Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci za vjezbu iz logike sudova
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 19:49 ned, 30. 10. 2005    Naslov: Zadaci za vjezbu iz logike sudova Citirajte i odgovorite

di bi mogla naci zadatke za vjezbu KNF i DNF s rjesenjima?
thanks
di bi mogla naci zadatke za vjezbu KNF i DNF s rjesenjima?
thanks


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:21 ned, 30. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne trebaju ti. 8)

Slozi tablicu s 3 ili cak 4 varijable (dakle, 3 ili 4 stupca i 8 ili 16 redaka). :) Nakon zadnjeg stupca dodaj jos jedan (nazovimo ga f) gdje ces bezveze popikati nule i jedinice. :-s Kad rijesis KNF ili DNF, izracunaj vrijednosti dobivenih formula u pocetnu tablicu. :) Moras dobiti isto sto imas u stupcu f. 8)

:idea: Inace, mogu ti biti korisni i [url=http://web.math.hr/nastava/uur/stari_rokovi.php]stari pismeni iz UuRa[/url]. :D
Ne trebaju ti. Cool

Slozi tablicu s 3 ili cak 4 varijable (dakle, 3 ili 4 stupca i 8 ili 16 redaka). Smile Nakon zadnjeg stupca dodaj jos jedan (nazovimo ga f) gdje ces bezveze popikati nule i jedinice. Eh? Kad rijesis KNF ili DNF, izracunaj vrijednosti dobivenih formula u pocetnu tablicu. Smile Moras dobiti isto sto imas u stupcu f. Cool

Idea Inace, mogu ti biti korisni i stari pismeni iz UuRa. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:02 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, danas mi uletjelo malo viska vremena, pa rek'o da se poigram: [url=http://degiorgi.math.hr/uur/knfdnf.pl]KNF/DNF[/url]. 8)

Ako nekome bude koristilo, meni drago. :)

[b]Disklejmer:[/b] Nadam se da nema gresaka u rjesenjima, ali ne garantiram... O:)
Evo, danas mi uletjelo malo viska vremena, pa rek'o da se poigram: KNF/DNF. Cool

Ako nekome bude koristilo, meni drago. Smile

Disklejmer: Nadam se da nema gresaka u rjesenjima, ali ne garantiram... Angel



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike


Zadnja promjena: vsego; 14:15 pon, 5. 12. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:15 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Nice![/b] :D
Nice! Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 23:06 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego: Lijepo hakče! Možda ne bi bilo zgoreg da skupiš linkove na ovakve i općenito sve skriptuljine i/ili sourceve koji okolo po DGu vise, a voljan si ih javno obznaniti, na zaseban podforum ili običnu stranicu tek, za buduća pokoljenja... (zagube se ovakve stvari u šumi postova).

Pozdrav,
@vsego: Lijepo hakče! Možda ne bi bilo zgoreg da skupiš linkove na ovakve i općenito sve skriptuljine i/ili sourceve koji okolo po DGu vise, a voljan si ih javno obznaniti, na zaseban podforum ili običnu stranicu tek, za buduća pokoljenja... (zagube se ovakve stvari u šumi postova).

Pozdrav,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:06 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro provježbajte zadatke s 9 bitova, ti se gotovo sigurno pojavljuju na kolokviju! :D
Dobro provježbajte zadatke s 9 bitova, ti se gotovo sigurno pojavljuju na kolokviju! Very Happy



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:11 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Dobro provježbajte zadatke s 9 bitova, ti se gotovo sigurno pojavljuju na kolokviju! :D[/quote]

Devet bitova je premalo za kolokvij. :twisted: ;)

@venovako: pa nema nesto puno takvih stvari ovdje... ili sam ja nesto zaboravio? :-k Ima ono za HTML boje i KNF/DNF. :) Prvi ima link na pocetnoj stranici, ovaj novi ce dobiti link. 8)
Melkor (napisa):
Dobro provježbajte zadatke s 9 bitova, ti se gotovo sigurno pojavljuju na kolokviju! Very Happy


Devet bitova je premalo za kolokvij. Twisted Evil Wink

@venovako: pa nema nesto puno takvih stvari ovdje... ili sam ja nesto zaboravio? Think Ima ono za HTML boje i KNF/DNF. Smile Prvi ima link na pocetnoj stranici, ovaj novi ce dobiti link. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:26 pet, 4. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, dodao sam i mogucnost verifikacije rjesenja, tako da sada mozete provjeriti i rezultate koje dobijete pojednostavljivanjem. 8)

[b]Uputa:[/b] dodjete, generirate zadatak, rijesite ga i provjerite rjesenje. :D Ako se zelite vratiti i naknadno provjeriti svoje rjesenje, [b]snimite negdje "Direktni link na zadatak"[/b] kojim se vracate na taj isti zadatak. :D Bez toga, iduce ucitavanje stranice dovodi do generiranja novog zadatka s drugacijim brojevima! 8) Taj link koristite i ako imate pitanja vezanih uz neko specificno rjesenje. :)

Uzivajte! ;)
Ok, dodao sam i mogucnost verifikacije rjesenja, tako da sada mozete provjeriti i rezultate koje dobijete pojednostavljivanjem. Cool

Uputa: dodjete, generirate zadatak, rijesite ga i provjerite rjesenje. Very Happy Ako se zelite vratiti i naknadno provjeriti svoje rjesenje, snimite negdje "Direktni link na zadatak" kojim se vracate na taj isti zadatak. Very Happy Bez toga, iduce ucitavanje stranice dovodi do generiranja novog zadatka s drugacijim brojevima! Cool Taj link koristite i ako imate pitanja vezanih uz neko specificno rjesenje. Smile

Uzivajte! Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:00 pet, 4. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brucoši bi trebali učit perl ili PHP. Onda bi mogli radit ovakve stvari, biti uber popularni pa bi možda bili i motiviraniji za učenje programiranja :-)
Brucoši bi trebali učit perl ili PHP. Onda bi mogli radit ovakve stvari, biti uber popularni pa bi možda bili i motiviraniji za učenje programiranja Smile



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:57 sub, 5. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]Brucoši bi trebali učit perl ili PHP. Onda bi mogli radit ovakve stvari, biti uber popularni pa bi možda bili i motiviraniji za učenje programiranja :-)[/quote]
A tko im smeta da nauce?
Gordan (napisa):
Brucoši bi trebali učit perl ili PHP. Onda bi mogli radit ovakve stvari, biti uber popularni pa bi možda bili i motiviraniji za učenje programiranja Smile

A tko im smeta da nauce?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:48 uto, 8. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedna skripta, nastala koristenjem sitnica iz ove prosle: [url=http://degiorgi.math.hr/uur/logika_sudova.pl]Logika sudova[/url] - skripta za provjeru ekvivalentnosti sudovnih formula. :D

Npr. provjera DeMorganovih pravila:

[tt]f1 = !x0+!x1
f2 = !(x0x1)[/tt]

Ovo dvoje [b]nije[/b] ekvivalentno:

[tt]f1 = !x0+!x1
f2 = !x0!x1[/tt]

:D
Jos jedna skripta, nastala koristenjem sitnica iz ove prosle: Logika sudova - skripta za provjeru ekvivalentnosti sudovnih formula. Very Happy

Npr. provjera DeMorganovih pravila:

f1 = !x0+!x1
f2 = !(x0x1)


Ovo dvoje nije ekvivalentno:

f1 = !x0+!x1
f2 = !x0!x1


Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zekoo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2009. (22:58:36)
Postovi: (12)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:01 ned, 8. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sego zlatan si :woot:
:weee:
sego zlatan si Woot!
Weeeeeee!!!!!!!!!!!



_________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Salvador Dali
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cupcake
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:52:00)
Postovi: (1B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 0 - 2

PostPostano: 16:54 uto, 8. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

treba mi mala pomoc oko KNF i DNF, odnosno kako da sredim sljedeci izraz : (negirano x+y+z)*(negirano x+negirano y +z) ?
treba mi mala pomoc oko KNF i DNF, odnosno kako da sredim sljedeci izraz : (negirano x+y+z)*(negirano x+negirano y +z) ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dalmatinčica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:46:54)
Postovi: (AC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 17:14 uto, 8. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

izmnoži, ili jednostavno radi DNF
izmnoži, ili jednostavno radi DNF


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:15 uto, 8. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izmnozi, izluci,... sredit ce se.

[spoiler]Ovako napamet, cini mi se da je rjesenje:
[tex](\overline{x} + y + z)(\overline{x} + \overline{y} + z) = \overline{x} + z[/tex][/spoiler]
Izmnozi, izluci,... sredit ce se.

Spoiler [hidden; click to show]:



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan