Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Koja literatura za C-početnike?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 16:28 ned, 12. 10. 2008    Naslov: Koja literatura za C-početnike? Citirajte i odgovorite

Koju bi literaturu, bilo na engleskom, bilo na hrvatskom ili na njemačkom preporučili apsolutnim početnicima u C-u? Do sada sam programirao u Pascalu, ali tipa uđeš na jedno uho, izađeš na drugo...
Koju bi literaturu, bilo na engleskom, bilo na hrvatskom ili na njemačkom preporučili apsolutnim početnicima u C-u? Do sada sam programirao u Pascalu, ali tipa uđeš na jedno uho, izađeš na drugo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 16:54 ned, 12. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najozbiljnije ne savjetujem gomilanje literature :D
Meni je draži zdravo seljački pristup pa biram nastavu u kombinaciji s usmenim objašnjenjem.

Proučiš ono što se radi na faksu, a što nije jasno pitaš nekog od kolega, demosa, asistenata, profesora. Za neke stvari će se već pročut neka zbirka ili knjiga. Ja nisam imala vremena baš za udžbenike, a zbirke sam koristila kako kad i kako iz čega (o 1. godini pričam).

Za Programiranje ti nemam što savjetovat, nisam čula da je netko nešto koristio mada sigurno netko jest. Prolistala sam Kernighan & Ritchieja i skriptu prof. Juraka, al` sam zaključila da mi nisu pitomi.
Najozbiljnije ne savjetujem gomilanje literature Very Happy
Meni je draži zdravo seljački pristup pa biram nastavu u kombinaciji s usmenim objašnjenjem.

Proučiš ono što se radi na faksu, a što nije jasno pitaš nekog od kolega, demosa, asistenata, profesora. Za neke stvari će se već pročut neka zbirka ili knjiga. Ja nisam imala vremena baš za udžbenike, a zbirke sam koristila kako kad i kako iz čega (o 1. godini pričam).

Za Programiranje ti nemam što savjetovat, nisam čula da je netko nešto koristio mada sigurno netko jest. Prolistala sam Kernighan & Ritchieja i skriptu prof. Juraka, al` sam zaključila da mi nisu pitomi.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:35 ned, 12. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skripte za programiranje 1 & 2 autora Vedrana Šege.

[url=http://degiorgi.math.hr/prog1/materijali/p1-vjezbe.pdf]Prog 1[/url]
[url=http://degiorgi.math.hr/prog2/materijali/p2-vjezbe.pdf]Prog 2[/url]

Mislim da je savršeno dovoljna za savladavanje osnova (a možda i nešto više), ima dosta primjera i zadataka za vježbu.

:D
Skripte za programiranje 1 & 2 autora Vedrana Šege.

Prog 1
Prog 2

Mislim da je savršeno dovoljna za savladavanje osnova (a možda i nešto više), ima dosta primjera i zadataka za vježbu.

Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bora_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 07. 2008. (00:34:24)
Postovi: (7)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 6 - 7

PostPostano: 18:05 ned, 12. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se. za svladavanje kolegija skripta od vsege je odlicna. ni manje ni vise nego sto treba.
Ako zelis ici vise u sirinu ili ti je kojim slucajem prebrzi tempo- mislim da ti je najbolje uzet [url=http://web.math.hr/~jurak/C.pdf]skriptu[/url] prof. Juraka.
slazem se. za svladavanje kolegija skripta od vsege je odlicna. ni manje ni vise nego sto treba.
Ako zelis ici vise u sirinu ili ti je kojim slucajem prebrzi tempo- mislim da ti je najbolje uzet skriptu prof. Juraka.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 17:12 pon, 13. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]
Prolistala sam Kernighan & Ritchieja[/quote]
Cesta greska - Biblija ne sluzi da se iz nje uci programiranje, nego sluzi kao odlicna referenca jednom kad se dobro poznaje C.

Sto se tice literature dobro je malo proguglati i vidjeti kakve sve knjige postoje i onda odabrati onu ciji stil vam najbolje lezi. Nakon toga naruciti knjigu s Amazona ili tako neceg.
Masiela (napisa):

Prolistala sam Kernighan & Ritchieja

Cesta greska - Biblija ne sluzi da se iz nje uci programiranje, nego sluzi kao odlicna referenca jednom kad se dobro poznaje C.

Sto se tice literature dobro je malo proguglati i vidjeti kakve sve knjige postoje i onda odabrati onu ciji stil vam najbolje lezi. Nakon toga naruciti knjigu s Amazona ili tako neceg.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 19:05 pon, 13. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

a skriptica iz fera to je jako lijepo objasnjeno:)
a skriptica iz fera to je jako lijepo objasnjeno:)



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 15:42 uto, 14. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala svima pomoći :P :P
hvala svima pomoći Razz Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 18:49 pon, 18. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ima tko kakvu preporuku za neku zbirku ili knjigu za C ali da ima (koliko toliko) dosta zadataka/primjera?Po mogućnosti da se može pronaći u našoj knjižnici ili možda na netu. Skripta mi nije nešto,malo primjera i zadataka mi ima. Malo sam gledao po netu neke tutoriale ali svi ponavljaju isto (npr nisam našao drugog primjera za rekurzije osim faktorijela i najveće zajedničke mjere)
Jel ima tko kakvu preporuku za neku zbirku ili knjigu za C ali da ima (koliko toliko) dosta zadataka/primjera?Po mogućnosti da se može pronaći u našoj knjižnici ili možda na netu. Skripta mi nije nešto,malo primjera i zadataka mi ima. Malo sam gledao po netu neke tutoriale ali svi ponavljaju isto (npr nisam našao drugog primjera za rekurzije osim faktorijela i najveće zajedničke mjere)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:17 pon, 18. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovisi sto zelis radit u C-u. Mozes si sam zadati neki zadatak. Ako oces nesto matematicki, isprogramiraj neki numericki algoritam. IMO, najbolje ces nauciti ako si sam nesto zadas i onda to sam programiras.
ovisi sto zelis radit u C-u. Mozes si sam zadati neki zadatak. Ako oces nesto matematicki, isprogramiraj neki numericki algoritam. IMO, najbolje ces nauciti ako si sam nesto zadas i onda to sam programiras.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan