Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dodatni rok 9 mjesec?? (studij)
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
z3h
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2004. (22:26:02)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 12:04 uto, 7. 2. 2012    Naslov: Dodatni rok 9 mjesec?? Citirajte i odgovorite

Pozdrav,
Posto nigdje na forumu nisam nasao slicnu temu, otvorio sam ovu sa nadom da cemo uspjeti napokon nekako dobiti ponovno dodatne rokove u 9 mj. :D

Konkretno, ja se javljam sa pitanjem vezanim za dodatni rok iz Markovljevih lanaca, koji je ,po prici nekih studenata, profesor odobrio, pa ako zna netko nesto o tome, molio bi da podijeli s nama. :D :)
Pozdrav,
Posto nigdje na forumu nisam nasao slicnu temu, otvorio sam ovu sa nadom da cemo uspjeti napokon nekako dobiti ponovno dodatne rokove u 9 mj. Very Happy

Konkretno, ja se javljam sa pitanjem vezanim za dodatni rok iz Markovljevih lanaca, koji je ,po prici nekih studenata, profesor odobrio, pa ako zna netko nesto o tome, molio bi da podijeli s nama. Very Happy Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:11 uto, 7. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

O tome ce se sutra pricati na Vijecu. Vjerojatno ce brzo biti obavijest o tome sto je odluceno ili vam mozda vasi predstavnici podnesu izvjestaj odmah nakon sjednice.
O tome ce se sutra pricati na Vijecu. Vjerojatno ce brzo biti obavijest o tome sto je odluceno ili vam mozda vasi predstavnici podnesu izvjestaj odmah nakon sjednice.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 18:30 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se došlo do nekakve odluke vezano za rok u devetom mjesecu?
Da li se došlo do nekakve odluke vezano za rok u devetom mjesecu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivica13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2007. (14:01:02)
Postovi: (102)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
67 = 75 - 8

PostPostano: 18:36 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

O ovoj temi se danas nije raspravljalo nego će se raspravljati na Vijeću u ožujku ili travnju. Prijedlog Vijeća Voditelja studija i Kolegija odsjeka je da nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna, te da za neke studente mogu organizirati i dodatni popravni kolokviji (pismeni i/ili usmeni; samo usmeni) u jesen za sve kolegije zimskog i ljetnog semestra. Nastavnici koji bi željeli organizirati popravne kolokvije početkom rujna trebali bi svakako ispuniti dva uvjeta:
1. prije kraja ljeta trebali bi oglasiti kriterije po kojima će primati studente na popravne kolokvije u jesen, te objaviti popis studenata koji zadovoljavaju te kriterije;
2. popravne kolokvije trebali bi obaviti tako da sve ocjene dostave u Računski centar svakako prije drugog upisnog roka na diplomske studije.
O ovoj temi se danas nije raspravljalo nego će se raspravljati na Vijeću u ožujku ili travnju. Prijedlog Vijeća Voditelja studija i Kolegija odsjeka je da nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna, te da za neke studente mogu organizirati i dodatni popravni kolokviji (pismeni i/ili usmeni; samo usmeni) u jesen za sve kolegije zimskog i ljetnog semestra. Nastavnici koji bi željeli organizirati popravne kolokvije početkom rujna trebali bi svakako ispuniti dva uvjeta:
1. prije kraja ljeta trebali bi oglasiti kriterije po kojima će primati studente na popravne kolokvije u jesen, te objaviti popis studenata koji zadovoljavaju te kriterije;
2. popravne kolokvije trebali bi obaviti tako da sve ocjene dostave u Računski centar svakako prije drugog upisnog roka na diplomske studije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:53 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo je malo nedorečeno po meni.

recimo, mnogi će pasti TV1 i automatski neće moć slušat TV2.
To su kolegiji sa zadnje godine diplomskog studija MS i TM. Tako da ako se i da dodatni rok iz TV1 studentima neće ništa znaćit kad će morat opet čekat godinu dana zbog 1 kolegija
Ovo je malo nedorečeno po meni.

recimo, mnogi će pasti TV1 i automatski neće moć slušat TV2.
To su kolegiji sa zadnje godine diplomskog studija MS i TM. Tako da ako se i da dodatni rok iz TV1 studentima neće ništa znaćit kad će morat opet čekat godinu dana zbog 1 kolegija



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 19:01 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]Ovo je malo nedorečeno po meni.

recimo, mnogi će pasti TV1 i automatski neće moć slušat TV2.
To su kolegiji sa zadnje godine diplomskog studija MS i TM. Tako da ako se i da dodatni rok iz TV1 studentima neće ništa znaćit kad će morat opet čekat godinu dana zbog 1 kolegija[/quote]
ali opet ti nema bas smisla da student slusa TV2 ako ne zna jel prosao TV1 (za koji mu je rok u 9 mj)
mladac (napisa):
Ovo je malo nedorečeno po meni.

recimo, mnogi će pasti TV1 i automatski neće moć slušat TV2.
To su kolegiji sa zadnje godine diplomskog studija MS i TM. Tako da ako se i da dodatni rok iz TV1 studentima neće ništa znaćit kad će morat opet čekat godinu dana zbog 1 kolegija

ali opet ti nema bas smisla da student slusa TV2 ako ne zna jel prosao TV1 (za koji mu je rok u 9 mj)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 19:59 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivica13"] Prijedlog Vijeća Voditelja studija i Kolegija odsjeka je da nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna, te da za neke studente mogu organizirati i dodatni popravni kolokviji (pismeni i/ili usmeni; samo usmeni) u jesen za sve kolegije zimskog i ljetnog semestra. Nastavnici koji bi željeli organizirati popravne kolokvije početkom rujna trebali bi ...[/quote]

Prije nego dam ikakav komentar molio nekog tko sjedi u nekom od ovih tijela da mi malo pojasni tehnicku stranu ove odluke.

Naime, imam opravdanu bojazan poucen iskustvom, da bi ova ideja mogla u
provedbi izgledati tako da na kraju [b]asistenti[/b] (ponovo ja o njima) [b]dobiju vise posla.[/b] :evil:

[b]Tko ce cuvati i ispravljati te ispite?[/b] :?

Ako ce to biti predmetni nastavnik ja nemam nista protiv tehnicke izvedbe.

Moja bojazan je vezana uz to da ce mu na raspolaganju biti i asistenti (rasporedjeni na kolegiju za tu godinu). Te se bojim da ne dodje do uvaljivanja [b]dodatnog (neplacenog) posla[/b]. Da ne govorim, o tome da netko moze biti
sretne ruke pa da predmetni nastavnik se ne odluci na to, a netko drugi ne mora biti te srece. Netko ce provesti 20 neplacenih sati dodatnog rada, dok drugi nece nista raditi.
ivica13 (napisa):
Prijedlog Vijeća Voditelja studija i Kolegija odsjeka je da nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna, te da za neke studente mogu organizirati i dodatni popravni kolokviji (pismeni i/ili usmeni; samo usmeni) u jesen za sve kolegije zimskog i ljetnog semestra. Nastavnici koji bi željeli organizirati popravne kolokvije početkom rujna trebali bi ...


Prije nego dam ikakav komentar molio nekog tko sjedi u nekom od ovih tijela da mi malo pojasni tehnicku stranu ove odluke.

Naime, imam opravdanu bojazan poucen iskustvom, da bi ova ideja mogla u
provedbi izgledati tako da na kraju asistenti (ponovo ja o njima) dobiju vise posla. Evil or Very Mad

Tko ce cuvati i ispravljati te ispite? Confused

Ako ce to biti predmetni nastavnik ja nemam nista protiv tehnicke izvedbe.

Moja bojazan je vezana uz to da ce mu na raspolaganju biti i asistenti (rasporedjeni na kolegiju za tu godinu). Te se bojim da ne dodje do uvaljivanja dodatnog (neplacenog) posla. Da ne govorim, o tome da netko moze biti
sretne ruke pa da predmetni nastavnik se ne odluci na to, a netko drugi ne mora biti te srece. Netko ce provesti 20 neplacenih sati dodatnog rada, dok drugi nece nista raditi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Inara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2010. (21:12:35)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 21:03 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"] [b]asistenti[/b] (ponovo ja o njima) [b]dobiju vise posla.[/b] :evil:

... uvaljivanja [b]dodatnog (neplacenog) posla...[/b]

... 20 neplacenih sati dodatnog rada...[/quote]

Mene samo zanima jesu asistenti na matematici plaćeni manje od njihovih kolega na drugim fakultetima na kojima postoji 4-8 ispitnih rokova? :?

Ili su oni asistenti na drugim fakultetima dodatno plaćeni za svaki od tih rokova? :?

Imaju li asistenti sad manju plaću nego prije 10-ak godina, kad nije bilo bolonje i postojali su rokovi? :?
Tvrtko (napisa):
asistenti (ponovo ja o njima) dobiju vise posla. Evil or Very Mad

... uvaljivanja dodatnog (neplacenog) posla...

... 20 neplacenih sati dodatnog rada...


Mene samo zanima jesu asistenti na matematici plaćeni manje od njihovih kolega na drugim fakultetima na kojima postoji 4-8 ispitnih rokova? Confused

Ili su oni asistenti na drugim fakultetima dodatno plaćeni za svaki od tih rokova? Confused

Imaju li asistenti sad manju plaću nego prije 10-ak godina, kad nije bilo bolonje i postojali su rokovi? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:27 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Place se ne mogu direktno usporedjivati jer je pred 10-15 godina bio puno manji standard nego danas. Ono sto mogu reci iz vlastitog iskustva je da asistenti u nasoj "bolonji" imaju puno vise posla nego sto su imali prije, dok su postojali ispitni rokovi. Davno davno kad sam tek poceo raditi :djed: ispravljanje pismenih ispita cak se nesto sitno ekstra placalo (to je ukinuto puno prije bolonje).

Uzmite u obzir da su nasi asistenti i sami studenti doktorskog studija. Znanstveni novak koji npr. radi na IRB-u dobiva vise-manje istu placu i ima iste uvjete za doktoriranje i napredovanje, ali uopce ne drzi nastavu nego se samo bavi znanoscu.
Place se ne mogu direktno usporedjivati jer je pred 10-15 godina bio puno manji standard nego danas. Ono sto mogu reci iz vlastitog iskustva je da asistenti u nasoj "bolonji" imaju puno vise posla nego sto su imali prije, dok su postojali ispitni rokovi. Davno davno kad sam tek poceo raditi Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete... ispravljanje pismenih ispita cak se nesto sitno ekstra placalo (to je ukinuto puno prije bolonje).

Uzmite u obzir da su nasi asistenti i sami studenti doktorskog studija. Znanstveni novak koji npr. radi na IRB-u dobiva vise-manje istu placu i ima iste uvjete za doktoriranje i napredovanje, ali uopce ne drzi nastavu nego se samo bavi znanoscu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
yellow submarine
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2010. (19:28:03)
Postovi: (34)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 21:53 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako to funkcionira na drugim fakultetima?
Mislim da nije fer da studenti s drugih fakulteta dodatnu priliku, a mi ne.
Kako to funkcionira na drugim fakultetima?
Mislim da nije fer da studenti s drugih fakulteta dodatnu priliku, a mi ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
z3h
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2004. (22:26:02)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 22:18 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali molio bi i vas profesore i asistente da shvatite koliki je pritisak na nama studentima, koji u manje od mjesec dana moramo poloziti cijeli semestar :!: :!: (posto dosta kolegija uz kolokvije ima i usmene ili zavrsne ispite).
I uz sve to ni jedan od njih nemozemo pasti, jer nam koci upis nekog od sljedbenika iz sljedeceg semestra, pa onda i godine...zanima me samo, zar je stvarno toliko [b]SKUPO[/b] i tesko odraditi jos jedan rok u svakom semestru? Pa zar nije vama u cilju da sto vise ljudi zavrsi fakultet :roll: ....ili.....??
Ali molio bi i vas profesore i asistente da shvatite koliki je pritisak na nama studentima, koji u manje od mjesec dana moramo poloziti cijeli semestar Exclamation Exclamation (posto dosta kolegija uz kolokvije ima i usmene ili zavrsne ispite).
I uz sve to ni jedan od njih nemozemo pasti, jer nam koci upis nekog od sljedbenika iz sljedeceg semestra, pa onda i godine...zanima me samo, zar je stvarno toliko SKUPO i tesko odraditi jos jedan rok u svakom semestru? Pa zar nije vama u cilju da sto vise ljudi zavrsi fakultet Rolling Eyes ....ili.....??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Inara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2010. (21:12:35)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 23:03 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma poučena iskustvom na ovom faksu, na kraju će jednostavno doći do ovoga:

[quote="ivica13"]nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna[/quote]

Tako je bilo i prije nekoliko godina... :?

Znači, nećemo dobit dodatan rok, nego će popravni kolokviji i usmeni biti u 9. umjesto u 6./7. mjesecu :roll:

Ja se zbilja nadam da neće doć do toga, i da će se ili uvesti[b] dodatan[/b] rok u 9. mjesecu ili sve ostati po starom, jer s obzirom da sam ove akademske godine Svi svete, Bozic i Uskrs provela učeći, zbilja bih se jaaako voljela odmorit ona dva mjeseca preko ljeta. :)
Ma poučena iskustvom na ovom faksu, na kraju će jednostavno doći do ovoga:

ivica13 (napisa):
nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna


Tako je bilo i prije nekoliko godina... Confused

Znači, nećemo dobit dodatan rok, nego će popravni kolokviji i usmeni biti u 9. umjesto u 6./7. mjesecu Rolling Eyes

Ja se zbilja nadam da neće doć do toga, i da će se ili uvesti dodatan rok u 9. mjesecu ili sve ostati po starom, jer s obzirom da sam ove akademske godine Svi svete, Bozic i Uskrs provela učeći, zbilja bih se jaaako voljela odmorit ona dva mjeseca preko ljeta. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 23:25 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa čekajte sto vam znaci rok u 9mj??
Ako će bit rok onda treba biti i na kraju zimskog semestra jedan rok...
Jer sto vam znaci polozit kolegij u 9mj ako u ljetnom ne možete slušat njegove sljedbenike...
A ako se misli rušit sistem prethodnik-sljedbenik nastat će kaos i hrpa ljudi na kolegiju. Onda bolonja nema smisla.
A ko će ljudima vratit izgubljenu godinu zbog jednog kolegija? Tako da zadnja 3 semestra slušaju po kolegij do dva. A da ne pričam o tom da neki zbog tog imaju i prazan semestr i moraju zicat profesore da im odobre makar nesto. Hrpa mojih kolega ove dane moli profesore za kolegije da bi dalje studirali...do čega je došlo :)
Je sami su krivi pali su jedan kolegij.....mislim pa svima se moze zalomit jedan pogotovo kad imaš svaki drugi dan kolokvij plus u drugom kolokvijskom tjednu koji usmeni....i onda nemaš fax od 20.1 do 13.2 jer si sredio sve u dva tjedna....ne znam zašto je sve tako nabijeno,,,e da i onda dodju rezultati dva dana pred popravni ako je kolokvij bio u drugom tjednu.....

Nisam ja protiv roka u 9mj da nebi krivo shvatili ali jasno je da ako markovljevi dobiju rok da će onda svi dobit istu šansu :)
Pa čekajte sto vam znaci rok u 9mj??
Ako će bit rok onda treba biti i na kraju zimskog semestra jedan rok...
Jer sto vam znaci polozit kolegij u 9mj ako u ljetnom ne možete slušat njegove sljedbenike...
A ako se misli rušit sistem prethodnik-sljedbenik nastat će kaos i hrpa ljudi na kolegiju. Onda bolonja nema smisla.
A ko će ljudima vratit izgubljenu godinu zbog jednog kolegija? Tako da zadnja 3 semestra slušaju po kolegij do dva. A da ne pričam o tom da neki zbog tog imaju i prazan semestr i moraju zicat profesore da im odobre makar nesto. Hrpa mojih kolega ove dane moli profesore za kolegije da bi dalje studirali...do čega je došlo Smile
Je sami su krivi pali su jedan kolegij.....mislim pa svima se moze zalomit jedan pogotovo kad imaš svaki drugi dan kolokvij plus u drugom kolokvijskom tjednu koji usmeni....i onda nemaš fax od 20.1 do 13.2 jer si sredio sve u dva tjedna....ne znam zašto je sve tako nabijeno,,,e da i onda dodju rezultati dva dana pred popravni ako je kolokvij bio u drugom tjednu.....

Nisam ja protiv roka u 9mj da nebi krivo shvatili ali jasno je da ako markovljevi dobiju rok da će onda svi dobit istu šansu Smile



_________________
Ako je danas 0 stupnjeva a sutra će biti dvostruko hladnije nego danas, koliko će stupnjeva biti sutra?


Zadnja promjena: funkcija; 23:26 sri, 8. 2. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:26 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Inara"] i da će se ili uvesti[b] dodatan[/b] rok u 9. mjesecu ili sve ostati po starom, jer s obzirom da sam ove akademske godine Svi svete, Bozic i Uskrs provela učeći, zbilja bih se jaaako voljela odmorit ona dva mjeseca preko ljeta. :)[/quote]

pa mogao bi biti dodatni [b]popravni[/b] iz [b]nekih[/b] kolegja, ali to nista nije sigurno jer odluka nije donesena, a popravni u 7. mj su vec u kalendaru tako da ce oni tada biti sigurno i niko ih nemoze uzeti/maknuti/brisati/bilo_sta_slicno.

a da li ce uopce biti tog popravnog to treba izglasati na vijecu (i ovim putem pozivam ljude da se prijave za jos ona 3 slobodna mjesta stud repova u vijecu!) jer ako odluka pada za jedan glas ide na vasu dusu jer niste dosli glasati :)

znaci [b]naglasavam[/b]: odluku [b]tek treba izglasati vijece, [color=red]ne racunajte na to za sada[/color][/b] niti dok ne bude izglasano
Inara (napisa):
i da će se ili uvesti dodatan rok u 9. mjesecu ili sve ostati po starom, jer s obzirom da sam ove akademske godine Svi svete, Bozic i Uskrs provela učeći, zbilja bih se jaaako voljela odmorit ona dva mjeseca preko ljeta. Smile


pa mogao bi biti dodatni popravni iz nekih kolegja, ali to nista nije sigurno jer odluka nije donesena, a popravni u 7. mj su vec u kalendaru tako da ce oni tada biti sigurno i niko ih nemoze uzeti/maknuti/brisati/bilo_sta_slicno.

a da li ce uopce biti tog popravnog to treba izglasati na vijecu (i ovim putem pozivam ljude da se prijave za jos ona 3 slobodna mjesta stud repova u vijecu!) jer ako odluka pada za jedan glas ide na vasu dusu jer niste dosli glasati Smile

znaci naglasavam: odluku tek treba izglasati vijece, ne racunajte na to za sada niti dok ne bude izglasano



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
z3h
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2004. (22:26:02)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 23:32 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najveci problem, uz te rokove, je [b]onemogucen upis sljedbenika[/b]. Tu je najveci problem. Bilo bi odlicno kada bi nam voditelji omogucili upis barem jednog od tih kolegija preko molbe, ako nista drugo.....pa da se, ukoliko se odobri neki od tih dodatnih rokova, on prizna nakoh polaganja prethodnika.
Najveci problem, uz te rokove, je onemogucen upis sljedbenika. Tu je najveci problem. Bilo bi odlicno kada bi nam voditelji omogucili upis barem jednog od tih kolegija preko molbe, ako nista drugo.....pa da se, ukoliko se odobri neki od tih dodatnih rokova, on prizna nakoh polaganja prethodnika.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Inara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2010. (21:12:35)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 23:36 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]a popravni u 7. mj su vec u kalendaru tako da ce oni tada biti sigurno i niko ih nemoze uzeti/maknuti/brisati/bilo_sta_slicno.
[/quote]

Ok, super, zahvaljujem na informaciji :inlove:

Ja sam iz ovoga

[quote="ivica13"]nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna, te da za neke studente mogu organizirati i dodatni popravni kolokviji (pismeni i/ili usmeni; samo usmeni) u jesen za sve kolegije zimskog i ljetnog semestra. [/quote]

zakljucila (ocito krivo :P ) da potoji mogućnost i da se popravni kolokviji i usmeni prebace na 9. mjesec.

been there, done that, i onak, to je najgora moguća opcija xD
fireball (napisa):
a popravni u 7. mj su vec u kalendaru tako da ce oni tada biti sigurno i niko ih nemoze uzeti/maknuti/brisati/bilo_sta_slicno.


Ok, super, zahvaljujem na informaciji In love

Ja sam iz ovoga

ivica13 (napisa):
nastavnici mogu popravne kolokvije (pismene i usmene; ili samo usmene) obaviti i početkom rujna, te da za neke studente mogu organizirati i dodatni popravni kolokviji (pismeni i/ili usmeni; samo usmeni) u jesen za sve kolegije zimskog i ljetnog semestra.


zakljucila (ocito krivo Razz ) da potoji mogućnost i da se popravni kolokviji i usmeni prebace na 9. mjesec.

been there, done that, i onak, to je najgora moguća opcija xD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
yellow submarine
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2010. (19:28:03)
Postovi: (34)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 23:36 sri, 8. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Pa čekajte sto vam znaci rok u 9mj??
Ako će bit rok onda treba biti i na kraju zimskog semestra jedan rok...
Jer sto vam znaci polozit kolegij u 9mj ako u ljetnom ne možete slušat njegove sljedbenike... [/quote]

Za neke predmete znači... npr. onome tko padne vjerojatnost (zimski semestar 2. godine) jer je kasnije sljedbenik statistika (tek zimski semestar 3. godine).
Barem ako sam dobro vidjela u tablici. :)
Citat:
Pa čekajte sto vam znaci rok u 9mj??
Ako će bit rok onda treba biti i na kraju zimskog semestra jedan rok...
Jer sto vam znaci polozit kolegij u 9mj ako u ljetnom ne možete slušat njegove sljedbenike...


Za neke predmete znači... npr. onome tko padne vjerojatnost (zimski semestar 2. godine) jer je kasnije sljedbenik statistika (tek zimski semestar 3. godine).
Barem ako sam dobro vidjela u tablici. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:40 čet, 9. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravite na upis sljedbenika bez polozenih prethodnika. Nista slicnog nije u planu. Naknadno polaganje kolegija iz zimskog semestra na jesen ima smisla samo u nekim specijalnim slucajevima tipa zadnji ispit na 3. godini preddiplomskog i sl. Ova odluka to bi omogucila, ali nije sigurno hoce li toga uopce biti.

Inara, mozes mirno spavati. Pomocnik procelnika za nastavu prof. Vukovic naglasio je da svi nastavnici imaju obavezu provesti popravne ispite prije ljetnog fajerunta, prema usvojenom izvedbenom planu. Ono na jesen zaista bi bili dodatni popravni ispiti. Njih bi nastavnici mogli, ali ne bi morali provoditi. Tako je bar receno na VVS-u.
Zaboravite na upis sljedbenika bez polozenih prethodnika. Nista slicnog nije u planu. Naknadno polaganje kolegija iz zimskog semestra na jesen ima smisla samo u nekim specijalnim slucajevima tipa zadnji ispit na 3. godini preddiplomskog i sl. Ova odluka to bi omogucila, ali nije sigurno hoce li toga uopce biti.

Inara, mozes mirno spavati. Pomocnik procelnika za nastavu prof. Vukovic naglasio je da svi nastavnici imaju obavezu provesti popravne ispite prije ljetnog fajerunta, prema usvojenom izvedbenom planu. Ono na jesen zaista bi bili dodatni popravni ispiti. Njih bi nastavnici mogli, ali ne bi morali provoditi. Tako je bar receno na VVS-u.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 23:44 čet, 9. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Inara"]Mene samo zanima jesu asistenti na matematici plaćeni manje od njihovih kolega na drugim fakultetima na kojima postoji 4-8 ispitnih rokova? Confused

Ili su oni asistenti na drugim fakultetima dodatno plaćeni za svaki od tih rokova? Confused[/quote]

Usporedbe s drugima, asistenti na ekonomiji rade dvostruko vise i imaju 60% vecu placu.
Asistenti na FER-u i gradjevini imaju manje nastave nego mi.

Ljudi u Europi, koji rade posao slican onom znanstvenih novaka, uopce ne drze nastavu!

U SAD-u nastavno opterecenje ovisi od sveucilista do sveucilista, kao i koliko ti veliki grant ima mentor, no nigdje grupe ne prelaze 50 ljudi i opterecenje 6 sati (i u pravilu se radi o jednom predmetu).

Problem je u tome sto je matematika globalna znanost, te da bi dobio dobar posao
nakon doktorata moras imati zadovoljavajuce rezultate, kako ces to napraviti uz ako ti svo vrijeme odlazi na nastavu.

Ono sto sam htio reci je da treba izbjeci stvaranje dodatnih nastavnih opterecenja!

[quote="z3h"]Ali molio bi i vas profesore i asistente da shvatite koliki je pritisak na nama studentima, koji u manje od mjesec dana moramo poloziti cijeli semestar Exclamation Exclamation (posto dosta kolegija uz kolokvije ima i usmene ili zavrsne ispite). [/quote]

Postavlja se dobro pitanje. Zasto bi svi kolegiji morali imati 2 kolokvija i zavrsni bez obzira na satnicu koju imaju?

Naime, jasno mi je da veliki kolegiji tipa MA1, LA1 s 7 sati nastave trebaju imati 2 kolokvija pa cak i usmeni jer se u njima obradi ogromni materijal, no dal bas kolegij
s 2-3 nastave mora imati isto? Po meni tu bi trebalo nametnuti ogranicenja.

PMF-MO-u je potrebna hitna reorganizacija nastave, to je neupitno.
Inara (napisa):
Mene samo zanima jesu asistenti na matematici plaćeni manje od njihovih kolega na drugim fakultetima na kojima postoji 4-8 ispitnih rokova? Confused

Ili su oni asistenti na drugim fakultetima dodatno plaćeni za svaki od tih rokova? Confused


Usporedbe s drugima, asistenti na ekonomiji rade dvostruko vise i imaju 60% vecu placu.
Asistenti na FER-u i gradjevini imaju manje nastave nego mi.

Ljudi u Europi, koji rade posao slican onom znanstvenih novaka, uopce ne drze nastavu!

U SAD-u nastavno opterecenje ovisi od sveucilista do sveucilista, kao i koliko ti veliki grant ima mentor, no nigdje grupe ne prelaze 50 ljudi i opterecenje 6 sati (i u pravilu se radi o jednom predmetu).

Problem je u tome sto je matematika globalna znanost, te da bi dobio dobar posao
nakon doktorata moras imati zadovoljavajuce rezultate, kako ces to napraviti uz ako ti svo vrijeme odlazi na nastavu.

Ono sto sam htio reci je da treba izbjeci stvaranje dodatnih nastavnih opterecenja!

z3h (napisa):
Ali molio bi i vas profesore i asistente da shvatite koliki je pritisak na nama studentima, koji u manje od mjesec dana moramo poloziti cijeli semestar Exclamation Exclamation (posto dosta kolegija uz kolokvije ima i usmene ili zavrsne ispite).


Postavlja se dobro pitanje. Zasto bi svi kolegiji morali imati 2 kolokvija i zavrsni bez obzira na satnicu koju imaju?

Naime, jasno mi je da veliki kolegiji tipa MA1, LA1 s 7 sati nastave trebaju imati 2 kolokvija pa cak i usmeni jer se u njima obradi ogromni materijal, no dal bas kolegij
s 2-3 nastave mora imati isto? Po meni tu bi trebalo nametnuti ogranicenja.

PMF-MO-u je potrebna hitna reorganizacija nastave, to je neupitno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 1:18 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]
PMF-MO-u je potrebna hitna reorganizacija nastave, to je neupitno.[/quote]
to je definitivno tocno ali ono sto mene zanima je to da je godinama vec ista (ili su se neke sitnice promjenile) oko toga? zasto je to tako i zasto se ne desi neka veca promjena? sada su napravljeni neki prijedlozi za izmjenu nastave ali i to je pitanje koliko ce se promjenit. IMO, vecina profesora nije zainteresirana za promjenu (svaka cast onima koji jesu)
Tvrtko (napisa):

PMF-MO-u je potrebna hitna reorganizacija nastave, to je neupitno.

to je definitivno tocno ali ono sto mene zanima je to da je godinama vec ista (ili su se neke sitnice promjenile) oko toga? zasto je to tako i zasto se ne desi neka veca promjena? sada su napravljeni neki prijedlozi za izmjenu nastave ali i to je pitanje koliko ce se promjenit. IMO, vecina profesora nije zainteresirana za promjenu (svaka cast onima koji jesu)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan