Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dodatni rok 9 mjesec?? (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zvjezdica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2009. (12:40:02)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 3

PostPostano: 8:48 uto, 14. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno ovo što ću reći je jako hipotetski jer toliko malo polažem nade da će se nešto promijeniti na ovom fakultetu vezano za dodatne rokove....

Mogu li studenti koji su lani tražili dodatne rokove za polaganje 1. ispita koji im je falio do preddiplome, tužiti fakultet, ako ove godine tu mogućnost uvedu?

Jer po meni su ti studenti itekako zakinuti... :roll:
Naravno ovo što ću reći je jako hipotetski jer toliko malo polažem nade da će se nešto promijeniti na ovom fakultetu vezano za dodatne rokove....

Mogu li studenti koji su lani tražili dodatne rokove za polaganje 1. ispita koji im je falio do preddiplome, tužiti fakultet, ako ove godine tu mogućnost uvedu?

Jer po meni su ti studenti itekako zakinuti... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 9:32 uto, 14. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uvijek možeš tužiti, pitanje je samo koliko ti se isplati. Vrlo vjerojatno ne bi dobila tužbu jer fakultet je ispunio svoje obveze, a nigdje ne stoji da u slučaju poput vašeg mora organizirati dodatne rokove.
Uvijek možeš tužiti, pitanje je samo koliko ti se isplati. Vrlo vjerojatno ne bi dobila tužbu jer fakultet je ispunio svoje obveze, a nigdje ne stoji da u slučaju poput vašeg mora organizirati dodatne rokove.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krafnica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 09. 2006. (20:50:28)
Postovi: (5F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 10:57 uto, 14. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@zvjezdica: prošle godine se to isto tražilo u sedmom mjesecu, a ako sam dobro shvatila, ove godine sami profesori razgovaraju o tome. vjerojatno da ih opet u sedmom jesecu ne bi potezalo za rukav.
Dakako, žao mi je što se prošle godine to nije odobrilo, i šta se mene tiče bilo bi super da se vrate rokovi i uvijek sam za to da se studentima pruži dodatna prilika za polaganje ispita, pa i sama gubila godine zbog jednog kolegija. Ali nikad nisam pala kolegij jer je profesor/ica imao/la loš dan. Nedostatak znanja, sreće ili nešto treće, ali pad je bio posljedica nedovoljnog broja točnih odgovora. Ponekad malo realnosti nije na odmet.

Pozdravljam ovu inicijativu i nadam se da će prijedlog biti prihvaćen jer ako može pomoći jednom studentu, dovoljno je!
@zvjezdica: prošle godine se to isto tražilo u sedmom mjesecu, a ako sam dobro shvatila, ove godine sami profesori razgovaraju o tome. vjerojatno da ih opet u sedmom jesecu ne bi potezalo za rukav.
Dakako, žao mi je što se prošle godine to nije odobrilo, i šta se mene tiče bilo bi super da se vrate rokovi i uvijek sam za to da se studentima pruži dodatna prilika za polaganje ispita, pa i sama gubila godine zbog jednog kolegija. Ali nikad nisam pala kolegij jer je profesor/ica imao/la loš dan. Nedostatak znanja, sreće ili nešto treće, ali pad je bio posljedica nedovoljnog broja točnih odgovora. Ponekad malo realnosti nije na odmet.

Pozdravljam ovu inicijativu i nadam se da će prijedlog biti prihvaćen jer ako može pomoći jednom studentu, dovoljno je!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:43 uto, 14. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem s uvodjenjem "dodatnih rokova" je sto se moze desiti da jednom studentu pomogne, a deset studenata odmogne. Onima koji racunaju da ce nesto polagati nakon ljeta i zato odgode ucenje. A na kraju se ispostavi da preko ljeta ipak imaju drugog posla od ucenja.

Iz perspektive studenata svaka dodatna prilika je pozitivna. Iz perspektive nastavnika naknadno polaganje je negativno (ako mozes sam nauciti preko ljeta, zasto ne mozes dok traju predavanja, vjezbe, konzultacije, zadace, blic testovi i ostale stvari koje bi trebale olaksati ucenje?). Ova inicijativa je pokusaj da se napravi nekakav kompromis. Ne znam hoce li ista biti od toga, ali na inicijativi mozete zahvaliti pomocniku procelnika za nastavu, prof. Vukovicu.
Problem s uvodjenjem "dodatnih rokova" je sto se moze desiti da jednom studentu pomogne, a deset studenata odmogne. Onima koji racunaju da ce nesto polagati nakon ljeta i zato odgode ucenje. A na kraju se ispostavi da preko ljeta ipak imaju drugog posla od ucenja.

Iz perspektive studenata svaka dodatna prilika je pozitivna. Iz perspektive nastavnika naknadno polaganje je negativno (ako mozes sam nauciti preko ljeta, zasto ne mozes dok traju predavanja, vjezbe, konzultacije, zadace, blic testovi i ostale stvari koje bi trebale olaksati ucenje?). Ova inicijativa je pokusaj da se napravi nekakav kompromis. Ne znam hoce li ista biti od toga, ali na inicijativi mozete zahvaliti pomocniku procelnika za nastavu, prof. Vukovicu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 21:39 uto, 14. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Iz perspektive nastavnika naknadno polaganje je negativno (ako mozes sam nauciti preko ljeta, zasto ne mozes dok traju predavanja, vjezbe, konzultacije, zadace, blic testovi i ostale stvari koje bi trebale olaksati ucenje?)[/quote]

Recimo da 2h odu na predavanja, 2h na vjezbe, 1h na konzultacije i demonstrature, 1h potrosim na zadacu. 6h po predmetu * 6 predmeta po semestru i dodjemo na oko 35h tjedno ode na fax. To i nije tako strasno kad bi tih 35sati bilo ravnomjerno rasporedjeno. To se skoro pa nikadne dogodi jer ima previse studenata a premalo nastavnika pa je raspored "rupav" pa ne ispada 7h faxa dnevno nego 9h. Nadodamo vrijeme potroseno na hvatanje tramvaja i kaptolskih buseva i ispada da 10h dnevno potrosimo na fax. Tj. trebali bi potrositi kako bi stigli svim predmetima pridali isti trud. To hoda jedno mjesec dana i onda puknes ko kokica pa htio/nehtio ne ucis sve predmete sa razumijevanjem vec neke "za prolaz". A da ne govorim o pritisku da pad jednog predmeta, u pravilu, povlaci godinu dana studiranja vise. Sa jesenskim rokom ipak bude lakse pa makar i samo psihicki.

Mislim da vecina nas (a ne 10%) vidi jesenski rok kao backup opciju a ne kao opciju "Jesenski rok? Super, fuckas ta 2 predmeta, bum ih naucio prek ljeta". Ta manjina ce nauciti neke stvari na tezi nacin kad-tad. (Been there, done that)
krcko (napisa):
Iz perspektive nastavnika naknadno polaganje je negativno (ako mozes sam nauciti preko ljeta, zasto ne mozes dok traju predavanja, vjezbe, konzultacije, zadace, blic testovi i ostale stvari koje bi trebale olaksati ucenje?)


Recimo da 2h odu na predavanja, 2h na vjezbe, 1h na konzultacije i demonstrature, 1h potrosim na zadacu. 6h po predmetu * 6 predmeta po semestru i dodjemo na oko 35h tjedno ode na fax. To i nije tako strasno kad bi tih 35sati bilo ravnomjerno rasporedjeno. To se skoro pa nikadne dogodi jer ima previse studenata a premalo nastavnika pa je raspored "rupav" pa ne ispada 7h faxa dnevno nego 9h. Nadodamo vrijeme potroseno na hvatanje tramvaja i kaptolskih buseva i ispada da 10h dnevno potrosimo na fax. Tj. trebali bi potrositi kako bi stigli svim predmetima pridali isti trud. To hoda jedno mjesec dana i onda puknes ko kokica pa htio/nehtio ne ucis sve predmete sa razumijevanjem vec neke "za prolaz". A da ne govorim o pritisku da pad jednog predmeta, u pravilu, povlaci godinu dana studiranja vise. Sa jesenskim rokom ipak bude lakse pa makar i samo psihicki.

Mislim da vecina nas (a ne 10%) vidi jesenski rok kao backup opciju a ne kao opciju "Jesenski rok? Super, fuckas ta 2 predmeta, bum ih naucio prek ljeta". Ta manjina ce nauciti neke stvari na tezi nacin kad-tad. (Been there, done that)



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:38 uto, 14. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Mislim da [b]vecina nas[/b]... [b]Ta manjina[/b] ce nauciti neke stvari na tezi nacin kad-tad. [b](Been there, done that)[/b][/quote]

Sorry Swerz, mislim da je manjina ipak vecina. Dok se ne opeku i fljusnu prvi kolegij (ergo izgube godinu). Bas kao i u tvojem primjeru.

Ako ides na svu nastavu, sam rijesis zadace, pises bliceve i iskoristis povratnu informaciju koju preko njih dobijes, ne bi li trebao i na kolokvijima postici barem usporedivi rezultat? OK, ponekad kolokvij nije savrseno izbalansiran u odnosu na ono prije. Ali za prolaz se zbilja ne traze cuda. Niti na jednom bolonjskom kolegiju.
Swerz (napisa):
Mislim da vecina nas... Ta manjina ce nauciti neke stvari na tezi nacin kad-tad. (Been there, done that)


Sorry Swerz, mislim da je manjina ipak vecina. Dok se ne opeku i fljusnu prvi kolegij (ergo izgube godinu). Bas kao i u tvojem primjeru.

Ako ides na svu nastavu, sam rijesis zadace, pises bliceve i iskoristis povratnu informaciju koju preko njih dobijes, ne bi li trebao i na kolokvijima postici barem usporedivi rezultat? OK, ponekad kolokvij nije savrseno izbalansiran u odnosu na ono prije. Ali za prolaz se zbilja ne traze cuda. Niti na jednom bolonjskom kolegiju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 9:25 sri, 15. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Well, ja se sjećam popravnog usmenog iz MA2, koji je bio u 9. mjesecu. Stav većine studenata je bio "Idem to naučiti odmah, ne želim ljeto trošiti na takve stvari"... I većina je i probala proći (i prošla) odmah. Moj stav je bio "Idem sad učiti ostale predmete, a onda imam cijelo ljeto za MA2", i nisam ni probao odgovarati prije ljeta. Još me profesor pohvalio što mu ne trošim vrijeme kad znam da nisam naučio. :lol:
Preko ljeta sam to lijepo naučio, sigurno temeljitije nego što bih napravio inače.

Edit: Što se konzultacija i zadaća tiče, većina ljudi ne koristi konzultacije (a ovdje se pitanja mogu postavljati i preko ljeta), i većina kolegija nema obavezne zadaće koje bi poticale studente na to da kontinuirano savladavaju gradivo.
Well, ja se sjećam popravnog usmenog iz MA2, koji je bio u 9. mjesecu. Stav većine studenata je bio "Idem to naučiti odmah, ne želim ljeto trošiti na takve stvari"... I većina je i probala proći (i prošla) odmah. Moj stav je bio "Idem sad učiti ostale predmete, a onda imam cijelo ljeto za MA2", i nisam ni probao odgovarati prije ljeta. Još me profesor pohvalio što mu ne trošim vrijeme kad znam da nisam naučio. Laughing
Preko ljeta sam to lijepo naučio, sigurno temeljitije nego što bih napravio inače.

Edit: Što se konzultacija i zadaća tiče, većina ljudi ne koristi konzultacije (a ovdje se pitanja mogu postavljati i preko ljeta), i većina kolegija nema obavezne zadaće koje bi poticale studente na to da kontinuirano savladavaju gradivo.




Zadnja promjena: Atomised; 9:32 sri, 15. 2. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 9:28 sri, 15. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Sorry Swerz, mislim da je manjina ipak vecina.
[/quote]
Kad postrojis 11 sudenata, zar stvarno mislis da ce samo jednom jedinom studentu odgovarati jesenski rok i da ce imati neke koristi od njega?
Po mom misljenju, barem 50% studenata ce znati iskoristiti tu dodatnu sansu.

[quote="krcko"]
Ako ides na svu nastavu, sam rijesis zadace, pises bliceve i iskoristis povratnu informaciju koju preko njih dobijes, ne bi li trebao i na kolokvijima postici barem usporedivi rezultat? OK, ponekad kolokvij nije savrseno izbalansiran u odnosu na ono prije. Ali za prolaz se zbilja ne traze cuda. Niti na jednom bolonjskom kolegiju.[/quote]
Apsolutno se slazem ako doista ulozis 5-6h tjedno po predmetu. No studij nam je takav kakav je i fora je u tome sto si ne mozemo priustiti ucenje "predmeta po predmet" vec moramo sve predmete istovremeno uciti i to oduzima jako puno vremena, volje i koncentracije pa je razumljivo kad netko od nas neki predmet sfusa i ne polozi. Za takve ljude kojima se omakne neki predmet idelno dodje ta reinkarnacija dekanskog roka.

A oni koji ciljano odlazu ucenje predmeta samo za jesenski rok, oni bu ionako pali ak se ne potrude. Tak svejedno bilo to u 7mj. ili 9mj. Vi ste mu sansu dali a na njemu je dal ce ju znati i moci iskoristiti.
krcko (napisa):

Sorry Swerz, mislim da je manjina ipak vecina.

Kad postrojis 11 sudenata, zar stvarno mislis da ce samo jednom jedinom studentu odgovarati jesenski rok i da ce imati neke koristi od njega?
Po mom misljenju, barem 50% studenata ce znati iskoristiti tu dodatnu sansu.

krcko (napisa):

Ako ides na svu nastavu, sam rijesis zadace, pises bliceve i iskoristis povratnu informaciju koju preko njih dobijes, ne bi li trebao i na kolokvijima postici barem usporedivi rezultat? OK, ponekad kolokvij nije savrseno izbalansiran u odnosu na ono prije. Ali za prolaz se zbilja ne traze cuda. Niti na jednom bolonjskom kolegiju.

Apsolutno se slazem ako doista ulozis 5-6h tjedno po predmetu. No studij nam je takav kakav je i fora je u tome sto si ne mozemo priustiti ucenje "predmeta po predmet" vec moramo sve predmete istovremeno uciti i to oduzima jako puno vremena, volje i koncentracije pa je razumljivo kad netko od nas neki predmet sfusa i ne polozi. Za takve ljude kojima se omakne neki predmet idelno dodje ta reinkarnacija dekanskog roka.

A oni koji ciljano odlazu ucenje predmeta samo za jesenski rok, oni bu ionako pali ak se ne potrude. Tak svejedno bilo to u 7mj. ili 9mj. Vi ste mu sansu dali a na njemu je dal ce ju znati i moci iskoristiti.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 17:27 čet, 16. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] Ova inicijativa je pokusaj da se napravi nekakav kompromis. Ne znam hoce li ista biti od toga, ali na inicijativi mozete zahvaliti pomocniku procelnika za nastavu, prof. Vukovicu.[/quote]

Krcko, ovaj truli kompromis, je neozbiljan prijedlog.

Naime imam 3 legitimna pitanja na koja trazim odgovor:
1. Tko ce to provesti?

2. Jel moguce da na istom predmetu jedan nastavnik koji ga drzi odluci dati studentima priliku, a drugi ne?

3. Jel uredu da jedan student dobije snasu i uspije poloziti ispit koji mu nedostaje do preddiplome, a drugi ne dobije zato jer eto nije imao tu srecu da mu nastavnik pruzi priliku. Nakon toga sreckovic upise diplomski, a nesretnika faks oguli na kvaziparcijali?

Ovaj prijedlog ce nedvojbeno uvaliti vise posla, a da ne govorim o tome kakvi ce medjuljudski odnosi biti nakon toga.
krcko (napisa):
Ova inicijativa je pokusaj da se napravi nekakav kompromis. Ne znam hoce li ista biti od toga, ali na inicijativi mozete zahvaliti pomocniku procelnika za nastavu, prof. Vukovicu.


Krcko, ovaj truli kompromis, je neozbiljan prijedlog.

Naime imam 3 legitimna pitanja na koja trazim odgovor:
1. Tko ce to provesti?

2. Jel moguce da na istom predmetu jedan nastavnik koji ga drzi odluci dati studentima priliku, a drugi ne?

3. Jel uredu da jedan student dobije snasu i uspije poloziti ispit koji mu nedostaje do preddiplome, a drugi ne dobije zato jer eto nije imao tu srecu da mu nastavnik pruzi priliku. Nakon toga sreckovic upise diplomski, a nesretnika faks oguli na kvaziparcijali?

Ovaj prijedlog ce nedvojbeno uvaliti vise posla, a da ne govorim o tome kakvi ce medjuljudski odnosi biti nakon toga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:39 čet, 16. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od krive osobe i na krivom mjestu trazis odgovore :?
Od krive osobe i na krivom mjestu trazis odgovore Confused



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 21:41 čet, 16. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima kolika je količina posla organizirat jedan dodatni rok za studente koji nisu prošli?
mislim, treba dat termin, složit ispit i ispravit ga -to bi trebalo bit dosta manje posla nego kad su redovni kolokviji s obzirom na to da u pravilu više ljudi prolazi nego pada...a ima puno ljudi kojima bi to dosta značilo..

i, ako smatrate da bi dosta ljudi koristilo taj rok za polaganje kolegija, nije problem uvest neke uvjete koje student treba zadovoljit da bi mogao izać na taj rok...

ja sam u svakom slučaju za uvođenje dodatnog roka, ali pod uvjetom da ovi redovni kolokviji ne postanu odjednom puno teži jer profesori misle da je to u redu pošto imamo još jedan rok..

znam da bi mene, a vjerujem i svakog kome se to dogodi, poprilično pogodilo da mi se dogodi da sad, u zadnjem semestru preddiplomskog nešto padnem i produžim si studiranje za jednu godinu radi jednog predmeta... -mislim da je očito da bi u takvoj situaciji dodatni rok došo ko naručen :)
Mene zanima kolika je količina posla organizirat jedan dodatni rok za studente koji nisu prošli?
mislim, treba dat termin, složit ispit i ispravit ga -to bi trebalo bit dosta manje posla nego kad su redovni kolokviji s obzirom na to da u pravilu više ljudi prolazi nego pada...a ima puno ljudi kojima bi to dosta značilo..

i, ako smatrate da bi dosta ljudi koristilo taj rok za polaganje kolegija, nije problem uvest neke uvjete koje student treba zadovoljit da bi mogao izać na taj rok...

ja sam u svakom slučaju za uvođenje dodatnog roka, ali pod uvjetom da ovi redovni kolokviji ne postanu odjednom puno teži jer profesori misle da je to u redu pošto imamo još jedan rok..

znam da bi mene, a vjerujem i svakog kome se to dogodi, poprilično pogodilo da mi se dogodi da sad, u zadnjem semestru preddiplomskog nešto padnem i produžim si studiranje za jednu godinu radi jednog predmeta... -mislim da je očito da bi u takvoj situaciji dodatni rok došo ko naručen Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 9:00 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="eve"]Mene zanima kolika je količina posla organizirat jedan dodatni rok za studente koji nisu prošli?
mislim, treba dat termin, složit ispit i ispravit ga -to bi trebalo bit dosta manje posla nego kad su redovni kolokviji s obzirom na to da u pravilu više ljudi prolazi nego pada...a ima puno ljudi kojima bi to dosta značilo..

i, ako smatrate da bi dosta ljudi koristilo taj rok za polaganje kolegija, nije problem [b]uvest neke uvjete koje student treba zadovoljit da bi mogao izać na taj rok[/b]...

ja sam u svakom slučaju za uvođenje dodatnog roka, ali pod uvjetom da ovi redovni kolokviji ne postanu odjednom puno teži jer profesori misle da je to u redu pošto imamo još jedan rok..

znam da bi mene, a vjerujem i svakog kome se to dogodi, poprilično pogodilo da mi se dogodi da sad, u zadnjem semestru preddiplomskog nešto padnem i produžim si studiranje za jednu godinu radi jednog predmeta... -mislim da je očito da bi u takvoj situaciji dodatni rok došo ko naručen :)[/quote]
Nije uvjet, ali recimo da možeš dobiti dodatni rok iz samo jednog kolegija. Dakle, ako netko upiše 6 kolegija, da se ne dogodi da ide svih 6 na jesenskom roku...
To bi pomoglo ljudima koji eventualno padaju jedan kolegij da im se ne produži studiranje za godinu zbog jednog kolegija, a opet ovi koji padaju sve ne bi imali nikakve koristi od toga niti bi na to računali. I nek se ta dodatna šansa plaća...Tako će se svi potrudit dat sve na vrijeme...
eve (napisa):
Mene zanima kolika je količina posla organizirat jedan dodatni rok za studente koji nisu prošli?
mislim, treba dat termin, složit ispit i ispravit ga -to bi trebalo bit dosta manje posla nego kad su redovni kolokviji s obzirom na to da u pravilu više ljudi prolazi nego pada...a ima puno ljudi kojima bi to dosta značilo..

i, ako smatrate da bi dosta ljudi koristilo taj rok za polaganje kolegija, nije problem uvest neke uvjete koje student treba zadovoljit da bi mogao izać na taj rok...

ja sam u svakom slučaju za uvođenje dodatnog roka, ali pod uvjetom da ovi redovni kolokviji ne postanu odjednom puno teži jer profesori misle da je to u redu pošto imamo još jedan rok..

znam da bi mene, a vjerujem i svakog kome se to dogodi, poprilično pogodilo da mi se dogodi da sad, u zadnjem semestru preddiplomskog nešto padnem i produžim si studiranje za jednu godinu radi jednog predmeta... -mislim da je očito da bi u takvoj situaciji dodatni rok došo ko naručen Smile

Nije uvjet, ali recimo da možeš dobiti dodatni rok iz samo jednog kolegija. Dakle, ako netko upiše 6 kolegija, da se ne dogodi da ide svih 6 na jesenskom roku...
To bi pomoglo ljudima koji eventualno padaju jedan kolegij da im se ne produži studiranje za godinu zbog jednog kolegija, a opet ovi koji padaju sve ne bi imali nikakve koristi od toga niti bi na to računali. I nek se ta dodatna šansa plaća...Tako će se svi potrudit dat sve na vrijeme...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 9:19 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo s placanjem je dobra ideja -na taj nacin bi se i asistenti i/ili profesori mogli i isplatit za to kaj rade...
Ovo s placanjem je dobra ideja -na taj nacin bi se i asistenti i/ili profesori mogli i isplatit za to kaj rade...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
travana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2010. (17:12:41)
Postovi: (16)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:21 sub, 18. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali cak i da je u pitanju kolegij iz zimskog semestra ovako bi se bar izbjeglo placanje ponovnog upisa kolegija. a ako bi zazivjela ideja s placanjem dodatnog roka pretpostavljam da bi to ipak bilo bar malo manje nego da moramo ponovno upisati kolegij
ali cak i da je u pitanju kolegij iz zimskog semestra ovako bi se bar izbjeglo placanje ponovnog upisa kolegija. a ako bi zazivjela ideja s placanjem dodatnog roka pretpostavljam da bi to ipak bilo bar malo manje nego da moramo ponovno upisati kolegij


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 23:10 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Od krive osobe i na krivom mjestu trazis odgovore :?[/quote]

Pitanja supostavljena bilo kome tko ih moze odgovoriti.

Ja nemam pristup dijelu web-a gdje je prijedlog odluke pa ne znam sto tamo tocno pise. :cry:


[quote="eve"]Mene zanima kolika je količina posla organizirat jedan dodatni rok za studente koji nisu prošli?
[/quote]

Problem PMF-MO-a je sto je vec sad situacija prenapregnuta s opterecenjem asistenata. Dakle, da ukratko opisem situaciju:
- na PMF-MO-u se krsi kolektivni ugovor (najjasniji primjer su grupe za vjezbe koje su
[b]max 30 ljudi[/b] :? , a u pravilu imaju [b]preko 60 ljudi[/b] :evil: , a znam i za slucaj gdje se radi o [b]120 ljudi[/b] :twisted: - to direktno znaci manju kvalitetu nastave i
vise posla jer se bar 2 puta vise kolokvija mora ispraviti)
- na PMF-MO-u postoji i dosta [b]neplacenog rada[/b] :evil: (cuvanja i drugih ozbiljnijih i neozbiljnijih stvari)
Place, dok ih drzava isplacuje, stizu redovito.

Svi su asistenti na maksimalnom opterecenju.

U ovoj situaciji, postoji dakako i propust PMF-MO-a, a to je da sredstva prikupljena skolarinama se slabo trose na dovodjenje honorarnog nastavnog kadra, a najvise na dogradnju zgrade za koju nemamo pojma kad ce biti gotova.

Ja nemam nista protiv dodatnog roka, ja bi zapravo bio da se svim studentima (i onima koji uopce nisu odslusali kolegij) da predrok u 9. mjesecu. Da mogu izaci na neki kolegij koji
se tek treba drzati i ako su naucili (posebno bolji studenti) preko ljeta i to pokazali da ne moraju slusati kolegij.

Ali problem je sto u ovim okolnostima to znaci nekontrolirano povecanje nastavnih obaveza.


I da se osvrnem na [b]Markovljeve lance[/b] koji su ovdje dani kao primjer zasto trebamo dodatni rok. Iskreno taj slucaj najbolje pokazuje zasto nema nikakve potrebe za dodatnim rokom (bar na tom kolegiju).
Naime, na svim kolegijima koje drzi profesor Vondracek 8) on osigura:
- da su [b]dostupna predavanja[/b] (skripta)
- da je [b]svaki kolokvij na web-u s detaljnim rjesenjima[/b]
- zadaci s vjezbi na web-u
- pazi da studenti dobiju zadatke koji su [b]primjereni[/b]

Ljudi koji su pali Markovljeve lance uz ovakve uvjete polaganja su ih [b]zasluzeno pali[/b] :cry: i ne vjerujem da vise od njih 5% moze proci neki normalan dodatni rok.
krcko (napisa):
Od krive osobe i na krivom mjestu trazis odgovore Confused


Pitanja supostavljena bilo kome tko ih moze odgovoriti.

Ja nemam pristup dijelu web-a gdje je prijedlog odluke pa ne znam sto tamo tocno pise. Crying or Very sad


eve (napisa):
Mene zanima kolika je količina posla organizirat jedan dodatni rok za studente koji nisu prošli?


Problem PMF-MO-a je sto je vec sad situacija prenapregnuta s opterecenjem asistenata. Dakle, da ukratko opisem situaciju:
- na PMF-MO-u se krsi kolektivni ugovor (najjasniji primjer su grupe za vjezbe koje su
max 30 ljudi Confused , a u pravilu imaju preko 60 ljudi Evil or Very Mad , a znam i za slucaj gdje se radi o 120 ljudi Twisted Evil - to direktno znaci manju kvalitetu nastave i
vise posla jer se bar 2 puta vise kolokvija mora ispraviti)
- na PMF-MO-u postoji i dosta neplacenog rada Evil or Very Mad (cuvanja i drugih ozbiljnijih i neozbiljnijih stvari)
Place, dok ih drzava isplacuje, stizu redovito.

Svi su asistenti na maksimalnom opterecenju.

U ovoj situaciji, postoji dakako i propust PMF-MO-a, a to je da sredstva prikupljena skolarinama se slabo trose na dovodjenje honorarnog nastavnog kadra, a najvise na dogradnju zgrade za koju nemamo pojma kad ce biti gotova.

Ja nemam nista protiv dodatnog roka, ja bi zapravo bio da se svim studentima (i onima koji uopce nisu odslusali kolegij) da predrok u 9. mjesecu. Da mogu izaci na neki kolegij koji
se tek treba drzati i ako su naucili (posebno bolji studenti) preko ljeta i to pokazali da ne moraju slusati kolegij.

Ali problem je sto u ovim okolnostima to znaci nekontrolirano povecanje nastavnih obaveza.


I da se osvrnem na Markovljeve lance koji su ovdje dani kao primjer zasto trebamo dodatni rok. Iskreno taj slucaj najbolje pokazuje zasto nema nikakve potrebe za dodatnim rokom (bar na tom kolegiju).
Naime, na svim kolegijima koje drzi profesor Vondracek Cool on osigura:
- da su dostupna predavanja (skripta)
- da je svaki kolokvij na web-u s detaljnim rjesenjima
- zadaci s vjezbi na web-u
- pazi da studenti dobiju zadatke koji su primjereni

Ljudi koji su pali Markovljeve lance uz ovakve uvjete polaganja su ih zasluzeno pali Crying or Very sad i ne vjerujem da vise od njih 5% moze proci neki normalan dodatni rok.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:14 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]1. Tko ce to provesti?
[/quote]

Zašto je ovo uvijek najveći problem u ovakvim raspravama? Bolonja, ili ovo što se kod nas provodi, je žešće smeće i pod hitno treba potražiti nova rješenje. Na početku studija, iako znaju biti problematični predmeti (analize zbog novog načina učenja matematike, algebre zbog prisiljavanja na apstraktno razmišljanje, programiranje zbog.... programiranja :)) ipak nemaju toliku količinu gradiva koju pokrivaju, pa se to još nekako uspjeva odraditi dosta kvalitetno. Kako semestri odmiču, broj kolegija, kao i obujam gradiva po kolegiju se povećava. Neki studenti, zahvaljujući svom prirodnom talentu, ali također i revnom radu, uspjevaju sve to izrazito dobro savladati. Većina ostalih, koji en posjeduju tu trunkicu više urođenog dara za matematiku i volju za svakodnevnim radom, ne uspjevamo dovoljno dobro ovladati gradivom iz baš svakog predmeta.
Bolonjski sistem studente poput mene (a uvjeren sam da ima još gomila takvih) koji smo sposobni naučiti sve što nam se ponudi, samo nam je potreban drukčiji tempo rada. Neki jednostavno ne mogu kvalitetno naučiti 6-7 predmeta. Zbog bolonje, jer si ne možemo priuštiti pad iz nekog od predmeta, prisiljeni smo položiti svaki predmet kako god znamo i umijemo. To onda dovodi do hrpe dvojkica i trojkica u indeksu.

Poanta priče, da, izaći ću s ovog fakulteta bez zakašnjenja, barem ću se potruditi da to tako bude, ali neću ostvariti svoj potencijal, neću naučiti sve što bih trebao, i, budimo realni, što bih želio da sam naučio. Tip sam osobe koji, ako mu se pruži prilika, u tjedan do dva dana je u stanju naučiti sve što ovaj fakultet nudi (kao i dosta drugih ljudi) i kao takav smatram da bi uvođenje barem jednog tog dodatnog roka bila odlična ideja. Na kraju krajeva, ako ja izađem na tržište rada kao nekakvi tukac, dio odgovornosti za to nosi i fakultet. Mislim da bi to trebao biti cilj PMF-MO-a, napraviti čim bolje i čim kvalificiranije ljude, a ne štancati magistre koji nisu ovladali određenim poljem svoje struke, jer, drugi dan su imali neki bespotrebni kolokvij koji si nisu mogli priuštiti pasti.

Anyway, cilj fakulteta, ne samo PMF-MO, nego i ostalih, treba biti što bolje naučiti svoje studente, a ne smanjiti količinu rada, ili tako nešto
Tvrtko (napisa):
1. Tko ce to provesti?


Zašto je ovo uvijek najveći problem u ovakvim raspravama? Bolonja, ili ovo što se kod nas provodi, je žešće smeće i pod hitno treba potražiti nova rješenje. Na početku studija, iako znaju biti problematični predmeti (analize zbog novog načina učenja matematike, algebre zbog prisiljavanja na apstraktno razmišljanje, programiranje zbog.... programiranja Smile) ipak nemaju toliku količinu gradiva koju pokrivaju, pa se to još nekako uspjeva odraditi dosta kvalitetno. Kako semestri odmiču, broj kolegija, kao i obujam gradiva po kolegiju se povećava. Neki studenti, zahvaljujući svom prirodnom talentu, ali također i revnom radu, uspjevaju sve to izrazito dobro savladati. Većina ostalih, koji en posjeduju tu trunkicu više urođenog dara za matematiku i volju za svakodnevnim radom, ne uspjevamo dovoljno dobro ovladati gradivom iz baš svakog predmeta.
Bolonjski sistem studente poput mene (a uvjeren sam da ima još gomila takvih) koji smo sposobni naučiti sve što nam se ponudi, samo nam je potreban drukčiji tempo rada. Neki jednostavno ne mogu kvalitetno naučiti 6-7 predmeta. Zbog bolonje, jer si ne možemo priuštiti pad iz nekog od predmeta, prisiljeni smo položiti svaki predmet kako god znamo i umijemo. To onda dovodi do hrpe dvojkica i trojkica u indeksu.

Poanta priče, da, izaći ću s ovog fakulteta bez zakašnjenja, barem ću se potruditi da to tako bude, ali neću ostvariti svoj potencijal, neću naučiti sve što bih trebao, i, budimo realni, što bih želio da sam naučio. Tip sam osobe koji, ako mu se pruži prilika, u tjedan do dva dana je u stanju naučiti sve što ovaj fakultet nudi (kao i dosta drugih ljudi) i kao takav smatram da bi uvođenje barem jednog tog dodatnog roka bila odlična ideja. Na kraju krajeva, ako ja izađem na tržište rada kao nekakvi tukac, dio odgovornosti za to nosi i fakultet. Mislim da bi to trebao biti cilj PMF-MO-a, napraviti čim bolje i čim kvalificiranije ljude, a ne štancati magistre koji nisu ovladali određenim poljem svoje struke, jer, drugi dan su imali neki bespotrebni kolokvij koji si nisu mogli priuštiti pasti.

Anyway, cilj fakulteta, ne samo PMF-MO, nego i ostalih, treba biti što bolje naučiti svoje studente, a ne smanjiti količinu rada, ili tako nešto



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:34 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Milojko, nitko te ne sili da zavrsis u roku. Upisuj 20-tak ECTSa po semestru i studiraj kvalitetnije, ali godinu dana duze. Samo nemoj padati ispite i ponavljati kolegije.

U starom sistemu prosjecno trajanje cetverogodisnjeg studija bilo je oko 7 godina (uz fantasticni drop-out rate). Lako ti je tako ganjati kvalitetu onih koji zavrse.
Milojko, nitko te ne sili da zavrsis u roku. Upisuj 20-tak ECTSa po semestru i studiraj kvalitetnije, ali godinu dana duze. Samo nemoj padati ispite i ponavljati kolegije.

U starom sistemu prosjecno trajanje cetverogodisnjeg studija bilo je oko 7 godina (uz fantasticni drop-out rate). Lako ti je tako ganjati kvalitetu onih koji zavrse.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:37 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao što rekoh, da si mogu tako nešto priuštiti, bih
Kao što rekoh, da si mogu tako nešto priuštiti, bih



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 20:55 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad možemo, zna li se, očekivati što je odlučeno po pitanju definiranja rujanskih rokova za kolegije zimskog semestra?
Kad možemo, zna li se, očekivati što je odlučeno po pitanju definiranja rujanskih rokova za kolegije zimskog semestra?



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:01 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Kao što rekoh, da si mogu tako nešto priuštiti, bih[/quote]

U starom sistemu prosjecan student nije imao nikakve sanse zavrsiti studij u roku. Nitko ga nije pitao moze li si priustiti 7 godina studiranja, masovno padanje na pismenim i usmenim ispitima bila je normalna stvar.
Milojko (napisa):
Kao što rekoh, da si mogu tako nešto priuštiti, bih


U starom sistemu prosjecan student nije imao nikakve sanse zavrsiti studij u roku. Nitko ga nije pitao moze li si priustiti 7 godina studiranja, masovno padanje na pismenim i usmenim ispitima bila je normalna stvar.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan