Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kolokvij 2012
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 22:01 sri, 23. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam pitanje s 2. kolokvija 2011. koji kaže da je podskup U totalno uređenog skupa (A,<)otvoren ako za svaki x iz U postoje a,b iz A takvi da je <a,b> iz U i a<x<b. Dokažite da je svojstvo postoji neprazan otvoren skup čiji je komplement ne prazan i otvoren invarijnta sličnosti, te dajte primjer jednog skupa s tim svojstvom.

Ja ne znam nijedan primjer takvog skupa pa ne znam ni ovo dokazati..ima netko primjer?

[size=9][color=#999999]Added after 19 minutes:[/color][/size]

[quote="Megy Poe"]Ja imam pitanje s 2. kolokvija 2011. koji kaže da je podskup U totalno uređenog skupa (A,<)otvoren ako za svaki x iz U postoje a,b iz A takvi da je <a,b> iz U i a<x<b. Dokažite da je svojstvo postoji neprazan otvoren skup čiji je komplement ne prazan i otvoren invarijnta sličnosti, te dajte primjer jednog skupa s tim svojstvom.

Ja ne znam nijedan primjer takvog skupa pa ne znam ni ovo dokazati..ima netko primjer?[/quote]

wuhu sjetih se nakon 1 h pa da si sama odgovorim kad se već ne mogu brisat postovi XD

skup ...<-2,0>U<-1,0>...<2,0>U<3,0> i sad npr podskup <1,0> je otvoren a njegov komplemnt je unija otvorenih skupova pa je također otvoren.
Ja imam pitanje s 2. kolokvija 2011. koji kaže da je podskup U totalno uređenog skupa (A,<)otvoren ako za svaki x iz U postoje a,b iz A takvi da je <a,b> iz U i a<x<b. Dokažite da je svojstvo postoji neprazan otvoren skup čiji je komplement ne prazan i otvoren invarijnta sličnosti, te dajte primjer jednog skupa s tim svojstvom.

Ja ne znam nijedan primjer takvog skupa pa ne znam ni ovo dokazati..ima netko primjer?

Added after 19 minutes:

Megy Poe (napisa):
Ja imam pitanje s 2. kolokvija 2011. koji kaže da je podskup U totalno uređenog skupa (A,<)otvoren ako za svaki x iz U postoje a,b iz A takvi da je <a,b> iz U i a<x<b. Dokažite da je svojstvo postoji neprazan otvoren skup čiji je komplement ne prazan i otvoren invarijnta sličnosti, te dajte primjer jednog skupa s tim svojstvom.

Ja ne znam nijedan primjer takvog skupa pa ne znam ni ovo dokazati..ima netko primjer?


wuhu sjetih se nakon 1 h pa da si sama odgovorim kad se već ne mogu brisat postovi XD

skup ...←2,0>U←1,0>...<2,0>U<3,0> i sad npr podskup <1,0> je otvoren a njegov komplemnt je unija otvorenih skupova pa je također otvoren.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 23:45 sri, 23. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel može pomoć oko 2 zadatka s dosadšnjih kolokvija? Neka je K skup svih konačnih podskupova od n, odredite ako postoji najmanji i najveći element, te sve maksimalne i minimalne elemente u skupovima a) K s obzirom na realciju podskup i b) K/{0} s obzirom na relaciju podskup..

Ja sam zakljucila i pod a) i b) da nema najvećih ni maksimalnih..jel ako je {0,1,2,....n} neki konačan podskup uvijek će imati nadskup npr {0,1,2...n+1} a minimalni elementi su mi svi jednočlani skupovi tj oblika {n} za n iz n pa nema najmanjeg..
al moje rješenje očito nevalja s obzirom da su pitanja pod a i b a meni odgovori isti :D

Drugi zadatak koji me muči je koji su od skupova slični a koji nisu za R/[0,1], R/<-1/2,1/2>, <0,+beskonačno>. Jel po meni nijedan nije sličan s nijednim a to baš očito nema smisla kad je pitanje koji jesu a koji nisu..
Jel može pomoć oko 2 zadatka s dosadšnjih kolokvija? Neka je K skup svih konačnih podskupova od n, odredite ako postoji najmanji i najveći element, te sve maksimalne i minimalne elemente u skupovima a) K s obzirom na realciju podskup i b) K/{0} s obzirom na relaciju podskup..

Ja sam zakljucila i pod a) i b) da nema najvećih ni maksimalnih..jel ako je {0,1,2,....n} neki konačan podskup uvijek će imati nadskup npr {0,1,2...n+1} a minimalni elementi su mi svi jednočlani skupovi tj oblika {n} za n iz n pa nema najmanjeg..
al moje rješenje očito nevalja s obzirom da su pitanja pod a i b a meni odgovori isti Very Happy

Drugi zadatak koji me muči je koji su od skupova slični a koji nisu za R/[0,1], R/←1/2,1/2>, <0,+beskonačno>. Jel po meni nijedan nije sličan s nijednim a to baš očito nema smisla kad je pitanje koji jesu a koji nisu..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 8:02 čet, 24. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Jel može pomoć oko 2 zadatka s dosadšnjih kolokvija? Neka je K skup svih konačnih podskupova od n, odredite ako postoji najmanji i najveći element, te sve maksimalne i minimalne elemente u skupovima a) K s obzirom na realciju podskup i b) K/{0} s obzirom na relaciju podskup..

Ja sam zakljucila i pod a) i b) da nema najvećih ni maksimalnih..jel ako je {0,1,2,....n} neki konačan podskup uvijek će imati nadskup npr {0,1,2...n+1} a minimalni elementi su mi svi jednočlani skupovi tj oblika {n} za n iz n pa nema najmanjeg..
al moje rješenje očito nevalja s obzirom da su pitanja pod a i b a meni odgovori isti :D

Drugi zadatak koji me muči je koji su od skupova slični a koji nisu za R/[0,1], R/<-1/2,1/2>, <0,+beskonačno>. Jel po meni nijedan nije sličan s nijednim a to baš očito nema smisla kad je pitanje koji jesu a koji nisu..[/quote]

1. Jel brojimo i [latex]\emptyset[/latex] među konačne skupove? Ako da, onda bi on trebao biti najmanji element, ke ne? Ne mogu nigdje naći taj tvoj zadatak, ali nekako mi se čini da bi ovaj tvoj K/{0} trebao biti [latex]K / \{ \emptyset \}[/latex] i onda odgovor nije baš isti...

2. Po tebi nije niti jedan sličan sa nijednim... a zašto to ne bi bio dobar odgovor? Mislim da je uvijek bolje osloniti se na znanje, nego na neku tvoju približnu ideju ''kako bi odgovor trebao izgledati''.

Ukratko, [latex]<0, \infty>[/latex] je sličan sa [latex]\mathbb{R}[/latex], zbog uređajne karakterizacije realnih brojeva.
[latex]\mathbb{R} /<\frac{-1}{2} , \frac{1}{2}>[/latex] nije sličan sa [latex]\mathbb{R}[/latex] zbog gustoće(baš između ovih ''rubnih točaka'').
[latex]\mathbb{R} /[0,1][/latex] nije sličan sa [latex]\mathbb{R}[/latex] zbog topološke zatvorenosti (uzmi neki niz koji ide u 0 ili u 1...).

I onda se vidi da baš ova svojstva koja ''odvajaju'' ova dva skupa od [latex]\mathbb{R}[/latex] , da ih odvajaju i međusobno: jedan od njih je gust, drugi nije.
Megy Poe (napisa):
Jel može pomoć oko 2 zadatka s dosadšnjih kolokvija? Neka je K skup svih konačnih podskupova od n, odredite ako postoji najmanji i najveći element, te sve maksimalne i minimalne elemente u skupovima a) K s obzirom na realciju podskup i b) K/{0} s obzirom na relaciju podskup..

Ja sam zakljucila i pod a) i b) da nema najvećih ni maksimalnih..jel ako je {0,1,2,....n} neki konačan podskup uvijek će imati nadskup npr {0,1,2...n+1} a minimalni elementi su mi svi jednočlani skupovi tj oblika {n} za n iz n pa nema najmanjeg..
al moje rješenje očito nevalja s obzirom da su pitanja pod a i b a meni odgovori isti Very Happy

Drugi zadatak koji me muči je koji su od skupova slični a koji nisu za R/[0,1], R/←1/2,1/2>, <0,+beskonačno>. Jel po meni nijedan nije sličan s nijednim a to baš očito nema smisla kad je pitanje koji jesu a koji nisu..


1. Jel brojimo i među konačne skupove? Ako da, onda bi on trebao biti najmanji element, ke ne? Ne mogu nigdje naći taj tvoj zadatak, ali nekako mi se čini da bi ovaj tvoj K/{0} trebao biti i onda odgovor nije baš isti...

2. Po tebi nije niti jedan sličan sa nijednim... a zašto to ne bi bio dobar odgovor? Mislim da je uvijek bolje osloniti se na znanje, nego na neku tvoju približnu ideju ''kako bi odgovor trebao izgledati''.

Ukratko, je sličan sa , zbog uređajne karakterizacije realnih brojeva.
nije sličan sa zbog gustoće(baš između ovih ''rubnih točaka'').
nije sličan sa zbog topološke zatvorenosti (uzmi neki niz koji ide u 0 ili u 1...).

I onda se vidi da baš ova svojstva koja ''odvajaju'' ova dva skupa od , da ih odvajaju i međusobno: jedan od njih je gust, drugi nije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 10:00 čet, 24. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo sto sam dobila na mail pitajuci za uvjete za prolaz :D :D
Evo sto sam dobila na mail pitajuci za uvjete za prolaz Very Happy Very Happy





Pravila.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Pravila.pdf
 Filesize:  87.86 KB
 Downloaded:  188 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 10:36 čet, 24. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=3767

Ako ti je ovo lakše za čitati... :D
http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=3767

Ako ti je ovo lakše za čitati... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 20:12 čet, 24. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"][quote="Megy Poe"]Jel može pomoć oko 2 zadatka s dosadšnjih kolokvija? Neka je K skup svih konačnih podskupova od n, odredite ako postoji najmanji i najveći element, te sve maksimalne i minimalne elemente u skupovima a) K s obzirom na realciju podskup i b) K/{0} s obzirom na relaciju podskup..

Ja sam zakljucila i pod a) i b) da nema najvećih ni maksimalnih..jel ako je {0,1,2,....n} neki konačan podskup uvijek će imati nadskup npr {0,1,2...n+1} a minimalni elementi su mi svi jednočlani skupovi tj oblika {n} za n iz n pa nema najmanjeg..
al moje rješenje očito nevalja s obzirom da su pitanja pod a i b a meni odgovori isti :D

Drugi zadatak koji me muči je koji su od skupova slični a koji nisu za R/[0,1], R/<-1/2,1/2>, <0,+beskonačno>. Jel po meni nijedan nije sličan s nijednim a to baš očito nema smisla kad je pitanje koji jesu a koji nisu..[/quote]

1. Jel brojimo i [latex]\emptyset[/latex] među konačne skupove? Ako da, onda bi on trebao biti najmanji element, ke ne? Ne mogu nigdje naći taj tvoj zadatak, ali nekako mi se čini da bi ovaj tvoj K/{0} trebao biti [latex]K / \{ \emptyset \}[/latex] i onda odgovor nije baš isti...

2. Po tebi nije niti jedan sličan sa nijednim... a zašto to ne bi bio dobar odgovor? Mislim da je uvijek bolje osloniti se na znanje, nego na neku tvoju približnu ideju ''kako bi odgovor trebao izgledati''.

Ukratko, [latex]<0, \infty>[/latex] je sličan sa [latex]\mathbb{R}[/latex], zbog uređajne karakterizacije realnih brojeva.
[latex]\mathbb{R} /<\frac{-1}{2} , \frac{1}{2}>[/latex] nije sličan sa [latex]\mathbb{R}[/latex] zbog gustoće(baš između ovih ''rubnih točaka'').
[latex]\mathbb{R} /[0,1][/latex] nije sličan sa [latex]\mathbb{R}[/latex] zbog topološke zatvorenosti (uzmi neki niz koji ide u 0 ili u 1...).

I onda se vidi da baš ova svojstva koja ''odvajaju'' ova dva skupa od [latex]\mathbb{R}[/latex] , da ih odvajaju i međusobno: jedan od njih je gust, drugi nije.[/quote]

Hvala puno! Nisam se sjetila praznog skupa a očito spada jel onda odgovor je različit :D, i asistenti su mi rekli da imam problema sa samopouzdanjem u vezi ovog predmeta XD..
ceps (napisa):
Megy Poe (napisa):
Jel može pomoć oko 2 zadatka s dosadšnjih kolokvija? Neka je K skup svih konačnih podskupova od n, odredite ako postoji najmanji i najveći element, te sve maksimalne i minimalne elemente u skupovima a) K s obzirom na realciju podskup i b) K/{0} s obzirom na relaciju podskup..

Ja sam zakljucila i pod a) i b) da nema najvećih ni maksimalnih..jel ako je {0,1,2,....n} neki konačan podskup uvijek će imati nadskup npr {0,1,2...n+1} a minimalni elementi su mi svi jednočlani skupovi tj oblika {n} za n iz n pa nema najmanjeg..
al moje rješenje očito nevalja s obzirom da su pitanja pod a i b a meni odgovori isti Very Happy

Drugi zadatak koji me muči je koji su od skupova slični a koji nisu za R/[0,1], R/←1/2,1/2>, <0,+beskonačno>. Jel po meni nijedan nije sličan s nijednim a to baš očito nema smisla kad je pitanje koji jesu a koji nisu..


1. Jel brojimo i među konačne skupove? Ako da, onda bi on trebao biti najmanji element, ke ne? Ne mogu nigdje naći taj tvoj zadatak, ali nekako mi se čini da bi ovaj tvoj K/{0} trebao biti i onda odgovor nije baš isti...

2. Po tebi nije niti jedan sličan sa nijednim... a zašto to ne bi bio dobar odgovor? Mislim da je uvijek bolje osloniti se na znanje, nego na neku tvoju približnu ideju ''kako bi odgovor trebao izgledati''.

Ukratko, je sličan sa , zbog uređajne karakterizacije realnih brojeva.
nije sličan sa zbog gustoće(baš između ovih ''rubnih točaka'').
nije sličan sa zbog topološke zatvorenosti (uzmi neki niz koji ide u 0 ili u 1...).

I onda se vidi da baš ova svojstva koja ''odvajaju'' ova dva skupa od , da ih odvajaju i međusobno: jedan od njih je gust, drugi nije.


Hvala puno! Nisam se sjetila praznog skupa a očito spada jel onda odgovor je različit Very Happy, i asistenti su mi rekli da imam problema sa samopouzdanjem u vezi ovog predmeta XD..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
horaf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 01. 2013. (19:36:39)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 19:39 pet, 25. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li itko slucajno zna rjesenje drugog ili treceg zadatka????
a isto tako i sedmog

Ma ustvari dajte mi rjesenje od bilo kojeg
da li itko slucajno zna rjesenje drugog ili treceg zadatka????
a isto tako i sedmog

Ma ustvari dajte mi rjesenje od bilo kojeg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan