Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bodovi na kolokviju
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Favor
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 04. 11. 2012. (11:49:36)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
-4 = 4 - 8

PostPostano: 19:38 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Bodovi na kolokviju Citirajte i odgovorite

Evo jedno pitanje posto se i ja i vecina brucosa pitamo, kako idu bodovi na kolokvijima? Odnosno, znamo da treba 25bodova ukupno za izlazak na usmeni, e sada posto svaki kolokvij zasebno nosi 25bodova jel to znaci da mozemo recimo iz prvog 10 imat a iz drugog 15 ili postoji prag za prolaz od 50% na svakom ?
Evo jedno pitanje posto se i ja i vecina brucosa pitamo, kako idu bodovi na kolokvijima? Odnosno, znamo da treba 25bodova ukupno za izlazak na usmeni, e sada posto svaki kolokvij zasebno nosi 25bodova jel to znaci da mozemo recimo iz prvog 10 imat a iz drugog 15 ili postoji prag za prolaz od 50% na svakom ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:42 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaki kolokvij nosi 100 bodova. Za izlazak na usmeni trebaš skupiti 100 na oba. Dakle, možeš skupiti 100 na prvom i nula na drugom.
Svaki kolokvij nosi 100 bodova. Za izlazak na usmeni trebaš skupiti 100 na oba. Dakle, možeš skupiti 100 na prvom i nula na drugom.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Favor
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 04. 11. 2012. (11:49:36)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
-4 = 4 - 8

PostPostano: 19:44 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha onda ocito je po 25 na MA, znaci nema praga za prolaz ? Nego samo moram skupit sveukupno dovoljno bodova? Pitam jer sam malo zeznuo kolokvij iz ma1 jucer a ovaj sutra iz la1 cu katastrofa napravit.
Aha onda ocito je po 25 na MA, znaci nema praga za prolaz ? Nego samo moram skupit sveukupno dovoljno bodova? Pitam jer sam malo zeznuo kolokvij iz ma1 jucer a ovaj sutra iz la1 cu katastrofa napravit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:53 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Favor"]Aha onda ocito je po 25 na MA, znaci nema praga za prolaz ? Nego samo moram skupit sveukupno dovoljno bodova? Pitam jer sam malo zeznuo kolokvij iz ma1 jucer a ovaj sutra iz la1 cu katastrofa napravit.[/quote]
Tako je, nema praga na pojedinačnom kolokviju, gleda se samo suma.
Sretno! xD
Favor (napisa):
Aha onda ocito je po 25 na MA, znaci nema praga za prolaz ? Nego samo moram skupit sveukupno dovoljno bodova? Pitam jer sam malo zeznuo kolokvij iz ma1 jucer a ovaj sutra iz la1 cu katastrofa napravit.

Tako je, nema praga na pojedinačnom kolokviju, gleda se samo suma.
Sretno! xD



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zaruljica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2011. (13:15:25)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2
Lokacija: Split/Zagreb

PostPostano: 21:01 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaram novu temu :) iman pitanje vezano za današnji kolokvij....
Je li [tex] (M\cap L) \cap K [/tex] isto što i [tex] M \cap (L \cap K ) [/tex] ? :)
Da ne otvaram novu temu Smile iman pitanje vezano za današnji kolokvij....
Je li [tex] (M\cap L) \cap K [/tex] isto što i [tex] M \cap (L \cap K ) [/tex] ? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 21:19 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zaruljica"]Da ne otvaram novu temu :) iman pitanje vezano za današnji kolokvij....
Je li [tex] (M\cap L) \cap K [/tex] isto što i [tex] M \cap (L \cap K ) [/tex] ? :)[/quote]
Jest. U samoj suštini, vektorski prostori i jesu skupovi, samo ne obični, nego s nekim posebnim svojstvima. Ta jednakost vrijedi za sve skupove pa specijalno i za vektorske prostore.
zaruljica (napisa):
Da ne otvaram novu temu Smile iman pitanje vezano za današnji kolokvij....
Je li [tex] (M\cap L) \cap K [/tex] isto što i [tex] M \cap (L \cap K ) [/tex] ? Smile

Jest. U samoj suštini, vektorski prostori i jesu skupovi, samo ne obični, nego s nekim posebnim svojstvima. Ta jednakost vrijedi za sve skupove pa specijalno i za vektorske prostore.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:38 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Jest. U samoj suštini, vektorski prostori i jesu skupovi, samo ne obični, nego s nekim posebnim svojstvima. Ta jednakost vrijedi za sve skupove pa specijalno i za vektorske prostore.[/quote]
Daleko od toga da su u sustini skupovi. U najmanju ruku su uredjena cetvorka skupa, polja i dvije operacije. Ne postoje obicni i neobicni skupovi. Ono sto ima "posebna" svojstva su operacije medju elementima i one nam omogucuju da razlikujemo jedan vektorski prostor od drugog.
Zenon (napisa):
Jest. U samoj suštini, vektorski prostori i jesu skupovi, samo ne obični, nego s nekim posebnim svojstvima. Ta jednakost vrijedi za sve skupove pa specijalno i za vektorske prostore.

Daleko od toga da su u sustini skupovi. U najmanju ruku su uredjena cetvorka skupa, polja i dvije operacije. Ne postoje obicni i neobicni skupovi. Ono sto ima "posebna" svojstva su operacije medju elementima i one nam omogucuju da razlikujemo jedan vektorski prostor od drugog.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 21:50 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, krivo sam se izrazio. Gledao sam iz perspektive da su sva tri potprostora u jednom, većem prostoru i da sva svojsta nasljeđuju od tog većeg. U tom smislu sam mislio da su samo skupovi. No, bilo kako bilo, u pravu si i dobro je da si napomenuo, da ne bi studenti neku takvu glupost izjavili na usmenom (iako u knjizi piše da je vektorski prostor nad poljem [tex]\mathbb F[/tex] uređena trojka [tex](V,+,\cdot )[/tex] s "tim i tim" svojstvima).
Da, krivo sam se izrazio. Gledao sam iz perspektive da su sva tri potprostora u jednom, većem prostoru i da sva svojsta nasljeđuju od tog većeg. U tom smislu sam mislio da su samo skupovi. No, bilo kako bilo, u pravu si i dobro je da si napomenuo, da ne bi studenti neku takvu glupost izjavili na usmenom (iako u knjizi piše da je vektorski prostor nad poljem [tex]\mathbb F[/tex] uređena trojka [tex](V,+,\cdot )[/tex] s "tim i tim" svojstvima).



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:11 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"](iako u knjizi piše da je vektorski prostor nad poljem [tex]\mathbb F[/tex] uređena trojka [tex](V,+,\cdot )[/tex] s "tim i tim" svojstvima).[/quote]
To su ekvivalentne stvari; u jednom slucaju recenicom kazes da je za definiciju bitno imati polje, dok u drugom isto to kazes simbolima.
Zenon (napisa):
(iako u knjizi piše da je vektorski prostor nad poljem [tex]\mathbb F[/tex] uređena trojka [tex](V,+,\cdot )[/tex] s "tim i tim" svojstvima).

To su ekvivalentne stvari; u jednom slucaju recenicom kazes da je za definiciju bitno imati polje, dok u drugom isto to kazes simbolima.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 2:07 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="Zenon"](iako u knjizi piše da je vektorski prostor nad poljem [tex]\mathbb F[/tex] uređena trojka [tex](V,+,\cdot )[/tex] s "tim i tim" svojstvima).[/quote]
To su ekvivalentne stvari; u jednom slucaju recenicom kazes da je za definiciju bitno imati polje, dok u drugom isto to kazes simbolima.[/quote]
Nisam te ni mislio u tom smislu korektirati, svjestan sam da su ekvivalentne. Moja poanta bila je da studenti ne bi trebali ono što sam ja rekao izjaviti na usmenom, jer im ovo piše u knjizi, a ne da to piše u knjizi pa je to što si ti rekao krivo.
goranm (napisa):
Zenon (napisa):
(iako u knjizi piše da je vektorski prostor nad poljem [tex]\mathbb F[/tex] uređena trojka [tex](V,+,\cdot )[/tex] s "tim i tim" svojstvima).

To su ekvivalentne stvari; u jednom slucaju recenicom kazes da je za definiciju bitno imati polje, dok u drugom isto to kazes simbolima.

Nisam te ni mislio u tom smislu korektirati, svjestan sam da su ekvivalentne. Moja poanta bila je da studenti ne bi trebali ono što sam ja rekao izjaviti na usmenom, jer im ovo piše u knjizi, a ne da to piše u knjizi pa je to što si ti rekao krivo.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan