na razinu koja nije bas prihvatljiva u normalnom drustvu) ako radite nered ili ne postujete pravilnik.
Raspored se azurira na webu kada dode do neke promjene a na vratima taj isti dan ili max s danom zakasnjenja (ovisi ako sam na faksu na dan promjene). Mogao bih obavjestavat svako malo ovdje kad se raspored promjeni ali to mi nema smisla. Mogu napraviti da se ljudi "pretplate" na webu pa im dode mail kad se promjeni ali cisto sumnjam da ima ljudi koji bi to zeljeli.

Opcenito, jedna velika mudrost za sve kolege na faksu.

PROCITAJTE PRAVILNIK ! Od kada sam demos slusam zalopojke kako su uvijek racunala zauzeta a nitko do sada nije dosao do mene i rekao mi da treba racunalo da radi seminar,prezentaciju,programira,... tako da se nemojte zaliti ako si niste ni dali truda da procitate par recenica (a pravilnik je na svim vratima u praktikumu)
khm, citajuci prvi post vidim koliko je kolega sa foruma upucen u stanje racunala u praktikumu pa da bacim osvrt sa svoje strane (demostratorske).
Prosle godine u ovo doba u RP4 su bila slabija racunala koja su kasnije zamjenjena masinama iz 203 i u RP4 smiju ici samo studenti DIPLOMSKIH studija (sto lijepo pise na vratima). A u RP5 su dosla nova racunala koja dobro rade i do sada se jos nitko nije bas nesto zalio na njih tako da ocito dobro rade i Notepad se vrti bez pol muke i mali zamorac ne treba trcati previse tako da je i "zelena" strana zadovoljena.
I bbanelli, zamolio bih te da prvo posjetis praktikume pa onda pocnes kritizirati njihovo stanje te procitaj pravilnik u kojem ti lijepo pise da ako nesto moras raditi za faks, da imas pravo javiti se demosu da on digne studenta koji nista ne radi. Sve u svemu, sve tvoje kritike (bile provocirajuce ili jednostavno pametovanje osobe koja ocito nije bila u praktikumu od tko zna kad) su bezvezne i dodi koji put na faks, posjeti veselo drustvo demosa i pogledaj kako je sad super.

@ddduuu - prituzbe se prihvacaju i bilo je nekih prijava prosle godine koliko se sjecam. Kruno vam je dao mail i slobodno saljite ako mislite da imate razlog za to. Ali uzmite u obzir da se i mi mozemo zaliti na vas (jer i vi znate ponekad svoje ponasanje dici na razinu koja nije bas prihvatljiva u normalnom drustvu) ako radite nered ili ne postujete pravilnik.
Raspored se azurira na webu kada dode do neke promjene a na vratima taj isti dan ili max s danom zakasnjenja (ovisi ako sam na faksu na dan promjene). Mogao bih obavjestavat svako malo ovdje kad se raspored promjeni ali to mi nema smisla. Mogu napraviti da se ljudi "pretplate" na webu pa im dode mail kad se promjeni ali cisto sumnjam da ima ljudi koji bi to zeljeli.

Opcenito, jedna velika mudrost za sve kolege na faksu.

PROCITAJTE PRAVILNIK ! Od kada sam demos slusam zalopojke kako su uvijek racunala zauzeta a nitko do sada nije dosao do mene i rekao mi da treba racunalo da radi seminar,prezentaciju,programira,... tako da se nemojte zaliti ako si niste ni dali truda da procitate par recenica (a pravilnik je na svim vratima u praktikumu)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:02 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]I bbanelli, zamolio bih te da prvo posjetis praktikume pa onda pocnes kritizirati njihovo stanje[/quote]Ante, zamolio bih te da sjednes u vremenski stroj i prebacis se tamo negdje krajem 6. mjeseca ove godine (dakle, na kraju prosle akademske godine, sto je bilo prije cca. 3 mjeseca), sjednes u praktikum 1 ili 2, pokrenes Visual Studio i pokusas nesto ozbiljnije kompajlirati na njemu.

Ako ti vremenski stroj radi, vidjet ces da asistenti zajedno sa studentima cekaju cca. 30ak minuta da se svima VS pokrene i krenu nesto suvislo raditi. Za divno cudo, vec godinama se na kolokvijima iz OOP-a ne pise MFC jer, vidi vraga, na 90% racunala se uopce neda kompajlirati. Kao da MFC nije dovoljna problem, ne jednom se dogodilo da se niti sasvim ispravni programi ne mogu kompajlirati...

Krenes li pisati C++ na razlicitim platformama a navikao si na sintaksu jedne, ostanes nemalo zacudjen kako neke naprednije stvari ne rade, pa onda pokusas kopati po netu i tek tada zaglavis do bola.

Gotovo sav softver koji pokrenes (ukljucivo i FF, IIRC) prolazi kroz pocetnu konfiguraciju na Windowsima. Vremenski period - od kad sam na faksu, pa do tog istog kraja 6. mjeseca ove godine.

Tako da se duboko ispricavam ako je ista od toga popravljeno u ljetnoj pauzi u kojoj nisam imao priliku biti u praktikumima. Jedino je zalosno sto si se ti siroce digao na zadnje noge kao da imas ikakve direktne veze s time, pa cak i da je popravljeno tek ove godine (a bilo je i vrijeme...).

Zanimljivo, casni izuzetak je Tutuntu koji radi iznenadjujuce dobro, no jednako tako je i beskoristan u nekim slucajevima *kada trebas raditi za faks*.

[quote]te procitaj pravilnik u kojem ti lijepo pise da ako nesto moras raditi za faks, da imas pravo javiti se demosu da on digne studenta koji nista ne radi.[/quote]Bas bih volio vidjeti taj pravilnik i diskreciono samoodlucujuce pravo demosa koji ce ocjeniti osobu koju treba dignuti da ne radi i na njezino mjesto smjestiti osobu za koju ce se posvema uvjeriti da radi stvari striktno za faks.

Ima li u pravilniku sto se dogodi kada svi studenti kazu da i oni rade nesto za faks, pa demonstrator nema koga za dignuti?

Daj molim te, mani me te price... :)

[quote]Sve u svemu, sve tvoje kritike (bile provocirajuce ili jednostavno pametovanje osobe koja ocito nije bila u praktikumu od tko zna kad) su bezvezne i dodi koji put na faks, posjeti veselo drustvo demosa i pogledaj kako je sad super.[/quote]Kao sto je rekla djevojka prije mene, mozda bi to i napravili, da demosi dolaze na vrijeme na svoja radna mjesta. Vidim da si se nasao prozvanim u ovoj citavoj prici, a zapravo su demonstratori kao takvi sasvim nebitni, no dobro, ako te veseli...

Tko pametuje ili nije bio u praktikumu je sasvim jasno, jer ti ili si prva godina pa racunala na faksu ozbiljnije nisi ni koristio, ili ti je maksimalni domet Notepad.

[quote]Od kada sam demos slusam zalopojke kako su uvijek racunala zauzeta a nitko do sada nije dosao do mene i rekao mi da treba racunalo da radi seminar,prezentaciju,programira,...[/quote]Ti buduci da si demos, drzim, svih xyz sati koje provedes na racunalu radis za faks? Jer u suprotnom, ako ne, molio bih te da slijedeci puta kada po 5 ljudi udje u praktikum zvjerajuci za slobodnim racunalima ustanes i ponudis nam svoje mjesto, ako nije problem.

Ili za nas koji ne mozemo niti 3 sekunde bez profila na Iskrici postavite nekih 3-4-5 krampova diljem faksa kako bi mogli provjeriti 30 sekudi ima li stogod novo i interesantno... Jer 10 uvijek slobodnih racunala za petstotinjak studenata jednostavno nije dosta, nazalost.

Fascinantan je, u konacnici, matematicarski obrazac koji za svaku kritiku koja ima i konstruktivan prijedlog odfrkne nosom i gleda s visoka. Pa demosu dragi, sto ne zasuces rukavice, odes u RC i pitas ih da te puste u podrum (ili gdje vec drze kramu), zastrikas par masina i nabijes ih na javne punktove? Meni da se takvo nesto omoguci, vrlo rado bih se pobrinuo za to (cak bi i kablove zakrimpao!), a iz glave mogu dati imena i brojeve nekoliko matematicara koji bi bili voljni nakucati vlastiti LDAP koji ce po MAC adresi omogucavati maksimalno 3 minute logina.

Da se vratim na svoje prethodno opcenito pitanje - kada bi postojalo vise od jednog studenta koji bi bilo voljan vidjeti dodatna racunala za razbibrigu i ostalo na faksu, kome se najbolje obratiti i kako (preko Vijeca studenata ili kako vec)?
ante003 (napisa):
I bbanelli, zamolio bih te da prvo posjetis praktikume pa onda pocnes kritizirati njihovo stanje
Ante, zamolio bih te da sjednes u vremenski stroj i prebacis se tamo negdje krajem 6. mjeseca ove godine (dakle, na kraju prosle akademske godine, sto je bilo prije cca. 3 mjeseca), sjednes u praktikum 1 ili 2, pokrenes Visual Studio i pokusas nesto ozbiljnije kompajlirati na njemu.

Ako ti vremenski stroj radi, vidjet ces da asistenti zajedno sa studentima cekaju cca. 30ak minuta da se svima VS pokrene i krenu nesto suvislo raditi. Za divno cudo, vec godinama se na kolokvijima iz OOP-a ne pise MFC jer, vidi vraga, na 90% racunala se uopce neda kompajlirati. Kao da MFC nije dovoljna problem, ne jednom se dogodilo da se niti sasvim ispravni programi ne mogu kompajlirati...

Krenes li pisati C++ na razlicitim platformama a navikao si na sintaksu jedne, ostanes nemalo zacudjen kako neke naprednije stvari ne rade, pa onda pokusas kopati po netu i tek tada zaglavis do bola.

Gotovo sav softver koji pokrenes (ukljucivo i FF, IIRC) prolazi kroz pocetnu konfiguraciju na Windowsima. Vremenski period - od kad sam na faksu, pa do tog istog kraja 6. mjeseca ove godine.

Tako da se duboko ispricavam ako je ista od toga popravljeno u ljetnoj pauzi u kojoj nisam imao priliku biti u praktikumima. Jedino je zalosno sto si se ti siroce digao na zadnje noge kao da imas ikakve direktne veze s time, pa cak i da je popravljeno tek ove godine (a bilo je i vrijeme...).

Zanimljivo, casni izuzetak je Tutuntu koji radi iznenadjujuce dobro, no jednako tako je i beskoristan u nekim slucajevima *kada trebas raditi za faks*.

Citat:
te procitaj pravilnik u kojem ti lijepo pise da ako nesto moras raditi za faks, da imas pravo javiti se demosu da on digne studenta koji nista ne radi.
Bas bih volio vidjeti taj pravilnik i diskreciono samoodlucujuce pravo demosa koji ce ocjeniti osobu koju treba dignuti da ne radi i na njezino mjesto smjestiti osobu za koju ce se posvema uvjeriti da radi stvari striktno za faks.

Ima li u pravilniku sto se dogodi kada svi studenti kazu da i oni rade nesto za faks, pa demonstrator nema koga za dignuti?

Daj molim te, mani me te price... Smile

Citat:
Sve u svemu, sve tvoje kritike (bile provocirajuce ili jednostavno pametovanje osobe koja ocito nije bila u praktikumu od tko zna kad) su bezvezne i dodi koji put na faks, posjeti veselo drustvo demosa i pogledaj kako je sad super.
Kao sto je rekla djevojka prije mene, mozda bi to i napravili, da demosi dolaze na vrijeme na svoja radna mjesta. Vidim da si se nasao prozvanim u ovoj citavoj prici, a zapravo su demonstratori kao takvi sasvim nebitni, no dobro, ako te veseli...

Tko pametuje ili nije bio u praktikumu je sasvim jasno, jer ti ili si prva godina pa racunala na faksu ozbiljnije nisi ni koristio, ili ti je maksimalni domet Notepad.

Citat:
Od kada sam demos slusam zalopojke kako su uvijek racunala zauzeta a nitko do sada nije dosao do mene i rekao mi da treba racunalo da radi seminar,prezentaciju,programira,...
Ti buduci da si demos, drzim, svih xyz sati koje provedes na racunalu radis za faks? Jer u suprotnom, ako ne, molio bih te da slijedeci puta kada po 5 ljudi udje u praktikum zvjerajuci za slobodnim racunalima ustanes i ponudis nam svoje mjesto, ako nije problem.

Ili za nas koji ne mozemo niti 3 sekunde bez profila na Iskrici postavite nekih 3-4-5 krampova diljem faksa kako bi mogli provjeriti 30 sekudi ima li stogod novo i interesantno... Jer 10 uvijek slobodnih racunala za petstotinjak studenata jednostavno nije dosta, nazalost.

Fascinantan je, u konacnici, matematicarski obrazac koji za svaku kritiku koja ima i konstruktivan prijedlog odfrkne nosom i gleda s visoka. Pa demosu dragi, sto ne zasuces rukavice, odes u RC i pitas ih da te puste u podrum (ili gdje vec drze kramu), zastrikas par masina i nabijes ih na javne punktove? Meni da se takvo nesto omoguci, vrlo rado bih se pobrinuo za to (cak bi i kablove zakrimpao!), a iz glave mogu dati imena i brojeve nekoliko matematicara koji bi bili voljni nakucati vlastiti LDAP koji ce po MAC adresi omogucavati maksimalno 3 minute logina.

Da se vratim na svoje prethodno opcenito pitanje - kada bi postojalo vise od jednog studenta koji bi bilo voljan vidjeti dodatna racunala za razbibrigu i ostalo na faksu, kome se najbolje obratiti i kako (preko Vijeca studenata ili kako vec)?



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 16:31 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

khm, da. Prvo pocinjes sa rp4 i 5 pa odes na rp1 i 2 i pricas gluposti. Ovaj tvoj post je slusao frend koji je radio prosle godine u vs u rp1 i potvrdio je da pricas gluposti :) i u rp2 su dobra racunala tako da ti opet teorija pada u vodu.
Sve u svemu, neda mi se uopce sa tobom prepucavati s tobom jer zapravo radim nesto u praktikumu (i nebi vjerovao, za nastavu je) a i sve osobe koje sam pitao dal te poznaju jer me bas zanimalo tko si i svi do jednog su mi rekli da ne trosim vrijeme na tebe jer nema smisla.
Sretno ti bilo sa stavljanjem kompova na hodnike i di vec ne (probaj se izborit na wc jer volim od tamo postavljat novi fb status).
I ne, ne osjecam se prozvanim niti me ti mozes prozivat posto nemas pojma kad sam radio i kad sam dolazio :)
btw, studenti prve godine ne mogu biti demosi pa si opet fulao (pozivajuci se na pucacki rjecnik sad si negdje na monster fail).
Sve u svemu, sretno jos jednom ;) :*
khm, da. Prvo pocinjes sa rp4 i 5 pa odes na rp1 i 2 i pricas gluposti. Ovaj tvoj post je slusao frend koji je radio prosle godine u vs u rp1 i potvrdio je da pricas gluposti Smile i u rp2 su dobra racunala tako da ti opet teorija pada u vodu.
Sve u svemu, neda mi se uopce sa tobom prepucavati s tobom jer zapravo radim nesto u praktikumu (i nebi vjerovao, za nastavu je) a i sve osobe koje sam pitao dal te poznaju jer me bas zanimalo tko si i svi do jednog su mi rekli da ne trosim vrijeme na tebe jer nema smisla.
Sretno ti bilo sa stavljanjem kompova na hodnike i di vec ne (probaj se izborit na wc jer volim od tamo postavljat novi fb status).
I ne, ne osjecam se prozvanim niti me ti mozes prozivat posto nemas pojma kad sam radio i kad sam dolazio Smile
btw, studenti prve godine ne mogu biti demosi pa si opet fulao (pozivajuci se na pucacki rjecnik sad si negdje na monster fail).
Sve u svemu, sretno jos jednom Wink Kiss



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:45 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]khm, da. Prvo pocinjes sa rp4 i 5 pa odes na rp1 i 2 i pricas gluposti.[/quote]Znam da me je tesko pratiti, no daj se koncentriraj.

[quote]Ovaj tvoj post je slusao frend koji je radio prosle godine u vs u rp1 i potvrdio je da pricas gluposti :) i u rp2 su dobra racunala tako da ti opet teorija pada u vodu.[/quote]Frend je *slusao* moj post? Genijalno...

Ja vjerujem da ti imas puno frendova koji "rade u VS", pa se opet vrati u vremenski stroj i objasni ljudima koji su moljakali asistente i prof. Starcevic prosle godine da rade na laptopima kolokvije kako su zapravo idioti i pricaju gluposti. :D

[quote]Sve u svemu, neda mi se uopce sa tobom prepucavati s tobom[/quote]Ali mili, ti se prepucavas sam sa sobom.

[quote]jer zapravo radim nesto u praktikumu (i nebi vjerovao, za nastavu je)[/quote]Ne vjerujem ti. Mogu li se pozvati na pravilnik i dovesti demosa iz drugog praktikuma kako bi provjerio radis li ti zaista nesto za faks te ako konstatira da ne radis, da te izmjesti i pusti me da Fejsbučim?

[quote]a i sve osobe koje sam pitao dal te poznaju jer me bas zanimalo tko si i svi do jednog su mi rekli da ne trosim vrijeme na tebe jer nema smisla.[/quote]:shocked: Jesi bas pitao sve koji me poznaju ili i one u studiju i reziji (i Huga i Hugolinu!)?

[quote]Sretno ti bilo sa stavljanjem kompova na hodnike i di vec ne (probaj se izborit na wc jer volim od tamo postavljat novi fb status).[/quote]Hoces i tamo biti demonstrator i "raditi" 22 sata tjedno te izbiti dovoljno novca iz proracuna fakulteta da se kupi nesto korisnije?

Vidis, zalosno je da si ti kao demonstrator (sic!) bio u stanju spamati i neargumentirano potkopati ideju/prijedlog/inicijativu i za to neces biti cak niti prekoren, a kamo li nesto ozbiljnije.

[quote]:*[/quote]Sorry, nisi moj tip.
ante003 (napisa):
khm, da. Prvo pocinjes sa rp4 i 5 pa odes na rp1 i 2 i pricas gluposti.
Znam da me je tesko pratiti, no daj se koncentriraj.

Citat:
Ovaj tvoj post je slusao frend koji je radio prosle godine u vs u rp1 i potvrdio je da pricas gluposti Smile i u rp2 su dobra racunala tako da ti opet teorija pada u vodu.
Frend je *slusao* moj post? Genijalno...

Ja vjerujem da ti imas puno frendova koji "rade u VS", pa se opet vrati u vremenski stroj i objasni ljudima koji su moljakali asistente i prof. Starcevic prosle godine da rade na laptopima kolokvije kako su zapravo idioti i pricaju gluposti. Very Happy

Citat:
Sve u svemu, neda mi se uopce sa tobom prepucavati s tobom
Ali mili, ti se prepucavas sam sa sobom.

Citat:
jer zapravo radim nesto u praktikumu (i nebi vjerovao, za nastavu je)
Ne vjerujem ti. Mogu li se pozvati na pravilnik i dovesti demosa iz drugog praktikuma kako bi provjerio radis li ti zaista nesto za faks te ako konstatira da ne radis, da te izmjesti i pusti me da Fejsbučim?

Citat:
a i sve osobe koje sam pitao dal te poznaju jer me bas zanimalo tko si i svi do jednog su mi rekli da ne trosim vrijeme na tebe jer nema smisla.
Sta uradi, covjece??! Jesi bas pitao sve koji me poznaju ili i one u studiju i reziji (i Huga i Hugolinu!)?

Citat:
Sretno ti bilo sa stavljanjem kompova na hodnike i di vec ne (probaj se izborit na wc jer volim od tamo postavljat novi fb status).
Hoces i tamo biti demonstrator i "raditi" 22 sata tjedno te izbiti dovoljno novca iz proracuna fakulteta da se kupi nesto korisnije?

Vidis, zalosno je da si ti kao demonstrator (sic!) bio u stanju spamati i neargumentirano potkopati ideju/prijedlog/inicijativu i za to neces biti cak niti prekoren, a kamo li nesto ozbiljnije.

Citat:
Kiss
Sorry, nisi moj tip.



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:19 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao bivši demos osvrnula bi se samo na par stvari. Postavilo se pitanje kako demos zna tj odluči koga dići s kompa. To je zapravo do sad uvijek bilo jednostavno jer uvijek je bilo ljudi koji su u praktikumu samo radi surfanja, i to se vidi. Demosi se uglavnom pozicioniraju na komp koji ima najbolji pregled ostalih kompova pa vidi što se događa tj tko šta radi (barem za većinu kompova).
A i ako ti treba komp na par minuta, mislim da nije problem tražiti demosa da ti ustupi komp na to kratko vrijeme. Barem meni to nikad nije bio problem (ako i radim nešto bitno, "za faks", dobro dođe odmor tu i tamo).

Što se kompova i kvalitete tj brzine tiče slažem se da su u nekim praktikumima pojedini programi iznimno spori (sjećam se npr netbeansa svojevremeno...); nisam bila u praktikumu od ljeta, ali vjerujem da se stanje popravilo jer znam da su trebali doći novi strojevi.

Što se tiče stavljanja kompova na hodnik/punktove po faksu - ne znam kako bi se to izvelo. Tj bolje reći - ne znam koliko bi ti kompovi potrajali (doživjela sam svašta u praktikumima pa čisto zato - tko bi pazio na njih tj studente koji rade na njima?), ali s druge strane zašto ne :) (osim što je to dodatan posao, vjerojatno adminima, a sumnjam da bi im se to dalo ;) )

@Ante - šta si napao i počeo vrijeđat jadnog čovjeka? Daj se skuliraj 8)
Kao bivši demos osvrnula bi se samo na par stvari. Postavilo se pitanje kako demos zna tj odluči koga dići s kompa. To je zapravo do sad uvijek bilo jednostavno jer uvijek je bilo ljudi koji su u praktikumu samo radi surfanja, i to se vidi. Demosi se uglavnom pozicioniraju na komp koji ima najbolji pregled ostalih kompova pa vidi što se događa tj tko šta radi (barem za većinu kompova).
A i ako ti treba komp na par minuta, mislim da nije problem tražiti demosa da ti ustupi komp na to kratko vrijeme. Barem meni to nikad nije bio problem (ako i radim nešto bitno, "za faks", dobro dođe odmor tu i tamo).

Što se kompova i kvalitete tj brzine tiče slažem se da su u nekim praktikumima pojedini programi iznimno spori (sjećam se npr netbeansa svojevremeno...); nisam bila u praktikumu od ljeta, ali vjerujem da se stanje popravilo jer znam da su trebali doći novi strojevi.

Što se tiče stavljanja kompova na hodnik/punktove po faksu - ne znam kako bi se to izvelo. Tj bolje reći - ne znam koliko bi ti kompovi potrajali (doživjela sam svašta u praktikumima pa čisto zato - tko bi pazio na njih tj studente koji rade na njima?), ali s druge strane zašto ne Smile (osim što je to dodatan posao, vjerojatno adminima, a sumnjam da bi im se to dalo Wink )

@Ante - šta si napao i počeo vrijeđat jadnog čovjeka? Daj se skuliraj Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan