Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadatak (Program)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
xyz_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 05. 2012. (22:34:20)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 22:42 pon, 28. 5. 2012    Naslov: Zadatak (Program) Citirajte i odgovorite

Pozz, imam jedan problem. Imam kao zadatak isprogramirati zadatak iz Numericke matematike koji se rjesava Metodom granica. Posto nisam nigdje u literaturi ustvari nasla da takva metoda postoji (vjerovatno ima drugo ime) evo primjer takvog zadatka, pa ako bi mi neko mogao pomoci
Npr. Ako su koeficijenti kvadratne jednacine 2.78 x na 2+0.60x-1.29=0 priblizni brojevi sa sigurnim ciframa u uzem smislu izracunati njeno vece rjesenje.
Ili
Ako su koeficijenti aij(i,j=1,2) i slobodni clanovi bj(j=1,2) sistema linearnih jednacina
3.45x+1.27y=1.01
1.32x+2.82y=0.69
priblizni brojevi sa sigurnim ciframa u uzem smislu rijesiti sistem jednacina..
Nesto tog tipa mi treba, unaprijed hvala
Pozz, imam jedan problem. Imam kao zadatak isprogramirati zadatak iz Numericke matematike koji se rjesava Metodom granica. Posto nisam nigdje u literaturi ustvari nasla da takva metoda postoji (vjerovatno ima drugo ime) evo primjer takvog zadatka, pa ako bi mi neko mogao pomoci:
Npr. Ako su koeficijenti kvadratne jednacine 2.78 x na 2+0.60x-1.29=0 priblizni brojevi sa sigurnim ciframa u uzem smislu izracunati njeno vece rjesenje.
Ili
Ako su koeficijenti aij(i,j=1,2) i slobodni clanovi bj(j=1,2) sistema linearnih jednacina
3.45x+1.27y=1.01
1.32x+2.82y=0.69
priblizni brojevi sa sigurnim ciframa u uzem smislu rijesiti sistem jednacina..
Nesto tog tipa mi treba, unaprijed hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan