Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1.kolokvij 2011.
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Oblikovanje i analiza algoritama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ally
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2008. (19:57:23)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 19 - 2

PostPostano: 13:10 pet, 4. 11. 2011    Naslov: 1.kolokvij 2011. Citirajte i odgovorite

Od svih onih prezentacija, skeniranih papira i skripte sa stranice prof. Singera, što treba učiti/znati za 1. kolokvij?
Od svih onih prezentacija, skeniranih papira i skripte sa stranice prof. Singera, što treba učiti/znati za 1. kolokvij?



_________________
I just wanna dance..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 15:20 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po starim kolokvijima. ;) A onda lako nađeš npr. u skripti ako ti nešto treba.
Ako nisi bila na prošlom predavanju, najbolje reci nekom da ti objasni i pokaže što smo radili...
Po starim kolokvijima. Wink A onda lako nađeš npr. u skripti ako ti nešto treba.
Ako nisi bila na prošlom predavanju, najbolje reci nekom da ti objasni i pokaže što smo radili...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bixodococo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (20:26:24)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 16:32 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od svih predavanja igrom slučaja nisam bio baš na zadnjem :cry:

Ako postoji dobra duša voljna poslati to u nekom digitaliziranom obliku na mail, bit ću vječno zahvalan (pa i u tolkoj mjeri da sam voljan platiti kavu/čokoladu/pivkana)
Od svih predavanja igrom slučaja nisam bio baš na zadnjem Crying or Very sad

Ako postoji dobra duša voljna poslati to u nekom digitaliziranom obliku na mail, bit ću vječno zahvalan (pa i u tolkoj mjeri da sam voljan platiti kavu/čokoladu/pivkana)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 18:42 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bixodococo"](pa i u tolkoj mjeri da sam voljan platiti kavu/čokoladu/pivkana)[/quote]

steta sto nemam obicaj na tim predavanjima pisati ista :(

:D uglavnom, nisi nista izgubio iako je bilo korisno, rjesavali smo kolokvije... rekao je gdje se najcesce grijesi...
bixodococo (napisa):
(pa i u tolkoj mjeri da sam voljan platiti kavu/čokoladu/pivkana)


steta sto nemam obicaj na tim predavanjima pisati ista Sad

Very Happy uglavnom, nisi nista izgubio iako je bilo korisno, rjesavali smo kolokvije... rekao je gdje se najcesce grijesi...



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bixodococo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (20:26:24)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 20:51 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

I? Gdje se najčešće griješi? :lol:
I? Gdje se najčešće griješi? Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:12 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]nisi nista izgubio iako je bilo korisno[/quote]

Je l' ovo samo meni djeluje kao ox i moron? :grebgreb:

[quote="bixodococo"]I? Gdje se najčešće griješi? :lol:[/quote]

Na kolokviju? :D
Gino (napisa):
nisi nista izgubio iako je bilo korisno


Je l' ovo samo meni djeluje kao ox i moron? Kotacici rade 100 na sat

bixodococo (napisa):
I? Gdje se najčešće griješi? Laughing


Na kolokviju? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bixodococo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (20:26:24)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 21:20 pet, 4. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Na kolokviju? :D[/quote]

Hoćeš reć da uopće ne dolazimo na kolokvij? Ha? To hoćeš reć? :D
vsego (napisa):
Na kolokviju? Very Happy


Hoćeš reć da uopće ne dolazimo na kolokvij? Ha? To hoćeš reć? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 1:27 sub, 5. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

uistinu, ako je netko pisao na zadnjem predavanju da tavi to u nekakvom obliku na forum....plizzzz
točnije, zanima me prvi dadatak sa prvih kolokvija(svi su isti)
i kraj rekurzije...bilo koje :)
uistinu, ako je netko pisao na zadnjem predavanju da tavi to u nekakvom obliku na forum....plizzzz
točnije, zanima me prvi dadatak sa prvih kolokvija(svi su isti)
i kraj rekurzije...bilo koje Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 10:41 sub, 5. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bixodococo"]I? Gdje se najčešće griješi? :lol:[/quote]

da, to se i ja pitam :D pamcenje me lose sluzi, uglavnom ima par tih zadataka koje je on lijepo namjestio da se fula :lol:

na primjer 1. kol iz 2008. 1(b)
ja sam to pogledao i reko aha to je [tex]\log n[/tex], no, uspostavilo se da sam glup :D

[quote="Tygy"]točnije, zanima me prvi dadatak sa prvih kolokvija(svi su isti)
i kraj rekurzije...bilo koje :)[/quote]

rjesenje bi islo ovako nekako:

indeks [tex]i[/tex] neka poprima vrijednosti [tex]i_1, i_2, \ldots , i_k[/tex] sve dok je [tex]i_k<n[/tex]

vrijedi [tex]i_1=2, i_2=4, i_3=16, \ldots , i_j=2^{2^{j-1}}[/tex]

i sad samo uvjet [tex]2^{2^{k-1}}=i_k<n[/tex] logaritmiras dva puta i vidis da je gornja ocjena [tex]\log \log n[/tex], to je odmah i donja jer mora biti [tex]i_{k+1}\geq n[/tex] (u smisu trazis takav [tex]k[/tex] da imas te dvije ocjene...)

mozda ovo nije posve precizno, ali mislim da je dovoljno dobro :wink:

evo onda odmah i kraj rekurzije (isti kolokvij)

ako sam ja to dobro raspisao, za slucaj kada je [tex]n[/tex] potencija od [tex]3[/tex] vrijedi
[tex]T(n)=(d+3)n^{\log_34}-3n=\mathcal{O}(n^{\log_34})[/tex]

Da bi stvar vrijedila bezuvjetno, mora [tex]f(n)=n^{\log_34}[/tex] biti glatka funkcija i [tex]T(n)=4T(\lfloor n/3 \rfloor)+n[/tex] mora biti asimptotski rastuca (sto znaci da je rastuca od negdje na dalje)

Za prvu stvar treba samo pokazati da je [tex]f(2n)=\mathcal{O}(f(n))[/tex], no to je ocito jer je [tex]f(2n)=(2n)^{\log_34}=2^{\log_34}f(n)=c\cdot f(n)[/tex]

Za drugu stvar cu pokazat da je rastuca od [tex]n\geq3[/tex]. To se radi indukcijom. (Stvar mi se cini da nije definirana za [tex]n=2[/tex] :shock: )
Baza.
[tex]T(3)=4d+3[/tex]
[tex]T(4)=4d+4[/tex]
Pretpostavimo...
Korak. Vrijedi li:
[tex]T(n+1)=4T(\lfloor\frac{n+1}{3}\rfloor)+n+1>4T(\lfloor\frac{n}{3}\rfloor)+n=T(n)[/tex]
pa ja bih rekao da da, dovoljno je da je da vrijedi [tex]T(\lfloor\frac{n+1}{3}\rfloor)\geq T(\lfloor\frac{n}{3}\rfloor)[/tex], a to vrijedi (ili su jednaki ili se pozovemo na pretpostavku)
bixodococo (napisa):
I? Gdje se najčešće griješi? Laughing


da, to se i ja pitam Very Happy pamcenje me lose sluzi, uglavnom ima par tih zadataka koje je on lijepo namjestio da se fula Laughing

na primjer 1. kol iz 2008. 1(b)
ja sam to pogledao i reko aha to je [tex]\log n[/tex], no, uspostavilo se da sam glup Very Happy

Tygy (napisa):
točnije, zanima me prvi dadatak sa prvih kolokvija(svi su isti)
i kraj rekurzije...bilo koje Smile


rjesenje bi islo ovako nekako:

indeks [tex]i[/tex] neka poprima vrijednosti [tex]i_1, i_2, \ldots , i_k[/tex] sve dok je [tex]i_k<n[/tex]

vrijedi [tex]i_1=2, i_2=4, i_3=16, \ldots , i_j=2^{2^{j-1}}[/tex]

i sad samo uvjet [tex]2^{2^{k-1}}=i_k<n[/tex] logaritmiras dva puta i vidis da je gornja ocjena [tex]\log \log n[/tex], to je odmah i donja jer mora biti [tex]i_{k+1}\geq n[/tex] (u smisu trazis takav [tex]k[/tex] da imas te dvije ocjene...)

mozda ovo nije posve precizno, ali mislim da je dovoljno dobro Wink

evo onda odmah i kraj rekurzije (isti kolokvij)

ako sam ja to dobro raspisao, za slucaj kada je [tex]n[/tex] potencija od [tex]3[/tex] vrijedi
[tex]T(n)=(d+3)n^{\log_34}-3n=\mathcal{O}(n^{\log_34})[/tex]

Da bi stvar vrijedila bezuvjetno, mora [tex]f(n)=n^{\log_34}[/tex] biti glatka funkcija i [tex]T(n)=4T(\lfloor n/3 \rfloor)+n[/tex] mora biti asimptotski rastuca (sto znaci da je rastuca od negdje na dalje)

Za prvu stvar treba samo pokazati da je [tex]f(2n)=\mathcal{O}(f(n))[/tex], no to je ocito jer je [tex]f(2n)=(2n)^{\log_34}=2^{\log_34}f(n)=c\cdot f(n)[/tex]

Za drugu stvar cu pokazat da je rastuca od [tex]n\geq3[/tex]. To se radi indukcijom. (Stvar mi se cini da nije definirana za [tex]n=2[/tex] Shocked )
Baza.
[tex]T(3)=4d+3[/tex]
[tex]T(4)=4d+4[/tex]
Pretpostavimo...
Korak. Vrijedi li:
[tex]T(n+1)=4T(\lfloor\frac{n+1}{3}\rfloor)+n+1>4T(\lfloor\frac{n}{3}\rfloor)+n=T(n)[/tex]
pa ja bih rekao da da, dovoljno je da je da vrijedi [tex]T(\lfloor\frac{n+1}{3}\rfloor)\geq T(\lfloor\frac{n}{3}\rfloor)[/tex], a to vrijedi (ili su jednaki ili se pozovemo na pretpostavku)



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 14:33 sub, 5. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

gino fala puno :)
upravo to mi je trebalo :)
gino fala puno Smile
upravo to mi je trebalo Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
YMP
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 04. 2009. (14:18:45)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: VINKOVCI

PostPostano: 22:37 sub, 5. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me dali netko zna iz koje knjige je profesor govorio ono za majority problem. Znam da je kod njega pdf imao ime MFL_rad.pdf i da je govorio o principima grube sile, sortiranju, podijeli pa vladaj, princip "medijanom polja" i princip "lokalnog polja" pa ako bi netk obio tako dobar i zna kako se zove taj pdf jer sam sve pregledala na netu i nisam mogla naći hvala :))
Zanima me dali netko zna iz koje knjige je profesor govorio ono za majority problem. Znam da je kod njega pdf imao ime MFL_rad.pdf i da je govorio o principima grube sile, sortiranju, podijeli pa vladaj, princip "medijanom polja" i princip "lokalnog polja" pa ako bi netk obio tako dobar i zna kako se zove taj pdf jer sam sve pregledala na netu i nisam mogla naći hvala Smile)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 1:07 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

MFL je matematicko fizicki list, "krajem" prosle akademske godine su u doticnom objavljeni tekstovi o financijskom smjeru, statistici i primjenjenoj. ako sam dobro shvatio, ovo je samo nastavak toga, dakle o studiju racunarstva, po onom sto sam vidio taj clanak jos nije objavljen (ali moguce da sam ja fulao ili da im stranice nisu jako azurne)

sto se tice tog zadatka, nisam bas vidio detaljno, al cini mi se da je za sve te metode pisala samo neka kao ideja, a naglasak je bio na majority element-u, koji je zapravo jednostavan (kad ga cujes :D) i to mozes lako naci na netu...

sto je to lokalno polje? tog se ne sjecam

a sto se medijana tice, ja sam si to [url=http://www.ics.uci.edu/~eppstein/161/960130.html]tu[/url] pogledao, nije toliko tesko iako mi je trebalo malo vremena da skuzim :D (al tvrdim da je to zbog engleskog! :D) ono sto mi se cinilo korisno je i izracun slozenosti (koji je usput i jednostavan...)
MFL je matematicko fizicki list, "krajem" prosle akademske godine su u doticnom objavljeni tekstovi o financijskom smjeru, statistici i primjenjenoj. ako sam dobro shvatio, ovo je samo nastavak toga, dakle o studiju racunarstva, po onom sto sam vidio taj clanak jos nije objavljen (ali moguce da sam ja fulao ili da im stranice nisu jako azurne)

sto se tice tog zadatka, nisam bas vidio detaljno, al cini mi se da je za sve te metode pisala samo neka kao ideja, a naglasak je bio na majority element-u, koji je zapravo jednostavan (kad ga cujes Very Happy) i to mozes lako naci na netu...

sto je to lokalno polje? tog se ne sjecam

a sto se medijana tice, ja sam si to tu pogledao, nije toliko tesko iako mi je trebalo malo vremena da skuzim Very Happy (al tvrdim da je to zbog engleskog! Very Happy) ono sto mi se cinilo korisno je i izracun slozenosti (koji je usput i jednostavan...)



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
YMP
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 04. 2009. (14:18:45)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: VINKOVCI

PostPostano: 9:59 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pristup "lokalnog polja" je ono što je on pričao da zahtjeva dva prolaza kroz polje 1 prolaz da nađemo većinskog kandidata a 2 da zbrojimo koliko ga ima ono što je pričao kao primjer sa izborima da pitaš prvog što je izabrao postaviš njega ideš dalje kada dođeš do nekoga tko je izabrao nešto drugo smanjiš tog prvog za jedan i ako ti na kraju ostane jedan ili dva znači da on ima većinu i prođeš još jednom samo da vidiš točan broj ;) Hvala za informaciju o časopisu :))
Pristup "lokalnog polja" je ono što je on pričao da zahtjeva dva prolaza kroz polje 1 prolaz da nađemo većinskog kandidata a 2 da zbrojimo koliko ga ima ono što je pričao kao primjer sa izborima da pitaš prvog što je izabrao postaviš njega ideš dalje kada dođeš do nekoga tko je izabrao nešto drugo smanjiš tog prvog za jedan i ako ti na kraju ostane jedan ili dva znači da on ima većinu i prođeš još jednom samo da vidiš točan broj Wink Hvala za informaciju o časopisu Smile)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 14:30 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo mi je glupo to pitati, ali kako riješimo rekurziju za slučaj kad je n potencija nečeg (znači, onaj prvi dio u drugom zadatku)? :D Kužim koju supstituciju treba uzeti, al onda ne znam iz toga dobiti rješenje.
Malo mi je glupo to pitati, ali kako riješimo rekurziju za slučaj kad je n potencija nečeg (znači, onaj prvi dio u drugom zadatku)? Very Happy Kužim koju supstituciju treba uzeti, al onda ne znam iz toga dobiti rješenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
(s)Venn
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2009. (17:59:25)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 6
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 15:02 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jednostavno, nađeš opći oblik rekurzije za tk (dakle, nakon što provedeš supstituciju, npr n = 3^k).

Zatim, odrediš je li koeficijent uz dominantni član različit od nule - ako jest, onda je rekurzija sigurno tog reda veličine. To radiš tako da ili iskoristiš početni uvjet, ili uvrstiš opće rješenje rekurzije u početni izraz.

Na kraju, provodiš supstituciju vice versa na način da ti je k = logaritam-s-bazom-tri-od-n. Riječ je o jednostavnom uvrštavanju... Česti trik koji se tu koristi jest a^logb = b^loga, prvenstveno u cilju toga da n nemaš u eksponentu. (npr. 3^logn = n^log3). :wink:


Ostatak zadatka se rješava na osnovu teorije sa str 54-62.
Jednostavno, nađeš opći oblik rekurzije za tk (dakle, nakon što provedeš supstituciju, npr n = 3^k).

Zatim, odrediš je li koeficijent uz dominantni član različit od nule - ako jest, onda je rekurzija sigurno tog reda veličine. To radiš tako da ili iskoristiš početni uvjet, ili uvrstiš opće rješenje rekurzije u početni izraz.

Na kraju, provodiš supstituciju vice versa na način da ti je k = logaritam-s-bazom-tri-od-n. Riječ je o jednostavnom uvrštavanju... Česti trik koji se tu koristi jest a^logb = b^loga, prvenstveno u cilju toga da n nemaš u eksponentu. (npr. 3^logn = n^log3). Wink


Ostatak zadatka se rješava na osnovu teorije sa str 54-62.



_________________
..pišem pjesme, sviram bluz, radost i tugu na stihove lomim..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 15:56 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala. :D
Hvala. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
YMP
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 04. 2009. (14:18:45)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: VINKOVCI

PostPostano: 20:36 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam pitanje kod 1 zad b) kolokvij 2009. kada dobijemo onu sumu koju idemo preko integrala ugl dobijemo i*lg(i) i to je monotono rastuća funkcija i integral nam ide od 1 do n+1 ? I to na kraju trebamo uvrstiti i kako se onda rješiti lg(n+1)?? Ako me razumijete.
Ja imam pitanje kod 1 zad b) kolokvij 2009. kada dobijemo onu sumu koju idemo preko integrala ugl dobijemo i*lg(i) i to je monotono rastuća funkcija i integral nam ide od 1 do n+1 ? I to na kraju trebamo uvrstiti i kako se onda rješiti lg(n+1)?? Ako me razumijete.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
(s)Venn
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2009. (17:59:25)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 6
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 21:53 ned, 6. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da je sve što trebaš napraviti, zaokružiti red veličine na n^2lgn, budući da ionako tražiš približnu vrijednost. Štoviše, mislim da i u integralu možeš koristiti n kao gornju granicu, budući da +-const ionako ne igra ulogu u ocjeni kompleksnosti u ovakvim slučajevima. :)
Ja mislim da je sve što trebaš napraviti, zaokružiti red veličine na n^2lgn, budući da ionako tražiš približnu vrijednost. Štoviše, mislim da i u integralu možeš koristiti n kao gornju granicu, budući da +-const ionako ne igra ulogu u ocjeni kompleksnosti u ovakvim slučajevima. Smile



_________________
..pišem pjesme, sviram bluz, radost i tugu na stihove lomim..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Oblikovanje i analiza algoritama Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan