Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Obavijesti
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Uvod u matematiku
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 23:33 uto, 25. 9. 2012    Naslov: Obavijesti Citirajte i odgovorite

Objavljena je prva zadaća (Logika):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/zadace.php

Vježbajte zadatke sami da provjerite svoje znanje i međusobno provjerite jeste li ih dobro riješili. Objasnite jedni drugima.

Tijekom sljedećeg tjedna stiže i druga zadaća (Skupovi).
Objavljena je prva zadaća (Logika):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/zadace.php

Vježbajte zadatke sami da provjerite svoje znanje i međusobno provjerite jeste li ih dobro riješili. Objasnite jedni drugima.

Tijekom sljedećeg tjedna stiže i druga zadaća (Skupovi).



_________________
Martina Stojić


Zadnja promjena: Mignon; 16:14 sub, 20. 10. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Lovre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2011. (22:17:35)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 12:51 sub, 29. 9. 2012    Naslov: Re: Obavijesti: Objavljena je prva zadaća Citirajte i odgovorite

[quote="Mignon"]
Vježbajte zadatke sami da provjerite svoje znanje i međusobno provjerite jeste li ih dobro riješili. Objasnite jedni drugima. [/quote]

Uz tako tople zelje ja uplodam svoju verziju rjesenja, koja se moze vidjeti [url=https://docs.google.com/open?id=0B94OFs4eF5g3ZGZ0V0NWVm1MTm8]ovdje![/url]

Zasad tu ima od 2(b) do kraja. Mislim da ide bez eksplicitne napomene da vjerojatno tu ima svakakvih pogresaka, od pravopisnih i gramatickih, do matematickih i didaktickih, no pisano je sa zeljom da se cita. :oops: Tako da je uglavnom pisano malo detaljnije nego sami zapis rjesenja..
Ispravci, komentari i pitanja su veoma dobrodosli, ako je moguce na mail lovre.lgg@gmail.com.
Isto tako ako se ikome uci u paru (ili u grupi!) neka se osjeti veoma pozvanim da mi posalje mail. :)
Mignon (napisa):

Vježbajte zadatke sami da provjerite svoje znanje i međusobno provjerite jeste li ih dobro riješili. Objasnite jedni drugima.


Uz tako tople zelje ja uplodam svoju verziju rjesenja, koja se moze vidjeti ovdje!

Zasad tu ima od 2(b) do kraja. Mislim da ide bez eksplicitne napomene da vjerojatno tu ima svakakvih pogresaka, od pravopisnih i gramatickih, do matematickih i didaktickih, no pisano je sa zeljom da se cita. Embarassed Tako da je uglavnom pisano malo detaljnije nego sami zapis rjesenja..
Ispravci, komentari i pitanja su veoma dobrodosli, ako je moguce na mail lovre.lgg@gmail.com.
Isto tako ako se ikome uci u paru (ili u grupi!) neka se osjeti veoma pozvanim da mi posalje mail. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 14:42 sub, 29. 9. 2012    Naslov: Re: Obavijesti: Objavljena je prva zadaća Citirajte i odgovorite

[quote="Lovre"][quote="Mignon"]
Vježbajte zadatke sami da provjerite svoje znanje i međusobno provjerite jeste li ih dobro riješili. Objasnite jedni drugima. [/quote]

Uz tako tople zelje ja uplodam svoju verziju rjesenja, koja se moze vidjeti [url=https://docs.google.com/open?id=0B94OFs4eF5g3ZGZ0V0NWVm1MTm8]ovdje![/url]

Zasad tu ima od 2(b) do kraja. Mislim da ide bez eksplicitne napomene da vjerojatno tu ima svakakvih pogresaka, od pravopisnih i gramatickih, do matematickih i didaktickih, no pisano je sa zeljom da se cita. :oops: Tako da je uglavnom pisano malo detaljnije nego sami zapis rjesenja..
Ispravci, komentari i pitanja su veoma dobrodosli, ako je moguce na mail lovre.lgg@gmail.com.
Isto tako ako se ikome uci u paru (ili u grupi!) neka se osjeti veoma pozvanim da mi posalje mail. :)[/quote]

Jako lijepo. : )

Savjetujem svima da prvo sami uzmu vremena i razmisle dobro o zadacima i napišu rješenja i tek onda kad to naprave gledaju kako su drugi riješili. (To je najbolji i najtemeljitiji način, samo čitati rješenja bez napora je plitak način učenja, dugoročno je jako neefikasan, a kratkoročno vam se može činiti da nešto razumijete dok još ne razumijete. Cilj vam je da se razvijate, a ne samo da nabrzinu naučite algoritme i metode.)

Ja bih dodala ponešto. Ne čitati ispod crte prije nego sami razmislite o 2.(f) : )

------------------------------

Zadatak 2.(f)

Kad netko kaže:
"Ako je broj djeljiv sa 3, onda je djeljiv sa 9."
on to implicitno tvrdi za sve brojeve. Tu je prešućeno uključena univerzalna kvantifikacija.

Dakle, on je rekao:
(za svaki n)(ako 3|n onda 9|n)

Kad bismo direktno preveli što je rekao sa:
(ako 3|n onda 9|n)
imali bismo otvorenu formulu. Ne možemo joj odrediti istinitost dok nam ne kažu koji je to n. Tek kad zatvorimo formulu s nekim kvantifikatorom po n možemo joj odrediti istinitost i tek je tada to sud.

Zato je negacija od toga:
"Postoji broj koji je djeljiv sa 3 i nije djeljiv sa 9."

Vidite, kad bismo negirali onu otvorenu formulu, imali bismo:
"Broj je djeljiv sa 3 i nije djeljiv sa 9."
Ne možemo odrediti istinitost. Pitanje je: Koji broj?

Takve implicirane univerzalne kvantifikacije pojavljuju se obično kad treba dokazati neku implikaciju, naprimjer:
"Ako četverokut ima dva para paralelnih stranica, onda su mu nasuprotne stranice sukladne."
(U tom teoremu tvrdi se da to vrijedi za svaki četverokut, ali nije jasno naznačeno već se podrazumijeva.)
Lovre (napisa):
Mignon (napisa):

Vježbajte zadatke sami da provjerite svoje znanje i međusobno provjerite jeste li ih dobro riješili. Objasnite jedni drugima.


Uz tako tople zelje ja uplodam svoju verziju rjesenja, koja se moze vidjeti ovdje!

Zasad tu ima od 2(b) do kraja. Mislim da ide bez eksplicitne napomene da vjerojatno tu ima svakakvih pogresaka, od pravopisnih i gramatickih, do matematickih i didaktickih, no pisano je sa zeljom da se cita. Embarassed Tako da je uglavnom pisano malo detaljnije nego sami zapis rjesenja..
Ispravci, komentari i pitanja su veoma dobrodosli, ako je moguce na mail lovre.lgg@gmail.com.
Isto tako ako se ikome uci u paru (ili u grupi!) neka se osjeti veoma pozvanim da mi posalje mail. Smile


Jako lijepo. : )

Savjetujem svima da prvo sami uzmu vremena i razmisle dobro o zadacima i napišu rješenja i tek onda kad to naprave gledaju kako su drugi riješili. (To je najbolji i najtemeljitiji način, samo čitati rješenja bez napora je plitak način učenja, dugoročno je jako neefikasan, a kratkoročno vam se može činiti da nešto razumijete dok još ne razumijete. Cilj vam je da se razvijate, a ne samo da nabrzinu naučite algoritme i metode.)

Ja bih dodala ponešto. Ne čitati ispod crte prije nego sami razmislite o 2.(f) : )

------------------------------

Zadatak 2.(f)

Kad netko kaže:
"Ako je broj djeljiv sa 3, onda je djeljiv sa 9."
on to implicitno tvrdi za sve brojeve. Tu je prešućeno uključena univerzalna kvantifikacija.

Dakle, on je rekao:
(za svaki n)(ako 3|n onda 9|n)

Kad bismo direktno preveli što je rekao sa:
(ako 3|n onda 9|n)
imali bismo otvorenu formulu. Ne možemo joj odrediti istinitost dok nam ne kažu koji je to n. Tek kad zatvorimo formulu s nekim kvantifikatorom po n možemo joj odrediti istinitost i tek je tada to sud.

Zato je negacija od toga:
"Postoji broj koji je djeljiv sa 3 i nije djeljiv sa 9."

Vidite, kad bismo negirali onu otvorenu formulu, imali bismo:
"Broj je djeljiv sa 3 i nije djeljiv sa 9."
Ne možemo odrediti istinitost. Pitanje je: Koji broj?

Takve implicirane univerzalne kvantifikacije pojavljuju se obično kad treba dokazati neku implikaciju, naprimjer:
"Ako četverokut ima dva para paralelnih stranica, onda su mu nasuprotne stranice sukladne."
(U tom teoremu tvrdi se da to vrijedi za svaki četverokut, ali nije jasno naznačeno već se podrazumijeva.)



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 17:48 pon, 1. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne čini mi se baš da valja rješenje 4. d) zadatka. U rečenici "Između svaka dva racionalna broja postoji realan broj" nigdje nije eksplicitno rečeno da se radi o različitim racionalnim brojevima (iako možda je implicitno). Nadalje, tvrdnja [dtex](\forall p\in\mathbb Q)(\forall q\in\mathbb Q)(\exists x\in\mathbb R)(p<x<q\vee q<x<p)\qquad (1)[/dtex] očito nije istina, a po tvom primjeru takvog broja za [tex]p=q[/tex] imamo [tex]x=\frac{p+p}{2}=\frac{2p}{2}=p[/tex], a očito ne vrijedi [tex]p<p[/tex]. Istinita tvrdnja je [dtex](\forall p\in\mathbb Q)(\forall q\in\mathbb Q) \ p\neq q\Longrightarrow \Big((\exists x\in\mathbb R)(p<x<q\vee q<x<p)\Big).[/dtex]
Dakle, treba paziti što točno zadatak govori. Čak i da se u zadatku implicitno smatra da su ti racionalni brojevi različiti, tvrnja [tex](1)[/tex] ni u kojem slučaju nije istinita.

U g) dijelu četvrtog zadatka lako se vidi da ne vrijedi [tex]0<0^3[/tex]. Nema potrebe za kubiranjem ičega.

Što se tiče h) dijela zadatka, nisu potrebne tolike polemike koje ne daju (točan) odgovor na postavljeno pitanje. Uzmimo jednostavno [tex]-1\in\mathbb C[/tex] i očito [tex]0<-1[/tex] nije istina pa ni čitav sud nije istinit.

Čini mi se da tvrdnja u 5 b) nije niti istinita niti lažna, jer recimo za [tex]x=0[/tex] imamo [tex]\log_0 10=y[/tex], a istinitost te tvrdnje ne možemo provjeriti niti za jedan [tex]y[/tex].
Ne čini mi se baš da valja rješenje 4. d) zadatka. U rečenici "Između svaka dva racionalna broja postoji realan broj" nigdje nije eksplicitno rečeno da se radi o različitim racionalnim brojevima (iako možda je implicitno). Nadalje, tvrdnja [dtex](\forall p\in\mathbb Q)(\forall q\in\mathbb Q)(\exists x\in\mathbb R)(p<x<q\vee q<x<p)\qquad (1)[/dtex] očito nije istina, a po tvom primjeru takvog broja za [tex]p=q[/tex] imamo [tex]x=\frac{p+p}{2}=\frac{2p}{2}=p[/tex], a očito ne vrijedi [tex]p<p[/tex]. Istinita tvrdnja je [dtex](\forall p\in\mathbb Q)(\forall q\in\mathbb Q) \ p\neq q\Longrightarrow \Big((\exists x\in\mathbb R)(p<x<q\vee q<x<p)\Big).[/dtex]
Dakle, treba paziti što točno zadatak govori. Čak i da se u zadatku implicitno smatra da su ti racionalni brojevi različiti, tvrnja [tex](1)[/tex] ni u kojem slučaju nije istinita.

U g) dijelu četvrtog zadatka lako se vidi da ne vrijedi [tex]0<0^3[/tex]. Nema potrebe za kubiranjem ičega.

Što se tiče h) dijela zadatka, nisu potrebne tolike polemike koje ne daju (točan) odgovor na postavljeno pitanje. Uzmimo jednostavno [tex]-1\in\mathbb C[/tex] i očito [tex]0←1[/tex] nije istina pa ni čitav sud nije istinit.

Čini mi se da tvrdnja u 5 b) nije niti istinita niti lažna, jer recimo za [tex]x=0[/tex] imamo [tex]\log_0 10=y[/tex], a istinitost te tvrdnje ne možemo provjeriti niti za jedan [tex]y[/tex].



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lovre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2011. (22:17:35)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 19:46 pon, 1. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]cut[/quote]

Hvala Vam na ispravci, istina je da sam pretpostavio da su p i q razliciti racionalni brojevi. :)

Sto se tice g dijela cetvrtog zadatka, nisam siguran moze li se govoriti o tome koji je protuprimjer za nesto bolji (a da ne govorim o tome moze li se govoriti o tome da za necim 'nema potrebe'), a onaj sam primjer postavio jer je instruktivan u smislu da mi se cini da je cesta pocetnicka greska da cinjenicu da x^3 > x za x>1 pogresno generaliziraju i pretpostave da to vrijedi za sve nenegativne realne brojeve osim 1 i 0.
Ilustrativni primjeri su svugdje veoma vazni. Na primjer, veoma je lako vidjeti da trivijalna topologija nije Hausdorffska, ali tu se apsolutno nista ne nauci, kao recimo u slucaju da se da neki primjer gdje je u pitanju neki topoloski prostor koji se prirodno namece, a nije samo patoloski primjer (npr. Zariskijeva topologija).

Oprostite, ali ono sto sam tamo napisao nisu polemike vec cinjenice, te sam za slucaj da dodje do nesporazuma tamo stavio i referencu. Ne postoji nikakav kanonski uredjaj na C.. da je neki uredjaj dan, onda se o onome moze govoriti. Da je u pitanju npr. neki podskup realnih brojeva, onda bi se implicitno moglo govoriti o svojevrsnom 'principu nasljedjivanja', ali ovdje to nije slucaj.

Kao sto rekoh, ono nije polemika, ali ovo jest. Bas sam zbog toga pitao da se ispravci i komentari salju na mail (iako, naravno, ukoliko ja nakon obavijesti o pogresci nju ne ispravim, onda je to nuzno javno istaknuti).
Zenon (napisa):
cut


Hvala Vam na ispravci, istina je da sam pretpostavio da su p i q razliciti racionalni brojevi. Smile

Sto se tice g dijela cetvrtog zadatka, nisam siguran moze li se govoriti o tome koji je protuprimjer za nesto bolji (a da ne govorim o tome moze li se govoriti o tome da za necim 'nema potrebe'), a onaj sam primjer postavio jer je instruktivan u smislu da mi se cini da je cesta pocetnicka greska da cinjenicu da x^3 > x za x>1 pogresno generaliziraju i pretpostave da to vrijedi za sve nenegativne realne brojeve osim 1 i 0.
Ilustrativni primjeri su svugdje veoma vazni. Na primjer, veoma je lako vidjeti da trivijalna topologija nije Hausdorffska, ali tu se apsolutno nista ne nauci, kao recimo u slucaju da se da neki primjer gdje je u pitanju neki topoloski prostor koji se prirodno namece, a nije samo patoloski primjer (npr. Zariskijeva topologija).

Oprostite, ali ono sto sam tamo napisao nisu polemike vec cinjenice, te sam za slucaj da dodje do nesporazuma tamo stavio i referencu. Ne postoji nikakav kanonski uredjaj na C.. da je neki uredjaj dan, onda se o onome moze govoriti. Da je u pitanju npr. neki podskup realnih brojeva, onda bi se implicitno moglo govoriti o svojevrsnom 'principu nasljedjivanja', ali ovdje to nije slucaj.

Kao sto rekoh, ono nije polemika, ali ovo jest. Bas sam zbog toga pitao da se ispravci i komentari salju na mail (iako, naravno, ukoliko ja nakon obavijesti o pogresci nju ne ispravim, onda je to nuzno javno istaknuti).




Zadnja promjena: Lovre; 21:40 pon, 1. 10. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:04 pon, 1. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odgovor na forumu je puno jednostavniji nego slanje na mail, pogotovo uz mogućnost pisanja u LaTeX-u, a što se napiše na forumu, ostaje na forumu, što pomaže ne samo aktualnoj generaciji nego i sljedećima, da se ne ponavljaju iste greške.
Znam da su činjenice, "polemike" nije trebalo shvatiti doslovno. :lol:

Što se tiče samog zadatka, pogledajmo negaciju zadanog suda: [tex](\exists x\in\mathbb C ) \ 0\geq x.[/tex] To je istinit sud, dakle je njegova negacija [tex](\forall x\in\mathbb C) \ 0<x[/tex] lažan sud.
Odgovor na forumu je puno jednostavniji nego slanje na mail, pogotovo uz mogućnost pisanja u LaTeX-u, a što se napiše na forumu, ostaje na forumu, što pomaže ne samo aktualnoj generaciji nego i sljedećima, da se ne ponavljaju iste greške.
Znam da su činjenice, "polemike" nije trebalo shvatiti doslovno. Laughing

Što se tiče samog zadatka, pogledajmo negaciju zadanog suda: [tex](\exists x\in\mathbb C ) \ 0\geq x.[/tex] To je istinit sud, dakle je njegova negacija [tex](\forall x\in\mathbb C) \ 0<x[/tex] lažan sud.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 3:51 uto, 2. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hej, hej, vas dvojica. : )

Na kompleksnim brojevima ne može biti totalnog uređaja koji je skladan s uređajem na R, pa mislim da je dobro da je to napisano.

Zenonov zaključak ne funkcionira naprimjer u sličnoj situaciji. Što ako imamo:
Svaki kompleksan broj koji nije realan veći je od nule.
Negacija bi po tome bila:
Postoji kompleksan broj koji nije realan i manji je ili jednak nuli.
To nije istina, pa je onda prva tvrdnja istinita? Nije.
Zapravo je negacija:
Postoji kompleksan broj koji nije realan i manji je od nule ili jednak nuli ili neusporediv s nulom.
(Jer uređaj nam je parcijalan na C, kao što je biti podskup parcijalan uređaj na partitivnom skupu od N.. nisu svaka dva elementa usporediva.)
To je istina, i onda je prva tvrdnja laž.

Dakle, ovdje smo imali:
Svaki kompleksan broj veći je od nule.
To je laž.
Negacija je:
Postoji kompleksan broj manji od nule ili jednak nuli ili neusporediv s njom.
To je istina.

U zadatku s logaritmom sam dodala sada da je x pozitivan i različit od 1 da bude logaritam definiran.
Hej, hej, vas dvojica. : )

Na kompleksnim brojevima ne može biti totalnog uređaja koji je skladan s uređajem na R, pa mislim da je dobro da je to napisano.

Zenonov zaključak ne funkcionira naprimjer u sličnoj situaciji. Što ako imamo:
Svaki kompleksan broj koji nije realan veći je od nule.
Negacija bi po tome bila:
Postoji kompleksan broj koji nije realan i manji je ili jednak nuli.
To nije istina, pa je onda prva tvrdnja istinita? Nije.
Zapravo je negacija:
Postoji kompleksan broj koji nije realan i manji je od nule ili jednak nuli ili neusporediv s nulom.
(Jer uređaj nam je parcijalan na C, kao što je biti podskup parcijalan uređaj na partitivnom skupu od N.. nisu svaka dva elementa usporediva.)
To je istina, i onda je prva tvrdnja laž.

Dakle, ovdje smo imali:
Svaki kompleksan broj veći je od nule.
To je laž.
Negacija je:
Postoji kompleksan broj manji od nule ili jednak nuli ili neusporediv s njom.
To je istina.

U zadatku s logaritmom sam dodala sada da je x pozitivan i različit od 1 da bude logaritam definiran.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 7:49 uto, 2. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mignon"]Na kompleksnim brojevima ne može biti totalnog uređaja koji je skladan s uređajem na R, pa mislim da je dobro da je to napisano.
[/quote]
Da, ali moja primjedba je bila stoga što samo to i je napisano, čime se impliciralo da tvrdnja nije niti istinita niti lažna, što je krivo.

[quote="Mignon"]Negacija je:
Postoji kompleksan broj manji od nule ili jednak nuli ili neusporediv s njom.
To je istina.
[/quote]
A bljak :D Hvala na ispravci!
:bananawave:
Mignon (napisa):
Na kompleksnim brojevima ne može biti totalnog uređaja koji je skladan s uređajem na R, pa mislim da je dobro da je to napisano.

Da, ali moja primjedba je bila stoga što samo to i je napisano, čime se impliciralo da tvrdnja nije niti istinita niti lažna, što je krivo.

Mignon (napisa):
Negacija je:
Postoji kompleksan broj manji od nule ili jednak nuli ili neusporediv s njom.
To je istina.

A bljak Very Happy Hvala na ispravci!
Banana mashe



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 12:11 uto, 16. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Objavljena je druga zadaća (Skupovi).
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/zadace.php
Objavljena je druga zadaća (Skupovi).
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/zadace.php



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 16:14 sub, 20. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Objavljena je treća zadaća (Relacije).
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/zadace.php
Objavljena je treća zadaća (Relacije).
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/zadace.php



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2012. (23:44:59)
Postovi: (13)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:54 ned, 28. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li sutra nadoknada od 10-12?
Ako da, gdje?
Ima li sutra nadoknada od 10-12?
Ako da, gdje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 0:33 pon, 29. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadoknada je u utorak:

Utorak 30.10.
004 16-17
104 19-21

U utorak ćemo se dogovoriti što ćemo s petkom. Jedna opcija je da premjestimo nastavu u srijedu navečer, onda biste imali jako puno nastave taj dan jer je i analitička geometrija premještena u srijedu ujutro.

Srijeda 31.10.
109 18-21

Druga opcija je da ne premještamo nastavu s petka, onda pretpostavljam dosta vas ne bi došlo u petak jer bi otputovalo.. Dogovorit ćemo se u utorak.
Nadoknada je u utorak:

Utorak 30.10.
004 16-17
104 19-21

U utorak ćemo se dogovoriti što ćemo s petkom. Jedna opcija je da premjestimo nastavu u srijedu navečer, onda biste imali jako puno nastave taj dan jer je i analitička geometrija premještena u srijedu ujutro.

Srijeda 31.10.
109 18-21

Druga opcija je da ne premještamo nastavu s petka, onda pretpostavljam dosta vas ne bi došlo u petak jer bi otputovalo.. Dogovorit ćemo se u utorak.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 23:51 uto, 30. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U srijedu imamo jedan sat 18-19 u 109, a u petak ćemo imati normalno nastavu 13-16 u 101. Sutra će biti navečer rezultati kratkih testova na netu pa u petak možemo prokomentirati zadatke s kratkog testa poslije nastave.
U srijedu imamo jedan sat 18-19 u 109, a u petak ćemo imati normalno nastavu 13-16 u 101. Sutra će biti navečer rezultati kratkih testova na netu pa u petak možemo prokomentirati zadatke s kratkog testa poslije nastave.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2012. (23:44:59)
Postovi: (13)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:55 uto, 18. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi moze netko reci jel ima vjezbi iz uvoda ovaj petak ili su pomaknute na neki dan ranije? :)
Jel mi moze netko reci jel ima vjezbi iz uvoda ovaj petak ili su pomaknute na neki dan ranije? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 7:32 uto, 18. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjezbe za moju grupu su danas umjesto u petak:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/

Ne znam kako je za druge vjezbe, vjezbe kojeg asistenta vas zanimaju?
Vjezbe za moju grupu su danas umjesto u petak:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uum/

Ne znam kako je za druge vjezbe, vjezbe kojeg asistenta vas zanimaju?



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Uvod u matematiku Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan