Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. zadaća- matoda najmanjih kvadrata (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Statistika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
komaPMF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (10:23:41)
Postovi: (E6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 8 - 13
Lokacija: Over the roof

PostPostano: 22:06 uto, 25. 10. 2011    Naslov: 1. zadaća- matoda najmanjih kvadrata Citirajte i odgovorite

Zadatak glasi ovako:
Točkama (x1, y1), (x2, y2), ..., (xn, yn) metodom najmanjih kvadrata želimo prilagoditi graf funkcije f(x)=a+blnx+cx. Nađite procjenitelj za parametre a, b, c i odgovarajući rastav varijance. Uz koji izbor točaka x_i, i=1,2,...,n imamo jedinstvenu procjenu parametara?

Po onoj formuli za MNK našla sam parametre, ali su prilično brutalni, mora li to tako izgledati? Ovaj ln mi sve kvari pa to ne mogu onako lijepo zapisati kao na predavanju preko s_xx, s_yy i s_xy :( postoji li neki lakši način? I kako naći rastav varijance?
Zadatak glasi ovako:
Točkama (x1, y1), (x2, y2), ..., (xn, yn) metodom najmanjih kvadrata želimo prilagoditi graf funkcije f(x)=a+blnx+cx. Nađite procjenitelj za parametre a, b, c i odgovarajući rastav varijance. Uz koji izbor točaka x_i, i=1,2,...,n imamo jedinstvenu procjenu parametara?

Po onoj formuli za MNK našla sam parametre, ali su prilično brutalni, mora li to tako izgledati? Ovaj ln mi sve kvari pa to ne mogu onako lijepo zapisati kao na predavanju preko s_xx, s_yy i s_xy Sad postoji li neki lakši način? I kako naći rastav varijance?



_________________
Granice mogućega možemo odrediti samo onda ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Statistika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan