Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem s sftp na student-a

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
deimos
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 10. 2009. (08:39:18)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 19 - 0

PostPostano: 11:11 čet, 29. 12. 2011    Naslov: Problem s sftp na student-a Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

imam problem s student-om: ne mogu nista sftp-at na student-a. mogu se logirati s ssh, mogu downloadirati sa studenta na svoje lokalno racunalo, ali nikako ne uspijevam nista uploadati na student-a sa svog lokalnog racunala.

prije mi je sve radilo bez problema (zadnji put kad mi je sftp uspio je bilo prije 2 tjedna). od tada se jedino promijenio ISP (bio sam koristio iskon, a sada sam na t-com. na iskonu je radilo, ali na t-com-u mi ne radi. cak sam pokusao i s vipnet-ove mreze, ali problem mi je i dalje isti: nemogucnost uploada na student-a) i trenutna lokacija (ali i dalje unutar RH. stovise, preko vipnet-a me i dalje locira kao da sam u ZG i vrsnu domenu prepoznaje kao .hr)

kad koristim core ftp na windowsima (a njega sam i dosad koristio dok mi je radilo), dobivam slijedecu poruku o gresci:

[code:1]
STOR /student1/******/paral1/bjac.c
Server error: General failure
bjac.c - 0 bytes transferred [/code:1]

a kad pokusavam preko terminala na linuxu, dobivam isto neku gresku (sad cu za par minuta editirati post i napisati sto mi se u tom slucaju javlja)

EDIT:
[code:1]Error while copying "bjac.c".
There was an error copying the file into sftp://******@student.math.hr/student1/*******/paral1.
Unknown reason[/code:1]

da li netko zna zbog cega dolazi do te greske? i kako se uklanja/zaobilazi?
Pozdrav,

imam problem s student-om: ne mogu nista sftp-at na student-a. mogu se logirati s ssh, mogu downloadirati sa studenta na svoje lokalno racunalo, ali nikako ne uspijevam nista uploadati na student-a sa svog lokalnog racunala.

prije mi je sve radilo bez problema (zadnji put kad mi je sftp uspio je bilo prije 2 tjedna). od tada se jedino promijenio ISP (bio sam koristio iskon, a sada sam na t-com. na iskonu je radilo, ali na t-com-u mi ne radi. cak sam pokusao i s vipnet-ove mreze, ali problem mi je i dalje isti: nemogucnost uploada na student-a) i trenutna lokacija (ali i dalje unutar RH. stovise, preko vipnet-a me i dalje locira kao da sam u ZG i vrsnu domenu prepoznaje kao .hr)

kad koristim core ftp na windowsima (a njega sam i dosad koristio dok mi je radilo), dobivam slijedecu poruku o gresci:

Kod:

STOR /student1/******/paral1/bjac.c 
Server error: General failure
bjac.c - 0 bytes transferred 


a kad pokusavam preko terminala na linuxu, dobivam isto neku gresku (sad cu za par minuta editirati post i napisati sto mi se u tom slucaju javlja)

EDIT:
Kod:
Error while copying "bjac.c".
There was an error copying the file into sftp://******@student.math.hr/student1/*******/paral1.
Unknown reason


da li netko zna zbog cega dolazi do te greske? i kako se uklanja/zaobilazi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 11:40 čet, 29. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok
Jesi probao brisati folder firefox unutar .mozilla foldera na studentu?
To je hidden folder, pa pogledaj, moguće da je samo pun tvoj student ;) događa se.
Bok
Jesi probao brisati folder firefox unutar .mozilla foldera na studentu?
To je hidden folder, pa pogledaj, moguće da je samo pun tvoj student Wink događa se.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
deimos
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 10. 2009. (08:39:18)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 19 - 0

PostPostano: 11:42 čet, 29. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

kad mi se greska s sftp-om prvi put pojavila, pobrisao sam dio starih kodova i pdf-a (i vise nego je potrebno za 18KB koliko je ovaj file koji pokusavam prebaciti)

EDIT: pobrisao sam sad jos i vise, dohvatio gnome-ov terminal, i uspjelo mi je ^^

hvala na trudu =)
Pozdrav,

kad mi se greska s sftp-om prvi put pojavila, pobrisao sam dio starih kodova i pdf-a (i vise nego je potrebno za 18KB koliko je ovaj file koji pokusavam prebaciti)

EDIT: pobrisao sam sad jos i vise, dohvatio gnome-ov terminal, i uspjelo mi je ^^

hvala na trudu =)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:33 čet, 29. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

inace, ako imas neke postavke spremljene u firefoxu (ja imam recimo) i fali ti mjesta, mozes obrisati file urlclassifier3.sqlite i folder Cache koji ti se nalaze u .mozilla/firefox/[tvoj profil]/ folderu

znaci,

[code:1]cd .mozilla/firefox/[tvoj profil]/
rm -r urlclassifier3.sqlite Cache/[/code:1]

ce napraviti sto ti treba :)
inace, ako imas neke postavke spremljene u firefoxu (ja imam recimo) i fali ti mjesta, mozes obrisati file urlclassifier3.sqlite i folder Cache koji ti se nalaze u .mozilla/firefox/[tvoj profil]/ folderu

znaci,

Kod:
cd .mozilla/firefox/[tvoj profil]/
rm -r urlclassifier3.sqlite Cache/


ce napraviti sto ti treba Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 12:42 čet, 29. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nadi ovaj file i obrisi ga: [i]urlclassifier3.sqlite[/i] u [i].mozilla/firefox[/i] i onda ti je to u nekom od foldera koji zavrsava na [i].default[/i], to je neki apsolutno beskoristan file koji bezveze puni quotu na studentu (a imas 100mb samo nazalost).
to su sve nevidljivi pa ih moras izlistati sa [i]ls -a[/i] da bi vidio kako se sta tocno zove

ili napraviti ovo sto je kolega napisao i predohitrio me :)
nadi ovaj file i obrisi ga: urlclassifier3.sqlite u .mozilla/firefox i onda ti je to u nekom od foldera koji zavrsava na .default, to je neki apsolutno beskoristan file koji bezveze puni quotu na studentu (a imas 100mb samo nazalost).
to su sve nevidljivi pa ih moras izlistati sa ls -a da bi vidio kako se sta tocno zove

ili napraviti ovo sto je kolega napisao i predohitrio me Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan