Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanje u vezi predavanja (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2010. (11:10:35)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 13:13 pet, 5. 10. 2012    Naslov: Pitanje u vezi predavanja Citirajte i odgovorite

Izgubio sam se u svojim biljeskama pa molim nekoga da me uputi.
Profesor je dokazao Teorem ** (o proširenju vjerojatnosti na partitivni skup prebrojivog skupa) ali ja nemam dokaz teorema (o strukturi vjerojatnosti na partitivnom skupu prebrojivog skupa) pa me zanima jesam li ja to preskocio jer nisam uhvatio dokaz ili ga profesor nije dokazao. Hvala
Izgubio sam se u svojim biljeskama pa molim nekoga da me uputi.
Profesor je dokazao Teorem ** (o proširenju vjerojatnosti na partitivni skup prebrojivog skupa) ali ja nemam dokaz teorema (o strukturi vjerojatnosti na partitivnom skupu prebrojivog skupa) pa me zanima jesam li ja to preskocio jer nisam uhvatio dokaz ili ga profesor nije dokazao. Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 15:35 pet, 5. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, nije se radio dokaz; profesor je ta dva teorema (* i **) napisao kao objašnjenje zašto možemo koristiti partitivni skup.
Dokaz je izostavio [parafraza] jer nema dovoljno vremena i nije toliko usko vezano uz gradivo vjerojatnosti.
Ne, nije se radio dokaz; profesor je ta dva teorema (* i **) napisao kao objašnjenje zašto možemo koristiti partitivni skup.
Dokaz je izostavio [parafraza] jer nema dovoljno vremena i nije toliko usko vezano uz gradivo vjerojatnosti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2010. (11:10:35)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 16:23 pet, 5. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam jel mislimo na isto pa da utvrdimo :D (buni me to sto te ne-dokazane nalazim u kolokvijima -.-)
profesor nije na predavanjima dokazao tm u zadatku 1. http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-1011-zav.pdf

ali je dokazao sve sto se trazi u zadatku 5?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-0910-kol1.pdf
ne znam jel mislimo na isto pa da utvrdimo Very Happy (buni me to sto te ne-dokazane nalazim u kolokvijima -.-)
profesor nije na predavanjima dokazao tm u zadatku 1. http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-1011-zav.pdf

ali je dokazao sve sto se trazi u zadatku 5?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-0910-kol1.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 16:39 pet, 5. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za prvi link ne znam, a za drugi:
"[b]Iskazite i dokazite[/b] teorem o [b]nacinu[/b] zadavanja vjerojatnosti na partitivnom skupu prebrojivog skupa.
[b]Iskazite [/b]teorem koji [b]opravdava[/b] cinjenicu da je u slucaju prebrojivog skupa omege dovoljno
promatrati vjerojatnosti na partitivnom skupu od omege"

;)
Za prvi link ne znam, a za drugi:
"Iskazite i dokazite teorem o nacinu zadavanja vjerojatnosti na partitivnom skupu prebrojivog skupa.
Iskazite teorem koji opravdava cinjenicu da je u slucaju prebrojivog skupa omege dovoljno
promatrati vjerojatnosti na partitivnom skupu od omege"

Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grizly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2011. (21:30:01)
Postovi: (27)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 0:20 sub, 6. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pokušat ću otprilike odgovoriti jer je to bio moj kolokvij i iako nisam baš bila sigurna kako to sve ide, izgleda da sam uspjela jer sam imala svih 6 bodova :)
Iskaz je otpilike prepisati tekst zadatka: zadavanje vjerojatnosti na partitivnom skupu prebrojivog skupa ekvivalentno je zadavanju niza nenegativnih realnih brojeva sa pripadnom sumom reda jednakom 1.
E sad, dokaz... Standardno, dva smjera: zadaj neku proizvoljnu vjerojatnost i pogledaj kolika je na svakom jednočlanom skupu. Sada treba pokazati da je zadovoljena "desna strana", ali to ti ide otprilike direktno iz definicije: članovi su nenegativni jer su vjerojatnosti, suma tih vjerojatnosti je zapravo vjerojatnost čitave omege, dakle 1.
Drugi smjer, imaš neki niz sa navedenim svojstvima. Sada staviš P(x_i)=p_i za svaki i prirodan, a x_i su elementi omege i provjeravaš da je ovo zaista vjerojatnost po definiciji.
Pokušat ću otprilike odgovoriti jer je to bio moj kolokvij i iako nisam baš bila sigurna kako to sve ide, izgleda da sam uspjela jer sam imala svih 6 bodova Smile
Iskaz je otpilike prepisati tekst zadatka: zadavanje vjerojatnosti na partitivnom skupu prebrojivog skupa ekvivalentno je zadavanju niza nenegativnih realnih brojeva sa pripadnom sumom reda jednakom 1.
E sad, dokaz... Standardno, dva smjera: zadaj neku proizvoljnu vjerojatnost i pogledaj kolika je na svakom jednočlanom skupu. Sada treba pokazati da je zadovoljena "desna strana", ali to ti ide otprilike direktno iz definicije: članovi su nenegativni jer su vjerojatnosti, suma tih vjerojatnosti je zapravo vjerojatnost čitave omege, dakle 1.
Drugi smjer, imaš neki niz sa navedenim svojstvima. Sada staviš P(x_i)=p_i za svaki i prirodan, a x_i su elementi omege i provjeravaš da je ovo zaista vjerojatnost po definiciji.



_________________
Nit' sam normalna nit' se s takvima družim
Tux, doing some gymnastics
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Optimum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:16:23)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:17 sri, 5. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje u vezi predavanja:

Pod kojim se brojem nalazi Weiestrassov teorem u knjizi (skripti) profesora Sarape? (ne mogu ga naći u knjizi, profesor ga još nije obradio, a pojavio se prošle godine u završnom ispitu)

Hvala.
Pitanje u vezi predavanja:

Pod kojim se brojem nalazi Weiestrassov teorem u knjizi (skripti) profesora Sarape? (ne mogu ga naći u knjizi, profesor ga još nije obradio, a pojavio se prošle godine u završnom ispitu)

Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 20:11 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

150 strana primjedba 6.3
150 strana primjedba 6.3


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Optimum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:16:23)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:33 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pedro"]150 strana primjedba 6.3[/quote]

Hvala lijepo :D
pedro (napisa):
150 strana primjedba 6.3


Hvala lijepo Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan