Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kolokvij
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ja666
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2011. (12:28:42)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 4 - 9

PostPostano: 20:54 sri, 2. 11. 2011    Naslov: kolokvij Citirajte i odgovorite

čisto informativno, kad bi mogli očekivat rezultate?
čisto informativno, kad bi mogli očekivat rezultate?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ally
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2008. (19:57:23)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 19 - 2

PostPostano: 21:29 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pisalo je na kolokviju da su rezultati i žalbe sljedeću srijedu, znači 9.11. u 18h.
Pisalo je na kolokviju da su rezultati i žalbe sljedeću srijedu, znači 9.11. u 18h.



_________________
I just wanna dance..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 21:38 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za koliko bi bodova bio asemblerski dio zadatka na prakticnom?
Za koliko bi bodova bio asemblerski dio zadatka na prakticnom?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fejky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2010. (16:53:45)
Postovi: (3D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 21:45 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

5 bodova.
5 bodova.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 21:52 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fejky"]5 bodova.[/quote]

5 bodova je nosio na kolokviju, al meni se ne čini kao zadatak za 5 bodova na praktičnom...
fejky (napisa):
5 bodova.


5 bodova je nosio na kolokviju, al meni se ne čini kao zadatak za 5 bodova na praktičnom...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 21:57 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"][quote="fejky"]5 bodova.[/quote]

5 bodova je nosio na kolokviju, al meni se ne čini kao zadatak za 5 bodova na praktičnom...[/quote]

Prije kao 15, jednom je prilikom prof na vjezbama rekao da je zad za 15 bodova tipa nadi najveci element u zadanom nizu. Koliki je maximalni dio bodova?
Atomised (napisa):
fejky (napisa):
5 bodova.


5 bodova je nosio na kolokviju, al meni se ne čini kao zadatak za 5 bodova na praktičnom...


Prije kao 15, jednom je prilikom prof na vjezbama rekao da je zad za 15 bodova tipa nadi najveci element u zadanom nizu. Koliki je maximalni dio bodova?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fejky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2010. (16:53:45)
Postovi: (3D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 22:03 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moja greska :D

Maximalno je 20 bodova na prakticnome.
Moja greska Very Happy

Maximalno je 20 bodova na prakticnome.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 22:11 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. 8)
Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 23:09 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. 8)[/quote]

ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. :evil:
Atomised (napisa):
Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. Cool


ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 0:10 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="googol"][quote="Atomised"]Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. 8)[/quote]

ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. :evil:[/quote]

Što je krivo kod 256=2^8?

Neznam koja sam grupa bio (mislim da B) (čak smo vjerojatno bili ista grupa)

Samo me zanima adresni prostor. Početna adresa je bila E0 00 00.

Meni je završna ispala E7 FF FF. Jel dobio netko isto rješenje?
googol (napisa):
Atomised (napisa):
Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. Cool


ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. Evil or Very Mad


Što je krivo kod 256=2^8?

Neznam koja sam grupa bio (mislim da B) (čak smo vjerojatno bili ista grupa)

Samo me zanima adresni prostor. Početna adresa je bila E0 00 00.

Meni je završna ispala E7 FF FF. Jel dobio netko isto rješenje?



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 7:47 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"][quote="googol"][quote="Atomised"]Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. 8)[/quote]

ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. :evil:[/quote]

Što je krivo kod 256=2^8?
[/quote]

Nista nije krivo no kak sam zurila nisam uspjela izracunat da je 2^8 pa sam isla racunati 16mb jer sam to kao fol znala. :roll: onda mi je tek palo na pamet nakon ispita 2^10 je 1024 / 2^2 = 2^8.

EDIT: tocno ti je, sad sam rjesila zad.
kakt00s (napisa):
googol (napisa):
Atomised (napisa):
Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. Cool


ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. Evil or Very Mad


Što je krivo kod 256=2^8?


Nista nije krivo no kak sam zurila nisam uspjela izracunat da je 2^8 pa sam isla racunati 16mb jer sam to kao fol znala. Rolling Eyes onda mi je tek palo na pamet nakon ispita 2^10 je 1024 / 2^2 = 2^8.

EDIT: tocno ti je, sad sam rjesila zad.




Zadnja promjena: googol; 10:34 čet, 3. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gea_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2010. (00:31:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 9:26 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"][quote="googol"][quote="Atomised"]Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. 8)[/quote]

ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. :evil:[/quote]

Što je krivo kod 256=2^8?

Neznam koja sam grupa bio (mislim da B) (čak smo vjerojatno bili ista grupa)

Samo me zanima adresni prostor. Početna adresa je bila E0 00 00.

Meni je završna ispala E7 FF FF. Jel dobio netko isto rješenje?[/quote]

Ako se dobro sjećam, ja sam isto dobila takvo rješenje.
kakt00s (napisa):
googol (napisa):
Atomised (napisa):
Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. Cool


ma ok je bio kolokvij, mada bi jos koji 10 min dobro doslo. 3. sam pisala u zadnjih 5-6min pa sam sve zbrljavila pocevsi od 256 = 2^8. Evil or Very Mad


Što je krivo kod 256=2^8?

Neznam koja sam grupa bio (mislim da B) (čak smo vjerojatno bili ista grupa)

Samo me zanima adresni prostor. Početna adresa je bila E0 00 00.

Meni je završna ispala E7 FF FF. Jel dobio netko isto rješenje?


Ako se dobro sjećam, ja sam isto dobila takvo rješenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 12:13 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja isto imam E00000 - E7FFFF. No ako se dobro sjecam sklopovi su mi bili skroz krivi - osim takta i ono standardno D0-D7, R/W, A0-A14 (mislim da su bili A0-A14, ako se dobro sjecam).

Kako ste vi rasporedjivali ove A15-A23? Ja imam po tri adresne linije na [u]E[/u], [u]E[/u] i E (preostali E samo ima takt). No, krivi sklopovi...

Tako je to kad se zuri...Bas me zanima koliko ce to bit bodova, sigurno maksimalno 2, buduci da je cijeli zadatak 3.

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

[quote="Atomised"]Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. 8)[/quote]

Slazem se da nije dobro najavljeno, buduci da je receno da nece biti nesto kao ovi za 20 bodova. Medjutim, isto tako je vec bio jednom zadatak prethodnih godina u kojem je trebalo naci broj bitova jednakih nuli u nekom podatku (prije je bilo 32-bitni, kod nas cini mi se 16-bitni, ako se dobro sjecam), a isto tako je bilo i pronalazenje drugog po redu najmanjeg/najveceg (prije bio najveci, kod nas najmanji) - tako da ako smo to provjezbali, ovo je samo bilo prvo nadji 2.najmanjeg, pa onda u njemu nadji broj bitova = 0. Kombinacija 2 zadatka koja znamo (tj. bi trebali znati) rijesiti, sto i nije toliko strasno, osim sto mozda bespotrebno oduzima previse vremena (a i prostora - meni je zadnja linija ISPOD onoga sto pise "Stranica 4 od 4" a nije da pisem ogromnim slovima).
I ja isto imam E00000 - E7FFFF. No ako se dobro sjecam sklopovi su mi bili skroz krivi - osim takta i ono standardno D0-D7, R/W, A0-A14 (mislim da su bili A0-A14, ako se dobro sjecam).

Kako ste vi rasporedjivali ove A15-A23? Ja imam po tri adresne linije na E, E i E (preostali E samo ima takt). No, krivi sklopovi...

Tako je to kad se zuri...Bas me zanima koliko ce to bit bodova, sigurno maksimalno 2, buduci da je cijeli zadatak 3.

Added after 10 minutes:

Atomised (napisa):
Mda... A po meni nije baš dobro najavljeno koje težine će biti zadatak u kolokviju. Al dobro, za drugi se onda uči sve. Cool


Slazem se da nije dobro najavljeno, buduci da je receno da nece biti nesto kao ovi za 20 bodova. Medjutim, isto tako je vec bio jednom zadatak prethodnih godina u kojem je trebalo naci broj bitova jednakih nuli u nekom podatku (prije je bilo 32-bitni, kod nas cini mi se 16-bitni, ako se dobro sjecam), a isto tako je bilo i pronalazenje drugog po redu najmanjeg/najveceg (prije bio najveci, kod nas najmanji) - tako da ako smo to provjezbali, ovo je samo bilo prvo nadji 2.najmanjeg, pa onda u njemu nadji broj bitova = 0. Kombinacija 2 zadatka koja znamo (tj. bi trebali znati) rijesiti, sto i nije toliko strasno, osim sto mozda bespotrebno oduzima previse vremena (a i prostora - meni je zadnja linija ISPOD onoga sto pise "Stranica 4 od 4" a nije da pisem ogromnim slovima).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 13:14 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A mislim, meni je problem bio napisati to na papiru... U simulatoru lako ubacim liniju koda, izbrišem liniju koda... Na papiru se to pretvori u jedan veliki nered. Zato bi po meni bilo bolje u kolokvij staviti npr. dva lakša zadatka u kojima se provjerava koliko kužimo razne naredbe, a ne jedan kompleksniji u kojem se provjerava koliko smo se sposobni ne zapetljati. Ili bar najaviti da će biti tako nešto, pa da vježbam pisanje koda na papiru, a ne reći da će biti nešto tipa naći najveći element niza ili usporediti tri niza ili objasniti neku liniju koda.
A mislim, meni je problem bio napisati to na papiru... U simulatoru lako ubacim liniju koda, izbrišem liniju koda... Na papiru se to pretvori u jedan veliki nered. Zato bi po meni bilo bolje u kolokvij staviti npr. dva lakša zadatka u kojima se provjerava koliko kužimo razne naredbe, a ne jedan kompleksniji u kojem se provjerava koliko smo se sposobni ne zapetljati. Ili bar najaviti da će biti tako nešto, pa da vježbam pisanje koda na papiru, a ne reći da će biti nešto tipa naći najveći element niza ili usporediti tri niza ili objasniti neku liniju koda.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 13:53 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, ti bi radije da su to bila dva zadatka, tipa:
1. zadatak: nadji drugi po redu najmanji element u nizu, npr. 3 boda
2. zadatak: odredi koliko je bitova jednako nuli u nekom podatku, npr. 2 boda.

Hmm..mozda prijedlog za ubuduce da je bolje davati vise odvojenih zadataka, nego sve strpati u jedan.

Mada mozes si ti to i gledati kao dva zadatka, samo sto ne pises dva puta ono sve na pocetku "data: equ bla bla bla" nego samo jednom. No, kuzim, lakse ti je u glavi ne spetljat se ako samo razmisljas o jednoj stvari (nadji najveci, najmanji, ili koji vec) a ne o vise stvari (nadji taj i taj element, pa prebroji nesto u njemu).
Dakle, ti bi radije da su to bila dva zadatka, tipa:
1. zadatak: nadji drugi po redu najmanji element u nizu, npr. 3 boda
2. zadatak: odredi koliko je bitova jednako nuli u nekom podatku, npr. 2 boda.

Hmm..mozda prijedlog za ubuduce da je bolje davati vise odvojenih zadataka, nego sve strpati u jedan.

Mada mozes si ti to i gledati kao dva zadatka, samo sto ne pises dva puta ono sve na pocetku "data: equ bla bla bla" nego samo jednom. No, kuzim, lakse ti je u glavi ne spetljat se ako samo razmisljas o jednoj stvari (nadji najveci, najmanji, ili koji vec) a ne o vise stvari (nadji taj i taj element, pa prebroji nesto u njemu).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 14:13 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa i bilo bi preglednije. Ovako imaš situaciju da ti je bed jednostavno prekrižiti kod i pored pisati novi jer misliš da nemaš mjesta (a pisati na odvojeni papir ti je bed jer gubiš na vremenu). Ili da ispraviš nešto u prvom dijelu koda pa moraš prepravljati drugi dio jer ovisi o prvom. Itd. Sve banalne stvari, a mogu činiti veliku razliku.
Pa i bilo bi preglednije. Ovako imaš situaciju da ti je bed jednostavno prekrižiti kod i pored pisati novi jer misliš da nemaš mjesta (a pisati na odvojeni papir ti je bed jer gubiš na vremenu). Ili da ispraviš nešto u prvom dijelu koda pa moraš prepravljati drugi dio jer ovisi o prvom. Itd. Sve banalne stvari, a mogu činiti veliku razliku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 22:20 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se s kolegom Atomised, malo je nezgodno pisat programe na papir. Kako ste nacrtali sklop iz 3. zad? Posto sam rjesila krivo cijeli zad, htjela bih ga barem sad tocno rjesiti pa ak moze neki screen shot. :)
Slazem se s kolegom Atomised, malo je nezgodno pisat programe na papir. Kako ste nacrtali sklop iz 3. zad? Posto sam rjesila krivo cijeli zad, htjela bih ga barem sad tocno rjesiti pa ak moze neki screen shot. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan