Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rasprava o egzistenciji i jedinstvenosti Boga
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 22:20 čet, 14. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
To je kao kad se za neku stranku kaze da je "lopovska". Znaci li to da su svi clanovi i simpatizeri lopovi, ili stav ipak baziramo na "bitnim" clanovima?[/quote]

Pa ja sam mislio da se moj primjer s ovim slaže. Ako u raznim "podružnicama" djeluju članovi iste stranke koji nisu lopovi dok imamo i lopove koji moraju odgovarati i koji se naravno brane, po vašem bi se ta stranka trebala raspasti i napraviti nova samo s ovima koji nisu lopovi što mi i ima smisla, ali u praksi bi to za mene značilo da bojkotiram svećenika koji propovijeda suprotne vrijednosti od onih zbog kojih bojkotiram. :?

Ovdje stajem i priznajem da ste u pravu. Nemam pametan odgovor na ovo.
vsego (napisa):

To je kao kad se za neku stranku kaze da je "lopovska". Znaci li to da su svi clanovi i simpatizeri lopovi, ili stav ipak baziramo na "bitnim" clanovima?


Pa ja sam mislio da se moj primjer s ovim slaže. Ako u raznim "podružnicama" djeluju članovi iste stranke koji nisu lopovi dok imamo i lopove koji moraju odgovarati i koji se naravno brane, po vašem bi se ta stranka trebala raspasti i napraviti nova samo s ovima koji nisu lopovi što mi i ima smisla, ali u praksi bi to za mene značilo da bojkotiram svećenika koji propovijeda suprotne vrijednosti od onih zbog kojih bojkotiram. Confused

Ovdje stajem i priznajem da ste u pravu. Nemam pametan odgovor na ovo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:44 pet, 15. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemam neku potrebu "biti u pravu", posto to ne mijenja nista ni za tebe ni za mene ni za ikog treceg. ;) Meni ionako nema spasa... [url=http://www.catholicnewsagency.com/news/without-christ-crucified-we-will-be-pitiful-organization-pope-says/]navodno me i novi papa smatra djavolopoklonikom[/url]. :lol:

Hvala na pitomom, iako na mahove malo zbunjujucem, razgovoru.
Nemam neku potrebu "biti u pravu", posto to ne mijenja nista ni za tebe ni za mene ni za ikog treceg. Wink Meni ionako nema spasa... navodno me i novi papa smatra djavolopoklonikom. Laughing

Hvala na pitomom, iako na mahove malo zbunjujucem, razgovoru.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 5:06 pet, 15. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Quotam ovo sa vseginog linka...

[quote="Papa"]“He who doesn't pray to God prays to the Devil.” [/quote]

I sada quote od

[quote="Obi-Wan Kenobi"]"Only a Sith deals in absolutes."[/quote]

Evo za one koji se odmah ne sjete: http://www.youtube.com/watch?v=wgpytjlW5wU
:D
Quotam ovo sa vseginog linka...

Papa (napisa):
“He who doesn't pray to God prays to the Devil.”


I sada quote od

Obi-Wan Kenobi (napisa):
"Only a Sith deals in absolutes."


Evo za one koji se odmah ne sjete: http://www.youtube.com/watch?v=wgpytjlW5wU
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 10:42 ned, 17. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadnjih par postova me podsjetilo na nešto što je rekao Sv.Augustin:

"The good Christian should beware of mathematicians and all those who make empty prophecies. The danger already exists that mathematicians have made a covenant with the devil to darken the spirit and confine man in the bonds of Hell." :D

Tako da,za matematičare,kako god okrenes,nema spasa..
Zadnjih par postova me podsjetilo na nešto što je rekao Sv.Augustin:

"The good Christian should beware of mathematicians and all those who make empty prophecies. The danger already exists that mathematicians have made a covenant with the devil to darken the spirit and confine man in the bonds of Hell." Very Happy

Tako da,za matematičare,kako god okrenes,nema spasa..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 11:38 ned, 17. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno je mislio na numerologe (u ono vrijeme nije bilo jasne razlike). Npr., zašto bi inače navodio "all those who make empty prophecies".
Vjerojatno je mislio na numerologe (u ono vrijeme nije bilo jasne razlike). Npr., zašto bi inače navodio "all those who make empty prophecies".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 13:28 ned, 17. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je.

Matematika je najsigurnija od svih znanosti, uživajte u toj sigurnosti, u uvidu kojeg spoznajete svojim razumom. Matematika je lišena paradoksa, paradoksi su u filozofiji.

Ovaj život kojeg sada vodite je taj koji se broji, svaki drugi, u kojeg možda vjerujete, možda je samo prazno vjerovanje.

Ako ipak pogonite ovaj život uvjerenjima da je on zanemariv(konačnost i bol(ovog) u odnosu na beskonačnost i sreću(onog)) i nemate konflikta između racionalnosti i iracionalnosti - opet dobro. :mrgreen:
Tako je.

Matematika je najsigurnija od svih znanosti, uživajte u toj sigurnosti, u uvidu kojeg spoznajete svojim razumom. Matematika je lišena paradoksa, paradoksi su u filozofiji.

Ovaj život kojeg sada vodite je taj koji se broji, svaki drugi, u kojeg možda vjerujete, možda je samo prazno vjerovanje.

Ako ipak pogonite ovaj život uvjerenjima da je on zanemariv(konačnost i bol(ovog) u odnosu na beskonačnost i sreću(onog)) i nemate konflikta između racionalnosti i iracionalnosti - opet dobro. Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 15:11 uto, 19. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam vjernik...točnije nemam pozivnicu ni člansku iskaznicu nizakoju vrstu zagrobnog života :) I oduvijek/svako malo sam "pozvana" da se izjasnim/opravdam/obrazložim u što vjerujem/zašto ne vjerujem...bla. Mislim, ovisi s kim pričaš...dolje u dalmatinskoj zagori sa ženom od 60 godina ili osobom drukčijeg profila.... I čudnovatu stvar uočih...
S Voltaireom se svi slažu:
Da Bog ne postoji,trebalo bi ga izmisliti.
(Ako Bog ne postoji,onda bi ga trebalo izmisliti)
A što je matematički ekvivalent tome?
[b]Ako ga ne treba izmisliti, onda Bog postoji.[/b]
Ali ako tako izgovoriš, onda je to "vrijeđanje". Zašto? Zar nije jednako lijepa izjava kao i u obliku koji je Voltaire izgovorio?
A, svaka religija počiva na "sumljivim" dijelovima (razmicanje mora, bezgrešno začeče,uskrsnuće, ekipa s olimpa,faraoni=bogovi...,zemlja u 7 dana,Adam i Eva...)
Nadalje, ovaj drugi oblik ne treba čuvare,promotore,instituciju...ne treba dramatične priče,strahopoštovanje,odricanja...ne treba ni višemilijunske crkve niti ih ima smisla graditi jer ne postoji nikakva slikica, oltar...koji nije ljudskom maštom dorađen(čitaj: izmišljen)da bi se postavio unutra Nije unosan? Drugo ne zahtjeva ni konstantno "jačanje vjere"...jer nije ni potrebno tu riječ koristiti. Toliko o pojmu vjerovanje.
Pričate o religiji...počeli bar... i odmah: abortusi, pedofilija, inkvizicija.... jao! To je produkt institucija i ljudi... Pa mi nije jasno kako uopće netko i želi biti njihov član. Hitler je sa 4 milijuna u jednom-potezu-ubijenih Židova zao? A oko 11 milijuna samo izniklih iz Vatikanskih spisa (jer su morali), koji su mučeni danima prije smrti... Netko je gore spomenuo kako se može uopće nacizam spomenuti kao paralela Crkvi... Ne može. Hitler je mala beba za neke od Papa koji su vladali. Sa objašnjenjem iz vatikana: "Drukčije se tada gledalo na život". Ja se ispričavam, ali ako bog postoji ne bi htio da sam njihov član.
Nisam vjernik...točnije nemam pozivnicu ni člansku iskaznicu nizakoju vrstu zagrobnog života Smile I oduvijek/svako malo sam "pozvana" da se izjasnim/opravdam/obrazložim u što vjerujem/zašto ne vjerujem...bla. Mislim, ovisi s kim pričaš...dolje u dalmatinskoj zagori sa ženom od 60 godina ili osobom drukčijeg profila.... I čudnovatu stvar uočih...
S Voltaireom se svi slažu:
Da Bog ne postoji,trebalo bi ga izmisliti.
(Ako Bog ne postoji,onda bi ga trebalo izmisliti)
A što je matematički ekvivalent tome?
Ako ga ne treba izmisliti, onda Bog postoji.
Ali ako tako izgovoriš, onda je to "vrijeđanje". Zašto? Zar nije jednako lijepa izjava kao i u obliku koji je Voltaire izgovorio?
A, svaka religija počiva na "sumljivim" dijelovima (razmicanje mora, bezgrešno začeče,uskrsnuće, ekipa s olimpa,faraoni=bogovi...,zemlja u 7 dana,Adam i Eva...)
Nadalje, ovaj drugi oblik ne treba čuvare,promotore,instituciju...ne treba dramatične priče,strahopoštovanje,odricanja...ne treba ni višemilijunske crkve niti ih ima smisla graditi jer ne postoji nikakva slikica, oltar...koji nije ljudskom maštom dorađen(čitaj: izmišljen)da bi se postavio unutra Nije unosan? Drugo ne zahtjeva ni konstantno "jačanje vjere"...jer nije ni potrebno tu riječ koristiti. Toliko o pojmu vjerovanje.
Pričate o religiji...počeli bar... i odmah: abortusi, pedofilija, inkvizicija.... jao! To je produkt institucija i ljudi... Pa mi nije jasno kako uopće netko i želi biti njihov član. Hitler je sa 4 milijuna u jednom-potezu-ubijenih Židova zao? A oko 11 milijuna samo izniklih iz Vatikanskih spisa (jer su morali), koji su mučeni danima prije smrti... Netko je gore spomenuo kako se može uopće nacizam spomenuti kao paralela Crkvi... Ne može. Hitler je mala beba za neke od Papa koji su vladali. Sa objašnjenjem iz vatikana: "Drukčije se tada gledalo na život". Ja se ispričavam, ali ako bog postoji ne bi htio da sam njihov član.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 16:17 uto, 19. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Taman sam pomirbeno priveo temu kraju i ti kreneš kurit ponovo! :mrgreen:
Taman sam pomirbeno priveo temu kraju i ti kreneš kurit ponovo! Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 4:20 sri, 20. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago mi je što još uvijek postoji netko tko će otvoriti ovako besmislenu raspravu, i ljudi koji će u njoj sudjelovati. Čisto da se razumijemo, govorim o tome da je besmislena rasprava o bogovima i vjeri i svemu što ide uz to. Iovako ionako nitko od nas neće moći dokazati da je bio u pravu sve dok ne umre. Ali, onda ćemo, pod uvjetom da zagrobni život postoji, biti zauzeti radeći neke super cool stvari koje možeš samo u zagrobnom životu. Na primjer, letjeti od galaksije do galaksije, istraživati bespuća Svemira, družiti se sa Svemogućim tko god taj bio, mazeći i pazeći svog Psyduck-a.
Drago mi je što još uvijek postoji netko tko će otvoriti ovako besmislenu raspravu, i ljudi koji će u njoj sudjelovati. Čisto da se razumijemo, govorim o tome da je besmislena rasprava o bogovima i vjeri i svemu što ide uz to. Iovako ionako nitko od nas neće moći dokazati da je bio u pravu sve dok ne umre. Ali, onda ćemo, pod uvjetom da zagrobni život postoji, biti zauzeti radeći neke super cool stvari koje možeš samo u zagrobnom životu. Na primjer, letjeti od galaksije do galaksije, istraživati bespuća Svemira, družiti se sa Svemogućim tko god taj bio, mazeći i pazeći svog Psyduck-a.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 16:56 sri, 20. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frutabella"][quote="RonnieColeman"]Ne oslanjaj/te se na nekoga tko možda i ne postoji.

Oslanjaj/te se radije na sigurne spoznaje tj empatiju ljudi koji o tome odlučuju.

Ok, možda i ta empatija ne postoji. :mrgreen:[/quote]

Taj u koga sumnjas (ako sam dobro razumjela) itekako postoji. :wink:[/quote]

[b]frutabella[/b] ako si toliko sigurna u postojanje Boga zasto trazis raspravu? Ako si sigurna u nesto onda o tome ne raspravljas. Obrat po kontrapoziciji ti kaze da ako raspravljas onda nisi sigurna. No na matematickom forumu veoma je mala vjerojatnost da ces naci nesto korisno vezano uz tu temu, to je valjda jasno?
frutabella (napisa):
RonnieColeman (napisa):
Ne oslanjaj/te se na nekoga tko možda i ne postoji.

Oslanjaj/te se radije na sigurne spoznaje tj empatiju ljudi koji o tome odlučuju.

Ok, možda i ta empatija ne postoji. Mr. Green


Taj u koga sumnjas (ako sam dobro razumjela) itekako postoji. Wink


frutabella ako si toliko sigurna u postojanje Boga zasto trazis raspravu? Ako si sigurna u nesto onda o tome ne raspravljas. Obrat po kontrapoziciji ti kaze da ako raspravljas onda nisi sigurna. No na matematickom forumu veoma je mala vjerojatnost da ces naci nesto korisno vezano uz tu temu, to je valjda jasno?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 5:25 pon, 1. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nisam trazila raspravu, vi ste poceli raspravljati na osnovu moje uzrecice koju stalno koristim u razgovoru: ako Bog da.
Posto sam imala malo vise vremena odgovarala sam i dalje.
Iz toga je proizašla sva rasprava. (sve se je prvo desavalo u TEORIJI SKUPOVA, pa su onda raspravu prebacili u Bućkuriš)
Ja nisam trazila raspravu, vi ste poceli raspravljati na osnovu moje uzrecice koju stalno koristim u razgovoru: ako Bog da.
Posto sam imala malo vise vremena odgovarala sam i dalje.
Iz toga je proizašla sva rasprava. (sve se je prvo desavalo u TEORIJI SKUPOVA, pa su onda raspravu prebacili u Bućkuriš)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 17:32 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima jedna zanimljiva crtica iz Eulerova zivota, koji je zasigurno bio ako ne najveci matematicar ikad onda medju top 3, on je bio veliki vjernik,studirao je teologiju i hebrejski u Baselu prije nego sto je postao dobar s jednim od Bernoullijevih koji ga je uvodio u matematiku i onda je na kraju ipak odabrao matematiku kao polje djelovanja, no da prijedjem na tu crticu, dok je radio u Rusiji na kraljevski dvor je dosao francuski filozof Diderot koji je bio ateist i zelio je prosirit ateizam i cuo je da Euler ima dokaz za postojanje Boga (koji naravno, nije imao), na dvoru su se nasli Euler i Diderot i usred rasprave Euler je napisao neku formulu i rekao nesto tipa: "dakle, iz toga slijedi da Bog postoji, imate li sto za kazati gospodine Diderot?", na sto se Diderot osramocen pokupio iz Rusije jer nije nimalo poznavao matematiku pa nije imao nacin da se suprotstavi Euleru, to sam negdje procitao prije par godina, vjerojatno se mogu na netu pronaci detaljniji opisi..
Ima jedna zanimljiva crtica iz Eulerova zivota, koji je zasigurno bio ako ne najveci matematicar ikad onda medju top 3, on je bio veliki vjernik,studirao je teologiju i hebrejski u Baselu prije nego sto je postao dobar s jednim od Bernoullijevih koji ga je uvodio u matematiku i onda je na kraju ipak odabrao matematiku kao polje djelovanja, no da prijedjem na tu crticu, dok je radio u Rusiji na kraljevski dvor je dosao francuski filozof Diderot koji je bio ateist i zelio je prosirit ateizam i cuo je da Euler ima dokaz za postojanje Boga (koji naravno, nije imao), na dvoru su se nasli Euler i Diderot i usred rasprave Euler je napisao neku formulu i rekao nesto tipa: "dakle, iz toga slijedi da Bog postoji, imate li sto za kazati gospodine Diderot?", na sto se Diderot osramocen pokupio iz Rusije jer nije nimalo poznavao matematiku pa nije imao nacin da se suprotstavi Euleru, to sam negdje procitao prije par godina, vjerojatno se mogu na netu pronaci detaljniji opisi..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 20:53 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

sviđa mi se euler :P heh
sviđa mi se euler Razz heh


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 11:50 sri, 3. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]sviđa mi se euler :P heh[/quote]

Odlican je! :D Ima jedna i od Gaussa gdje daje zahvalu Bogu:

“Finally, two days ago, I succeeded not on account of my hard efforts, but by the grace of the [b]Lord[/b]. Like a sudden flash of lightning, the riddle was solved. I am unable to say what was the conducting thread that connected what I previously knew with what made my success possible.”

(mislim da je ovo kad je otkrio zakon kvadratnog reciprociteta)
Tygy (napisa):
sviđa mi se euler Razz heh


Odlican je! Very Happy Ima jedna i od Gaussa gdje daje zahvalu Bogu:

“Finally, two days ago, I succeeded not on account of my hard efforts, but by the grace of the Lord. Like a sudden flash of lightning, the riddle was solved. I am unable to say what was the conducting thread that connected what I previously knew with what made my success possible.”

(mislim da je ovo kad je otkrio zakon kvadratnog reciprociteta)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 11:56 sri, 3. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro je znao engleski taj Gauss. :klofam:
Dobro je znao engleski taj Gauss. Klofam tepih...



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 12:14 sri, 3. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neznam ja njemacki pa sam primoran trazit citat na engleskom.
Neznam ja njemacki pa sam primoran trazit citat na engleskom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stranica 9 / 9.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan