Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Operacija Crni Ožujak
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Da li ćete podržati Operaciju Crni Ožujak?
Da, naravno!
64%
 64%  [ 31 ]
Ne, to me se ne tiče/ne slažem se s Operacijom.
6%
 6%  [ 3 ]
Probat ću, ali mislim da neću izdržati :(
29%
 29%  [ 14 ]
Što je to?
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 48

Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:57 pet, 2. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="quark"]Tako da većinu gore pobrojanih pjevača ne bih uopće zvao umjetnicima - jer ako su izabrani radi profita, a ne zbog umjetničke vrijednosti, onda ta ista umjetnička komponenta još više pada u drugi plan podređujući se novcu.[/quote]
"Umjetnik" je samo naziv za skup svih autora, glazbenika, glumaca, slikara, pisaca itd. i za sam kontekst je potpuno nebitno da li su njihova djela zaista umjetnost. Službeni naziv njihove profesije je recording/performing artist i zato koristim termin "umjetnik".
[quote="fireball"]i da se osvrnem na jos jednu cinjenicu iz nekog gornjeg post-a; jako je sramotno stavljat ljude koji rade nesto samostalno (poput adele koja ima predivnu boju glasa i odlicne glasovne sposobnosti, te sama pise pjesme (bar koliko ja znam) i A-W (kako se vec zove) koja je sama pisala rijeci (isto po mom saznanju)) u isti kos sa smecem od djecurlije koja "obraduje" (citaj unistava!) neke od klasika koje su napisali velikani, i to rade besramno ni ne navodeci ko je autor, ili im neko sasvim lijevi pise pjesme (primjer sa naseg podrucja je "veliki" skladatelj/tekstopisac/nesto_vazno tonci huljic i njegova draga vjekoslava (koliko sam cuo od ljudi ona ni ne pise samo se potpisuje))[/quote]
uh...za kontekst mog posta nije uopće bitno tko je kompletan i kvalitetan autor, tko je izuzetan izvođač, a tko marioneta. Nipošto nije činjenica da je sramotno stavljati spomenuta imena jedna do drugih - kako bi ti inače pričao o čitavoj situaciji, a da ne spomeneš glavne sudionike? Ono što je činjenica je da ta imena danas, po nekim objektivnim kriterijima, predstavljaju vrh glazbene industrije (industrije, ne umjetnosti!) i da su oni dobar dio razloga zašto prvi put nakon 8 godina izdavačka industrija bilježi rast u prodaji.
quark (napisa):
Tako da većinu gore pobrojanih pjevača ne bih uopće zvao umjetnicima - jer ako su izabrani radi profita, a ne zbog umjetničke vrijednosti, onda ta ista umjetnička komponenta još više pada u drugi plan podređujući se novcu.

"Umjetnik" je samo naziv za skup svih autora, glazbenika, glumaca, slikara, pisaca itd. i za sam kontekst je potpuno nebitno da li su njihova djela zaista umjetnost. Službeni naziv njihove profesije je recording/performing artist i zato koristim termin "umjetnik".
fireball (napisa):
i da se osvrnem na jos jednu cinjenicu iz nekog gornjeg post-a; jako je sramotno stavljat ljude koji rade nesto samostalno (poput adele koja ima predivnu boju glasa i odlicne glasovne sposobnosti, te sama pise pjesme (bar koliko ja znam) i A-W (kako se vec zove) koja je sama pisala rijeci (isto po mom saznanju)) u isti kos sa smecem od djecurlije koja "obraduje" (citaj unistava!) neke od klasika koje su napisali velikani, i to rade besramno ni ne navodeci ko je autor, ili im neko sasvim lijevi pise pjesme (primjer sa naseg podrucja je "veliki" skladatelj/tekstopisac/nesto_vazno tonci huljic i njegova draga vjekoslava (koliko sam cuo od ljudi ona ni ne pise samo se potpisuje))

uh...za kontekst mog posta nije uopće bitno tko je kompletan i kvalitetan autor, tko je izuzetan izvođač, a tko marioneta. Nipošto nije činjenica da je sramotno stavljati spomenuta imena jedna do drugih - kako bi ti inače pričao o čitavoj situaciji, a da ne spomeneš glavne sudionike? Ono što je činjenica je da ta imena danas, po nekim objektivnim kriterijima, predstavljaju vrh glazbene industrije (industrije, ne umjetnosti!) i da su oni dobar dio razloga zašto prvi put nakon 8 godina izdavačka industrija bilježi rast u prodaji.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:24 sub, 3. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]
mislim da nije pitanje toliko sto vecina trazi, jer na to je lako odg, vecina trazi ono cime se bombardiraju sa svih strana ("MTV" i sl, trgovacki centri, bla bla bla)
[/quote]

To baš i je pitanje, pa vjerojatno zato izdavačke kuće ( kao što je goranm detaljno pojasnio ) daju te probne ugovore, ne da bi se oni uvjerili u kvalitetu izvođača, nego vidjeli dal ljudi na to "trzaju", sumnjam da imaju bilo kakvih standarda u kvaliteti glazbe koje izdaju, nego im je jedini kriterij profit, zato svaki izvođač koji je prema tvojem mišljenju "smeće" sigurno bio na probi i svidio se masi ljudi, jer se ne bi ni probio do te pozicije da ga ti uopće čuješ da nije i da nije potencijalni donositelj zarade izdavačima. A tek onda dođe do bombardiranja i to konstantnog, jer ako se neće konstantno pojavljivat u medijima nestati će u roku tjedan dana i manje valjda. To ti je recimo ko oni razni spektakli na televiziji Hrvatska traži zvijezdu, Story super nova, Big Brother... gdje su mase bombardirane iz tjedna u tjedan, a tjedan dana nakon završetka predstava većina vjerojatno nit ne zna tko je pobijedio. A kolika je namjera onih koji to organiziraju stvarno tražiti osobu koja će po nečemu biti talentirana govori to koliko se nakon predstave u njih ulaže i njih promovira. Nakon toga više nema toliko interesa, zaarade...
Sve u svemu što god da izađe proizvod je društva a ne kvalietete, a rijetko se dogodi da je to dvoje povezano.
fireball (napisa):

mislim da nije pitanje toliko sto vecina trazi, jer na to je lako odg, vecina trazi ono cime se bombardiraju sa svih strana ("MTV" i sl, trgovacki centri, bla bla bla)


To baš i je pitanje, pa vjerojatno zato izdavačke kuće ( kao što je goranm detaljno pojasnio ) daju te probne ugovore, ne da bi se oni uvjerili u kvalitetu izvođača, nego vidjeli dal ljudi na to "trzaju", sumnjam da imaju bilo kakvih standarda u kvaliteti glazbe koje izdaju, nego im je jedini kriterij profit, zato svaki izvođač koji je prema tvojem mišljenju "smeće" sigurno bio na probi i svidio se masi ljudi, jer se ne bi ni probio do te pozicije da ga ti uopće čuješ da nije i da nije potencijalni donositelj zarade izdavačima. A tek onda dođe do bombardiranja i to konstantnog, jer ako se neće konstantno pojavljivat u medijima nestati će u roku tjedan dana i manje valjda. To ti je recimo ko oni razni spektakli na televiziji Hrvatska traži zvijezdu, Story super nova, Big Brother... gdje su mase bombardirane iz tjedna u tjedan, a tjedan dana nakon završetka predstava većina vjerojatno nit ne zna tko je pobijedio. A kolika je namjera onih koji to organiziraju stvarno tražiti osobu koja će po nečemu biti talentirana govori to koliko se nakon predstave u njih ulaže i njih promovira. Nakon toga više nema toliko interesa, zaarade...
Sve u svemu što god da izađe proizvod je društva a ne kvalietete, a rijetko se dogodi da je to dvoje povezano.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lucika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (17:52:27)
Postovi: (12F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 34 - 10

PostPostano: 11:21 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ne kužim kakve veze ilegalno skidanje filmova i/ili glazbe ima s operacijom crni ožujak?kaj netko od tog ima profita :?
ja ne kužim kakve veze ilegalno skidanje filmova i/ili glazbe ima s operacijom crni ožujak?kaj netko od tog ima profita Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:05 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je stvar PR-a (public relations, tj. stvar prezentacije (akcije) u javnosti). Danas su solidno popularni legalni downloadovi (iTunes, "instant video" na Amazonu,...) koji se placaju i ekipa je vjerojatno htjela da se i to bojkotira. No, da su napisali "Ne preuzimajte niti jednu pjesmu legalno", ispalo bi da promoviraju piratluk; hence, dodali su da misle na sve downloadove.

Samo moje misljenje, ne znam postoji li sluzbeno objasnjenje.
Mislim da je stvar PR-a (public relations, tj. stvar prezentacije (akcije) u javnosti). Danas su solidno popularni legalni downloadovi (iTunes, "instant video" na Amazonu,...) koji se placaju i ekipa je vjerojatno htjela da se i to bojkotira. No, da su napisali "Ne preuzimajte niti jednu pjesmu legalno", ispalo bi da promoviraju piratluk; hence, dodali su da misle na sve downloadove.

Samo moje misljenje, ne znam postoji li sluzbeno objasnjenje.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:13 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a što je s gledanjem/skidanjem videa s recimo youtubea? jel i to spada u Crni Ožujak?
a što je s gledanjem/skidanjem videa s recimo youtubea? jel i to spada u Crni Ožujak?



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:02 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]a što je s gledanjem/skidanjem videa s recimo youtubea? jel i to spada u Crni Ožujak?[/quote]

Ako se slozimo s mojim prethodnim objasnjenjem, onda nikakvo nekomercijalno skidanje zapravo tu ne spada.

Iskreno, ja se nisam ni sjetio JuBitoa. :oops: Nisam siguran da je uopce moguce surfati po portalima tako da se bas nista ne pogleda s JuBitoa, Vimea ili malog milijuna drugih servisa (osim Zenona koji ima spori pristup Internetu :)).

Dodatno, JuBito = Google, koji podrzava borbu protiv ACTAe i prijatelja, pa mi se taj bojkot cini besmislen (jasno, moze se pricati i o (be)smislenosti cijele akcije, u svjetlu postova koje je ovdje pisao goranm).
tihana (napisa):
a što je s gledanjem/skidanjem videa s recimo youtubea? jel i to spada u Crni Ožujak?


Ako se slozimo s mojim prethodnim objasnjenjem, onda nikakvo nekomercijalno skidanje zapravo tu ne spada.

Iskreno, ja se nisam ni sjetio JuBitoa. Embarassed Nisam siguran da je uopce moguce surfati po portalima tako da se bas nista ne pogleda s JuBitoa, Vimea ili malog milijuna drugih servisa (osim Zenona koji ima spori pristup Internetu Smile).

Dodatno, JuBito = Google, koji podrzava borbu protiv ACTAe i prijatelja, pa mi se taj bojkot cini besmislen (jasno, moze se pricati i o (be)smislenosti cijele akcije, u svjetlu postova koje je ovdje pisao goranm).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:45 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Dodatno, JuBito = Google, koji podrzava borbu protiv ACTAe i prijatelja[/quote]

wrong! oni se tako predstavljaju a to bas ne cine, jer imaju VEVO i slicne stvari (ne mogu se sjetit ostalih takvih "profila") za koje imaju dozvolu da provode svojevrsne takve aktove unutar same TiCjevi
vsego (napisa):

Dodatno, JuBito = Google, koji podrzava borbu protiv ACTAe i prijatelja


wrong! oni se tako predstavljaju a to bas ne cine, jer imaju VEVO i slicne stvari (ne mogu se sjetit ostalih takvih "profila") za koje imaju dozvolu da provode svojevrsne takve aktove unutar same TiCjevi



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:52 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razlika je izmedju "dajem nesto pod nekim uvjetima" i "trazim hapsenje ljudi i zatvaranje siteova koji pruzaju sadrzaj koji ja ne zelim da pruzaju" (malo banaliziram). Cijeli anit-ACTA/PIPA/... pokret se ne vrti oko "free as in free beer", nego oko "free as in free speech".
Razlika je izmedju "dajem nesto pod nekim uvjetima" i "trazim hapsenje ljudi i zatvaranje siteova koji pruzaju sadrzaj koji ja ne zelim da pruzaju" (malo banaliziram). Cijeli anit-ACTA/PIPA/... pokret se ne vrti oko "free as in free beer", nego oko "free as in free speech".



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 16:25 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Razlika je izmedju "dajem nesto pod nekim uvjetima" i "trazim hapsenje ljudi i zatvaranje siteova koji pruzaju sadrzaj koji ja ne zelim da pruzaju" (malo banaliziram). Cijeli anit-ACTA/PIPA/... pokret se ne vrti oko "free as in free beer", nego oko "free as in free speech".[/quote]


hm, donekle to mogu "progutat" kao objasnjenje


p.s. free beer => free speech, bar koliko sam ja upoznat sa ljudima koji idu na free beer :)
vsego (napisa):
Razlika je izmedju "dajem nesto pod nekim uvjetima" i "trazim hapsenje ljudi i zatvaranje siteova koji pruzaju sadrzaj koji ja ne zelim da pruzaju" (malo banaliziram). Cijeli anit-ACTA/PIPA/... pokret se ne vrti oko "free as in free beer", nego oko "free as in free speech".



hm, donekle to mogu "progutat" kao objasnjenje


p.s. free beer ⇒ free speech, bar koliko sam ja upoznat sa ljudima koji idu na free beer Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:12 uto, 6. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"][quote="vsego"]
Dodatno, JuBito = Google, koji podrzava borbu protiv ACTAe i prijatelja[/quote]

wrong! oni se tako predstavljaju a to bas ne cine, jer imaju VEVO i slicne stvari (ne mogu se sjetit ostalih takvih "profila") za koje imaju dozvolu da provode svojevrsne takve aktove unutar same TiCjevi[/quote]
Nije da Google to ima jer želi, nego imaju jer moraju. VEVO je proizvod Sony-a i UMG-a i dijele sav prihod od reklamiranja na YouTubeu u nekom postotku s Googlom, a Google bi bio najsretniji da ne mora išta dijeliti s ikim i da ne mora uklanjati korisnike i filmiće za koje Sony/UMG misle da krše prava onih autora koje Sony/UMG zastupaju.

VEVO zasada nije nimalo sporan u čitavoj priči; ne vidim zašto VEVO ne bi imao pravo provodit koju god politiku hoće pod uvjetom da ju provodi legalno i samo nad svojim sadržajem (što, zasada, rade, iako ima par sumnjivih slučajeva). Postati će sporan u slučaju da prođe nešto poput ACTA/PIPA/SOPA/itd. jer bi tada mogli provodit svoju politiku i dalje legalno, ali nad tuđim sadržajem i to se vrlo vjerojatno Googleu ne bi pretjerano sviđalo.
fireball (napisa):
vsego (napisa):

Dodatno, JuBito = Google, koji podrzava borbu protiv ACTAe i prijatelja


wrong! oni se tako predstavljaju a to bas ne cine, jer imaju VEVO i slicne stvari (ne mogu se sjetit ostalih takvih "profila") za koje imaju dozvolu da provode svojevrsne takve aktove unutar same TiCjevi

Nije da Google to ima jer želi, nego imaju jer moraju. VEVO je proizvod Sony-a i UMG-a i dijele sav prihod od reklamiranja na YouTubeu u nekom postotku s Googlom, a Google bi bio najsretniji da ne mora išta dijeliti s ikim i da ne mora uklanjati korisnike i filmiće za koje Sony/UMG misle da krše prava onih autora koje Sony/UMG zastupaju.

VEVO zasada nije nimalo sporan u čitavoj priči; ne vidim zašto VEVO ne bi imao pravo provodit koju god politiku hoće pod uvjetom da ju provodi legalno i samo nad svojim sadržajem (što, zasada, rade, iako ima par sumnjivih slučajeva). Postati će sporan u slučaju da prođe nešto poput ACTA/PIPA/SOPA/itd. jer bi tada mogli provodit svoju politiku i dalje legalno, ali nad tuđim sadržajem i to se vrlo vjerojatno Googleu ne bi pretjerano sviđalo.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:56 sri, 7. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko dugo dok se izdavaci knjiga sjete da je cijeli koncept knjiznice ogromno krsenje copyrighta? Knjiznica kupi jedan ili vise primjeraka knjige i posudjuje ih clanovima bez ikakve naknade (osim godisnje clanarine). Zamislite tako nesto s glazbom, filmovima ili softverom :shock:

Ljudi, uclanite se u knjiznicu i citajte for free dok jos mozete :)
Koliko dugo dok se izdavaci knjiga sjete da je cijeli koncept knjiznice ogromno krsenje copyrighta? Knjiznica kupi jedan ili vise primjeraka knjige i posudjuje ih clanovima bez ikakve naknade (osim godisnje clanarine). Zamislite tako nesto s glazbom, filmovima ili softverom Shocked

Ljudi, uclanite se u knjiznicu i citajte for free dok jos mozete Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 6:49 sri, 7. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam cuo od jedne poznanince mojih roditelja koja radi u knjiznici, da ovo sto pricas krcko i nije bas sasvim tocno.

Naime, po istoj logici (i silom istog zakona) po kojoj ZAMP naplacuje pustanje glazbe na javnom mjestu, navodno bi i knjiznice najcitanijim autorima trebale isplacivati neke nagrade, ali kako je tu novac bitno manji (tj. nema ga) do toga (jos) nije doslo.
Ja sam cuo od jedne poznanince mojih roditelja koja radi u knjiznici, da ovo sto pricas krcko i nije bas sasvim tocno.

Naime, po istoj logici (i silom istog zakona) po kojoj ZAMP naplacuje pustanje glazbe na javnom mjestu, navodno bi i knjiznice najcitanijim autorima trebale isplacivati neke nagrade, ali kako je tu novac bitno manji (tj. nema ga) do toga (jos) nije doslo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 8:12 sri, 7. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Koliko dugo dok se izdavaci knjiga sjete da je cijeli koncept knjiznice ogromno krsenje copyrighta?[/quote]
U jednom aspektu (elektronska dostava dokumenata), izgleda da su se upravo sjetili: [url=http://www.ethlife.ethz.ch/archive_articles/120217_bibliothek_neubauer/index_EN]http://www.ethlife.ethz.ch/archive_articles/120217_bibliothek_neubauer/index_EN[/url]
krcko (napisa):
Koliko dugo dok se izdavaci knjiga sjete da je cijeli koncept knjiznice ogromno krsenje copyrighta?

U jednom aspektu (elektronska dostava dokumenata), izgleda da su se upravo sjetili: http://www.ethlife.ethz.ch/archive_articles/120217_bibliothek_neubauer/index_EN


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:31 sri, 7. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iduci korak je da cemo placati porez kod kupnje praznog papira jer bi se na njega [b]moglo[/b] kopirati necije intelektualno vlasnistvo :evil:
Iduci korak je da cemo placati porez kod kupnje praznog papira jer bi se na njega moglo kopirati necije intelektualno vlasnistvo Evil or Very Mad



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 0:16 čet, 8. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Iduci korak je da cemo placati porez kod kupnje praznog papira jer bi se na njega [b]moglo[/b] kopirati necije intelektualno vlasnistvo :evil:[/quote]

pa to vec radis sa cd-ima, usb stickovima i slicnim medijima na koja snimas, [b]vlastiti[/b] intelektualni rad! a novac od toga vidjeti neces vec ce ga tobit T.H., V.H., S.V., J.R. i slicni
krcko (napisa):
Iduci korak je da cemo placati porez kod kupnje praznog papira jer bi se na njega moglo kopirati necije intelektualno vlasnistvo Evil or Very Mad


pa to vec radis sa cd-ima, usb stickovima i slicnim medijima na koja snimas, vlastiti intelektualni rad! a novac od toga vidjeti neces vec ce ga tobit T.H., V.H., S.V., J.R. i slicni



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 13:55 sub, 10. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]U nekom optimističnom slučaju, umjetnik ili skupina umjetnika dobije oko 10% od prodaje jednog albuma.[/quote]

U optimističnom slučaju velikih etiketa, kod nezavisnih izdavača stvar je s vremenom sve bolja (mislim da je trenutno na 30%).

Podržavam, za jednu knjigu čekam 4. mjesec da je kupim :D, ali očito samo djelomično, po prvi put u mjesecu sam baš danas skinuo neš :oops:
goranm (napisa):
U nekom optimističnom slučaju, umjetnik ili skupina umjetnika dobije oko 10% od prodaje jednog albuma.


U optimističnom slučaju velikih etiketa, kod nezavisnih izdavača stvar je s vremenom sve bolja (mislim da je trenutno na 30%).

Podržavam, za jednu knjigu čekam 4. mjesec da je kupim Very Happy, ali očito samo djelomično, po prvi put u mjesecu sam baš danas skinuo neš Embarassed



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:32 sub, 10. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="finalni"][quote="goranm"]U nekom optimističnom slučaju, umjetnik ili skupina umjetnika dobije oko 10% od prodaje jednog albuma.[/quote]

U optimističnom slučaju velikih etiketa, kod nezavisnih izdavača stvar je s vremenom sve bolja (mislim da je trenutno na 30%).[/quote]
Kod DIY labela je 100%, ali problem je što ne postoji DIY/indie label koji ima logističku snagu kojom raspolaže major label, tako da tih 10% prihoda na major labelu često ispadne puno više i od 100%/30% na DIY/indie labelu.
finalni (napisa):
goranm (napisa):
U nekom optimističnom slučaju, umjetnik ili skupina umjetnika dobije oko 10% od prodaje jednog albuma.


U optimističnom slučaju velikih etiketa, kod nezavisnih izdavača stvar je s vremenom sve bolja (mislim da je trenutno na 30%).

Kod DIY labela je 100%, ali problem je što ne postoji DIY/indie label koji ima logističku snagu kojom raspolaže major label, tako da tih 10% prihoda na major labelu često ispadne puno više i od 100%/30% na DIY/indie labelu.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:23 sub, 10. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci ipak dobijes nesto za 90% prihoda. Sto tocno znaci "logisticka snaga"? Reklame, distribucija...? Zasto je to tako bitno kad danas svaka šuša moze prodavati glazbu preko neta?
Znaci ipak dobijes nesto za 90% prihoda. Sto tocno znaci "logisticka snaga"? Reklame, distribucija...? Zasto je to tako bitno kad danas svaka šuša moze prodavati glazbu preko neta?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 0:20 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Znaci ipak dobijes nesto za 90% prihoda. Sto tocno znaci "logisticka snaga"? Reklame, distribucija...? Zasto je to tako bitno kad danas svaka šuša moze prodavati glazbu preko neta?[/quote]

ja mislim da si dobro naslutio, iz mog iskustva reklama je vazna, danas ako zelis da te neko/nesto reklamira treba ukljuciti novac koji glazbenici uglavnom nemaju (iz vlastitog iskustva, snimanje je cca 200 medunarodski priznatih evropskih novaca, pa na to jos dodaj produkciju pa mix... ima toga. a onda idu reklame za svirke; plakati, leci i sl, a tesko da ce to privuc ljude ako te negdje "ne pusti" i tako te gura)

imam malo vise godina iskustva sa svirkama; mali band bez veze, mali sa vezom; pa znam kako ide. sa jednim smo jedva dobili svirku, a ovaj di ima neke veze sad imamo mini europsku turnejicu (da tako je mala da sam ju 2 puta samnjio :) ), ali u hr nema "sluha" za takve bandove pa se ni ne svira tu previse.

p.s. usput poziv za korpikaane u boogaloo-u, sviram kao predgrupa ovim navedenima (to je u sklopu te miniturnejice/festivala) i cesima madarima i slovencima (mi manji imamo tu mini turneju)
krcko (napisa):
Znaci ipak dobijes nesto za 90% prihoda. Sto tocno znaci "logisticka snaga"? Reklame, distribucija...? Zasto je to tako bitno kad danas svaka šuša moze prodavati glazbu preko neta?


ja mislim da si dobro naslutio, iz mog iskustva reklama je vazna, danas ako zelis da te neko/nesto reklamira treba ukljuciti novac koji glazbenici uglavnom nemaju (iz vlastitog iskustva, snimanje je cca 200 medunarodski priznatih evropskih novaca, pa na to jos dodaj produkciju pa mix... ima toga. a onda idu reklame za svirke; plakati, leci i sl, a tesko da ce to privuc ljude ako te negdje "ne pusti" i tako te gura)

imam malo vise godina iskustva sa svirkama; mali band bez veze, mali sa vezom; pa znam kako ide. sa jednim smo jedva dobili svirku, a ovaj di ima neke veze sad imamo mini europsku turnejicu (da tako je mala da sam ju 2 puta samnjio Smile ), ali u hr nema "sluha" za takve bandove pa se ni ne svira tu previse.

p.s. usput poziv za korpikaane u boogaloo-u, sviram kao predgrupa ovim navedenima (to je u sklopu te miniturnejice/festivala) i cesima madarima i slovencima (mi manji imamo tu mini turneju)



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:15 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Znaci ipak dobijes nesto za 90% prihoda. Sto tocno znaci "logisticka snaga"? Reklame, distribucija...? Zasto je to tako bitno kad danas svaka šuša moze prodavati glazbu preko neta?[/quote]
Logistička snaga je sve ono što je potrebno da bi glazbenik zaradio koji novčić od svoje glazbe. Znači, da, reklama, PR, distribucija, proizvodnja, managment... A bitno je zato što se ljudima nekako treba dati do znanja da uopće postoji glazbenik X koji nešto prodaje.

Ne tvrdim da se ne dobije ništa za 90% prihoda, nego da i za manji postotak od tog izdavačka kuća može ostvariti jako dobar profit, a da istovremeno svojim klijentima pruža najbolju moguću uslugu.

Jedan primjer: [url=http://www.negativland.com/albini.html]računica[/url] koju je iznio [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Albini]Steve Albini[/url]. Radi se o bendu koji je potpisao ugovor s izdavačkom kućom tako da bend dobije 13% od 90% prihoda od prodaje albuma (preostalih 10% prihoda izdavačka kuća u startu rezervira za neke svoje troškove).

Za one kojima se nedaju čitati tablice: omjer zarade jednog člana benda i izdavačke kuće je 1:177.

[quote]The band is now 1/4 of the way through its contract, has made the music industry more than 3 million dollars richer, but is in the hole $14,000 on royalties. The band members have each earned about 1/3 as much as they would working at a 7-11, but they got to ride in a tour bus for a month. [/quote]
krcko (napisa):
Znaci ipak dobijes nesto za 90% prihoda. Sto tocno znaci "logisticka snaga"? Reklame, distribucija...? Zasto je to tako bitno kad danas svaka šuša moze prodavati glazbu preko neta?

Logistička snaga je sve ono što je potrebno da bi glazbenik zaradio koji novčić od svoje glazbe. Znači, da, reklama, PR, distribucija, proizvodnja, managment... A bitno je zato što se ljudima nekako treba dati do znanja da uopće postoji glazbenik X koji nešto prodaje.

Ne tvrdim da se ne dobije ništa za 90% prihoda, nego da i za manji postotak od tog izdavačka kuća može ostvariti jako dobar profit, a da istovremeno svojim klijentima pruža najbolju moguću uslugu.

Jedan primjer: računica koju je iznio Steve Albini. Radi se o bendu koji je potpisao ugovor s izdavačkom kućom tako da bend dobije 13% od 90% prihoda od prodaje albuma (preostalih 10% prihoda izdavačka kuća u startu rezervira za neke svoje troškove).

Za one kojima se nedaju čitati tablice: omjer zarade jednog člana benda i izdavačke kuće je 1:177.

Citat:
The band is now 1/4 of the way through its contract, has made the music industry more than 3 million dollars richer, but is in the hole $14,000 on royalties. The band members have each earned about 1/3 as much as they would working at a 7-11, but they got to ride in a tour bus for a month.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan