Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kolokvij 2012.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mililimi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2005. (13:33:48)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 19:48 sub, 9. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima li netko rijesene kolokvije ove i/ili od prije a da mu nije problem proslijediti skenirano ili posudim da kopiram?

:)
ima li netko rijesene kolokvije ove i/ili od prije a da mu nije problem proslijediti skenirano ili posudim da kopiram?

Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MarcoPolo
Gost





PostPostano: 9:25 ned, 10. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolokvij je bio grozan! :((
kolokvij je bio grozan! Sad(


[Vrh]
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 9:36 ned, 10. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam kako se činio inžinjerima, al nastavnicima je također bio grozan :/
ne znam kako se činio inžinjerima, al nastavnicima je također bio grozan Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 11:47 ned, 10. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa s obzirom da smo prvi svi dobro napisali bilo je i za očekivat da će biti teži, iako ja mislim da su svi zadaci osim 4.-og bili u redu. Jel netko možda zna šta je tu trebalo nakon što sredimo jednadžbu i dobijemo da je f=1/sinz i da su k*pi polovi...a u pravokutniku su polovi samo za 0,1,2 k al kak se sad res izračuna? Jel po definiciji imamo kao (z-zo)*f gdje je zo pol al ovdje dobijem (z-k*pi)*1/sinz...ne bu se niš pokratilo :/ nekontam

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

[quote="Megy Poe"]Pa s obzirom da smo prvi svi dobro napisali bilo je i za očekivat da će biti teži, iako ja mislim da su svi zadaci osim 4.-og bili u redu. Jel netko možda zna šta je tu trebalo nakon što sredimo jednadžbu i dobijemo da je f=1/sinz i da su k*pi polovi...a u pravokutniku su polovi samo za 0,1,2 k al kak se sad res izračuna? Jel po definiciji imamo kao (z-zo)*f gdje je zo pol al ovdje dobijem (z-k*pi)*1/sinz...ne bu se niš pokratilo :/ nekontam[/quote]

aaaaa kak sam glupa, upravo mi sinuo odgovor a razmišljam o tome od kolokvija :/zanemarite pitanje
Pa s obzirom da smo prvi svi dobro napisali bilo je i za očekivat da će biti teži, iako ja mislim da su svi zadaci osim 4.-og bili u redu. Jel netko možda zna šta je tu trebalo nakon što sredimo jednadžbu i dobijemo da je f=1/sinz i da su k*pi polovi...a u pravokutniku su polovi samo za 0,1,2 k al kak se sad res izračuna? Jel po definiciji imamo kao (z-zo)*f gdje je zo pol al ovdje dobijem (z-k*pi)*1/sinz...ne bu se niš pokratilo Ehm? nekontam

Added after 5 minutes:

Megy Poe (napisa):
Pa s obzirom da smo prvi svi dobro napisali bilo je i za očekivat da će biti teži, iako ja mislim da su svi zadaci osim 4.-og bili u redu. Jel netko možda zna šta je tu trebalo nakon što sredimo jednadžbu i dobijemo da je f=1/sinz i da su k*pi polovi...a u pravokutniku su polovi samo za 0,1,2 k al kak se sad res izračuna? Jel po definiciji imamo kao (z-zo)*f gdje je zo pol al ovdje dobijem (z-k*pi)*1/sinz...ne bu se niš pokratilo Ehm? nekontam


aaaaa kak sam glupa, upravo mi sinuo odgovor a razmišljam o tome od kolokvija :/zanemarite pitanje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mililimi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2005. (13:33:48)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 20:44 ned, 10. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad se mogu ocekivati rezultati?
kad se mogu ocekivati rezultati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mamanion41
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2009. (23:34:47)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 11:44 uto, 12. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar se nijedan od asistenata ne moze udostojit i odgovorit kada ce, bar oko prilike, biti rezultati. Vecina nas ima i drugih predmeta koje treba spremat, pa bi bilo u redu da bar znamo da li spremat i ovo za usmeni koji je vec u cetvrtak za neke.
Zar se nijedan od asistenata ne moze udostojit i odgovorit kada ce, bar oko prilike, biti rezultati. Vecina nas ima i drugih predmeta koje treba spremat, pa bi bilo u redu da bar znamo da li spremat i ovo za usmeni koji je vec u cetvrtak za neke.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 13:51 uto, 12. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji četvrtak, koji su termini uopće??
Koji četvrtak, koji su termini uopće??



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 14:09 uto, 12. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Koji četvrtak, koji su termini uopće??[/quote]

Imaš sve ovdje: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18082

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18073
Lafiel (napisa):
Koji četvrtak, koji su termini uopće??


Imaš sve ovdje: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18082

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18073


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 14:14 uto, 12. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a za profesore (prof. Arambašić) su termini ovaj četvrtak i petak, i od 26.06-29.06.
a za profesore (prof. Arambašić) su termini ovaj četvrtak i petak, i od 26.06-29.06.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 14:26 uto, 12. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Imaš sve ovdje: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18082

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18073[/quote]
Uh hvala ti, od te šume stickyja/obavijesti nisam ni skužila drvo. :)
Megy Poe (napisa):
Imaš sve ovdje: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18082

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18073

Uh hvala ti, od te šume stickyja/obavijesti nisam ni skužila drvo. Smile



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 9:08 sri, 13. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]
aaaaa kak sam glupa, upravo mi sinuo odgovor a razmišljam o tome od kolokvija :/zanemarite pitanje[/quote]

e bi mogla napisati kak se rješava taj zadatak?

i mene je bunio 2. kad je trebalo razviti u L.red oko točke i.. brojnik je već bio razvijen, ali kak točno je trebalo nazivnik?
Megy Poe (napisa):

aaaaa kak sam glupa, upravo mi sinuo odgovor a razmišljam o tome od kolokvija :/zanemarite pitanje


e bi mogla napisati kak se rješava taj zadatak?

i mene je bunio 2. kad je trebalo razviti u L.red oko točke i.. brojnik je već bio razvijen, ali kak točno je trebalo nazivnik?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 9:31 sri, 13. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lost_soul"][quote="Megy Poe"]
aaaaa kak sam glupa, upravo mi sinuo odgovor a razmišljam o tome od kolokvija :/zanemarite pitanje[/quote]

e bi mogla napisati kak se rješava taj zadatak?

i mene je bunio 2. kad je trebalo razviti u L.red oko točke i.. brojnik je već bio razvijen, ali kak točno je trebalo nazivnik?[/quote]

Ako se dobro sjećam 4. je bio z^9cos(1/z)+(ili -)1/sinz...kad su zk=kpi(od 1/sinz)polovi imaš ono da ako je f-ja oblika g(z)/h(z), g(z) holomorfna u zk i g(zk)=!0 da vrijedi res(f,zk)=g(z)/h'(zk)..a možeš to zakljucit jel kad svedeš na zajednički vrijedit će stvari za g(z)...samo 0 moraš kao poseban slučaj zato jel je 0 singularitet i od sinusa i kosinusa pa sam ja to u laurentov red.

Ne sjećam se drugog zadataka al znam da nije bio težak, ako se sjećaš kako glasi mogu ti reć kako bi išo.
lost_soul (napisa):
Megy Poe (napisa):

aaaaa kak sam glupa, upravo mi sinuo odgovor a razmišljam o tome od kolokvija :/zanemarite pitanje


e bi mogla napisati kak se rješava taj zadatak?

i mene je bunio 2. kad je trebalo razviti u L.red oko točke i.. brojnik je već bio razvijen, ali kak točno je trebalo nazivnik?


Ako se dobro sjećam 4. je bio z^9cos(1/z)+(ili -)1/sinz...kad su zk=kpi(od 1/sinz)polovi imaš ono da ako je f-ja oblika g(z)/h(z), g(z) holomorfna u zk i g(zk)=!0 da vrijedi res(f,zk)=g(z)/h'(zk)..a možeš to zakljucit jel kad svedeš na zajednički vrijedit će stvari za g(z)...samo 0 moraš kao poseban slučaj zato jel je 0 singularitet i od sinusa i kosinusa pa sam ja to u laurentov red.

Ne sjećam se drugog zadataka al znam da nije bio težak, ako se sjećaš kako glasi mogu ti reć kako bi išo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 10:50 sri, 13. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne sjećam se točno ali mislim da je bilo (z-i)^neku potenciju/(z^2 * (z-1)) tako nešto..
ne sjećam se točno ali mislim da je bilo (z-i)^neku potenciju/(z^2 * (z-1)) tako nešto..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 14:33 sri, 13. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lost_soul"]ne sjećam se točno ali mislim da je bilo (z-i)^neku potenciju/(z^2 * (z-1)) tako nešto..[/quote]

mislim da je bilo(z-2) aha ovo dolje prvo na parcijalne onda znaš da je 1/z^2=-1/z'...onda je ovo u nazivniku (z-i)+i to podijeliš s z-i i imaš u nazivniku 1+i/(z-i), ako uzmeš vijenac 1<|z-i|<sgrt(5) vidiš da to konvergira, ovaj drugi je z-1-i+i, odnosno (z-i)+2+i ovdje dijeliš s 2+i..i isto analogno zakljuciš da vrijedi konvergencija.
lost_soul (napisa):
ne sjećam se točno ali mislim da je bilo (z-i)^neku potenciju/(z^2 * (z-1)) tako nešto..


mislim da je bilo(z-2) aha ovo dolje prvo na parcijalne onda znaš da je 1/z^2=-1/z'...onda je ovo u nazivniku (z-i)+i to podijeliš s z-i i imaš u nazivniku 1+i/(z-i), ako uzmeš vijenac 1<|z-i|<sgrt(5) vidiš da to konvergira, ovaj drugi je z-1-i+i, odnosno (z-i)+2+i ovdje dijeliš s 2+i..i isto analogno zakljuciš da vrijedi konvergencija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matovillka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 03. 2009. (20:47:50)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 21:03 sri, 13. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

rezultati???????
rezultati???????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 21:16 sri, 13. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"][quote="lost_soul"]ne sjećam se točno ali mislim da je bilo (z-i)^neku potenciju/(z^2 * (z-1)) tako nešto..[/quote]

mislim da je bilo(z-2) aha ovo dolje prvo na parcijalne onda znaš da je 1/z^2=-1/z'...onda je ovo u nazivniku (z-i)+i to podijeliš s z-i i imaš u nazivniku 1+i/(z-i), ako uzmeš vijenac 1<|z-i|<sgrt(5) vidiš da to konvergira, ovaj drugi je z-1-i+i, odnosno (z-i)+2+i ovdje dijeliš s 2+i..i isto analogno zakljuciš da vrijedi konvergencija.[/quote]

aha da da, hvala :)


rezultati će biti danas navečer ili sutra ujutro najkasnije
Megy Poe (napisa):
lost_soul (napisa):
ne sjećam se točno ali mislim da je bilo (z-i)^neku potenciju/(z^2 * (z-1)) tako nešto..


mislim da je bilo(z-2) aha ovo dolje prvo na parcijalne onda znaš da je 1/z^2=-1/z'...onda je ovo u nazivniku (z-i)+i to podijeliš s z-i i imaš u nazivniku 1+i/(z-i), ako uzmeš vijenac 1<|z-i|<sgrt(5) vidiš da to konvergira, ovaj drugi je z-1-i+i, odnosno (z-i)+2+i ovdje dijeliš s 2+i..i isto analogno zakljuciš da vrijedi konvergencija.


aha da da, hvala Smile


rezultati će biti danas navečer ili sutra ujutro najkasnije


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Junky099
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2009. (12:17:46)
Postovi: (24)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3
Lokacija: Novi Zagreb

PostPostano: 14:21 čet, 14. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rezultati su tu (prvi topic).
Rezultati su tu (prvi topic).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 21:24 pon, 18. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel zna netko kako rijesiti 3. zadatak 2009. godine, 2. kolokvij?

raspisem sh(z) i sin(z) preko e ali neznam kako dalje (jel to uopce dobar nacin)?
jel zna netko kako rijesiti 3. zadatak 2009. godine, 2. kolokvij?

raspisem sh(z) i sin(z) preko e ali neznam kako dalje (jel to uopce dobar nacin)?



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 15:48 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li netko zna kako rijesiti 3. a) zadatak iz 1. kolokvija od ove godine (http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol1-1112-web.pdf)
da li netko zna kako rijesiti 3. a) zadatak iz 1. kolokvija od ove godine (http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol1-1112-web.pdf)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 16:06 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]da li netko zna kako rijesiti 3. a) zadatak iz 1. kolokvija od ove godine (http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol1-1112-web.pdf)[/quote]

Domena je sve osim kad je imaginarni dio 0 i realni dio manji od 0..dobit ćeš da takve točke ne postoje ak se dobro sjećam, pa je domena sve.
sunny (napisa):
da li netko zna kako rijesiti 3. a) zadatak iz 1. kolokvija od ove godine (http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol1-1112-web.pdf)


Domena je sve osim kad je imaginarni dio 0 i realni dio manji od 0..dobit ćeš da takve točke ne postoje ak se dobro sjećam, pa je domena sve.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan