Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pad izbornog kolegija?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 23:53 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Pad izbornog kolegija? Citirajte i odgovorite

Dobra vecer,

Zanima me, u slucaju da se padne izborni kolegij u zimskom semestru, je li ga moguce nadoknaditi u ljetnom na nacin da se uzmu dva izborna (jedan obavezan izborni i jedan koji ce nadoknaditi ga) te tako regularno upisiti diplomski bez parcijale?

Hvala.
Dobra vecer,

Zanima me, u slucaju da se padne izborni kolegij u zimskom semestru, je li ga moguce nadoknaditi u ljetnom na nacin da se uzmu dva izborna (jedan obavezan izborni i jedan koji ce nadoknaditi ga) te tako regularno upisiti diplomski bez parcijale?

Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 13:40 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

To zapravo uopće nije loše pitanje/ideja. :) Krcko bi to možda znao?
To zapravo uopće nije loše pitanje/ideja. Smile Krcko bi to možda znao?



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 13:47 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno ne.
Jer se kolegiji vode kao izborni 1 i izborni 2.

Pa su tako i skupovi napravljeni, od kuda biraš izborni 1 i izborni 2.

Da je sve zajedno u skupu pod izborni predmeti i da ti moraš upisati 2, po mogućnosti kad hožeš, bilo bi odlično.
Al ovako, mislim da ćeš morati slj zimski upisati.

I, ako je isto kao kad sam ja takvu situaciju imao, još ćeš i platiti, makar upisao drugi predmet :)
Vjerojatno ne.
Jer se kolegiji vode kao izborni 1 i izborni 2.

Pa su tako i skupovi napravljeni, od kuda biraš izborni 1 i izborni 2.

Da je sve zajedno u skupu pod izborni predmeti i da ti moraš upisati 2, po mogućnosti kad hožeš, bilo bi odlično.
Al ovako, mislim da ćeš morati slj zimski upisati.

I, ako je isto kao kad sam ja takvu situaciju imao, još ćeš i platiti, makar upisao drugi predmet Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 14:46 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali s obzirom na to da je riječ o izbornim kolegijima, trebalo bi (po nekom zdravom razumu, ne nužno po proceduri) biti svejedno je li riječ o Izbornom "1" ili Izbornom "2". Ne radi se o modulima, ti izborni nisu ničim vezani i mi moramo položiti 8 striktno propisanih obaveznih predmeta na trećoj godini i dva izborna. Sad da li su ta dva izborna Izborni 1 i Izborni 2, ili su dva izborna iz kategorije Izborni 2, zaista ne bi smjelo predstavljati problem. :?

[b]Pričam napamet, ovo što sam rekla nema nikakve podloge u iskustvu.[/b] Za relevantan odgovor trebalo bi ipak pričekati nekog tko zna. :)
Ali s obzirom na to da je riječ o izbornim kolegijima, trebalo bi (po nekom zdravom razumu, ne nužno po proceduri) biti svejedno je li riječ o Izbornom "1" ili Izbornom "2". Ne radi se o modulima, ti izborni nisu ničim vezani i mi moramo položiti 8 striktno propisanih obaveznih predmeta na trećoj godini i dva izborna. Sad da li su ta dva izborna Izborni 1 i Izborni 2, ili su dva izborna iz kategorije Izborni 2, zaista ne bi smjelo predstavljati problem. Confused

Pričam napamet, ovo što sam rekla nema nikakve podloge u iskustvu. Za relevantan odgovor trebalo bi ipak pričekati nekog tko zna. Smile



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 15:06 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Ali s obzirom na to da je riječ o izbornim kolegijima, trebalo bi (po nekom zdravom razumu, ne nužno po proceduri) biti svejedno je li riječ o Izbornom "1" ili Izbornom "2". Ne radi se o modulima, ti izborni nisu ničim vezani i mi moramo položiti 8 striktno propisanih obaveznih predmeta na trećoj godini i dva izborna. Sad da li su ta dva izborna Izborni 1 i Izborni 2, ili su dva izborna iz kategorije Izborni 2, zaista ne bi smjelo predstavljati problem. :?

[b]Pričam napamet, ovo što sam rekla nema nikakve podloge u iskustvu.[/b] Za relevantan odgovor trebalo bi ipak pričekati nekog tko zna. :)[/quote]

Teško.
Možda, pošto ti je to, potencijalno, jedini predmet zbog kojeg bi se odužilo studiranje preddiplomskog, bi se mogla molba pisati za extra rok.

Al to, a i sve ostalo, bude potvrdio još netko, iako sam u svoje gore napisao dosta siguran ;)
Lafiel (napisa):
Ali s obzirom na to da je riječ o izbornim kolegijima, trebalo bi (po nekom zdravom razumu, ne nužno po proceduri) biti svejedno je li riječ o Izbornom "1" ili Izbornom "2". Ne radi se o modulima, ti izborni nisu ničim vezani i mi moramo položiti 8 striktno propisanih obaveznih predmeta na trećoj godini i dva izborna. Sad da li su ta dva izborna Izborni 1 i Izborni 2, ili su dva izborna iz kategorije Izborni 2, zaista ne bi smjelo predstavljati problem. Confused

Pričam napamet, ovo što sam rekla nema nikakve podloge u iskustvu. Za relevantan odgovor trebalo bi ipak pričekati nekog tko zna. Smile


Teško.
Možda, pošto ti je to, potencijalno, jedini predmet zbog kojeg bi se odužilo studiranje preddiplomskog, bi se mogla molba pisati za extra rok.

Al to, a i sve ostalo, bude potvrdio još netko, iako sam u svoje gore napisao dosta siguran Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krafnica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 09. 2006. (20:50:28)
Postovi: (5F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 15:11 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Re: Pad izbornog kolegija? Citirajte i odgovorite

[quote="googol"]Dobra vecer,

Zanima me, u slucaju da se padne izborni kolegij u zimskom semestru, je li ga moguce nadoknaditi u ljetnom na nacin da se uzmu dva izborna (jedan obavezan izborni i jedan koji ce nadoknaditi ga) te tako regularno upisiti diplomski bez parcijale?

Hvala.[/quote]


Ukratko, ja sam prošle godine imala sličan problem, obratila sam se profesoru Vukoviću, koji je tada bio prodekan. Prošle godine nije vrijedilo to pravilo. Ako sam ga tada dobro shvatila, bila je donesena odluka(ili se trebala donijeti) po kojoj je od ove godine to moguće. Naravno, preporučam da pitaš prodekanicu za nastavu, ona sigurno zna :-)
googol (napisa):
Dobra vecer,

Zanima me, u slucaju da se padne izborni kolegij u zimskom semestru, je li ga moguce nadoknaditi u ljetnom na nacin da se uzmu dva izborna (jedan obavezan izborni i jedan koji ce nadoknaditi ga) te tako regularno upisiti diplomski bez parcijale?

Hvala.



Ukratko, ja sam prošle godine imala sličan problem, obratila sam se profesoru Vukoviću, koji je tada bio prodekan. Prošle godine nije vrijedilo to pravilo. Ako sam ga tada dobro shvatila, bila je donesena odluka(ili se trebala donijeti) po kojoj je od ove godine to moguće. Naravno, preporučam da pitaš prodekanicu za nastavu, ona sigurno zna Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 18:14 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam to trenutno nije moguce. Kad ga se vec spomenulo, prof. Vukovic je prosle godine "predlozio" da se izborni grupiraju na neki nacin, vjerojatno po godinama, pa dakle mozes upisat jedan u jednom semestru jedan u drugom ili oba u jednom.

Onaj predlozio je pod navodnicima jer mi se cini da to nije bilo nista sluzbeno. (Nisam bio na tom Vijecu.) Nisam primijetio da se nesto takvo jos donijelo, a niti da se o tome prica. (Dobro, cinjenica je da bas nisam previse upucen u zbivanja u Zagrebu, ali trudim se biti :) -[b] cinjenica da su zapisnici vijeca ili nedostupni ili dostupni ali jako siromasni, s usporedbom onih od pred npr godinu dana, jako otezava stvar[/b])
Koliko ja znam to trenutno nije moguce. Kad ga se vec spomenulo, prof. Vukovic je prosle godine "predlozio" da se izborni grupiraju na neki nacin, vjerojatno po godinama, pa dakle mozes upisat jedan u jednom semestru jedan u drugom ili oba u jednom.

Onaj predlozio je pod navodnicima jer mi se cini da to nije bilo nista sluzbeno. (Nisam bio na tom Vijecu.) Nisam primijetio da se nesto takvo jos donijelo, a niti da se o tome prica. (Dobro, cinjenica je da bas nisam previse upucen u zbivanja u Zagrebu, ali trudim se biti Smile - cinjenica da su zapisnici vijeca ili nedostupni ili dostupni ali jako siromasni, s usporedbom onih od pred npr godinu dana, jako otezava stvar)



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 22:34 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za 3. godinu su spojili izborne predmete prvog i drugog semestra zbog promjena u obaveznim kolegijima (inače bi bilo nemoguće regularno upisati 3. godinu redovnim studentima :D).
Dakle ove godine je to izvedivo za izborne predmete 3. godine Matematike. Što bi značilo da je nemoguće inače, nažalost.
Za 3. godinu su spojili izborne predmete prvog i drugog semestra zbog promjena u obaveznim kolegijima (inače bi bilo nemoguće regularno upisati 3. godinu redovnim studentima Very Happy).
Dakle ove godine je to izvedivo za izborne predmete 3. godine Matematike. Što bi značilo da je nemoguće inače, nažalost.



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 23:07 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daj pliz pojasni tj konkretiziraj te kolegije.

Koliko ja shvaćam situaciju, profesori su mogli upisati modul ALGEBRA kojeg sačinjavanju kolegiji VEKTORSKI PROSTORI i ALGEBARSKE STRUKTURE. (Ovo je zapravo netočno jer ne upisuje se modul već samo kolegij modula ali poanta je jasna)

Te su možda mogli upisati inženjerske ALGEBARSKE STRUKTURE u ovom semestru(uz uvjet da imaju ECTS bodovnog lufta i zeleno svjetlo onoga koji odobrava molbe), jer inženjerci slušaju AS ovaj semestar, i time dobiti da im se priznaju za profesorske AS koje se izvode u ljetnom semestru.

Time su položili cijeli izborni modul, koji se inače razvlači na dva semestra, u jednom semestru.

Druge scenarije ne vidim, što naravno ne znači da ne postoje. ;)
Daj pliz pojasni tj konkretiziraj te kolegije.

Koliko ja shvaćam situaciju, profesori su mogli upisati modul ALGEBRA kojeg sačinjavanju kolegiji VEKTORSKI PROSTORI i ALGEBARSKE STRUKTURE. (Ovo je zapravo netočno jer ne upisuje se modul već samo kolegij modula ali poanta je jasna)

Te su možda mogli upisati inženjerske ALGEBARSKE STRUKTURE u ovom semestru(uz uvjet da imaju ECTS bodovnog lufta i zeleno svjetlo onoga koji odobrava molbe), jer inženjerci slušaju AS ovaj semestar, i time dobiti da im se priznaju za profesorske AS koje se izvode u ljetnom semestru.

Time su položili cijeli izborni modul, koji se inače razvlači na dva semestra, u jednom semestru.

Druge scenarije ne vidim, što naravno ne znači da ne postoje. Wink



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 23:32 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolje je u referadi i kod procelnika provjeriti za konkretnu situaciju.
Najbolje je u referadi i kod procelnika provjeriti za konkretnu situaciju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 12:21 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je u pitanju izborni iz standardnog modula, nećeš moć upisat diplomski

znam dosta ljudi koji su tako mali algebarske (na prof smjeru) i sve ostalo položili, a nisu mogli upisat diplomski jer su algebarske bile među dva upisana modula koje su oni upisali, a moraš ih imat dva položena za diplomski...

sad je bolja situacija ove godine jer su algebarske u različitim semestrima, al nisam siguran oće li to dopustit da se tak upisuje...onda bi bilo nepravedno prema studentima iz ostalih modula, primjerice geometrija i analiza, koji nemaju takve kolegije u oba semestra
ako je u pitanju izborni iz standardnog modula, nećeš moć upisat diplomski

znam dosta ljudi koji su tako mali algebarske (na prof smjeru) i sve ostalo položili, a nisu mogli upisat diplomski jer su algebarske bile među dva upisana modula koje su oni upisali, a moraš ih imat dva položena za diplomski...

sad je bolja situacija ove godine jer su algebarske u različitim semestrima, al nisam siguran oće li to dopustit da se tak upisuje...onda bi bilo nepravedno prema studentima iz ostalih modula, primjerice geometrija i analiza, koji nemaju takve kolegije u oba semestra



_________________
Nema mozga do malog mozga
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 12:31 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]Daj pliz pojasni tj konkretiziraj te kolegije.

Koliko ja shvaćam situaciju, profesori su mogli upisati modul ALGEBRA kojeg sačinjavanju kolegiji VEKTORSKI PROSTORI i ALGEBARSKE STRUKTURE. (Ovo je zapravo netočno jer ne upisuje se modul već samo kolegij modula ali poanta je jasna)

Te su možda mogli upisati inženjerske ALGEBARSKE STRUKTURE u ovom semestru(uz uvjet da imaju ECTS bodovnog lufta i zeleno svjetlo onoga koji odobrava molbe), jer inženjerci slušaju AS ovaj semestar, i time dobiti da im se priznaju za profesorske AS koje se izvode u ljetnom semestru.

Time su položili cijeli izborni modul, koji se inače razvlači na dva semestra, u jednom semestru.

Druge scenarije ne vidim, što naravno ne znači da ne postoje. ;)[/quote]

Pričam o inžinjerskom smjeru.
Vektorski prostori su prije bili na 2. godini u 2. semestru, a sad su u 1. semestru 3. godine. Mreže više nisu obavezan kolegij. To znači da svi koji su redovno polagali do 3. godine, upisom samo jednog izbornog u prvom semestru imaju samo 24 ects-a, dok bi, zbog toga što je po novome Teorija Brojeva obavezna, morali imati 36 u drugom semestru.

Zato su izborni predmeti 1 i 2 spojeni u jednu kategoriju pa je dovoljno upisati dva izborna predmeta prvi semestar.

Za situaciju sa profesorskim smjerom ne znam.
RonnieColeman (napisa):
Daj pliz pojasni tj konkretiziraj te kolegije.

Koliko ja shvaćam situaciju, profesori su mogli upisati modul ALGEBRA kojeg sačinjavanju kolegiji VEKTORSKI PROSTORI i ALGEBARSKE STRUKTURE. (Ovo je zapravo netočno jer ne upisuje se modul već samo kolegij modula ali poanta je jasna)

Te su možda mogli upisati inženjerske ALGEBARSKE STRUKTURE u ovom semestru(uz uvjet da imaju ECTS bodovnog lufta i zeleno svjetlo onoga koji odobrava molbe), jer inženjerci slušaju AS ovaj semestar, i time dobiti da im se priznaju za profesorske AS koje se izvode u ljetnom semestru.

Time su položili cijeli izborni modul, koji se inače razvlači na dva semestra, u jednom semestru.

Druge scenarije ne vidim, što naravno ne znači da ne postoje. Wink


Pričam o inžinjerskom smjeru.
Vektorski prostori su prije bili na 2. godini u 2. semestru, a sad su u 1. semestru 3. godine. Mreže više nisu obavezan kolegij. To znači da svi koji su redovno polagali do 3. godine, upisom samo jednog izbornog u prvom semestru imaju samo 24 ects-a, dok bi, zbog toga što je po novome Teorija Brojeva obavezna, morali imati 36 u drugom semestru.

Zato su izborni predmeti 1 i 2 spojeni u jednu kategoriju pa je dovoljno upisati dva izborna predmeta prvi semestar.

Za situaciju sa profesorskim smjerom ne znam.



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:34 sri, 16. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na trecoj godini preddiplomskog studija Matematika ("inzinjerskog") moguce je upisati dva izborna u jednom semestru umjesto po jednog u dva semestra. To se vidi u [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4531]redu predavanja[/url] po tome sto je zajednicka lista za Izborni predmet 1, 2 (na str. 7). Ne znaci da je za druge studije isto, najbolje pitati voditelja studija. Konkretno, za preddiplomski nastavnicki i dalje treba poloziti dva cijela modula na 3. godini.
Na trecoj godini preddiplomskog studija Matematika ("inzinjerskog") moguce je upisati dva izborna u jednom semestru umjesto po jednog u dva semestra. To se vidi u redu predavanja po tome sto je zajednicka lista za Izborni predmet 1, 2 (na str. 7). Ne znaci da je za druge studije isto, najbolje pitati voditelja studija. Konkretno, za preddiplomski nastavnicki i dalje treba poloziti dva cijela modula na 3. godini.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 14:03 sri, 16. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jackass9"]ako je u pitanju izborni iz standardnog modula, nećeš moć upisat diplomski

znam dosta ljudi koji su tako mali algebarske (na prof smjeru) i sve ostalo položili, a nisu mogli upisat diplomski jer su algebarske bile među dva upisana modula koje su oni upisali, a moraš ih imat dva položena za diplomski...

sad je bolja situacija ove godine jer su algebarske u različitim semestrima, al nisam siguran oće li to dopustit da se tak upisuje...onda bi bilo nepravedno prema studentima iz ostalih modula, primjerice geometrija i analiza, koji nemaju takve kolegije u oba semestra[/quote]

Izgleda nepravedno ali nije svjesno učinjeno. Tako se posložilo(vidi post ispod)

Jedini motiv, koliko ja vidim, u kojoj bi student-profesor imao za, ovako zarana tj već u ovom semestru, upisati (inženjerski)AS jest da mu se oslobodi 5 ECTS bodova u ljetnom semestru, za neki kolegij koji nebi mogao upisati u ljetnom zbog prekoračenja granice od 30 ECTS bodova.

(ok možda bi tih pet bodova mogao zagurati preko molbe ako mu je baš jedini kolegij koji je ostao, jer postoje slučajevi sa upisanih 35 ECTS bodova, a vjerojatno i više ovisno o pojedinim situacijama)

ps: sarmice za potonje postere ;)
jackass9 (napisa):
ako je u pitanju izborni iz standardnog modula, nećeš moć upisat diplomski

znam dosta ljudi koji su tako mali algebarske (na prof smjeru) i sve ostalo položili, a nisu mogli upisat diplomski jer su algebarske bile među dva upisana modula koje su oni upisali, a moraš ih imat dva položena za diplomski...

sad je bolja situacija ove godine jer su algebarske u različitim semestrima, al nisam siguran oće li to dopustit da se tak upisuje...onda bi bilo nepravedno prema studentima iz ostalih modula, primjerice geometrija i analiza, koji nemaju takve kolegije u oba semestra


Izgleda nepravedno ali nije svjesno učinjeno. Tako se posložilo(vidi post ispod)

Jedini motiv, koliko ja vidim, u kojoj bi student-profesor imao za, ovako zarana tj već u ovom semestru, upisati (inženjerski)AS jest da mu se oslobodi 5 ECTS bodova u ljetnom semestru, za neki kolegij koji nebi mogao upisati u ljetnom zbog prekoračenja granice od 30 ECTS bodova.

(ok možda bi tih pet bodova mogao zagurati preko molbe ako mu je baš jedini kolegij koji je ostao, jer postoje slučajevi sa upisanih 35 ECTS bodova, a vjerojatno i više ovisno o pojedinim situacijama)

ps: sarmice za potonje postere Wink



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 16:19 sri, 16. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]

Izgleda nepravedno ali nije svjesno učinjeno. Tako se posložilo(vidi post ispod)

Jedini motiv, koliko ja vidim, u kojoj bi student-profesor imao za, ovako zarana tj već u ovom semestru, upisati (inženjerski)AS jest da mu se oslobodi 5 ECTS bodova u ljetnom semestru, za neki kolegij koji nebi mogao upisati u ljetnom zbog prekoračenja granice od 30 ECTS bodova.

(ok možda bi tih pet bodova mogao zagurati preko molbe ako mu je baš jedini kolegij koji je ostao, jer postoje slučajevi sa upisanih 35 ECTS bodova, a vjerojatno i više ovisno o pojedinim situacijama)

ps: sarmice za potonje postere ;)[/quote]

a da, vjerujem da nije namjerno i sve je to u redu...ionak na kraju drži to isti profesor(ako se ove godine nije promijenilo) za pola inženjerskog i nastavnički pa dođe na isto...

al uglavnom je dobra mogućnost da se može bar tak jedan kolegij progurat jer često ljudi s tim algebarskima imaju problema...puno više nego primjerice (na nastavničkom smjeru) s diferencijalnom geometrijom ili kompleksnom analizom
RonnieColeman (napisa):


Izgleda nepravedno ali nije svjesno učinjeno. Tako se posložilo(vidi post ispod)

Jedini motiv, koliko ja vidim, u kojoj bi student-profesor imao za, ovako zarana tj već u ovom semestru, upisati (inženjerski)AS jest da mu se oslobodi 5 ECTS bodova u ljetnom semestru, za neki kolegij koji nebi mogao upisati u ljetnom zbog prekoračenja granice od 30 ECTS bodova.

(ok možda bi tih pet bodova mogao zagurati preko molbe ako mu je baš jedini kolegij koji je ostao, jer postoje slučajevi sa upisanih 35 ECTS bodova, a vjerojatno i više ovisno o pojedinim situacijama)

ps: sarmice za potonje postere Wink


a da, vjerujem da nije namjerno i sve je to u redu...ionak na kraju drži to isti profesor(ako se ove godine nije promijenilo) za pola inženjerskog i nastavnički pa dođe na isto...

al uglavnom je dobra mogućnost da se može bar tak jedan kolegij progurat jer često ljudi s tim algebarskima imaju problema...puno više nego primjerice (na nastavničkom smjeru) s diferencijalnom geometrijom ili kompleksnom analizom



_________________
Nema mozga do malog mozga
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan